وکیل

10 تا از بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج⭐【آپدیت 1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. در هر نوع تخصص و حرفه ای امکان برزو خطا جود دارد اما بروز خطا در حرفه پزشکی موجب عوارض جبران پذیری شود. اگر پزشک به دلیل عدم آگاهی و یا کوتاهی در وظایف خود دچار اشتباه گردد به گونه ای که به بیمار آسیب وارد شده و یا منجر به فوت او گردد در این حالت گفته می شود قصور پزشکی رخ داده است و افرادی که در این زمینه دچار خسارت شده اند از پزشک مربوطه شکایت کرده و پرونده را در مراجع قضایی پیگیری می کنند. در چنین شرایطی لازم است که طرفین پرونده حتما به بهترین وکیل قصور پزشکی مراجعه کنند.

بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج چه کسی است؟

وکیل قصور پزشکی به وکیلی گفته می شود که بعد از دریافت پروانه وکالت پایه یک به صورت تخصصی در حوزه دعاوی جرایم پزشکی شروع به فعالیت کرده و تجربه و مهارت کافی را در طی سالیان پیگیری پرونده های مختلف در این زمینه کسب نموده باشد. بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج هم می تواند وکالت پزشک به عنوان متهم و هم وکالت بیمار به عنوان شاکی پرونده را بر عهده بگیرد.

وکیل قصور پزشکی یکی از وکلا در حوزه کیفری می باشد. بنابراین وکیل براساس چارچوب قوانین کیفری و تسلطی که بر ساختار این قوانین دارد از موکل خود دفاع می کند. بهترین وکیل کیفری در کرج براساس تخصص خود در این زمینه به کلیه امور مربوط به قوانین و مقررات مربوط به پزشکان تسلط دارد و به صورت کاملا حرفه ای به پیگیری پرونده های قصور پزشکی می پردازد.

بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج که در رسیدگی پرونده مربوطه مدافع پزشک می باشد علاوه بر قوانین دعاوی پزشکی به قوانین دیگری از قبیل قانون بیمه، قانون قراردادها، قانون صدمات شخصی و قانون تخلفات اشراف دارد و به موکل خود کمک می کند تا اتهام وارد علیه او رد شده و تبرئه گردد و در صورت اثبات جرم صورت گرفته سعی در جلب رضایت شاکی را خواهد داشت.

بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج چه کسی است؟

 خصوصیات بهترین وکیل قصور پزشکی درکرج

اصلی ترین و مهم ترین ویژگی بهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج در پیگیری دعاوی قصور پزشکی برخورداری از تجربه در حل و فصل این پرونده ها می باشد. با توجه به این که هیچگونه محدودیتی برای وکلای پایه یک جهت فعالیت در تمامی حوزه های حقوقی وجود ندارد ولیکن بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج تنها در این حوزه فعالیت کرده و از تخصص و تجربه بالایی در این زمینه برخوردار می باشد.

 وکیل قصور پزشکی در رابطه با کلیه مسائل حقوقی مربوط به این دعاوی از دانش و آگاهی کافی برخوردار است و براساس شناختی که از کلیه جرایم مربوط به قصور پزشکی دارد بهترین و مناسب ترین راه حل را در مسیر پرونده در جهت احقاق حقوق موکل خود به او پیشنهاد می دهد.

بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج به واسطه سابقه ای که در این حوزه دارد با کلیه مراحل طرح شکایت و ارائه آن به مراجع قضایی آشنا می باشد و این روند را در مدت زمانی کوتاه انجام داده و از پیچیده تر شدن پرونده جلوگیری می کند.

نحوه طرح شکایت و اثبات قصور پزشکی

در دعاوی مربوط به قصور پزشکی مانند سایر دعاوی حقوقی شاکی بایستی بتواند برای اثبات ادعای خود در مورد جرم صورت گرفته، ادله قانونی را به دادگاه ارائه دهد. در این مورد پرونده به کارشناس پزشکی قانونی و کمیسیون نظام پزشکی ارجاع داده می شود و کارشناسان مربوطه با بررسی ادله و شواهد موجود در پرونده در این مورد نظر قطعی خود را اعلام کرده و در صورتی که قصور پزشکی تایید شود میزان آسیب وارده و درصد دیه ای که باید توسط پزشک به بیمار پرداخت گردد مشخص خواهد شد.

لذا شاکی پرونده باید با کمک و مشاوره بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج که در این حوزه از تخصص کافی برخوردار است ابتدا شکواییه ای را تنظیم و به پیوست مدارک و شواهد در دفاتر خدمات قضایی ثبت نماید. همانگونه که پیشتر نیز گفتیم قصور پزشکی به هر میزان و شدتی که موجب صدمه به شاکی شده باشد موجب ایجاد پرونده کیفری بر علیه پزشک خواهد شد.

اشتباه یک پزشک ممکن است تاثیر زیادی در زندگی بیمار داشته باشد و متاسفانه در پرونده های قصور پزشکی شاهد نقص عضو و یا مرگ بیمار بوده ایم که این اشتباهات و کم کاری از سوی پزشکان از نظر قانون قابل بخشش نبوده و شاکی می تواند با کمک بهترین وکیل در کرج پرونده خود را در مراجع قضایی پیگیری کند. وکیل می تواند در تمامی دعاوی کیفری که به نوعی با جرایم پزشکی ارتباط دارد به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی فعال بوده و به موکل خود کمک کند و قادر خواهد بود تمامی امور مربوطه را در سازمان نظام پزشکی پیگیری نماید.

چه زمانی باید به بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج مراجعه کنیم؟

برخی از افراد تصور می کنند تنها در زمانی که حادثه ای رخ داده باشد باید به بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج مراجعه شود در صورتی که این تصور کاملا اشتباه بوده و در پرونده هایی که حادثه رخ نداده و موضوع آن تخلف است نیز می توان به این وکلا مراجعه کرد. در حقیقت پرونده های پزشکی شامل دو دسته وجود جرم و بدون جرم می شوند که در هر دوی این دعاوی بهره مندی از بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج الزامی می باشد.

مورد دیگری که در کمک گرفتن از وکیل قصور پزشکی باید به آن توجه داشته باشید این است که وکیل از همان اقدامات اولیه طرح شکایت باید با شما همراه بوده و پیگیری پرونده را مدیریت نماید. وکیل قصور پزشکی تمامی مشکلات و مسائلی که رخ داده را زیر نظر گرفته و در زمان رسیدگی پرونده از سوی شاکی حتما کلیه مشاهدات خود را در پرونده به صورت دقیق لحاظ خواهد کرد.

جمع آوری مستندات و مدارک قابل اثبات پزشکی جهت ارائه به دادگاه نیز از وظایف بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج می باشد لذا در صورتی که شما درگیر پرونده های تخلف و یا جرائم پزشکی شده اید حتما قبل از هر گونه اقدامی به وکیل مربوطه در این حوزه مراجعه کنید.

چه زمانی باید به بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج مراجعه کنیم؟

نقش وکیل قصور پزشکی در پرونده

همانطور که پیشتر نیز گفتیم بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج می تواند به عنوان وکیل شاکی و هم به عنوان وکیل متهم حضور داشته باشد از این رو در ادامه به صورت جداگانه به بررسی نقش وکیل قصور پزشکی در این دو جایگاه می پردازیم:

  • وکیل شاکی: اگر به عنوان شاکی پرونده قصد دارید برای جرم صورت گرفته در مراجع قضایی طرح دعوا کنید لازم است که از همان ابتدای طرح دادخواست، به بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج مراجعه کنید و رسیدگی به پرونده را به او بسپارید زیرا در مسیر این پرونده ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که وکیل به دلیل تجربه ای که در این زمینه دارد به تمامی این مشکلات آگاه بوده و با تکیه بر توانایی و مهارت های خود از پیچیده تر شده پرونده جلوگیری می کند و مناسب ترین راهکار حقوقی را به موکل خود پیشنهاد می دهد.

وکیل قصور پزشکی در جلسات مشاوره ای که با موکل خود برگزار می کند او را راهنمایی کرده و به او می گوید چه دعوایی و با چه عنوانی را مطرح نماید و حتی او را از زمان تقریبی رسیدگی به پرونده و نتیجه احتمالی آن مطلع می سازد.

  • وکیل متهم: بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج تنها از بیمار دفاع نمی کند در مواردی نیز حق با پزشک بوده و وکیل می تواند در رد ادعای شاکی و تبرئه شدن پزشک به عنوان متهم به او کمک کند. در مواردی نیز ممکن است تخلف پزشک ناشی از رفتاری مجرمانه نبوده و تنها یک تخلف انتظامی محسوب شود که در چنین شرایطی وکیل قصور پزشکی با ارائه لایحه دفاعیه از پزشک دفاع کرده و با تجربه ای که در این حوزه دارد تمامی تلاش خود را برای رفع اتهام بر علیه موکل خود به کار می گیرد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل قصور پزشکی در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

اگر جرم یک پزشک ثابت شود آیا برای او حکم حبس صادر می‌شود؟

در سال ۱۳۹۲ یک قانون به ثبت رسید که طبق آن برای پزشکان متخلف به روش‌های مختلفی مجازات می‌شوند اما برای آنها حبس در نظر گرفته نشده است.

چه راه‌هایی برای مجازات پزشک متخلف وجود دارد؟

ممکن است محکوم شود که برای مدت معینی طبابت رایگان انجام بدهد. همچنین در مواردی این پزشک محکوم به پرداخت جزای نقدی خواهد شد. راه دیگری نیز برای مجازات پزشک وجود دارد و آن ممنوع‌الکار شدن است.

پزشکان درصورت بروز قصور پزشکی در چه حوزه‌هایی مسئولیت خواهند داشت؟

مسئولیت پزشکان شامل مسئولیت کیفری و تحمل کیفری قصور ارتکابی، مسئولیت مدنی و جبران خسارات و مسئولیت انتظامی (مطابق مقررات سازمان نظام پزشکی) خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا