وکیلوکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم را به مردم عزیز شهر قم که برای حل مشکلات خود به عنوان شاکی یا متهم به دنبال یک وکیل حرفه ای هستند، معرفی کنیم. پرونده هایی با موضوعات کیفری، پیچیدگی های خاص خود را دارند و یک وکیل ماهر به خوبی می داند که چگونه باید از موکل خود رفع اتهام نماید. برای کسب اطلاعات در مورد موضوعات کیفری و شناخت وکلای حرفه ای در این حوزه، در ادامه همراه ما باشید.

منظور از دعاوی کیفری چیست؟

دعاوی کیفری نوعی از دعاوی هستند که فردی به اتهام محکوم می شود و در نتیجه در این میان یک شاکی و یک متهم داریم. شاکی ممکن است شخص و یا یک موسسه حقوقی و حتی ارگان دولتی باشد. بهترین وکیل کیفری در قم می تواند در جلسه مشاوره، نوع مشکل را موشکافی کرده و بعد از آن وکالت پرونده را بپذیرد.

در صورتی که بهترین وکیل در قم قرار باشد وکیل مدافع فرد شاکی باشد، در ابتدا باید به یکی از مراجع قضایی جرم طرف مقابل را اعلام کند. در ادامه این وکیل می تواند با پیگیری های انجام شده و جمع آوری ادله و اسناد به محضر دادگاه، جرم متهم را ثابت کرده و حق موکل خود را بگیرد.

جرایمی که یک وکیل کیفری در قم به آن رسیدگی می کند، همان جرایمی است که بهترین وکیل می تواند پرونده های مربوط به آن را اخذ کند. موضوعاتی هم چون جعل سند، اهانت، سرقت، کلاه برداری، قتل و غیره دعاوی مربوط به امور کیفری می باشند.

اگر بهترین وکیل کیفری در قم وکالت فرد متهم را برعهده بگیرد، در این صورت موظف است به دادگاه ثابت کند که موکلش در اتهام وارده نقشی نداشته و یا برای حکم صادر شده برای او تخفیف و تغییر لحاظ کند. با سپردن وکالت به یک وکیل زبده، فرد می تواند با اطمینان تمامی کارهای خود را به وکیل خود بسپارد و دچار سردرگمی برای گرفتن حق خود نشود.

منظور از دعاوی کیفری چیست؟

ویژگی های بهترین وکیل کیفری در قم

بهترین وکیل کیفری در قم موظف است که با اشراف به پرونده تمام تلاش خود را برای پیگیری و تحقق مطالبات موکل خود به کار گیرد. ویژگی هایی که باید یک وکیل خبره داشته باشد به شرح زیر می باشد:

 • بهترین وکیل کیفری در قم با دقت به صحبت های موکلین و مراجعین خود گوش می دهد.
 • در صورت لزوم دعاوی را به شکل لایحه و یا دفاعیه و شکوائیه تنظیم می کند.
 • مطالبات موکل خود را برای انجام امور و رسیدگی به پرونده در اولویت قرار می دهد.
 • ویژگی تمام وکلای کیفری و وکلای مهریه مانند بهترین وکیل مهریه در قم این است که تحصیلات مرتبط در این حوزه داشته باشد.
 • در رزومه خود تجربه موفقیت در پرونده های کیفری را داشته باشد.
 • در مورد تمام مواد قانون کیفری اطلاعات کافی داشته باشد.
 • در صورت بروز خشونت بین شاکی و متهم، توانایی کنترل اوضاع را داشته باشد.
🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم را بشناسید!

احمد جمالی

بهترین وکیل خانواده در قم

احمد جمالی وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه های متفاوت وکالتی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و به علت تقبل پرونده های سخت وکالت، به عنوان بهترین وکیل کیفری در قم  شناخته شده است. در ضمن وی در حوزه دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره تخصص دارد.

تخصص و مهارت:

 •  12 سال سابقه وکالتی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09163686979

آدرس: قم، خیابان باجک، کوچه بیست و دوم، پلاک ۳۹۲

رضا سخائی

رضا سخائی

رضا سخائی به عنوان رییس مرکز دادگستری در شهر قم فعالیت می کند و تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، حقوقی و غیره دارد. وی بهترین وکیل کیفری در قم است.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه در شهر قم
 • رییس کانون وکلا دادگستری شهر قم
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز

تماس: 09121518082

آدرس: قم، ابتدای سالاریه، ابتدای بلوار شهدای گلزار، ساختمان گلزار، طبقه اول، واحد سوم

عبدالمجید باقری

بهترین وکیل خانواده قم

عبدالمجید باقری وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است که در زمینه های متفاوت وکالت تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. وی دعاوی در زمینه های خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی و غیره را به خوبی بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالتی در شهر قم
 • کارشناس حقوق قضائی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09197461710

آدرس: قم، دورشهر، کوچه دوازدهم، پلاک هشتنم، طبقه 4

محسن برهانی

محسن برهانی

محسن برهانی وکیل پایه یک دادگستری است که توانسته تا به امروز چندین پرونده را به عنوان یک وکیل مجرب و سابقه موفقیت حل کند؛ ایشان تخصص در دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری، ملکی را عهده دار است؛ وی بهترین وکیل کیفری در قم است.

 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران
 • مشاور حقوقی

تماس: 09121510700

آدرس: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی بیست و چهارم، پلاک 2

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی

مجتبی سبحانی یکی از بهترین وکیل کیفری در قم است؛ ایشان تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه انواع دعاوی مختلف دارد و می تواند بهترین و تخصصی ترین خدمات را در اختیار تمامی مردم عزیز شهر قم قرار دهد؛ ایشان با تمامی مردم عزیز مراجعه کننده به دفترشان رفتار و برخورد بسیار محترمانه دارند؛ جناب آقای سبحانی جزو وکلای مجرب قم هستند.

آدرس: قم

تلفن تماس: 09122515185

مرتضی مقدس

بهترین وکیل طلاق در قم

مرتضی مقدس در حال حاضر به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم مشغول به انجام فعالیت حقوقی است و سابقه بالایی در حوزه وکالت دارد که موجب شده است به عنوان بهترین وکیل کیفری در قم شناخته شود. وی تخصص در حوزه وکالتی طلاق، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره را بر عهده دارد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار وکالتی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۹۲۵۲۸۰۶۳

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

محمد علی موحدی

بهترین وکیل کیفری قم

محمد علی موحدی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم است و در حوزه های متفاوت حقوقی در شهر مذهبی قم مشغول به فعالیت است. وی در زمینه دعاوی های مختلف از جمله ثبتی، حقوقی، کیفری، خانواده و غیره مشغول به فعالیت می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل کیفری در قم است.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه کار وکالت
 • مشاورحقوقی

تماس: ۰۹۱۲۵۵۱۵۷۸۶

آدرس: قم، بلوار امین، کوچه پنجاه و سوم، نبش فرعی، پلاک دوازدهم، طبقه سوم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

بهترین وکیل کیفری قم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی وکیل پایه یک دادگستری است و متناسب با تجربه کاری بسیار بالای خود در شهر مذهبی قم داشته اند رضایت هر یک از موکلین را جلب کند؛ ایشان به عنوان بهترین وکیل کیفری قم در بین مردم معرفی شده اند. وی در حوزه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه امور وکالت
 • مشاور حقوقی

تماس: 09122537081

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

حسن کاظمی

بهترین وکیل کیفری قم

حسن کاظمی وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ و مذهبی قم مشغول به فعالیت می باشد و در زمینه های مختلف وکالتی از جمله حقوقی، ثبتی، خانواده، کیفری و املاک فعالیت می کند؛ ایشان بهترین وکیل کیفری در قم است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

تماس: 09123520213

آدرس: قم، خیابان دورشهر، نبش کوچه ٢٨، ساختمان بعثت، طبقه اول ، واحد ۵

هاشم زمانی

بهترین وکیل کیفری قم

هاشم زمانی یکی از بهترین وکیل کیفری در قم است و در ضمن وکیل پایه یک دادگستری در شهر مذهبی قم می باشد که در این شهر مشغول به انجام فعالیت های مختلف است؛ ایشان دعاوی در زمینه های ثبتی، ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی را تقبل می کند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کاری وکالت
 • کارشناسی حقوق قضائی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۲۵۲۴۲۳۰

آدرس: قم، میدان مطهری، خیابان مولوی، نرسیده به بیمارستان گلپایگانی، کوچه۶، پلاک ۱

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری

مرضیه صفدری وکیل پایه یک دادگستری در شهر قم می باشد؛ ایشان در زمینه های وکالتی همچون حقوقی، کیفری، ثبتی، خانواده و غیره فعالیت دارد. وی در امر وکالتو با 8 سال سابقه کاری توانسته است موکلین خود را راضی نگه دارد و به عنوان بهترین وکیل کیفری در قم در بین مردم معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه حقوقی
 • مدرس دانشگاه
 • دارای مدرک دکتری خصوصی از دانشگاه تهران
 • رتبه 12 آزمون کانون وکلا

تماس: 09127516901

آدرس: قم، خیابان جهاد، تیرسراج8، محله عمران آباد

دسته بندی دادگاه های کیفری

دادگاه های کیفری در انواع مختلفی دسته بندی می شوند و هر یک مخصوص جرایم و گروه خاصی هستند که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

دادگاه کیفری اول: این دادگاه مخصوص متهمانی است که محکوم به حبس ابد و یا اعدام می باشند. همچنین پرونده افرادی که جرم های سیاسی و مطبوعاتی دارند در دادگاه های کیفری یک مورد بررسی قرار می گیرند. وکیل انتخابی در این حوزه باید یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران باشد تا بتواند پرونده را پیش ببرد.

دادگاه کیفری دو: همان دادگاه عمومی است و اگر پرونده ای در گروه دادگاه های دیگر قرار نگیرد، جزو دادگاه کیفری دو محسوب می شود.

دادگاه انقلاب: جرایمی که در دادگاه انقلاب بررسی می شوند مربوط به موضوعات اقدام علیه امنیت ملی، افساد فی الارض، محاربه، تبانی و تشکیل باند، بغی، برگزاری تجمع علیه جمهوری اسلامی، درگیری مسلحانه و حمل سلاح، توهین به رهبر و تخریب اموال در راستای اعتراض به حکومت و نظام می باشند. همه این جرایم سنگین هستند و اصولا دادگاه اجازه انتخاب بهترین وکیل در تهران را به صورت اختیاری نمی دهد و از وکلای تسخیری استفاده می کند.

دادگاه نظامی و روحانیت: در این دادگاه پرونده های مربوط به شخصیت مجرم بررسی می شود. بعضی از کسانی که در هنگام انجام وظیفه با لباس نظامی با روحانیت مرتکب جرم می شوند باید در این دادگاه ها محاکمه شوند.

دادگاه کودکان و نوجوانان: اگر متهم و مجرم در محدوده سنی کم تر از 18 سال باشد، باید در دادگاه مخصوص کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گیرند.

بهترین وکیل ملکی در قم می تواند در دادگاه های مختلف فعالیت کند و بهترین خدمات را ارائه می دهد.

دسته بندی دادگاه های کیفری

دعاوی کیفری و حقوقی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 • حکمی که برای جرایم حقوقی در دادگاه صادر می شود، جبران خسارت و ضرر و زیان را به متهم وارد می کند. اما در جرایم کیفری مجازاتی مثل حبس نیز برای متهم لحاظ می شود.
 • برای دادخواست های حقوقی، باید برگه های مخصوصی تهیه شود تا قاضی آن ها را مورد بررسی قرار دهد، اما برای دعاوی کیفری بهترین وکیل کیفری در اصفهان می تواند دادخواست خود را از هر طریقی اعلام کند.
 • در دعاوی حقوقی بعد از رضایت شاکی، پرونده مختومه اعلام می شود ولی در دعاوی کیفری مطابق با جرم صورت گرفته و جنبه عمومی آن مجازاتی برای متهم در نظر گرفته می شود.

نمونه جرایمی که در دادگاه های کیفری بررسی می شوند؟

جرایم کیفری از جمله جرایمی هستند که علاوه بر جنبه خصوصی و داشتن شاکی شخصی، باید از نظر عمومی نیز بررسی شوند. در اینگونه دعاوی که شاکی خصوصی نیز دارند، شکایت نامه در مورد جرم صورت گرفته به دادسرا ارسال می شود که ممکن است فرد شاکی به کمک بهترین وکیل کیفری در قم آن را تنظیم نموده باشد. اینگونه جرایم عبارتند از:

کلاهبرداری: از جمله جرایم رایج و پرتکرار در دادگاه های کیفری کلاهبرداری می باشد. این جرم غیر قابل گذشت محسوب می گردد و علاوه بر داشتن شاکی خصوصی حتی در صورت رضایت، جنبه عمومی آن از بین نمی رود. در صورت ثابت شدن جرم صورت گرفته و تایید اتهام فرد مجرم، قاضی می تواند فرد مجرم را به پرداخت جزای نقدی و حبس محکوم کند که تمام این ها بستگی به شدت جرم دارد.

خیانت در امانت: برای این جرم تعریف و شرایط مشخصی در قانون ارائه نشده است، اما به طور کلی می توان گفت تصاحب و استفاده بدون اجازه و غیرقانونی از اموال شخصی افراد دیگر و یا اقدام برای از بین بردن آن ها به صورت عمدی در صورتی که به امانت سپرده شده باشد، می تواند خیانت در امانت باشد البته به شرطی که این عمل با سوء نیت باشد. خیانت در امانت از جمله جرایمی است که در دادگاه های کیفری بررسی می شود. طبق قانون و مجازات اسلامی خیانت در امانت به معنی تصاحب اموال و از بین بردن آن ها، گم کردن و یا استفاده ناصحیح از اموالی که به صورت امانت به کسی سپرده شده است می باشد.

سرقت: مطابق با ماده 197 قانون اسلامی، دزدیدن مال و اموال کسی به صورت پنهانی سرقت نام دارد. برای جرم دزدی هم در شرع و هم در قانون مجازاتی در نظر گرفته می‌شود. حدود شرعی مجازاتی که برای سرقت در نظر گرفته می شود قطع انگشتان دست راست و پای چپ و غیره است. اما در قانون برای چنین جرایمی دوره حبسی بین یک تا پنج سال تعیین می شود. دعاوی مربوط به سرقت در دادگاه کیفری بررسی می شوند.

جعل سند: جعل سند از جمله جرایمی است که در دادگاه کیفری به آن رسیدگی می‌شود. جعل سند ممکن است از نوع مادی و معنوی باشد. جعل مادی ایجاد تغییر در ظاهر فیزیکی یک سند است که به صورت بریدن و یا تراشیدن با ابزار آلات باشد. جرم مادی و تغییر در آن چه که در آن نوشته شده است مثل تاریخ، مفاد قرارداد و غیره نیز جعل معنوی نام می گیرد.

کلام آخر

در این مقاله ما به توضیح دعاوی کیفری، انواع دادگاه هایی که در حوزه کیفری برگزار می شود و همچنین ویژگی های وکیلی که باید برای پرونده های کیفری انتخاب شود، پرداختیم. برای کسانی که ساکن قم هستند و به دنبال یک وکیل مورد اعتماد، منصف و حرفه ای می گردند، ما 10 تا از بهترین وکیل کیفری در قم را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای دریافت مشاوره می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است؛ کسانی که در پی وکیلی حرفه ای در زمینه خانواده هستند، می توانند از مقاله ما با عنوان بهترین وکیل خانواده در قم دیدن فرمایند.

افترا چیست؟

افترا به معنای آن است که یک فرد، ویژگی و یا عملی را به فرد دیگری نسبت دهد که حقیقت ندارد و از طرفی نیز توهین آمیز می باشد.

آیا رضایت اولیای دم می تواند قاتل را از زندان آزاد می شود؟

 بعد از رضایت اولیای دم دادگاه بر اساس شرایط عمومی قاتل را مجازات کند.

واژه محکومیت چیست؟

واژه “محکومیت” به این معناست که دادگاه دلایل وقوع جرم را کافی دانسته و رای به مجازات مجرم صادر کرده است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا