وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم ⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم را به مردم عزیز شهر قم که برای حل مشکلات خود به عنوان شاکی یا متهم به دنبال یک وکیل حرفه ای هستند، معرفی کنیم. پرونده هایی با موضوعات کیفری، پیچیدگی های خاص خود را دارند و یک وکیل ماهر به خوبی می داند که چگونه باید از موکل خود رفع اتهام نماید. برای کسب اطلاعات در مورد موضوعات کیفری و شناخت وکلای حرفه ای در این حوزه، در ادامه همراه ما باشید.

منظور از دعاوی کیفری چیست؟

دعاوی کیفری نوعی از دعاوی هستند که فردی به اتهام محکوم می شود و در نتیجه در این میان یک شاکی و یک متهم داریم. شاکی ممکن است شخص و یا یک موسسه حقوقی و حتی ارگان دولتی باشد. بهترین وکیل کیفری در قم می تواند در جلسه مشاوره، نوع مشکل را موشکافی کرده و بعد از آن وکالت پرونده را بپذیرد.

در صورتی که بهترین وکیل در قم قرار باشد وکیل مدافع فرد شاکی باشد، در ابتدا باید به یکی از مراجع قضایی جرم طرف مقابل را اعلام کند. در ادامه این وکیل می تواند با پیگیری های انجام شده و جمع آوری ادله و اسناد به محضر دادگاه، جرم متهم را ثابت کرده و حق موکل خود را بگیرد.

جرایمی که یک وکیل کیفری در قم به آن رسیدگی می کند، همان جرایمی است که بهترین وکیل می تواند پرونده های مربوط به آن را اخذ کند. موضوعاتی هم چون جعل سند، اهانت، سرقت، کلاه برداری، قتل و غیره دعاوی مربوط به امور کیفری می باشند.

اگر بهترین وکیل کیفری در قم وکالت فرد متهم را برعهده بگیرد، در این صورت موظف است به دادگاه ثابت کند که موکلش در اتهام وارده نقشی نداشته و یا برای حکم صادر شده برای او تخفیف و تغییر لحاظ کند. با سپردن وکالت به یک وکیل زبده، فرد می تواند با اطمینان تمامی کارهای خود را به وکیل خود بسپارد و دچار سردرگمی برای گرفتن حق خود نشود.

منظور از دعاوی کیفری چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل کیفری در قم

بهترین وکیل کیفری در قم موظف است که با اشراف به پرونده تمام تلاش خود را برای پیگیری و تحقق مطالبات موکل خود به کار گیرد. ویژگی هایی که باید یک وکیل خبره داشته باشد به شرح زیر می باشد:

 • بهترین وکیل کیفری در قم با دقت به صحبت های موکلین و مراجعین خود گوش می دهد.
 • در صورت لزوم دعاوی را به شکل لایحه و یا دفاعیه و شکوائیه تنظیم می کند.
 • مطالبات موکل خود را برای انجام امور و رسیدگی به پرونده در اولویت قرار می دهد.
 • ویژگی تمام وکلای کیفری و وکلای مهریه مانند بهترین وکیل حقوقی در قم این است که تحصیلات مرتبط در این حوزه داشته باشد.
 • در رزومه خود تجربه موفقیت در پرونده های کیفری را داشته باشد.
 • در مورد تمام مواد قانون کیفری اطلاعات کافی داشته باشد.
 • در صورت بروز خشونت بین شاکی و متهم، توانایی کنترل اوضاع را داشته باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

مزایای استفاده از بهترین وکیل کیفری در قم

در اکثریت دعاوی حقوقی نیاز به حضور موکل در جلسات رسیدگی و دادرسی نبوده و وکلا به نمایندگی از طرف موکل خود به امور مربوطه رسیدگی می کنند ولیکن در پرونده های کیفری حضور شخص متهم در جلسات دادرسی الزامی می باشد و بهترین وکیل کیفری درقم زمانی می تواند دفاعیه خود را ارائه دهد که تحقیقات اولیه و بازپرسی از متهم به پایان رسیده باشد زیرا از نظر قانون تنها فرد متهم باید پاسخگوی جرم صورت گرفته باشد و وکیل نمی تواند به وکالت از جانب او پاسخ دهد.

البته قبل از شروع جلسات دادرسی وکیل کیفری اطلاعات لازم در مورد نحوه پاسخگویی به سوالاتی که در دادگاه کیفری از متهم پرسیده می شود را در اختیار او قرار می دهد و در این زمینه او راهنمایی می کند. همچنین وکیل کیفری با تنظیم لایحه های دفاعیه و ارائه دلایل و مدارک قابل اثبات می تواند از موکل خود به بهترین نحو ممکن دفاع کند.

بهترین وکیل کیفری در قم شکایت و جرمی که اتهامش به موکلش وارد شده و همچنین مجازات او را مورد تجدیدنظر قرار می دهد. در حقیت وکیل کیفری نه تنها در محاکم قضایی از موکل خود دفاع می کند بلکه حتی حضور او برای اموری نظیر نحوه طرح شکایت، نوع و زمان شکایت و ضمانت های مربوطه نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به این نکته توجه داشته باشید که پرونده های کیفری تنها یک مرتبه در دادگاه مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از صدور حکم نهایی امکان طرح شکایت مجدد آن وجود نخواهد داشت و ممکن است حقوق هر کدام از طرفین در صورت عدم استفاده از حضور وکیل کیفری ضایع شود از این رو در رسیدگی به دعاوی کیفری حضور بهترین وکیل کیفری در قم بسیار حائز اهمیت می باشد.

مزایای استفاده از بهترین وکیل کیفری در قم

10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم را بشناسید!

دکتر محمد سلیمی افشارجقی

دکتر محمد سلیمی افشارجقی

دکتر محمد سلیمی افشارجقی بیش از ده سال سابقه وکالت در امور حقوقی و کیفری و دارای دکترای حقوق خصوصی و دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری قم می باشد. از تخصص های ایشان میتوان به دعاوی خانواده، دادگاه انقلاب، جرائم مالی و اقتصادی، ملکی، کیفری، دیه، تصادف، پیمانکاری، قراردادها، حقوق تجاری و … اشاره کرد.

تخصص های دکتر محمد سلیمی افشارجقی:

 • وکیل ابطال اجراییه
 • وکیل ابطال سند
 • وکیل اخذ و مطالبه اجرت المثل
 • وکیل اخذ و مطالبه اجور معوقه
 • وکیل ارث
 • وکیل استفاده از سند مجعول
 • وکیل الزام به تحویل مبیع
 • وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

آدرس: قم، خیابان هفت تیر، روبروی کوچه 44، پلاک 15، طبقه دوم

برای اعطای وکالت به دکتر محمد سلیمی، یکی از وکلای خوب قم میتوانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09127523247

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد؛ ایشان در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره فعالیت دارد. وی در امر وکالتو با 8 سال سابقه کاری توانسته است موکلین خود را راضی نگه دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در قم در بین مردم معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه حقوقی
 • مدرس دانشگاه
 • دارای مدرک دکتری خصوصی از دانشگاه تهران
 • رتبه 12 آزمون کانون وکلا

تماس: 09127516901

آدرس: قم، خیابان جهاد، تیرسراج8، محله عمران آباد

محمد خازنی

محمد خازنی

محمد خازنی رییس موسسه ی حقوقی میباشند؛ ایشان به دلیل داشتن سابقه کاری بالایی که دارند به عنوان بهترین وکیل کیفری در قم شناخته شده اند. وی در زمینه های خانواده، ثبتی، ملکی، کیفری فعالیت دارند.

آدرس: قم باجک ۲ کوچه ۶۷ پلاک ۱ واحد ۱

شماره تماس:

09121519560

سيده فاطمه موسوی

سيده فاطمه موسوی

خانم سيده فاطمه موسوی وكیل پايه يک دادگستری ،مشاوره حقوقي و كارشناش ارشد حقوق جزا و جرم شناسي مي باشد.با توجه به سابقه فعاليت حقوقي وکیل سيده فاطمه موسوی انتخاب ايشان برای دعاوی حقوقی،كيفری،خانواده می‌تواند تاثیر مثبتی در روند و مسیر قانونی پرونده داشته باشد . وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین، برخورد و رفتار حرفه‌ای و مناسب با موکلین، فن بیان و نفوذ کلام، به عنوان یک وکیل حرفه‌ای و مسئولیت پذیر شناخته شود. همچنین ایشان یکی از بهترین وکلای شهرستان قم می باشند.

برخی از حوزه های تخصص خانم سیده فاطمه موسوی

 • دعاوی خانواده شامل؛ مطالبه مهریه، مطالبه نفقه زوجه و فرزند، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، استرداد جهيزيه ،طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج،الزام به تميكن و…
 • دعاوی حقوقی شامل؛ تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها و ثبت شركت، مطالبه وجه چک و سفته و…
 • دعاوی كيفری شامل؛ كلاهبرداری، جعل، خيانت در امانت، انتقال مال غير، تهديد، سرقت و ….

آدرس: باجک یک، بین کوچه ۱۱و۱۳ ،دفتروکالت

شماره تماس: 09100114151

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی یکی از بهترین وکیل کیفری در قم است؛ ایشان تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه انواع دعاوی مختلف دارد و می تواند بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار تمامی مردم عزیز شهر قم قرار دهد؛ ایشان با تمامی مردم عزیز مراجعه کننده به دفترشان رفتار و برخورد بسیار محترمانه دارند؛ جناب آقای سبحانی جزو وکلای مجرب قم هستند.

آدرس: قم

مرتضی مقدس

بهترین وکیل طلاق در قم

مرتضی مقدس در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم مشغول به انجام فعالیت حقوقی است و سابقه بالایی در حوزه وکالت دارد که موجب شده است به عنوان بهترین وکیل کیفری در قم شناخته شود. وی تخصص در حوزه وکالتی طلاق، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره را بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار وکالتی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

محمد علی موحدی

بهترین وکیل کیفری قم

محمد علی موحدی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است و در حوزه های متفاوت حقوقی در شهر مذهبی قم مشغول به فعالیت است. وی در زمینه دعاوی های مختلف از جمله ثبتی، حقوقی، کیفری، خانواده و غیره مشغول به فعالیت می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل کیفری در قم است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه کار وکالت
 • مشاورحقوقی

آدرس: قم، بلوار امین، کوچه پنجاه و سوم، نبش فرعی، پلاک دوازدهم، طبقه سوم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

بهترین وکیل کیفری قم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی وکیل پایه یک دادگستری است و متناسب با تجربه کاری بسیار بالای خود در شهر مذهبی قم داشته اند رضایت هر یک از موکلین را جلب کند؛ ایشان به عنوان بهترین وکیل کیفری قم در بین مردم معرفی شده اند. وی در حوزه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه امور وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

حسن کاظمی

بهترین وکیل کیفری قم

حسن کاظمی وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ و مذهبی قم مشغول به فعالیت می باشد و در زمینه های مختلف وکالتی از جمله حقوقی، ثبتی، خانواده، کیفری و املاک فعالیت می کند؛ ایشان بهترین وکیل کیفری در قم است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

آدرس: قم، خیابان دورشهر، نبش کوچه ٢٨، ساختمان بعثت، طبقه اول ، واحد ۵

دسته بندی دادگاه های کیفری

دادگاه های کیفری در انواع مختلفی دسته بندی می شوند و هر یک مخصوص جرایم و گروه خاصی هستند که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

دادگاه کیفری اول: این دادگاه مخصوص متهمانی است که محکوم به حبس ابد و یا اعدام می باشند. همچنین پرونده افرادی که جرم های سیاسی و مطبوعاتی دارند در دادگاه های کیفری یک مورد بررسی قرار می گیرند. وکیل انتخابی در این حوزه باید یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران باشد تا بتواند پرونده را پیش ببرد.

دادگاه کیفری دو: همان دادگاه عمومی است و اگر پرونده ای در گروه دادگاه های دیگر قرار نگیرد، جزو دادگاه کیفری دو محسوب می شود.

دادگاه انقلاب: جرایمی که در دادگاه انقلاب بررسی می شوند مربوط به موضوعات اقدام علیه امنیت ملی، افساد فی الارض، محاربه، تبانی و تشکیل باند، بغی، برگزاری تجمع علیه جمهوری اسلامی، درگیری مسلحانه و حمل سلاح، توهین به رهبر و تخریب اموال در راستای اعتراض به حکومت و نظام می باشند. همه این جرایم سنگین هستند و اصولا دادگاه اجازه انتخاب بهترین وکیل در تهران را به صورت اختیاری نمی دهد و از وکلای تسخیری استفاده می کند.

دادگاه نظامی و روحانیت: در این دادگاه پرونده های مربوط به شخصیت مجرم بررسی می شود. بعضی از کسانی که در هنگام انجام وظیفه با لباس نظامی با روحانیت مرتکب جرم می شوند باید در این دادگاه ها محاکمه شوند.

دادگاه کودکان و نوجوانان: اگر متهم و مجرم در محدوده سنی کم تر از 18 سال باشد، باید در دادگاه مخصوص کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گیرند.

دسته بندی دادگاه های کیفری

دعاوی کیفری و حقوقی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 • حکمی که برای جرایم حقوقی در دادگاه صادر می شود، جبران خسارت و ضرر و زیان را به متهم وارد می کند. اما در جرایم کیفری مجازاتی مثل حبس نیز برای متهم لحاظ می شود.
 • برای دادخواست های حقوقی، باید برگه های مخصوصی تهیه شود تا قاضی آن ها را مورد بررسی قرار دهد، اما برای دعاوی کیفری بهترین وکیل کیفری در اصفهان می تواند دادخواست خود را از هر طریقی اعلام کند.
 • در دعاوی حقوقی بعد از رضایت شاکی، پرونده مختومه اعلام می شود ولی در دعاوی کیفری مطابق با جرم صورت گرفته و جنبه عمومی آن مجازاتی برای متهم در نظر گرفته می شود.

نمونه جرایمی که در دادگاه های کیفری بررسی می شوند؟

جرایم کیفری از جمله جرایمی هستند که علاوه بر جنبه خصوصی و داشتن شاکی شخصی، باید از نظر عمومی نیز بررسی شوند. در این گونه دعاوی که شاکی خصوصی نیز دارند، شکایت نامه در مورد جرم صورت گرفته به دادسرا ارسال می شود که ممکن است فرد شاکی به کمک بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران آن را تنظیم نموده باشد. اینگونه جرایم عبارتند از:

کلاهبرداری: از جمله جرایم رایج و پرتکرار در دادگاه های کیفری کلاهبرداری می باشد. این جرم غیر قابل گذشت محسوب می گردد و علاوه بر داشتن شاکی خصوصی حتی در صورت رضایت، جنبه عمومی آن از بین نمی رود. در صورت ثابت شدن جرم صورت گرفته و تایید اتهام فرد مجرم، قاضی می تواند فرد مجرم را به پرداخت جزای نقدی و حبس محکوم کند که تمام این ها بستگی به شدت جرم دارد.

خیانت در امانت: برای این جرم تعریف و شرایط مشخصی در قانون ارائه نشده است، اما به طور کلی می توان گفت تصاحب و استفاده بدون اجازه و غیرقانونی از اموال شخصی افراد دیگر و یا اقدام برای از بین بردن آن ها به صورت عمدی در صورتی که به امانت سپرده شده باشد، می تواند خیانت در امانت باشد البته به شرطی که این عمل با سوء نیت باشد. خیانت در امانت از جمله جرایمی است که در دادگاه های کیفری بررسی می شود. طبق قانون و مجازات اسلامی خیانت در امانت به معنی تصاحب اموال و از بین بردن آن ها، گم کردن و یا استفاده ناصحیح از اموالی که به صورت امانت به کسی سپرده شده است می باشد.

سرقت: مطابق با ماده 197 قانون اسلامی، دزدیدن مال و اموال کسی به صورت پنهانی سرقت نام دارد. برای جرم دزدی هم در شرع و هم در قانون مجازاتی در نظر گرفته می‌شود. حدود شرعی مجازاتی که برای سرقت در نظر گرفته می شود قطع انگشتان دست راست و پای چپ و غیره است. اما در قانون برای چنین جرایمی دوره حبسی بین یک تا پنج سال تعیین می شود. دعاوی مربوط به سرقت در دادگاه کیفری بررسی می شوند.

جعل سند: جعل سند از جمله جرایمی است که در دادگاه کیفری به آن رسیدگی می‌شود. جعل سند ممکن است از نوع مادی و معنوی باشد. جعل مادی ایجاد تغییر در ظاهر فیزیکی یک سند است که به صورت بریدن و یا تراشیدن با ابزار آلات باشد. جرم مادی و تغییر در آن چه که در آن نوشته شده است مثل تاریخ، مفاد قرارداد و غیره نیز جعل معنوی نام می گیرد.

کلام آخر

در این مقاله ما به توضیح دعاوی کیفری، انواع دادگاه هایی که در حوزه کیفری برگزار می شود و همچنین ویژگی های وکیلی که باید برای پرونده های کیفری انتخاب شود، پرداختیم. برای کسانی که ساکن قم هستند و به دنبال یک وکیل مورد اعتماد، منصف و حرفه ای می گردند، ما 10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای دریافت مشاوره می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

افترا چیست؟

افترا به معنای آن است که یک فرد، ویژگی و یا عملی را به فرد دیگری نسبت دهد که حقیقت ندارد و از طرفی نیز توهین آمیز می باشد.

آیا رضایت اولیای دم می تواند قاتل را از زندان آزاد می شود؟

 بعد از رضایت اولیای دم دادگاه بر اساس شرایط عمومی قاتل را مجازات کند.

واژه محکومیت چیست؟

واژه “محکومیت” به این معناست که دادگاه دلایل وقوع جرم را کافی دانسته و رای به مجازات مجرم صادر کرده است.

5/5 - (3 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا