وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در سمنان✅【سال1403】❤️

در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با بهترین وکیل خانواده در سمنان آشنا کنیم. بروز مشکلات در خانواده، عدم آگاهی به راه حل های منطقی، اختلافات خانوادگی را به شدت افزایش می دهد. به جهت اهمیت حفظ بنیان خانواده، بهتر است مشکلات با روشی صحیح و با حضور یک وکیل خانواده که تخصص ویژه در این امر دارد حل شوند. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، تا با تعدادی از بهترین وکیل خانواده در سمنان آشنا شوید.

وکیل خانواده کیست؟

وکیل خانواده، وکیلی است که با دانش و سواد حقوقی بالا و حرفه ای خود، وکالت دعاوی خانوادگی را بر عهده می گیرد. بهترین وکیل خانواده در سمنان نیز مانند سایر وکلای خانواده، علاوه برحسن خلق، رازدار و امانت دار بوده و بر قانون مسلط است. وی با صراحت بیان و صداقت در کلام، با حضور صد در صدی خود در محاکم قضایی در دفاع از حقوق موکل خود، موفق عمل می کند.

دعاوی مطرح شده در دادگاه های خانواده چیست؟

انواع دعاوی خانواده

طبق قانون حمایت از خانواده مصوب سال 1391، رسیدگی به امور و دعاوی مطرح شده در ذیل در صلاحیت دادگاه خانواده است. دعاوی خانواده بسیار گسترده و پیچیده است اما در این قسمت به 4 مورد از مهم ترین آن ها پرداخته می شود:

انحلال نکاح و عقد ازدواج: منظور از انحلال عقد نکاح که یکی از مهم ترین دعاوی خانوادگی است، همان پایان دادن به عقد ازدواج است که به چند صورت و غالبا از طریق وکیل خانواده انجام می شود:

 • طلاق به درخواست مرد
 • طلاق به درخواست زن
 • طلاق توافقی
 • فوت هر یک از زوجین
 • بطلان عقد نکاح
 • بذل مدت

مطالبه و اجرای مهریه: یکی از شرایط ضمن عقد که همزمان با عقد نکاح، مقدار آن تعیین و چگونگی نحوه پرداخت آن مورد بحث و توافق و در عقدنامه به صراحت از آن یاد می شود، مهریه است.

حضانت و ملاقات فرزندان مشترک: یکی دیگر از موارد دعاوی خانواده، دعوا بر سر حضانت و ملاقات فرزندان مشترک است. در قانون، حضانت فرزند پسر و دختر تا پایان 7 سالگی با مادر است و پس از آن تا رسیدن به سن بلوغ با پدر می باشد. ملاقات با فرزندان مشترک بعد از طلاق والدین، باید با حکم دادگاه خانواده و با شرایط تعیین شده صورت گرفته که البته پذیرفتن همین شرایط نیز مشکلاتی را برای طرفین دعوا به همراه دارد.

نفقه و هزینه های زندگی زوجه: یکی از نکاتی که از ضروریات عقد نکاح و از ملزومات زندگی مشترک است، تعیین مصادیق نفقه می باشد که تهیه آن ها را بر عهده زوج است. مصادیق نفقه عبارت است از : تهیه خوراک، پوشاک، مسکن، هزینه های درمان که مرد مکلف به تامین آن ها است.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در سمنان را بشناسید!

علی بهرامی

جناب آقای علی بهرامی

علی بهرامی در سمنان وکیل پایه یک دادگستری می باشد که سابقه زیاد و درخشان در حوزه های حقوقی اعسار، خانواده، اجراییات دارد. تحصیلات ایشان شامل کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی، کارشناسی ارشد مجموعه حقوق می باشد. از جمله خدماتی که آقای بهرامی ارائه می کنند شامل تنظیم قرارداد، اخذ پرونده، مشاوره حضوری و مشاوره غیر حضوری است؛ ایشان یکی از بهترین وکیل خانواده در سمنان است.

آدرس: سمنان، گرمسار، روبه روی دادگستری

حمیدرضا تبریزیان

حمیدرضا تبریزیان

حمیدرضا تبریزیان وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ سمنان می باشد؛ ایشان در موارد مختلف مانند زمین و مسکن، قبول وکالت در زمینه های حقوقی، چک، اراضی، ثبتی، خانواده، علائم تجارتی، دعاوی اصل 49 قانون اساسی و … تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. مدرک تحصیلی که وی اخذ نموده است شامل کارشناسی ارشد می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل خانواده در سمنان است.

آدرس: سمنان، باغ فردوس (خیابان میرزا بزرگ شیرازی) نرسیده به سه راه ولیعصر، جنب کوچه شهید یحیایی، ساختمان نشاط، طبقه 4

پیمان منصوریان

جناب آقای پیمان منصوریان

پیمان منصوریان وکیل پایه یک دادگستری در استان سمنان می باشد و تخصص و تبحر زیادی در زمینه انجام دادن همه امور خانوادگی است. ایشان وکیلی متخصص است که در زمینه های حقوقی اسناد رسمی و تجاری، اعسار، تملک آپارتمان ها، خانواده و شهرداری سابقه بسیار درخشانی دارد. از جمله سوابق کاری بسیار درخشان وی می توان به وکیل و مشاوره حقوقی بانک صادرات اشاره کرد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل خانواده در سمنان است.

آدرس: سمنان، دامغان، خیابان پرستار، ساختمان امیر، طبقه 4، واحد 15

مهدی فامیلی

مهدی فامیلی

مهدی فامیلی در استان بزرگ و زیبا سمنان وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی می باشد. ایشان با سابقه بالای خود در حیطه وکالت، پرونده های بسیار موفقی داشته است. تخصص های ایشان در زمینه های دعاوی کیفری، حقوقی، ملکی، خانواده و … است؛ وی یکی از بهترین وکیل خانواده در سمنان می باشد.

آدرس: سمنان، باغ فردوس، خیابان میرزای شیرازی پلاک ٤٤ طبقه ٤

فریبرز رئیسیان

فریبرز رئیسیان

فربیرز رئیسیان یکی از بهترین وکیل خانواده در سمنان است؛ ایشان تخصصی ترین و دشوارترین پرونده های حقوقی را تقبل می کنند و به بهترین نتایج می رسانند؛ جناب آقای رئیسیان جزو وکلای برتر شهر سمنان محسوب می شوند که دارای شماره پروانه 16821 می باشند؛ بسیاری از مردم شهر سمنان وی را با لقب وکیل برتر می شناسند.

آدرس: سمنان، میدان معلم، مجتمع تجاری فردوس، طبقه اول، واحد ۵

اقدس رهائی

اقدس رهائی

اقدس رهائی وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ سمنان است و چندین سال در این شهر مشغول به کار وکالتی می باشد. ایشان با راهنمایی های بسیار دقیق شان، موکلین خود را در راه درست هدایت می کند و بهترین روش ها را جهت حل کردن مشکل مراجعه کنندگان به آن ها می دهد. سرکار خانم اقدس رهائی مشاوره هایی را به صورت حضوری و غیر حضوری در سمنان ارائه می دهد و به عنوان بهترین وکیل خانواده در سمنان نیز معرفی شده است. ایشان بیش از 12 سال سابقه کار وکالت دارد.

آدرس: سمنان، بلوار قدس، بلوارشورا، شهیدصدیقی، نبش فرعی۴، ساختمان گلفام، طبقه۱، واحد۱

سلمان قدرتی

سلمان قدرتی

سلمان قدرتی در شهر بزرگ و زیبا سمنان وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در ضمن در این شهر زیبا، مشغول به فعالیت تخصصی حقوقی است. ایشان با لقب بهترین وکیل خانواده در سمنان معرفی شده است که همین مسئله سبب جلب اعتماد مردم شده است. جناب آقای سلمان قدرتی تعهد اخلاقی بسیار بالا و صداقت زیادی در حیطه کاری اش می باشد و در زمینه دعاوی های کیفری، ملکی، ثبتی، اسناد و مدارک، مالی، تجاری، خانواده و غیره فعالیت دارد.

آدرس: سمنان، بلوار قدس، روبروی رستوران، پلاک 2

مهدی برهانی

مهدی برهانی، وکیل متخصص و پایه یک دادگستری، مشاورحقوقی در شهر بزرگ سمنان می باشد که در حیطه دعاوی ملکی، خانواده، حقوقی و کیفری پرونده های بسیاری را قبول می کند؛ ایشان با راهنمایی های کامل و آشنا کردن هر یک از مراجعین با قوانین پرونده مربوطه شان را در ادامه یا عدم ادامه پرونده یاری می‌کند. جناب آقای برهانی در سال 1392 با پشتکار شان موفق به دریافت کردن پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری سمنان شده است.

آدرس: سمنان، بلوار قدس، بلوار شهید صدیقی، ما بین فرعی ۳ و ۵، طبقه فوقانی، تزئینات آمود

زهرا صادقی

زهرا صادقی

زهرا صادقی وکیل پایه یک دادگستری است و در ضمن در استان بزرگ سمنان مشغول به فعالیت های وکالتی در حوزه های مختلف می باشد. ایشان قدرت بیان بسیار خوبی دارد و به آسانی می تواند از موکلین خود دفاعیات بسیار خوبی را به عمل آورد. سرکار خانم زهرا صادقی سوابق کاری بسیار درخشانی در استان سمنان دارد و در دعاوی های متعدد مانند کیفری، ملکی، طلاق، خانوادگی، مالی و غیره تخصص داشته و به عنوان بهترین وکیل خانواده در سمنان هم معرفی گردیده است.

آدرس: سمنان، میدان مشاهیر، روبروی بانک مسکن، ساختمان خرمیان، طبقه اول

مطهره امیریان فر

مطهره امیریان فر

مطهره امیریان فر وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ سمنان می باشد؛ ایشان در حیطه دعاوی های خانواده، ملکی، کیفری، مالی، ثبتی، طلاق و غیره مشغول فعالیت است و تخصص و مهارت بالایی دار؛ ایشان دارای سوابق کاری بسیار درخشان وکالتی است و مورد اعتماد و اطمینان مردم قرار گرفته است. سرکار خانم مطهره امیریان فر با لقب بهترین وکیل خانواده در سمنان از دید مردم شناخته شده است.

آدرس: سمنان، چهارراه ورزش، مجتمع نهضت، بلوکb، واحد 608

مهرنوش خراسانی

مهرنوش خراسانی

مهرنوش خراسانی در استان بزرگ و زیبا سمنان وکیل پایه یک دادگستری است؛ ایشان سابقه بسیار زیاد و تجربه کاری بسیار درخشانی در حیطه های خانواده، ملکی، ثبتی، کیفری و غیره دارد؛ وی لایحه دفاعیات قوی از موکلینش ارائه می کند و بهترین دفاعیات را از آنان می کند و یکی از مهم ترین هدف های ایشان، موفقیت در پرونده هایی است که برعهده می گیرد.

آدرس: سمنان، باغ فردوس، کوچه شهید صفایان، مجتمع نیکی، طبقه3، واحد 6

وظایف وکیل خانواده

وظایف وکلا از جمله بهترین وکیل خانواده در سمنان، بسیار سنگین و از همه لحاظ حساس است. هر وکیل با توجه به تخصص و مهارت خود و همچنین تعهد اجتماعی، شغلی و فردی، مسئولیتی را بر عهده دارد. در ادامه به گوشه ای از این وظایف اشاره می کنیم:

 • تلاش برای تحقق عدالت
 • حفظ اسرارو مدارک موکل
 • گزارش مرحله به مرحله از یش روی در روند پروند به موکل
 • جمع آوری عدله و مستندات منطقی و حقیقی
 • حضور موثر در دادگاه برای رسیدگی به پرونده به عنوان نماینده موکل
 • برقراری روابط مسالمت آمیز در بین طرفین دعاوی خانواده
 • حفظ بقا کانون خانواده
 • حفظ حریم شخصی خانواده
وظایف وکیل خانواده

حوزه فعالیت بهترین وکیل خانواده در سمنان

طبق قانون اساسی کشور ما و ماده 4 قانون حمایت از خانواده، یک وکیل خوب از جمله در حوزه های ذکر شده در این مقاله، فعالیت تخصصی و مستمر دارد. لذا مجرب بودن و کاردانی در دفاع از موکل خود در دادگاه، ملزم به دانش به روز و آگاهی کافی در دعاوی خانوادگی است. در این جا به اختصار به حوزه فعالیت بهترین وکیل خانواده در سمنان می پردازیم:

 • دعاوی مربوط به دوران نامزدی
 • اجازه ازدواج
 • استرداد جهیزیه
 • نفقه همسر و فرزند
 • حضانت فرزندان پس از طلاق
 • طلاق توافقی
 • الزام به تمکین
 • اجرت المثل ایام زوجیت
 • اهدای جنین

دعاوی مطرح شده در دادگاه های خانواده

پرونده های مربوط به دعاوی خانواده، تخصصی بوده و وظیفه ای سنگین بر دوش وکیل می گذارد. مواردی که در این مقاله اشاره ای کوتاه به تعدادی از آن ها می کنیم، تنها گوشه ای از صدها مواردی است که در دادگاه های خانواده توسط بهترین وکیل در سمنان نیز مطرح و پیگیری می شوند:

 • دعاوی مربوط به ازدواج موقت
 • دعاوی طلاق
 • رجوع از طلاق
 • مهریه
 • حضانت طفل و ملاقات طفل
 • نفقه طفل
 • تمکین
 • سرپرستی کودکان بی سرپرست

کلام آخر

افراد بعد از تولد به خانواده ورود کرده و از آن تاثیر می گیرند. بهتر است برای حل اختلافات خانوادگی و حفظ بنیان خانواده، از تجربیات وکیل خانواده استفاده شود. وظیفه بهترین وکیل خانواده در سمنان، در دعاوی خانوادگی برقراری صلح و سازش و در مرحله بعد اجرای عدالت و دفاع از حقوق موکل خود می باشد.

در پایان از این که با ما همراه بودید، متشکریم. همچنین اگر شما به دنبال بهترین وکیل ملکی هستید می توانید به مقاله بهترین وکیل طلاق در سمنان مراجعه کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال حقوقی و کیفری با وکلای ذکر شده در این مقاله ارتباط حاصل فرمایید و نظرات و پیشنهادات خود را با ما در سایت وکیل چی در میان بگذارید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل مهریه در سمنان کلیک کنید.

دلیل اهمیت داشتن وکیل در دعاوی خانوادگی چیست؟

وکیل خانواده، با تسلط و شناخت کامل از قوانین و مقررات، توانایی رساندن موکل به حق و حقوق خود را دارد.

آیا نفقه زوجه در دوران عقد دائم بر عهده زوج است؟

بله نفقه زوجه در دوران عقد دائم بر عهده زوج است اما در عقد موقت، مرد وظیفه ای برای پرداخت نفقه به زوجه ندارد.

آیا دعوای حضانت در دسته دعوای خانوادگی قرار می گیرد؟

بله، حضانت فرزندان نوعی دعوای خانوادگی است و در صلاحیت دادگاه خانواده است.

4.6/5 - (7 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا