وکیل

10 تا از بهترین وکیل همدان ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل همدان آشنا کنیم. قطعا برای خیلی از شما پیش آمده است که چه آگاهانه و چه به دلیل بدشانسی و غیر ارادی درگیر اختلافات و دعواهایی معمولی و یا پیچیده شوید. در دعاوی سخت و پیچیده که در نهایت نیاز به ورود قانون برای حل آن می باشد، لازم است که فردی متخصص در کنار طرفین دعوا باشد. بهره مندی از وکیلی ماهر و کار بلد می تواند فرد را از مخمصه گرفتار شده نجات دهد. برای شناخت وکلای مطرح در همدان در ادامه همراه ما باشید.

مفهوم وکالت چیست؟

اگر بخواهیم وکالت را در یک کلمه معنی کنیم، باید بگوییم وکالت یعنی تفویض و واگذاری امری به شخصی دیگر. در دنیای حقوق نیز وکالت این گونه معنا می شود: اگر برای یک امر خاص و یا مجموعه ای از امور، فردی شخص دیگری را نایب کند تا به جای او اختیار کار مربوطه را در دست بگیرد، اصطلاحا می گوییم فرد وکیل گرفته است.

مطابق با ماده 656 قانون مدنی نیز وکالت این گونه معنی می شود:

به عقدی که بر اثر آن فردی، فرد دیگری را نایب کاری قرار دهد وکالت می گویند.

به عقدنامه ای که بین وکیل و موکل تنظیم می شود وکالت نامه می گویند. طبق این عقدنامه و بندهای آن هر کدام از طرفین وظایفی را در قبال یکدیگر بر عهده دارند. هر دو بر اثر وکالت نامه موظف اند به مسئولیت های داده شده به خوبی عمل کنند و تمام ضوابط را رعایت کنند. همچنین وکیل حق ندارد از حدود خود تجاوز کند. بهترین وکیل همدان نیز طبق وکالت نامه تنظیم شده به وظایف خود در برابر موکلش عمل می کند.

وظایف بهترین وکیل همدان کیست؟

بهترین وکیل همدان برای اخذ پروند های حقوقی و کیفری و کسب نتایج دلخواه در آن باید ویژگی هایی را داشه باشد تا موکلین بتوانند به او اعتماد کنند. وقتی بهترین وکیل همدان پرونده را اخذ می کند، از همان لحظه وظایف او آغاز می شود. این وظایف به شرح زیر می باشند:

 • عمل به تعهدات داده شده در وکالت نامه و متعهد بودن به تمام مفاد عقدنامه
 • حفظ اسرار و رازهای موکل و عدم افشای آن ها
 • داشتن تجربه بالا و سوابق مرتبط با موضوع پرونده، مثلا وکیل انتخابی در خصوص دعاوی کیفری باید همانند یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران عمل نماید.
 • پیگیری پرونده و حضور در تمامی جلسات دادگاه حتی با وجود عدم حضور موکل
 • آماده سازی لایحه ها و دفاعیات موکل در زمان مورد نظر و ارائه به دادگاه
 • جلوگیری از هزینه تراشی غیر ضروری برای موکل و برگرداندن اسناد و اموال بعد از اتمام پرونده

حوزه فعالیت وکلای دادگستری

بهترین وکیل همدان می تواند در دعاوی مختلفی قبول وکالت نماید. به طور کلی بهترین وکیل همدان می تواند تمامی پرونده ها را وکالت کند و کسی نمی تواند به او ایرادی وارد کند. اما با توجه به تقسیم بندی دعاوی در مراجع قضایی و میزان تجربه وکیل مورد نظر، پرونده های مربوط به دعاوی خاصی را ممکن است تقبل کند و بیش تر پرونده های خود را از بین موضوعی که نسبت به آن تخصص دارد انتخاب نماید. تقسیم بندی دعاوی مورد نظر برای وکالت عبارتند از:

دعاوی کیفری: این دعاوی از سخت ترین نوع پرونده های موجود در مراجع قضایی می باشد که علاوه بر بحث مالی، مجازاتی هم چون حبس، شلاق و یا اعدام نیز برای فرد خاطی و متهم در نظر گرفته می‌شود. در این دعاوی طرفین موظف اند که حتما از یک وکیل در کنار خود برای حضور در دادگاه استفاده کنند و اگر توانایی آن را نداشته باشند، دادگاه برای آن ها وکیل تسخیری انتخاب می کند. بهترین وکیل همدان در صورتی که در زمینه دعاوی کیفری خبره باشد، می تواند با دفاع همه‌ جانبه از موکل خود، او را تبرئه و از او رفع اتهام کند و یا این که برای او در مجازاتش تخفیف قائل شود. بعد از این که رای دادگاه به صورت قطعی صادر شد، وظایف وکیل به پایان نمی رسد و می تواند برای تغییر نوع حبس و مجازات موکل خود اقداماتی را انجام دهد تا برای او رای آزاد و یا حبس تعلیقی بگیرد.

دعاوی ملکی: بهترین وکیل همدان اگر در حوزه املاک و مستغلات تخصص داشته باشد می‌تواند پرونده های مربوط به آن را نیز قبول وکالت نماید و در دعاوی همچون افراز ملک مشاع، ثبت سند رسمی، خلع و تخلیه ید، رفع تصرف عدوانی و دعاوی این چنینی در دادگاه حضور یابد و برای جلوگیری از کلاهبرداری و تضییع حقوق موکل خود تلاش کند.

دعاوی خانواده: وکیل خانواده می تواند در انواع دعاوی طلاق، مهریه، ارث و ووصیت، ثبت احوال، سرپرستی و قیومیت فرزند، نفقه و … فعالیت کند. این روزها با توجه به افزایش آمار طلاق در بین خانواده ها، غالبا افراد سعی می کنند به کمک یک وکیل پرونده خود را پیش ببرند و می توان گفت اکثر وکلا در این زمینه دارای تخصص و تجربه می باشند.

دعاوی حقوقی: مساله مطرح در این دعاوی، ضرر و زیان و خسارات مالی است. مثلا ممکن است موضوع پرونده، چک و سفته، خسارات راهنمایی و رانندگی، بدهی، ثبت شرکت و انواع دعاوی مالی و یا ثبتی و حقوقی باشد.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

معیارهای مهم در انتخاب وکیل

در انتخاب بهترین وکیل همدان لازم است که قبل از هر چیز بدانید که وکیل مورد نظرتان در چه سطحی از وکالت قرارداد و آیا در زمینه موضوع پرونده شما سابقه وکالت داشته است یا خیر!

براساس آنچه که در مورد وظایف وکیل بیان گردید، وکیل انتخابی شما باید توانایی لازم در ارائه راهنمایی و مشاوره در مورد پرونده حقوقی و کیفری که مراجعه کننده درگیر آن شده است را داشته باشد و به عنوان نماینده موکل خود در دادگاه و مراجع قضایی حضور پیدا کرده و با ارائه مدارک و ادله قابل اثبات از او دفاع کند.

وکیل باید به منظور بررسی دقیق پرونده و پیشبرد آن به سمت موفقیت جلساتی را با حضور موکل خود برگزار کند و ضمن گزارش از روند پرونده بیشتر در مورد مشکل پیش آمده از او سوال کند و سعی در جمع آوری مدارک و مستندات مربوط به پرونده داشته باشد تا بتواند آن را به دادگاه ارائه دهد و با تکیه بر دانش حقوقی و تجربه ای که در این زمینه کسب نموده نتیجه نهایی را به نفع موکل خود دریافت نماید.

یکی دیگر از معیارها که در انتحاب وکیل باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید هزینه حق الوکاله است که بایستی متناسب با خدمات حقوقی باشد که انجام می دهد. همچنین دارای پرونده کاری موفق و قابل قبولی نیز بوده و پرونده های مختلفی را در گذشته با استناد به قوانین و در مسیر صحیح به نفع موکل خود پیش برده باشد و در مواردی که موکلین او در شرایط سخت قانونی و قضایی قرار دارند و استرس و اضطراب زیادی به آن ها وارد می شود بتواند به آن ها کمک کند تا هر گونه ابهام پیش آمده را حل و فصل کنند.

10 تا از بهترین وکیل همدان را بشناسید!

وحید جلائی

وحید جلائی

وحید جلائی وکیل در شهر همدان پایه یک دادگستری می باشد. وی سابقه بسیار زیادی در حوزه وکالت دارد و در حوزه های متعدد مانند مسکن و شهرداری، ملکی، خانواده، مالی، کیفری و غیره مشغول به فعالیت است. جناب آقای وحید جلایی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و همه تلاشش را به کار گرفته است تا پرونده هر یک از موکلینش را به موفقیت برساند، در ضمن وی با صداقتی که در شغل خود دارد موجب جلب اعتماد مردم عزیز شهر همدان شده و با لقب بهترین وکیل همدان هم اکنون در این شهر مشغول به فعالیت می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه در امور وکالتی
 • دکتری حقوق عمومی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188185624

آدرس: همدان، میدان جهاد، ابتدای جهان نما، نرسیده به هلال احمر، ساختمان ایران مهر، طبقه ۶، واحد ۲۴

علی زندیان

علی زندیان

علی زندیان وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر بزرگ همدان فعالیت حقوقی در زمینه های مختلف انجام می دهد. وی در حیطه های مختلف از جمله کیفری، ملکی، ثبتی، خانوادگی، طلاق تخصص بسیار زیاد دارد و بر آگاهی خویش و قوانین وکالتی تکیه می کند و با لقب بهترین وکیل همدان شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 11 سال سابقه درخشان وکالتی
 • مدیر حقوقی منطقه دو همدان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09183170348

آدرس: همدان، میدان دانشگاه(جهاد)، ابتدای خیابان میرزاده عشقی، مجتمع شهبازیان، واحد ۶

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو وکیل پایه یک دادگستری در همدان است و در این شهر بزرگ مشغول به انجام دادن فعالیت های مختلف وکالتی می باشد؛ وی با لقب بهترین وکیل همدان در بین مردم شناخته شده است و توانسته ده ها پرونده موفق را در کارنامه و کالتی اش به ثبت برساند. سرکار خانم فائزه حسنلو در شهر همدان مورد اعتماد و اطمینان مردم است و با برگزار کردن مشاوره های حرفه ای شان، توانسته است تا به مردم کمک زیادی در حیطه های متعدد حقوقی داشته باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09188101446

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، کوچه دادگستری، ساختمان پردیس 5، طبقه 2

علی اسدی حبیب

علی اسدی حبیب

علی اسدی حبیب وکیل پایه یک دادگستری است و در ضمن در شهر بزرگ همدان مشغول به وکالت در حوزه های ملکی، مالی، کیفری، طلاق، تجاری، طلاق و غیره است. وی با تمرکز و تسلط کلامی بسیار خوب، از موکلین خود در دادگاه دفاع کرده و همه تلاش خود را می کند تا دفاعیات بسیار خوبی را از موکلینش داشته باشد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس:  09188114877

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، ابتدای کوچه دادگستری، مقابل اداره پست، ساختمان پردیس، طبقه اول، واحد۳

مصطفی ضیغمی

مصطفی ضیغمی

مصطفی ضیغمی در شهر همدان وکیل پایه یک دادگستری است و در زمینه های متعددی از جمله مالی، تجاری، ملکی، کیفری، خانوادگی و غیره مشغول به انجام دادن فعالیت های مختلف در شهر همدان می باشد. وی با درستکاری و امانتداری که در زمینه شغلی اش دارد به عنوان بهترین وکیل همدان شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • کارشناس حقوق سابق دانشگاه علوم پزشکی همدان
 • 17 سال سابقه کاری وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09183133570

آدرس: همدان، خیابان بوعلی13، خانه برج آریان، طبقه10، واحد115

حسن قربانی

حسن قربانی

حسن قربانی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و تاریخی همدان است و در دعاوی های متعدد وکالتی، در این شهر مشغول به انجام دادن فعالیت های متعدد می باشد. وی با لقب بهترین وکیل همدان شناخته شده است و توانسته که تا با شغل و مهارت حرفه ای خود، رضایت تمام مردم و موکلین خود را جلب کند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09181118183

آدرس: همدان ،خیابان بوعلی (سیزده خانه)، کوچه شهید لعلی ، بن بست فقیهی ، پلاک ۲۱ ، طبقه همکف

عرفان صالح

عرفان صالح

عرفان صالح وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان است و در حیطه های وکالتی از جمله کیفری، خانوادگی، ملکی، ثبتی و غیره مشغول به انجام دادن فعالیت در این شهر است و با فن بیان بسیار خوب و شیوایی کلامی که دارد توانسته که به عنوان بهترین وکیل همدان معرفی شود. وی به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در شرکت های بزرگ و معتبر فعالیت هایی نیز داشته است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی حقوق خصوصی
 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09120218376

آدرس:  همدان، بلوار مدنی

لیلا آرین پارسا

لیلا آرین پارسا

لیلا آرین پارسا وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان می باشد و چندین سال است که به عنوان وکیل مجرب و حرفه ای در این شهر مشغول به انجام دادن فعالیت های حقوقی می باشد. وی تخصص و مهارت بسیار زیادی در شغل خود دارد و همه هدف او، جلب کردن رضایت مراجعه کنندگان است. سرکار خانم لیلا آرین پارسا مشغول به فعالیت به عنوان خبرنگار و مدیر در هفته نامه انعکاس همت روز است.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه کار و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • استاد دانشگاه

شماره تماس: 09120405033

آدرس: همدان، آرامگاه بوعلی، پاساژ الماس، اداری ۲، طبقه ۴، واحد ۴۳

ستار عزیزی

ستار عزیزی

ستار عزیزی وکیل پایه یک دادگستری در شهر تاریخی و بزرگ همدان می باشد و در دعاوی های مختلف سابقه کاری بسیار درخشان و بالایی دارد. وی مشاوره های مختلفی را به صورت حضوری و غیر حضوری به مراجعه کنندگان ارائه می دهد و توانسته است تا موجب جلب رضایت آنان شود.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا
 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09188317318

آدرس: همدان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده ادبیات و علوم انسانی

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان می باشد و موفق شده است تا با لقب بهترین وکیل همدان معرفی شود و سبب اعتماد و اطمینان مردم شود. سرکار خانم افسانه مرادی برلیان در دعاوی های متعددی از جمله خانوادگی، ملکی، مالی، طلاق، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09124126610

آدرس: همدان، صالح آباد، ابتدای خیبان شهید بهشتی، جنب شیرینی سرای ولیعهد

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری یکی از بهترین وکیل همدان است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی همدان می باشد و دارای مدرک تحصیلی دکتری حقوق جزا و جرم شناسی است؛ جناب آقای شهسواری دارای فن بیان بسیار قوی است و بین بهترین وکلای همدان قرار دارد؛ ایشان چندین سال سابقه درخشان وکالت در دعاوی مالی، دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، شهرداری، زمین شهری، مسکن و شهرداری، اوقاف، اجرت المثل و خلع ید و غیر دارد.

شماره تماس: 09183137453

آدرس: همدان، میدان دانشگاه، ابتدای خیابان میرزاده عشقی، ساختمان امین، طبقه ٣، واحد ٧

شرایط عزل وکیل چیست؟

بهترین وکیل همدان از زمان تنظیم قرارداد بین وکیل و موکل تا پایان پرونده موظف است به تعهدات خود عمل نماید و موضوع را پیگیری نماید. نوعی از عقدنامه وجود دارد که به وکالتنامه بلاعزل شناخته می شود، در این نوع وکالتنامه موکل نمی تواند وکیل خود را عزل کند، اما در وکالتنامه های عادی وکیل توسط موکل می تواند برکنار شود. شرایط عزل وکیل از وکالت عبارت است از:

 • فوت شدن وکیل و یا موکل که باعث ابطال وکالتنامه می گردد.
 • جنون و دیوانگی وکیل
 • به پایان رسیدن مدت زمان وکالتنامه
 • ابطال پروانه وکالت بهترین وکیل همدان
 • ورشکسته شدن موکل و اعلام رسمی آن
 • کنار گذاشتن وکیل از پرونده به خواست موکل
شرایط عزل وکیل چیست؟

تفاوت وکیل و مشاور حقوقی

حیطه فعالیت بهترین وکیل همدان با یک مشاور حقوقی تقریبا یکی است. هر وکیلی می تواند مشاور حقوقی باشد، ولی هر مشاور حقوقی اجازه وکالت را نخواهد داشت. لازمه وکیل شدن، گذراندن دوره تحصیل در دانشگاه در رشته حقوق و یا مبانی فقه و حقوق اسلامی است. بعد از دریافت مدرک تحصیلی در رشته های مورد نظر فرد می تواند به عنوان مشاور حقوقی فعالیت کند. ولی چنین فردی اجازه وکالت را نخواهد داشت.

باید فرد متقاضی در آزمون وکالت شرکت نماید و بعد از پذیرش، پروانه وکالت را دریافت نماید. در این مرحله شخص به درجه وکیل پایه دو خواهد رسید. برای تبدیل شدن به وکیل پایه یک دادگستری، باید دوره کارآموزی و اختبار گذرانده شود تا فرد مورد نظر بدون محدودیت پرونده های مورد نظر را اخذ نموده و در دادگاه ها شرکت کند.

حق الزحمه وکلا چقدر است؟

با توجه به میزان مهارت وکلا، طبعا هزینه دریافتی آن ها نیز تغییر می کند. در جلسه مشاوره بین مراجعه کننده و وکیل، اگر فرد تصمیم به سپردن پرونده خود به وکیل مورنظر مانند بهترین وکیل کیفری در همدان را بگیرد، پس از توافق بر سر نحوه فعالیت وکیل و اطمینان از عملکرد او، باید در مورد هزینه دریافتی بهترین وکیل همدان نیز توافق حاصل شود. این وظیفه ایست که بر عهده موکل می باشد.

این مبلغ درخواستی بستگی به عرف و رقابت بین وکلای شهر مورد نظر دارد. قرارگیری دفتر وکالت در هر منطقه و سطح آن نیز باعث تفاوت هزینه می شود. همچنین مورد دیگری که این مبلغ را تغییر می دهد، سختی و پیچیدگی پرونده و نیاز به مدت زمانی است که وکیل باید برای آن تخصیص دهد. گاهی اوقات در برخی موارد وکیل از فرد درصدی از سود پرونده را می‌خواهد و فرد متقاضی می‌تواند این مبلغ را بپذیرد و یا رد کند.

اما به طور کلی مبلغ درخواستی وکیل به انصاف و میزان طمع او بستگی دارد. بهترین وکیل همدان سعی می کند شرایط موکل خود را نیز لحاظ کند. برخی از وکلا تمام مبلغ درخواستی خود را در ابتدا از موکل شان دریافت می کنند، اما برخی بیش تر افراد نیمی از مبلغ را در ابتدا و قبل از شروع کار و نیمی دیگر را در انتها پرونده می گیرند.

حق الزحمه وکلا چقدر است؟

کلام آخر

وکلا فردی واسطه بین افراد عادی و قاضی دادگاه هستند تا بتوانند با زبانی مشترک همه چیز را در مراجع قضایی عنوان کنند. اگر در انتخاب وکیل دقت نشود ممکن است ضررها و عواقب بدی گریبان موکلین را بگیرد. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین وکیل همدان آشنا کردیم. امیدواریم بیان این مطالب و معرفی وکلای مطرح همدان، برای شما مفید واقع شود. از همراهی شما عزیزان تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. شما نیز می تواند برای کمک به بهبود مطالب ارائه شده با ما در سایت وکیل چی در ارتباط باشید. برای مشاهده بهترین وکیل خانواده در همدان کلیک کنید.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

اگر شخصی هزینه گرفتن وکیل را نداشته باشد می تواند درخواست وکیل معاضدتی دهد.

درچه صورتی قرارداد به داوری ارجاع می شود؟

مطابق قانون طرفین می توانند در قرارداد داور تعیین کنید ودرصورت اختلاف رفع مشکل را به داور ارجاع دهند این توافقی است که می تواند در زمانی قبل از اختلاف تنظیم گردد.

اگر قبل از ادای دیون متوفی در ترکه تصرف کنیم چه حکمی دارد؟

طبق ماده 229 قانون امور حسبی تصرف ورثه در ترکه از قبیل فروش و صلح و هبه و غیر نافذ نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا