وکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در مشهد⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله ما قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در مشهد را به شما معرفی کنیم. دعاوی این چنینی که در حوزه خانواده، طلاق و مهریه باشد، تقریبا در حوزه خدمات وکالتی اکثر وکلا می باشد. اما این که بتوانند به خوبی از پس آن بر بیایند مستلزم تجربه و سطح علمی و قدرت دفاع از موکل، توسط وکیل مورد نظر می باشد. پس کسی که درگیر دریافت و پرداخت مهریه و یا طلاق می باشد، باید به دنبال وکیلی باتجربه در این زمینه بگردد. برای شناخت چنین وکلایی در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل مهریه در مشهد کیست؟

بهترین وکیل مهریه در مشهد کسی است که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای حقوق باشد و همچنین در آزمون وکالت قوه قضائیه شرکت کرده باشد؛ بهترین وکیل مهریه در رشت و یا وکلای دیگر نمونه ای از این وکلا می باشند؛ چنین فردی لازم است در مرحله کتبی و شفاهی آزمون وکالت پذیرفته شود و موفق به اخذ پروانه وکالت گردد زیرا بدون داشتن پروانه وکالت به طور قانونی نمی تواند موکلی را بپذیرد.

بهترین وکیل مهریه در مشهد باید پرونده های زیادی را در حوزه طلاق و مهریه به خصوص برای خانم ها در رزومه خود داشته باشد و در بسیاری از آن ها موفق شده باشد. چنین وکیلی باید با تمامی قوانین جدید مهریه و چگونگی دریافت آن آشنا باشد و بتواند در اولین فرصت جلوی فروش و واگذاری اموال مرد را برای عدم فرار از پرداخت مهریه بگیرد؛ یک وکیل خوب و ماهر می داند که در ابتدا باید طرفین را به صلح دعوت کند و در صورت عدم سازش، برای دریافت حق موکل خود، تمام تلاش خود را کند.

اگر ساکن شهر اصفهان هستید و به دنبال وکیل مجرب برای اخذ مهریه می باشید، می توانید به مقاله بهترین وکیل مهریه در اصفهان مراجعه نمایید.

چگونگی دریافت مهریه

زوجه می تواند برای دریافت مهریه خود، از طریق دادگاه اقدام نماید. اما باید شرایط آن را بداند و طبق اصول قانونی برای دریافت آن درخواست خود را به دادگاه اعلام کند. این شرایط به شرح زیر می باشند:

 • در مرحله اول، زن لازم است از طریق بهترین وکیل مهریه در ایران، درخواست خود را در سامانه قوه قضائیه یا همان ثنا جهت مطالبه مهریه ثبت نماید. برای مهریه هایی با مبلغ کم تر از 20 میلیون تومان، شورای حل اختلاف قادر به حل آن می باشد و برای مقادیر بیش تر از آن، از طریق دادگاه اقدام می شود.
 • طبق قانون جدید طلاق و مهریه، اگر زوج برای پرداخت مهریه اقدام نکند و به درخواست زن پاسخ ندهد، بهترین وکیل خانواده در مشهد که در حوزه مهریه متخصص است، به توقیف اموال مرد می پردازد.
 • در دادگاه به دادرسی زن رسیدگی می شود و قاضی به پرونده رسیدگی می کند. در صورت امکان، حکم پرداخت مهریه توسط مرد به زن صادر می شود و در صورت عدم استطاعت مالی مرد، از طرف دادگاه طبق درآمد او قسط بندی می شود.
 • حال مرد موظف است که مهریه را پرداخت نماید و در صورت سر باز زدن، بهترین وکیل مهریه در مشهد حکم جلب زوج را می گیرد.
🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در مشهد را بشناسید!

امیر راما صالح

امیر راما صالح

امیر راما صالح به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، یکی از وکلای خوش نام در استان خراسان رضوی می باشد. ایشان بیش از 11 سال است که به ارائه خدمات وکالتی مشغول است. مدرک تحصیلی ایشان کارشناسی ارشد رشته حقوق مالکیت فکری دانشگاه قم و دکترای حقوق خصوصی می باشد. علاوه بر انجام وکالت، ایشان با دانشگاه ها و موسسات علمی بسیاری در مشهد، در راستای بهبود و آگاهی از شرایط حقوق همکاری نموده است. تعداد پرونده های موفق ایشان در زمینه مهریه و طلاق باعث شده است به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در مشهد شناخته شود.

تخصص و مهارت:

 • توانایی و سرعت عمل در توقیف اموال زوج برای پرداخت مهریه
 • دریافت گواهی عدم تمکین برای زوج و زوجه و درخواست و پیگیری پرداخت نفقه
 • انجام امور حقوقی و مالی برای موکلین

آدرس: مشهد، خیایان خیام جنوبی، ساختمان البرز

شماره تماس: 09153870518

الناز سادات مدنیان

الناز سادات مدنیان

خانم سادات مدنیان از وکلایی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در مشهد می تواند برای کمک به خانم هایی که برای دریافت مهریه خود با مشکل مواجه هستند، به کار گرفته شود. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی و پروانه وکالت از قوه قضاییه می باشد. خانم مدنیان در طول مدت زمانی که به انجام امور وکالتی مشغول بوده، توانسته است با داشتن قدرت سخنوری بالا، رعایت اخلاق حرفه ای و وجدان کاری رضایت موکلین خود را به خوبی جلب کرده و پرونده را در مسیر درستی پیش ببرد.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به انواع دعاوی خانواده، درخواست طلاق از طرف زوج و یا زوجه، دریافت و پرداخت مهریه، طلاق توافقی
 • پرونده های حقوقی، مشکلات بانکی، تقسیم اموال، مطالبه خسارات، چک و سفته
 • انواع دعاوی کیفری

آدرس: مشهد، وکیل آباد 11، جلال آل احمد 2

شماره تماس: 09154006453

علیرضا امامی روشناوند

 علیرضا امامی روشناوند

یکی دیگر از وکلای فعال در لیست بهترین وکیل مهریه در مشهد، برای کسانی که به دنبال یک وکیل خوب در این زمینه می گردند، آقای روشناوند می باشد. ایشان در سال 1385 با کسب مجوز وکالت از قوه قضائیه با شماره پروانه 3958 به طور رسمی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت خود را آغاز کرد. سابقه ایشان در حوزه امور قضایی به بیش از 16 سال می رسد که در این مدت پرونده های بسیاری را با استفاده از تجربه بالا و تسلط خود توانسته است با نتیجه خوب به پایان برساند.

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت پرونده های خانواده و موضوع طلاق و مهریه
 • رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری
 • ارائه مشاوره در جلسات حضوری و یا تلفنی

آدرس: مشهد، بلوار خیام جنوبی، نبش خیام 30، طبقه همکف

شماره تماس: 09151002956

فاطمه حسنی تبار

فاطمه حسنی تبار

سرکار خانم فاطمه حسنی تبار، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضائیه می باشد. وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی رشته حقوق و دارنده پروانه وکالت به شماره 2648 از کانون وکلای کشور می باشد. خانم حسنی تبار در زمینه پرونده ها و دعاوی حقوقی، خانوادگی و ملکی، موکلین بسیاری را همراهی نموده است. همچنین کسانی که به دنبال راهی برای دریافت مهریه هستند می توانند از خانم حسنی تبار کمک بگیرند، چرا که ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در مشهد به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در دعاوی طلاق، مهریه، نفقه، طلاق توافقی، حضانت فرزند و توقیف اموال
 • رسیدگی به پرونده های ارث، تقسیم اموال مشترک، اجرت المثل
 • دعاوی ملکی، خلع و تصرف ید، اراضی مشاع

آدرس: مشهد، احمد آباد، مجتمع تجاری 21، طبقه 4، واحد 21

شماره تماس: 09190744958

علیرضا دوستی

علیرضا دوستی

از دیگر وکلایی که می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در مشهد معرفی کرد، آقای علیرضا دوستی می باشد. ایشان پس از دریافت مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق قضایی از دانشگاه بیرجند، در آزمون وکالت قوه قضائیه شرکت کرده و موفق به قبولی در آزمون و دریافت مجوز قانونی وکالت و اخذ پروانه اشتغال به شماره 16885 شدند.

تخصص و مهارت:

 • دارای 9 سال سابقه مفید و تجربه های موفق در زمینه انواع دعاوی حقوقی و کیفری
 • اخذ و رسیدگی به پرونده های ملکی و خانواده، مهریه، نفقه و ترک آن، حضانت
 • پرونده های حقوقی مثل انواع مطالبات مالی، خسارت، دعاوی چک و سفته
 • پذیرفتن دعاوی مربوط به جعل اسناد و استفاده از آن ها

آدرس: مشهد، بلوار کوثر، کوچه کوثر 15، پلاک 108، مقابل شورای حل اختلاف

شماره تماس: 09159115870

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی با مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی از دانشگاه مشهد، سابقه 10 ساله در امر وکالت انواع پرونده های خانواده، حقوقی و کیفری دارد. وی تخصص ویژه ای در دعاوی مربوط به طلاق و خانواده داشته و از این رو یکی از بهترین وکیل مهریه در مشهد به شمار می رود. تعداد پرونده های موفق آقای حسینی به بیش از7000 مورد می‌ رسد که در بسیاری از آن ها نتایج مثبتی را به ثبت رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • رسیدگی به انواع دعاوی خانواده، مهریه، طلاق و استرداد جهیزیه
 • اخذ وکالت پرونده های حقوقی و کیفری
 • ارائه مشاوره حضوری و تلفنی به مراجعین

آدرس:  مشهد، بلوار سجاد، کوچه بزرگ مهر شمالی 1، پلاک 17، طبقه دوم، واحد 20

شماره تماس: 051376300011

عباس شیخ الاسلامی

عباس شیخ الاسلامی

دیگر وکیلی که به عنوان بهترین وکیل مهریه در مشهد مشغول به فعالیت می باشد، آقای عباس شیخ الاسلامی است. وی وکیل پایه یک دادگستری بوده و علاوه بر ارائه خدمات وکالتی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد مشهد نیز می باشد. از جمله ویژگی های آقای شیخ‌ الاسلامی، فن بیان، شیوایی سخن، پیگیری پرونده و حضور در تمامی جلسات دادگاه و عدم درخواست مبلغ اضافه در طول روند پرونده می باشد.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری
 • عضو هیئت‌تحریریه نشریه حقوقی و عضو هیئت علمی دانشگاه

آدرس: مشهد، بلوار مدرس، مجتمع خاتم، واحد 44

شماره تماس: 09153148848

محمد افشاری

محمد افشاری

محمد افشاری با پروانه وکالت 25670 به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مشغول به فعالیت می باشد. ایشان با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی، پرونده های بسیاری را در دعاوی مربوط به طلاق به ثمر رسانده است و با استعلام به‌ موقع و توقیف اموال، توانسته است مهریه زنانی که درخواست اخذ حق و حقوق زندگی مشترک را دارند دریافت نماید، به همین دلیل ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در مشهد شناخته می شود.

 • متخصص در انواع دعاوی خانواده و طلاق
 • ارائه مشاوره به مراجعین با تعیین وقت قبلی
 • کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی
 • وکالت دعاوی کیفری و حقوقی

آدرس: مشهد، خیابان سناباد غربی، نرسیده به چهارراه راهنمایی، پلاک 770، طبقه 4

شماره تماس: 09151110503

مرتضی توکلی نژاد

مرتضی توکلی نژاد

مرتضی توکلی نژاد، دارای مدرک تحصیلی دکترای رشته حقوق و پروانه وکالت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به ارائه خدمات وکالتی به موکلین مشغول می باشد. با توجه به تعداد پرونده هایی که ایشان در حوزه دعاوی طلاق و خانواده اخذ کرده اند و بسیاری از آن ها را با نتایج مثبت به پایان رسانده اند، می توان گفت ایشان نیز یکی از بهترین وکیل مهریه در مشهد به شمار می روند.

تخصص و مهارت:

 • دکترای رشته حقوق
 • اشتغال در صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری
 • متخصص در پرونده های دعاوی خانواده، طلاق های توافقی و یک طرفه
 • پذیرش وکالت دعاوی ملکی، حقوقی و کیفری

آدرس: مشهد، خیابان طالقانی شرقی، تقاطع میدان شهید و خیابان 17 شهریور، کوچه مرتضوی، کوچه 38

شماره تماس: 09153214956

محمد علی سهرابی مهر

محمد علی سهرابی مهر

دیگر وکیلی که به عنوان بهترین وکیل مهریه در مشهد به شما معرفی می گردد، آقای سهرابی مهر با بیش از 20 سال سابقه در امور وکالتی می باشد. وی وکیل پایه یک دادگستری و عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان است. از جمله ویژگی های بارز آقای سهرابی مهر، پیگیری مستمر پرونده و ارائه راهکارهای به روز و کم حاشیه می باشد. ایشان علاوه بر تخصص در موضوعات خانواده، به دعاوی مربوط به املاک و اراضی نیز مسلط هستند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره با نوبت رزرو
 • دعاوی حقوقی، بانکی، خسارات مالی
 • دعاوی کیفری، سرقت، قاچاق، اختلاس و …

آدرس: مشهد، بلوار سجاد، بین کوچه سجاد 19 و 21، پلاک 295

شماره تماس: 09153112214

مهریه بیش از 100 سکه چگونه پرداخت می شود؟

طبق ماده 22 قانون حمایت خانواده، اگر مهریه زنی بیش از 110 سکه باشد، باید دادگاه با توجه به وضع مالی مرد حکم صادر نماید. برای دریافت مهریه بیش از 110 سکه، حتی بهترین وکیل مهریه در مشهد نیز نمی تواند برای زوج حکم جلب و زندان بگیرد و باید بتواند وضعیت مالی مرد را در صورت خوب بودن به دادگاه با مدرک ثابت کند.

ماده 22 قانون حمایت خانواده به عناوین زیر اشاره می نماید:

 • اگر مهریه ثبت شده در عقدنامه تا میزان 110 سکه بهار آزادی باشد، اخذ آن شامل قانون ماده 2 محرومیت مالی می شود.
 • برای مهریه بیش از 110 سکه، برای مقدار اضافه استطاعت زوج ملاک است.
 • باید قوانین مربوط به محاسبه مهریه به نرخ روز رعایت شود.
مهریه بیش از 100 سکه چگونه پرداخت می شود؟

مهریه در طلاق توافقی چگونه پرداخت می شود؟

طلاق توافقی زمانی اتفاق می افتد که طرفین به طور مشترک از ادامه زندگی صرف نظر کنند و بخواهند بدون اختلاف از یک دیگر جدا شوند. طلاق توافقی مثل همان طلاق معمولی می باشد که پرونده آن زودتر به پایان می رسد. حتی بهترین وکیل مهریه در قم می تواند صرف مدت زمان 10 روز آن را به پایان برساند. زوجین برای این نوع طلاق بر سر تقسیم اموال، حضانت فرزندان بعد از طلاق، استرداد جهیزیه، نفقه بعد از طلاق، ملاقات فرزند و حتی چگونگی پرداخت و دریافت مهریه با یک دیگر به تفاهم می رسند.

گاهی اوقات زن ترجیح می دهد در قبال رضایت مرد برای طلاق، از مهریه خود بگذرد. این در صورتی است که تمایل زن نسبت به مرد برای طلاق بیش تر باشد. اما گاهی نیز مرد رضایت می دهد که به صورت توافقی آن را پرداخت کند.

مهریه در طلاق توافقی چگونه پرداخت می شود؟

کلام آخر

برای زوجینی که درگیر مساله مهریه هستند و برای رفع اختلافات موجود به دنبال وکیل می گردند، 10 تا از بهترین وکیل مهریه در مشهد را در این مقاله معرفی نمودیم تا در صورت لزوم بتوانید به آن ها مراجعه نمایید. این اسامی تنها به منزله معرفی می باشد و توصیه ما بر این است که در جلسه مشاوره در مورد مشکل خود با وکیل مورد نظر مشورت نمایید.

از همراهی شما تا پایان مقاله بسیار ممنونیم. برای دریافت مشاوره و پاسخ به سوالات در مورد مهریه با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی تماس بگیرید.

امکان تغییر مهریه بعد از ازدواج وجود دارد؟

در صورتی که با رضایت طرفین باشد می توان آن را در دفاتر اسناد رسمی تغییر داد.

آیا می توان در عقدنامه، مهریه را بیشتر از 110 سکه تعیین کرد؟

بله تعداد مهریه در هنگام عقد محدودیتی ندارد. اما برای پرداخت بستگی به وضع مالی مرد دارد.

در چه صورت مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

در هر شرایطی مهریه به زن تعلق می گیرد. تنها در صورتی که خود زن آن را ببخشد تعلق نمی گیرد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا