وکیل

10 تا از بهترین وکیل در یزد ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل در یزد را به کسانی که نیازمند انتخاب یک وکیل متبحر و متعهد در شهر یزد هستند، معرفی کنیم. همان طور که می دانیم وکلا به دلیل سر و کار داشتن با اقشار متفاوت جامعه و مسائل پیچیده حقوقی لازم است که از قدرت بیان و سطح آگاهی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند مطالبات موکل خود را برآورده کنند و از حقوق او در برابر ظلم و بی عدالتی دفاع کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

به چه کسی وکیل می گویند؟

هر کسی که قراردادی به نام قرارداد وکالت یا همان وکالت نامه را امضا کرده باشد، به نحوی با مفهوم وکیل آشنایی دارد. مثلا می توان گفت وقتی مردی وکالت طلاق را به همسر خود می دهد که حق طلاق با او باشد، در این صورت زن، وکیل مرد می شود اما تنها در موضوع طلاق. کلمه وکیل در زندگی روزمره کاربرد دارد، اما اکثرا، اصطلاح وکیل در بهترین موسسه حقوقی در تهران و دادگاه ها و مراجع قضایی به کار برده می شود. زمانی که شخصی به فرد دیگری برای شرکت در دادگاه و دادسرا و رسیدگی به پرونده‌ها وکالت می دهد تا بتواند از او دفاع کند به شخص مدافع، وکیل می گویند.

پس می‌توانیم بگوییم وکیل کسی است که در آزمون وکالت کانون وکلا و یا آزمونی که از سوی قوه قضاییه برگزار شده است شرکت می‌کند و بعد از پایان و گذراندن دوره کار آموزی با دریافت پروانه وکالت، شغل و کار خود را آغاز می‌کند و پس از آن به عنوان بهترین وکیل در گرگان در جامعه حاضر می شود.

بهترین وکیل در یزد با امضای قرارداد الکترونیکی وکالتی که با موکل خود بسته است می تواند با اختیاراتی که دارد و طبق تعهداتی که به موکل داده است، از او دفاع کند و او را به حقوق قانونی خود برساند.

به چه کسی وکیل می گویند؟

وظایف بهترین وکیل در یزد چیست؟

بهترین وکیل در ایران باید از وظایف خود آگاه باشد. مراجعه کنندگان نیز باید سطح انتظارات خود از وکیل مورد نظر را بدانند. وظایفی که بهترین وکیل در یزد در برابر موکلین خود دارد به شرح زیر می باشد:

 • بهترین وکیل در یزد باید به مراجعین خود چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری در خصوص قوانین و انواع دعاوی مشاوره دهد.
 • در تمامی جلسات دادگاه حضور یابد و در کنار موکل خود باشد و از او دفاع کند.
 • باید تمامی اوراقی که برای رسیدگی به پرونده و ارائه اظهارات، شکایات، دفاعیات و توضیحات مورد نیاز است تنظیم کند و به دادگاه تحویل دهد.
 • یک وکیل موظف است به دنبال شواهد و مدارک باشد و تمامی ادله و مستندات را جمع آوری کند تا به وسیله آن ها بتواند از موکل خود دفاع کند و حق و حقوق او را پس بگیرد و یا بی گناهیش را ثابت کند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در یزد

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

انواع وکالت

وکالت دارای انواع مختلفی است که افراد جامعه با توجه به نوع پرونده و شرایط خود می توانند به یکی از وکلای ذیل برای پیگیری امور قضایی و غیر قضایی خود مراجعه کنند:

 • وکیل انتخابی: هر فردی که با مشکلات حقوقی و کیفری مواجه می شود می تواند برای پیگیری امور قضایی مربوطه بهترین وکیل در یزد را انتخاب کند.
 • وکیل تسخیری: برای برخی از پرونده های کیفری معرفی و حضور بهترین وکیل در یزد برای متهم و یا مجرم پرونده الزامی می باشد و چنانچه در اولین جلسه دادگاه وکیل کیفری برای متهم و یا مجرم معرفی نشود دادگاه بررسی های لازم را انجام داده و یکی از وکلای دادگستری برای دفاع و پیگیری از متهم انتخاب می شود که با نام وکیل تسخیری معرفی می گردد.
 • وکیل معاضدتی: یکی دیگر از انواع وکالت تحت عنوان وکیل معاضدتی شناخته می شود و در زمینه رسیدگی به دعاوی حقوقی و کمک به افرادی که توانایی مالی در پرداخت حق الوکاله را ندارند فعالیت می کند. البته برای انتخاب وکیل معاضدتی ابتدا عسر و حرج موکل از سوی دادگاه و کمیسیون معاضدت کانون وکلا تشخیص داده می شود.
 • وکیل اتفاقی: افرادی که به عنوان وکیل اتفاقی فعالیت می کنند دارای مدرک تحصیلی در رشته حقوق هستند ولی پروانه وکالت پایه یک خود را اخذ نکرده اند. این افراد می توانند تحت عنوان وکیل اتفاقی وکالت بستگان و نزدیکان خود را بر عهده گرفته و امور قضایی آنان را در مراجع قضایی انجام دهند. این وکیل اتفاقی برای انجام این موارد خاص لازم است که با مراجعه کانون وکلای دادگستری پروانه وکالت موردی دریافت کند که البته حتما برای انجام این امر بایستی مراحل قانونی را طی کرده و هزینه های لازم را نیز پرداخت کند.
 • وکیل قضایی: افرادی که بعد از اتمام تحصیلات در رشته حقوق، پروانه وکالت پایه یک خود را اخذ کند می تواند در مراجع قضایی و دادگاه ها در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری فعالیت داشته باشد که این دسته از وکلا را به نام وکیل قضایی می شناسند.

10 تا از بهترین وکیل در یزد را بشناسید!

سید حسن موسوی

سید حسن موسوی

سید حسن موسوی وکیل پایه یک دادگستری در یزد است و هم اکنون در شهر زیبا یزد مشغول به انجام فعالیت می باشد. وی بهترین وکیل در یزد است که مشغول به فعالیت حقوقی می باشد و راهکارهای بسیار خوبی را به موکلینش پیشنهاد می دهد که باعث می شود مسیر طولانی پرونده در مدت زمان کمتری به پایان برسد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • عضو کانون وکلای دادگستری یزد
 • مشاورحقوقی

آدرس: یزد، خیابان فرخی، پاساژ شقایق، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس: 09132584487

دکتر معصومه قلیچ

معصومه قلیچ

معصومه قلیچ وکیل پایه یک دادگستری در استان یزد می باشند. ایشان 14 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی مختلف حقوقی و کیفری را دارند و در حوزه دعاوی خانواده به عنوان یکی از وکلای با تجربه و متخصص شناخته می شوند. خانم قلیچ با تکیه بر دانش حقوقی و تجربه ای که در طی سالیان وکالت خود کسب نموده اند پرونده های زیادی را با موضوعات طلاق، مهریه، نفقه و غیره به نتیجه مورد نظر موکلین خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه وکالت
 • دکتری حقوق جزا و جرم شناسی
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: یزد، خیابان فرخی، پاساژ شقایق، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس: 09134520800

حسین والانیا

حسین والانیا

حسین والانیا وکیل پایه یک دادگستری در شهر یزد است که مشغول به فعالیت حقوقی می باشد. وی با تخصص و آگاهی بسیار کاملی که نسبت به همه قوانین حقوقی دارد و توانسته تا پرونده های بسیار زیادی را به موفقیت برساند و موجب جلب رضایت موکلینش شود. جناب آقای والانیا بهترین وکیل در یزد است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری در یزد
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09133512680

آدرس: یزد، جنب دادگستری

علی آدینه

علی آدینه

علی آدینه وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا یزد است که در حوزه دعاوی های متنوع از جمله خانواده، شهرداری، املاک، ثبت اسناد، حقوقی و کیفری و غیره مشغول به فعالیت است. وی بهترین وکیل در یزد است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در شهر یزد
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09153154598

آدرس: یزد، خیابان فرخی، مجتمع تجاری و اداری شقایق، طبقه4، واحد13

بهاره حلوانی

بهاره حلوانی

بهاره حلوانی وکیل پایه یک دادگستری است که به عنوان بهترین وکیل در یزد معرفی شده و وی مشغول به فعالیت می باشد. ایشان در شرکت های معتبری مانند شرکت پترو پالایش نیک، بیمه دی و سهامی بیمه ایران به عنوان مشاور حقوقی و وکیل فعالیت می کند.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه کاری و تخصص در امور وکالت
 • 5 سال سوابق کاری در زمینه ی امور بانکی
 • دکتری حقوق خصوصی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09131949574

آدرس: یزد، بلوار پاک‌نژاد، سه راه آبنما، ابتدای خیابان هزار درخت، مجتمع اداری نیما، طبقه 2

حسن قاسمی مقدم

حسن قاسمی مقدم

حسن قاسمی مقدم وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر بزرگ و زیبا یزد در حال انجام فعالیت حقوقی می باشد. وی در حوزه های ملکی، کیفری، خانوادگی، طلاق و غیره تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. ایشان مورد اعتماد و اطمینان مردم می باشد و از این رو بهترین وکیل در یزد معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در شهر یزد
 • عضو هیئت علمی دانشگاه
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09122976397

آدرس: یزد، خیابان صفائیه، چهاراه پژوهش، ختدن ١، پلاک ٣١٠

سید جعفر هاشمی باجگانی

سید جعفر هاشمی باجگانی

سید جعفر هاشمی باجگانی وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه های ملکی، کیفری، مالی، تجاری، اسناد و خانوادگی تخصص بسیار زیادی دارد. جناب آقای هاشمی باجگانی سوابق بسیار درخشانی دارد و پرونده های بسیار موفقی در زمینه وکالتی دارد. همچنین ایشان به عنوان بهترین وکیل در یزد معرفی گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه
 • عضو کانون وکلا دادگستری یزد
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09133518852

آدرس: یزد، بلوار طالقانی، نبش پارکینگ دادگستری، مجتمع تجاری شهاب، واحد شماره ٢

فاطمه یاوری

فاطمه یاوری

فاطمه یاوری وکیل پایه یک دادگستری است و در ضمن در شهر تاریخی یزد مشغول به انجام فعالیت می باشد. سرکار خانم یاوری مشاوره های حضوری و غیر حضوری انجام می دهد و راهکارهای بسیار خوبی به موکلینش ارائه می دهد. وی بیانی بسیار شیوا و قدرت کلامی بسیار نافذ دارد و به عنوان بهترین وکیل در یزد شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09134434266

آدرس: یزد، خیابان مطهری، جنب پارک علم و فناوری، ساختمان موسسه حقوقی ثناجویان عدالت

علی کریم بخشش

علی کریم بخشش

علی کریم بخشش وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر بزرگ یزد فعالیت می کند؛ ایشان همچنان در این شهر دعاوی های کیفری، خانوادگی، تجاری، مالی، ملکی، ثبتی و غیره انجام می دهد. وی از تخصص و دانش حقوقی اش بهره می برد و موفق شده است تا موکل را در دعاوی های مختلف به نتیجه عالی برساند و موجب اطمینان و اعتماد آنان شود.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه و تخصص در وکالت
 • عضو کانون وکلا دادگستری در شهر یزد
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09131546047

آدرس: یزد، چهارراه مهدیه، بلوار امام جعفر صادقف مجتمع تجاری اداری امام جعفر صادق، طبقه اول، واحد ۳

نجمه میرزایی

نجمه میرزایی

نجمه میرزایی جزو وکلای برتر و وکیل پایه یک شهر یزد محسوب می شوند که بهترین و تخصصی ترین خدمات در زمینه انواع دعاوی وکالت را در اختیار مردم عزیز قرار می دهد؛ بسیاری از افراد ساکن شهر یزد ایشان را می شناسند و برای حل مشکلات حقوقی، خانوادگی، کیفری، ملکی و … به دفترشان مراجعه می کنند؛ سرکار خانم میرزایی یکی از بهترین وکیل در یزد است.

شماره تماس: 09133530890

آدرس: یزد، خیابان فرخی، روبروی کوچه دادگستری، کوچه حسینیه نقشین، پلاک ۴، طبقه ۱

ویژگی های بهترین وکیل در یزد چیست؟

برای این که یک وکیل انتخابی بتواند به تمامی وظایف خود به نحو احسنت عمل کند، باید از ویژگی هایی که نشانگر ایده آل بودن او است برخوردار باشد. بنابراین می توان ویژگی های بهترین وکیل در یزد را به صورت کلی به این صورت جمع آوری نمود:

 • بهترین وکیل در یزد باید در عمل صادق باشد و با وجدان و درستی به پیگیری پرونده مول خود بپردازد.
 • از اختیاراتی که به عنوان وکیل به او داده شده است تجاوز نکند.
 • در حفظ اسرار موکل خود کوشا باشد.
 • از خطا کردن پرهیز کند و سعی کند اشتباهی را که باعث پیچیدگی پرونده می شود انجام ندهد.
 • مصلحت موکل خود را در نظر بگیرد.
 • به موکل خود حس اعتماد و وفاداری را انتقال دهد.
ویژگی های بهترین وکیل در یزد چیست؟

تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو دادگستری

وکلایی که عنوان وکیل پایه یک و پایه دو دادگستری را دارند، هر دو می توانند در امور وکالتی فعالیت کنند ولی تفاوت هایی با هم دارند. بهترین وکیل در یزد، که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت می کند این اجازه را دارد که در انواع دادگاه های حقوقی و کیفری بدون هیچ محدودیتی شرکت کند. وکیل پایه دو تنها مجاز است که در محکمه هایی از نوع کیفری که حبس کم تر از 10 سال دارند، شرکت کند. در مورد دعاوی حقوقی نیز پرونده هایی که جزای نقدی آن ها کم تر از 250 میلیون تومان باشد و یا در مورد دعاوی طلاق و خانواده باشد می تواند حضور یابد.

مراحل رسیدن به درجه بهترین وکیل پایه یک دادگستری، داشتن مدرک تحصیلی در رشته حقوق، شرکت در آزمون وکالت و قبولی در آن، گذراندن دو سال دوره کار آموزی و قبولی در آزمون اختیار و مصاحبه های شفاهی و کتبی است. کسانی که پس از آزمون وکالت و قبل از گذراندن دوره کار آموزی اقدام به ارائه امور وکالتی کنند، به عنوان وکیل پایه دو دادگستری می توانند فعالیت کنند و با حق الوکاله کم تر و یا تحت نظر وکیلی که دوره کارآموزی خود را نزد آن سپری می کنند قبول پرونده می نمایند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل خانواده در یزد

بخشنامه جدید تنظیم وکالتنامه

مطابق با بخشنامه ای که در سال 1399 به تمامی وکلا ابلاغ شد، از آن پس، آن ها موظف شدند که تمامی قراردادهایی که با موکلان شان می بندند را به صورت الکترونیکی تنظیم کنند. این قانون توسط سازمان بودجه کشور به تصویب رسید. بهترین وکیل در یزد نیز با احترام به قانون و تبعیت از آن، از آن زمان وکالتنامه ها را به صورت الکترونیکی به ثبت رساند.

قبل از تصویب این قانون، وکالتنامه ها به صورت دستی و تنها بین وکیل و موکل تنظیم می گردید و هیچ شخص و ارگان دیگری نظارتی بر روی آن نداشت. از آن جا که تمامی سازمان ها، ارگان ها و افراد در کشور موظف اند که درصدی را به عنوان مالیات به خزانه داری دولت پرداخت کنند. وکلا نیز نباید از این قاعده مستثنی باشند. از آن جا که درآمد وکلا متغیر بوده و تعرفه مشخصی ندارد، این قانون می تواند راهی برای محاسبه نرخ مالیات وکلا باشد.

طبق بند 6 در تبصره ششم قانون بودجه، وکلا با تنظیم قراردادهای الکترونیکی، میزان درآمد خود را به ثبت رسانده و مالیات شان را در نهایت به صورت سالانه و یا بر اساس هر قرارداد پرداخت می نمایند. برای تنظیم وکالتنامه ها در روش الکترونیکی، طرفین قرارداد در ابتدا بر سر موضوع پرونده و روش حل آن و حق الوکاله به توافق می رسند. سپس بهترین وکیل در یزد وارد سامانه ثنا شده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مخصوص خود، به صفحه اختصاصی خود وارد می شود.

مواردی که باید در این صفحه به ثبت برسد، مشخصات فردی و هویتی موکل، نوع وکالت یعنی مواردی مانند مطلق بودن یا مقید بودن، مشخصات طرف دیگر دعوا، حق الوکاله توافق شده، موضوع وکالت یعنی موضوعاتی هم چون دعاوی خانواده، حقوقی، کیفری و …. می باشد. پس از ثبت این موارد، بهترین وکیل در یزد امضای الکترونیکی خود را در آن وارد می نماید. سپس رمز یک بار مصرفی به شماره همراه موکل از طرف سامانه ثنا ارسال می گردد. با وارد کردن این رمز، در واقع موافقت موکل با وکالتنامه نیز اعلام می شود. پس از آن یک کد رهگیری به وکیل داده می شود و موکل نیز میتواند نسخه چاپی وکالتنامه را دریافت نماید.

بخشنامه جدید تنظیم وکالتنامه

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد وکالت و ویژگی های یک وکیل ماهر صحبت کردیم. همچنین برای کسانی که درگیر دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی هستند و به تنهایی نمی توانند پرونده را به نفع خود پیش ببرند، 10 تا از بهترین وکیل در یزد را معرفی نمودیم. شما می توانید به دفاتر وکلای معرفی شده به صورت حضوری مراجعه کنید تا از کیفیت خدمات ارائه شده اطمینان کسب کنید.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. برای ارائه نظرات و دریافت مشاوره با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

آیا پسر و دختر حق دخالت در حقوق خانواده را دارند؟

ریاست خانه طبق قانون برعهده مرد می باشد و لذا هیچ یک از اعضا حق اعمال نظر و مداخله در امور دیگر اعضا را ندارند مگر پدر خانواده.

آیا شیربها نیز در قانون ثبت شده است؟

خیر شیربها در قانون کشور ایران وجود ندارد.

رای غیابی به چه معناست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا