وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل طلاق در رشت⭐【آپدیت1402】⚖️

طلاق در کشور ما پروسه ای سخت و زمان بر می باشد و با توجه به قوانینی که وجود دارد، گرفتن حقوق کمی سخت است. هنگامی که در زندگی زناشویی اختلافات شدید و غیر قابل حل شدنی به وجود می آید، بسیاری از افراد تصمیم به جدایی می گیرند. با توجه به داشتن حق طلاق برای مردان و گاها زنان، برای طلاق نیاز به کمک گرفتن از یک وکیل خبره می باشد. از این رو، ما در این مقاله سعی داریم تعدادی از بهترین وکیل طلاق در رشت را به ساکنین استان گیلان برای مواقع مورد نیاز معرفی کنیم، در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل طلاق در رشت کیست؟

بهترین وکیل طلاق در رشت، به وکیلی گفته می شود که بتواند با علم و آگاهی خود در مورد حقوق زوجین و شرایط نفقه، مهریه و دارایی های طرفین، بتواند با دست پر در دادگاه از موکل خود دفاع نماید. یک وکیل زمانی می تواند از موکل خود در دادگاه به خوبی حمایت کند که مطالعه و سطح علمی کافی داشته باشد و در این حوزه تجربه و تخصص لازم را داشته باشد.

بهترین وکیل طلاق در رشت باید به وظایف خود واقف باشد. این وظایف عبارتند از:

 • طبق توافق وکالت نامه عمل کند و از حدود خود تجاوز نکند.
 • از هیچ تلاشی برای تحقق خواسته و حقوق موکل خود دریغ نکند.
 • بری دفاع از موکل خود به دنبال ادله و مستندات معتبر باشد.
 • در تمامی دادگاه ها همراه موکل خود باشد و پرونده را پیگیری کند.
 • سعی کند در ابتدا زوجین را به سازش دعوت کند و اگر کارساز نبود روند طلاق را آغاز کند.
 • از وکلای دیگر و پرونده های قبلی خود کمک بگیرد.
بهترین وکیل طلاق در رشت کیست؟

طلاق دهنده و مطلقه چه شرایطی باید داشته باشند؟

مطابق با ماده 1134 قانون مدنی کشور، پس از آن که مراحل طلاق به پایان رسید، زوجین باید با در دست داشتن گواهی عدم امکان سازش به دفترخانه ازدواج و طلاق برای جاری شدن خطبه طلاق مراجعه کنند. صیغه طلاق لازم است با حضور دو شاهد که باید دو مرد عاقل و عادل باشند جاری شود. شرایطی که فرد طلاق دهنده یعنی مرد باید داشته باشد این است که دارای اهلیت باشد، یعنی ایرانی باشد و به قوانین داخل کشور احترام بگذارد. مورد دیگر این که باید مختار، قاصد، عاقل و بالغ باشد، یعنی با اختیار و با قصد خود و بدون هیچ اجباری و از روی عقل این تصمیم را گرفته باشد. در ضمن طبق ماده 1140 قانون مدنی، در دورانی که زن در دوره عادت ماهانه خود است نمی تواند صیغه طلاق جاری شود.

وکیل طلاق توافقی چه اختیاراتی دارد؟

طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است و به طلاقی گفته می شود که زوجین مشترکا تصمیم می گیرند که به زندگی مشترک شان پایان دهند. در این خصوص قبل از مراجعه به وکیل و یا دادگاه در مورد تمام موارد با یک دیگر به توافق می رسند و در مورد آن صحبت می کنند. مثلا در مورد مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، جهیزیه و اجرت المثل و… باهم به نتیجه می رسند تا کشمکشی نداشته باشند. حال ممکن است زوجین نسبت به بعضی از حقوق قطعی خود آگاه نباشند، بهترین وکیل مهریه در رشت می تواند در این مسیر به پرونده با کمک بخشنامه جدید طلاق توافقی رسیدگی کند. در این مسیر اختیاراتی برای یک وکیل توافقی در نظر گرفته می شود که عبارتند از:

 • حضور در دادگاه بدون موکل
 • تلاش برای سازش زوجین
 • تنظیم توافق نامه برای طرفین
 • پذیرش تمامی حقوق تایید شده و قانونی زن
 • وکالت در تعیین کارشناس، برگرداندن جهیزیه، حضانت فرزندان بعد از طلاق، نفقه زن و فرزند
 • وکالت در مراجعه به مشاور و احقاق حقوق موکل

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

انواع طلاق به چه صورت است؟

انواع طلاق از نظر این که با درخواست چه کسی مطرح شده است به سه دسته به قرار ذیل تقسیم می شود:

 • طلاق از طرف مرد: در قانون اساسی کشور حق طلاق با مرد است به این معنا که مرد می تواند هر زمان که بخواهد بدون نیاز به ذکر دلیل همسر خود را طلاق دهد. البته قانون در این مورد از حقوق مالی زن دفاع کرده و مرد موظف است که تمام حقوق مالی زن از قبیل مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه و غیره را به صورت کامل به او پرداخت کند. در این نوع طلاق حتی در صورت عدم رضایت زوجه برای طلاق، مرد می تواند حکم عدم سازش را از دادگاه دریافت کرده و با مراجعه به یکی از دفاتر طلاق آن را ثبت کند.
 • طلاق از طرف زن: سخت ترین نوع طلاق در قانون کشور طلاق از طرف زن است و از آنجا که در قانون کشور حق طلاق با مرد است لذا زن برای پیگیری پرونده طلاق مسیر سخت و پیچیده ای را پیش رو دارد و باید بتواند دلایل قابل اثباتی را در دادگاه مطرح کند تا حکم این طلاق را دریافت نماید. در پیگیری این پرونده ها توصیه می کنیم حتما از وکلای متخصص و با تجربه طلاق کمک بگیرید و قبل از هر گونه اقدامی با آنان مشاوره داشته باشید.
 • طلاق توافقی: در این نوع از طلاق زوجین هر دو برای جدایی و طلاق رضایت دارند و در مورد تمامی حقوق مالی مربوط به زن و حضانت فرزندان از قبل با هم به توافق رسیده اند و دادگاه نیز توافقات میان زوجین را پذیرفته و بعد از انجام امور قانونی گواهی عدم سازش را برای آنان صادر می کند. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که زوجین باید توافقات خود را به صورت کتبی به همراه دادخواست طلاق به دادگاه ارائه دهند.
انواع طلاق به چه صورت است؟

10 تا از بهترین وکیل طلاق در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت، بیش از 19 سال سابقه وکالت درخشان و موفق، یکی از وکلای خوب استان گیلان می باشند. ایشان بخاطر فن بیان قوی، تجربه بالای حقوقی، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و از همه مهمتر علاقه‌ای که به کار خود دارد، توانسته با وکالت حرفه‌ای و کسب نتیجه مطلوب، رضایت مراجعه کنندگان و موکلین را بدست آورده و با همین تبحر بالا جزو بهترین وکلای رشت به حساب بیایند. برخی از سوابق بازرس هیات مدیره و عضو کمیسیون های فرهنگی و معاضدت وکالت تسخیری مرکز وکلا قوه قضائیه استان گیلان و مشاور حقوقی  شرکت های گروه صنعتی پارس خزر میباشد.

قبول پرونده های قتل، مواد مخدر، ملکی (زمین و آپارتمان مسکونی و مغازه) و قاچاق کالا و تعزیرات و دعاوی سهم الارث، تقسیم ماترک، فروش اموال مشاعی، تخلیه و خلع ید، اجرت المثل، دعاوی دادگاه نظامی، دیوانعالی کشور و دیوان عدالت اداری.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع یدقلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیرملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

خانم فرزانه سیاسی فر

خانم فرزانه سیاسی فر یکی از حقوقدانان موفق در شهر رشت میباشد

ایشان دارای 35 سال تجربه ی کاری در حوزه ی وکالت هستند و به طور کلی در همه ی حوزه های وکالت در حال فعالیت هستند

لیست فعالیت:

 • لیست فعالیت
 • فعالیت در حوزه ی خانواده
 • حوزه ی حقوقی
 • حوزه ی کیفری
 • و حوزه های طلاق ، مهریه و غیره میباشد

آدرس:

رشت ، بلوار گیلان ، روبروی خیابان ۱۷۱ ، بلوک b2 ، طبقه دوم ، واحد 8

شماره تماس:

09111354570

خانم باران نوروزی

خانم باران نوروزی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای گیلان از سال 1393 می باشند. ایشان دارای شماره پروانه 679 و دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه گیلان می باشند و علاوه بر دعاوی خانوادگی به کلیه پرونده های مربوط به دعاوی کیفری، ملکی و حقوقی می پردازند.

آدرس: رشت، چهارراه گلسار،بلوار انصاری، روبروی بانک سپه، نبش کوچه مسعود، جنب مبلیران، عمارت پدر، طبقه5، واحد7

شماره تماس: 

09114535402

01333726760

اینستاگرام:

barannorouzi.lawyer

مجید اسلام دوست

مجید اسلام دوست

وی وکیل پایه یک دادگستری در استان گیلان و شهرستان رشت بوده و به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت معرفی شده است. او بیان عالی و نفوذ کلامی بسیار خوبی دارد که به او اجازه می دهد به خوبی از مشتریان خود دفاع کند. آقای مجید اسلام دوست دارای تخصص و مهارت در طلاق، ملک، ثبت، کیفری، دعاوی خانوادگی و … می باشد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111321353

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

سید جلال آزادبخت

سید جلال آزادبخت

وکیل پایه یک دادگستری رشت بوده و دارای سوابق وکالت بسیار بالایی در زمینه های مختلف وکالت از جمله طلاق، اموال، کیفری، مالی، تجاری، خانوادگی و … می باشد. در رشت فعال است. آقای سید جلال آزادبخت در پرونده های مختلف سابقه موفقی دارد و به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 13سال سابقه و تخصص وکالت
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09113365126

آدرس: رشت، خیابان حافظ، چهارراه پور سینا، ساختمان ۸۱۶، طبقه چهارم، واحد سوم

زهرا احمدزاده

زهرا احمدزاده

وکیل پایه یک دادگستری از شهرستان رشت بوده و دارای تخصص و صلاحیت بسیار بالایی در امور مختلف حقوقی از جمله طلاق، کیفری، مالی، اموال، خانواده و … می باشد. با ارائه بهترین روش ها و راهنمایی های حرفه ای به مراجعین کمک زیادی کرد و اعتماد آنها را جلب کرد. خانم زهرا احمدزاده به عنوان بهترین وکیل طلاق در رشت شناخته می شود.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کاری و تخصص در وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ۰۹۱۱۳۴۹۲۱۸۲

آدرس: رشت، بلوار حافظ غربی (پارک شهر)، نرسیده به میدان دفاع مقدس، جنب سوپر گل، ساختمان پیشرو، طبقه آخر

ویژگی های بهترین وکیل طلاق در رشت

بهتر است معیارهای انتخاب بهترین وکیل را بدانیم که بتوانیم به عنوان وسیله سنجش برای انتخاب یک وکیل خوب، آن ها به کار بگیریم. این معیارها شامل موارد زیر می باشند:

 • داشتن تحصیلات عالیه در دانشگاه های معتبر و بالا بودن سطح علمی وکیل مربوطه در مورد پرونده
 • داشتن مجوزهای لازم برای پذیرش پرونده، از جمله داشتن پروانه وکالت که به عنوان جواز کار وکیل می باشد.
 • بهترین وکیل در رشت باید در حوزه پرونده های خانواده و طلاق تجربه کافی داشته باشد تا در مواقعی که به بن بست می خورد طبق تجربیات قبلی بداند چه مسیری را انتخاب کند.
 • باید مسئولیت پذیر باشد و با اخلاق حرفه ای و وجدان کاری خود پیگیر روند پرونده باشد.
 • برای منافع مالی و دستمزد بیش تر، کار را برای موکل خود سخت نکند.

طلاق رجعی چیست؟

درست است که طلاق در قانون و فقه مورد قبول بوده در صورت توافق بین زوجین و یا وجود شرایط سخت با آن موافقت می‌شود، اما در برخی موارد ممکن است اقدام زن و شوهر برای طلاق، به دلیل هیجان زودگذر و یا تصمیمی عجولانه باشد. از این رو قانون برای این مورد راه حلی را در نظر گرفته است. طلاق رجعی یکی از انواع طلاق می باشد که برای مدت عده ای که زن بعد از جاری شدن صیغه طلاق دارد، شرایطی را لحاظ نموده است.

در این مدت اگر مرد به زن رجوعی ساده داشته باشد و هدف آن، ادامه زندگی و پشیمانی از طلاق انجام شده باشد امکان شروعع مجدد زندگی مشترک و ابطال طلاق برای آن دو فراهم می گردد. با وجود این که در طلاق رجعی به دلیل مصلحت های موجود امکان رجوع مرد به زن در مدت عده فراهم می شود، اما این برگشت به هر بهانه و هر راهی مورد قبول نیست. مثلا شاید زن به سختی و با وجود عدم رضایت مرد به طلاق و وجود مشکلاتی در مرد که باعث نارضایتی زن از زندگی مشترک شده است، جدا شده باشد. در این شرایط درست نیست که بعد از گذشت این سختی ها، با یک رجوع ساده مرد به زن و اصرار او برای داشتن رابطه با وجود عدم رضایت زن، طلاق باطل شود و همه چیز به حالت قبلی برگردد.

از این رو نوع دیگری از طلاق برای حل این مشکلات در نظر گرفته شده است و آن طلاق بائن است. در جدایی هایی مثل طلاق خلع که زن با بخشیدن فدیه و مهریه خود به مرد از او جدا شده است، امکان رجوع مرد به زن ساقط می گردد و چنین حقی برای او لحاظ نمی شود.

وکیل طلاق زن و مرد

در کشور ما حق طلاق با مرد است و اگر درخواست طلاق از طرف زن یا مرد باشد وکالت آن ها با هم متفاوت است. اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد و مرد راضی به جدایی نباشد کمی مسیر سخت می شود و اکثرا زنان ترجیح می دهند که مهریه خود را ببخشند و از حقوق خود برای جدایی صرف نظر کنند. در این مواقع وکیل می تواند از ضایع شدن حقوق طبیعی و قانونی موکل خود جلوگیری کند.

حال اگر درخواست طلاق از طرف مرد باشد، مسیر راحت تر می شود، زیرا طبق شرع و قانون ایران حق طلاق با مرد است و می تواند بدون رضایت، همسر خود را طلاق دهد. اما ممکن است زن از مهریه خود نگذرد و به خاطر این موضوع، طلاق به بن بست بخورد.

کلام آخر

با توجه به قوانین کشور در مورد حق و حقوق زوجین مثل مهریه، حق طلاق، نفقه، حضانت فرندان و اجرت المثل، هر یک از طرفین هنگام جدایی سعی دارند که حقوق خود را دریافت کنند و مورد ظلم واقع نشوند. برای ساکنین استان گیلان نیز آمار چشم گیری در پرونده های طلاق وجود دارد. مشاوره با یک وکیل خوب می تواند روند پرونده را سرعت بخشد و به زوجین کمک کند. ما سعی کردیم بهترین وکیل طلاق در رشت را برای افرادی که به دنبال یک وکیل حرفه ای و باتجربه در این زمینه هستند، معرفی کنیم.

از این که در این مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. لطفا در صورت داشتن سوالات و نظرات در این حوزه، با وکلای معرفی شده در سایت تماس بگیرید.

آیا نیاز به حضور زوجین در مراحل رسیدگی است؟

در صورتی که طرفین پیگیری طلاق خود را به وکلا بسپارند نیاز به حضور آن ها در مراحل رسیدگی نیست.

طلاق بائن چه تفاوتی با طلاق رجعی دارد؟

در طلاق رجعی مرد پس از طلاق در مدت عده می‌تواند به زن رجوع کند ولی در طلاق بائن چنین امکانی وجود ندارد.

عده طلاق چه میزان است؟

برای زن زمان واحدی وجود ندارد و بستگی به بارداری، یائسگی، باکرگی و … دارد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا