وکیل

10 تا از بهترین وکیل مشهد⭐【سال1403】❤️

در این مقاله سعی ما بر این است که 10 تا از بهترین وکیل مشهد را برای اهالی خراسان رضوی که درگیر اختلافات حقوقی، کیفری و خانوادگی شده اند، معرفی کنیم. بهره بردن از یک وکیل حرفه ای زمانی که در پرونده های دادگاهی گره ایجاد شده باشد، می تواند پیچیدگی آن را کاهش دهد و هرچه سریع تر فرد را به نتیجه برساند. وکلا موظف اند که در چارچوب قانون اساسی و با وجدان کاری و حس مسئولیت خود، به حمایت از موکل بپردازند. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با وکلای معروف در شهر مشهد آشنا شده و نکات مهم در انتخاب وکیل را مطالعه کنید.

آشنایی با بهترین وکیل مشهد

وکیل خوب در مشهد کسی است که بتواند در مقطع کارشناسی، کارشناس ارشد و دکترا در رشته های حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی تحصیل کند و با موفقیت از دانشگاه، فارغ التحصیل شود.

فرد پذیرفته شده پس از پایان آزمون های برگزار شده، در مراسم تحلیف و با گذراندن تشریفات و مراسم سوگند، عنوان وکیل پایه یک دادگستری را از آن خود می کند. کسانی که به عنوان بهترین وکیل مشهد معرفی می شوند، همگی از این آزمون ها با سربلندی بیرون آمده و موفق به دریافت پروانه وکالت شده اند. اگر شما عزیزان به دنبال وکیل خوب در مشهد برای طلاق می باشید، می توانید مقاله بهترین وکیل طلاق در مشهد را مطالعه کنید.

وکیل پایه یک دادگستری کیست؟

نکات مهم در انتخاب وکیل خوب

 • یکی از مهم ترین نکات در انتخاب وکیل، این است که از تخصص و دانش کافی در حوزه ای که فعالیت می کند برخودار باشد. زیرا امر وکالت یک مسئله تخصصی و حرفه ای بوده و وکلا بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک در یکی از حوزه های حقوقی به صورت تخصصی شروع به فعالیت می کنند.
 • بهترین وکیل مشهد باید از مهارت های ارتباطی و اجتماعی بالایی برخوردار باشد.
 • همچنین بایستی علاوه بر دانش حقوقی از جدیدترین اطلاعات روز در زمینه های مختلف که به حوزه کاری او ارتباط دارد مطلع باشد.
 • همانطور که می دانید برخی از قوانین ممکن است هر چند سال یک مرتبه براساس شرایط جامعه تغییر کند که بهترین وکیل مشهد برای این که بتواند پرونده موکلین خود را با استناد به قوانین پیگیری کند بایستی از تمامی این تغییرات آگاه باشد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ثبتی، حقوقی، ملکی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✅ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مشهد را بشناسید!

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج بهترین وکیل مشهد


وکیل “رضا حسینی برج” وکیل پایه یک دادگستری مشهد یکی از بهترین وکلای مشهد با ۱۵سال سابقه کار وکالت هستند که بصورت حرفه ای بیش از ۷۰۰۰پرونده موفق با رضایتمندی فراوان داشته اند.

پرونده های تخصصی ایشان عبارتند:

 • خانواده
 • طلاق توافقی ۳روز
 • طلاق ایرانیان خارج کشور ۳روز
 • ثبت طلاق -ثبت ازدواج ۳روز‌
 • ملاقات فرزند ۳روز
 • جهیزیه ۳روز
 • نفقه ۲۰روز
 • تمکین ۲۰روز
 • طلاق یکطرفه زوج-زوجه ۴۵روز(حداقل)
 • تنظیم دادخواست 1 روزه
  تخصصی حقوقی
   [ الزام به تنظیم سند، اثبات مالکیت، شهرداری و کمیسیون ماده ۱۰۰ ،الزام به تحویل ملک، خلع ید، ابطال سند، تصرف عدوانی، قرارداد مشارکت، لیزینگ خودرو، سند خودرو، اراضی ملی، ستاد اجرایی فرمان امام ]
 • تخصصی:
  دیه ( تصادفات-فوت-خسارات )
  چک – سفته ۳روز
  تخلیه ۳روز
  انحصار وراثت-ارث-وصیت ۳روز
  ثبت شرکت -ثبت برند ۳روز
 • تنظیم شکوائیه در ۱روز
  تخصصی کیفری [ سرقت، کلاهبرداری، جرایم پزشکی، توهین و تهدید، خیانت در امانت، رابطه نامشروع، قمار، جرایم رایانه ی، رمز ارز، قتل ، پولشویی ، قاچاق کالا، شرب خمر، اختلاس، ضرب و جرح ]
 • وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی و حرفه‌ای با وکیل پایه یک دادگستری “رضاحسینی برج” از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

شماره وکیل مشهد: 09156024004
شماره دفتر: 05137600011
آدرس دفتر
: بلوار سجاد ،سجاد۶،جنب پیتزا نوشین ، پلاک۲۲۰

حضور در دفتر با هماهنگی قبلی

وب سایت: lawyermashhad

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری وکیل پایه یک دادگستری است که از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شده؛ وی بیش از 25 سال سابقه درخشان وکالتی در پرونده های بسیار مهم دارند و یکی از بهترین وکلای مشهد محسوب می شوند؛ ایشان عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان و رییس هیئت مدیره موسسه حقوقی نیک دادفران است؛ جناب آقای قدیری یکی از بهترین وکیل کیفری در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • سابقه حضور در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان
 • بازرس هیأت مدیره و نماینده ویژه کانون وکلا در اتحادیه سراسری کانونهای وکلا ی کشور
 • کارگروه آموزش و تحقیقات شورای پیشگیری از وقوع جرم مشهد
 • مدیریت آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی حقوق ثبت خراسان

شماره تماس: 09155909549

آدرس: مشهد امام خمینی 28-برج اداری مرمر

وب سایت: alireza-ghadiri.com

مریم جلالی

مریم جلالی

مریم جلالی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی، با ده سال سابقه مشاوره و وکالت از وکلای متخصص در دعاوی خانواده شامل طلاق، مهریه، نفقه، حضانت، تمکین و ملاقات فرزند، جهیزیه و اثبات ازدواج و نسب می باشد که با صدها پرونده موفق به عنوان یکی از مجرب ترین و خوش برخوردترین وکلای مشهد مشغول به کار است.
ایشان در پرونده های کیفری با مشاوره تخصصی و معرفی بهترین و جدیدترین اقدام قضایی، همراه شما تا رسیدن به رای قطعی خواهد بود.
سپردن پرونده هایی نظیر کلاهبرداری، آدم ربایی، خیانت در امانت، سرقت، جعل و استفاده از سند مجعول، فروش مال غیر، چک بلامحل، جرائم مربوط به پیش فروش آپارتمان، روابط نامشروع و جرائم منافی عفت، شرب خمر، مواد مخدر، قتل و غیره به این وکیل با تجربه، شما را تا رسیدن به نتیجه از رفت و آمد به دادگاه بی نیاز نموده و نهایتا موجبات آرامش خیالتان را فراهم می آورد.
امور حقوقی و ملکی، دعاوی تجاری و بانکی، چک و سفته، تنظیم سند، تصادفات و اخذ دیه و قبول وکالت ایرانیان مقیم در خارج از کشور، تنظیم دادخواست، تنظیم شکواییه، تنظیم اظهارنامه و تنظیم حقوقی قرارداد ها، فسخ و ابطال قرارداد ها، از دیگر تخصص های این وکیل حاذق و خوشنام است.
دعاوی تخلیه، خلع ید، مطالبه اجرت المثل و اجاره بها، امور ثبتی و تغییر نام و نام خانوادگی و سن از دیگر تخصص های این وکیل جوان است. خانم مریم جلالی از بهترین وکلای مشهد با متد برگزاری جلسات صلح و سازش سعی در مصالحه و سازش بین طرفین داشته و با میانجیگری به رسالت حرفه ای خود عمل می نماید. رضایت موکلین از عملکرد ایشان و بهره مندی از به روز ترین فنون دفاع، بیان و مذاکره، ایشان را در زمره بهترین وکیل مشهد قرار داده است.

برای مشاوره تخصصی و ملاقات با وکیل مریم جلالی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

شماره همراه: 09151176941

شماره محل کار: 05135019840

آدرس: مشهد، بلوار پیروزی، بین پیروزی ۷۸ و میدان اقبال لاهوری، پلاک2354، دفتر وکالت مریم جلالی

اینستاگرام: Maryam_jalali_lawyer

برای تعیین وقت حضوری به لینک زیر مراجعه کنین

وب سایت: maryamjalalivakil.ir

علی بهروش

علی بهروش

تیم وکلای آقای علی به روش فعال در دعاوی حقوقی ، کیفری و خانواده میباشد ، ایشان دانش پژوه مقطع دکترای حقوق خصوصی و مدرس دانشگاه میباشد و دارای یکی از بزرگترین مجموعه های وکالتی در شهر مشهد میباشد ایشان را به جهت قدرت در کلام و نترس بودن در برخورد با قضات خبره و بیان نکات ریز پرونده میتوان جزوی از ویژگیشان نامبرد ، یکی از دلایلی که ایشان را میتوان جزو وکلای خبره دانست ، وجود یک تیم خبره وکالتی زیر نظر ایشان بوده که هر یک از اعضای این تیم در زمان وکالت در پرونده مسئول پیگیری قسمتی از کار میباشد ، چرا که در یک پرونده علاوه بر دانش حقوقی نیاز به پیگیری مجدانه دارد ، آقای به روش مالک و بنیان گذار سامانه وکیل نوین بوده و بالغ بر 2300 وکیل با این سامانه فعالیت داشته و پل ارتباطی خوبی بین وکیل متخصص و مردم بر قرار گردیده است ، و بین افراد حقوقی و دانشجویانشان دارای نام نشان مثبتی هستند ، از رزومه این کارآموز وکالت ، وکالت در دفتر حمایت حقوقی قضایی ایثارگران و آمرین امر به معروف و نهی از منکر بوده و سابقه درخشانی در این سازمان دارد . از جمله پرونده هایی که نام ایشان در آن میدرخشد ، دعاوی ملکی ، شهرداری ، طلاق ، مطالبات وجه میباشد ، قابل ذکر است که ایشان هر پرونده ای را نمی پذیرد ولی میتوانید در پرونده های خود از راهنمایی ایشان استفاده کنید ، ضمنا مشاوره ایشان در روز دوشنبه ها با اسم دوشنبه های مهدوی رایگان میباشد ، که این امر نیاز است زمان تماس گفته شود .

آدرس: قاسم آباد چهار راه ورزش نبش شاهد 33 برج ایلما طبقه 4 واحد 401

شماره تماس: 0513614000009156222213

وب سایت: vakilnovin.com

دکتر عباس شفیعی

دکتر عباس شفیعی

آقای دکتر عباس شفیعی وکیل پایه یک دادگستری، عضو رسمی کانون وکلای دادگستری ،دانش پژوه مقطع دکترای تخصصی حقوق، دارای سابقه اعلام وکالت در حوزه های کیفری و حقوقی، خانواده، بیمه ، ثبتی، مهاجرت و شرکتها و امور قراردادها می باشند.

برخی از تخصص های آقای دکتر عباس شفیعی:

طلاق توافقی حداقل ۷روزه
طلاق به درخواست زوجه حداقل ۴۵روزه
وکالت ایرانیان خارج از کشور
مطالبه مهریه حداقل ۷روزه

برخی از سوابق آقای دکتر عباس شفیعی:

وکیل و مشاور حقوقی بنیاد شهید استان خراسان رضوی
سابقه مشاوره در واحد معاضدت دادسرای ناحیه ۶ مشهد
عضو انجمن بزه‌دیدگان ثانویه تحت نظر واحد پیشگیری از وقوع جرم در دادسرای ناحیه ۶ مشهد
همکاری و مشاوره اداره امور سرپرستی صغار و محجورین و آسیب دیده های اجتماعی
دارای مجوز تدریس در زمینه امور قیمومیت از معاونت محترم دادستان ناحیه ۵ مشهد
جهت بهره‌مندی از مشاوره تخصصی و اعطای وکالت به آقای دکتر عباس شفیعی می توانید با شماره های زیر با ایشان در ارتباط باشید. (حضور در دفتر با تعیین وقت قبلی و هماهنگی)

آدرس دفتر: مشهد بلوار سجاد، بهارستان ۴ پلاک ۲۷، طبقه سوم، واحد ۹

شماره تماس: 09152032002

وب سایت: mashhad-law.com

ثمین طیرانی

ثمین طیرانی

وکالت شغلی کاملا تخصصی و خطیر است. یکی از مشاغل مهم در دنیا که با جان، مال و آزادی افراد سروکار دارد. موضوعات حقوقی و دعاوی کیفری موارد هستند که همواره با جان افراد، یا مال افراد و یا آزادی افراد در ارتباط هستند پس رسیدگی این امور در مراکز عدل و دادگستری ها باید توسط متخصصین انجام شود. اینجاست که اهمیت شغل وکالت بیش از پیش نمایان میشود.

ثمین طیرانی وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد، کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی یکی از وکلای مطرح در بین بانوان شهر مشهد است. وی با سابقه طولانی بیش از 10 سال پرونده های متعددی را با موفقیت به پایان رسانده است.

خانم طیرانی چه پرنده هایی را رسیدگی میکند؟

با توجه به سابقه طولانی خانم طیرانی در امر رسیدگی به دعاوی حقوقی و کیفری باید گفت که رسیدگی به انواع مشکلات قضایی حقوقی و کیفری یا خانواده توسط وی انجام میشود.

 • دعاوی حقوقی
 • دعاوی کیفری
 • دعاوی ملکی
 • دعاوی ثبتی
 • دعاوی خانواده
 • دعاوی شرکتی

آدرس:  مشهد، بلوار سجاد، بین حامد و امین

تلفن تماس: 09153300789

وب سایت:  وکیل ثمین طیرانی

محسن کتولی

جناب آقای محسن کتولی وکیل پایه یک دادگستری و عضو مرکز وکلای قوه قضاییه خراسان رضوی می‌باشد
وی مدرس دانشگاه بوده و بیش از 15 سال سابقه کار و فعالیت در حوزه های مختلف حقوقی ، کیفری و خانواده دارد.
ایشان به جهت تسلطی که بر قوانین و رویه های دادگاه ها دارند به عنوان یکی از موفق ترین وکلای مشهد می‌باشند ، مشاوره و وکالت در دعاوی حقوقی، کیفری ، خانواده و املاک از مهمترین تخصص های ایشان است که تا کنون بیش از 95 درصد از پرنده های خود را با موفقیت به اتمام رسانده است
ایشان از یک تیم حقوقی قوی و شناخته شده ای در مشهد بهره می‌برد که می‌توانید با خیالی آسوده پرونده خود را به ایشان بسپارید.

« وکالت از ایرانیان مقیم خارج از کشور و پیگیری دعاوی ( حقوقی ، کیفری ، املاک و خانواده ) ایشان در ایران از تخصص های این وکیل است و ایرانیان عزیز در هر کشوری که هستید با خیالی آسوده پرونده خود را به ایشان بسپارید »

 • پیشنهاد میکنیم حتماً قبل از هر اقدامی با ایشان مشورت کنید

جهت اعطای وکالت و بهره‌مندی از مشاوره با ایشان و تعیین وقت ملاقات می توانید با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید
09155218544

آدرس موسسه و مجتمع حقوقی ایشان مشهد شهرک غرب می‌باشد

اطلاع بیشتر در:
https://katoolivakil.blog.ir/

وب سایت: katooli

مصطفی زمان زاده

وکیل مصطفی زمانی زاده

مصطفی زمان زاده، وکیل پایه یک دادگستری مشهد و مشاور حقوقی، دانش آموخته دانشگاه فردوسی مشهد و  دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی بوده و در مدت بیش از ۱۷ سال فعالیت حقوقی، اجرایی و انتظامی خود توانسته به عنوان یک وکیل مسئولیت پذیر، متخصص و متعهد در شهر مشهد و نیشابور، سایر شهرهای استان و کشور، فردی مسئولیت‌پذیر نسبت به امورات موکلین شناخته شود.

وکیل مصطفی زمان زاده به همراه تیمی مجرب و زبده به همراه دیگر  وکلای نخبه (اساتید دانشگاه، قضات و افسران بازنشسته و..) در عرصه های مختلف حقوقی و تخصصی از ابتدای آغار حرفه شریف وکالت تاکنون، پرونده های متعددی را با موفقیت و رضایت موکلین  به نتیجه رسانده اند.

 • وکالت تخصصی در پرونده های حقوقی اعم از امور ملکی، قرادادها، مطالبه وجه چک و سفته، الزام به ایفای تعهد و …
 • وکالت تخصصی در پرونده های کیفری (کلاهبرداری، مواد مخدر، جرائم امنیتی و….)
 • وکالت تخصصی در پرونده های خانواده
 • وکالت تخصصی در پرونده شرکت های تجاری
 • وکالت در قراردادهای پیمانکاری
 • مشاوره و تنظیم انواع دادخواست های حقوقی و کیفری
 • تنظیم دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی
 • تنظیم دادخواست تحویل مبیع
 • تنظیم شکوائیه کلاهبرداری
 • تنطیم شکواییه انتقال مال غیر
 • مشاوره حقوقی و کیفری آنلاین
 • مشاوره حقوقی و کیفری
 • وکیل ایرانیان خارج از کشور

آدرس دفتر وکالت: مشهد، بلوار سجاد، نرسیده به چهارراه بزرگمهر، مجتمع افرا، طبقه چهارم واحد ۴۰۴

شماره تماس: 09155976367

دکتر غلامرضا میرزائی نژاد

دکتر غلامرضا میرزائی نژاد

دکتر غلامرضا میرزایی نژاد وکیل پایه یک دادگستری و دارای تحصیلات« مقطع دکترای تخصصی حقوق کیفری» و مسلط بر نحوه دفاع تخصصی در محاکم عمومی و انقلاب و نیز احقاق حق موکل در دادگاه‌های کیفری یک ، و دیوان عالی کشور می‌باشد

نکته خیلی مهم این است که ایشان جزو یکی از تنها وکلایی می باشند که ، دکترای تخصصی ایشان، «دکترای تخصصی جرایم کیفری و جنایی» می‌باشد ، به همین جهت ایشان صرفاً پرونده های کیفری و جزایی را وکالت می‌نمایند

از قبیل : قتل عمد ، مواد مخدر، قصاص ،حبس ابد، تجاوز، آدم ربایی، محاربه، افساد فی الارض، زنا، کلاهبرداری ، اعدام، سرقت مسلحانه، و جرایم مالی مهم،

از ویژگی های منحصر به فرد ایشان :

۱_ دارای تحصیلات دکترای تخصصی حقوق کیفری و جنایی.

۲_ دارای مدرک تخصصی مرتبط با جرایم کیفری.

۳_ دارای ۱۲سال تجربه وکالت تخصصی و مسلط بودن به فن بیان تاثیرگذار و علمی و مسلط به دانش روز و چاپ مقالات کیفری (ISC) .

۴_ پذیرش پرونده‌های کیفری مهم ، در سراسر کشور.

۵_ بررسی و مطالعه کامل پرونده‌ قبل از قبول وکالت توسط دکتر میرزایی نژاد

۶_ عدم پذیرش وکالت در پرونده‌های عادی و غیر مرتبط

جهت اخذ نوبت و ارتباط با وکیل، فقط از طریق تلگرام، واتساپ، روبیکا و پیامک ، مشخصات ،شهر و موضوع، ارسال گردد
جهت هماهنگی و ارسال پیام:

09113775684

وکیل مجتبی عطایی

وکیل مجتبی عطایی

وکیل مجتبی عطایی ، وکیل پایه یک دادگستری و عضو اسکودای ایران است . دارای سابقه درخشان در وکالت و با تمام تلاش ،  دفاع علمی را  از موکلین در دادگاه انجام می دهد . وی دانش آموخته ی دانشگاه فردوسی مشهد با معدل الف و دارای مدرک کارشناس ارشد حقوق می باشد . متخصص در امور اراضی و املاک و تنظیم کننده قراردادهای ملکی می باشد . تا کنون بیش از صدها پرونده موفق ملکی در سطح کشور داشته و رضایت ۹۸ درصدی موکلین را برای خود رقم زده است ‌. ایشان کارشناس سابق اداره املاک شهرداری و کارشناس حقوقی امور بانکی بوده است و در حال حاضر یکی از مدیران حقوقی بزرگترین هلدینگ اقتصادی کشور است . مسائل حقوقی موکلین با ارگانهایی از قبیل شهرداری ها ، اداره ثبت اسناد و املاک ، اداره کل منابع طبیعی ، اداره کل مسکن و شهرسازی و ..‌ را به راحتی حل می نماید و با تنظیم قراردادهای ملکی از جمله ، مبایعه نامه ، اجاره نامه ، مشارکت در ساخت ، پیش فروش ، قرارداد بین سازنده و مالک و …. از طرح دعوا جلوگیری بعمل آورده و حقوق موکلین را بصورت تضمینی حفظ می نماید . نامبرده معتمد خیرین و تجار مشهدی در امور حقوقی می باشند .
نامبرده به همراه تیم تخصصی حقوقی خود ، خدمات حقوقی به موکلین ارائه می دهند و با خیالی آسوده موضوع خود را به ایشان بسپارید . در کمترین زمان ممکن ، نتیجه ی مطلوب را به شما هدیه میدهند .

از جمله مواردی که وکیل مجتبی عطایی به شما ارایه می نمایند عبارتند از :

 • مشاوره و قبول وکالت در دعاوی تخصصی ملکی
 • وکیل ایرانیان خارج از کشور
 • مشاوره و قبول دعاوی حقوقی و کیفری
 • مشاوره و قبول دعاوی تخصصی ثبتی
 • طرح دعاوی پیمانکاری
 • طرح دعوای خلع ید
 • طرح دعوای مطالبه وجه از شهرداری
 • طرح دعوا علیه اداره کل منابع طبیعی
 • طرح دعوا علیه مسکن و شهرسازی
 • مشاوره اراضی موات
 • مشاوره اراضی ملی
 • مشاوره به شرکت های تجاری ایرانی
 • مشاوره به شرکت های تجاری خارجی
 • تنظیم لایحه و دادخواست
 • تنظیم هرگونه قرارداد ملکی
 • تنظیم قرارداد پیش فروش
 • تنظیم قرارداد بین مالک و سازنده
 • طرح دعوای فسخ
 • طرح دعوای ابطال سند
 • اثبات وقوع عقد بیع
 • اثبات انتقال منافع
 • تخلیه عین مستاجره
 • مشاوره و قبولی دعاوی سرقفلی
 • مشاوره و قبول دعاوی حق کسب و پیشه
 • مشاوره بیع فضولی
 • مشاوره خیارات بیع 
 • طرح دعوای بطلان معامله
 • طرح دعوای اخذ خسارت به نرخ روز ملک
 • طرح دعوای تصرف عدوانی
 • طرح دعوا علیه اوقاف و موقوفات
 • اخذ سند برای هر زمین یا ملک
 • برگزار کننده کلاس های دعاوی ملکی

وکیل مجتبی عطایی متخصص در امور ملکی را با شماره 09155245634 بخاطر بسپارید ، قطعا بهترین خدمت حقوقی را به شما ارایه می نماید . شما شایسته ی بهترین ها هستید .

آدرس دفتر :
۱ . مشهد ‌. خیابان سناباد . بین سناباد ۵۸ و ۶۰ پلاک ۸۰۲
۲ . مشهد . خیابان کلاهدوز . کلاهدوز ۲۲ . روبروی آبمیوه سجاد . پلاک ۲۷ زنگ اول

شماره همراه : 09155245634

انواع دسته بندی وکالت

وکالت را می توان در 4 دسته طبقه بندی کرد که انتخاب بهترین وکیل مشهد می تواند از هر یک از این گروه ها باشد. این گروه ها عبارتند از:

وکیل انتخابی: اگر شخصی وکیلش را به صورت فردی و با تحقیق و شناخت انتخاب کند و با تنظیم قرارداد و تعیین حقوق طرفین از او بخواهد که پرونده را در دست بگیرد از وکیل انتخابی استفاده کرده است.

وکیل تسخیری: وکیل تسخیری به وکیلی گفته می شود که در اختیار متهم کیفری قرار می گیرد. اگر شخصی به دلیل دعاوی کیفری در دادگاه ها حضور داشته باشد و توانایی بهره بردن از بهترین وکیل مشهد را نداشته باشد، دادگاه به صورت اجبار و طبق صلاح دید خود برای متهم از بین وکلای دادگستری رایگان، وکیلی را انتخاب می کند.

وکیل معاضدتی: وکیل معاضدتی مخصوص پرونده های حقوقی می باشد. مواقعی پیش می آید که نوع دعاوی پرونده، حقوقی است و نیاز است که از یک وکیل برای پیگیری پرونده استفاده شود، ولی موکل توانایی کمک گرفتن از بهترین وکیل مشهد را ندارد. در این صورت دادگاه با تعیین عسر و حرج موکل و کمیسیون معاضدت کانون وکلا، وکیلی را به صورت رایگان در اختیار فرد قرار می دهد.

وکیل اتفاقی: وکیل اتفاقی به وکیلی گفته می شود که فارغ التحصیل رشته حقوق باشد، ولی وکیل پایه یک دادگستری نباشد و بخواهد به صورت موردی به دفاع از حقوق یکی از بستگان نزدیک خود در دادگاه بپردازد. چنین شخصی می تواند با پرداخت هزینه ای به دادگاه و طی مراحل قانونی، پرونده مورد نظر را اخذ و از موکل در دادگاه دفاع کند. به این وکیل، وکیل اتفاقی می گویند.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل ملکی در مشهد

انواع دسته بندی وکالت

تقسیم بندی دعاوی برای انتخاب وکیل

همه روزه ممکن است بسیاری از افراد در مراجع قضایی و دادگاه ها، درگیر پرونده های قضایی و دعاوی کوچک و بزرگی باشند و برای حل آن به دنبال متخصص مخصوص این کار، یعنی وکلای برجسته ای همچون بهترین وکیل مشهد باشند. تمامی دعاوی جاری در مراجع قضایی را می توان به طور کلی در سه دسته طبقه بندی کرد که به شرح زیر می باشد:

دعاوی کیفری: دعاوی کیفری به پرونده هایی اطلاق می گردد که شخصی در جایگاه شاکی و شخص دیگری در جایگاه متشکی عنه قرار می گیرد. طرح دعوا توسط شاکی از این منظر صورت می گیرد که تقاضای مجازات برای فرد متهم درخواست شود.

دعاوی حقوقی: منشاء این اختلافات، دعوای افراد مختلف بر سر حقوق خود و وارد شدن ضرر و زیان به یکی از افراد و نقض تعهدات صورت گرفته است. این دعاوی غالبا با داد و ستدهای مالی و جبران خسارات همراه می باشد و جنبه عمومی نداشته و با رضایت فرد شاکی، به پایان می رسد. دعاوی حقوقی همچون ارث و وصیت، قیومیت، دعاوی بانکی، خانواده، خسارات رانندگی و انواع خسارات وارده به املاک و اراضی می باشد.

دعاوی اداری: این دعاوی از جمله مواردی هستند که طرفین پرونده، یک فرد کارمند و یا کارگر و سازمانی که فرد در آن مشغول به کار است، می باشد. مرجع رسیدگی کننده به آن نیز مخصوص این مورد بوده و به نام دیوان عدالت اداری شناخته می شود.

کلام آخر

در این مقاله ما مطالبی را در مورد انواع وکالت و ویژگی های یک وکیل خوب بیان کردیم. کسانی که در پرونده های خود به بن بست می خورند، می توانند با استفاده از یک وکیل خوب، گره از پرونده خود باز کنند و حتی نتیجه آن را تغییر دهند. از این رو وکیل چی تعدادی از بهترین وکیل مشهد را برای کسانی که به دنبال یک وکیل زبده می گردند، معرفی کرده است. اگر تجربه پیگیری پرونده توسط هر یک از وکلای معرفی شده را دارید، در کامنت با ما درمیان بگذارید.

حق الوکاله چقدر است؟

یا طبق تعرفه آیین نامه مصوب 1399 و یا به صورت توافقی

4.3/5 - (12 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا