وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد❤️【سال1403】⚖️

ما در این مقاله قصد داریم، بهترین وکیل مهریه در خرم آباد را به شما معرفی کنیم. مهریه پشتوانه محکمی برای خانم‌ها در دوران زندگی مشترک و بعد از جدایی است. اگر چه مطالبه مهریه قبل از طلاق از حقوق قانونی خانم‌ها محسوب می‌شود، ولی غالبا بعد از جدایی دریافت آن اهمیت بیشتری می‌یابد و وسیله‌ای برای امرار معاش زن خواهد بود. اگر چه در صورت عدم رضایت مرد، مطالبه آن کار آسانی نخواهد بود، اما وکیل مهریه حاذق و کاردان می‌تواند این راه پر پیج و خم را آسان و هموار کند.

مهریه چیست؟

مهریه مال یا اموالی است که به زن به عنوان تعهد مالی با عقد نکاح دائم یا موقت واگذار می‌شود. زن حق دارد که آن را در هر زمان که بخواهد، دریافت کند. پرداخت مهریه ممکن است به صورت عندالمطالبه باشد و هر زمان که زن اراده کند، آن را از مرد طلب کند یا به صورت عندالاستطاعه باشد که مطالبه آن در زمانی امکان پذیر است که مرد توانایی مالی پرداخت آن را داشته باشد؛ هم‌چنین مهریه انواع مختلفی دارد که شامل: مهرالمسمی، مهرالمثل، مهرالسنه و مهر المتعه می‌باشد.

طبق ماده 1082 قانون مدنی، زن پس از عقد نکاح، مالک مهریه محسوب می‌شود و دارای حق تصرف در آن است. آنچه به عنوان مهریه در نظر گرفته می‌شود، باید قابلیت تملک داشته باشد؛ هم‌چنین متعلق به شخص دیگری نبوده و مقدار آن معین و مشخص باشد. معمولا زن، در زمان طلاق، مهریه خود را مطالبه می‌کند اما درواقع او هر موقع که بخواهد، می‌تواند مهریه خود را مطالبه کند و مسائلی چون، خیانت و عدم تمکین زن مانع از دریافت مهریه نمی‌شود.

زن در صورت تمایل می‌تواند مهریه خود را ببخشد؛ هم‌چنین طبق ماده 22 قانون حمایت از خانواده، اگر مهریه تا حدود 110 سکه تمام بهار آزادی یا معادل آن باشد، شامل محکومیت‌های مالی می‌شود و زوجه می‌تواند حکم جلب مرد را از دادگاه بگیرد. او برای دریافت بیشتر از این تعداد سکه، باید توانایی مالی مرد را برای پرداخت مهریه در دادگاه اثبات کند. و برای اثبات این ادعا، لازم است، از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد کمک بگیرد و قاضی در صورت اثبات عدم توانایی مرد در پرداخت مهریه آن را تقسیط می‌کند.

مهریه چیست؟

راهکارهای بهترین وکیل مهریه در خرم آباد برای دریافت مهریه

برگزاری جلسه مشاوره: انجام یک جلسه مشاوره اولیه با بهترین وکیل در خرم آباد بسیار اهمیت دارد؛ زیرا در این جلسه موارد مهم پرونده، سوابق وکیل و هزینه‌های مربوط به دادرسی مشخص می‌شود، توجه به پرونده‌های موفق قبلی وکیل مهریه نشانه تخصص و کارایی او می‌باشد؛ از طرفی با بررسی شبکه اجتماعی وکیل می‌توان از نظرات موکلین قبلی آگاه شد و به تخصص و مهارت او اعتماد کرد.

مذاکره با طرف مقابل دعوا: در فرآیند رسیدگی به پرونده مهریه، وکلای طرفین می‌توانند با هم مذاکره کنند تا به توافق برسند و نتیجه مذاکره را به نفع موکل خود تمام کنند. وکیل مهریه شرایط تسویه مهریه را برای وکیل زوج تعیین می‌کند که شامل: زمان و نحوه پرداخت مهریه می‌باشد و اگر مهریه هنوز مشخص نشده باشد، وکیل زوجه سعی می‌کند که مبلغ را به صورت منصفانه تعیین کند.

میانچیگری برای حل اختلافات: یک راه حل موثر برای مسائل حقوقی و خانوادگی، میانجیگری برای حل اختلافات بین زوجین است. بهترین وکیل مهریه در خرم آباد از این روش برای تسهیل روند پرونده استفاده می‌کند، در این روش یک شخص بی طرف، تلاش می‌کند که طرفین به توافق برسند و وکیل به کمک این شخص می‌تواند، توافق نامه مهریه را تدوین کند و شرایط دقیق پرداخت مهریه را در آن ذکر کند.

طرح شکایت به دادگاه: اگر مذاکرات به نتیجه مطلوب نرسد. وکیل مهریه نقش اساسی در تدوین و ارائه پرونده به دادگاه را دارد. او تمامی مدارک، شواهد و اطلاعات پرونده را آماده سازی می‌کند و اظهار نامه رسمی حاوی توضیحات کاملی درمورد موارد حقوقی پرونده را تدوین می‌کند و به رئیس دادگاه تحویل می‌دهد. او با دفاع از موکل خود مسیر پرونده را به نفع او تغییر می‌دهد تا به نتیجه مطلوب برسد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد را بشناسید! 

فاطمه سرابی

فاطمه سرابی

فاطمه سرابی، یکی از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد هستند. ایشان مشاوره‌های حقوقی را به صورت غیر حضوری و حضوری برای موکل خود انجام می‌هند و تخصص ویژه‌ای در نوشتن اوراق قضایی، انجام تمام امور مربوط به طلاق توافقی و مهریه دارند. خانم موسوی هم‌چنین عضو کانون وکلای دادگستری می‌باشند، وکیلی قابل اعتماد برای مشکلات حقوقی هستند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره غیر حضوری و حضوری
 • نوشتن اوراق قضایی
 • انجام کلیه امور طلاق توافقی و امور مهریه
 • عضو کانون وکلا دادگستری

آدرس: خرم آباد، خیابان 30 متری پژوهنده، ین بنفشه 11 و 12

رضا جمشیدی

رضا جمشیدی

رضا جمشیدی، وکیل پایه یک دادگستری هستند. ایشان اخذ وکالت برای رسیدگی به دعاوی مربوط به مهریه و طلاق را برعهده می‌گیرند. جناب جمشیدی دارای سابقه و تجربه فراوان در امور مهریه هستند و خدمات خود را به صورت آنلاین و حضوری ارائه می‌دهتد و در زمینه تنظیم قراردادها و اظهار نامه‌ها تخصص ویژه‌ای دارند.

تخصص و مهارت:

 • اخذ وکالت وکالت دعاوی نظیر مهریه و طلاق
 • دارای سابقه و تجربه در امور مهریه
 • مشاوره تخصصی حقوقی به صورت آنلاین و حضوری
 • متخصص در تنظیم اظهارنامه ها و لوایح و قراردادها

آدرس: خرم آباد، خیابان انقلاب، کوچه 2 آراسته، نبش 20 متری دهخدا، طبقه اول

مهرداد گراوند

مهرداد گراوند

مهرداد گراوند، یکی از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد هستند. ایشان وکیل متخصص و متبحری در حوزه دعاوی طلاق، نفقه و مهریه هستند. خدمات مشاوره ایشان به صورت حضوری و آنلاین می‌باشد. جناب گراوند در زمینه دعاوی منقول نیز تخصص ویژه‌ای دارند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص و متبحر در دعاوی طلاق، نفقه و مهریه
 • تنظیم انواع اوراق قضایی، لوایح
 • متخصص در دعاوی اموال منقول شامل خودرو، ماشین آلات، وسایل و لوازم و…
 • مشاوره تخصصی در امور مهریه به صورت حضوری و آنلاین

آدرس: خرم آباد، کوهدشت، خیابان بوعلی، روبروی دادگستری

عباس مرادی

عباس مرادی

عباس مرادی، وکیل مجرب و متخصص در زمینه دعاوی ثبتی، امور خانواده و مهریه هستند و با توانایی منحصر به فرد در تدوین دادخواست‌ها و قراردادها، آماده پذیرش وکالت می‌باشند. ایشان کارشناس ارشد حقوق عمومی هستند و درامور مسائل حقوقی خانواده و مهریه تبحر ویژه‌ای دارند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش وکالت دعاوی ثبتی و خانواده و مهریه
 • نگارش و تدوین دادخواست ها و قراردادها
 • متخصص در تنظیم انواع دادخواست ها و اوراق قضایی
 • کارشناسی ارشد حقوق عمومی

آدرس: خرم آباد، خیابان علوی، بالاتر از میدان امام، مجتمع هفت آسمان، طبقه اول، واحد 106

سجاد کریمی

سجاد کریمی

سجاد کریمی، یکی از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد هستند. ایشان با سابقه درخشان در امور مهریه، آماده خدمت رسانی به شما می‌باشند. جناب کریمی علاوه بر این در طرح دعاوی خانواده، ازجمله دعاوی: طلاق، نفقه و حضانت فرزندان تبحر و تخصص دارند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت تخصصی در حوزه مهریه و طلاق
 • دارای سابقه درخشان در امور مهریه
 • ارائه مشاوره تخصصی در حوزه امور مهریه
 • طرح دعاوی خانواده نظیر: طلاق، مهریه، نفقه و حضانت فرزندان

آدرس: خرم آباد، میدان شهدا، ابتدای خیابان شهدای شرقی، طبقه فوقانی بانک سینا

خدیجه غلامیاری

خدیجه غلامیاری

خدیجه غلامیاری، یکی از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد هستند. ایشان تخصص و تجربه زیادی در دعاوی خانوادگی نظیر: مطالبه مهریه و طلاق دارند. خانم غلامیاری در امور ملکی نیز تبحر دارند و مشاوره‌های حقوقی ایشان در زمینه دعاوی مهریه به صورت حضوری و در صورت لزوم  آنلاین انجام می‌شود.

تخصص و مهارت:

 • فعال در حوزه دعاوی خانواده
 • متبحر در امور ملکی و ثبتی
 • مشاوره حضوری و آنلاین در امور مربوط به مهریه
 • اخذ وکالت کلیه دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: خرم آباد، بلوار پژوهنده، پشت ساختمان دادگستری، واقع در بلوار حج، بین بنفشه 11 و 12

سهیلا بیرانوند

سهیلا بیرانوند

سهیلا بیرانوند، وکیل با تجربه و دارای سابقه درخشان در امور دعاوی خانواده از جمله: طلاق، نفقه و مهریه و… می‌باشند. ایشان عضو رسمی کانون وکلای دادگستری هستند. خانم دکتر بیرانوند در تنظیم شکوائیه و دادخواست در زمینه طلاق و مهریه تبحر دارند؛ هم‌چنین در رسیدگی به دعاوی ملکی تجربه و سابقه درخشانی دارند و بهترین راهکار را برای مسائل ملکی به موکلان خود پیشنهاد می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • دارای سابقه درخشان در امور وکالت دعاوی خانواده
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری
 • مسلط به تدوین دادخواست طلاق
 • دارای تبحر در رسیدگی به دعاوی ملکی

آدرس: خرم آباد، خیابان انقلاب، بین کوچه آراسته 6 و آراسته 7، طبقه بالای کبابی بُناب

سرمد فتح الهی

سرمد فتح الهی

سرمد فتح الهی، یکی از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد هستند. ایشان در تنظیم انواع قراردادهای حقوقی تبحر دارند. جناب فتح الهی وکالت دعاوی خانواده از جمله: خانواده، طلاق و مهریه را می‌پذیرند و مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری انجام می‌دهند تا از زوایای پرونده مراجعه کنندگان آگاهی یابند و راهکارهای اصولی و بهتری را به آن‌ها پیشنهاد دهند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در تنظیم قراردادهای تجاری و حقوقی
 • قبول وکالت دعاوی مهریه و طلاق
 • مسلط به تنظیم اسناد تجاری مانند: چک و سفته
 • مشاوره تخصصی حقوقی به صورت حضوری

آدرس: خرم آباد، خیابان شهدای شرقی، نبش پل شهدا، ساختمان مهر، طبقه اول

مهدی الماسیان

مهدی الماسیان

مهدی الماسیان، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری هستند. ایشان در تنظیم و تدوین دادخواست طلاق و نفقه تخصص دارند؛ از طرفی همواره اطلاعات خود را بروز کرده و با آخربن تغییرات در قوانین کیفری و حقوقی آشنا می‌باشند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در حل پرونده‌های مهریه، نفقه، طلاق، تمکین و….
 • متبحر در بررسی و پیگیری پرونده مطالبه مهریه
 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری
 • مسلط به تنظیم و تدوین دادخواست طلاق، اسناد حقوقی و…

آدرس: خرم آباد، خیابان انقلاب، کوچه 6 آراسته

سامان اکبری

سامان اکبری

سامان اکبری، یکی از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد هستند. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستند و تخصص و تجربه زیادی در امور دعاوی مهریه دارند. جناب اکبری مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری و آنلاین انجام می‌دهند؛ از طرفی در زمینه وکالت دعاوی کیفری نیز سابقه طولانی  داشته و پرونده‌های موفق زیادی دارند.

تخصص و مهارت:

 • فعال در حوزه دعاوی حقوقی، کیفری و خانواده
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • مشاوره حقوقی در زمینه دریافت مهریه به صورت حضوری و آنلاین
 • دارای سابقه درخشان در امور مهریه

آدرس: خرم آباد، خیابان انقلاب، کوچه آراسته سوم زیر 20 متری، ساختمان آرشام، پلاک 26، واحد 5، طبقه 5

معرفی انواع مهریه

مهر المسمی: مهریه ای است که قبل از جاری شدن عقد دائم، مقدارآن مشخص و در عقدنامه نوشته می‌شود. این مهریه مقدار مال معینی است که با توافق طرفین تعیین می‌شود و مقدار آن تا 110 سکه تمام بهار آزادی قابلیت اجرایی دارد و شامل محکومیت‌های مالی برای مرد می‌شود. این مهریه باید قابل تملک، مشخص و قابل نقل و انتقال باشد.

مهر المثل: اگر قبل از عقد، مقدار مهریه مشخص نشده باشد یا مهریه مال غیر بوده یا فاقد اعتبار باشد و پس از عقد، روابط زناشویی برقرار شود. مهریه‌ای که به زن تعلق می‌گیرد، مهر‌المثل نامیده می‌شود که بر حسب عرف از طرف مرد با توجه به وضع و موقعیت اجتماعی زن تعیین می‌شود.

مهر السنه: این مهریه معادل 177/23 گرم طلای خالص است که معادل حداکثر 25 سکه تمام بهار آزادی است و مهریه‌ای است که پیامبر برای همسران و دختران خود تعیین نمودند و بسیاری از خانواده تمایل دارند که مهریه دخترانشان این مقدار باشد.

مهر المتعه: اگر مبلغ مهریه در عقدنامه مشخص نشده باشد و قبل از رابطه زناشویی، مرد، زن را طلاق دهد، این مهریه به زن تعلق می‌گیرد و مقدار آن بستگی به شایستگی و وضعیت خانوادگی زن ندارد؛ بلکه به توانایی مالی و اقتصادی مرد بستگی دارد و بهتر است، زوجه برای تعیین مقدار دقیق این مهریه از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد کمک بگیرد.

معرفی انواع مهریه

مزایای انتخاب بهترین وکیل مهریه در خرم آباد

گرفتن مهریه راه پرپیج و خمی را دارد که بدون مداخله وکیل با تجربه به آسانی انجام نمی شود، در زیر به برخی مزایای انتخاب وکیل مهریه اشاره می‌کنیم:

 • بهترین وکیل مهریه در خرم آباد، موارد حقوقی مربوط به مهریه، حقوق خانواده و طلاق را درک می‌کند و با مشاوره دقیق با طرفین، تلاش می‌کند به یک راه حل توافقی و قانونی برای دریافت مهریه برسد.
 • وکیل مهریه، به شما راه حل‌های قانونی را برای مطالبه مهریه پیشنهاد می‌دهد و در صورت نیاز به عنوان نماینده شما در دادگاه حضور می‌یابد و از حقوق شما دفاع می‌کند، در صورتی که نیاز به تعدیل اقساط مهریه باشد، درخواست تعدیل مهریه را به دادگاه می‌دهد.
 • وکیل متخصص مهریه با درخواست توقیف اموال مرد، اقدامی حقوقی برای اطمینان از پرداخت مهریه انجام می‌دهد، توقیف اموال به تایید دادگاه نیاز دارد و یک ابزار حقوقی برای دریافت مهریه است.
 • او بخشی از امور را بدون حضور زن در دادگاه پیگیری می‌کند و در صورت لزوم حکم جلب زوج را گرفته و اگر مرد دادخواست اعسار کند، با روش‌های موثر این درخواست را رد می‌کند.

کلام آخر

بهترین وکیل مهریه در خرم آباد با ارائه مشاوره تخصصی در امور مهریه تمام تلاش خود را خواهد کرد که به زوجه در مطالبه مهریه کمک کند او با مذاکره با زوج و وکیل قانونی او و یا از طریق تدوین دادخواست به دادگاه، تمامی حقوق زوجه را به نحو احسن مطالبه خواهد کرد.

از شما کمال تشکر را داریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، امیدواریم توانسته باشیم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در خرم آباد را به شما معرفی کرده باشیم، در صورت داشتن هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادی آن را با سایت وکیل چی در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا