وکیل

لیست 10 تا از بهترین وکیل در مشهد⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی ما بر این است که 10 تا از بهترین وکیل در مشهد را برای اهالی خراسان رضوی که درگیر اختلافات حقوقی، کیفری، ملکی و خانوادگی شده اند، معرفی کنیم. بهره بردن از یک وکیل حرفه ای زمانی که در پرونده های دادگاهی گره ایجاد شده باشد، می تواند پیچیدگی آن را کاهش دهد و هرچه سریع تر به نتیجه برساند. وکلا موظف اند که در چارچوب قانون اساسی و با وجدان کاری و حس مسئولیت خود، به حمایت از موکل بپردازند. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با وکلای معروف در شهر مشهد آشنا شوید.

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری می گویند؟

وکیل پایه یک دادگستری کسی است که بتواند در مقطع کارشناسی، کارشناس ارشد و دکترا در رشته های حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی تحصیل کند و با موفقیت از دانشگاه فارغ التحصیل شود. همچنین کسانی که در حوزه های علمیه، دروس هم تراز این رشته ها را گذرانده باشند، می توانند برای شغل آِینده خود وکالت را انتخاب کنند. سالانه در سطح کشور آزمونی مثل کنکور با عنوان آزمون وکالت برگزار می شود و فارغ التحصیلان رشته حقوق و مبانی فقه می توانند در این آزمون شرکت کنند.

آزمون وکالت مثل یک ماراتون قوی و نفس گیر می باشد که تنها افرادی با نمره و تراز بالا می توانند در آن قبول شوند. پذیرفته شدگان این آزمون در نهایت موفق به دریافت پروانه وکالت می شوند. قبولی در این آزمون کتبی به تنهایی کافی نیست و پذیرفته شدگان باید در آزمون شفاهی و مصاحبه نیز قبول شوند و دوره 18 ماه کارآموزی را نیز گذرانده باشند.

فرد پذیرفته شده پس از پایان آزمون های برگزار شده، در مراسم تحلیف و با گذراندن تشریفات و مراسم سوگند، عنوان وکیل پایه یک دادگستری را از آن خود می کند. کسانی که به عنوان بهترین وکیل در مشهد و بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد معرفی می شوند، همگی از این آزمون ها با سربلندی بیرون آمده و موفق به دریافت پروانه وکالت شده اند. هم چنینی شما می تواند برای اشنایی با بهترین وکیل مهریه در مشهد به لینک مربوطه مراجعه کنید.

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری می گویند؟

بهترین وکیل در مشهد چه وظایفی دارد؟

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در مشهد در قبال موکل خود وظایفی را بر عهده دارد. در تنظیم قرارداد بین وکیل و موکل، بندهایی قید می شود که وکیل موظف است به تک تک آن ها تمام و کمال عمل کند. وظایف بهترین وکیل در مشهد عبارتند از:

 • رسیدگی به موضوع پرونده که مهم ترین وظیفه وکیل می باشد.
 • راز دار بودن و حفظ اسرار موکل
 • عمل به مصلحت موکل و عدم خیانت به او که اگر این خیانت ثابت شود وکیل علاوه بر پرداخت خسارت، برای همیشه از پروانه وکالت او باطل می شود.
🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل در مشهد را بشناسید!

آریا خاکساران رضوی

آریا خاکساران رضوی

آریا خاکساران رضوی وکیل پایه یک دادگستری است که سوابق بسیار درخشانی در زمینه شغل وکالت است و در کارنامه شغلی خود نمونه پرونده های موفق زیادی دارد. وی به عنوان یکی از بهترین وکیل در مشهد از نظر مردم شناخته شده است؛ ایشان به همه امور حقوقی تسلط و تمرکز بسیار زیادی دارد. جناب آقای خاکساران رضوی رضایت اکثر افراد را در انجام پرونده های حقوقی دارد و به عنوان یک وکیل با اخلاق در بین مردم زبانزد است.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سوابق کار در وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09155050562 – 05138456254

آدرس: مشهد، خیابان ابن سینا، مقابل خیابان پاستور، حاشیه بوستان سینا، طبقه فوقانی خانه کتاب وکیل

سید مجتبی علوی

سید مجتبی علوی-وکیل از ما

سید مجتبی علوی وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل مشهد می باشد؛ ایشان مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دارند و دارای سابقه بسیار طولانی مدت در شغل خود است. وی تاکنون رضایت هر یک از موکلان خود را جلب نموده و توانسته پرونده‌های زیادی را با موضوعات مختلف به نحو احسن حل کند؛ ایشان 16 سال سابقه درخشان وکالت دارد.

تخصص:

 • کیفری
 • حقوقی
 • خانواده

آدرس: مشهد

مهناز دلاویز

مهناز دلاویز

مهناز دلاویز وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و مذهبی مشهد است که چندین سال مشغول به فعالیت حقوقی است. وی شرایط هر یک از موکلین خود را به خوبی و به درستی درک می کند و مشاوره های کاملا تخصصی را در اختیار هر یک از آنان قرار می دهد و تمام تلاشش بر موفقیت پرونده ای است که بر عهده گرفته است. خانم مهناز دلاویز بهترین وکیل در مشهد محسوب می شود.

تخصص و مهارت:

 •  کارشناسی حقوق
 • مشاور حقوقی

آدرس: مشهد، بلوار شفا، ساختمان ارم، واحد7

وحید ملازاده ایابی

وحید ملازاده ایابی

وحید ملازاده ایابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر زیبا و بزرگ مشهد است که در زمینه دعاوی کیفری فعالیت می کند و تخصص بسیار زیادی در شغل خود دارد. ایشان داراری شماره پروانه وکالت 8487 از قوه قضاییه است و آخرین مدرک تحصیلی که وی اخذ کرده است کارشناسی حقوق قضایی می باشد. وی در حرفه خود صداقت دارد و رضایت هر یک از موکلین را در اولویت هر چیزی قرار می دهد؛ جناب آقای ملازاده بهترین وکیل در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه مفید در زمینه وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: مشهد، قاسم آباد، بلوار شاهد

شماره تماس: 09155177481

زهرا قنادی زاده

زهرا قنادی

زهرا قنادی زاده وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل در مشهد است که مشغول به کار تخصصی وکالت می باشد. وی تسلط بسیار زیادی به تمام دعاوی های متنوع حقوقی دارد و تاکنون پرونده های بسیار زیادی را به موفقیت کامل رسانده است.

تخصص و مهارت:

 •  کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • تخصص در دعاوی های ملکی، بانکی، بازرگانی، خانواده، ارث، امور محجورین در امور کیفری هم قتل،کلاهبرداری، مواد مخدر،جعل و غیره
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09153588230

آدرس: مشهد، چهار طبقه داخل مدرس۸، ساختمان۱۲۱، نیم طبقه دوم

مجید مبارکی

 مجید مبارکی-وکیل از ما

مجید مبارکی مشاور حقوقی و کارشناس حقوق و وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ مشهد است که تقریبا 7 سال سابقه بسیار درخشان در کارنامه خود ثبت کرده است. وی دارای شماره پروانه 25571 از سوی کانون وکلای دادگستری می باشد که می‌تواند بهترین نتیجه را در زمان بسیار کوتاه به دست آورد. از این رو اگر شما هم به دنبال بهترین وکیل در مشهد هستید، می توانید از ایشان کمک بگیرید.

آدرس: مشهد، قاسم آباد، امامیه 10، نبش چهارراه اول

شماره تماس: 09155051605

نیره برومند ابراهیمی

 نیره برومند ابراهیمی-وکیل از ما

نیره برومند ابراهیمی بهترین وکیل‌ددر مشهد می باشد. ایشان در کار خود صداقت و احساس مسئولیت دارد و رضایت موکلین خود را جلب می نماید؛ سرکار خانم برومند مسئله موکلین خود را مشکل خود دانسته و همواره همه تلاشش را می کند تا به بهترین نتیجه‌ برسد.

آدرس: مشهد، بلوار دانشجو

شماره تماس: 09153187422

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری

علیرضا قدیری وکیل پایه یک دادگستری می باشد که فارغ التحصیل از دانشگاه تهران است؛ ایشان تقریبا بیش از 25 سال سابقه درخشان وکالتی در زمینه پرونده های بسیار مهم دارند و بهترین وکلای مشهد محسوب می شوند؛ ایشان عضو رسمی کانون وکلای استان خراسان و رییس هیئت مدیره موسسه حقوقی نیک دادفران است؛ جناب آقای قدیری یکی از بهترین وکیل در مشهد است.

تخصص و مهارت:

 • سابقه حضور در هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان
 • بازرس هیأت مدیره و نماینده ویژه کانون وکلا در اتحادیه سراسری کانونهای وکلا ی کشور
 • کارگروه آموزش و تحقیقات شورای پیشگیری از وقوع جرم مشهد
 • مدیریت آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی حقوق ثبت خراسان

شماره تماس: 09151157669 – 09155909549

آدرس: مشهد- خیابان سناباد- نبش سناباد ۴۲

محمد سید نژاد

 محمّد سید نژاد-وکیل از ما

محمد سید نژاد جزو محبوب ترین و مشهورترین وکلای شهر بزرگ مشهد است که شما می‌توانید با خیال کاملا راحت پرونده های خود را به وی بسپارید تا نتایج عالی آن را ببینید. ایشان تا به امروز توانسته موفقیت‌های بسیار زیادی به دست آورد و دارای سابقه کاری طولانی مدتی است؛ ایشان بهترین وکیل در مشهد است که بین مردم عزیز شهر مشهد شهرت و محبوبیت بسیار زیادی دارد.

آدرس: مشهد، جنب دادگستری

شماره تماس: 09153162787

محمد نظری نیا

محمد نظری نیا-وکیل از ما

محمد نظری نیا وکیل پایه یک دادگستری است و ایشان به عنوان یکی دیگر از بهترین وکیل در مشهد می باشد که با مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه فردوسی مشهد فارغ التحصیل شده اند و در ضمن مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا را نیز دارد. این وکیل مجرب نه تنها بر زبان فارسی بلکه به زبان عربی نیز تسلط دارد؛ ایشان پروانه وکالت پایه یک دادگستری دارد؛ ایشان در زمینه دعاوی مختلف حقوقی، خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی و شرکتی مهارت دارد و دارای پرونده‌های موفق زیادی است.

تخصص و مهارت:

 • حقوقی
 • خانواده
 • کیفری
 • ملکی
 • ثبتی
 • شرکتی

آدرس: انتهای فلسطین روبروی دستغیب13سه راه فلسطین پلاک202واحد2

علی بهروش

علی بهروش

علی بهروش یکی از بهترین وکیل در مشهد است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به صورت کاملا تخصصی در دعاوی خانواده و طلاق فعالیت دارد و تا به امروز توانسته پرونده های بسیار زیادی را در زمینه طلاق توافقی در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برساند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در دفتر حمایت حقوقی قضایی ایثارگران و بسیجیان سپاه
 • دکتری حقوق خصوصی
 • بنیان گذار سامانه وکیل نوین

آدرس: مشهد، قاسم آباد، چهارراه ورزش، نبش شاهد 33، برج ایلما، طبقه 4، واحد 401

شماره تماس: 05136140000 – 09156222213

انواع وکالت

وکالت را می توان در 4 دسته طبقه بندی کرد که انتخاب بهترین وکیل در مشهد می تواند از هر یک از این گروه ها باشد. این گروه ها عبارتند از:

وکیل انتخابی

اگر شخصی وکیلش را به صورت فردی و با تحقیق و شناخت انتخاب کند و با تنظیم قرارداد و تعیین حقوق طرفین از او بخواهد که پرونده را در دست بگیرد از وکیل انتخابی استفاده کرده است.

وکیل تسخیری

وکیل تسخیری به وکیلی گفته می شود که در اختیار متهم کیفری قرار می گیرد. اگر شخصی به دلیل دعاوی کیفری در دادگاه ها حضور داشته باشد و توانایی بهره بردن از بهترین وکیل در مشهد را نداشته باشد، دادگاه به صورت اجبار و طبق صلاح دید خود برای متهم از بین وکلای دادگستری رایگان، وکیلی را انتخاب می کند.

وکیل معاضدتی

وکیل معاضدتی مخصوص پرونده های حقوقی می باشد. مواقعی پیش می آید که نوع دعاوی پرونده، حقوقی است و نیاز است که از یک وکیل برای پیگیری پرونده استفاده شود، ولی موکل توانایی کمک گرفتن از بهترین وکیل در مشهد را ندارد. در این صورت دادگاه با تعیین عسر و حرج موکل و کمیسیون معاضدت کانون وکلا، وکیلی را به صورت رایگان در اختیار فرد قرار می دهد.

وکیل اتفاقی

وکیل اتفاقی به وکیلی گفته می شود که فارغ التحصیل رشته حقوق باشد، ولی وکیل پایه یک دادگستری نباشد و بخواهد به صورت موردی به دفاع از حقوق یکی از بستگان نزدیک خود در دادگاه بپردازد. چنین شخصی می تواند با پرداخت هزینه ای به دادگاه و طی مراحل قانونی، پرونده مورد نظر را اخذ و از موکل در دادگاه دفاع کند. به این وکیل، وکیل اتفاقی می گویند.

انواع وکالت

همچنین اگر به دنبال یافتن وکیل کیفری هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل کیفری در مشهد مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین وکیل در مشهد

ویژگی هایی که نمایانگر بهترین وکیل در مشهد است و باعث انتخاب او از بین وکلای دیگر می شود، به شرح زیر می باشد:

 • باید سطح علمی بالایی داشته باشد و مسلط به قوانین کشور باشد.
 • اطلاعات خود را به روز کند.
 • تجربه و سابقه وکالت در پرونده مورد نظر را داشته باشد.
 • بهترین وکیل درایران باید تعهد و وجدان کاری داشته باشد.
 • باید درخواست مالی خود به صورت شفاف بیان کند و انصاف را رعایت کند.

لازم به ذکر است، کلیه ویژگی های ذکر شده در رابطه با بهترین وکیل خانواده در مشهد نیز صدق می کند.

دسته بندی دعاوی برای انتخاب وکیل

همه روزه ممکن است بسیاری از افراد در مراجع قضایی و دادگاه ها، درگیر پرونده های قضایی و دعاوی کوچک و بزرگی باشند و برای حل آن به دنبال متخصص مخصوص این کار، یعنی وکلای برجسته ای هم چون بهترین وکیل در اهواز باشند. تمامی دعاوی جاری در مراجع قضایی را می توان به طور کلی در سه دسته طبقه بندی کرد که به شرح زیر می باشد:

دعاوی کیفری: دعاوی کیفری به پرونده هایی اطلاق می گردد که شخصی در جایگاه شاکی و شخص دیگری در جایگاه متشکی عنه قرار می گیرد. در پرونه های کیفری موضوع بحث جرم اتفاق افتاده است. در واقع طرح دعوا توسط شاکی از این منظر صورت می گیرد که تقاضای مجازات برای فرد متهم درخواست شود.

در دعاوی کیفری اختتام پرونده و رهایی فرد متهم تنها با جبران خسارت مالی و جلب رضایت فرد شاکی صورت نمی پذیرد، چرا که اینگونه دعاوی جنبه عمومی نیز دارند و باید به دلیل این که عملی خلاف قانون در کشور انجام شده است مجازات عمومی آن نیز گذرانده شود. برای مثال در این موضوعات ممکن است فرد متهم به حبس، شلاق، پرداخت دیه به مقدار زیاد و اعدام محکوم شود. نوعی از دعاوی کیفری وجود دارد که شاکی خصوصی نداشته و جرم صورت گرفته علیه کشور و قانون کلی می باشد، مثل کسانی که جرایمی مانند اقدام علیه امنیت ملی انجام می دهند.

دعاوی حقوقی: منشاء این اختلافات، دعوای افراد مختلف بر سر حقوق خود و وارد شدن ضرر و زیان به یکی از افراد و نقض تعهدات صورت گرفته است. این دعاوی غالبا با داد و ستدهای مالی و جبران خسارات همراه می باشد و جنبه عمومی نداشته و با رضایت فرد شاکی، به پایان می رسد. دعاوی حقوقی همچون ارث و وصیت، قیومیت، دعاوی بانکی، خانواده، خسارات رانندگی و انواع خسارات وارده به املاک و اراضی می باشد. بهترین وکیل در اهواز می‌ تواند در دادگاه های حقوقی از موکل خود چه درجایگاه خواهان و چه خوانده دفاع کند و پرونده را با کم ترین ضرر و زیان به پایان برساند.

دعاوی اداری: این دعاوی از جمله مواردی هستند که طرفین پرونده، یک فرد کارمند و یا کارگر و سازمانی که فرد در آن مشغول به کار است، می باشد. مرجع رسیدگی کننده به آن نیز مخصوص این مورد بوده و به نام دیوان عدالت اداری شناخته می شود.

کلام آخر

در این مقاله ما مطالبی را در مورد انواع وکالت و ویژگی های یک وکیل خوب بیان کردیم. کسانی که در پرونده های خود به بن بست می خورند، می توانند با استفاده از یک وکیل خوب گره از پرونده خود باز کنند و حتی نتیجه آن را تغییر دهند. از این رو، تعدادی از بهترین وکیل در مشهد را برای کسانی که به دنبال یک وکیل زبده می گردند، معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. لطفا برای پاسخ سوالات مورد نظرتان، با شماره تماس وکلایی که در سایت وکیل چی معرفی شده اند، تماس بگیرید. برای مشاهده مقاله بهترین موسسه حقوقی در مشهد کلیک کنید.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

اگر شخصی هزینه گرفتن وکیل را نداشته باشد می تواند درخواست وکیل معاضدتی دهد.

حق الوکاله چقدر است؟

یا طبق تعرفه آیین نامه مصوب 1399 و یا به صورت توافقی

رای غیابی به چه معناست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است.

4.8/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا