وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در همدان⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در همدان را به شما معرفی کنیم. دعاوی کیفری از جمله موضوعات پرتنش و حساس در بین دعاوی موجود در مراجع قضایی می باشد و به همین دلیل این دعاوی نیازمند همراهی یک وکیل در کنار شاکیان و متهمان می باشد. وکلای فعال در این حوزه باید بتوانند به خوبی از موکلین خود در محضر دادگاه دفاع کنند و از تضییع حقوق آن ها و مجرم شناخته شدن شان جلوگیری نمایند. برای شناخت وکلا و کسب اطلاعات لازم در خصوص دعاوی کیفری در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل کیفری در همدان کیست؟

بهترین وکیل کیفری در همدان به وکیلی اطلاق می گردد که در زمینه انواع جرایم و دعاوی کیفری تجربه و اطلاعات لازم را داشته باشد و همچون یک وکیل مدافع حرفه ای در کنار موکل خود در دادگاه حاضر شود. کسی که به عنوان بهترین وکیل در همدان فعالیت می کند، باید پروانه وکالت را دریافت نموده و دوره کارآموزی خود را برای نائل آمدن به درجه وکیل پایه یک دادگستری گذرانده باشد. در این صورت دادگاه نمی تواند برای باطل کردن تمبر وکیل برای دفاع از موکلش ایرادی وارد کند.

وجود بهترین وکیل کیفری در همدان در کنار موکلین از این نظر ضروری است که این دعاوی با مجازات هایی همچون حبس و اعدام و شلاق در کنار پرداخت خسارت مالی همراه است. کوتاهی و ناشی گری یک وکیل می تواند عواقب سنگینی را برای متهمین رقم بزند.

دسته بندی دادگاه های کیفری

دادگاه های کیفری با دادگاه های حقوقی متفاوت هستند و در آن ها تنها به دعاوی کیفری و جرایم مربوط به آن رسیدگی می شود. دعاوی کیفری را می توانیم در انواع زیر دسته بندی کنیم که به شرح زیر می باشند:

دادگاه کیفری اول: در این نوع دادگاه ها، پرونده هایی بررسی می شوند که جرایم آن ها سنگین بوده و مجازاتی همچون حبس ابد و یا اعدام با توجه به جرم صورت گرفته برای آن ها در نظر گرفته می شود. جرایمی مانند مواد مخدر و قتل اقداماتی که سیاسی بوده و به مطبوعات نیز مربوط می باشد، در دادگاه های کیفری نوع اول مورد بررسی قرار می گیرند.

دادگاه کیفری دوم: دادگاه کیفری دوم به دادگاه هایی می گویند که درآن ها جرایم کیفری معمولی بررسی می‌ شوند. دعاوی ای مانند سرقت، مواد مخدر در مقدار کم، اختلاس، جرایم اینترنتی، نزاع و… که ممکن است مجازات آن ها چندین سال زندان، شلاق، پرداخت دیه و این چنین مواردی باشد. به دادگاه های کیفری نوع دوم، دادگاه عمومی نیز گفته می شود.

دادگاه انقلاب: در دادگاه انقلاب به جرایم خاصی رسیدگی می شود که جرم آن ها برای حکومت و نظام قابل توجه است. از جمله جرایمی مثل محاربه، فساد فی الارض، تبانی و اجتماع علیه نظام همراه با اقدامات مسلحانه، تخریب اموال عمومی، توهین به مقدسات و بنیانگذار جمهوری اسلامی و اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی کشور در دادگاه انقلاب بررسی می شود.

دادگاه روحانیت و نظامی: ممکن است روحانیون و نظامیان نیز دچار عملی خلاف قوانین شوند که از نظر قانون جرم محسوب شود. رسیدگی به این جرایم در دادگاه های نظامی و روحانیت انجام می شود.

دادگاه نوجوانان و اطفال: اگر فرد متهم و یا کسی که از او شکایتی صورت گرفته سن زیر 18 سال داشته باشد، در دادگاه های عمومی و کیفری نوع یک و دیگر دادگاه جرمش مورد بررسی قرار نمی گیرد و به جرایم آن ها در دادگاهی مخصوص رسیدگی می شود. حتی زندانی که آن ها حبس شان را می گذرانند نیز متفاوت از بزرگسالان است.

 بهترین وکیل کیفری در همدان کیست؟

تفاوت دعاوی کیفری و حقوقی

دعاوی رایج در دادگاه ها و مراجع قضایی می تواند از نوع حقوقی و کیفری باشد. این دو با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • در دعاوی حقوقی، فرد متهم موظف است که ضرر و زیان وارد شده به طرف مقابل را جبران کند و خسارات آن را پرداخت نماید. دعاوی حقوقی تنها به پرداخت جرایم نقدی خلاصه نمی شود و فرد متهم بعد از اثبات جرم لازم است مجازات مورد نظر را نیز بگذراند و جنبه عمومی جرم را نیز تحمل کند.
 • برای شکایت و تنظیم لایحه های دفاعی و اعتراضی در دعاوی حقوقی، فرد متقاضی باید از سربرگ های مخصوص برای ثبت دادخواست خود استفاده نماید، اما در دعاوی کیفری چنین محدودیتی وجود ندارد.
 • در دعاوی حقوقی حضور وکیل در کنار موکلین ضروری و اجباری نیست، اما در دعاوی کیفری باید حتما فرد متهم از بهترین وکیل کیفری در ایران برای کاهش مجازات خود بهره ببرد.
 • با رضایت فرد شاکی در دعاوی حقوقی پرونده بسته می شود، اما در دعاوی کیفری تنها رضایت شاکی کافی نیست و مجازات عمومی نیز برای فرد در نظر گرفته می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل کیفری در همدان را بشناسید!

فریدون طاهری

طاهری

فریدون طاهری وکیل پایه یک دادگستری با 11سال سابقه حقوقی مشغول به فعالیت میباشند. ایشان وکیل بانک توسعه تعاون و وکیل بانک صنعت و معدن هستند.

تخصص و مهارت:

 • پیگیری پرونده ی حقوقی کیفری وخانواده
 • سابقه فعالیت به عنوان وکیل در موسسه کوثر
 • سابقه فعالیت به عنوان وکیل در بانک مهر اقتصاد

ادرس: همدان چهاراراه تختی ساختمان جام جم طبقه دوم واحد11(طبقه فوقانی دفتر اسناد 69 )

شماره تماس: 09189139918

مریم عاشری

مریم عاشری

مریم عاشری وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان است و تسلط بسیار خوب و کاملی بر روی قوانین حقوقی و کیفری دارد، از این رو توانسته است تا با عنوان بهترین وکیل کیفری در همدان در نزد مردم شناخته شود. سرکار خانم مریم عاشری در دعاوی های متعدد از جمله کیفری، خانوادگی، ملکی، تجاری و غیره مشغول به انجام دادن فعالیت در شهر بزرگ همدان است و همچنان با ارائه دادن مشاوره های مختلف حضوری و غیر حضوری به مراجعه کنندگان در شهر بزرگ همدان، به آن ها کمک های بسیار زیادی در این جهت می کند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 6 سال سابقه کار در امور وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، جنب دادگستری

لیلا آرین پارسا

لیلا آرین پارسا

لیلا آرین پارسا وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان می باشد و کارنامه بسیار درخشان وکالتی دارد. وی دارای سابقه بسیار زیادی در حوزه وکالت است و همین مسئله موجب اعتماد و اطمینان مردم در همدان شده است و باعث شده است تا پرونده های حقوقی و کیفری بسیار زیادی به او واگذار شود.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه کار در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • استاد دانشگاه

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، پاساژ الماس، اداری ۲، طبقه ۴، واحد ۴۳

حسین آراسته

حسین آراسته

حسین آراسته وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر بزرگ همدان مشغول به انجام دادن فعالیت های وکالتی در زمینه های متعدد کیفری، ملکی، طلاق، خانوادگی و غیره است؛ آقای حسین آراسته تا به امروز به عنوان وکیل و مشاور حقوقی بانک مهر اقتصاد فعالیت داشته است و به علت داشتن سابقه بالایی که در انجام دادن امور وکالتی داشته، به عنوان بهترین وکیل کیفری در همدان شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه کاری و تخصص در امور وکالتی
 • کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، پاساژ الماس، طبقه سوم، واحد ۲۹

علی اسدی حبیب

علی اسدی حبیب

علی اسدی حبیب وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان است و مهارت بسیار زیادی در دعاوی های کیفری، ملکی، مالی، طلاق، تجاری، طلاق و غیره دارد. جناب آقای علی اسدی حبیب راهکارهای موثری به مراجعه کنندگان و موکلینش ارائه می دهد که موجب شده است تا کمک های بسیار زیادی در این امور کیفری به آن ها داشته باشد. وی با لقب بهترین وکیل کیفری در همدان شناخته می شود و همین مسئله باعث شده است تا مردم به ایشان اعتماد کرده و پرونده های زیادی را به او واگذار کنند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، ابتدای کوچه دادگستری، مقابل اداره پست، ساختمان پردیس، طبقه اول، واحد۳

مهدی نظری

مهدی نظری

مهدی نظری وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر بزرگ همدان فعالیت حقوقی انجام می دهد؛ وی با سعی و تلاش بسیار زیادی که داشته توانسته است تا بهترین و موثرترین راه و روش ها را در  مشاوره های حقوقی خود به مردم عزیز ارائه دهد. جناب آقای مهدی نظری با صداقت و درستکاری که در کارش دارد، تلاش می کند تا اعتماد و اطمینان مردم را جلب کند.

تخصص و مهارت:

 • 2 سال سابقه کار وکالتی
 • کارشناس حقوق
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، ابتدای خیابان خواجه رشید، پاساژ خواجه رشید طبقه اول، دفتر وکالت جواد صاحبی

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان در شهر همدان وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ همدان مشغول به انجام فعالیت های متعدد و مختلف حقوقی است. وی با لقب بهترین وکیل کیفری در همدان شناخته می شود و از جمله اهداف وی این است تا پرونده های سخت موکلین خود را به طور مثبت در دادگاه به پیش ببرد. سرکار خانم افسانه مرادی برلیان در تلاش می باشد تا موکلین خود را راضی نگه دارد و پرونده هایی را که برعهده گرفته است را با موفقیت همراه کند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، صالح آباد، ابتدای خیبان شهید بهشتی، جنب شیرینی سرای ولیعهد

وحید جلائی

وحید جلائی

وحید جلائی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان است و چندین پرونده بسیار موفق وکالتی را در کارنامه شغلی اش دارد و تلاش می کند تا روش ها و راهکار ها خوبی را به موکلین خود ارائه دهد. جناب آقای وحید جلائی با لقب بهترین وکیل کیفری در همدان فعالیت می کند و با بیان شیوا و رسائی که دارد موجب شده است تا دفاعیات بسیار خوب و قوی را برای همه موکلینش انجام دهد و یکی از مهم ترین اهدافش به موفقیت رساندن پرونده های تک تک موکلین می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کار در امور وکالت
 • دکتری حقوق عمومی
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، میدان جهاد، ابتدای جهان نما، نرسیده به هلال احمر، ساختمان ایران مهر، طبقه ۶، واحد ۲۴

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و تاریخی همدان است و مشغول به کار در دعاوی های کیفری، خانوادگی، ملکی، تجاری و غیره می باشد. سرکار خانم فائزه حسنلو پرونده های بسیار زیادی را با موفقیت به پایان رسانده است و در دعاوی های متعدد کیفری، مالی، تجاری، ثبتی و غیره نیز تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. وی مشاوره های مختلفی را به صورت حضوری و غیر حضوری را برگزار می کند و در تلاش می باشد تا بتواند رضایت موکلینش را جلب کند و به پیشبرد پرونده آن ها کمک کند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، کوچه دادگستری، ساختمان پردیس 5، طبقه 2

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری یکی از بهترین وکیل کیفری در همدان است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی همدان می باشد و دارای مدرک تحصیلی دکتری حقوق جزا و جرم شناسی است؛ جناب آقای شهسواری دارای فن بیان بسیار قوی است و بین بهترین وکلای همدان قرار دارد؛ ایشان چندین سال سابقه درخشان وکالت در دعاوی مالی، دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، شهرداری، زمین شهری، مسکن و شهرداری، اوقاف، اجرت المثل و خلع ید و غیر دارد.

آدرس: همدان، میدان دانشگاه، ابتدای خیابان میرزاده عشقی، ساختمان امین، طبقه ٣، واحد ٧

ویژگی های بهترین وکیل کیفری در همدان

دعاوی کیفری از جمله دعاوی حساس و پیچیده می باشد. تبرئه شدن و خلاصی از اتهاماتی که در این بین اتفاق می افتد، نیازمند دفاع تمام قد در مراجع قضایی می باشد. اثبات بی گناهی در دادگاه های کیفری نیازمند همراهی یک وکیل خبره است. توصیه می شود برای حضور در دادگاه در چنین شرایطی افراد حتما از بهترین وکیل کیفری در همدان کمک بگیرند. انتخاب یک وکیل مناسب کار راحتی نیست و باید معیارها و ویژگی هایی مورد بررسی قرار بگیرد. این ویژگی های عبارتند از:

 • وقت شناسی و حضور در دادگاه در موعد مقرر و رساندن مستندات و لایحه ها به دست قانون در زمان تعیین شده
 • آشنایی کامل با مراجع قضایی، قوانین و تبصره های کیفری و چگونگی رسیدگی اثبات حقاقیق توسط پزشکی قانونی
 • داشتن پروانه وکالت و گذراندن دوره کار آموزی
 • قدرت تمیز و تشخیص اسناد و مدارک جعلی از اصل
 • آمادگی برای مقابله با دسیسه ها و فریب های طرف مقابل
 • عادل بودن و داشتن وجدان کاری و مسئولیت پذیری
ویژگی های بهترین وکیل کیفری در همدان

نحوه تنظیم شکایت نامه کیفری

تنظیم شکایت نامه های کیفری نیازی به ثبت در برگه های مخصوص و فرمت ویژه ندارد. اما در شکایت نامه های حقوقی افراد و وکلای آن ها موظف اند که در برگه های مخصوصی شکوائیه را تنظیم کنند. در جرایم کیفری، افراد می توانند به هر روش و در هر ورقه ای شکایت خود را ثبت کنند. پس از نگارش، شکوائیه مورد نظر به دادسرای محلی ارسال می شود و به همین دلیل باید مخاطب نامه، ریاست محترم دادسرا باشد.

در این نمونه از اوراق قضایی لازم است تمام مشخصات شخصی که از او شکایت شده است، به همراه عنوان جرم، زمان و مکان آن به ثبت برسد. پس از تحویل برگه به دادسرا، تحقیقات راجع به شکایت صورت گرفته آغاز می شود و حکم جلب متهم صادر می شود.

نکات مورد توجه برای تنظیم شکایت نامه

جهت نگارش و تنظیم شکایت نامه ها، لازم است نکاتی مورد بررسی قرار گیرد تا اوراق قضایی تنظیم شده در مراجع قضایی مورد تایید واقع شود. نکات مورد توجه در این حوزه عبارتند از:

داشتن اهلیت: زمانی که شخصی در جایگاه شاکی قرار می گیرد و تصمیم به تنظیم یک شکایت نامه کیفری به صورت فردی و یا به کمک بهترین وکیل کیفری در همدان می گیرد، لازم است به این نکته توجه کند که باید اهلیت جامعه ایرانی داشته باشد. یعنی فردی که ایرانی نیست و تابع جمهوری اسلامی نمی باشد نمی تواند به صورت عادی در دادگاه کیفری طرح شکایت کند.

داشتن سن قانونی: فرد شاکی باید دارای سن قانونی باشد، یعنی سن او بالای 18 سال باشد. اگر فرد شاکی دختر و سن او بالای 9 سال باشد و یا پسری با سن بالای 15 سال باشد، برای این که بتواند در جایگاه شاکی قرار گیرد باید به کمک قیم خود این موضوع را مطرح نماید.

نوع شکایت صورت گرفته: جرایمی مانند افترا، فحاشی و توهین از جمله جرایم شخصی هستند و جنبه عمومی ندارند. اما جرایمی که جنبه عمومی دارند، رسیدگی به آن ها نیز متفاوت است. پس از ثبت شکایت نامه و ارائه این دادخواست به دادسرا، کارشناسان مربوطه تحقیقات را آغاز می نمایند و آن را مورد بررسی قرار می دهند.

اعلام جرم بدون شاکی خصوصی: جرایمی نیز هستند که کاملا عمومی بوده و شاکی خصوصی ندارند و نیازی نیست که حتما به دادسرا شکایت نامه ای در مورد آن تحویل داده شود. از این نظر برای این گونه جرایم، کارشناسان و ماموران نیروی انتظامی می توانند با مدارک و شواهد لازم اعلام جرم کنند و آن ها را از جنبه عمومی مورد بررسی قرار دهند. علاوه بر نیروی انتظامی در برخی موارد بسیج و سپاه نیز می توانند جزو ضابطین دادگستری عمل کنند.

کلام آخر

در این مقاله راجع به یکی از انواع دعاوی پر چالش و پیچیده و حساس به نام دعاوی کیفری صحبت کردیم. همچنین مخاطب ما در این مقاله، مردم شریف همدان بود و برای آن ها 10 تا از بهترین وکیل کیفری در همدان را معرفی کردیم. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد.

از همراهی شما تا انتهای مقاله سپاس گزاریم. از شما خواهشمندیم نظرات و پیشنهادات خود را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل خانواده در همدان کلیک کنید.

آیا رضایت اولیای دم می تواند قاتل را از زندان آزاد می شود؟

 بعد از رضایت اولیای دم دادگاه بر اساس شرایط عمومی قاتل را مجازات کند.

اگر فردی مالی را که سرقت کرده است را بفروشد مرتکب چه مجازاتی شده است؟

مرتکب دو جرم شده است یکی مرتکب سرقت شده است و دیگری انتقال و یا فروش مال غیر که در حکم کلاهبرداری می باشد.

معنی واژه محکومیت چیست؟

واژه “محکومیت” به این معناست که دادگاه دلایل وقوع جرم را کافی دانسته و رای به مجازات مجرم صادر کرده است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا