خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز آشنا کنیم، پس در ادامه همراه ما باشید. مهریه یکی از دعاوی رایج در دادگاه های خانواده می باشد که اختلافات بسیاری را حین جدایی بین زوجین به وجود می آورد. با وجود این که مهریه جزو حقوق قانونی زن است و مرد نیز پس از جاری شدن عقد برای پرداخت آن تعهد می‌دهد، اما غالبا زوجینی که تصمیم به جدایی دارند برای دریافت و پرداخت مهریه باید مسیر پیچیده‌ای را طی کنند که در این راه نیاز به همراهی یک وکیل احساس می شود.

مهریه چیست؟

مهریه یا صداق به مالی گفته می شود که زوج در هنگام عقد دائم پرداخت آن را تعهد می دهد و در قبال آن از قانون، حق طلاق را دریافت می کند. به عبارتی مهریه به عنوان یک پشتوانه در کنار نفقه و اجرت المثل برای زن در نظر گرفته شده است. با توجه به این که مرد اختیار حق طلاق را دارد ممکن است هر زمان که بخواهد تصمیم به ارائه دادخواست طلاق بدهد، در این میان باید یک مانع بازدارنده برای پیشگیری از فروپاشی زندگی مشترک باشد. مهریه یکی از مواردی است که مرد باید به هنگام تصمیم برای طلاق آن را پرداخت کند.

آنچه که در مورد مهریه مهم است، این است که باید طبق قانون، ماهیت مال و دارایی داشته باشد و چیزی باشد که طبق شرع بوده و قابلیت ثبت در عقدنامه داشته باشد. مهریه می تواند پول، سکه، طلا، خودرو، ملک و یا سفر باشد. در هر صورت با درخواست زن، مرد موظف به پرداخت آن است. در این میان اگر مرد از پرداخت مهریه امتناع ورزد و یا اوضاع مالی او به گونه ای باشد که استطاعت پرداخت نداشته باشد، بهترین وکیل مهریه در اهواز می تواند برای توقیف اموال مرد جهت دفاع از زن و یا درخواست اعسار برای مرد به دفاع از موکل خود که زوج است، اقدام نماید.

بهترین وکیل در ایران با هر یک از موکلین خود در زمینه مهریه و دعاوی دیگر خانواده صحبت می کند و بهترین خدمات حقوقی را در اختیار موکلین قرار می دهد.

مهریه چیست؟

بهترین وکیل مهریه در اهواز کیست؟

بهترین وکیل مهریه در اهواز به وکیلی گفته می شود که تخصص کافی در زمینه دعاوی خانواده و طلاق دارد و به خوبی می داند که چگونه می تواند بین زوجینی که اختلاف پیش آمده بین آن ها، بر سر مهریه است میانجی گری نماید و یا از موکل خود چه در جایگاه خواهان و چه در جایگاه خوانده دفاع نماید. وکیلی که به عنوان بهترین وکیل طلاق در اهواز برای مطالبه مهریه و یا چگونگی پرداخت آن اقدام می کند، تحصیلات خود را در رشته حقوق به پایان رسانده و دارای درجه وکیل پایه یک دادگستری بعد از قبولی در آزمون وکالت و اختبار می باشد.

ممکن است وکیل انتخاب شده، یکی از وکلای به نام و حتی بهترین وکیل در اهواز باشد، اما نمی توان به طور قطعی گفت که این وکیل می تواند در خصوص دعاوی مهریه نیز مانند موضوعات دیگری که تخصص دارد موفق عمل کند. یک وکیل ماهر در زمینه مهریه به خوبی با روند پرونده های طلاق و اخذ مطالبات جدایی زوجین آشناست و می داند که از دست دادن زمان، ممکن است منجر به پرداخت خسارت توسط موکلش شود.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

در شهر بزرگ تبریز افراد زیادی هستند که با مشکل مهریه دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال حل این مشکلات هستند، از این رو اگر شما جزو این دسته از افراد هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل مهریه در تبریز مراجعه نمایید.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز را بشناسید!

اسماعیل شامیری

اسماعیل شامیری

اسماعیل شامیری، وکیل پایه یک دادگستری و یکی از وکلای باسابقه و باتجربه در اهواز است که با توجه به سابقه درخشان ایشان و اخذ پرونده هایی یا موضوعات متفاوت در زمینه حقوقی، خانواده و کیفری، می توان گفت ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در اهواز می باشد. آقای شامیری تمام تلاش خود را برای کسب رضایت موکلین خود به عمل می آورد و از هیچ تلاشی در این راستا فروگذاری نمی‌ کند.

تخصص و مهارت:

 • دارای 11 سال سابقه وکالت
 • مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاوره حقوقی

آدرس: اهواز، خیابان متری، خیابان وکیلی، ساختمان سلمانزاده، طبقه 4، واحد 17

شماره تماس: 09169001713

نسیم گچ کار

 نسیم گچ کار

نسیم گچ کار، یکی دیگر از وکلای پایه یک دادگستری است که در شهر اهواز انواع دعاوی در زمینه حقوقی، خانواده و طلاق را می تواند وکالت نماید. اما تخصص اصلی ایشان مربوط به طلاق و مهریه می باشد و با توجه به تجربه ایشان، خانم گچ کار به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در اهواز شناخته می شود. خانم گچ کار با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی به ارائه مشاوره حقوقی به سازمان ها و شرکت ها نیز می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی
 • وکیل پایه یک دادگستری در کانون وکلای دادگستری استان خوزستان

آدرس: اهواز، زیتون کارمندی، نبش خیابان کمیل شمالی، طبقه بالای بانک رفاه

شماره تماس: 09166202329

مریم گودرزی

 مریم گودرزی

خانم مریم گودرزی، یکی از بهترین وکیل مهریه در اهواز می باشد. وی سابقه فعالیت بالایی در زمینه وکالت در رزومه خود دارد. ایشان در مدت فعالیت خود پرونده هایی را در موضوعات متفاوت اخذ و وکالت نموده است و موفقیت های چشمگیری در این رابطه به دست آورده است. مهارت ایشان باعث شده رضایت مراجعین به خوبی جلب شود و ایشان را به یکی از وکلای خوش نام در اهواز تبدیل کند. خانم گودرزی دارای 17 سال سابقه درخشان در فعالیت های حقوقی و امور وکالتی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی
 • دارای 17 سال سابقه وکالت و مشاوره حقوقی
 • متخصص در دعاوی خانواده، کیفری و حقوقی

آدرس: اهواز، خیابان کیانپارس، بین خیابان 18 و 19 غربی، مجتمع رامین، طبقه چهارم، واحد 15

شماره تماس: 09163078571

هانیه رضایی سوق

هانیه رضایی سوق

هانیه رضایی سوق با شماره پروانه وکالت 1887 از کانون وکلای دادگستری استان خوزستان، به عنوان یکی دیگر از بهترین وکیل مهریه در اهواز به شما معرفی می شود. وی با مدرک تحصیلی کارشناسی رشته حقوق از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، از وکلای با دانش و خبره می باشد که می تواند به عنوان وکیل در کنار شما باشد و این اطمینان را به موکلینش بدهد که تمام تلاش خود را برای پیروزی در پرونده به کار می گیرد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی از دانشگاه شیراز
 • متخصص در دعاوی خانواده، مهریه، حضانت، نفقه
 • تنظیم اوراق قضایی، لایحه و دفاعیه

آدرس: اهواز، خیابان 24 متری، جنب پمپ بنزین

شماره تماس: 09175682025

صادق امیری مقدم

صادق امیری مقدم

صادق امیری مقدم، یکی دیگر از وکلایی است که در لیست بهترین وکیل مهریه در اهواز قرار می گیرد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در استان خوزستان بوده و مدرک خود را از دانشگاه شهید چمران اهواز در رشته حقوق کیفری و جرم شناسی در مقطع کارشناسی ارشد کسب نموده است. آقای امیری مقدم با تعداد پرونده های موفق در انواع دعاوی طلاق، مهریه و خانواده و پرونده های دیگری با موضوعاتی همچون دعاوی حقوقی، ملکی و ثبتی توانسته است کارنامه درخشانی را برای خود جمع آوری نماید.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی
 • تنظیم دادخواست های حقوقی برای دریافت مهریه و اظهارنامه
 • ارائه مشاوره به صورت تلفنی، حضوری و آنلاین

آدرس: اهواز، محله گلستان، خیابان فروردین، بین کوچه دی و آذر، مجتمع رتاج، طبقه چهارم، واحد 11

شماره تماس: 09166167070 – 09166165222

علی بیگ زاده

علی بیگ زاده

علی بیگ زاده، وکیل پایه یک دادگستری و دارای مدرک دکترای رشته حقوق از دیگر وکلایی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در اهواز معرف حضور شما می گردد. علاوه بر ارائه خدماتی وکالتی، آقای بیگ زاده به عنوان مدرس در دانشگاه نیز مشغول به فعالیت می باشد. سابقه وکالت ایشان به 21 سال می رسد. همچنین ایشان در سال‌ های 1387 تا 1399 به عنوان مدیر گروه رشته حقوق در دانشگاه نیز مشغول به فعالیت بوده است.

تخصص و مهارت:

 • مدرس دانشگاه
 • دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق
 • 21 سال سابقه وکالت

آدرس: اهواز، کیانپارس، ابتدای خیابان سوم شرقی، مجتمع پارس، طبقه 5، واحد 4

شماره تماس: 09166041449

مولود اسدی

مولود اسدی

خانم مولود اسدی با 13 سال سابقه فعالیت در حوزه وکالت، یکی دیگر از بهترین وکیل مهریه در اهواز محسوب می شود. وی با شماره پروانه وکالت 523 از کانون وکلای دادگستری استان خوزستان، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به ارائه مشاوره و اخذ پرونده های وکالتی می پردازد. خانم اسدی فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه بین‌المللی امام صادق بوده و تاکنون پرونده های مختلفی را در مرجع قضایی بر عهده گرفته است.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره های حقوقی
 • انجام امور قضایی شرکت هایی مثل لاوین و نیم رخ
 • 13 سال سابقه درخشان

آدرس: اهواز، فلکه سوم کیانپارس، ساختمان پزشکان

تلفن تماس: 09166662850

محمد جواد مرمضی

محمد جواد مرمضی

محمد جواد مرمضی وکیل پایه یک دادگستری و استاد دانشگاه در استان خوزستان است که به خاطر فن بیان قوی، برخورد مناسب و ارائه راهکارهای قابل اجرا و مفید توانسته است به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در اهواز در بین رقبا انتخاب شود. شماره پروانه وکالت ایشان 446355 بوده که در سال 1396 از مرکز وکلای قوه قضاییه صادر گردیده است. وی مدارج علمی خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه فردوسی و در رشته فقه و حقوق اسلامی به پایان رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • تدریس در دانشگاه
 • 5 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • دارای مدرک دکترای رشته فقه و مبانی حقوق از دانشگاه فردوسی

آدرس: اهواز، جاده اهواز به حمیدیه، روبروی دادگستری حمیدیه، پلاک 753

شماره تماس: 09169111360

یاسین آلبوحمدان

یاسین آلبوحمدان

یاسین آلبوحمدان، وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در انواع دعاوی خانواده و حقوقی می باشد. ایشان دارای 12 سال سابقه وکالت است. پروانه وکالت آقای آلبوحمدان به شماره 9417 در سال 1389 صادر شده است و از آن پس به اخذ پرونده های وکالتی مشغول می باشد. ایشان با انواع مراجع قضایی استان خوزستان آشنایی کامل داشته و به خوبی می‌داند برای طی پرونده ها چه مسیری را طی کند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه علوم تحقیقات خوزستان
 • 12 سال سابقه‌ی درخشان
 • مسلط به زبان عربی
 • متخصص در دعاوی خانواده، تجاری، ملکی و حقوقی

آدرس: اهواز، کیانپارس، بلوار شهید چمران، مجتمع رسول اکرم

شماره تماس: 09163441704

محمد بیرانوندی

محمد بیرانوندی

محمد بیرانوندی وکیل دیگری است که به عنوان بهترین وکیل مهریه در اهواز شناخته می شود. شماره پروانه وکالت ایشان 1978 از کانون وکلای دادگستری بوده و همچنین دارای مدرک تحصیلی حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه علوم تحقیقات تهران در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. آقای بیرانوند با مراجع قضایی همچون بندر امام خمینی، مجتمع شماره 3 اهواز و شعب تصادفات و بیمه‌ ای این شهر آشنایی کامل دارد.

تخصص و مهارت:

 • 4 سال سابقه وکالت
 • فعالیت به عنوان مشاور حقوقی شرکت های مختلف
 • سابقه فعالیت در دادگاه انقلاب

آدرس: اهواز، 24 متری، روبروی پمپ بنزین، ساختمان 8 بهشت، طبقه 4، واحد 31

شماره تماس: 09120833602

دریافت مهریه از ارث

مهریه به عنوان بدهی برای مرد در نظر گرفته می شود که حتی تا بعد از مرگ نیز پرداخت آن بر گردن مرد می باشد. مهریه باید ماهیت مادی داشته باشد و مرد بتواند آن را پرداخت کند. ممکن است گاهی استطاعت مالی مرد در حدی باشد که امکان پرداخت مهریه برای او ممکن نباشد. حال اگر ارثی از اقوام درجه یک مانند پدر مادر و یا خویشاوندانش به او برسد، برای زن این امکان وجود دارد که بتواند طلب خود را از ارثیه دریافتی همسرش مطالبه کند. شروطی جهت اخذ مهریه از ارثیه باید محقق شود، مثلا این که اگر زن بخواهد از ارثیه همسرش مهریه اش را دریافت کند لازم است فردی که از او ارث رسیده در قید حیات نباشد. در صورت زنده بودن، امکان مطالبه مهریه وجود نخواهد داشت.

همچنین در صورتی که زن مطالبه مهریه کند و اموالی که از فرد فوت شده به ارث رسیده است در دست وارثان باشد، زن می تواند تمام اموال موروثی را متوقف کند. در این مسیر بهترین وکیل مهریه در ارومیه می تواند به او کمک کند. در این صورت وراث، دیگر نمی توانند تا زمانی که مهریه پرداخت شده از اموال مشترک استفاده کنند. لازم به ذکر است اگر فردی که فوت کرده است در زمان زنده بودنش، به عروس خود تضمینی برای پرداخت مهریه داده باشد، زن می تواند بلافاصله بعد از مرگ پدر همسرش، اموال را توقیف نماید تا قبل از پرداخت مهریه وارثان دیگر نتوانند اموال را تصاحب کنند.

بهترین وکیل مهریه در تهران به هر یک از افراد ساکن شهر تهران کمک می کند و می تواند خدمات منحصر به فرد به هر یک از افراد ارائه دهد.

دریافت مهریه از ارث

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در اهواز

زمانی که قرار است انواع وکالتنامه بین موکل و بهترین وکیل مهریه در اهواز تنظیم شود، در بندهای قرارداد منعقد شده باید حقوقی که وکیل و موکل بر عهده دارند بیان شود. در این میان وظیفه ای که موکل دارد، پرداخت حق الوکاله تعیین شده وکیل می باشد. در موارد بسیاری حق الوکاله تعیین شده به عنوان درصدی از میزان مهریه می باشد. اما در واقعیت مبلغی که بهترین وکیل مهریه در اهواز درخواست می کند بستگی به شرایط موکل، وضعیت مالی همسرش، میزان پیچیدگی پرونده و مهارت وکیل دارد. اما آنچه که وکلا را از یکدیگر متمایز می کند، منصف بودن آن ها و ترجیح مصلحت موکل و داشتن وجدان کاری می باشد.

بهترین وکیل مهریه در ایران می تواند به موکل خود کمک کند و هزینه مقرون به صرفه از موکل خود در زمینه حق الوکاله دریافت می کند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز را به شما معرفی نماییم. وکیل مهریه می تواند در مسیر مطالبه و پرداخت مهریه در کنار زوجینی باشد که به تنهایی نمی توانند از پس پرونده و حقوق خود بربیایند. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم. لطفا در صورت داشتن نظرات و انتقادات در سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

چه مدارکی برای ارائه به وکیل مهریه لازم است؟

ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) و اسنادی که نشان‌دهنده ازدواج و ثبت مهریه موکل باشند در بیشتر پرونده‌های مهریه کافی هستند. در پرونده‌های خاص ممکن است وکیل دریافت مهریه مدارک دیگری هم بخواهد.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

آیا داشتن وکیل مهریه برای پرونده‌های طلاق ضروری است؟

خیر. کمک‌گرفتن از وکیل دریافت مهریه کاملا به شما بستگی دارد. اگر هزینه آن را دارید و ترجیح می‌دهید پیشبرد پرونده را به یک متخصص بسپارید، می‌توانید از یک وکیل امور مهریه کمک بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا