وکیل

10 تا از بهترین وکیل مشهد⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی ما بر این است که 10 تا از بهترین وکیل مشهد را برای اهالی خراسان رضوی که درگیر اختلافات حقوقی، کیفری و خانوادگی شده اند، معرفی کنیم. بهره بردن از یک وکیل حرفه ای زمانی که در پرونده های دادگاهی گره ایجاد شده باشد، می تواند پیچیدگی آن را کاهش دهد و هرچه سریع تر به نتیجه برساند. وکلا موظف اند که در چارچوب قانون اساسی و با وجدان کاری و حس مسئولیت خود، به حمایت از موکل بپردازند. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با وکلای معروف در شهر مشهد آشنا شوید.

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری می گویند؟

وکیل پایه یک دادگستری کسی است که بتواند در مقطع کارشناسی، کارشناس ارشد و دکترا در رشته های حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی تحصیل کند و با موفقیت از دانشگاه فارغ التحصیل شود. همچنین کسانی که در حوزه های علمیه، دروس هم تراز این رشته ها را گذرانده باشند، می توانند برای شغل آِینده خود وکالت را انتخاب کنند. سالانه در سطح کشور آزمونی مثل کنکور با عنوان آزمون وکالت برگزار می شود و فارغ التحصیلان رشته حقوق و مبانی فقه می توانند در این آزمون شرکت کنند.

آزمون وکالت مثل یک ماراتون قوی و نفس گیر می باشد که تنها افرادی با نمره و تراز بالا می توانند در آن قبول شوند. پذیرفته شدگان این آزمون در نهایت موفق به دریافت پروانه وکالت می شوند. قبولی در این آزمون کتبی به تنهایی کافی نیست و پذیرفته شدگان باید در آزمون شفاهی و مصاحبه نیز قبول شوند و دوره 18 ماه کارآموزی را نیز گذرانده باشند.

فرد پذیرفته شده پس از پایان آزمون های برگزار شده، در مراسم تحلیف و با گذراندن تشریفات و مراسم سوگند، عنوان وکیل پایه یک دادگستری را از آن خود می کند. کسانی که به عنوان بهترین وکیل مشهد معرفی می شوند، همگی از این آزمون ها با سربلندی بیرون آمده و موفق به دریافت پروانه وکالت شده اند. هم چنینی شما می تواند برای اشنایی با بهترین وکیل مهریه در مشهد به لینک مربوطه مراجعه کنید.

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری می گویند؟

بهترین وکیل مشهد چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد در قبال موکل خود وظایفی را بر عهده دارد. در تنظیم قرارداد بین وکیل و موکل، بندهایی قید می شود که وکیل موظف است به تک تک آن ها تمام و کمال عمل کند. وظایف بهترین وکیل مشهد عبارتند از:

 • رسیدگی به موضوع پرونده که مهم ترین وظیفه وکیل می باشد.
 • رازدار بودن و حفظ اسرار موکل
 • عمل به مصلحت موکل و عدم خیانت به او که اگر این خیانت ثابت شود وکیل علاوه بر پرداخت خسارت، برای همیشه از پروانه وکالت او باطل می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

نکات مهم در انتخاب بهترین وکیل مشهد

 • یکی از مهم ترین نکات در انتخاب وکیل این است که از تخصص و دانش کافی در حوزه ای که فعالیت می کند برخودار باشد. زیرا امر وکالت یک مسئله تخصصی و حرفه ای بوده و وکلا بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک در یکی از حوزه های حقوقی به صورت تخصصی شروع به فعالیت می کنند.
 • وکلا بایستی علاوه بر دانش حقوقی از جدیدترین اطلاعات روز در زمینه های مختلف که به حوزه کاری آن ها ارتباط دارد مطلع باشند و همانطور که می دانید برخی از قوانین ممکن است هر چند سال یک مرتبه براساس شرایط جامعه تغییر کند که بهترین وکیل مشهد برای این که بتواند پرونده موکلین خود را با استناد به قوانین پیگیری کند بایستی از تمامی این تغییرات آگاه باشد.
 • از دیگر نکاتی که در انتخاب وکیل در مشهد باید مورد توجه قرار دهید تجربه او است، که بری این منظور می توانید در مورد سابقه او و پرونده های حقوقی که وکالت کرده و به نتیجه موفقیت رسانده تحقیق کنید.
 • بهترین وکیل مشهد باید از مهارت های ارتباطی و اجتماعی بالایی برخوردار باشد. قابل ذکر است که وکلای موفق علاوه بر بهره مندی از دانش لازم در حوزه حقوق با مهارت های ارتباطی قوی خود توانسته اند در مراجع قضایی و در حضور قاضی از موکل خود دفاع کرده و روند پرونده را در مسیر صحیح قانونی پیش برند.
 • بهره مندی از مهارت داوری یکی دیگر از نکات در انتخاب وکیل می باشد. به عبارتی دیگر یک وکیل خوب باید قبل از این که برای طرح دعوا اقدام کند از طریق گفتگو سعی در ایجاد سازش و صلح میان طرفین را داشته باشد. طرح هر نوع دعوایی در مراجع قضایی نه تنها هزینه بر بوده بلکه نیازمند زمان زیادی برای پیگیری و رسیدگی خواهد بود لذا در صورتی که وکیل بتواند با مهارت داوری مانع از طرح دعوا شده و با گفتگو میان طرفین سازش را ایجاد کند این امر از نظر زمان و هزینه به نفع هر دو طرف می باشد.
 • یکی از مواردی که در زمان انتخاب وکیل حقوقی باید در نظر داشته باشید تفاوت میان وکیل حقوقی با مشاور حقوقی است. مشاورین حقوقی تنها براساس دانش حقوقی که از آن بهره مند هستند می توانند به افرادی که برای مشاوره به آنان مراجعه می کنند از طریق نشان دادن مسیر پیگیری پرونده و قوانینی که با آن سر و کار دارند کمک کنند و حق وکالت و حضور در دادگاه جهت دفاع از فرد به عنوان موکل را ندارند. ولیکن وکیل حقوقی دارای پروانه وکالت پایه یک بوده و می تواند برای بررسی و حل و فصل پرونده به دادگاه مراجعه کند و با استناد به قوانین از حقوق موکل خود دفاع کرده و یا این که لایحه های دفاعی را به دادگاه ارائه دهد.

10 تا از بهترین وکیل مشهد را بشناسید!

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج بهترین وکیل مشهد

آقای رضا حسینی برج، وکیل پایه یک دادگستری با سابقه ی ۱۰ ساله در شهر مشهد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه مشهد می‌باشد.

ایشان با دیدگاه و رویکرد حرفه‌ای، نگرشی جدید در علم حقوق و اندیشه قضایی دارند و به صورت حرفه‌ای بیش از 7000 پرونده موفق دارند و رزومه قوی و موفق در انجام پرونده‌ها و امور وکالت و رضایت حداکثری موکلین از عملکرد ایشان نقطه عطف این وکیل دادگستری می‌باشد. این حجم از رضایت و توفیق در پرونده‌ها باعث شده که وکیل “رضا حسینی برج” یکی از بهترین وکیل های مشهد شناخته شود و تبحر این وکیل زبانزد مردم گردد.

وکالت فوری با موضوعات:

 • طلاق توافقی 3 روزه
 • مهریه 3 روزه
 • چک 3 روزه
 • ملکی: اثبات مالکیت، تصرف و …
 • کیفری: سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، رابطه نامشروع
 • دیه: تصادفات، فوت
 • خانواده: طلاق، مهریه، نفقه، تمکین، جهیزیه
 • اجاره: تخلیه، سرقفلی و …
 • شرکت ها: سهامی، بیمه
 • وکالت ایرانیان خارج از کشور، اتباع، مهاجرت، اقامت

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی و حرفه‌ای با وکیل پایه یک دادگستری “رضاحسینی برج” از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

شماره وکیل مشهد: 09156024004
شماره دفتر: 05137600011
آدرس دفتر:
 خراسان رضوی، مشهد، بلوار سجاد، چهارراه بهار، سجاد6 (جنب پیتزا نوشین)، پلاک220، طبقه 1
حضور در دفتر با هماهنگی قبلی

سید مجتبی علوی

سید مجتبی علوی

سید مجتبی علوی وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل مشهد می باشد؛ ایشان مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارند و دارای سابقه بسیار طولانی مدت در شغل خود است. وی تاکنون رضایت هر یک از موکلان خود را جلب نموده و توانسته پرونده‌های زیادی را با موضوعات مختلف به نحو احسن حل کند؛ ایشان 16 سال سابقه درخشان وکالت دارد.

تخصص:

 • کیفری
 • حقوقی
 • خانواده

آدرس: مشهد

مهناز دلاویز

مهناز دلاویز

مهناز دلاویز وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و مذهبی مشهد است که چندین سال مشغول به فعالیت حقوقی است. وی شرایط هر یک از موکلین خود را به خوبی و به درستی درک می کند و مشاوره های کاملا تخصصی را در اختیار هر یک از آنان قرار می دهد و تمام تلاشش بر موفقیت پرونده ای است که بر عهده گرفته است. خانم مهناز دلاویز بهترین وکیل مشهد محسوب می شود.

تخصص و مهارت:

 •  کارشناسی حقوق
 • مشاور حقوقی

آدرس: مشهد، بلوار شفا، ساختمان ارم، واحد7

آقای سید مسعود حیدری

آقای سید مسعود حیدری

آقای سید مسعود حیدری، وکیل پایه یک دادگستری در شهر مشهد، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه مشهد می‌باشد. ایشان بعد از دریافت پروانه وکالت پایه یک دادگستری در این حوزه شروع به فعالیت حرفه‌ای نموده است که بیش از یک دهه در حوزه وکالت به صورت حرفه ای در امور مختلف فعالیت می کنند.

ایشان با دیدگاه و رویکرد حرفه‌ای، نگرشی جدید در علم حقوق و اندیشه قضایی دارند و به صورت حرفه‌ای بیش از 8970 پرونده موفق دارند و رزومه قوی و موفق در انجام پرونده‌ها و امور وکالت و رضایت حداکثری موکلین از عملکرد ایشان نقطه عطف ایشان می‌باشد.

برخی از تخصص آقای سید مسعود حیدری:

 • وکالت حرفه ای مفساد اقتصادی و مالی
 • وکالت حرفه ای دعاوی کیفری
 • وکالت حرفه ای انواع دعاوی حقوقی
 • وکالت تخصصی دعاوی خانواده مخصوصا طلاق فوری در 30 روز
 • وکالت افراد سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی
 • وکالت خارجیان مقیم در ایران
 • وکالت در اداره ثبت

آدرس دفتر: خراسان رضوی، مشهد سجاد۱۷ پلاک ۸

شما می‌توانید برای مشاوره تخصصی و حرفه‌ای با وکیل پایه یک دادگستری “سید مسعود حیدری” از طریق شماره های زیر اقدام نمایید:

شماره تماس:

0912830692309151082866

اینستاگرام: vakilraha

زهرا قنادی زاده

زهرا قنادی زاده

زهرا قنادی زاده وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل مشهد است که مشغول به کار تخصصی وکالت می باشد. وی تسلط بسیار زیادی به تمام دعاوی های متنوع حقوقی دارد و تاکنون پرونده های بسیار زیادی را به موفقیت کامل رسانده است.

تخصص و مهارت:

 •  کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • تخصص در دعاوی های ملکی، بانکی، بازرگانی، خانواده، ارث، امور محجورین در امور کیفری هم قتل،کلاهبرداری، مواد مخدر،جعل و غیره
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09153588230

آدرس: مشهد، چهار طبقه داخل مدرس۸، ساختمان۱۲۱، نیم طبقه دوم

مجید مبارکی

مجید مبارکی

مجید مبارکی مشاور حقوقی و کارشناس حقوق و وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ مشهد است که تقریبا 7 سال سابقه بسیار درخشان در کارنامه خود ثبت کرده است. وی دارای شماره پروانه 25571 از سوی کانون وکلای دادگستری می باشد که می‌تواند بهترین نتیجه را در زمان بسیار کوتاه به دست آورد. از این رو اگر شما هم به دنبال بهترین وکیل مشهد هستید، می توانید از ایشان کمک بگیرید.

آدرس: مشهد، قاسم آباد، امامیه 10، نبش چهارراه اول

شماره تماس: 09155051605

نیره برومند ابراهیمی

نیره برومند ابراهیمی

نیره برومند ابراهیمی بهترین وکیل‌ددر مشهد می باشد. ایشان در کار خود صداقت و احساس مسئولیت دارد و رضایت موکلین خود را جلب می نماید؛ سرکار خانم برومند مسئله موکلین خود را مشکل خود دانسته و همواره همه تلاشش را می کند تا به بهترین نتیجه‌ برسد.

آدرس: مشهد، بلوار دانشجو

شماره تماس: 09153187422

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری وکیل پایه یک دادگستری می باشد که فارغ التحصیل از دانشگاه تهران است؛ ایشان تقریبا بیش از 25 سال سابقه درخشان وکالتی در زمینه پرونده های بسیار مهم دارند و بهترین وکلای مشهد محسوب می شوند؛ ایشان عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان و رییس هیئت مدیره موسسه حقوقی نیک دادفران است؛ جناب آقای قدیری یکی از بهترین وکیل مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • سابقه حضور در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان
 • بازرس هیأت مدیره و نماینده ویژه کانون وکلا در اتحادیه سراسری کانونهای وکلا ی کشور
 • کارگروه آموزش و تحقیقات شورای پیشگیری از وقوع جرم مشهد
 • مدیریت آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی حقوق ثبت خراسان

شماره تماس: 09151157669 – 09155909549

آدرس: مشهد- خیابان سناباد- نبش سناباد ۴۲

محمد سید نژاد

محمد سید نزاد

محمد سید نژاد جزو محبوب ترین و مشهورترین وکلای شهر بزرگ مشهد است که شما می‌توانید با خیال کاملا راحت پرونده های خود را به وی بسپارید تا نتایج عالی آن را ببینید. ایشان تا به امروز توانسته موفقیت‌های بسیار زیادی به دست آورد و دارای سابقه کاری طولانی مدتی است؛ ایشان بهترین وکیل مشهد است که بین مردم عزیز شهر مشهد شهرت و محبوبیت بسیار زیادی دارد.

آدرس: مشهد، جنب دادگستری

شماره تماس: 09153162787

محمد نظری نیا

محمد نظری نیا

محمد نظری نیا وکیل پایه یک دادگستری است و ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین وکیل مشهد می باشد که با مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه فردوسی مشهد فارغ التحصیل شده اند و در ضمن مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا را نیز دارد. این وکیل مجرب نه تنها بر زبان فارسی بلکه به زبان عربی نیز تسلط دارد؛ ایشان پروانه وکالت پایه یک دادگستری دارد؛ ایشان در زمینه دعاوی مختلف حقوقی، خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی و شرکتی مهارت دارد و دارای پرونده‌های موفق زیادی است.

تخصص و مهارت:

 • حقوقی
 • خانواده
 • کیفری
 • ملکی
 • ثبتی
 • شرکتی

آدرس: انتهای فلسطین روبروی دستغیب13سه راه فلسطین پلاک202واحد2

علی بهروش

علی بهروش

علی بهروش یکی از بهترین وکیل مشهد است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به صورت کاملا تخصصی در دعاوی خانواده و طلاق فعالیت دارد و تا به امروز توانسته پرونده های بسیار زیادی را در زمینه طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برساند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دفتر حمایت حقوقی قضایی ایثارگران و بسیجیان سپاه
 • دکتری حقوق خصوصی
 • بنیان گذار سامانه وکیل نوین

آدرس: مشهد، قاسم آباد، چهارراه ورزش، نبش شاهد 33، برج ایلما، طبقه 4، واحد 401

شماره تماس: 05136140000 – 09156222213

انواع وکالت

وکالت را می توان در 4 دسته طبقه بندی کرد که انتخاب بهترین وکیل مشهد می تواند از هر یک از این گروه ها باشد. این گروه ها عبارتند از:

وکیل انتخابی

اگر شخصی وکیلش را به صورت فردی و با تحقیق و شناخت انتخاب کند و با تنظیم قرارداد و تعیین حقوق طرفین از او بخواهد که پرونده را در دست بگیرد از وکیل انتخابی استفاده کرده است.

وکیل تسخیری

وکیل تسخیری به وکیلی گفته می شود که در اختیار متهم کیفری قرار می گیرد. اگر شخصی به دلیل دعاوی کیفری در دادگاه ها حضور داشته باشد و توانایی بهره بردن از بهترین وکیل مشهد را نداشته باشد، دادگاه به صورت اجبار و طبق صلاح دید خود برای متهم از بین وکلای دادگستری رایگان، وکیلی را انتخاب می کند.

وکیل معاضدتی

وکیل معاضدتی مخصوص پرونده های حقوقی می باشد. مواقعی پیش می آید که نوع دعاوی پرونده، حقوقی است و نیاز است که از یک وکیل برای پیگیری پرونده استفاده شود، ولی موکل توانایی کمک گرفتن از بهترین وکیل مشهد را ندارد. در این صورت دادگاه با تعیین عسر و حرج موکل و کمیسیون معاضدت کانون وکلا، وکیلی را به صورت رایگان در اختیار فرد قرار می دهد.

وکیل اتفاقی

وکیل اتفاقی به وکیلی گفته می شود که فارغ التحصیل رشته حقوق باشد، ولی وکیل پایه یک دادگستری نباشد و بخواهد به صورت موردی به دفاع از حقوق یکی از بستگان نزدیک خود در دادگاه بپردازد. چنین شخصی می تواند با پرداخت هزینه ای به دادگاه و طی مراحل قانونی، پرونده مورد نظر را اخذ و از موکل در دادگاه دفاع کند. به این وکیل، وکیل اتفاقی می گویند.

انواع وکالت

ویژگی های بهترین وکیل مشهد

ویژگی هایی که نمایانگر بهترین وکیل مشهد است و باعث انتخاب او از بین وکلای دیگر می شود، به شرح زیر می باشد:

 • باید سطح علمی بالایی داشته باشد و مسلط به قوانین کشور باشد.
 • اطلاعات خود را به روز کند.
 • تجربه و سابقه وکالت در پرونده مورد نظر را داشته باشد.
 • بهترین وکیل درایران باید تعهد و وجدان کاری داشته باشد.
 • باید درخواست مالی خود به صورت شفاف بیان کند و انصاف را رعایت کند.

دسته بندی دعاوی برای انتخاب وکیل

همه روزه ممکن است بسیاری از افراد در مراجع قضایی و دادگاه ها، درگیر پرونده های قضایی و دعاوی کوچک و بزرگی باشند و برای حل آن به دنبال متخصص مخصوص این کار، یعنی وکلای برجسته ای هم چون بهترین وکیل در اهواز باشند. تمامی دعاوی جاری در مراجع قضایی را می توان به طور کلی در سه دسته طبقه بندی کرد که به شرح زیر می باشد:

دعاوی کیفری: دعاوی کیفری به پرونده هایی اطلاق می گردد که شخصی در جایگاه شاکی و شخص دیگری در جایگاه متشکی عنه قرار می گیرد. در پرونه های کیفری موضوع بحث جرم اتفاق افتاده است. در واقع طرح دعوا توسط شاکی از این منظر صورت می گیرد که تقاضای مجازات برای فرد متهم درخواست شود.

در دعاوی کیفری اختتام پرونده و رهایی فرد متهم تنها با جبران خسارت مالی و جلب رضایت فرد شاکی صورت نمی پذیرد، چرا که اینگونه دعاوی جنبه عمومی نیز دارند و باید به دلیل این که عملی خلاف قانون در کشور انجام شده است مجازات عمومی آن نیز گذرانده شود. برای مثال در این موضوعات ممکن است فرد متهم به حبس، شلاق، پرداخت دیه به مقدار زیاد و اعدام محکوم شود. نوعی از دعاوی کیفری وجود دارد که شاکی خصوصی نداشته و جرم صورت گرفته علیه کشور و قانون کلی می باشد، مثل کسانی که جرایمی مانند اقدام علیه امنیت ملی انجام می دهند.

دعاوی حقوقی: منشاء این اختلافات، دعوای افراد مختلف بر سر حقوق خود و وارد شدن ضرر و زیان به یکی از افراد و نقض تعهدات صورت گرفته است. این دعاوی غالبا با داد و ستدهای مالی و جبران خسارات همراه می باشد و جنبه عمومی نداشته و با رضایت فرد شاکی، به پایان می رسد. دعاوی حقوقی همچون ارث و وصیت، قیومیت، دعاوی بانکی، خانواده، خسارات رانندگی و انواع خسارات وارده به املاک و اراضی می باشد. بهترین وکیل در اهواز می‌ تواند در دادگاه های حقوقی از موکل خود چه درجایگاه خواهان و چه خوانده دفاع کند و پرونده را با کم ترین ضرر و زیان به پایان برساند.

دعاوی اداری: این دعاوی از جمله مواردی هستند که طرفین پرونده، یک فرد کارمند و یا کارگر و سازمانی که فرد در آن مشغول به کار است، می باشد. مرجع رسیدگی کننده به آن نیز مخصوص این مورد بوده و به نام دیوان عدالت اداری شناخته می شود.

دسته بندی دعاوی برای انتخاب وکیل

کلام آخر

در این مقاله ما مطالبی را در مورد انواع وکالت و ویژگی های یک وکیل خوب بیان کردیم. کسانی که در پرونده های خود به بن بست می خورند، می توانند با استفاده از یک وکیل خوب گره از پرونده خود باز کنند و حتی نتیجه آن را تغییر دهند. از این رو، تعدادی از بهترین وکیل مشهد را برای کسانی که به دنبال یک وکیل زبده می گردند، معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. لطفا برای پاسخ سوالات مورد نظرتان، با شماره تماس وکلایی که در سایت وکیل چی معرفی شده اند، تماس بگیرید.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

اگر شخصی هزینه گرفتن وکیل را نداشته باشد می تواند درخواست وکیل معاضدتی دهد.

حق الوکاله چقدر است؟

یا طبق تعرفه آیین نامه مصوب 1399 و یا به صورت توافقی

رای غیابی به چه معناست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است.

4.7/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا