وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در همدان ⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل خانواده در همدان را به آن دسته از افرادی که در این شهر به دنبال یک وکیل زبده در حوزه دعاوی خانوادگی هستند، معرفی کنیم. یک وکیل خانواده باید به خوبی با پیچ و خم های اختلافات مربوط به طلاق، حضانت، مهریه، ارث و میراث و وصیت آشنا باشد. برای کسب اطلاعات لازم در این حیطه و شناخت وکلایی که تجربه کافی در این مورد دارند، در ادامه همراه ما باشید.

انواع دعاوی خانواده

دعاوی خانواده می‌تواند انواع متفاوتی داشته باشد که رسیدگی به همه آن ها در استان همدان، وظیفه بهترین وکیل خانواده در همدان می باشد. یک وکیل خانواده با وکیل خانوادگی متفاوت است. وکیل خانواده موظف است که به دعاوی مربوط به این حوزه در مراجع قانونی رسیدگی کند. اما وکیل خانوادگی ممکن است به همه دعاوی حقوقی و کیفری و مالی که مربوط به یک خانواده و یا شخص خاصی باشد ورود پیدا کند.

دعاوی رایج در مبحث خانواده انواع مختلفی دارد که در این بخش تعدادی از آن را معرفی می کنیم:

طلاق: طلاق یکی از رایج ترین پرونده های مربوط به دعاوی خانواده در مراجع قضایی است که انواع مختلفی دارد و ممکن است از طرف زن، مرد و یا به صورت توافقی باشد. بهترین وکیل خانواده در همدان می تواند به این دعاوی رسیدگی کند.

مهریه: مهریه حق قانونی زن بوده و پرداخت آن وظیفه مرد می باشد، اما دریافت و پرداخت مهریه در بسیاری از موارد با چالش و اختلاف بین زن و شوهر بر سر دریافت و پرداخت مهریه همراه می شود که حل آن نیازمند همراهی بهترین وکیل خانواده در همدان می باشد.

حضانت فرزندان: نگهداری از فرزندان در یک دوره سنی بر عهده مرد و در دوره دیگر بر عهده زن می باشد. ممکن است یکی از زوجین به این موضوع اعتراض داشته باشد و کار به شکایت کشیده شود. بهترین وکیل خانواده در همدان می تواند به آن ها در این مسیر کمک کند.

نفقه: از آنجا که تامین تمامی هزینه های زندگی زن و فرزندان بر عهده مرد خانواده می باشد، عدم پرداخت آن می تواند مجوزی برای درخواست طلاق از طرف زن باشد. اگر زن به این دلیل از همسرش شکایت داشته باشد، می تواند از بهترین وکیل در همدان در حوزه خانواده کمک بگیرد.

انواع دعاوی خانواده

بهترین وکیل خانواده در همدان چه کسی است؟

بهترین وکیل خانواده در همدان به کسی گفته می شود که در دعاوی خانوادگی متخصص باشد. چنین وکیلی ممکن است از نوع وکیل پایه دو و یا پایه یک باشد، چرا که در دعاوی خانواده، وکالت پرونده هایی با موضوعاتی مثل طلاق، مهریه و حضانت فرزندان، برای وکیل پایه دو امکان پذیر است. اما وکلایی که در این مقاله ما به معرفی آن ها می پردازیم، همگی جزو وکلای پایه یک دادگستری می باشند که تجربه و سابقه خوبی در زمینه دعاوی خانواده دارند.

یک وکیل حرفه ای به خوبی می داند که چگونه از ضایع شدن حقوق موکل خود جلوگیری کند و در کم ترین زمان ممکن پرونده را به پایان برساند. وکلایی که توانسته باشند رزومه خوبی برای خود تنظیم کنند، غالبا از طرف موکلین شان به دیگران معرفی می شوند و مراجعه کنندگان با اطمینان خاطر و آرامش بیش تری پرونده خود را به ایشان می سپارند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

تفاوت عقد دائم و موقت در چیست؟

یکی از انواع دعاوی خانواده که جز رایج ترین آن ها نیز می باشد، دعاوی مربوط به ازدواج است. قوانین و مقررات عقد دائم، کاملا مشخص است. چرا که عقد دائم به صورت رسمی در دفاتر ازدواج می رسد و تمام شروط و قوانین ازدواج و طلاق شامل آن می گردد. اما ممکن است برای ازدواج موقت وضعیت کمی متفاوت باشد. در ازدواج دائم و موقت تفاوت هایی وجود دارد که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم:

نفقه: در ازدواج دائم، نفقه به طور کامل بر عهده مرد می باشد و از زمان ثبت عقد، زن می تواند در برابر تمکین از شوهرش از او طلب نفقه نماید. زنی که از تمکین همسرش خودداری کند، نمی تواند در برابر دریافت نکردن نفقه از همسرش شکایتی داشته باشد. اما در ازدواج موقت تنها در صورتی نفقه زن بر عهده مرد است که در صیغه نامه ذکر شده باشد.

مهریه: ذکر نشدن مهریه در عقد دائم، باعث ابطال عقد نمی گردد و حتی بعد از جاری شدن آن نیز زوجین می توانند بر سر آن به صورت تراضی معین کنند. مهریه در دو نوع عندالمطالبه و عندالاستطاعه تعیین می گردد که پرداخت آن بر عهده مرد می باشد. در ازدواج موقت در صورت ذکر نشدن مهریه، صیغه ازدواج باطل می گردد. بهترین وکیل خانواده در همدان می تواند به دعاوی مربوط به دریافت و پرداخت مهریه رسیدگی نماید.

ارثیه: عقد موقت نمی تواند دلیلی بر دریافت زن از ارث و میراث شوهر گردد. اما عقد دائم زن را به یکی از وراث مرد تبدیل می کند.

عده: مدت عده زنان در عقد دائم سه بار طهر از عادت ماهیانه است و این مدت در ازدواج موقت به دوبار کاهش می یابد. برای کسانی که عادت ماهیانه نمی شوند و در دوران یائسگی هستند، عده سه ماه در نظر گرفته می شود.

باطل شدن عقد: تنها راه حل جدایی در عقد دائم، طلاق به روش قانونی است، اما در ازدواج موقت علاوه بر جاری کردن صیغه طلاق، زوجین می توانند تا پایان مدت آن صبر کنند تا ازدواج شان باطل شود.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در همدان را بشناسید!

حسن قربانی

حسن قربانی

آقای حسن قربانی وکیل پایه یک دادگستری ومشاورحقوقی درکلان شهر همدان ، کارشناس ارشد حقوق با چندین سال سابقه کاری وکالت درخشان وهمچنین دارای سوابق مدیریتی پر افتخارمی باشند، وی با لقب بهترین وکیل همدان شناخته شده است و توانسته که با شغل و مهارت حرفه ای خود رضایت تمام مردم و موکلین خود را جلب کند ، از جمله سوابق وکالتی موفق درشهر بزرگ همدان ودیگراستان ها  در حیطه های مختلف حقوقی ، کیفری، خانواده ، اشخاص ومحجورین ، ثبتی و… ازجمله: املاک ،الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به تحویل ملک ،خلع ید ، رفع تصرف عدوانی، قراردادها ، ابطال یا فسخ قرارداد ، ابطال اسناد ثبتی ،قرارداد مشارکت در ساخت، ابطال رای داوری ، سرقفلی ، حق کسب و پیشه ، الزام به تنظیم سند ، مطالبه خسارات ،دعاوی تقسیم ما  ترک ومطالبه سهم الارث، استرداد اموال ، چک و سفته ، قتل ، کلاهبرداری ، خیانت در امانت ، فروش مال غیر، جعل و استفاده از سند مجعول ، سرقت ، مواد مخدر، طلاق، مطالبه مهریه ،تمکین ، ترک انفاق ، مطالبه نفقه ، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، استرداد جهیزیه ، اثبات زوجیت ، ملاقات فرزندان ، ازدواج مجدد، ارائه مشاوره های تخصصی و…

تخصص وتجارب وسوابق کاری:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مسئول اسبق کمیسیون واحدهای ارشاد ومعاضدت مرکز وکلا قوه قضائیه استان همدان به مدت حدود 7سال
 • مسئول کمیسون نظارت و بازرسی مرکزوکلای قوه قضائیه استان همدان
 • عضو کمیسیون داوری مرکز وکلا قوه قضائیه استان همدان
 • دارای سوابق کاری درشرکت های حمل ونقل جاده ای به مدت بیش از10سال
 • دارای سوابق کاری دربیمه های تجاری به مدت حدود 8 سال
 • عضو اسبق شورای حل اختلاف مرکزی همدان  به عنوان عضو اصلی شورای حل اختلاف به مدت حدود ۴ سال

شماره تماس:

8183 111 0918

8071 936 0912

نشانی دفتروکالت: استان همدان –شهرستان همدان- خیابان بوعلی سینا سیزده خانه کوچه شهید لعلی بن بست فقیهی پلاک 21 طبقه همکف

فریدون طاهری

طاهری

فریدون طاهری وکیل پایه یک دادگستری با 11سال سابقه حقوقی مشغول به فعالیت میباشند. ایشان وکیل بانک توسعه تعاون و وکیل بانک صنعت و معدن هستند.

تخصص و مهارت:

 • پیگیری پرونده ی حقوقی کیفری وخانواده
 • سابقه فعالیت به عنوان وکیل در موسسه کوثر
 • سابقه فعالیت به عنوان وکیل در بانک مهر اقتصاد

ادرس: همدان چهاراراه تختی ساختمان جام جم طبقه دوم واحد11(طبقه فوقانی دفتر اسناد 69 )

ستار عزیزی

ستار عزیزی

ستار عزیزی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و تاریخی همدان است و سابقه وکالتی بسیار درخشانی دارد و تجربه بسیار زیادی در زمینه های متعدد حقوقی دارد. وی در دعاوی های متعدد از جمله خانواده، طلاق، ملکی، کیفری، مالی و غیره فعالیت می کند و می تواند به راحتی و به خوبی مشاوره های حضوری و غیر حضوری را به مراجعه کنندگان ارائه دهد و توانسته است تا اعتماد و اطمینان هر یک از مردم را جلب کند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا
 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
 • مشاورحقوقی

آدرس: همدان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده ادبیات و علوم انسانی

علی قائم مقام

علی قائم مقام

علی قائم مقام وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان می باشد و سابقه بسیار درخشانی در زمینه وکالت نیز دارد؛ وی سوابق طولانی مدت در شرکت های بسیار سرشناس و معتبر از جمله شرکت بیمه آسیا را برعهده دارد و در حوزه دعوای های متعدد خانوادگی، ملکی، کیفری، مالی، ثبتی و غیره فعالیت دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • 14 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مدرس دانشگاه به مدت 12 سال
 • مشاورحقوقی

آدرس: همدان، برج زاگرس، طبقه 8،  واحد 805

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر بزرگ همدان مشغول به انجام فعالیت حقوقی می باشد. وی با لقب بهترین وکیل خانواده در همدان شناخته می شود و توانسته است که چندین پرونده موفق را در کارنامه حقوقی اش ثبت کند؛ خانم فائزه حسنلو مورد اعتماد و اطمینان مردم می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، کوچه دادگستری، ساختمان پردیس 5، طبقه 2

مهدی نظری

مهدی نظری

مهدی نظری وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ همدان مشغول به انجام فعالیت حقوقی می باشد. وی با سعی و کوشش بسیار زیادش توانسته که بهترین و تاثیرگذارترین راهکارها را در مشاوره های حقوقی اش به مردم عزیز این شهر ارائه دهد. جناب آقای مهدی نظری با صداقت و درستکاری که در زمینه کاری اش دارد، تلاش کرده است تا اعتماد و اطمینان مردم را به خوبی جلب کند.

تخصص و مهارت:

 • 2 سال سابقه کار وکالتی
 • کارشناس حقوق
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، ابتدای خیابان خواجه رشید، پاساژ خواجه رشید طبقه اول، دفتر وکالت جواد صاحبی

حسین آراسته

حسین آراسته

حسین آراسته وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر بزرگ همدان مشغول به انجام دادن فعالیت های حقوقی در حوزه های خانوادگی، کیفری، ملکی، طلاق، ثبتی و غیره دارد. جناب آقای حسین آراسته به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در بانک مهر اقتصاد فعالیت داشته است.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه کاری و تخصص در امور وکالتی
 • کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، پاساژ الماس، طبقه سوم، واحد ۲۹

افسانه مرادی

افسانه مرادی

افسانه مرادی وکیل پایه یک دادگستری در شهر همدان می باشد و در ضمن مشغول به انجام دادن فعالیت های حقوقی است. وی مهارت و تخصص بسیار زیادی به عنوان بهترین وکیل خانواده در همدان دارد و اهداف بسیار مهم وی این است تا از موکلین خود در دادگاه دفاع کند و پرونده های موکلین خود را با موفقیت پایان دهد؛ سرکار خانم افسانه مرادی برلیان همواره در تلاش می باشد تا موکلین خود را راضی نگه دارد و پرونده هایی را که برعهده بگیرد و آن ها را با موفقیت همراه کند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، صالح آباد، ابتدای خیبان شهید بهشتی، جنب شیرینی سرای ولیعهد

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری یکی از بهترین وکیل خانواده در همدان است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی همدان می باشد و دارای مدرک تحصیلی دکتری حقوق جزا و جرم شناسی است؛ جناب آقای شهسواری دارای فن بیان بسیار قوی است و بین بهترین وکلای همدان قرار دارد؛ ایشان چندین سال سابقه درخشان وکالت در دعاوی مالی، دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، شهرداری، زمین شهری، مسکن و شهرداری، اوقاف، اجرت المثل و خلع ید و غیر دارد.

آدرس: همدان، میدان دانشگاه، ابتدای خیابان میرزاده عشقی، ساختمان امین، طبقه ٣، واحد ٧

خصوصیات بهترین وکیل خانواده در همدان چیست؟

بهترین وکیل خانواده در همدان ویژگی هایی دارد که باعث شناخته شدن او در بین رقبا و انتخاب توسط مراجعین برای وکالت می باشد. این خصوصیات به شرح زیر می باشند:

 • صبوری و القای حس آرامش و اعتماد به مراجعین و موکلین
 • تخصیص وقت کافی به هر پرونده
 • پیگیری مستمر و حضور مداوم در جلسات دادگاه
 • تلاش برای به ثمر رساندن پرونده در کم ترین زمان ممکن
 • دریافت حق الوکاله منصفانه
 • داشتن تجربه کافی در دعاوی مربوط به خانواده
 • عدم دریافت هزینه های بی مورد و یا درخواست مبلغی ضافه تر از حق الوکاله در مدت وکالت فرد
خصوصیات بهترین وکیل خانواده در همدان چیست؟

دعوای مربوط به مهریه چگونه است؟

دعوا بر سر مهریه، یکی از رایج ترین اختلافات بین زوجین در هنگام جدایی می باشد که اکثر خانم ها و آقایان برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق شان، از یک وکیل مخصوص مهریه و خانواده کمک می گیرند. مهریه حق قانونی زن است، اما با توجه به سنگین بودن مبلغ آن و نداشتن استطاعت مالی مرد برای پرداخت، بر سر آن چالش ها و دعواهایی به وجود می آید.

گاهی ممکن است مرد با وجود داشتن وسع مالی، راضی به پرداخت مهریه نشود و یا زن بدون توجه به وضعیت مرد بخواهد آن را به صورت یکجا دریافت کند. در این شرایط وجود یک وکیل بسیار ضروری به نظر می رسد. بهترین وکیل خانواده در همدان در اولین قدم بعد از ارسال درخواست اخذ مهریه، استعلام اموال زوج را گرفته و آن را توقیف می کند. حتی ممکن است با جمع آوری استشهاد به دادگاه ثابت کند که وی اموالی دارد، ولی آن ها را در اختیار افراد دیگری قرار داده است و با این حساب مهریه را از مرد اخذ نماید.

صلاحیت دادگاه های خانواده

دادگاه های خانواده از جمله مراجع قانونی هستند که از سال 1376 به صورت اختصاصی کار خود را آغاز نمود که در آن امور مربوط به دعاوی خانواده می تواند مورد بررسی قرار گیرد. به دعاوی خانوادگی مانند طلاق، نفقه و مهریه، دعاوی وراث بر سر ماترک، اجرت المثل و ولایت‌های قهری در دادگاه خانواده رسیدگی می شود. بهترین وکیل خانواده در همدان نیز نسبت به این مرجع قانونی شناخت کافی دارد، چرا که محل اصلی رفت و آمد او برای حضور در جلسات دادگاه موکلینش می باشد.

دعاوی خانواده از جمله دعاوی حقوقی هستند که در اصل باید در دادگاه های عمومی برگزار شوند، اما با توجه به خاص بودن و گستردگی موارد مربوط به دعاوی خانواده، قوه قضاییه تصمیم به اختصاص برخی شعب دادگاه های حقوقی به دادگاه خانواده نمود. مطابق با اصل 21 قانون اساسی، تعدادی از دادگاه ها اختصاصا برای این گونه دعاوی تعیین گردید.

از جمله که مواردی که دادگاه های خانواده و کارکنان آن صلاحیت رسیدگی و بررسی آن را دارند شامل طلاق، ازدواج مجدد، نفقه، مهریه و اجرت المثل، قوانین و شرایط مروبط به اهدای جنین، به سرپرستی گرفتن فرزندان بی سرپرست، تمکین و نشوز زن، طلاق های غیابی و ناپدید شدن یکی از زوجین، حضانت فرزندان، تغییر جنسیت و بسیاری از دعاوی دیگر که در گروه دعاوی خانوادگی قرار می گیرند.

کلام آخر

در این مقاله در مورد دعاوی خانواده و انواع آن صحبت کردیم. البته هدف اصلی ما، معرفی 10 تا از بهترین وکیل خانواده در همدان برای هم وطنان عزیزمان در این استان بود. امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای ارائه نظرات خود در سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

آیا نفقه زوجه در دوران عقد دائم بر عهده زوج است؟

بله نفقه زوجه در دوران عقد دائم بر عهده زوج است اما در عقد موقت، مرد وظیفه ای برای پرداخت نفقه به زوجه ندارد.

منظور از شرط تنصیف دارایی چیست؟

نصف کردن دارایی مرد بعد از طلاق زن.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

4/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =

دکمه بازگشت به بالا