وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله سعی داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس آشنا کنیم. وکلای خانواده می توانند دعاوی مختلفی که در چارچوب خانواده پیش می آید را وکالت کنند. این افراد به دلیل داشتن پروانه وکالت و فعالیت به عنوان وکیل درجه یک دادگستری در موضوعاتی مثل طلاق، مهریه، نفقه، حضانت فرزندان، ارثیه و ماترک وارد می شوند و وکالت پرونده را بر عهده می گیرند. شما نیز اگر در بندرعباس به دنبال وکیلی در حوزه خانواده هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

دعاوی قانونی مربوط به حوزه خانواده

وکیلی که به عنوان بهترین وکیل خانواده در بندرعباس فعالیت می کند با وکیل خانوادگی متفاوت است و نباید این دو را با یکدیگر اشتباه گرفت. مطابق قانون حمایت از خانواده که در سال 1391 در مجلس به تصویب رسید، انواع مختلفی از دعاوی در حوزه خانواده وجود دارد که در دادگاه های مربوط به خانواده مورد بررسی قرار می گیرد و وکلای مخصوص به خود را نیز دارد. اگر بخواهیم رایج ترین نوع اختلافات موجود در این دسته را معرفی کنیم می توانیم به 4 مورد اشاره کنیم:

دعاوی مربوط :دعاوی مربوط به این حوزه مربوط به مباحثی هم چون درخواست طلاق توسط مرد، طلاق به درخواست زن، طلاق های توافقی، بطلان عقد نکاح، بذل مدت و فوت هر یک از زوجین می باشد. رسیدگی به همه این دعاوی در بندرعباس، توسط بهترین وکیل طلاق در بندرعباس انجام می شود.

حضانت و ملاقات فرزندان: دعوای دیگری که ممکن است در خانواده ها پیش بیاید و کار را به شکایت بکشاند، دعوای حضانت فرزندان در جدایی می باشد. مطابق با قانون، حضانت فرزندان تا 7 سالگی بر عهده مادر است و بعد از آن حضانت فرزندان بعد از طلاق در صورت داشتن صلاحیت مرد، بر عهده پدر خانواده می باشد. در هر صورت هزینه های فرزندان در تمام دوره ها بر عهده پدر خانواده است و بعد از بلوغ فرزند می تواند خود، برای زندگی اش تصمیم بگیرد.

مهریه: مهریه یکی از بحث برانگیزترین دعاوی موجود در خانواده می باشد که به دلایل مختلف، مرد از پرداخت آن خودداری می کند. رسیدگی به دعاوی مربوط به مهریه در حوزه پرونده های خانواده و بر عهده بهترین وکیل طلاق توافقی در بندرعباس می باشد.

نفقه: در قانون کشور ما، مرد موظف است هزینه های زن را در صورت تمکین پرداخت نماید. نفقه ای که از جانب مرد باید تامین شود شامل: خوراک، پوشاک، مسکن و هزینه‌های درمانی است. در صورت عدم پرداخت نفقه توسط مرد، زن می تواند به مراجع قضایی شکایت نماید؛ مرد موظف به پرداخت نفقه بعد از طلاق است.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل هرمزگان

دعاوی قانونی مربوط به حوزه خانواده

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در بندرعباس چیست؟

بهترین وکیل در بندرعباس باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد تا بتواند از جانب مراجعین برای اخذ پرونده وکالتی انتخاب شود. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشند:

 • رازدار بودن و حفظ اسرار موکل
 • ارائه راهکارهای کوتاه و اثربخش و جلوگیری از به حاشیه کشیده شدن پرونده
 • حضور در دادگاه در تمامی جلسات و دفاع از موکل خود تحت هر شرایطی بدون درخواست مبلغ اضافی
 • تلاش برای کاهش اختلافات و تنش های موجود
 • داشتن تجربه های موفق در زمینه پرونده های مربوط به خانواده و دعاوی مربوط به آن

اگر نیاز به شناخت وکلای حرفه در زمینه خانواده دارید، به مقاله بهترین وکیل خانواده در بندرعباس مراجعه کنید.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

حضانت فرزندان بعد از جدایی زوجین

کودکان آسیب پذیرترین افرادی هستند که در جدایی پدر و مادرشان ممکن است قربانی شوند. مشکلات و آسیب های هر شخصی در طول زندگی ممکن است ریشه در دوران کودکی و نبودن بستر مناسب پرورشش داشته باشد. برای یک فرد در طول زندگی و دوران رشد، مهم است که خانواده ای استوار و زمینه ساز رشد و پرورش مناسبی داشته باشد. از جمله وظایف مهمی که هر پدر و مادری بر عهده دارند، ایجاد محیطی امن و آرام برای زندگی فرزندان شان است.

حال ممکن است زن و شوهر به هر دلیلی تمایل به ادامه زندگی با یکدیگر نداشته باشند و یا این که یکی از آن ها صلاحیت حضور در زندگی مشترک و ایفای نقش والدینی را نداشته باشد. در این صورت با جدا شدن زن و شوهر از یکدیگر، باید شرایط و نحوه نگهداری از فرزندان و حضانت آن ها تعیین شود. دادگاه خانواده برای حفظ بنیان خانواده ها و پیشگیری از آسیب رسیدن به فرزندان، قوانینی را برای سرپرستی آن ها تعیین نموده است.

به طور قانونی و در صورت نبودن مشکل خاصی برای نگهداری از فرزندان از طرف پدر و مادر و داشتن صلاحیت لازم برای سرپرستی آن ها، قانون حضانت فرزندان را چه از نوع دختر و چه از نوع پسر، تا سن 7 سالگی به مادر واگذار می نماید. زیرا هر کودکی در این سن نیاز به محبت و توجه مادری دارد. در این مدت نفقه فرزندان بر گردن پدر خانواده می باشد و می تواند با توافقی که با همسر سابقش می کند، روزهایی را در ایام هفته برای ملاقات فرزندان در نظر بگیرد و با آن ها وقت بگذراند تا از محبت پدری محروم نشوند.

بعد از 7 سالگی تا سن بلوغ، فرزندان باید با پدرشان زندگی کنند. این سن برای دختران ۹ سال و برای پسران 15 سال در نظر گرفته می شود. بعد از این سن، فرزندان می توانند خودشان برای انتخاب سرپرست شان تصمیم گیری نمایند و دادگاه با در نظر گرفتن صلاح بچه ها و با توجه به نظر شخصی آن ها حضانت را به پدر و یا مادر می دهد. در تمام این دوره ها ممکن است یکی از والدینی که حضانت بچه ها را بر عهده می گیرد، صلاحیت این سرپرستی را نداشته باشد. در این صورت طرف مقابل می‌ تواند به کمک بهترین وکیل و جمع آوری شواهد و دلایل کافی این موضوع را به دادگاه ثابت کرده و حضانت فرزندان را برای خود بگیرد.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس را بشناسید!

زهرا دبیری

زهرا دبیری

زهرا دبیری ۱۷ سال سابقه کار 13 سال در شهرستان شیراز و ۴ سال در شهرستان بندرعباس هستند. یکی از وکلای پایه یک دادگستری در بندر عباس می باشند.

تخصص و مهارت:

 • فعالیت در حقوق امور خانواده
 • امور حقوقی و پرونده های مواد مخدر
 • دعاوی کیفری
 • کارشناس ارشد حقوقی

آدرس دفتر: بلوار امام خمینی روبروی بیمارستان کودکان ساختمان آریا طبقه اول واحد 1

شما میتوانید با مشاوره رایگان با ایشان بهترین راهکار را برای مشکلات خود پیدا کنید.

شماره تماس:

09177119627

دکتر مجتبی خواجویی گسمونی

دکتر مجتبی خواجویی گسمونی

دکتر مجتبی خواجویی ، وکیل پایه یک دادگستری بندرعباس و مدرس دانشگاه هستند . ایشان بیش از ۱۷ سال سابقه وکالت دادگستری و مشاور حقوقی سازمانهای دولتی و شرکتهای تجاری خصوصی
بیش از ۱۴ سال سابقه تدریس دانشگاه را دارا هستند . ایشان رییس هیات مدیره موسسه حقوقی دال هستند.

ایشان در حال حاضر یکی از بهترین مشاوران حقوقی استان هرمزگان می‌باشد که میتواند با ارائه بهترین راه کارهای حقوقی شما را در رسیدن به پیروزی نهایی با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان ممکن یاری داده و تا پایان رسیدگی و احقاق در کنار شما باشد.

وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین ، برخورد و رفتار حرفه ای و مناسب با موکلین ، فن بیان و نفوذ کلام ، به عنوان یکی از وکلای برتر بندرعباس و استان هرمزگان بعنوان یک وکیل حرفه ای و مسئولیت پذیر شناخته شود . اگر در استان هرمزگان با یک موضوع حقوقی درگیر شدید ، برای تسریع و رسیدگی بهتر و اصولی به امور، بدنبال یک وکیل پایه یک دادگستری هستید ، می‌توانید با خیال آسوده پرونده خود را به ایشان بسپارید.

حوزه فعالیت وکیل خواجویی در دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی و خانواده عبارتند از:

 • پرونده‌های کیفری با موضوعات (کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و..)
 • پرونده‌های حقوقی از جمله: (قراردادها، چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا ابطال اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …)
 • پرونده‌های ملکی مانند: (اراضی موات، اراضی ملی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری، دعوای تعدیل اجاره بها و …)
 • پرونده‌های خانواده از جمله: (ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …)

آدرس:

بندرعباس ، بلوار دانشگاه روبروی کتابفروشی پنج استاد ، نبش دانشگاه ۱۳/۱ ساختمان تورینو طبقه ۶

شماره تماس:09171600419

09133473727

شماره دفتر:987633620805

آدرس وب سایت:http://khajueelawyer.com

سمیه احترامی کلوچائی

سمیه احترامی کلوچائی

سمیه احترامی کلوچائی، وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس است. وی به صورت تخصصی به ارائه خدمات ویژه در حوزه وکالتی و حقوقی در بندرعباس می پردازد. پروانه وکالت ایشان به شماره 35426 می باشد. از جمله پرونده های پر چالش و موفق ایشان مربوط به دعاوی طلاق و مهریه می باشد. همچنین سابقه ایشان از زمان صدور پروانه وکالت، نزدیک به 7 سال می باشد.

تخصص مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی به کسانی که با دعاوی خانوادگی درگیر هستند.
 • قبول وکالت انواع دعاوی حقوقی
 • تنظیم انواع شکوائیه و لایحه

آدرس: بندرعباس، حد فاصل میدان قدس و چهارراه مرادی، بعد از داروخانه، طبقه دوم، واحد 8

آقای شهریار دانا

 آقای شهریار دانا

جناب آقای شهریار دانا وکیل پایه یک دادگستری بندرعباس عضو کانون وکلای دادگستری استان هرمزگان با چندین سال سابقه وکالت در زمینه های حقوقی و کیفری .
ایشان تا کنون پرونده های زیادی قبول وکالت نموده که با تمرکز و مطالعه فراوان،ارائه راه حل مطلوب ،دقت نظر ،حسن سابقه،صداقت، صبر،پیگیری مکرر وپاسخگو بودن به موقع توانسته رضایت موکلینش را در نتیجه پرونده جلب نماید و از وکلای خوش نام استان قرار گیرد.
قبول وکالت:

دعاوی حقوقی از جمله:

 • دعاوی ملکی و املاک ، اراضی ملی ،الزام به تنظیم سند رسمی،الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی،اثبات مالکیت،فسخ قرارداد،اقاله،ابطال،بطلان،اثبات بیع،خلع ید،قلع و قمع مستحدثات ،افراز،رفع تصرف عدوانی،مطالبه وجه التزام قراردادی ،دستور فروش ملک،مشارکت در ساخت ودعاوی مربوط به پیش فروش ساختمان ،ابطال رای داور ، چک و سفته، تصادفات و…
 • ارث(انحصار وراثت ،تحریر ترکه و مهر و موم ،تقسیم ترکه)

دعاوی خانواده از جمله :

 • طلاق توافقی،طلاق از جانب زوج/زوجه،نفقه،مطالبه مهریه،اجرت المثل،تمکین،حضانت فرزندان ،فسخ نکاح،استرداد جهیزیه،ملاقات فرزند،الزام به ثبت ازدواج و…

دعاوی کیفری از جمله:

 • کلاهبرداری،آدم ربایی،خیانت   در امانت،اختلاس،ارتشاء،پولشویی،جعل اسناد،قتل،تعزیرات،قاچاق کالا و ارز،قاچاق سوخت،مشروبات الکلی،موادمخدر و…

برای اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره اقای شهریار دانا با شماره های زیر در تماس باشید:

شماره تماس:

09177661663
09176337731

آدرس پیج اینستاگرام: Vakil_bandarabbas

مسعود کاظمی

مسعود کاظمی

مسعود کاظمی با شماره پروانه وکالت 5082 از وکلایی است که به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس نام برده می شود. وی از سال 1395 و با اخذ پروانه وکالت کار خود را بدون هیچ محدودیتی و با اطمینان خاطر آغاز نمود و از آن پس از بسیاری از دادگاه های خود با پیروزی خارج گردید و رضایت مراجعین و موکلین خود جلب نمود.

تخصص و مهارت:

 • دارای مدرک کارشناسی رشته حقوق قضایی
 • کارشناسی ارشد رشته حقوق بین الملل
 • دارای 7 سال سابقه وکالت

آدرس: بندرعباس، چهارراه دانشگاه، ساختمان پاسارگاد، طبقه 3، واحد 301

علی محمدی

علی محمدی

علی محمدی وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس می باشد. وی دارای شماره پروانه وکالت 24350 صادره از کانون وکلای دادگستری مرکز است. آقای محمدی تاکنون در دعاوی مختلفی با موضوعات کیفری، ملکی، ثبتی، تجاری، خانواده و انواع خسارات قبول پرونده کرده و آن ها را با موفقیت به انتها رسانده است. اما می توان گفت که از جمله مهارت ایشان در دعاوی مربوط به خانواده می باشد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در انواع دعاوی خانواده، ارث و وصیت، مهریه و ثبت احوال
 • دعاوی ملکی و کیفری
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری

آدرس: بندرعباس، چهارراه مرادی، پل سید جمال الدین اسدآبادی، کوچه شهید توسلی، مجتمع اهرام

بابک موسی زاده هنگامی

بابک موسی زاده هنگامی

آقای بابک موسی زاده یکی دیگر از وکلای جای گرفته در لیست بهترین وکیل خانواده در بندرعباس می باشد. ایشان دارای 15 سال سابقه مفید و موثر در دنیای وکالت بوده که در این مدت دعاوی مختلفی را وکالت نموده است. شماره پروانه وکالت آقای موسی زاده 8708 صادره از مرکز وکلای قوه قضاییه می باشد. همچنین مدرک تحصیلی ایشان نیز کارشناسی رشته حقوق قضایی است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی کشتی سازی هرمزگان
 • مشاور حقوقی بانک ملی ایران
 • وکیل آبفای هرمزگان و شرکت گاز این استان
 • دارای 16 سال سابقه درخشان

آدرس: بندرعباس، چهارراه مرادی، ساختمان اشکان، طبقه 4، واحد 16

یاسمن زمانی علویچه

یاسمن زمانی علویچه

خانم یاسمن زمانی علویچه، وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه وکالت 18971 از وکلای برجسته و یکی از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس محسوب می شود. خانم علویچه با داشتن سطح علمی بالا و به روز رسانی مطالعه، پیگیری مستمر پرونده، صبوری و تخصیص وقت کافی مورد تایید بسیاری از مراجعین و موکلین می باشد.

تخصص و مهارت:

 • نگارش و تنظیم اوراق قضایی
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری در خصوص انواع دعاوی خانواده

آدرس: بندرعباس، خیابان دانشگاه، کوچه دانشگاه یک، ساختمان دریا، طبقه 2

فروزان فلاح

فروزان فلاح

خانم فروزان فلاح مشاور حقوقی و یکی از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس می باشد. وی با پروانه وکالت به شماره 7818 سال هاست به عنوان وکیل پایه یک به ارائه خدمات وکالتی در این شهر مشغول می باشد. سابقه خانم فلاح بیش از 13 سال بوده و در این مدت در انواع دعاوی به خصوص دعاوی خانواده ورود پیدا کرده است و با موفقیت آن ها را به نتیجه رسانده است.

تخصص و مهارت:

 • دارای 13 سال سابقه وکالت
 • متخصص در انواع دعاوی و ارائه دهنده مشاوره
 • کارشناسی ارشد رشته مجموعه حقوق

آدرس: بندرعباس، میدان شهربانی، ساختمان فرهمند، طبقه چهارم، واحد 11

حوا عیدی

حوا عیدی

حوا عیدی وکیل پایه یک دادگستری با شماره پروانه وکالت 2066 از کانون وکلای دادگستری یکی دیگر از افرادی است که به عنوان بهترین وکیل خانواده در بندرعباس شناخته می شود. وی دارای 7 سال سابقه وکالت به صورت پرکار و مستمر بوده و در این مدت علاوه بر آن، به صورت فردی به ارائه مشاوره نیز پرداخته است. همچنین ایشان سابقه فعالیت در بانک انصار به عنوان وکیل را نیز در رزومه خود دارد. مدرک تحصیلی خانم سعیدی کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه پیام نور تهران می باشد.

تخصص و مهارت:

 • وکیل بانک انصار به مدت 5 سال
 • متخصص در انواع دعاوی خانواده و طلاق
 • تخصص در اجرای احکام، تعزیرات حکومتی و قاچاق

آدرس: بندرعباس، شهر نمایش، اول بلوار معلم

نحوه شناخت بهترین وکیل خانواده در بندرعباس

پیدا کردن یک وکیل حرفه ای و مورد اعتماد نیاز به پرس و جو و تحقیق دارد. ما در این بخش راهکارهایی را برای کمک به کسانی که به دنبال یک وکیل خوب هستند، ارائه می دهیم.

 • در مرحله اول کسانی که به دنبال پیدا کردن بهترین وکیل خانواده در بندرعباس هستند، باید از کسانی که تجربه بهره مندی از وکیل را به صورت شخصی و یا در نزدیکان خود دارند راهنمایی بخواهند.
 • میزان رضایت موکلین و مراجعین وکیل مورد نظر را ارزیابی قرار دهند.
 • در اینترنت به جست و جوی وکلای شهر بپردازند و نظرات کاربران را مطالعه کنند.
 • برای اطمینان بیش تر به صورت حضوری به دفتر موسسه مراجعه نمایند.
 • جلسه مشاوره با وکیل مورد نظر داشته باشند و در صورت رضایت، با پرداخت حق الوکاله وکالت نامه را تنظیم کنند.
نحوه شناخت بهترین وکیل خانواده در بندرعباس

انواع نفقه

مطابق با قانون حمایت از خانواده و طبق چیزی که در شرع و عرف در کشور ما حاکم است، پرداخت نفقه بر عهده مرد می باشد. مرد موظف است نیازهای مالی خانواده خود را برطرف کند و در صورت کوتاهی از پرداخت حقوق زن و فرزندان، می تواند از او شکایت شود. افراد واجد شرایط برای دریافت نفقه شامل دو گروه می شوند :

زن: در قانون، پرداخت نفقه زن یعنی تامین مسکن، خوراک، پوشاک و وسایل خانه و هزینه های درمانی است که همگی بر عهده مرد می باشد و در صورت تمکین زن، مرد موظف است که آن ها را به طور کامل پرداخت کند.

اقارب: این نفقه مخصوص خویشاوندان است. مثلا مرد موظف است تمامی هزینه های فرزند خود را تحت هر شرایطی پرداخت نماید.

بهترین وکیل کیفری در بندرعباس می تواند مشکل امور کیفری را به خوبی برطرف نمایند.

انواع نفقه

کلام آخر

خانواده جامعه کوچکی است که حفظ آن مستلزم تلاش اعضای آن می باشد. به دلیل اهمیت خانواده، قوانین مخصوصی در این حوزه وجود دارد و وکلای بسیاری رسیدگی به دعاوی خانواده را برای حرفه خود انتخاب کرده اند. در این مقاله ما برای کسانی که به دنبال یک نایب برای رسیدگی به دعاوی خانواده می باشند و ساکن بندرعباس هستند، 10 تا از بهترین وکیل خانواده در بندرعباس را معرفی نمودیم.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. برای دریافت مشاوره می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

منظور از شرط تنصیف دارایی چیست؟

نصف کردن دارایی مرد بعد از طلاق زن.

آیا شوهر نیز می تواند با استناد به حق حبس خود، پرداخت مهریه را منوط به تمکین زوجه سازد؟

با توجه به قانون و رویه عملی دادگاه ها حق حبس به هیچ عنوان برای مرد به رسمیت شناخته نشده است و در حال تکلیف پرداخت مهریه اول با زوج است و زوجه می تواند تا پرداخت آخرین قسط مهریه از ایفای وظایف زناشویی نسبت به شوهر امتناع کند.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یک =

دکمه بازگشت به بالا