وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در همدان⭐【سال1403】⚖️

یکی از بزرگ ترین موضوعات حقوقی، مربوط به مسائل خانواده است که در این حیطه، پرونده های مطالبه مهریه جزو بالاترین آمار دعاوی مطرح شده محسوب می شوند. مهریه، حق زن بوده و هر زمان که بخواهد می تواند آن را از مرد دریافت کند؛ اما گاهی اوقات، مرد از پرداخت آن امتناع می ورزد و در این وضعیت، کمک گرفتن از وکیل، اجتناب ناپذیر است. خانم فائزه حسنلو، افسانه مرادی برلیان، مریم عاشری و… جزو بهترین وکیل مهریه در همدان هستند و ما در این مقاله سعی داریم که آن ها را به شما معرفی کنیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در همدان چه کسی است؟

معمولا وکلایی که دارای مدرک رسمی و پایه یک وکالت هستند در یکی از حوزه های حقوقی و یا کیفری به صورت تخصصی شروع به فعالیت می کنند. به عبارتی دیگر هر وکیل پایه یک، حیطه کاری خاص خود را دارد. مسائل خانوادگی و پرونده های مهریه، یکی از این حیطه های اختصاصی محسوب می شود.

وکیل مهریه با قوانین و مقررات مربوط به چگونگی وصول و مطالبه مهریه آشنا بوده و با دانش و مهارت خود هرگونه دشواری و پیچیدگی در مسیر این دعاوی را برطرف می کند. وکیل، اطلاعات جامع و کاملی از قوانین مربوط به این دعاوی داشته و از هرگونه تغییری که در این قوانین توسط قانونگذار ایجاد می شود، مطلع است.

در مراجع قضایی و دیگر ادارات مربوط، وکیل مهریه در روند پیگیری پرونده، به عنوان نماینده قانونی موکل خود حضور می باید. او با آگاهی کامل از روند این پرونده ها، کلیه اقدامات قانونی را در زمان مناسب انجام می دهد. همچنین با ارائه راهکار مناسب در تسریع پیشبرد پرونده مربوطه تاثیرگذار خواهد بود.

بهترین وکیل مهریه در همدان چه کسی است؟

در چه مواردی باید از وکیل مهریه کمک گرفت؟

مهریه اغلب به صورت عندالمطالبه ثبت می شود و هر زمانی که زن بخواهد، می تواند مهر خود را از همسرش طلب کند. معمولا در فرهنگ ما، طلب مهریه زمانی مطرح می شود که زوجین قصد جدایی داشته باشند.

اگر چه در صورت توافق میان زوجین، بخشش از جانب زن و یا تقسیط در پرداخت، این مشکل میان طرفین حل می شود. در برخی موارد نیز مرد از پرداخت مهریه امتناع می کند که در چنین شرایطی زن از طریق مراجع قضایی مربوطه اقدام می کند.

در این حالت که زن راهی برای الزام مرد، جهت پرداخت مهریه ندارد، لازم است که از بهترین وکیل مهریه در همدان، کمک گیرد. به عبارتی دیگر مراجعه به وکیل مهریه زمانی ضرورت پیدا می کند که این پرونده حقوقی دچار پیچیدگی شده و نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین حقوقی داشته باشد.

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که حضور وکیل برای پرونده های مهریه الزامی نمی باشد و زوجین می توانند با آگاهی از روند قانونی این پرونده، آن را در دادگاه پیگیری کنند؛ مخصوصا زمانی که مرد قصد فرار از پرداخت مهریه نداشته باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارت اند از:

🥇سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️تخصص:ملکی، خانواده، حقوقی، کیفری، ثبتی
📝خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
💰میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
✅هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در همدان را بشناسید!

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو

خانم فائزه حسنلو متخصص در دعاوی خانواده و به عنوان بهترین وکیل مهریه در همدان شناخته می شوند. ایشان دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق خصوصی بوده و تاکنون درصد بالایی از پرونده های مهریه را وکالت کرده اند.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در دعاوی خانواده (مطالبه مهریه، طلاق، نفقه، استرداد جهیزیه و غیره)
 • تخصص در دعاوی ملکی ( الزام به تنظیم سند رسمی، قراردادهای خرید و فروش ملک و غیره)
 • پیگیری پرونده های کیفری (سرقت، خیانت در امانت، فروش مال غیر)
 • تهیه و تنظیم اوراق قضایی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، کوچه دادگستری، ساختمان پردیس 5، طبقه 2

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان

خانم افسانه مرادی برلیان پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری استان همدان اخذ نمودند. ایشان در حوزه های مختلف حقوقی، سابقه وکالت دارند و در رسیدگی به پرونده های خانواده، مهریه و طلاق از تخصص و تبحر بالایی برخوردارند.

تخصص و مهارت:

 • دعاوی خانواده
 • دعاوی ملکی
 • پرونده های امور ثبتی
 • تهیه و تنظیم قراردادهای مالی و تجاری

آدرس: همدان، صالح آباد، ابتدای خیابان شهید بهشتی، جنب شیرینی سرای ولیعهد

علی قائم مقام

علی قائم مقام

آقای علی قائم مقام، یکی از وکلای پایه یک و کارشناس ارشد حقوق در همدان می باشند. ایشان در رسیدگی به پرونده های خانواده به صورت تخصصی فعالیت دارند و با بیش از 14 سال سابقه وکالت در این حوزه حقوقی، به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در همدان معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مدرس دانشگاه به مدت 12 سال
 • تهیه و تنظیم اوراق قضایی

آدرس: همدان، برج زاگرس، طبقه 8،  واحد 805

ستار عزیزی

ستار عزیزی

آقای ستار عزیزی یکی از وکلای پایه یک و عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا در همدان هستند. ایشان در رسیدگی به پرونده های خانواده، جزو یکی از وکلای متخصص و با تجربه معرفی می شوند و دعاوی موکلین خود را با کسب نتیجه مطلوب به پایان رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا
 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
 • متخصص در دعاوی خانواده (طلاق، مهریه، حضانت فرزند و غیره)

آدرس: همدان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده ادبیات و علوم انسانی

مریم عاشری

مریم عاشری

خانم مریم عاشری بیش از 6 سال سابقه وکالت در رسیدگی به پرونده های خانواده را دارند. ایشان به دلیل آشنایی کاملی که با روند قضایی این پرونده ها دارند در مدت زمانی کوتاه، نتیجه موردنظر موکلین خود را از دادگاه خانواده دریافت می کنند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 6 سال سابقه کار در امور وکالت
 • متخصص در دعاوی طلاق
 • متخصص در دعاوی وصول مهریه

آدرس: همدان، جنب دادگستری

چگونگی توقیف اموال برای مهریه

طبق بیان بهترین وکیل مهریه، اگر مرد نخواهد مهریه همسر خود را پرداخت کند، زن می تواند از طریق مرجع مربوطه، درخواست صدور حکم توقیف اموال مرد را داشته باشد. در چنین شرایطی دادگاه با توجه به میزان مهریه زوجه، دارایی های مرد را توقیف کرده و به اندازه مهریه زن از آن برداشت می کند.

ممکن است که مردان برای فرار از پرداخت مهریه، سعی در دور زدن قانون داشته و دارایی های خود را به نام شخصی دیگر انتقال دهند. اما طبق اظهارات بهترین وکیل ملکی در همدان، تمام معاملاتی که تا 6 ماه قبل از درخواست مهریه زن، انجام شده باشد باطل محسوب می شود. در این صورت مرد نه تنها باید تمام مهر زن را پرداخت کند بلکه موظف به پرداخت جریمه جهت انجام این کار خلاف قانون نیز می گردد.

درخواست حکم توقیف اموال برای مهریه و ارائه مدارک لازم جهت اثبات دارایی های مرد، فرایندی پیچیده و دشوار خواهد بود و افرادی که در این حوزه هیچگونه آگاهی و تخصصی نداشته باشند با مشکلات و فراز و نشیب هایی مواجه می شوند. لذا بهره گرفتن از مشاوره بهترین وکیل مهریه در همدان می تواند موجب تسریع در روند پرونده شود.

چگونگی توقیف اموال برای مهریه

خصوصیات بهترین وکیل مهریه در همدان

به دلیل پیچیدگی قوانین مصوب در پیگیری پرونده های مهریه، ممکن است که با مشکلاتی در مسیر رسیدگی به پرونده خود مواجه شوید؛ لذا لازم است که به منظور تسهیل در روند این دعوا، از وکلای متخصص مهریه با ویژگی های زیر کمک بگیرید:

 • بهترین وکیل دارای سوابق درخشانی بوده و با قوانین حقوقی مربوطه به خوبی آشنا می باشد.
 • وکیل مهریه ضمن تسلط بر قوانین و مقررات مربوطه، مهارت کافی برای تفسیر این مواد قانونی را نیز داشته و روند پرونده را به نفع موکل خود پیش می برد.
 • بیان و گویش قوی از دیگر ویژگی های وکیل متخصص محسوب می شود؛ او با ارائه ادله های محکم و دفاع درست با اتکا به مستندهای قابل اثبات، پرونده را به سمت صدور حکم به نفع موکل خود هدایت می کند.

کلام آخر

زن می تواند بدون وکیل نیز برای مطالبه مهریه خود از طریق قانون اقدام نماید اما بهره مندی از خدمات بهترین وکیل مهریه در همدان شانس فرد را جهت دستیابی به نتیجه مطلوب و موفق، تا حد زیادی افزایش دهد. گاهی اوقات مردان برای فرار از پرداخت مهریه، اموال خود را به نام افراد دیگری ثبت می کنند که در این جا باید روش های موجود برای توقیف اموال فرد را به کار برد.

ما در سایت وکیل چی سعی می کنیم که با مطالب مفید، آگاهی افراد را در زمینه های مختلف حقوقی افزایش بدهیم. اگر تجربه ای در زمینه وصول مهریه داشته و یا سوالی در این زمینه دارید، در کامنت مطرح کنید تا به شما پاسخ بدهیم.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا