وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. ممکن است برای شما و یا دوستان و اطرافیانتان این اتفاق رخ داده باشد که شخصی یا اشخاصی با ظاهرسازی و شیوه های متقلبانه مالتان را بربایند که متاسفانه زمانی متوجه این امر  خواهید شد که دیگر نمی توانید مانع آن شوید به این اقدام فریبکارانه کلاهبرداری می گویند که یکی از مهم ترین جرایم مالی محسوب می شود و هرساله پرونده های زیادی را در بخش کیفری به خود اختصاص داده و  مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرند و با توجه به پبچیدگی و حساسیت قوانین مربوط به این جرم که ثبات آن ممکن است در محاکم قضایی به سختی انجام گیرد لذا توصیه می شود در صورت مواجه شدن با آن حتما از بهترین وکیل کلاهبرداری کمک بگیرید.

کلاهبرداری چیست؟

کلاهبرداری به معنای تصرف مال دیگری با استفاده از ترفندهای فریبکارانه و متقلبانه است تفاوت این جرم با سرقت این است که شخص مال باخته خود با رضایت کامل مال خود را در اختیار مجرم قرار می دهد با توجه به اینکه امروزه کلاهبرداران از طریق های مختلفی اقدام به این جرم می کنند لذا قوانین مربوط به آن ها بسیار پیچیده بوده و فرد عادی نمی تواند خود به تنهایی به بررسی و پیگیری آن بپردازد و حضور بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران برای این پرونده ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

کلاه برداری در دسته جرم های مقید قرار دارد که شرط انجام آن بردن مال دیگری است که البته امروزه بیشترین موارد کلاهبرداری در قالب معاملات انجام می گیرد. با وجود پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن ابزارهای پیشرفته اما باز هم افرادی هستند که با چشم پوشی از قوانین و حتی با استفاده از همین ابزاهای در اختیار اقدام به کلاهبرداری و فریب افراد می کنند، جعل یک سند کوچک و یا یک اختلاس بزرگ هردو در دسته جرم کلاهبرداری قرار دارند و از نظر قانون محکوم بوده و باید مجازات شوند.

کلاهبرداری چیست؟

بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران کیست؟

وکیل کلاهبرداری به شخصی گفته می شود که از تجربه و دانش حقوقی لازم در زمینه دعاوی کلاهبرداری برخوردار بوده و اقدامات قانونی لازم برای دفاع از حقوق موکل خود را انجام دهد. اگر موکل فردی باشد که به واسطه کلاهبرداری مال خود را از دست داده باشد برای باز پس گرفتن مال و حتی آبروی خود و شکایت از مجرم و پیگیری روند قانونی آن بایستی از بهترین وکیل جرایم اقتصادی در تهران که در حوزه دعاوی کلاهبرداری تخصص دارد کمک بگیرد.

در مورادی نیز ممکن است فردی متهم به کلاهبرداری شود و او توانایی دفاع و اثبات بی گناهی خود در مراجع قضایی را نداشته باشد که در چنین موردی نیز بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران می تواند با توجه به مهارتی که در این حوزه دارد و با بررسی دلایل و مدارک موجود در پرونده اتهام وارده را رد کرده و حتی برای موکل خود نیز اعاده حیثیت کند.با توجه به این که کلاهبرداری از جرایم کیفری محسوب می شود لذا اکثریت بهترین وکیل کیفری در تهران نیز در این حوزه فعالیت دارند.

دادگاه دارای صلاحیت برای رسیدگی به جرم کلاهبرداری

مطابق قوانین هر دادگاهی برای رسیدگی به برخی دعاوی صلاحیت دارد و برای پرونده های که صلاحیت رسیدگی به آن ها را ندارد، اجازه بررسی و صدور حکم را نیز ندارد. دادگاه ها از نظر صلاحیت به دو دسته دارای صلاحیت ذاتی و صلاحیت محلی تقسیم بندی می شوند. صلاحیت ذاتی دادگاه به معنی این است که دادگاه با توجه به اقتدار خود و نوع جرم زخ داده، صلاحیت رسیدگی به پرونده ها را داشته باشد. صلاحیت محلی نیز به این معنی است که یک دادگاه به جرائمی که در حوزه استحفاظی ان ها رخ می دهد رسیدگی می نمایند. با توجه به این که کلاهبرداری جزو جرائم کیفری است، دادگاه کیفری دو که صلاحیت ذاتی دارد برای بررسی این پرونده ها صلاحیت دارد.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد پیش بیاد این است که کلاهبرداری از عابر بانک ها باید توسط کدام دادگاه مورد بررسی قرار بگیرد؟

قاعده کلی این است که دادگاهی که در حوزه جرم رخ داده قرار دارد به جرم رسیدگی نماید. اما در شرایطی که جرم در یک محل ر داده باشد و نتیجه آن در محلی دیگر ظاهر شود، دادگاهی که در محل وقوع نتیجه جرم قرار دارد، مرجع رسیدگی به جرم خواهد بود.

10 تا از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
سرکار خانم فاطمه میرتهران، خیابان ولیعصر، قبل از میدان ونک‌، کوچه سید الشهدا
آقای دکتر روح اله کریمیتهران، میدان ونک، بین چهارراه آفریقا و گاندی شمالی
سرکار خانم مونا ترابیسعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب
دکتر محمد تقی زادهتهران، بلوار اصلی سعادت آباد، نبش خیابان 32، ساختمان خانه سبز
مرتضی احمدپورتهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق

10 تا از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران را بشناسید!

سرکار خانم فاطمه میر

سرکار خانم فاطمه میر

وکیل سرکار خانم فاطمه میر با دریافت پروانه پایه یک دادگستری از کانون وکلای دادگستری مرکز در شهر تهران با تجارب ارزشمند و موثر، صداقت و استمرار در پاسخگویی به سوالات، پرونده‌ها را پیگیری می‌نماید.

ایشان از ابتدا در تلاش بوده تا با هدف بهبود کیفیت امر وکالت و همراهی با موکل، مسیر دشوار پرونده‌ها جرایم رایانه ای و سایبری را تا حد ممکن و توانایی موجود، هموار نماید که همین رفتار منحصر بفرد و جدیت در پیگیری پرونده‌ها، باعث گردیده که تا به امروز رضایت موکلین را همراه خود داشته باشند ‌و به عنوان یکی از بهترین وکلای به نام و متخصص در جرایم رایانه ای و سایبری وکالت انجام می‌دهند.

تخصص و‌ مهارت:

 • وکالت در دادسرا و دادگاه تخصصی
 • در جرایم رایانه ای
 • وکالت تخصصی در دعاوی ارز دیجیتال (معاملات فیوچر و آتی کریپتو کارنسی معاملات کریپتوکارنسی)
 • وکالت در دادسرا و دادگاه انقلاب
 • وکالت در دعاوی در صلاحیت دیوان عالی کشور و دادگاه های تجدید نظر
 • وکالت تخصصی در جرایم کارکنان دولت
 • وکالت در دعاوی اصل ۴۹
 • وکالت در دعاوی کلاهبرداری، اختلاس، ارتشا ،جرایم سایبری ،جرایم مالیاتی، پول شویی‌، قاچاق کالا و ارز، جرایم بانکی، جرایم بیمه، اخلال در نظام صادراتی کشور، جرایم گمرکی، جرایم بورسی، اخلال در نظام پولی و بانکی، اخلال در نظام تولیدی کشور، ربا و ربا خواری

برخی از پرونده ها مهم:

 • وکالت در پرونده های کلان‌ اقتصادی از قبیل پرونده میلاد حاتمی
 • وکالت تخصصی در بیش از صد پرونده جرایم مواد مخدر – ۷۰۱ کیلو شیشه -۵۴۹ کیلو شیشه- ۱۴۸ کیلو هروئین -وکالت در پرونده بزرگ تولید مواد مخدر صنعتی در کشور – وکالت حمل گسترده کوکایین‌ در کشور و صد ها پرونده کلان دیگر ..
 • وکالت در پرونده کلاهبرداری بزرگ فروش خودرو های لیزینگی
 • وکالت در پرونده های قاچاق کالا و ارز
 • وکالت در پرونده های کلان کلاهبرداری های رایانه ای و سایبری

آدرس دفتر: تهران، خیابان ولیعصر، قبل از میدان ونک‌، جنب پل همت، کوچه سید الشهدا پلاک ۴، واحد یک دفتر وکالت خانم فاطمه میر

جهت اعطای وکالت به خانم فاطمه میر و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه: 09123829850

تلفن دفتر: 02188793415

آقای دکتر روح اله کریمی

آقای دکتر روح اله کریمی

آقای دکتر روح اله کریمی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی در تهران، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، استاد دانشگاه و دارای دکترای تخصصی حقوق خصوصی می باشند. آقای دکتر روح اله کریمی یکی از بهترین وکیل در دعاوی کلاهبرداری در تهران می باشند.

سوابق شغلی:

 • قريب دو دهه وکالت تخصصي انواع دعاوی حقوقي و كيفري در کلیه مراجع قضایی بدوی و تجدیدنظر، دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری
 • وكيل و مشاور حقوقی شرکت های تجاری و صنعتي بزرگ كشور از سال ١٣٨٦ تا كنون
 • كسب آرای متعدد در انواع پرونده های حقوقی و كيفری به نفع موكل
 • تدریس دروس تخصصی حقوق در دانشگاه های استان تهران
 • مدرس كارگاه های آموزشي فنون دفاع در دادگاه و تكنيك های تنظيم دادخواست و شكواييه
 • نويسنده كتاب فنون سخنوری و دفاع در محاكم قضايی

برخی خدمات قابل ارائه در دفتر وکالت ایشان:

  قبول وكالت در پرونده هاي:

 • كلاهبرداري،فروش مال غير، جعل و استفاده از سند مجعول،تصرف عدوانی و ساير جرايم مالي
   
  ملکی، ثبتي، اراضی، زمين و ساختمان، تنظيم سند، مشاركت در ساخت،خلع يد، تحويل ملك، تخليه ملك تجاری و مسكوني
 • سرقفلی، حق کسب و پیشه و تجارت
 • اختلاف بين وراث در پرونده های ارث، تقسيم تركه، وصيت و صلح
 • شركتهاي تجاري،بازرگاني،توليدي و صنعتي

در دفتر وکالت ایشان، تیمی مجرب از وکلای پایه یک دادگستری و مشاوران حقوقی نیز با هماهنگی و همکاری مستقیم دکتر روح اله کریمی، موکلین را در نیل به مقصود و احقاق حق یاری می کنند.

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره آقای دکتر روح اله کریمی می توانید با شماره های زیر با ایشان در ارتباط باشید.

آدرس دفتر: تهران، میدان ونک، بین چهارراه آفریقا و گاندی شمالی، پلاک 59، طبقه 4، واحد 17

شماره تماس:

 09909390217

09123300507

سرکار خانم مونا ترابی

مونا ترابی

مونا ترابی وکیل پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای مرکز با بیش از ١٠ سال سابقه کار موفق در عرصه وکالت، از موفق ترین وکلای ایرانی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی ومدیریت موسسه حقوقی بین المللی عدالت آریایی با در اختیار داشتن مجموعه ایی قوی و متبحر در پروند های متعدد کیفری و ملکی… افتخار دارد با ارایه خدمات حقوقی و جزایی و تجاری به کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی در موارد ذیل اقدام نماید:

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از ملکی، سرقفلی، مصادره اموال، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، وصیت، ارث، خانوادگی، طلاق، اختلافات پیمانکاری، الزام به تنظیم سند، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد، خلع ید
 • وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، قاچاق کالا وارز، جرم مواد مخدر، جرائم تعزیرات حکومتی پولشویی، مطالبه دیه، قتل، جرائم رایانه ای، جرائم پزشکی
 • وکالت در دیوان عالی کشور
 • داوری در کلیه قراردادهای داخلی بین اشخاص و شرکت ها
 • وکالت در کمیسیون های ماده صد شهرداری و کمیسیون های مالیاتی
 • تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای تجاری و بازرگانی و کلیه قراردادهای داخلی و بین المللی

آدرس: سعادت آباد، سرو غربی، نرسیده به میدان کتاب، پلاک 129 طبقه 5 واحد 505

آدرس دفتر وکالت: ظفر، نفت (مصدق ) شمالی، خیابان دامغانی (11) پ 38 واحد

شماره تماس:

02122097090

09121979750

دکتر محمد تقی زاده

محمد تقی زاده

دکتر محمد تقی زاده ، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر تهران ، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز و از بهترین ، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای تهران و فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی علامه طباطبایی تهران می باشند.

تخصص ایشان در پرونده های کلاهبرداری است و پرونده های متعددی در این زمینه در دست اقدام دارند.

صبر ، حسن سابقه ، صداقت ، پاسخگویی ، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی دکتر محمد تقی زاده ، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد. ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

جالب آنکه اعضای خانواده دکتر محمد تقی زاده نیز حقوقدان بوده و برادر و پدر ایشان نیز از وکلای خوشنام پایه یک دادگستری می باشند. پدر دکتر محمد تقی زاده فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ملی ایران ( شهید بهشتی ) پیش از انقلاب می باشد و بیش از 50 سال سابقه کار حقوقی دارد.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست ، شکواییه ، لایحه و قرارداد و … آقای دکتر محمد تقی زاده پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی ، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با دکتر محمد تقی زاده می‌توانید با شماره‌ های زیر تماس برقرار نمایید :

تلفن همراه دکتر محمد تقی زاده بهترین وکیل ایران جهت اخذ مشاوره تلفنی : 09121722464

شماره تلفن دفتر جهت اخذ وقت مشاوره حضوری : 02186127228 – 02186129690

آدرس دفتر وکالت : تهران ، بلوار اصلی سعادت آباد ، نبش خیابان 32 ، پلاک 116 ، ساختمان خانه سبز ، طبقه دوم ، واحد 4

مرتضی احمدپور

مرتضی احمدپور وکیل پایه یک دادگستری از موفق ترین و مجرب ترین وکلای ایران
دارای پروانه وکالت پایه یک از کانون وکلا دادگستری مرکز(تهران) ، با بیش از چندین سال تجربه و سابقه وکالت در پرونده های متعدد و پیچیده ،مجرب در زمینه های حقوقی (ملکی،شرکت ها،شرایط عمومی پیمان،ابطال سند،سرقفلی،مشارکت در ساخت،قراردادها، مطالبات شرکت های ایرانی و خارجی،دعاوی بازرگانی و گمرکی ،چک،ارث،فروش املاک مشاعی،شهرداری ها،بانکی،استملاک و تحصیل اراضی در اجرای طرح های عمومی و عمرانی دستگاه های دولتی و شهرداری ها ،کلیه دعاوی پیمانکاران و مشاوران و …)
کیفری(چک،کلاهبرداری،ربا،اختلاس،موادمخدر،جرایم سایبری،قتل ، تحصیل مال از طریق نامشروع،جرایم پزشکی،تاسیس و مداخله در امور پزشکی و …) ، ثبتی

برخی سوابق شغلی و حرفه ای مرتبط :

 • وکیل و مدیر حقوقی شرکت های بزرگ پیمانکاری گریدا کشور (شرکت ساختمانی ارکان سازان مهرآریا)
 • وکیل شرکت قطری GULF Helicopterscompany
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت ساختمانی سازه پردازان سدید کویر
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت ساختمانی سازه پردازان سمنان
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت تجهیزات پزشکی ارسین افراطب
 • وکیل شرکت مهندسین توزین
 • مدیر حقوقی و وکیل شرکت هلیکوپتری بالگرد افق کیش
 • وکیل پایه یک دادگستری(شماره پروانه ۲۵۶۴۱)
 • قبول دعاوی در تمامی زمینه های حقوقی ،کیفری،ثبتی،
 • دیوان عالی کشور
 • دیوان عدالت اداری
 • قبول دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور

آدرس: تهران،فلکه دوم صادقیه،بلوار فردوس شرق،مابین خیابان عقیل و حسن اباد،نبش خیابان حسن اباد پلاک ۳۷۵ واحد ۲۷ طبقه ۴

شماره تماس: 09122731465

صادق ملائی

صادق ملائی

صادق ملائی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و در رسیدگی و پیگیری پرونده های کلاهبرداری 9 سال سابقه وکالت دارند و به عنوان یکی از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق تجاری و اقتصادی بین المللی
 • نماینده حقوقی مجتمع اقتصادی کمیته امداد

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خیابان بوستان ششم، پلاک 107، طبقه 3، واحد 10

سمانه ملارمضانی

سمانه ملارمضانی

سمانه ملارمضانی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 10 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری را دارند و درصد بالایی از این پرونده ها را به نتیجه موفقیت رسانده و موجب تبرئه موکل خود شده و یا این که با تسلط بر قوانین مربوط به این دعاوی و ارائه دفاعیه موجب کاهش در مجازات او شده اند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، خیابان کریم خان، خیابان استاد نجات الهی، کوچه سلمان پاک، پلاک 10، واحد 1

حامد معصومی

حامد معصومی

حامد معصومی یکی از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهرا می باشند. ایشان بر کلیه قوانین و مقررات مربوط به دعاوی کلاهبرداری تسلط کاملی دارند و در رسیدگی و پیگیری این پرونده ها 11 سال سابقه وکالت و تجربه را دارند. آقای معصومی همچنین در تنظیم انواع قراردادها و اوراق قضایی هم تخصص دارند.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل
 • مدرس دانشگاه

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، پل پنجم، نبش جنوب غربی پل، پلاک 372، طبقه اول

پیام پارسا

پیام پارسا

پیام پارسا وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران هستند. ایشان 13 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی مختلف خانواده، کیفری، ملکی، امور ثبتی و غیره را دارند و پرونده های مربوط به کلاهبرداری را نیز می پذیرند. ایشان پرونده های بسیاری را در دادگاه های تهران با موفقیت به سرانجام رسانده اند.

تخصص ومهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، جردن، کوچه مروارید، برج سپیدار، پلاک 2، طبقه 2، واحد 7

مجید ایرمان

مجید ایرمان

مجید ایرمان وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در تهران می باشند. ایشان 17 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری را دارند. آقای ایرمان در دیگر حوزه های حقوقی و کیفری نیز فعال می باشند و به عنوان یکی از وکلای با تجربه در تهران معرفی می شوند. متقاضیان می توانند به صورت تلفنی و آنلاین هم با ایشان ارتباط برقرار کرده و از ایشان مشاوره دریافت نمایند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضوکانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی سازمان های دولتی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان مفتح، پایین تر از خیابان مطهری، خیابان زهره، پلاک 5، طبقه 3، واحد 6

رضا عبدالمحمد

رضا عبدالمحمد

رضا عبدالمحمد وکیل در تهران است که در امور حقوقی بسیار مجرب و موفق است. وی به عنوان یکی از بهترین وکلای کلاهبرداری تهران انتخاب شده است و مردم به او اعتماد کامل دارند. آقای رضا عبدالمحمد در زمینه تجارت داخلی و بین المللی و همچنین قراردادها تخصص و تبحر بالایی دارد و در امور مهاجرتی در زمینه های مختلف بررسی های لازم را به بهترین نحو انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • عضو اتحادیه بین المللی وکلای دادگستری IBA
 • مشاور حقوقی

آدرس: تهران، سهروردی شمالی، هویزه، کوچه سهند، کوچه شهرتاش، به سمت شریعتی، پلاک 28، طبقه 4، واحد 10

چرا باید برای پرونده های کلاهبرداری به وکیل مراجعه کنیم؟

کمک گرفتن از وکیل متخصص وکارشناس برای تمامی امور حقوقی می تواند در نتیجه و روند پرونده بسیار تاثیر گذار باشد بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران نیز به دلیل این که در حوزه این دعاوی از دانش حقوقی لازم برخوردار می باشد لذا می تواند با آگاهی و اطلاعات قانونی خود شما را در رسیدن به حقوقتان یاری کند و در جلسات دادرسی که برای این دعاوی در دادگاه برگزار می شود.

در صورتی که شما شاکی پرونده باشید بایستی بتوانید به درستی برای دفاع از حقوق خود صحبت کنید و معمولا  که در چنین موردی بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران از قبل شما را در این امر یاری خواهد کرد.

چرا باید برای پرونده های کلاهبرداری به وکیل مراجعه کنیم؟

انواع کلاهبرداری

کلاهبرداری یکی از جرایمی است که امروزه افزایش یافته و پرونده های بسیاری در این زمینه در محاکم قضایی مفتوح هستند. کلاهبرداری انواع مختلفی دارد که در این جا به بیان آن ها می پردازیم.

کلاهبرداری در شرکت های تجاری: یکی از انواع کلاهبرداری در شرکت های تجاری مختلف سهامی خاص، سهامی عام و مسئولیت محدود است. این کلاهبرداری ها به صورت قلمداد برخی افراد به عنوان اعضای شرکت، تعیین قیمت بالاتر برای سهام شرکت به صورت غیر واقعی و یا استناد به صورت دارایی های تقلبی انجام می شود.

کلاهبرداری در ثبت املاک: بخشی بزرگی از کلاهبرداری مربوط به آن دسته از جرایم کلاهبرداری است که در حوزه ملک و املاک اتفاق می افتد. برخی افراد ممکن است مال فرد دیگری را به فروش برسانند و یا خود را در خصوص مالی که در تصرف فرد دیگری است متصرف می دانند و همچنین افرادی که امانت دار ملکی هستن اما اقدام به ثبت ملک به نام خود نمایند کلاهبردار محسوب می شوند.

تبانی برای بردن مال غیر: برخی افراد با همکاری همدیگر با هدف بردن مال فرد دیگر نسبت به یکدیگر طرح دعوا می نمایند.

سوء استفاده از ضعف نفس: ممکن است فردی، شخص دیگری را به دلایل مختلف مانند نابالغ بودن مجبور نماید که چک، سفته و یا سند مالی را امضا نماید و باطبع آن شخص ملزم به انجام آن تعهد گردد، کلاهبرداری رخ داده است.

معرفی مال دیگری به جای مال خود: هر گاه فردی مالی که متعلق به شخص دیگری است را به جای مال خود معذفی نماید و اعمالی را نسبت به آن انجام دهد مانند این که ان را بفروشد، تخریب نماید و یا هر گوه عملیات دیگری را نسبت به ان مال انجام دهد کلاهبردار شناخته خواهد شد.

انواع کلاهبرداری

مجازات کلاهبرداری در قانون چیست؟

براساس قانون جدید مجازات اسلامی که برای کلاهبرداری به تصویب رسید اگر حداکثر مبلغ کلاهبرداری 100 میلیون تومان باشد مجازات حبس آن از شش ماه الی یکسال نیم بوده و جرم قابل گذشت است ولیکن کلاهبرداری بیش از 100 میلیون تومان دارای مجازات حبس از یک تا هفت سال می باشد  و همچنین همانگونه که در قانون جدید نیز ذکر شده دادگاه بایستی حداقل مجازات را اعمال نماید و در صورت صدور حکم بیش از حداقل لازم است که دلیل آن در حکم صادره به وضوح اعلام گردد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل کلاهبرداری در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل کلاهبرداری در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

دادگاه صالح به رسیدگی جرم کلاهبرداری چه دادگاهی است؟

مطابق قانون دادگاهی که اموال بزه دیده در آن توسط کلاهبردار تصاحب شده است .

حق الوکاله کلاهبرداری چه میزان است؟

حق الوکاله مطابق تعرفه وکلا مشخص گردیده که به آن هزینه های رفت و آمد و پیگیری پرونده در صورت ارجاع به شهرهای اطراف اضافه می گردد .

آیا فرد بدهکار را می توان به عنوان کلاه بردار مجازات کرد؟

مطابق قانون کلاهبردار فردی است که با فریب و نیرنگ موفق شده مالی را به دست بیاورد اگر شما بدون فریب مال خود را به فردی داده اید آن فرد کلاهبردار محسوب نمی شود .

3.3/5 - (3 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا