وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم ده تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. بالاترین مرجع قضایی که به شکایات و اعتراضات مردمی در خصوص عملکرد یک دستگاه و ارگان دولتی رسیدگی می کند دیوان عدالت اداری نام دارد و قضاتی که در این مرجع فعالیت می کنند از دانش و تجربه بالایی برخوردار می باشند از این رو نحوه طرح شکایت بایستی به صورت کاملا تخصصی انجام گیرد لذا حضور بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در طرح دادخواست و پیگیری پرونده های مربوطه ضرورت دارد.

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران کیست؟

با توجه به این که نحوه رسیدگی به شکایات مردمی در دیوان عدالت اداری با سایر مراجع قضایی قدری تفاوت دارد از این رو وجود بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران در پیگیری این پرونده لازم می باشد در حقیقت بهره مندی از وکیل موجب تسریع روند دادرسی و جلوگیری از هرگونه هزینه اضافه برای طرح مجدد دعوا در دیوان می شود. بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در ایران به واسطه سابقه  و تجربه ای که در این زمینه دارد تسلط کاملی بر قوانین و مقررات اداری داشته و این امر می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت پرونده داشته باشد.

وکیل دیوان عدالت اداری کیست؟

طرح شکایت در دیوان عدالت اداری چگونه است؟

 نحوه طرح شکایت در دیوان عدالت اداری در مقایسه با دیگر مراجع قضایی تا حدودی فرق دارد و با توجه به این که یکی از طرفین دعوا دستگاه عمومی یا دولتی است از این روطرح دعوا بایستی کاملا تخصصی انجام گیرد و نهایت دقت و توجه در این مورد به کار گرفته شود که برای این منظور بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران با توجه به مهارت خاص و آشنایی که با قوانین دیوان عدالت دارد در این زمینه نقش تاثیر گذاری  داشته و خیال شما  را از هر نظر آسوده کند. برای پیگیری شکایت در این دیوان همانند دیگر مراجع عمومی قضایی بایستی دادخواست خود را به آن مرجع ارائه دهید سپس دبیرخانه دیوان دادخواست مربوطه را ثبت کرده و رسید آن را به شما تحویل می دهد و روند رسیدگی آن شروع می گردد. توجه داشته باشید که در جریان رسیدگی به شکایات در دیوان عدالت اداری نیازی به حضور طرفین و یا وکلای آن ها نخواهد بود.

هزینه وکیل دیوان عدالت اداری

نحوره رسیدگی به دعاوی که در مراجع قضایی مطرح می شود با دیوان عدالت اداری تا حدودی با هم فرق دارد. در دیوان عدالت اداری بدون نیاز به حضور طرفین دعوا و وکلای آن ها پرونده ها پیگیری می شوند که امر در هزینه بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران تاثیر گذار بوده و  در مقایسه با وکیل سایر مراجع قضایی کمتر می باشد.

اما در حالت کلی فرد شاکی برای این که شانس پیروزی خود در پرونده و طرح دادخواست به دیوان عدالت اداری را افزایش دهد نیازمند مراجعه به وکیل می باشد. زیرا این وکلا با روند قوانین مربوط به این پرونده ها کاملا آشنا بوده و ادله و اسنادی که در نتیجه نهایی تاثیر مثبت دارد را جمع آوری و ضمیمه دادخواست می کنند.

حق الوکاله بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران نیز همانند سایر وکلای براساس تعرفه های قانونی مشخصی تعیین می شود. ولیکن طرفین (وکیل و موکل) می توانند در این مورد با هم به توافق برسند و هزینه حق الوکاله را با توجه به نوع و موضوع پرونده تعیین کنند و این مورد از نظر قانون بلامانع است.

10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
امین گلریزتهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن‌بست یکم، پلاک ۲
دكتر نصير عبادپورتهران
ابوالفضل مهرانفرتهران ،میدان هروی ،ابتدای بلوار پناهی نیا پلاک174
سجاد روزبهانیسعادت آباد بلوار دریا ضلع جنوب غربی چهارراه پاکنژاد پلاک ۱۹۲
شریفه دولاحتهران، جنت آباد شمالی، خیابان کوروش غربی، کوچه دوم، پلاک 23، زنگ دوم

10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران را بشناسید!

امین گلریز

آقای دکتر امین گلریز، یکی از بهترین وکلای دیوان عدالت اداری در تهران می باشند. نامبرده فارغ‌التحصیل رتبه‌ی یک دکتری بوده و در سوابق خود عضویت در هیئت علمی دانشگاه، سابقه‌ی قضاوت، رتبه دوم کارآموزی قضاوت تهران، نگارش کاملترین شرح قانون مجازات اسلامی در 4 جلد را دارا هستند. همچنین نگارش چندین مقاله‌ی علمی – پژوهشی و وکالت در پرونده‌های مهم از دیگر افتخارات ایشان است.

جهت انجام مشاوره با ایشان می‌توانید با تعیین وقت قبلی با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09120899917

شماره تماس دفتر: 02122732919

وب سایت: drgolriz.com

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن‌بست یکم، پلاک ۲، طبقه ۲

دكتر نصير عبادپور

دکتر نصیر عبادپور

دكتر نصير عبادپور دانش آموخته و فارغ التحصيل مقطع دكتری از دانشكده حقوق و علوم سياسی دانشگاه های تهران و علامه طباطبايی مي باشد. ايشان مدرس دانشگاه و صاحب تاليفات و آثار علمی چندی در حوزه حقوقی و اجتماعی می باشد. وی علاوه بر اين، فعال در حوزه حقوق اجتماعی و مدنی بوده و از مدافعان اين عرصه می باشد.
در راستای اين دغدغه های اجتماعی، تيم حقوقی دفتر دكتر عبادپور، متشكل از مجموعه ای از همكاران و وكلای با دانش حقوقی سطح قوی، باتجربه و با توانمندی های بالا و متعهد و دلسوز بوده و در حوزه های مختلف اعم از حقوقی، كيفری، ملكی، سرقفلی، ثبتی و … فعاليت دارند.

تخصص و مهارت:

 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی ملكی
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی سرقفلی
 • وكالت تخصصی در پرونده های كيفری
 • وکالت تخصصی در انواع پرونده های خسارت بیمه
 • وكالت تخصصي در انواع دعاوی انحصار وراثت
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی خانواده
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی ديوان عدالت اداری
 • مشاوره و تنظيم انواع قراردادهای تجاری داخلی و بين المللی و شركتها
 • مشاوره و تنظيم انواع دادخواست و شكوائيه و لوايح حقوقی و كيفری
 • وكالت پرونده های ايرانيان خارج از كشور
 • وكالت تخصصی در پرونده های مربوط به چك و سفت
 • وكالت تخصصی در انواع دعاوی كميسيون های ماده 100 و …
 • مشاوره در انواع دعاوی حقوقی و كيفری به صورت آنلاين و حضوری

آدرس: خیابان مطهری،نبش میرزای شیرازی،پلاک۲۱۰،طبقه ،اول واحد۲

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۴۱۶۰۷۲۹ –۰۹۱۲۱۷۱۵۰۲۶
تلفن دفتر: ۰۲۱۸۸۹۰۲۸۴۳

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره دکتر نصیر عبادپور می توانید با شماره های بالا با ایشان در ارتباط باشید.

ابوالفضل مهرانفر

آقای ابوالفضل مهرانفر وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی با 6 سال سابقه وکالت و متخصص در انواع دعاوی حقوقی، کیفری (مواد مخدر و جرایم اقتصادی)، خانواده، ملکی و … هستند.

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره آقای ابوالفضل مهرانفر، با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن دفتر: 02128638
تلفن همراه: 09127326110
آدرس دفتر: تهران ،میدان هروی ،ابتدای بلوار پناهی نیا پلاک174 واحد6

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی

سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری میباشند. دفتر وکالت روزبهانی با سابقه ۱۰ سال کار صادقانه در امور حقوقی ملکی کیفری و خانواده در تهران در خدمت شماست. قبول پرونده در سایر شهرهای کشور نیز پذیرش میگردد .مشاوره حقوقی تلفنی با آقای سجاد روزبهانی رایگان می باشد .

آدرس: سعادت آباد بلوار دریا ضلع جنوب غربی چهارراه پاکنژاد پلاک ۱۹۲ طبقه چهارم

شماره تماس: 09126870023

شریفه دولاح

شریفه دولاح

شریفه دولاح وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری تهران می باشند و با 5 سابقه وکالت به صورت تخصصی در دعاوی خانواده و دیوان عدالت اداری فعالیت می کنند ایشان با توجه به تسلطی که برقوانین در دفاع از موکل خود در دیوان عدالت اداری دارند به عنوان یکی از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، جنت آباد شمالی، خیابان کوروش غربی، کوچه دوم، پلاک 23، زنگ دوم، طبقه دوم

حسام خوشگواری

حسام خوشگواری

حسام خوشگواری وکیل پایه یک دادگستری که در دعاوی امور بانکی، ملکی و دیوان عدالت اداری تخصص دارند. ایشان را با 8 سال سابقه وکالت می توان به عنوان یکی از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی شرکت کشت و صنعت شمال
 • مشاور حقوقی شرکت ماهدیشت
 • مشاور حقوقی شرکت پاک نیرو
 • کارشناسی ارشد حقوق و تجارت بین الملل

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پل همت، بن بست سیدالشهدا، پلاک 4، واحد 4

منیره رشمی

منیره رشمی

منیره رشمی وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشند که در حوزه های مختلف حقوقی استارتاپ ها، شرکت های دانش بنیان، اعسار، تملک آپارتمان ها، خانواده فعالیت دارند ایشان همچنین به عنوان بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران نیز به صورت تخصصی فعالیت می کنند و بر قوانین و مقررات این دیوان آشنایی و تسلط کاملی دارند و تاکنون پرونده های زیادی را در این حوزه در دفاع از موکل خود به نتیجه مثبت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: تهران، میرداماد، خیابان شهید بهزاد حصاری، ساختمان راز، طبقه اول، واحد ۴

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی

فاطمه عزیزی وکیل پایه یک دادگستری و با سابقه وکالت در دیوان عدالت اداری می باشند ایشان  در حرفه وکالت با بیش از 15 سال سابقه در دیگر حوزه های حقوقی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، امور بین الملل، صادرات و واردات، شرکت های تجاری فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق و تجارت بین الملل

آدرس: تهران، پونک، بلوار همیلا، بلوار پارک، خیابان پارک، نبش خیابان استاد نظری شرقی، ساختمان 121، پلاک 2، واحد 6

سمیه قبادی

سمیه قبادی

سمیه قبادی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی که در تمامی حوزه های حقوقی فعالیت می کنند. ایشان همچنین به عنوان یکی از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران نیز به صورت تخصصی فعالیت دارند و با 5 سال سابقه وکالت توانسته اند پرونده های زیادی را در این حوزه در دفاع از حقوق موکلین خود به نتیجه برسانند.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز قوه قضایی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، شهر ری، میدان ساعی، ساختمان صدف، ورودی 93، طبقه دوم

مسعود اسلامی مهر

مسعود اسلامی مهر

مسعود اسلامی مهر وکیل پایه یک با 19 سال سابقه وکالت به عنوان یکی از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران معرفی می شوند و در این زمینه در دفاع از موکل خود توانسته اند پرونده های زیادی را به موفقیت برسانند ایشان در دیگر حوزه های حقوقی نظیردعاوی کیفری، امور ملکی، تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت، قراردادهای تجاری و بازرگانی، کلیه قراردادهای داخلی و بین المللی و کمیسیون های ماده 100 شهرداری فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 19 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: تهران، خیابان نفت شمالی، کوچه دامغانی، پلاک 38، واحد 2

معیارهای انتخاب بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران

 • یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در زمان انتخاب بهترین وکیل تهران که در حوزه پرونده های دیوان عدالت اداری فعالیت دارد باید به آن توجه کنید تجربه است، وکلایی که در این حوزه از تجربه بالایی برخوردارند می توانند بهترین راهکار را به جهت دریافت نتیجه موفقیت در پرونده به شما ارائه دهند.
 • تخصص کافی در حوزه مسائل مربوط به قوانین و آیین نامه های اداری از دیگر ویژگی های بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران است، وکلایی که در حوزه پرونده های دیوان عدالت اداری فعالیت می کنند بایستی با تمامی جنبه های قانونی این پرونده ها آشنا بوده وتسلط کاملی بر جزئیات قوانین مربوطه داشته باشند.
 • فن بیان و نفوذ کلام قوی یک وکیل می تواند موجب شود تا بهتر بتواند توجه قاضی را جلب کرده و با او ارتباط برقرار کند که این امر در نتیجه نهایی پرونده حقوقی تاثیر مثبتی خواهد داشت، بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران دایره ارتباطات گسترده ای دارد و تمامی جنبه های حقوقی پرونده را برای دستیابی نتیجه دلخواه مورد بررسی دقیق قرار می دهد.
معیارهای انتخاب بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران

اعتراض به آرای دیوان عدالت اداری چگونه است؟

در صورتی که موکل به رای صادره از دیوان عدالت اداری معترض باشد بهترین وکیل دیوان عدالت اداری که وکالت پرونده را بر عهده دارد موظف است که دادخواستی مبنی بر اعتراض به آرای صادره را به دیوان ارائه دهد. باتوجه به اینکه در جلسات دادرسی نیازی به حضور وکیل و طرفین نمی باشد لذا کار وکیل در این مرجع راحت بوده و برای پیگیری و رسیدگی به پرونده باید نهایت دقت و توجه خود را به تنظیم و تدوین انواع لایحه برای دفاع از موکل خود قرار دهد.

البته قابل ذکر است که در مواردی که قاضی تشخیص دهد در پرونده ابهاماتی وجود دارد که مانع از صدور رای شود به منظور رفع این ابهامات صلاح می داند که طرفین در دیوان حضور یابند که در چنین موردی بهترین وکیل دیوان عدالت ادارای در تهران می تواند به عنوان نماینده قانونی موکل خود در جلسه دیوان حاضر شود و از موکل خود دفاع کند.

اعتراض به آرای دیوان عدالت اداری چگونه است؟

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با وکیل دیوان عدالت اداری در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری در تهران را نیز به شما معرفی کردیم تا به راحتی وکیل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید آن را با هر کدام از وکیل های ذکر شده در سایت وکیل چی در میان بگذارید.

دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به چه نوعی از شکایات است؟

دیوان عدالت اداری مرجع رسیدگی به شکایات مردم و اشخاص حقوقی علیه سازمان ها، ماموران و آیین‌نامه‌های دولتی است.

آیا وکیل دیوان عدالت اداری برای تمام پرونده‌های این حوزه می‌تواند مفید باشد؟

بله شما می‌توانید از خدمات آن ها در راستای طیف گسترده‌ای از مشکلات و پرونده‌های حقوقی اداری استفاده کنید.

آیا حتما نیازمند استخدام یک وکیل دیوان عدالت اداری هستیم؟

خیر ولی با این کار می‌توانید شرایط بهتری را برای پرونده حقوقی خود فراهم کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =

دکمه بازگشت به بالا