وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج⚡【سال1403】⚖️

بهترین وکیل مهریه در سنندج کیست؟ وظایف بهترین وکیل مهریه در سنندج به عنوان وکیل زوجه یا زوج چیست؟ در هنگام طرح دعوای مهریه، می توان به یک وکیل مجرب در این زمینه مراجعه نمود تا نتایج بهتری در زمان کمتر حاصل گردد. اما نیاز است که اطلاعات کافی در خصوص وظایف این وکیل و شناسایی یک وکیل خوب داشت. در این مطلب از سایت وکیل چی به بررسی وکیل مهریه می پردازیم، با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در سنندج چه کسی است؟

وکیل مهریه به عنوان نماینده زوج یا زوجه پیگیری پرونده مهریه را به عهده می گیرد. این وکیل باید در خصوص قوانین خانواده و به خصوص مهریه اطلاعات جامعی داشته باشد. همچنین وی باید توانایی برقراری سازش و سپس ایجاد توافقات دو طرفه میان زوجین را دارا باشد. بهتر است که وکیل مهریه دارای پروانه وکالت پایه یک باشد تا محدودیتی در وکالت او وجود نداشته باشد.

بهترین وکیل مهریه در سنندج، دارای سابقه درخشانی در زمینه وکالت دعاوی مربوط به مهریه است. ایشان باید با روال رسیدگی به چنین پرونده هایی آشنا باشد و مناسب ترین راه را برای پیشبرد آن ها انتخاب نماید. وی باید از درایت کافی برای پیگیری پرونده برخوردار باشد تا بتواند بهترین نتایج را برای موکل خود رقم بزند. بهترین وکیل طلاق در سنندج باید منظم و وقت شناس باشد و برای احیای حقوق موکل خود، به صورت منظم پرونده را تا زمان مختومه شدن پیگیری نماید. 

بهترین وکیل مهریه در سنندج چه کسی است؟

وظیفه بهترین وکیل مهریه در سنندج به عنوان وکیل زوج

وکیلی که در زمینه طلاق و مهریه، فعالیت می کند، می تواند وکیل زوج و یا زوجه باشد. وی در هر یک از این شرایط، وظایف مختلفی را به عهده خواهد داشت. مهریه حقی است که به زن تعلق دارد و مرد مکلف به پرداخت آن می باشد. به همین دلیل زوج، به هیچ طریقی نمی تواند تلاشی برای عدم پرداخت مهریه انجام دهد. با توجه به این موضوع، وکیل زوج نیز در این شرایط توانایی برای کمک به زوج در جهت عدم پرداخت مهریه نخواهد داشت.

مرد تنها می تواند درخواست اعسار را به دادگاه تقدیم نماید تا بتواند مهریه زوجه را به صورت اقساطی پرداخت کند. برای قبول این درخواست، باید عدم توانایی مالی زوج به دادگاه اثبات شود. بهترین وکیل مهریه در سنندج، در این زمینه می تواند به زوج کمک نموده و عدم تمکن مالی زوج را به دادگاه اثبات نماید. این موضوع نیازمند انجام مراحل مختلفی است که جزو وظایف وکیل زوج می باشد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج به همراه آدرس دفتر وکالت عبارتند از:

نام وکیلآدرس دفتر وکالت
نیشتمان فاتحیسنندج، خیابان جام جم، تپه کرباسی، کوچه باباشهابی
محمدوفا جعفریسنندج، بهاران 219، خیابان قانع
سیروان حمیدپورسنندج، خیابان پاسداران، مجتمع هورام، ورودی جنوبی
سیاوش حیدریسنندج، نبش چهار راه وکیل، جنب دفترخانه اسناد رسمی شماره 92
مرتضی جوانمردیسنندج، ابتدای خیابان حسن آباد، کوچه هیمن، ساختمان وکلای یاسان

10 تا از بهترین وکیل مهریه در سنندج را بشناسید!

نیشتمان فاتحی

نیشتمان فاتحی

خانم فاتحی جزو وکلای بنام و سرشناس استان کردستان هستند که حدود 12 سال است در شهر سنندج فعالیت حقوقی انجام می دهند. ایشان از نظر اطلاعات حقوقی، توانایی وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف را دارند اما در برخی پرونده ها مانند خانواده و مهریه تسلط بالاتری بر قوانین دارند. سرکار خانم نیشتمان فاتحی بسیار امانت دار، صادق، رازدار و متعهد هستند و به همین سبب هم اعتماد موکلین خود را جلب کرده اند. پروانه وکالت شماره 14193 متعلق به ایشان می باشد.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم اوراق قضایی و قراردادها
 • تخصص در وکالت پرونده های مهریه
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: سنندج، خیابان جام جم، تپه کرباسی، کوچه باباشهابی، پلاک 2

محمدوفا جعفری

محمد وفا جعفری

جناب آقای محمدوفا جعفری پس از اتمام تحصیلات حقوقی خود موفق به دریافت پروانه وکالت 49111 از قوه قضاییه شدند. ایشان چندین سال است که در شهر سنندج به فعالیت های حقوقی و وکالت مشغول هستند. آقای جعفری، کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی هستند و عضو کانون وکلای دادگستری استان نیز هستند. این وکیل کارکشته موفقیت های بسیاری را به خصوص در زمینه مهریه کسب نموده اند که باعث شده ایشان به عنوان بهترین وکیل مهریه در سنندج شناخته شوند.

تخصص و مهارت:

 • تخصص در دعاوی اجرای احکام مدنی و کیفری
 • وکالت پرونده های اجراییات، اجرای ثبت و آیین دادرسی
 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی، کیفری، ثبتی و ملکی مختلف

آدرس: کردستان، سنندج، بهاران 219، خیابان قانع، کوچه مروارید 5

سیروان حمیدپور

سیروان حمیدپور

آقای حمیدپور را می توان به عنوان یکی از وکلای شناخته شده در سنندج معرفی کرد. ایشان دارنده پروانه وکالت درجه یک به شماره 6620 می باشد. آقای سیروان حمیدپور با تکیه بر اطلاعات حقوقی و تجربیات ارزنده خود تعداد قابل توجهی از پرونده های حقوقی و کیفری را به نتیجه مثبت رسانده اند. مشاوره های حقوقی ارائه شده توسط ایشان هم منجر به حل و فصل بسیاری از مشکلات مردم شده است. تعداد زیادی از موکلین ایشان از عملکرد این وکیل حاذق رضایت دارند.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم اوراق قضایی مانند دادخواست
 • نگارش قراردادها، اظهارنامه ها و مبایعه نامه ها
 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی و کیفری گوناگون

آدرس: سنندج، خیابان پاسداران، مجتمع هورام، ورودی جنوبی، طبقه 3، واحد 8

سیاوش حیدری

سیاوش حیدری

از دیگر وکلای معروف و مورد اعتماد مردم در استان کردستان می توان از آقای سیاوش حیدری یاد کرد. ایشان دارای تحصیلات حقوقی و پروانه وکالت درجه یک به شماره 25116 هستند. آقای حیدری حدود یک دهه است که در سنندج به ارائه خدمات حقوقی می پردازند. موفقیت های چشم گیری که ایشان در وکالت دعاوی مختلف کسب کرده اند سبب شده بتوانند عنوان بهترین وکیل مهریه در سنندج را به خود اختصاص دهند. همکاری با موسسات و شرکت های مختلف در کارنامه کاری ایشان دیده می شود.

تخصص و مهارت:

 • تنظیم انواع قراردادهای داخلی و خارجی
 • ارائه مشاوره های حقوقی تخصصی به صورت حضوری
 • ارائه مشاوره به صورت غیر حضوری، تلفنی و آنلاین

آدرس، سنندج، نبش چهار راه وکیل، جنب دفترخانه اسناد رسمی شماره 92

مرتضی جوانمردی

مرتضی جوانمردی

ایشان نیز یکی دیگر از وکلای با تجربه  هستند که در استان کردستان و شهرستان سنندج مشغول به فعالیت هستند. آقای جوانمردی دارنده پروانه وکالت پایه یک و عضو کانون وکلای استان می باشند. ایشان در کنار وکالت در بخش ارائه مشاوره های حقوقی هم موفق عمل کرده اند و توانسته اند رضایت موکلین را جلب نمایند. حسن خلق، صدافت، تعهد، عدالت و تلاش برای احقاق حق از خصوصیات این وکیل مجرب است. موفقیت های کسب شده توسط ایشان نشانه دانش و تجربه این وکیل حاذق است.

تخصص و مهارت:

 • پذیرش وکالت پرونده های حقوقی و خانواده مانند مهریه
 • تنظیم اوراق قضایی مانند دادخواست ها و شکوائیه ها
 • تخصص در تنظیم اظهارنامه، مبایعه نامه و اجاره نامه

آدرس: سنندج، ابتدای خیابان حسن آباد، کوچه هیمن، ساختمان وکلای یاسان

سحر خسروی

سحر خسروی

سحر خسروی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی فعال در سنندج هستند. ایشان حدود 7 سال است که به وکالت مشغول هستند و طی این سالیان پرونده های بسیاری را وکالت نموده اند. سرکار خانم سحر خسروی، وکالت پرونده های خانواده، مهریه، طلاق، اعسار، تملک آپارتمان ها، شهرداری، چک و سفته تخصص ویژه دارند. ایشان موفق شده اند عنوان بهترین وکیل مهریه در سنندج را به دست آورند. ایشان امکان دریافت مشاوره به صورت غیر حضوری را برای مراجعین خود فراهم نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تنظیم قراردادها
 • پذیرش پرونده های حقوقی

آدرس: سنندج، خیابان پاسداران، مجتمع بهاره، واحد 18

فرزاد مرادی

فرزاد مرادی

جناب آقای فرزاد مرادی جزو وکلای به نام استان کردستان هستند که در شهر سنندج به ارائه خدمات حقوقی می پردازند. آقای مرادی چندین سال است که به وکالت دعاوی مختلف می پردازند و با کسب موفقیت های چشم گیر، سابقه درخشانی را به ثبت رسانده اند. وکالت پرونده های مختلف مالی و تجاری، چک، سفته، اختلافات مالی، شهرداری، موجر و مستاجر، تخلیه و سرقفلی در تخصص ایشان است. مشاوره های ارائه شده توسط آقای مرادی نیز بسیار چاره ساز بوده و سبب حل و فصل مشکلات بسیاری از موکلین گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • نوشتن دادخواست و دفاعیه
 • تنظیم انواع قراردادهای داخلی، خارجی و بین المللی
 • مشاوره حقوقی تخصیی حضوری و غیر حضوری

آدرس: کردستان، سنندج، میدان بسیج

زمانه محبتی

زمانه محبتی

سرکار خانم زمانه محبتی را می توان به عنوان وکیل دادگستری در استان کردستان معرفی کرد. ایشان دارنده پروانه وکالت پایه یک می باشند و همچنین عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان هستند. خانم محبتی بسیار کارآزموده و مجرب هستند و ثابت کرده اند که توانایی وکالت پرونده های حقوقی، کیفری، ثبتب و ملکی را دارند. ویژگی های اخلاقی خانم محبتی از جمله صداقت، انصاف، تلاش و پشتکار سبب جلب اعتماد و رضایت موکلین ایشان شده است. ایشان سال ها است در دادگاه های سنندج به وکالت دعاوی گوناگون پرداخته و در درصد بالایی از آن ها هم به موفقیت دست یافته اند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت دعاوی خانواده، مهریه و انواع طلاق
 • تدوین دادخواست ها، لوایح و شکوائیه ها
 • قبول وکالت پرونده های حقوقی و کیفری مختلف

آدرس: سنندج، خیابان پاسداران، سرای وکیلی، طبقه 2

وظایف بهترین وکیل مهریه در سنندج به عنوان وکیل زوجه

از نظر قانونی، زوجه این حق را دارد که در هر زمانی مهریه خود را مطالبه نماید. این درخواست باید از طریق محاکم قضایی انجام شود. وظیفه وکیل مهریه این است که درخواست مهریه زوجه را تنظیم و ارائه نماید. در صورتی که مرد از پرداخت مهریه زن امتناع نماید، وکیل زوجه موظف است از طریق انجام مراحل قانونی، درخواست توقیف اموال مرد را از دادگاه بگیرد.

بهترین وکیل مهریه در سنندج، در شرایطی که وکیل زوجه باشد، باید بتواند از طرق قانونی مختلف، مهریه زن را دریافت نماید. در برخی از مواقع، زوج برای عدم پرداخت مهریه زن، ادعای دروغین مبنی بر عدم توانایی مالی می نماید. تبحر وکیل مهریه در این شرایط مشخص می شود که بتواند توانایی مالی مرد را اثبات نموده و مهریه زوجه را دریافت کند. وظیفه تدوین کلیه اوراق قضایی مانند اجرائیه، لایحه و دادخواست نیز به عهده وکیل است. در صورت خواست موکل، وکیل می تواند در دفترخانه برای اجرای صیغه طلاق هم به جای موکل خود حضور یابد.

وظایف بهترین وکیل مهریه در سنندج به عنوان وکیل زوجه

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق می گیرد؟

مهریه در واقع دینی است که بر گردن مرد است و باید توسط او به زن پرداخت گردد. این حق تحت هیچ شرایطی از زوجه گرفته نخواهد شد و تحت هر شرایطی مرد موظف به پرداخت آن می باشد. برخی تصور می کنند در صورتی که مرد بتواند ایرادات زن را ثابت نمایند، می توانند از دادن مهریه معاف شوند، در صورتی که این برداشت اشتباه است.

در صورتی که زوجه، ایراداتی داشته باشد که از نظر قانونی زندگی را برای زوج سخت نماید، زوج می تواند ساده تر همسر خود را طلاق دهد. در چنین شرایطی، مرد از پرداخت نفقه و اجرت المثل معاف می شود اما باید مهریه را پرداخت نماید. حتی در صورتی که زن رابطه نامشروع داشته باشد نیز مهریه به او تعلق خواهد گرفت. تنها در صورتی مرد می تواند مهریه را نپردازد، که زن این حق خود را ببخشد.

کلام آخر

مهریه یکی از حقوق زن در زندگی مشترک است که باید توسط مرد پرداخت گردد. پرونده های قضایی زیادی در این زمینه تشکیل می شود که می توان آن ها را به کمک بهترین وکیل مهریه در سنندج، حل و فصل نمود. وکیل مهریه مسلط بر قوانین این بخش می باشد و در هنگام وکالت هر یک از زوجین، وظایف مختلفی دارد که باید به انجام آن ها بپردازد. هیچ شرایطی نمی تواند زن را از حق مسلم خود یعنی مهریه محروم کند و همواره این حق به او تعلق خواهد گرفت. ما در سایت وکیل چی همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا مطالب مفید و آموزنده ای را برای شما خوانندگان گرامی جمع آوری نماییم. از این که به جمع همراهان ما اضافه شدید و ما را همراهی نمودید سپاس گزاریم. شما عزیزان می توانید نظرات و پیشنهادات ارزنده خود را برای ما کامنت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا