وکیلوکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق در مشهد⭐【آپدیت1402】⚖️

رشد روز افزون آمار طلاق در کشور باعث شده است که بسیاری از وکلا تنها به ارائه خدمات وکالتی در حوزه خانواده و طلاق بپردازند. کسانی قصد جدایی از همسر خود را دارند، اغلب با اقدامات مورد نیاز برای طی کردن پروسه طلاق آشنا نیستند و ترجیح می دهند که یک وکیل زبده پرونده آن ها را پیگیری نماید. شهر مشهد نیز جزء کلان شهرهای کشور با جمعیت بالا می باشد و ما در این مقاله برای کسانی که به دنبال وکیل مناسب می گردند، لیستی از بهترین وکیل طلاق در مشهد را معرفی خواهیم کرد، پس در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل طلاق در مشهد چه کسی است؟

وکیل طلاق در حقیقت همان وکیل پایه یک دادگستری است که به صورت تخصصی در حوزه دعاوی خانواده و طلاق فعالیت داشته و بر کلیه قوانین و مقررات مربوط به این دعاوی تسلط واشراف کاملی دارد. بهترین وکیل طلاق در مشهد با رویه و روند دادرسی انواع پرونده های طلاق آشنایی کاملی دارد و با تکیه بر تجربه و مهارتی که در طول سالیان فعالیتی که در این حوزه داشته نتیجه پرونده را در سریع ترین زمان ممکن به نفع موکل خود دریافت می کند.

بهترین وکیل طلاق در مشهد می تواند به طرز قابل توجهی تمامی مشکلات حقوقی که به دلیل خاتمه دادن زندگی زناشویی گریبان گیر شما شده است را برطرف نماید و از بروز هرگونه اثرات سوء در طی روند پرونده جلوگیری به عمل می آورد.

مراحل انجام طلاق توسط بهترین وکیل طلاق در مشهد

مراحل انجام طلاق توسط بهترین وکیل طلاق در مشهد

کسانی که برای انجام طلاق به دنبال بهترین وکیل طلاق در مشهد می گردند، می توانند پروسه انجام آن را به دست وکیل خود بسپارند و خودشان کم تر درگیر مراحل کار شوند. بهترین وکیل خانواده در مشهد در مرحله اول سعی می کند بین زوجین سازش ایجاد کند. برای این کار برای زوجین حداقل پنج جلسه مشاوره روانشناسی بهزیستی را تجویز می کند و در صورت ارائه گواهی عدم انصراف از طلاق زوجین توسط روانشناس، پروسه طلاق را آغاز می کند. مراحل انجام طلاق توسط بهترین وکیل در مشهد به شرح زیر می باشد:

 • ارائه دادخواست طلاق و ارسال آن به شورای حل اختلاف، این مرحله باید در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت شود.
 • تحویل شناسنامه، کارت ملی، عقدنامه، نسخه وکالت نامه دادگستری و وکالت نامه طلاق
 • درخواست پرداخت حقوق زن از جمله نفقه و مهریه در صورت طلاق بین زوجین و درخواست طلاق از طرف مرد
 • مسدود کردن اموال مرد توسط وکیل زن در صورت عدم پرداخت مهریه
 • رسیدگی به امور حضانت فرزند و ارائه ادله کافی برای آن به دادگاه

همچنین اگر مرد به دلایل غیر واضح بخواهد زوجه را طلاق دهد و حق طلاق با او باشد، باید نیمی از اموال خود را به زن ببخشد. اگر درخواست طلاق از طرف زوجه باشد مراحل سخت تر می شود و باید یکی از شروط 12 گانه عقد که در عقدنامه ذکر شده است ثابت شود تا زن بتواند از مرد جدا شود. در این شرایط حضور بهره بردن از بهترین وکیل طلاق در مشهد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

انواع طلاق مطابق با قوانین کشور

طلاق در ایران به دو دسته تقسیم می شود، طلاق بائن و طلاق رجعی که هر یک شرایط خاص خود را دارند و بهترین وکیل طلاق در ایران می تواند هریک از این موارد را در داگاه مطرح کند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

طلاق بائن:

منظور از طلاق بائن، طلاقی است که مرد پس از آن حق رجوع به زن را ندارد. طبق ماده 1145 قانون مدنی در صورتی طلاق بائن رخ می دهد که نزدیکی انجام نشده باشد، زن یائسه باشد، طلاق خلع و مبارات باشد و یا سه طلاق انجام شده باشد.

طلاق رجعی:

طلاقی که مرد در مدت زمان عده می تواند به زن رجوع کرده و زندگی مشترک را از نو شروع کند، طلاق رجعی می باشد. این رجوع مطابق با ماده 1148 قانون مدنی تنها در مدت عده امکان پذیر است و بعد از آن ممکن نیست.

حضانت فرزندان بعد از طلاق با کیست؟

بعد از طلاق مهم ترین چیزی که در میان است، سرنوشت فرزندان و حضانت آن هاست. پدر و مادر هیچ گاه وظیفه والدینی خود را از دست نمی دهند و تحت هر شرایطی باید مراقب فرزندان خود باشند. دادگاه خانواده نیز برای این موضوع قوانین جداگانه ای را وضع نموده است تا کودکان کم ترین آسیب را در جدایی والدین شان ببیند.

اگر فرزندی دوره کودکی سختی داشته باشد یا از محبت والدین محروم بماند، ممکن است آینده روشنی در انتظار او نباشد. بسیاری از والدین در طول زندگی مشترک، به خاطر فرزندان شان چشم بر روی سختی های خود و تلخی زندگی شان می بندند، اما باید توجه کنند که آن ها زمانی فرزندان شاد و موفقی خواهند شد که در خانواده پر از عشق زندگی کنند. در هنگام جدایی، به دلیل نیاز فرزندان به محبت مادری در سنین کودکی، دادگاه حضانت را تا سن 7 سالگی برای دختران و پسران به مادر خانواده واگذار می کند.

در صورتی که مادری ویژگی های مورد نیاز برای سرپرستی را نداشته باشد، در این سن نیز پدر سرپرست فرزندان خواهد شد. اگر فرزند مشترک زوجین دختر باشد، بعد از 7 سالگی تا سن 9 سالگی به پدر سپرده می شوند، ولی اگر پسر باشد تا سن 15 سالگی می تواند در کنار پدر خود باشد. بعد از آن فرزندان خود این توانایی را دارند که برای ادامه زندگی شان سرپرست خود را انتخاب کنند و با پدر یا مادر خود بمانند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل طلاق در مشهد را بشناسید!

وجیهه قریشی

وجیهه قریشی

وجیهه قریشی وکیل پایه یک دادگستری است که در استان خراسان رضوی و در شهر بزرگ مشهد به همه فعالیت های حقوقی می پردازد. وی یک وکیل موفق در امور وکالتی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در مشهد شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09155117760

آدرس: مشهد، بلوار سجاد.بهارستان2

کیمیا وهاب زاده موسوی

کیمیا وهاب زاده موسوی

کیمیا وهاب زاده موسوی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ مشهد است که به کار وکالت مشغول می باشد. ایشان گواهینامه های دوره های آموزشی داوری و بنگاه های اقتصادی را دارا می باشد و دعاوی های متعدد را برعهده گرفته است. سرکار خانم کیمیا وهاب زاده تسلط بسیار زیادی به امور حقوقی و دعاوی ها دارد و در حوزه های مختلف از جمله ملکی، ارث، خانواده، طلاق، ثبتی و غیره به کار و فعالیت مشغول است؛ وی بهترین وکیل طلاق در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق از دانشگاه فردوسی مشهد
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09105146717

آدرس: مشهد، بلوار مجد، مجتمع تجاری ضامن آهو

علی بهروش

علی بهروش

علی بهروش وکیل پایه یک دادگستری در مشهد می باشند که به صورت تخصصی در دعاوی خانواده و طلاق فعالیت می کنند و تاکنون پرونده های زیادی را در زمینه طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب رسانده اند؛ ایشان بهترین وکیل طلاق در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دفتر حمایت حقوقی قضایی ایثارگران و بسیجیان سپاه
 • دکتری حقوق خصوصی
 • بنیان گذار سامانه وکیل نوین

آدرس: مشهد، قاسم آباد، چهارراه ورزش، نبش شاهد 33، برج ایلما، طبقه 4، واحد 401

شماره تماس: 05136140000 – 09156222213

علیرضا امامی روشناوند

علیرضا امامی روشناوند

علیرضا امامی روشناوند وکیل پایه یک دادگستری با سابقه 16 سال وکالت در مشهد می باشند که در دعاوی خانواده فعالیت  دارند و پرونده های زیادی را در حوزه طلاق توافقی به موفقیت رسانده اند و می توان ایشان را به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در مشهد معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • 16 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری مشهد
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: مشهد، بلوار خیام جنوبی، نبش خیام 30، طبقه همکف

شماره تماس: 09151002956

هانیه گیلانی

هانیه گیلانی

هانیه گیلانی جزو وکلای پایه یک دادگستری شهر مشهد است که سوابق بسیار خوب و درخشان کاری دارا می باشد و در حیطه دعاوی های متنوع خانواده، کیفری، ملکی، مالی، تجاری، ثبتی، طلاق و غیره فعالیت می کند. وی بهترین و تخصصی ترین مشاوره های حقوقی را به هر یک از مراجعین خود ارائه می دهد و در تلاش می باشد تا در بازه زمانی کوتاه و با سرعت بالا، مشکلات حقوقی مردم را حل نماید؛ ایشان بهترین وکیل طلاق در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09155002417

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بین فرامرز عباسی19 و 21، مجتمع خاتم، طبقه1، واحد1

رضا نصیری تبریزی

رضا نصیری تبریزی

رضا نصیری تبریزی وکیل پایه یک دادگستری در مشهد می باشند که 14 سال سابقه وکالت در پرونده های مختلف خانواده، ملکی و کیفری رادارند که بیشترین حوزه فعالیت ایشان در دعاوی خانواده می باشد و با توجه به این تاکنون درصد بالایی از پرونده های طلاق توافقی را به نتیجه مثبت رسانده اند می توان ایشان را جزو یکی از بهترین وکیل طلاق در مشهد معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: مشهد، بلوار معلم، بین معلم 43 و 45، پلاک 634

شماره تماس: 09153166076

رحیم باغبان

 رحیم باغبان

رحیم باغبان وکیل پایه یک دادگستری است و سال های بسیار زیادی می باشد که به شغل تخصصی حرفه وکالت اش مشغول می باشد. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل طلاق در مشهد معرفی گردیده است و کتب هایی از جمله قرارداد های تجاری بین المللی و اصول و قواعد مهم و مسئولیت شرکت های چند ملیتی را نوشته است.

تخصص و مهارت:

 • 30 سال سوابق کاری وکالت
 • استادیار دانشگاه در دانشکده حقوق دانشگاه آزاد مشهد به مدت 30 سال
 • نویسنده حقوقی

شماره تماس: 09151135550

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بزرگمهر، ساختمان 110، واحد 116

 رضا حسینی برج

رضا حسینی برج

 رضا حسینی برج وکیل پایه یک دادگستری است و با لقب بهترین وکیل طلاق در مشهد بین مردم معرفی شده است و در زمینه همه دعاوی ها تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 10 سال سابقه کاری در زمینه وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09153104004

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بزرگمهر شمالی، پلاک 17، طبقه 2، واحد 201

سعیده فرهادی نژاد

سعیده فرهادی نژاد

 سعیده فرهادی نژاد وکیل پایه یک دادگستری می باشد و سال های بسیار زیادی است که در شهر مذهبی و بزرگ مشهد به همه فعالیت های مختلف حقوقی می پردازد. ایشان به کار و حرفه خود تسلط بسیار بالایی دارد؛ وی بهترین وکیل طلاق در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09155509295

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بلوار فردوسی، حدفاصل ثمانه و چهارراه مهدی، جنب بانک ملی، پلاک 207، طبقه 2

حمید رضا گوهریان

 حمید رضا گوهریان

حمید رضا گوهریان وکیل پایه یک دادگستری و متخصص می باشد و در حوزه همه دعاوی های مختلف ملکی، کیفری، خانواده، طلاق، قرارداد ها و غیره تخصص بسیار زیادی دارد و پرونده های موکلین را با موفقیت به پایان می رساند؛ وی بهترین وکیل طلاق در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق خصوصی
 • عضو هیات علمی دانشگاه
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09153102208

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، بین سجاد 13 و 15، پلاک 209، واحد 8

بهترین وکیل طلاق چه مزیت هایی برای زوجین دارد؟

 • با حضور بهترین وکیل طلاق در مشهد در کنار زن و یا مرد دیگر نیاز به حضور آنان در جلسات دادرسی و رسیدگی دادگاه خانواده نخواهد بود. وکیل طلاق موظف است که به نمایندگی از جانب موکل خود در این جلسات حاضرشده و از حقوق او دفاع کند.
 • بهره مندی از بهترین وکیل موجب می شود تا پرونده براساس قوانین تعیین شده در مسیر صحیح خود پیش رود و عدم حضور وکیل در این دعاوی موجب  می شود تا طرفین به دلیل عدم آگاهی از قوانین مربوطه با مشکلاتی مواجه شوند و رسیدگی پرونده مدت زمان بیشتری به طول بیانجامد.
 • بهترین وکیل طلاق در مشهد براساس تجربه و مهارت زیادی که در حوزه این دعاوی دارند می توانند به بهترین شکل این پرونده ها را پیگیری نمایند و بدین ترتیب در زمان و هزینه های دادرسی صرفه جویی کنند.

بهترین وکیل طلاق در مشهد چه وظایفی برعهده دارد؟

اگر برای انجام طلاق و پیگیری روند آن، فردی تصمیم به مشاوره با بهترین وکیل مشهد و تحویل پرونده به او را داشته باشد، باید بداند که وکیلش چه وظایفی را بر عهده دارد. وظایف بهترین وکیل طلاق در مشهد عبارتند از:

 • تسلط کامل به قوانین مدنی در حوزه خانواده و طلاق
 • آشنایی با مراحلی که برای انجام طلاق باید طی شود
 • تخصص در تنظیم دادخواست و اوراق قضایی مثل لایحه های دفاعیه و درخواست اعتراض به حکم دادگاه
 • شناخت مراحل طلاق توافقی و درخواست صدور گواهی عدم سازش زوجین در کم ترین زمان
 • توانایی در ایجاد صلح و سازش بین طرفین
بهترین وکیل طلاق در مشهد چه وظایفی بر عهده دارد؟

ویژگی های وکیل انتخابی برای پرونده طلاق

برای انتخاب بهترین وکیل طلاق در مشهد لازم است ویژگی های وکیل انتخابی را در چندین مورد بررسی نمود و با تحقیق او برای پرونده خود انتخاب کرد. ویژگی هایی که می تواند یک وکیل را در اولویت انتخاب قرار دهد به شرح زیر می باشد:

 • بهترین وکیل طلاق در مشهد دارای تجربه و تخصص لازم در رسیدگی به دعاوی خانواده و طلاق است و با توجه به پرونده های متعددی که در این حوزه قبول کرده است، می تواند در مواجهه با هر چیز جدیدی از تجربیات گذشته خود استفاده کند و مانع مورد نظر را رفع نماید.
 • دیگر ویژگی این وکیل، عملکرد به موقع و سریع می باشد به طوری که همیشه سعی می کند یک قدم از طرف مقابل جلوتر باشد و در موعد مقرر راهکار مناسب را ارائه دهد.
 • با تمامی مراحل رسیدگی به پرونده و مراجع قضایی آشناییت دارد و مسیری را که باید طی کند به خوبی می‌ داند و از این رو از به حاشیه کشاندن موضوع خودداری می کند.
 • وکیل خوب، فردی صبور است و سعی می کند به موکل خود روحیه دهد و با اختصاص وقت کافی و توجه به صحبت‌های موکلش، به او این اطمینان را می دهد که همراه او تا پایان پرونده می ماند و از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کند.
 • بهترین وکیل طلاق در مشهد از فن بیان قوی و شیوایی سخن برخوردار است و می تواند آنچه را که در ذهن دارد به خوبی بیان کند.

حق الوکاله بهترین وکیل طلاق در مشهد

هزینه بهره بردن از بهترین وکیل برای انجام پروسه طلاق با توجه به عواملی مثل توافقی بودن، درخواست از طرف مرد و یا زن، با یک دیگر متفاوت است. همچنین نوع طلاق و علت آن و داشتن شواهد و ادله کافی، می تواند در سختی و پیچیدگی پرونده اثرگذار باشد. برای پرونده های توافقی حق الوکاله کم تر از باقی موارد می باشد. زمانی که درخواست طلاق از طرف زن باشد، به علت پیچیدگی و زمان بر بودن پروسه، حق الوکاله درخواستی بیش تر می شود.

کلام آخر

در این مقاله ما 10 تا از بهترین وکیل طلاق در مشهد را برای کمک به کسانی که در جست وجوی یک وکیل خبره برای رسیدگی به پرونده خود هستند، معرفی نمودیم. این لیست تنها به منظور معرفی می باشد و توصیه می شود اگر قصد انتخاب یکی از این وکلا را دارید به صورت حضوری در یک جلسه مشاوره موضوع خود را با وکیل مورد نظر مطرح کنید و در صورت تایید، حق الوکاله را برای ادامه کار پرداخت نمایید.

از همراهی شما تا پایان مقاله متشکریم. در صورت داشتن هرگونه نظرات، پیشنهادات و سوالات در زمینه حقوقی، با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

عده طلاق چه میزان است؟

بسته به عواملی مانند باردار بودن، یائسه بودن، باکره بودن و شرایطی از این قبیل مدت متفاوت بوده و گاهی زن عده نگه نمی‌دارد.

بین گواهی عدم امکان سازش و حکم طلاق تفاوتی وجود دارد؟

گواهی عدم امکان سازش در طلاق توافقی و طلاق از جانب مرد صادر می‌شود؛ ولی در طلاق به درخواست زن صرفاً حکم طلاق صادر می‌گردد.

درخواست طلاق از جانب زن به چه شکل صورت می‌گیرد؟

زن باید برای درخواست طلاق دلایل و مدارک موجه مطابق قانون داشته باشد که از جمله آن می‌توانیم به عسر و حرج اشاره کنیم

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا