طلاقوکیل

10 تا از بهترین وکیل طلاق در رشت⭐【آپدیت1401】⚖️

طلاق در کشور ما پروسه ای سخت و زمان بر می باشد و با توجه به قوانینی که وجود دارد، گرفتن حقوق کمی سخت است. هنگامی که در زندگی زناشویی اختلافات شدید و غیر قابل حل شدنی به وجود می آید، بسیاری از افراد تصمیم به جدایی می گیرند. با توجه به داشتن حق طلاق برای مردان و گاها زنان، برای طلاق نیاز به کمک گرفتن از یک وکیل خبره می باشد. از این رو، ما در این مقاله سعی داریم تعدادی از بهترین وکیل طلاق در رشت را به ساکنین استان گیلان برای مواقع مورد نیاز معرفی کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل طلاق در رشت کیست؟

بهترین وکیل طلاق در رشت، به وکیلی گفته می شود که بتواند با علم و آگاهی خود در مورد حقوق زوجین و شرایط نفقه، مهریه و دارایی های طرفین، بتواند با دست پر در دادگاه از موکل خود دفاع نماید. یک وکیل زمانی می تواند از موکل خود در دادگاه به خوبی حمایت کند که مطالعه و سطح علمی کافی داشته باشد و در این حوزه تجربه و تخصص لازم را داشته باشد.

بهترین وکیل طلاق در رشت باید به وظایف خود واقف باشد. این وظایف عبارتند از:

 • طبق توافق وکالت نامه عمل کند و از حدود خود تجاوز نکند.
 • از هیچ تلاشی برای تحقق خواسته و حقوق موکل خود دریغ نکند.
 • بری دفاع از موکل خود به دنبال ادله و مستندات معتبر باشد.
 • در تمامی دادگاه ها همراه موکل خود باشد و پرونده را پیگیری کند.
 • سعی کند در ابتدا زوجین را به سازش دعوت کند و اگر کارساز نبود روند طلاق را آغاز کند.
 • از وکلای دیگر و پرونده های قبلی خود کمک بگیرد.

بهترین وکیل طلاق در شیراز نیز از این ویژگی های منحصر به فرد برخوردار است و بهترین تلاش خود را برای موکل خود به کار می گیرد.

طلاق دهنده و مطلقه چه شرایطی باید داشته باشند؟

مطابق با ماده 1134 قانون مدنی کشور، پس از آن که مراحل طلاق به پایان رسید، زوجین باید با در دست داشتن گواهی عدم امکان سازش به دفترخانه اطدواج و طلاق برای جاری شدن خطبه طلاق مراجعه کنند. صیغه طلاق لازم است با حضور دو شاهد که باید دو مرد عاقل و عادل باشند جاری شود. شرایطی که فرد طلاق دهنده یعنی مرد باید داشته باشد این است که دارای اهلیت باشد، یعنی ایرانی باشد و به قوانین داخل کشور احترام بگذارد. مورد دیگر این که باید مختار، قاصد، عاقل و بالغ باشد، یعنی با اختیار و با قصد خود و بدون هیچ اجباری و از روی عقل این تصمیم را گرفته باشد. در ضمن طبق ماده 1140 قانون مدنی، در دورانی که زن در دوره عادت ماهانه خود است نمی تواند صیغه طلاق جاری شود.

وکیل طلاق توافقی چه اختیاراتی دارد؟

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است و به طلاقی گفته می شود که زوجین مشترکا تصمیم می گیرند که به زندگی مشترک شان پایان دهند. در این خصوص قبل از مراجعه به وکیل و یا دادگاه در مورد تمام موارد با یک دیگر به توافق می رسند و در مورد آن صحبت می کنند. مثلا در مورد مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، جهیزیه و اجرت المثل و… باهم به نتیجه می رسند تا کشمکشی نداشته باشند. حال ممکن است زوجین نسبت به بعضی از حقوق قطعی خود آگاه نباشند، بهترین وکیل طلاق در رشت می تواند در این مسیر به پرونده با کمک بخشنامه جدید طلاق توافقی رسیدگی کند. در این مسیر اختیاراتی برای یک وکیل توافقی در نظر گرفته می شود که عبارتند از:

 • حضور در دادگاه بدون موکل
 • تلاش برای سازش زوجین
 • تنظیم توافق نامه برای طرفین
 • پذیرش تمامی حقوق تایید شده و قانونی زن
 • وکالت در تعیین کارشناس، برگرداندن جهیزیه، حضانت فرزندان بعد از طلاق، نفقه زن و فرزند
 • وکالت در مراجعه به مشاور و احقاق حقوق موکل
🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل طلاق در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، با بیش از 17 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان، عضو مرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استان گیلان، عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیات مدیره، عضو کمیسیون معاضدت وکالت تسخیری دوره چهارم هیات مدیره مرکز وکلا استان گیلان و همچنین بازرس هیات مدیره (دوره سوم) مرکز وکلا و مشاوران حقوقی استان گیلان بوده است.

ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، ایشان توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جز بهترین وکلای رشت بحساب بیایند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

ویژگی های بهترین وکیل طلاق در رشت

بهتر است معیارهای انتخاب بهترین وکیل طلاق در رشت را بدانیم که بتوانیم به عنوان وسیله سنجش برای انتخاب یک وکیل خوب، آن ها به کار بگیریم. این معیارها شامل موارد زیر می باشند:

 • داشتن تحصیلات عالیه در دانشگاه های معتبر و بالا بودن سطح علمی وکیل مربوطه در مورد پرونده
 • داشتن مجوزهای لازم برای پذیرش پرونده، از جمله داشتن پروانه وکالت که به عنوان جواز کار وکیل می باشد.
 • بهترین وکیل در رشت باید در حوزه پرونده های خانواده و طلاق تجربه کافی داشته باشد تا در مواقعی که به بن بست می خورد طبق تجربیات قبلی بداند چه مسیری را انتخاب کند.
 • باید مسئولیت پذیر باشد و با اخلاق حرفه ای و وجدان کاری خود پیگیر روند پرونده باشد.
 • برای منافع مالی و دستمزد بیش تر، کار را برای موکل خود سخت نکند.

بهترین وکیل طلاق در تهران نیز از این ویژگی های منحصر به فرد برخوردار است و می تواند به موکلین خود کمک شایانی کند.

طلاق رجعی چیست؟

درست است که طلاق در قانون و فقه مورد قبول بوده در صورت توافق بین زوجین و یا وجود شرایط سخت با آن موافقت می‌شود، اما در برخی موارد ممکن است اقدام زن و شوهر برای طلاق، به دلیل هیجان زودگذر و یا تصمیمی عجولانه باشد. از این رو قانون برای این مورد راه حلی را در نظر گرفته است. طلاق رجعی یکی از انواع طلاق می باشد که برای مدت عده ای که زن بعد از جاری شدن صیغه طلاق دارد، شرایطی را لحاظ نموده است.

در این مدت اگر مرد به زن رجوعی ساده داشته باشد و هدف آن، ادامه زندگی و پشیمانی از طلاق انجام شده باشد امکان شروعع مجدد زندگی مشترک و ابطال طلاق برای آن دو فراهم می گردد. با وجود این که در طلاق رجعی به دلیل مصلحت های موجود امکان رجوع مرد به زن در مدت عده فراهم می شود، اما این برگشت به هر بهانه و هر راهی مورد قبول نیست. مثلا شاید زن به سختی و با وجود عدم رضایت مرد به طلاق و وجود مشکلاتی در مرد که باعث نارضایتی زن از زندگی مشترک شده است، جدا شده باشد. در این شرایط درست نیست که بعد از گذشت این سختی ها، با یک رجوع ساده مرد به زن و اصرار او برای داشتن رابطه با وجود عدم رضایت زن، طلاق باطل شود و همه چیز به حالت قبلی برگردد.

از این رو نوع دیگری از طلاق برای حل این مشکلات در نظر گرفته شده است و آن طلاق بائن است. در جدایی هایی مثل طلاق خلع که زن با بخشیدن فدیه و مهریه خود به مرد از او جدا شده است، امکان رجوع مرد به زن ساقط می گردد و چنین حقی برای او لحاظ نمی شود. بهترین وکیل طلاق در رشت می تواند در انجام انواع طلاق هم چون طلاق خلع به زنان کمک کند و آن ها را از ادامه زندگی سخت و طاقت فرسا رها نماید.

وکیل طلاق زن و مرد

در کشور ما حق طلاق با مرد است و اگر درخواست طلاق از طرف زن یا مرد باشد وکالت آن ها با هم متفاوت است. اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد و مرد راضی به جدایی نباشد کمی مسیر سخت می شود و اکثرا زنان ترجیح می دهند که مهریه خود را ببخشند و از حقوق خود برای جدایی صرف نظر کنند. در این مواقع بهترین وکیل طلاق در رشت می تواند از ضایع شدن حقوق طبیعی و قانونی موکل خود جلوگیری کند.

حال اگر درخواست طلاق از طرف مرد باشد، مسیر راحت تر می شود، زیرا طبق شرع و قانون ایران حق طلاق با مرد است و می تواند بدون رضایت، همسر خود را طلاق دهد. اما ممکن است زن از مهریه خود نگذرد و به خاطر این موضوع، طلاق به بن بست بخورد. کمک گرفتن از بهترین وکیل خانواده در رشت می تواند برای پیش برد پرونده تاثیر گذار باشد.

وکیل طلاق زن و مرد

کلام آخر

با توجه به قوانین کشور در مورد حق و حقوق زوجین مثل مهریه، حق طلاق، نفقه، حضانت فرندان و اجرت المثل، هر یک از طرفین هنگام جدایی سعی دارند که حقوق خود را دریافت کنند و مورد ظلم واقع نشوند. برای ساکنین استان گیلان نیز آمار چشم گیری در پرونده های طلاق وجود دارد. مشاوره با یک وکیل خوب می تواند روند پرونده را سرعت بخشد و به زوجین کمک کند. ما سعی کردیم بهترین وکیل طلاق در رشت را برای افرادی که به دنبال یک وکیل حرفه ای و باتجربه در این زمینه هستند، معرفی کنیم.

از این که در این مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. لطفا در صورت داشتن سوالات و نظرات در این حوزه، با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی تماس بگیرید.

آیا نیاز به حضور زوجین در مراحل رسیدگی است؟

در صورتی که طرفین پیگیری طلاق خود را به وکلا بسپارند نیاز به حضور آن ها در مراحل رسیدگی نیست.

طلاق بائن چه تفاوتی با طلاق رجعی دارد؟

در طلاق رجعی مرد پس از طلاق در مدت عده می‌تواند به زن رجوع کند ولی در طلاق بائن چنین امکانی وجود ندارد.

عده طلاق چه میزان است؟

برای زن زمان واحدی وجود ندارد و بستگی به بارداری، یائسگی، باکرگی و … دارد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا