وکیل حقوقی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس❤️【سال1403】

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در بندر عباس را به شما معرفی کنیم؛ بندرعباس با وسعتی بالغ بر 125کیلومتر مربع جزو کلان شهر های جنوبی ایران و به عنوان نقطه اتکای اقتصاد ایران در جابه جایی کالا و نیز به دلیل وجود کارخانه های بی شمار صنعتی قطب اقتصادی ایران به شمار می رود. همین دلایل کافی است تا تراکم جمعیت از اقوام گوناگون در این شهر بالا رود. در ادامه زندگی اجتماعی افراد در کنار یکدیگر، بر تعارضات و مشکلات در همه زمینه های خانوادگی، مالی، حقوقی و کیفری افزوده شده و بهترین راه برای حل این گونه مشکلات، مراجعه به بهترین موسسات حقوقی در بندرعباس است. اگر شما نیز به دنبال بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس می گردید، لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

موسسه چیست؟

موسسه نهادی غیر تجاری است که برای مقاصد عام المنفعه از قبیل امور علمی یا خیریه، آموزش و فعالیت های فرهنگی و ادبی تاسیس شده است و همواره با نام کانون و یا انجمن از آن ها یاد می شود.

این گونه موسسات جزو دستگاه های دولتی نیستند و برای اهداف غیر تجاری و نامحدود و متفاوت تشکیل می شوند و فقط در زمینه امور خدماتی مشغول فعالیت هستند و بر خلاف شرکت ها، جنبه تجاری ندارند. موسسات می توانند در مالکیت دولت بوده و یا در بخش خصوصی فعالیت مستمر داشته باشند.

موسسه چیست؟

موسسه حقوقی چیست؟

موسسه حقوقی به موسسات غیر تجاری اطلاق می شود که توسط چندین وکیل تاسیس می گردند. موسسات حقوقی رابط بین وکیل و موکل هستند و با هدف پاسخ گویی به نیاز ها و پرسش های حقوقی افراد حقیقی و یا حقوقی به طور تخصصی تشکیل شده اند. حضور وکلا با دارا بودن تخصص و مهارت در همه زمینه های حقوقی، کیفری، خانواده و مهاجرت این امکان را فراهم می کند تا یک پرونده از زوایای مختلف و توسط چندین وکیل مورد بررسی قرار گیرد.

اصلی ترین کار مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی در دنیایی که هر روزه با مشکلات بسیار زیادی روبرو هستیم، می تواند به راحتی به سوالات ما پاسخ دهند. اصلی ترین کارهای مشاوره حقوقی عبارتند از:

 • توانایی ارائه مشاوره حقوقی به تمامی اقشار جامعه با هر نوع سطح سواد
 • بررسی کامل انواع رای دادگاه و پاسخ به سوالات
 • تهیه و تنظیم متن دادخواست ها، لایحه ها
 • ارائه مشاوره حقوقی به بهنترین نحو و زمان گذاشتن برای موکل

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس را بشناسید!

موسسه حقوقی هادی میرزائی

موسسه حقوقی هادی میرزائی

موسسه حقوقی هادی میرزائی یکی از بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس است؛ این موسسه جزو موسسه های بسیار مشهور و معتبر می باشد که بسیاری از افراد برای حل مشکلات حقوقی خود به این موسسه ها مراجعه می کنند؛ در این موسسه انواع امور وکالتی انجام می شود و در کمترین زمان بهترین نتایج حاصل می شود.

آدرس: بندرعباس، چهارراه فاطمیه، روبروی شیرینکده، ساختمان پزشک، طبقه 4 واحد 408

موسسه حقوقی پارسا دادآفرین

موسسه حقوقی پارسا دادآفرین

موسسه حقوقی پارسا دادآفرین یکی از بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس می باشد؛ این موسسه چند سال فعالیت تخصصی در حوزه مختلف وکالت، مشاوره حقوقی و … انجام می دهد؛ این مرکز چندین سال تجربه تخصصی دارد و همین مسئله موجب شده که بین مردم شهرت بسیار زیادی داشته باشد؛ مردم شهر بندرعباس این موسسه را به خوبی می شناسند و پرونده های سخت خود را به این مرکز می سپارند.

آدرس: بندرعباس، نظر آباد، خیابان جمال الدین اسدآبادی

موسسه حقوقی بهروز اصبحی

موسسه حقوقی بهروز اصبحی

موسسه حقوقی بهروز اصبحی جزو موسسه های بسیار معروف در سطح شهر بندرعباس می باشد؛ بسیاری از افراد ساکن این شهر برای حل مشکلات خود به این موسسات مراجعه می کنند و از خدمات منحصر به فرد آن استفاده می کنند؛ از این موسسه جناب آقای اصبحی یکی از بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس شناخته می شود؛ دعاوی مختلف کیفری، خانواده، ملکی و … توسط این موسسه قابل حل می باشند.

آدرس: هرمزگان، بندرعباس، چهارراه فاطمیه، ساختمان جام جم، طبقه دوم

موسسه حقوقی ندای عدالت

موسسه حقوقی ندای عدالت

موسسه حقوقی ندای عدالت یکی از بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس است که شهرت و محبوبیت بسیار زیادی بین مردم دارد؛ در این موسسه وکلای مجرب و مشاوران حقوقی بسیار حرفه ای در حال فعالیت اند و سعی بر این دارند که بهترین خدمات را ارائه دهند؛ هر یک از افراد ساکن بندرعباس این موسسه را می شناسند و در صورت بروز مشکل به این مرکز مراجعه می کنند.

آدرس: بندرعباس، گلشهر، بلوار رسالت شمالی، خیابان خیبر

ارکان تشکیل دهنده بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس

هر موسسه حقوقی برای ثبت و ثبات نیازمند رعایت ارکان اصلی خود می باشد. این ارکان تضمینی بر دوام و قوام موسسات حقوقی به شمار می آیند. هر موسسه حقوقی دارای ارکان زیر استکه در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم:

مجمع عمومی: مجمع عمومی از اجتماع اعضاء سهام دار تشکیل می شود. تمامی موارد از جمله تاریخ و ترتیب تشکیل موسسه حقوقی و نحوه اخذ رای در مجمع و در اساسنامه ذکر می شود. مجمع عمومی همواره به دو صورت عادی و فوق العاده تشکیل می شود. بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس نیز از این قائده مستثنی نیست و بر همین اصول پا برجا است.

مدیر یا مدیران: هر موسسه حقوقی طبق اساسنامه ثبت شده به وسیله مدیر و یا مدیران منتخب از بین اعضا با اکثریت رای و از بین اعضاء مجمع اداره می شود. حدود و اختیارات مدیر یا مدیران را مجمع عمومی تعیین می کند و مدیر یا مدیران موظف به اداره موسسه به نحو احسن هستند. مدیران موسسه موظف به رعایت اصول تعیین شده در اساسنامه بوده و در قبال این کار مسئولیت ویژه ای دارند.

ارکان تشکیل دهنده بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس

شرایط انحلال بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس 

انحلال یک موسسه مانند انحلال شرکت تجاری، پایان حیات آن موسسه است. بر اساس ماده 10 و 11 آئین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسه حقوقی درباره انحلال این گونه موسسات این موارد قابل ذکر است، انحلال موسسه به 2 دو صورت رخ می دهد: انحلال اختیاری و انحلال به حکم دادگاه.

انحلال اختیاری:

انحلال اختیاری بدین معنی است که شرکای موسس، می توانند بعد از نتیجه گیری در مورد منحل شدن موسسه، به اختیار خود تصمیم به انحلال موسسه بگیرند. برای انحلال موسسه مانند انحلال شرکت، باید مدیری برای تصفیه امور در نظر گرفته شده باشد که در بیشتر مواقع از قبل و در زمان تنظیم اساسنامه معیین شده است در غیر این صورت باید مجمع عمومی تشکیل شود و یک نفر از میان موسسین موسسه برای انجام امور تصفیه انتخاب شود.

انحلال به حکم دادگاه:

در این مورد نیز باید مدیر تصفیه مشخص شده باشد. اگر این اتفاق صورت نگرفته باشد، دادگاه با صدور حکم انحلال موسسه، مدیر تصفیه را به جهت انجام تشریفات قانونی مشخص می کند.

اشتباهات متداولی که برخی افراد می کنند از این قرار است که موسسین برخی از موسسات گمان می کنند با توقف فعالیت موسسه آن را منحل اعلام کرده اند در حالی که در صورت عدم ثبت انحلال، تعهدات قانونی موسسه هم چنان پا برجاست. حضور بهترین وکیل می تواند در این زمینه راه کارهای منطقی و اصولی را پیشنهاد دهد تا طرفین موسس در زمان انحلال موسسه متحمل ضرر و زیان مالی نشوند.

زمینه های فعالیت مشاوره حقوقی

مشاورین و متخصص وکالت با تخصص و مهارت کسب کرده در سال های فعالیت مستمر در موسسات حقوقی آماده ارائه بهترین راه کار های قانونی به همه مراجعین و موکلین خود هستند. زمینه های فعالیت مشاوره حقوقی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم عبارتند از:

 • مشاوره حقوقی در زمینه های خانواده: طلاق، طلاق توافقی، مهریه، نفقه زن و فرزند و حضانت فرزندان مشترک
 • مشاوره حقوقی در زمینه های کیفری: آدم ربایی، شرب خمر، روابط نامشروع
 • مشاوره حقوقی در زمینه اداره کار و مشکلات موجود در میان کارگر و کارفرما
 • مشاوره حقوقی شرکت های تجاری و دیوان عدالت اداری
 • تنظیم انواع قرارداد، دادخواست و لایحه و در مسائل پیچیده کیفری، تنظیم انواع شکوائیه
 • مشاوره حقوقی کلاهبرداری توسط بهترین و مجرب ترین وکلا
 • پیگیری پرونده های ارجاعی و برگزاری جلسات مشاوره
 • استفاده از مفاد و لوایح قانونی در جهت پیشبرد صحیح پرونده

کلام آخر

همه ما می دانیم که در مواجهه با مشکلات حقوقی و با ادامه این مشکلات و طولانی شدن مدت زمان اختلافات و نیافتن راهکاری مناسب، به جهت دست یابی به راه حل های منطقی، مراجعه به موسسات حقوقی بهترین و منطقی ترین راه کار می باشد. بهترین موسسه حقوقی در بندرعباس می تواند به موکلین خود در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری کمک بسزایی داشته باشد، با این تفاسیر سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با موسسات حقوقی در بندرعباس در اختیار شما همراهان قرار دهیم.

همچنین اگر شما ساکن شهر اهواز هستید و به دنبال بهترین موسسه حقوقی در اهواز می گردید، می توانید به این مقاله مراجعه و با بهترین های این حوزه و نحوه خدمات دهی آن ها بیشتر آشنا شوید. از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار متشکریم. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد سازنده در باره این مقاله می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

آیا موسسه کارهای تجاری هم انجام می دهد؟

خیر، هدف از تشکیل موسسات انجام اعمال غیر تجاری است که می تواند سودآور باشد یا نباشد.

برای کپی برداری از محصول شرکتی دیگر جرم است؟

چنانچه محصول ثبت اختراع شده باشد، بله جرم محسوب می شود و باید جریمه این اتفاق پرداخته شود اما در صورتی که ثبت اختراع نشده باشد، عمل صورت گرفته جرم نیست.

آیا می توان به صورت آنلاین وکیل در اختیار گرفت؟

بله این امکان با برگزاری جلسات آنلاین بین وکیل و موکل در خارج و یا داخل کشور امکان پذیر است. موکل به صورت مجازی بر روند پرونده نظارت داشته و در جریان جزییات قرار می گیرد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

دکمه بازگشت به بالا