ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران را برای تمام کسانی که در سراسر کشور در حوزه املاک نیاز به مشاوره و یا بهره مندی از یک وکیل برای انجام امور ملکی و دعاوی مربوط به آن را دارند، معرفی کنیم. حوزه ملک یکی از شاخه های تخصصی وکالت است که وکلای پایه یک دادگستری می توانند در آن ورود کنند و در صورت داشتن تجربه در این زمینه به موفقیت برسند. برای آشنایی بیش تر در این زمینه و شناخت برترین وکلای این حوزه در ادامه مقاله همراه ما باشید.

دعوای خلع ید چیست؟

زمانی که ملکی در اختیار شخص دیگری قرار می گیرد، اگر فرد ملک مورد نظر را تخلیه نکند و مالک به دنبال خارج کردن متصرف از مال خود باشد، به اختلاف پیش آمده دعوای خلع ید می گویند. خلع ید جزو دعاوی حقوقی به شمار می رود که برای آن مجازات کیفری در نظر گرفته نمی شود.

طبق ماده 308 قانون مدنی هنگامی که ملکی به دلیل رهن و یا هر مورد دیگری در دست فرد دیگری باشد و مالک دیگر به تصرف ملک خود رضایت نداشته باشد می تواند دادخواست خلع ید را به مراجع قضایی اعلام کند تا بتواند به صورت قانونی ملک خود را تخلیه نماید . هنگامی که اختلاف پیش آمده پیچیده شود و مالک نتواند به راحتی ملک خود را پس بگیرد، بهترین وکیل ملکی در ایران با تجربه و دانشی که دارد می تواند این مساله را حل کند.

برای طرح دعوای خلع ید سه شرط لازم است که عبارتند از:

 • اثبات مالک بوده شاکی
 • اثبات تصرف به وسیله خوانده
 • غیر مجاز بودن تصرف صورت گرفته

اگر ساکن شهر ساری هستید و به دنبال یک وکیل ملکی خوب هستید، می توانید به مقاله ما با عنوان بهترین وکیل ملکی در ساری مراجعه کنید.

دعوای خلع ید چیست؟

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی به دو دسته طبقه بندی می شوند که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم:

دعاوی ملکی حقوقی: دعاوی حقوقی که بخش گسترده ای از پرونده های موجود در مراجع قضایی را به خود اختصاص داده اند، در زمینه املاک نیز بسیار بحث برانگیز هستند؛ این دعاوی شامل فسخ قرارداد ملکی، الزام به فک رهن، دعوای بین موجر و مستاجر، تنظیم اسناد رسمی ملک، خلع ید و … می باشند. این دعاوی تنها با خسارات مالی همراه است و با کمک بهترین وکیل ملکی در ایران می توان آن ها را حل کرد.

دعاوی ملکی کیفری: این دعاوی علاوه بر جبران خسارات مالی با زندان نیز همراه می شود. این دعاوی مربوط به موضوعات جعل سند و استفاده از سند مجعول، کلاه برداری ملکی، فروش ملک و زمین به چندین نفر و تجاوز به حریم ملکی می باشد که توصیه می شود از بهترین وکیل ملکی در ایران برای رسیدگی به پرونده استفاده شود.

کسانی که به دنبال وکلای ملکی در پایتخت هستند، می توانند به مقاله بهترین وکیل ملکی در تهران مراجعه کنند.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، حقوقی، کیفری، خانواده، ثبتی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پروند ه
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران را بشناسید!

محمدرضا کامیار

محمدرضا کامیار

محمدرضا کامیار، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق تخصصی از دانشگاه تربیت مدرس تهران می باشند. ایشان علاوه بر تخصص در ارائه خدمات وکالتی، سابقه خدمت در دادگستری تهران به عنوان قاضی را نیز دارند. با توجه به تجربه های موفقی که آقای کامیار در پرونده های مربوط به دعاوی ملکی دارند، ایشان یکی از بهترین وکیل ملکی در ایران به شمار می روند. دکتر کامیار در زمینه فعالیت های پژوهشی موفق به دریافت قلم بلورین جشنواره ششم مطبوعات شده اند.

تخصص و مهارت:

 • مدیرعامل موسسه حقوقی امید آسیا
 • عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز
 • 15 سال سابقه مفید در انواع دعاوی
 • اخذ پرونده های مربوط به کلاهبرداری ملکی، جعل سند، تصرف و خلع ید، فروش اراضی مشاع و…
 • عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری

آدرس: تهران، خیابان آفریقا، خیابان ظفر شرقی، پلاک 259، طبقه اول جنوبی

شماره تماس: 09121273718

فهیمه گوگردچی

فهیمه گوگردچی

دیگر وکیلی که به عنوان بهترین وکیل ملکی در ایران در این بخش معرفی می شود، خانم فهیمه گوگرد چی با 17 سال سابقه در حوزه انواع دعاوی، متخصص در دعاوی مربوط به امور ملکی و قراردادهای داخلی و خارجی می باشد. ایشان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی رشته حقوق و پروانه وکالت به شماره 21583 صادره از مرکز وکلای دادگستری می باشد. خانم گوگردچی تاکنون در پرونده های بسیاری توانسته اند رضایت موکلین خود را با کسب امتیاز به نفع آن ها جلب کنند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه درخشان
 • تخصص در انواع دعاوی ملکی حقوقی و کیفری
 • ارائه مشاوره حضوری و تلفنی

آدرس: تبریز، سه راه ولیعصر، خیابان سعدی، طبقه فوقانی بانک مهر اقتصاد، واحد 8

شماره تماس: 09141033778

رضا طالبی

رضا طالبی

آقای رضا طالبی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران، از جمله وکلایی است که در حوزه امور ملکی تجربه های موفق بسیاری را در کارنامه حرفه ای خود دارد و به همین دلیل به عنوان یکی از بهترین وکیل در ایران شناخته می شود. ایشان همچنین عضو بنیاد نخبگان دانشگاه شهید بهشتی می باشند و با تسلطی که به زبان انگلیسی دارد، برای تنظیم قراردادهای بین المللی می تواند بسیار موثر باشد.

تخصص و مهارت:

 • تسلط به زبان انگلیسی برای عقد قراردادهای بین المللی
 • اخذ دعاوی مربوط به تملک آپارتمان ها، فسخ قرارداد، تفکیک اراضی مشاع، کلاهبرداری ملکی
 • تخصص در پرونده های کیفری

آدرس: مشهد، خیابان معلم، قبل از کوچه معلم 36، پلاک 982، واحد 3

شماره تماس: 05138929236

علی شیرزاده

علی شیرزاده

دیگر وکیلی که در لیست بهترین وکیل ملکی در ایران قرار می گیرد، آقای علی شیرزاده می باشد. ایشان از دانش آموختگان رشته حقوق خصوصی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد که پس از پایان تحصیل اقدام به شرکت در آزمون وکالت کرده و موفق به دریافت پروانه وکالت به شماره 1463 از کانون وکلای دادگستری اصفهان شدند. آقای شیرزاده در کارنامه وکالت خود موفقیت های بسیاری در انواع دعاوی ملکی دارند که می تواند باعث اطمینان موکلین از انتخاب ایشان شود.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره تخصصی و تنظیم اوراق قضایی
 • پذیرش پرونده های مربوط به انواع دعاوی کیفری و حقوقی

آدرس: اصفهان، سه راه سیمین، جنب پمپ بنزین، مجتمع آرش، طبقه 4 ، واحد 405

شماره تماس: 09131800200

حسین صیاد

حسین صیاد

حسین صیاد، وکیل پایه یک دادگستری است که دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی بوده و در آزمون اختبار موفق به کسب رتبه یک از کانون وکلای دادگستری گردیده است. ایشان با تخصص در حوزه دعاوی ملکی و تعداد موفقیت های چشمگیر در این زمینه، جزو یکی از بهترین وکیل ملکی در ایران به شمار می رود.

تخصص و مهارت:

 • اخذ پرونده های دعاوی ملکی و حقوقی در ایران و ترکیه
 • دارای گواهی نامه همایش های مربوط به حقوق پزشکی و دارویی

آدرس: البرز، كرج، خیابان طالقانی جنوبی، ساختمان سپهر 2، واحد 207

شماره تماس: 09120084438

وظایف بهترین وکیل ملکی در ایران چیست؟

بهترین وکیل ملکی در ایران جزو وکلای پایه یک دادگستری است که با تمامی مسائل مربوط به ملک و اراضی آشنایی کامل دارد و به خوبی می داند که دعاوی مربوط به این حوزه چیست و چگونه باید آن ها را حل و فصل کند. وکیلی که برای اختلافات مربوط به املاک به خدمت گرفته می شود، وظایفی بر عهده دارد که موکلین باید از آن ها آگاه باشند. این وظایف عبارتند از:

 • با توجه به این که هنگام تنظیم قرارداد بین وکیل و موکل که به وکالت نامه معروف است بندهایی ثبت و بین طرفین به امضا می رسد، بهترین وکیل در ایران موظف است که به تمامی آن ها بدون هیچ کم و کاستی عمل کند.
 • یک وکیل حرفه ای در مورد امور ملکی اطلاعات و دانش مورد نیاز را دارد و در صورت عدم اطلاع از مورد خاصی باید در خصوص آن مطالعه و تحقیق به عمل آورد.
 • وظیفه دیگر یک وکیل ملکی این است که در تمامی جلسات دادگاه در کنار موکل خود باشد و او را تنها نگذارد.
 • همچنین باید از به حاشیه راندن پرونده و انجام اقداماتی برخلاف مصلحت موکل خود ممانعت کند.
 • بهترین وکیل در ایران به خوبی می داند که تنها مجاز است طبق توافق اولیه درخواست حق الوکاله کند و در طول پرونده تحت هیچ شرایطی نباید درخواست دیگری داشته باشد.

لازم به ذکر است؛ کلیه وظایف ذکر شده، در رابطه با بهترین وکیل ملکی در بندر عباس نیز صدق می کند و افرادی که ساکن شهر بندر عباس هستند نیز می توانند به این طریق با آگاهی کامل بهترین وکیل را بیابند.

دعوای خلع ید چیست؟

حق الوکاله بهترین وکیل ملکی در ایران

به طور کلی حق الوکاله درخواستی بهترین وکیل ملکی در ایران بر اساس تجربه وکیل مورد نظر، سختی و پیچیدگی پرونده، محل و شهر دفتر او، میزان شناخته شده بودن وکیل و سطح علمی او می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی هزینه دریافتی از موکل بر اساس توافق حاصله بین طرفین می باشد. در مورد دعاوی ملکی اغلب وکلا درخواست 10 درصد ارزش موضوع دعوا را می کنند که البته این مقدار برای مواردی مثل الزام تنظیم سند رسمی که دعوا بر سر خود ملک نیست لحاظ نمی شود.

نکته حائز اهمیت این است که به طور کلی این توضیحات در رابطه با تمامی وکلا صدق می کند و افرادی که به دنبال بهترین وکیل ملکی در اهواز و همچنین جویای حق الوکاله ایشان هستند نیز می توانند از این مقاله و اطلاعات ارائه شده در سایت ما دیدن فرمایند.

کلام آخر

با توجه به این که در کشور وسیع ما سرمایه گذاری های زیادی بر روی اراضی و املاک می شود، طبیعتا اختلافات پیش آمده نیز روز به روز افزایش می یابد. در این میان بحث و جدل های زیادی بین اجاره نشین ها و صاحبان املاک نیز پیش می آید. در صورت کشیده شدن این اختلافات به مراجع قضایی، کمک گرفتن از وکلای این حوزه می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. از این رو ما در این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در ایران پرداختیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. در صورت نیاز به مشاوره با وکیل می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید. لازم به ذکر است؛ اگر ساکن شهر سمنان هستید و در جستجو بهترین وکیل ملکی در شهر خویش می باشید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین وکیل ملکی در سمنان مراجعه کنید.

آیا خرید و فروش املاک وقفی ممکن است؟

خرید ملک وقفی مطابق با قانون غیر مجاز است اما بسیاری از املاک وقفی برای کارهای تجاری و مسکونی اجاره داده می شود.

ملک مشاع چگونه به فروش می رسد؟

فروش ملک مشاع باید با رضایت همه مالکان انجام گیرد.

اگر در یک ملک ورثه ای یکی از ورثه حاضر به فروش نباشد، تکلیف بقیه چیست؟

بهترین روش در مورد اموال فرد فوت‌شده اعم از منقول و غیرمنقول (ماترک) دادخواست تقسیم ماترک و مهروموم آن است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا