وکیل

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. افرادی که به دلایل مختلف درگیر پرونده های حقوقی می شوند لازم است که برای پیگیری دعاوی خود به مرجع قضایی مربوط به حوزه پرونده خود مراجعه نمایند. با توجه به این که افراد عادی با قوانین و مقررات حقوقی آشنایی چندانی ندارند از این رو ممکن است در رسیدگی و پیگیری دعاوی حقوقی خود دچار سردرگمی شده و به دلیل عدم آگاهی مشکلاتی نیز در سر راه آنان قرار می گیرد که پیگیری پرونده را برایشان سخت و دشوار خواهد کرد. از این رو لازم است که روند پرونده های حقوقی در حوزه های مختلف را به بهترین وکیل پایه یک دادگستری بسپارید.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج چه کسی است؟

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران وکیلی است که در رشته حقوق یا فقه و حقوق تحصیل کرده و  در آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری موفق به اخذ نمره قبولی شده است. این وکلا بعد از گذراندن دوره کارآموزی و قبول شدن در آزمون اختبار کانون وکلا پروانه وکالت پایه یک خود را دریافت کرده و در حوزه وکالت شروع به خدمت می کنند.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج بر تمامی قوانین حقوقی و کیفری تسلط و اشراف کاملی دارد و در پیگیری و رسیدگی به دعاوی در حوزه های مختلف به موکلین خود کمک می کند و در جهت احقاق حقوق آن ها در مراجع قضایی تمام تلاش خود را به کار می گیرد. اگرچه افراد عادی می توانند در پیگیری مشکلات حقوقی خودشان به مراجع قضایی مراجعه کرده و خود روند پرونده را بر عهده بگیرند اما به دلیل اینکه این افراد از تجربه و مهارت لازم در حوزه حقوقی برخوردار نیستند لذا ممکن است با شکست در دعوا و اطاله دادرسی مواجه شوند و این مورد موجب بروز خسارات زیادی برای این افراد خواهد شد.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج با تنظیم شکوائیه  به صورت کاملا حرفه ای و با دقت کامل و تقدیم آن به مراجع قضایی و همچنین آشنایی کامل با روند دادرسی شانس موفقیت در پرونده های قضایی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج چه کسی است؟

ویژگی های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج

بهترین وکیل در کرج قبل از این که پرونده وکالت را قبول کند ابتدا جلسه مشاوره ای را با موکل برگزار می کند و در مورد موضوع پرونده با او صحبت کرده و با بررسی اسناد و مدارکی که موکل در اختیار او قرار می دهد اطلاعات لازم در مورد پرونده حقوقی مورد نظر را کسب می نماید و نتایج احتمالی در پیگیری طرح دعوا را با اودر میان می گذارد. وکیل در مورد هزینه دادرسی دعاوی و همچنین مدت زمان تقریبی پیگیری پرونده نیز به موکل خود اطلاع خواهد داد.   

برخی از مهمترین ویژگی های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج به قرار ذیل می باشد:

 • اطلاعات حقوقی به روز داشته باشد: هرچند مدت یک بار ممکن است با توجه به شرایط جامعه قوانین و مقررات حقوقی تغییر کند لذا بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج بایستی از جدیدترین قوانین آگاه بوده و براساس آن پرونده های حقوقی را پیگیری نماید.
 • امین و امانت دار باشد: بهترین وکیل در ایران بایستی اسرار و اطلاعاتی که موکلش در جهت رسیدگی به پرونده در اختیار او قرار می دهد را به هیچ عنوان افشا نکند و نسبت به موکلین خود امین و امانت دار باشد.
 • پیشنهاد سریع ترین راه حل و کمترین هزینه: وکیل بعد از بررسی اسناد و مدارک ارائه شده از سوی موکل در جلسه مشاوره براساس تجربه ای که در این زمینه دارد راه حل های قانونی که در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه می رسد را به موکل خود پیشنهاد می دهد.

البته در برخی از موضوعات حقوقی می توان مسئله را با مذاکره به نتیجه رساند که در صورتی که در این مورد پیگیری کارساز نباشد بهترین وکیل پایه یک دادگستری روند پروسه قضایی را برای پیگیری پرونده انتخاب می کند.

 • برخور محترمانه با قاضی و خوانده یا خواهان پرونده: بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج علاوه بر تجربه و دانش حقوقی بالایی که باید از آن برخوردار باشد لازم است که نهایت احترام به قاضی و طرف مقابل پرونده را نیز داشته باشد.
 • تخصص گرایی: از دیگر ویژگی های وکیل پایه یک داشتن مهارت و تخصص در حوزه های مختلف حقوقی است و می تواند در یک یا چند موضوع دعاوی مشاوره حقوقی ارائه دهد و روند پیگیری آن ها در دادگاه را نیز بر عهده گیرد.
 • فن بیان قوی و قلمی روان: علاوه بر ارائه ادله و مدارک قابل اثبات در مراجع قضایی و تحریر دفاعیه کتبی، وکیل بایستی در جلسات رسیدگی نیز به صورت شفاهی از موکل خود دفاع کند و لازمه این امر برخوردای از فن بیان قوی می باشد.

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با وکیل قوه قضاییه

هر سال دونهاد در کشور اقدام به برگزاری آزمون وکالت برای دانش آموختگان رشته حقوق می کند که این دو نهاد عبارتند از مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون وکلای دادگستری. افرادی که در هرکدام از این دو آزمون نمره قبولی را کسب کنند بایستی براساس مقررات نهاد مربوطه دوره کارآموزی وکالت را نیز با موفقیت بگذرانند سپس جهت دریافت پروانه وکالت پایه یک در آزمون نهایی نیز قبول شوند.

در ابتدای مقاله اطلاعاتی در مورد ویژگی های بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج را در اختیار شما قرار دادیم و برای تعریف وکیل قوه قضاییه نیز این چنین می توان بیان کرد:

وکیل قوه قضاییه به وکیلی گفته می شود که بعد از قبولی در آزمون وکالت نهاد قوه قضاییه و گذراندن دوره کارآموزی و کسب نمره قبولی در آزمون نهایی آن موفق به دریافت پروانه وکالت پایه یک از نهاد قوه قضاییه شده و به عنوان وکیل قوه قضاییه می تواند فعالیت خود را در حوزه های مختلف حقوقی شروع کند.

وظایف وکیل پایه یک دادگستری

ماده 76 آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری به شرح وظایف وکیل پایه یک دادگستری پرداخته است که به موجب این ماده برخی از مهم ترین این وظایف به قرار ذیل است:

 • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج بایستی قبل از این که برای طرح دعوا و شکواییه اقدام کند و همچنین در طی تمامی مراحل دادرسی در جهت ایجاد سازش میان طرفین دعوا اقدام نماید.
 • بهترین وکیل پایه یک بایستی قراردادی را که در آن شرح وظایف خود در پیگیری پرونده و همچنین میزان حق الزحمه وکالت در آن به صورت دقیق قید شده را تنظیم کرده و یک نسخه از آن را به موکل تحول دهد.
 • وکیل پایه یک دادگستری در قبال اسناد و مدارکی که برای پیگیری و رسیدگی به پرونده حقوقی از موکل تحویل می گیرد به او رسید ارائه می دهد.
 • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج تنها میزان مبلغی که جهت حق الزحمه وکالت با موکل مورد توافق گرفته را از او دریافت می کند. دریافت هرگونه وجه یا مال یا سند از موکل ممنوع می باشد.
 • وکیل موظف است بعد ازعقد قرارداد در جهت پیگیری پرونده حقوقی و تنظیم شکواییه و لوایح مربوط با دعوا اقدام کند و در جلسات دادرسی نیز به موقع حضور یابد.
 • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج موظف است که تمامی ابلاغیه های قضایی مربوط به پرونده را که از سوی مرجع قضایی صادر می شود را دریافت و پیگیری نماید و موکل را نیز از کلیه این ابلاغیه ها مطلع سازد.
وظایف وکیل پایه یک دادگستری

نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج

بهتر است قبل از انتخاب و عقد قرارداد با بهترین وکیل پایه یک دادگستری مورد نظرتان ابتدا اطلاعاتی را در مورد او کسب نمایید به عنوان مثال حتما به مواردی از قبیل تخصص و حیطه کاری وکیل، میزان حق الوکاله دریافتی، توانایی علمی و عملی در دفاع از موکل و غیره را مدنظر قرار دهید.

تبلیغات زیادی را ممکن است در مورد برخی از وکلا مشاهده کنید که بهتر است انتخاب شما صرفا براساس تبلیغات نباشد بلکه برای این مورد توصیه می کنیم که به بهترین موسسه حقوقی در کرج مراجعه کنید تا بتوانید بهترین وکیل که متناسب با نوع پرونده حقوقی شما بوده و سابقه و تجربه بالایی نیز در حوزه مربوطه دارد را به راحتی پیدا کنید.

سن و جنسیت وکیل نیز نمی تواند معیار مناسبی برای انتخاب باشد گاهی یک وکیل جوان تحصیل کرده که سابقه کاری کمتری نیز دارد در مقایسه با یک وکیل سالخورده که سالیان زیادی در حیطه وکالت فعالیت داشته می تواند عملکرد بهتری در پیگیری پرونده و دفاع از موکل داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

آیا وکیل می تواند شغل دولتی داشته باشد؟

به صورت همزمان خیر، بر اساس قوانین، وکلای دادگستری نمی‌توانند همزمان در مشاغل دولتی مشغول به کار باشند.

مهم‌ترین تعهدات وکیل نسبت به موکل خود چیست؟

وکیل در برابر سهل انگاری خود نسبت به موکل مسئول است. باید به مصلحت موکل خود بیندیشد. امانتدار باشد و اموال موکل را مسترد کند.

وظایف وکیل پایه یک دادگستری چیست؟

ارائه یک نسخه از وکالت نامه به موکل حضور در جلسات دادگاه، دفاع از حقوق موکل در حدود متعارف و اطلاع دادن وصول ابلاغیه ها به موکل به ویژه در ارتباط با آرای صادر شده.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا