وکیل

10 تا از بهترین وکیل در یزد⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل در یزد را به کسانی که نیازمند انتخاب یک وکیل متبحر و متعهد در شهر یزد هستند، معرفی کنیم. همان طور که می دانیم وکلا به دلیل سر و کار داشتن با اقشار متفاوت جامعه و مسائل پیچیده حقوقی لازم است که از قدرت بیان و سطح آگاهی بالایی برخوردار باشند تا بتوانند مطالبات موکل خود را برآورده کنند و از حقوق او در برابر ظلم و بی عدالتی دفاع کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

به چه کسی وکیل می گویند؟

هر کسی که قراردادی به نام قرارداد وکالت یا همان وکالت نامه را امضا کرده باشد، به نحوی با مفهوم وکیل آشنایی دارد. مثلا می توان گفت وقتی مردی وکالت طلاق را به همسر خود می دهد که حق طلاق با او باشد، در این صورت زن، وکیل مرد می شود اما تنها در موضوع طلاق. کلمه وکیل در زندگی روزمره کاربرد دارد، اما اکثرا، اصطلاح وکیل در بهترین موسسه حقوقی در تهران و دادگاه ها و مراجع قضایی به کار برده می شود. زمانی که شخصی به فرد دیگری برای شرکت در دادگاه و دادسرا و رسیدگی به پرونده‌ها وکالت می دهد تا بتواند از او دفاع کند به شخص مدافع، وکیل می گویند.

پس می‌توانیم بگوییم وکیل کسی است که در آزمون وکالت کانون وکلا و یا آزمونی که از سوی قوه قضاییه برگزار شده است شرکت می‌کند و بعد از پایان و گذراندن دوره کار آموزی با دریافت پروانه وکالت، شغل و کار خود را آغاز می‌کند و پس از آن به عنوان بهترین وکیل در گرگان در جامعه حاضر می شود.

بهترین وکیل در یزد با امضای قرارداد الکترونیکی وکالتی که با موکل خود بسته است می تواند با اختیاراتی که دارد و طبق تعهداتی که به موکل داده است، از او دفاع کند و او را به حقوق قانونی خود برساند.

به چه کسی وکیل می گویند؟

وظایف بهترین وکیل در یزد چیست؟

بهترین وکیل در ایران باید از وظایف خود آگاه باشد. مراجعه کنندگان نیز باید سطح انتظارات خود از وکیل مورد نظر را بدانند. وظایفی که بهترین وکیل در یزد در برابر موکلین خود دارد به شرح زیر می باشد:

 • بهترین وکیل در یزد باید به مراجعین خود چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری در خصوص قوانین و انواع دعاوی مشاوره دهد.
 • در تمامی جلسات دادگاه حضور یابد و در کنار موکل خود باشد و از او دفاع کند.
 • باید تمامی اوراقی که برای رسیدگی به پرونده و ارائه اظهارات، شکایات، دفاعیات و توضیحات مورد نیاز است تنظیم کند و به دادگاه تحویل دهد.
 • یک وکیل موظف است به دنبال شواهد و مدارک باشد و تمامی ادله و مستندات را جمع آوری کند تا به وسیله آن ها بتواند از موکل خود دفاع کند و حق و حقوق او را پس بگیرد و یا بی گناهیش را ثابت کند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در یزد

برخی از ویژگی های وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

انواع وکالت

وکالت دارای انواع مختلفی است که افراد جامعه با توجه به نوع پرونده و شرایط خود می توانند به یکی از وکلای ذیل برای پیگیری امور قضایی و غیر قضایی خود مراجعه کنند:

 • وکیل انتخابی: هر فردی که با مشکلات حقوقی و کیفری مواجه می شود می تواند برای پیگیری امور قضایی مربوطه بهترین وکیل در یزد را انتخاب کند.
 • وکیل تسخیری: برای برخی از پرونده های کیفری معرفی و حضور وکیل برای متهم و یا مجرم پرونده الزامی می باشد و چنانچه در اولین جلسه دادگاه وکیل کیفری برای متهم و یا مجرم معرفی نشود، دادگاه بررسی های لازم را انجام داده و یکی از وکلا را با نام وکیل تسخیری معرفی می کند.
 • وکیل معاضدتی: یکی دیگر از انواع وکالت تحت عنوان وکیل معاضدتی است که در زمینه رسیدگی به دعاوی حقوقی و کمک به افرادی که توانایی مالی در پرداخت حق الوکاله را ندارند؛ فعالیت می کند. برای انتخاب وکیل معاضدتی ابتدا عسر و حرج موکل از سوی دادگاه و کمیسیون معاضدت تشخیص داده می شود.
 • وکیل اتفاقی: افرادی که به عنوان وکیل اتفاقی فعالیت می کنند؛ دارای مدرک تحصیلی مرتبط هستند ولی پروانه وکالت پایه یک خود را اخذ نکرده اند. این افراد می توانند تحت عنوان وکیل اتفاقی وکالت بستگان و نزدیکان خود را بر عهده بگیرند.
 • وکیل قضایی: افرادی که بعد از اتمام تحصیلات در رشته حقوق، پروانه وکالت پایه یک خود را اخذ کند، می تواند در مراجع قضایی و دادگاه ها در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری فعالیت داشته باشد که این دسته از وکلا؛ وکیل قضایی می نامند.

10 تا از بهترین وکیل در یزد را بشناسید!

سید حسن موسوی

سید حسن موسوی

سید حسن موسوی وکیل پایه یک دادگستری در یزد است و هم اکنون در شهر زیبا یزد مشغول به انجام فعالیت می باشد. وی بهترین وکیل در یزد است که مشغول به فعالیت حقوقی می باشد و راهکارهای بسیار خوبی را به موکلینش پیشنهاد می دهد که باعث می شود مسیر طولانی پرونده در مدت زمان کمتری به پایان برسد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • عضو کانون وکلای دادگستری یزد
 • مشاورحقوقی

آدرس: یزد، خیابان فرخی، پاساژ شقایق، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس: 09132584487

دکتر معصومه قلیچ

معصومه قلیچ

معصومه قلیچ وکیل پایه یک دادگستری در استان یزد می باشند. ایشان 14 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی مختلف حقوقی و کیفری را دارند و در حوزه دعاوی خانواده به عنوان یکی از وکلای با تجربه و متخصص شناخته می شوند. خانم قلیچ با تکیه بر دانش حقوقی و تجربه ای که در طی سالیان وکالت خود کسب نموده اند پرونده های زیادی را با موضوعات طلاق، مهریه، نفقه و غیره به نتیجه مورد نظر موکلین خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه وکالت
 • دکتری حقوق جزا و جرم شناسی
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: یزد، خیابان فرخی، پاساژ شقایق، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس: 09134520800

خانم مریم شایق

شایق

اینجانب مریم شایق – وکیل پایه یک دادگستری یزد و کارشناس ارشد حقوق خصوصی ، با سابقه حدود ۸ سال در حوزه خدمات حقوقی و دارای عضویت کانون وکلای یزد ، ارائه دهنده خدمات متنوع حقوقی و وکالت در یزد میباشم. با توجه به تنوع پرونده های حقوقی در یزد و لزوم تسلط کامل بر هر یک از این پرونده ها از لحاظ علمی و عملی و تسلط کلامی مناسب جهت به نتیجه رساندن پرونده ها ، وجود وکلای متخصص بیش از پیش احساس می شود . تفاوت در فرایند بررسی پرونده های قضایی و الزامات و نیازهای قبل و بعد از ارائه دادخواست در هر یک از حوزه‌های مختلف حقوقی ، وجود یک وکیل کارآزموده در مراحل مختلف دادرسی برای هر طرف لازم و ضروری است. با اینکه تعداد افراد وکیل در یزد در طی سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته ، لیکن باز هم نیاز به وکیل متخصص و مورد اعتماد و مسلط به علوم حقوقی و فرآیندهای عملی دادرسی و مسلط به علم کلام بیش از پیش احساس می شود.بنده با توجه به دانش و تجربه کسب شده طی سالهای متمادی ، آماده ارائه خدمات تخصصی وکالت در یزد و سایر استانها در حوزه‌های مختلف حقوقی و قضایی اعم از وکالت در در دعاوی کیفری ، حقوقی و ملکی و دعاوی خانواده و همچنین خصوصا وکالت در امور شرکتها و دعاوی مرتبط با شرکتها و علائم تجاری و مالکیت فکری میباشند. مشاوره های تخصصی حقوقی و تهیه و تنظیم انواع لوایح دفاعی ، از دیگر خدمات این جانب می باشد . دفتر وکالت یزد بنده ، پذیرای شما عزیزان جهت ارائه مشاوره و قبول وکالت در دعاوی نامبرده می باشد جهت تعیین وقت مراجعه حضوری مشاوره و ارائه پرونده جهت عقد قرارداد وکالت با ما تماس بگیرید.

آدرس: یزد ، میدان مهدیه ، ابتدای بلوار منتظر قائم ، طبقه فوقانی دفتر خدمات قضایی امینی

شماره تماس: 09122026205

وب سایت: maryamshayeqh.ir

سرکار خانم بهاره حلوانی

خانوم بهاره حلوانی، وکیل پایه یک دادگستری یزد و مشاور حقوقی، با ۱۳ سال سابقه وکالت، دانشجوی دکتری حقوق خصوصی، و فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه دولتی اصفهان با رتبه ممتاز می‌باشد. وی سابقه وکالت در امور حقوقی بانکها و دعاوی مربوط به آن را داشته، و در حال حاضر مشاور حقوقی شرکت سهامی بیمه ایران، بیمه دی ، بیمه رازی و شرکت پترو پالایش نیک واقع در شهرک صنعتی یزد است و با استفاده از دانش و تجربه، در مدت وکالتش توانسته نتیجه مطلوبی را برای پرونده‌های موکلین بدست بیاورد. شهروندان یزد می‌تواند با اطمینان خاطر به وکیل بهاره حلوانی در امور زیر اعطای وکالت نمایند:

 • دعاوی حقوقی (دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، چک، سفته، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا اسناد رسمی ، اثبات نسب، دعاوی مرتبط با ارث و دعاوی ملکی از جمله اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه ثمن یا استرداد ثمن، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه )
 • دعاوی کیفری (سرقت، کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، فروش مال غیر، شرب خمر، رابطه نامشروع و زنا، مواد مخدر)
 • دعاوی خانواده (طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج، حضانت، اجرت المثل، نحله ایام زوجیت)

آدرس: یزد، بلوار پاک‌نژاد، سه راه آبنما، ابتدای خیابان هزار درخت، مجتمع اداری نیما، طبقه ۲

حضور در دفتر با تعیین وقت قبلی:

شماره تماس: 09131949574

حسن قاسمی مقدم

حسن قاسمی مقدم

حسن قاسمی مقدم وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر بزرگ و زیبا یزد در حال انجام فعالیت حقوقی می باشد. وی در حوزه های ملکی، کیفری، خانوادگی، طلاق و غیره تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. ایشان مورد اعتماد و اطمینان مردم می باشد و از این رو بهترین وکیل در یزد معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در شهر یزد
 • عضو هیئت علمی دانشگاه
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09122976397

آدرس: یزد، خیابان صفائیه، چهاراه پژوهش، ختدن ١، پلاک ٣١٠

سید جعفر هاشمی باجگانی

سید جعفر هاشمی باجگانی

سید جعفر هاشمی باجگانی وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه های ملکی، کیفری، مالی، تجاری، اسناد و خانوادگی تخصص بسیار زیادی دارد. جناب آقای هاشمی باجگانی سوابق بسیار درخشانی دارد و پرونده های بسیار موفقی در زمینه وکالتی دارد. همچنین ایشان به عنوان بهترین وکیل در یزد معرفی گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه
 • عضو کانون وکلا دادگستری یزد
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09133518852

آدرس: یزد، بلوار طالقانی، نبش پارکینگ دادگستری، مجتمع تجاری شهاب، واحد شماره ٢

فاطمه یاوری

فاطمه یاوری

فاطمه یاوری وکیل پایه یک دادگستری است و در ضمن در شهر تاریخی یزد مشغول به انجام فعالیت می باشد. سرکار خانم یاوری مشاوره های حضوری و غیر حضوری انجام می دهد و راهکارهای بسیار خوبی به موکلینش ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09134434266

آدرس: یزد، خیابان مطهری، جنب پارک علم و فناوری، ساختمان موسسه حقوقی ثناجویان عدالت

علی کریم بخشش

علی کریم بخشش

علی کریم بخشش وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر بزرگ یزد فعالیت می کند؛ ایشان همچنان در این شهر دعاوی های کیفری، خانوادگی، تجاری، مالی، ملکی، ثبتی و غیره انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه و تخصص در وکالت
 • عضو کانون وکلا دادگستری در شهر یزد
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09131546047

آدرس: یزد، چهارراه مهدیه، بلوار امام جعفر صادقف مجتمع تجاری اداری امام جعفر صادق، طبقه اول، واحد ۳

نجمه میرزایی

نجمه میرزایی

نجمه میرزایی جزو وکلای برتر و وکیل پایه یک شهر یزد محسوب می شوند که بهترین و تخصصی ترین خدمات در زمینه انواع دعاوی وکالت را در اختیار مردم عزیز قرار می دهد؛ بسیاری از افراد ساکن شهر یزد ایشان را می شناسند و برای حل مشکلات حقوقی، خانوادگی، کیفری، ملکی و … به دفترشان مراجعه می کنند؛ سرکار خانم میرزایی یکی از بهترین وکیل در یزد است.

شماره تماس: 09133530890

آدرس: یزد، خیابان فرخی، روبروی کوچه دادگستری، کوچه حسینیه نقشین، پلاک ۴، طبقه ۱

ویژگی های بهترین وکیل در یزد چیست؟

برای این که یک وکیل انتخابی بتواند به تمامی وظایف خود به نحو احسنت عمل کند، باید از ویژگی هایی که نشانگر ایده آل بودن او است برخوردار باشد. بنابراین می توان ویژگی های بهترین وکیل در یزد را به صورت کلی به این صورت جمع آوری نمود:

 • بهترین وکیل در یزد باید در عمل صادق باشد و با وجدان و درستی به پیگیری پرونده مول خود بپردازد.
 • در حفظ اسرار موکل خود کوشا باشد.
 • از خطا کردن پرهیز کند و سعی کند اشتباهی را که باعث پیچیدگی پرونده می شود انجام ندهد.
 • مصلحت موکل خود را در نظر بگیرد.
 • به موکل خود حس اعتماد و وفاداری را انتقال دهد.
ویژگی های بهترین وکیل در یزد چیست؟

تفاوت وکیل پایه یک و پایه دو دادگستری

وکلایی که عنوان وکیل پایه یک و پایه دو دادگستری را دارند، هر دو می توانند در امور وکالتی فعالیت کنند ولی تفاوت هایی با هم دارند. بهترین وکیل در یزد، که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت می کند این اجازه را دارد که در انواع دادگاه های حقوقی و کیفری بدون هیچ محدودیتی شرکت کند. وکیل پایه دو تنها مجاز است که در محکمه هایی از نوع کیفری که حبس کم تر از 10 سال دارند، شرکت کند. در مورد دعاوی حقوقی نیز پرونده هایی که جزای نقدی آن ها کم تر از 250 میلیون تومان باشد و یا در مورد دعاوی طلاق و خانواده باشد می تواند حضور یابد.

کسانی که پس از آزمون وکالت و قبل از گذراندن دوره کار آموزی اقدام به ارائه امور وکالتی کنند، به عنوان وکیل پایه دو دادگستری می توانند فعالیت کنند و با حق الوکاله کم تر و یا تحت نظر وکیلی که دوره کارآموزی خود را نزد آن سپری می کنند قبول پرونده می نمایند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل خانواده در یزد

بخشنامه جدید تنظیم وکالتنامه

مطابق با بخشنامه ای که در سال 1399 به تمامی وکلا ابلاغ شد، موظف اند؛ تمامی قراردادهایی که با موکلان می بندند را به صورت الکترونیکی تنظیم کنند. این قانون توسط سازمان بودجه کشور به تصویب رسید. بهترین وکیل در یزد نیز با احترام به قانون و تبعیت از آن، زمان وکالتنامه ها را به صورت الکترونیکی به ثبت رساند.

قبل از تصویب این قانون، وکالتنامه ها به صورت دستی و تنها بین وکیل و موکل تنظیم می گردید و هیچ شخص و ارگان دیگری نظارتی بر روی آن نداشت. از آن جا که تمامی سازمان ها، ارگان ها و افراد در کشور موظف اند که درصدی را به عنوان مالیات به خزانه داری دولت پرداخت کنند. وکلا نیز نباید از این قاعده مستثنی باشند.

طبق بند 6 در تبصره ششم قانون بودجه، وکلا با تنظیم قراردادهای الکترونیکی، میزان درآمد خود را به ثبت رسانده و مالیات خود را در نهایت به صورت سالانه و یا بر اساس هر قرارداد پرداخت می نمایند.

بخشنامه جدید تنظیم وکالتنامه

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد وکالت و ویژگی های یک وکیل ماهر صحبت کردیم. همچنین برای کسانی که درگیر دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی هستند و به تنهایی نمی توانند پرونده را به نفع خود پیش ببرند، 10 تا از بهترین وکیل در یزد را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. در صورت داشتن سوال؛ انتقاد و یا پیشنهاد به سایت وکیل چی مراجعه کنید.

3.7/5 - (4 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا