وکیلوکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران را برای تمام کسانی که در سراسر کشور در حوزه املاک نیاز به مشاوره و یا بهره مندی از یک وکیل برای انجام امور ملکی و دعاوی مربوط به آن را دارند، معرفی کنیم. حوزه ملک یکی از شاخه های تخصصی وکالت است که وکلای پایه یک دادگستری می توانند در آن ورود کنند و در صورت داشتن تجربه در این زمینه به موفقیت برسند. برای آشنایی بیش تر در این زمینه و شناخت برترین وکلای این حوزه در ادامه مقاله همراه ما باشید.

دعوای خلع ید چیست؟

زمانی که ملکی در اختیار شخص دیگری قرار می گیرد، اگر فرد ملک مورد نظر را تخلیه نکند و مالک به دنبال خارج کردن متصرف از مال خود باشد، به اختلاف پیش آمده دعوای خلع ید می گویند. خلع ید جزو دعاوی حقوقی به شمار می رود که برای آن مجازات کیفری در نظر گرفته نمی شود.

طبق ماده 308 قانون مدنی هنگامی که ملکی به دلیل رهن و یا هر مورد دیگری در دست فرد دیگری باشد و مالک دیگر به تصرف ملک خود رضایت نداشته باشد می تواند دادخواست خلع ید را به مراجع قضایی اعلام کند تا بتواند به صورت قانونی ملک خود را تخلیه نماید . هنگامی که اختلاف پیش آمده پیچیده شود و مالک نتواند به راحتی ملک خود را پس بگیرد، بهترین وکیل در ایران با تجربه و دانشی که دارد می تواند این مساله را حل کند.

برای طرح دعوای خلع ید سه شرط لازم است که عبارتند از:

 • اثبات مالک بوده شاکی
 • اثبات تصرف به وسیله خوانده
 • غیر مجاز بودن تصرف صورت گرفته
دعوای خلع ید چیست؟

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به دو دسته طبقه بندی می شوند که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم:

دعاوی ملکی حقوقی: دعاوی حقوقی که بخش گسترده ای از پرونده های موجود در مراجع قضایی را به خود اختصاص داده اند، در زمینه املاک نیز بسیار بحث برانگیز هستند؛ این دعاوی شامل فسخ قرارداد ملکی، الزام به فک رهن، دعوای بین موجر و مستاجر، تنظیم اسناد رسمی ملک، خلع ید و … می باشند. این دعاوی تنها با خسارات مالی همراه است و با کمک بهترین وکیل ملکی در ایران می توان آن ها را حل کرد.

دعاوی ملکی کیفری: این دعاوی علاوه بر جبران خسارات مالی با زندان نیز همراه می شود. این دعاوی مربوط به موضوعات جعل سند و استفاده از سند مجعول، کلاه برداری ملکی، فروش ملک و زمین به چندین نفر و تجاوز به حریم ملکی می باشد که توصیه می شود از بهترین وکیل ملکی در ایران برای رسیدگی به پرونده استفاده شود.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پروند ه
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

وظایف بهترین وکیل ملکی در ایران چیست؟

بهترین وکیل ملکی در ایران جزو وکلای پایه یک دادگستری است که با تمامی مسائل مربوط به ملک و اراضی آشنایی کامل دارد و به خوبی می داند که دعاوی مربوط به این حوزه چیست و چگونه باید آن ها را حل و فصل کند. وکیلی که برای اختلافات مربوط به املاک به خدمت گرفته می شود، وظایفی بر عهده دارد که موکلین باید از آن ها آگاه باشند. این وظایف عبارتند از:

 • با توجه به این که هنگام تنظیم قرارداد بین وکیل و موکل که به وکالت نامه معروف است بندهایی ثبت و بین طرفین به امضا می رسد، بهترین وکیل موظف است که به تمامی آن ها بدون هیچ کم و کاستی عمل کند.
 • یک وکیل حرفه ای در مورد امور ملکی اطلاعات و دانش مورد نیاز را دارد و در صورت عدم اطلاع از مورد خاصی باید در خصوص آن مطالعه و تحقیق به عمل آورد.
 • وظیفه دیگر یک وکیل ملکی این است که در تمامی جلسات دادگاه در کنار موکل خود باشد و او را تنها نگذارد.
 • همچنین باید از به حاشیه راندن پرونده و انجام اقداماتی برخلاف مصلحت موکل خود ممانعت کند.
 • بهترین وکیل در ایران به خوبی می داند که تنها مجاز است طبق توافق اولیه درخواست حق الوکاله کند و در طول پرونده تحت هیچ شرایطی نباید درخواست دیگری داشته باشد.

مطلب مشابه: بهترین وکیل ملکی در تهران

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران را بشناسید!

مسعود اسلامی مهر

مسعود اسلامی مهر

مسعود اسلامی مهر وکیل پایه یک دادگستری رییس موسسه حقوقی داوری بین الملل صلح صدرا با بیش از 22 سال سابقه وکالت در امور حقوقی و کیفری متخصص دعاوی ملکی و سرقفلی و زمین یکی از با تجربه ترین و موفق ترین وکلای تهران میباشد ایشان از مجرب ترین مشهور ترین وکلا در دعاوی ملکی در تهران محسوب میشود

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، ارث، دعاوی شهرداری و کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی.
 • وکالت و مشاوره در دعاوی شرکت های تجاری داخلی و خارجی و تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی
 • وکالت در دعاوی خانواده شامل طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت
 • وکالت در دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، مواد مخدر، سرقت، قتل، پولشویی، قاچاق کالا و ارز، جرائم رایانه ای، جعل اسناد و مشروبات الکلی
 • داوری در دعاوی ملکی و اختلافات قراردادی بین اشخاص حقیقی و نیز شرکت های تجاری و همچنین نظر به وجود داوری به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده در زمینه حل و فصل اختلافات و ایجاد صلح و سازش فی مابین اشخاص در اختلافات ملکی و قراردادی و در جرائم قابل گذشت خواه در دادگاه طرح شده یا نشده و در هر مرحله ای از رسیدگی که باشد.
 • وکالت در کلیه امور حقوقی و کیفری

آدرس: تهران- خیابان ظفر- خیابان مصدق (نفت) شمالی- خیابان دامغانی (یازدهم)- ساختمان 38- طبقه همکف – واحد 2

 شماره همراه: 09121932428

شماره های ثابت: 02122221867 – 02126413763 – 02126413766 – 02126413112

اینستاگرام: SOLHESADRA

وبسایت: solhesadra.com

خانم نسیم گچ کار

خانم گچ کار

اگر بدنبال این هستید که یکی از بهترین وکیل های پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی را برای پرونده خود که عضو کانون وکلای دادگستری استان خوزستان می باشد، انتخاب کنید ، بی شک نسیم گچ کار می تواند این نیاز شما را برآورده کند . خانم نسیم گچ کار دارای شماره پروانه 2273 از کانون وکلای دادگستری خوزستان بوده که در رده ی بهترین وکلای خوزستان می باشد
ایشان دارای مدرک ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشد .

همانطور که در ادامه مقاله بصورت کامل ویژگی های بهترین وکیل را تحلیل میکنیم . خانم گچ کار توانسته با سابقه خوبی که در پرونده های حقوقی ، کیفری و خانواده داشته، خود را به عنوان یک وکیل حرفه ایی معرفی کند . او همچنین توانسته به صورت تخصصی، موفقیتی در پرونده های کلاهبرداری، جعل، سرقت، دعاوی ملکی، اعسار، اسناد رسمی و تجاری بدست بیاورد . با توجه به اینکه ایشان توانسته بیشترین رضایت را از موکیلن خود کسب کند، به عنوان یکی از بهترین وکیل های اهواز شناخته می شود.

مشاوره به صورت حضوری و صرفا با هماهنگی قبلی می باشد.

آدرس: امانیه

شماره تماس: ۰۹۱۶۶۲۰۲۳۲۹

خانم مونا ترابی

دکتر مونا ترابی

مونا ترابي وكيل پايه يك دادگستری ،عضو كانون وكلاي مركز با بيش از 10 سال سابقه كار موفق در عرصه وكالت ،از موفق ترين وكلای ايرانی،كارشناس ارشد حقوق خصوصي ومديريت موسسه حقوقی بين المللي عدالت آريايی با دراختيار داشتن مجموعه ای قوي ومتبحر در پروند های متعدد كيفری و ملكی…افتخار دارد با ارائه خدمات حقوقی و جزايی و تجاری به كليه اشخاص اعم از حقيقی و حقوقی

مهارت و تخصص:

 • وكالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از ملکی، سرقفلی، مصادره اموال، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، وصیت، ارث، خانوادگی، طلاق، اختلافات پیمانکاری، الزام به تنظیم سند، فسخ قرارداد، ابطال قرارداد، خلع ید
 • وکالت در کلیه دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، قاچاق کالا و ارز، جرم مواد مخدر، جرائم تعزیرات حکومتی پولشویی، مطالبه دیه، قتل، جرائم رایانه ای، جرائم پزشکی
 • وکالت در دیوان عالی کشور
 • داوری در کلیه قراردادهای داخلی بین اشخاص و شرکت ها
 • وکالت در کمیسیون های ماده صد شهرداری و کمیسیون های مالیاتی
 • تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و قراردادهای تجاری و بازرگانی و کلیه قراردادهای داخلی و بین المللی

آدرس 1: سعادت آباد،سرو غربي،نرسيده به ميدان كتاب ،پلاک 129،طبقه 5، واحد 505

آدرس 2: ظفر، نفت (مصدق )شمالي، خيابان دامغاني(11)، پلاک 38، واحد 2

شماره تماس:

٠٩١٢١٩٧٩٧٥٠

٢٢٠٩٧٠٩٠

دکتر مجتبی خواجویی

دکتر مجتبی خواجوی

دکتر مجتبی خواجویی ، وکیل پایه یک دادگستری بندرعباس و مدرس دانشگاه هستند . ایشان بیش از 17 سال سابقه وکالت دادگستری و مشاور حقوقی سازمانهای دولتی و شرکتهای تجاری خصوصی بیش از 14 سال سابقه تدریس دانشگاه را دارا هستند . ایشان رییس هیات مدیره موسسه حقوقی دال هستند.

ایشان در حال حاضر یکی از بهترین مشاوران حقوقی استان هرمزگان می‌باشد که می تواند با ارائه بهترین راه کارهای حقوقی شما را در رسیدن به پیروزی نهایی با کم ترین هزینه و کوتاه ترین زمان ممکن یاری داده و تا پایان رسیدگی و احقاق در کنار شما باشد.

وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین ، برخورد و رفتار حرفه ای و مناسب با موکلین ، فن بیان و نفوذ کلام ، به عنوان یکی از وکلای برتر بندرعباس و استان هرمزگان بعنوان یک وکیل حرفه ای و مسئولیت پذیر شناخته شود . اگر در استان هرمزگان با یک موضوع حقوقی درگیر شدید ، برای تسریع و رسیدگی بهتر و اصولی به امور، بدنبال یک وکیل پایه یک دادگستری هستید ، می‌توانید با خیال آسوده پرونده خود را به ایشان بسپارید.

حوزه فعالیت وکیل خواجویی در دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده عبارتند از:

 • پرونده‌های کیفری با موضوعات (کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 • پرونده‌های حقوقی از جمله: (قراردادها، چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا ابطال اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 • پرونده‌های ملکی مانند: (اراضی موات، اراضی ملی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 • پرونده‌های خانواده از جمله: (ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

آدرس:

بندرعباس ، بلوار دانشگاه، روبروی کتابفروشی پنج استاد ، نبش دانشگاه 13/1، ساختمان تورینو، طبقه 6

شماره تماس:09171600419

09133473727

شماره دفتر:987633620805

آدرس اینستاگرام:khajuee_lawyer@

آدرس وب سایت:http://khajueelawyer.com

محمدمهدی رضیان

محمد مهدی رضیان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در استان اصفهان و استاد دانشگاه و عضو اتحادیه سراسری وکلای دادگستری با سوابق و پرونده های متعدد موفق به عنوان بهترین وکیل اصفهان شناخته میشود. تجربه بالا و درصد موفقیت در زمینه پرونده های حقوقی کیفری ملکی و خانواده باعث شده محمد مهدی رضیان به عنوان بهترین وکیل در اصفهان انتخاب گردد.سابقه وکالتی درخشان ، میزان رضایت مندی حداکثری و تخصص مرتبط با پرونده و دانش فراوان وشناخت رویه دادگاهها از ویژگی های محمد مهدی رضیان میباشد، در نظر سنجی های مشاوره های تخصصی وکلای اصفهان بالاترین میزان امتیاز و رضایت مندی مربوط به وکیل رضیان بوده و به دلیل دانش بروز حقوقی و تحلیل صحیح پرونده و تسلط بر قوانین و تلاش برای حقوق موکل، اولین انتخاب موکلین به عنوان بهترین وکیل اصفهان محسوب میگردد.

تخصص و مهارت:

 • استاد دانشگاه
 • مشاور حقوقی شرکت های تجاری و خصوصی
 • وکالت و مشاوره پرونده های حقوقی کیفری،ثبتی،خانواده،مواد مخدر،قراردادها،داوری
 • سوابق پرونده های امنیتی و دادگاه انقلاب
 • رتبه برتر آزمون وکالت و اختبار
 • مدرس دوره های حقوقی و قرارداده

آدرس : اصفهان – خیابان چهارباغ بالا- حدفاصل مترو شریعتی و مجتمع پارک-جنب کوچه ۲۳- مجتمع سعادت – طبقه دوم- واحد چهار

شماره تماس: 09132000186

منا محمدی سام

منا محمدی سام

منا محمدی سام وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ تهران می باشد و دفاعیات بسیار عالی را از هر یک از موکلینش در دادگاه انجام می دهد. وی با لقب بهترین وکیل ملکی در ایران انتخاب و معرفی شده است و تسلط بسیار زیادی به همه دعاوی ها دارد. سرکار خانم محمدی سام سابقه کاری بسیار خوب و تجربه زیاد وکالتی دارد و خدمات حقوقی بسیار عالی را به مردم ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال تخصص در حوزه وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 02188676910

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه توانیر، قبل از پل همت، نبش کوچه شفق، ساختمان 2361، طبقه 4، واحد 15

 سید احمد بنی جمالی

 سید احمد بنی جمالی

سید احمد بنی جمالی وکیل پایه یک دادگستری است و مشاوره حقوقی در شهر بزرگ تهران می باشد. وی سابقه بسیار درخشان کاری و نمونه پرونده های حقوقی موفقی دارد و مردم از وی رضایت کاملی دارند. جناب آقای بنی جمالی با لقب بهترین وکیل ملکی در ایران به کار وکالت مشغول است.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سوابق کاری در حوزه وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09305513147

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نبش پل رومی طبقه بالای بانک سپه

حامد امیری

حامد امیری

حامد امیری وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر بزرگ اصفهان مشغول به فعالیت تخصصی در امور وکالتی است. وی با بهترین وکیل ملکی در ایران به کار وکالت مشغول می باشد و راه و روش های بسیار خوبی را به مردم ارائه می دهد و در بازه زمانی کوتاه مشکل حقوقی آن ها را حل می کند.

تخصص ومهارت:

 • 10 سال تجربه کاری در امور وکالت
 • کارشناسی حقوق قضایی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09133028746

آدرس: اصفهان، خیابان سجاد، ابتدای خیابان قائم مقام فراهانی، مجتمع شیخ بهایی، طبقه اول، واحد 11

 مهدی باباشاهی

 مهدی باباشاهی

مهدی باباشاهی وکیل پایه یک دادگستری در شهر اصفهان است که سال های بسیار زیادی به کار وکالت مشغول می باشد. وی یک وکیل باسابقه و با تجربه در همه دعاوی ها است و تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. جناب آقای باباشاهی نتایج بسیار خوبی برای پرونده های حقوقی مردم شهر اصفهان رقم می زند.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال تخصص و سابقه کار در وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خانواده
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09133105270

آدرس: اصفهان، خیابان مقداد (آتش سابق)، نهرفرشادی، ساختمان زیتون، طبقه اول

حق الوکاله بهترین وکیل ملکی در ایران

به طور کلی حق الوکاله درخواستی بهترین وکیل ملکی در ایران بر اساس تجربه وکیل مورد نظر، سختی و پیچیدگی پرونده، محل و شهر دفتر او، میزان شناخته شده بودن وکیل و سطح علمی او می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی هزینه دریافتی از موکل بر اساس توافق حاصله بین طرفین می باشد. در مورد دعاوی ملکی اغلب وکلا درخواست 10 درصد ارزش موضوع دعوا را می کنند که البته این مقدار برای مواردی مثل الزام تنظیم سند رسمی که دعوا بر سر خود ملک نیست لحاظ نمی شود.

ابطال اسناد رسمی چگونه انجام می شود؟

همان طور که می دانیم اموال غیر منقول اموالی هستند که قابلیت جابجایی و انتقال ندارند و شامل املاک و اراضی از نوع مسکونی، تجاری، صنعتی، زراعی و… در محدوده شهری و غیر شهری می باشد. در هنگام معامله این دارایی ها، فروشنده موظف به انتقال سند به نام خریدار می شود. این قانون به این دلیل اجباری است که اختلافات و دعاوی بسیاری در این زمینه پیش می آید و در صورت ثبت نشدن سند، ممکن است کلاهبرداری و سو استفاده هایی رخ دهد.

یکی از دعاوی که به این علت ممکن است بین خریدار و فروشنده پیش بیاید، ممانعت فروشنده از انتقال سند به نام خریدار می باشد. از این رو باید فرد خریدار دادخواستی با عنوان الزام به تنظیم سند رسمی به مراجع قانونی ارائه دهد. دعوای ابطال سند رسمی نیز در همین زمینه می باشد با این تفاوت که مشکل در انتقال سند نیست و این مورد زمانی سخت می شود که ملکی با وجود داشتن سند به چندین نفر فروخته شده باشد. در واقع این عمل نوعی کلاهبرداری محسوب می شود.

دعاوی ملکی از نوع ابطال سند رسمی از جمله موضوعات کیفری هستند که فرد خاطی محکوم به گذراندن جنبه عمومی جرم نیز خواهد شد و در این صورت کمک گرفتن از بهترین وکیل اراضی ملی می تواند تاثیرات مثبتی در حل آن داشته باشد. در صورتی که چنین کلاهبرداری اتفاق بیفتد باید دعوای ابطال سند رسمی مطرح شود. با توجه به این که اسناد ملکی در دفاتر رسمی املاک به ثبت می رسند، برای ابطال آن نیز باید به صورت قانونی اقدام نمود.

پس از ارائه دادخواست و پیگیری شکایت و اثبات کلاهبرداری صورت گرفته، قاضی پرونده در نهایت رای ابطال سند رسمی را صادر می نماید. از جمله مواردی که دادگاه این رای را می دهد، عدم تطبیق سند با قوانین صدور اسناد مالکیت و خطا در صدور سند و یا بروز مشکل در ثبت می باشد که ممکن است بیش تر در دعاوی مربوط به انحصار ورثه و اوقاف اموال غیر منقول پیش بیاید.

کلام آخر

با توجه به این که در کشور وسیع ما سرمایه گذاری های زیادی بر روی اراضی و املاک می شود، طبیعتا اختلافات پیش آمده نیز روز به روز افزایش می یابد. در این میان بحث و جدل های زیادی بین اجاره نشین ها و صاحبان املاک نیز پیش می آید. در صورت کشیده شدن این اختلافات به مراجع قضایی، کمک گرفتن از وکلای این حوزه می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. از این رو ما در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران پرداختیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. در صورت نیاز به مشاوره با وکیل می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود.

ملک مشاع چگونه به فروش می رسد؟

فروش ملک مشاع باید با رضایت همه مالکان انجام گیرد.

اگر در یک ملک ورثه ای یکی از ورثه حاضر به فروش نباشد، تکلیف بقیه چیست؟

بهترین روش در مورد اموال فرد فوت‌شده اعم از منقول و غیرمنقول (ماترک) دادخواست تقسیم ماترک و مهروموم آن است.

4.7/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا