وکیلوکیل خانواده

لیست10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز آشنا کنیم، پس در ادامه همراه ما باشید. مهریه یکی از دعاوی رایج در دادگاه های خانواده می باشد که اختلافات بسیاری را حین جدایی بین زوجین به وجود می آورد. با وجود این که مهریه جزو حقوق قانونی زن است و مرد نیز پس از جاری شدن عقد برای پرداخت آن تعهد می‌دهد، اما غالبا زوجینی که تصمیم به جدایی دارند برای دریافت و پرداخت مهریه باید مسیر پیچیده‌ای را طی کنند که در این راه نیاز به همراهی یک وکیل احساس می شود.

مهریه چیست؟

مهریه یا صداق به مالی گفته می شود که زوج در هنگام عقد دائم پرداخت آن را تعهد می دهد و در قبال آن از قانون، حق طلاق را دریافت می کند. به عبارتی مهریه به عنوان یک پشتوانه در کنار نفقه و اجرت المثل برای زن در نظر گرفته شده است. با توجه به این که مرد اختیار حق طلاق را دارد ممکن است هر زمان که بخواهد تصمیم به ارائه دادخواست طلاق بدهد، در این میان باید یک مانع بازدارنده برای پیشگیری از فروپاشی زندگی مشترک باشد. مهریه یکی از مواردی است که مرد باید به هنگام تصمیم برای طلاق آن را پرداخت کند.

آنچه که در مورد مهریه مهم است، این است که باید طبق قانون، ماهیت مال و دارایی داشته باشد و چیزی باشد که طبق شرع بوده و قابلیت ثبت در عقدنامه داشته باشد. مهریه می تواند پول، سکه، طلا، خودرو، ملک و یا سفر باشد. در هر صورت با درخواست زن، مرد موظف به پرداخت آن است. در این میان اگر مرد از پرداخت مهریه امتناع ورزد و یا اوضاع مالی او به گونه ای باشد که استطاعت پرداخت نداشته باشد، بهترین وکیل مهریه در اهواز می تواند برای توقیف اموال مرد جهت دفاع از زن و یا درخواست اعسار برای مرد به دفاع از موکل خود که زوج است، اقدام نماید.

بهترین وکیل زن در اهواز با هر یک از موکلین خود در زمینه مهریه و دعاوی دیگر خانواده صحبت می کند و بهترین خدمات حقوقی را در اختیار موکلین قرار می دهد.

مهریه چیست؟

بهترین وکیل مهریه در اهواز کیست؟

بهترین وکیل مهریه در اهواز به وکیلی گفته می شود که تخصص کافی در زمینه دعاوی خانواده و طلاق دارد و به خوبی می داند که چگونه می تواند بین زوجینی که اختلاف پیش آمده بین آن ها، بر سر مهریه است میانجی گری نماید و یا از موکل خود چه در جایگاه خواهان و چه در جایگاه خوانده دفاع نماید. وکیلی که به عنوان بهترین وکیل طلاق در اهواز برای مطالبه مهریه و یا چگونگی پرداخت آن اقدام می کند، تحصیلات خود را در رشته حقوق به پایان رسانده و دارای درجه وکیل پایه یک دادگستری بعد از قبولی در آزمون وکالت و اختبار می باشد.

ممکن است وکیل انتخاب شده، یکی از وکلای به نام و حتی بهترین وکیل در اهواز باشد، اما نمی توان به طور قطعی گفت که این وکیل می تواند در خصوص دعاوی مهریه نیز مانند موضوعات دیگری که تخصص دارد موفق عمل کند. یک وکیل ماهر در زمینه مهریه به خوبی با روند پرونده های طلاق و اخذ مطالبات جدایی زوجین آشناست و می داند که از دست دادن زمان، ممکن است منجر به پرداخت خسارت توسط موکلش شود.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز را بشناسید!

صادق دادک

بهترین وکیل خانواده در اهواز

صادق دادک وکیل پایه یک دادگستری در شهر اهواز می باشد و در این شهر مشغول به انجام دادن فعالیت وکالتی است. ایشان به علت داشتن سوابق درخشان و کارنامه بسیار خوب وکالتی اش، در زمینه های مختلف موفق گردیده است و به عنوان بهترین وکیل مهریه در اهواز معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه کاری در امور وکالت
 • کارشناس علوم قضایی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۶۳۰۰۲۸۳۸

آدرس: اهواز، ملاثانی، بلوار امام خمینی، نبش خیابان دوم، طبقه فوقانی بانک سپه

نسیم گچ کار

بهترین وکیل طلاق در اهواز

نسیم گچ کار وکیل پایه یک دادگستری در استان خوزستان می باشد که هم اکنون در شهر زیبا و بزرگ اهواز مشغول به انجام دادن فعالیت های متعدد در زمینه های مختلف وکالتی می باشد. ایشان با لقب بهترین وکیل مهریه در اهواز شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری خوزستان
 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09166202329

آدرس:  اهواز، زیتون کارمندی، نبش خیابان کمیل شمالی، طبقه بالای بانک رفاه

مژگان خدری

بهترین وکیل خانواده در اهواز

مژگان خدری وکیل پایه یک دادگستری در خوزستان در شهر اهواز است و وکالت پرونده ها با دعاوی مختلف مانند خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی و … را قبول می کند؛ ایشان در کارنامه کاری شان سابقه پرونده وکالتی موفق بسیاری را داشته است؛ وی یکی از بهترین وکیل مهریه در اهواز است.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 13 سال سابقه کار در امور وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • وکیل بانک تجارت در شهر اهواز
 • کارمند دادگستری شهرستان اهواز
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 61333881

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی (توحید)، بین اردیبهشت و جاده ساحلی، ساختمان پزشکی پهلوان، طبقه سوم

امیر کروشاوی

امیر کروشاوی

امیر کروشاوی وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل مهریه در اهواز است و سوابق بسیار درخشان و خوبی در حوزه های متعدد وکالتی مانند طلاق، ملکی، مالی، تجاری، کیفری و غیره دارد؛ وی به عنوان مدیر حقوقی قراردادها، مشغول به فعالیت در شهر بزرگ و زیبا اهواز است و تخصص و مهارت بسیار خوبی دارد.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه کار و تخصص در وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه چمران اهواز
 • مشاورحقوقی شرکت ها و سازمان های معتبر

شماره تماس: ۰۹۱۶۶۱۱۰۳۹۰

آدرس: اهواز، خیابان انقلاب، نبش خیابان ولیعصر، مجتمع وکلا، طبقه دوم، واحدچهارم

البرز حیدرپور

بهترین وکیل خانواده در اهواز

البرز حیدرپور در استان بزرگ خوزستان در شهر زیبا و بزرگ اهواز وکیل پایه یک دادگستری است. ایشان موفق گردیده است آمار موفقیت در پرونده های وکالتی اش را در دعاوی های متعدد در کارنامه وکالتی خود، افزایش دهد. جناب آقای البرز حیدرپور در دعاوی های مختلف از جمله خانواده، ملکی، تجاری، ثبت اسناد و غیره تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09160730037

آدرس: اهواز، کیانپارس، نبش خیابان ١٩ غربی،  ساختمان رامین، طبقه پنجم، واحد ٢٠

مریم گودرزی

بهترین وکیل طلاق در اهواز

مریم گودرزی وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا اهواز از استان بزرگ خوزستان می باشد که در ده ها پرونده وکالتی در زمینه های مختلف طلاق، ملکی، ثبتی، کیفری و غیره موفق شده اند؛ وی موفق شده است در زمینه وکالت در بین مردم جایگاه بسیار خوبی داشته باشد و به عنوان بهترین وکیل مهریه در اهواز شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال تجربه و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09163078571

آدرس: اهواز، خیابان کیانپارس، بین ۱۸ و ۱۹ غربی، مجتمع رامین، طبقه چهارم، واحد ۱۵

علی شریعتی مهر

بهترین وکیل خانواده در اهواز

علی شریعتی مهر وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر اهواز فعالیت می کند؛ ایشان در دعاوی های متعدد مانند خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی و غیره تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. علی شریعتی اعتماد و اطمینان در مردم را با علم و مهارت بالای خود در وکالت جلب کرده است. ایشان از دید مردم به عنوان بهترین وکیل مهریه در اهواز معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09166169857

آدرس: اهواز، فلکه ساعت، طبقه فوقانی بانک مسکن

محمد حسین اسماعیل زاده

محمد حسین اسماعیل زاده

محمد حسین اسماعیل زاده وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ خوزستان در شهر زیبا اهواز می باشد و مشغول به فعالیت حرفه ای در شغل وکالت است. وی تقریبا 300 مشاوره حقوقی در سایت بنیاد وکلا را بر عهده گرفته است؛ ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در اهواز است.

تخصص و مهارت:

 • رتبه 15 کانون وکلا در استان خوزستان
 • مشاوره حقوقی

شماره تماس: 09334374166

آدرس: اهواز، خیابان 24 ( آزادگان )، نبش آهنگری، ساختمان هشت بهشت، طبقه اول، واحد نهم

رسول سواری

رسول سواری

رسول سواری وکیل پایه یک دادگستری در استان خوزستان در شهر زیبا اهواز است؛ ایشان سابقه موفق شدن در پرونده های متعدد وکالتی را در کارنامه شغلی خود برعهده داشته است. وی در ارگان ها و شرکت های سرشناس به عنوان کارشناس و نماینده حقوقی مشغول به فعالیت می باشد و به عنوان بهترین وکیل مهریه در اهواز بین مردم شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران
 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مترجم تخصصی زبان عربی به فارسی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09166211787

آدرس: اهواز، فلکه ساعت، جنب پمپ بنزین، ساختمان بانک مسکن، طبقه دوم، واحد شش

عبدالحسین رضایی راد

عبدالحسین رضایی راد

عبدالحسین رضایی راد در استان خوزستان در شهر زیبا و بزرگ اهواز وکیل پایه یک دادگستری می باشد و مشغول به انجام دادن فعالیت در زمینه های متعدد وکالتی از جمله طلاق، ملکی، کیفری، مالی، ثبتی و غیره است. وی با تلاش و کوشش فراوانی که داشته، توانسته است به عنوان بهترین وکیل مهریه در اهواز معرفی شود.

تخصص و مهارت:

 • 14سال سابقه کار در امور وکالت
 • 26 سال سابقه تدریس در دروس فقهی و حقوقی
 • عضو هیئت علمی در دانشگاه چمران اهواز
 • دکتری رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی
 • سابقه تحصیلات حوزوی در حوزه های علمیه قم

شماره تماس:  ۰۹۱۶۶۰۶۴۴۵۲

آدرس: اهواز، زیتون کارمندی، نرسیده به فلکه سنگر، خیابان بوعلی، بین زیبا و انوشه (زهره)، پلاک  ۲۴

دریافت مهریه از ارث

مهریه به عنوان بدهی برای مرد در نظر گرفته می شود که حتی تا بعد از مرگ نیز پرداخت آن بر گردن مرد می باشد. مهریه باید ماهیت مادی داشته باشد و مرد بتواند آن را پرداخت کند. ممکن است گاهی استطاعت مالی مرد در حدی باشد که امکان پرداخت مهریه برای او ممکن نباشد. حال اگر ارثی از اقوام درجه یک مانند پدر مادر و یا خویشاوندانش به او برسد، برای زن این امکان وجود دارد که بتواند طلب خود را از ارثیه دریافتی همسرش مطالبه کند. شروطی جهت اخذ مهریه از ارثیه باید محقق شود، مثلا این که اگر زن بخواهد از ارثیه همسرش مهریه اش را دریافت کند لازم است فردی که از او ارث رسیده در قید حیات نباشد. در صورت زنده بودن، امکان مطالبه مهریه وجود نخواهد داشت.

همچنین در صورتی که زن مطالبه مهریه کند و اموالی که از فرد فوت شده به ارث رسیده است در دست وارثان باشد، زن می تواند تمام اموال موروثی را متوقف کند. در این مسیر بهترین وکیل خانواده در اهواز می تواند به او کمک کند. در این صورت وراث، دیگر نمی توانند تا زمانی که مهریه پرداخت شده از اموال مشترک استفاده کنند. لازم به ذکر است اگر فردی که فوت کرده است در زمان زنده بودنش، به عروس خود تضمینی برای پرداخت مهریه داده باشد، زن می تواند بلافاصله بعد از مرگ پدر همسرش، اموال را توقیف نماید تا قبل از پرداخت مهریه وارثان دیگر نتوانند اموال را تصاحب کنند.

دریافت مهریه از ارث

حق الوکاله بهترین وکیل مهریه در اهواز

زمانی که قرار است انواع وکالتنامه بین موکل و بهترین وکیل مهریه در اهواز تنظیم شود، در بندهای قرارداد منعقد شده باید حقوقی که وکیل و موکل بر عهده دارند بیان شود. در این میان وظیفه ای که موکل دارد، پرداخت حق الوکاله تعیین شده وکیل می باشد. در موارد بسیاری حق الوکاله تعیین شده به عنوان درصدی از میزان مهریه می باشد. اما در واقعیت مبلغی که بهترین وکیل مهریه در اهواز درخواست می کند بستگی به شرایط موکل، وضعیت مالی همسرش، میزان پیچیدگی پرونده و مهارت وکیل دارد. اما آنچه که وکلا را از یکدیگر متمایز می کند، منصف بودن آن ها و ترجیح مصلحت موکل و داشتن وجدان کاری می باشد.

همچنین اگر ساکن شهرهای دیگر ایران می باشید، می توانید مقاله بهترین وکیل مهریه در ایران را مطالعه کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در اهواز را به شما معرفی نماییم. وکیل مهریه می تواند در مسیر مطالبه و پرداخت مهریه در کنار زوجینی باشد که به تنهایی نمی توانند از پس پرونده و حقوق خود بربیایند. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم. لطفا در صورت داشتن نظرات و انتقادات در سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

چه مدارکی برای ارائه به وکیل مهریه لازم است؟

ارائه مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) و اسنادی که نشان‌دهنده ازدواج و ثبت مهریه موکل باشند در بیشتر پرونده‌های مهریه کافی هستند. در پرونده‌های خاص ممکن است وکیل دریافت مهریه مدارک دیگری هم بخواهد.

در صورتی که خانم رابطه نامشروع داشته باشد آیا مرد از دادن مهریه معاف میشود؟

خیر در هر صورت مرد موظف به پرداخت مهریه است، مگر اینکه زن آن را ببخشد.

آیا داشتن وکیل مهریه برای پرونده‌های طلاق ضروری است؟

خیر. کمک‌گرفتن از وکیل دریافت مهریه کاملا به شما بستگی دارد. اگر هزینه آن را دارید و ترجیح می‌دهید پیشبرد پرونده را به یک متخصص بسپارید، می‌توانید از یک وکیل امور مهریه کمک بگیرید.

4.8/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا