وکیل

10 تا از بهترین وکیل همدان⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله سعی داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل همدان آشنا کنیم. قطعا برای خیلی از شما پیش آمده است که چه آگاهانه و چه به دلیل بدشانسی و غیر ارادی درگیر اختلافات و دعواهایی معمولی و یا پیچیده شوید. در دعاوی سخت و پیچیده که در نهایت نیاز به ورود قانون برای حل آن می باشد، لازم است که فردی متخصص در کنار طرفین دعوا باشد. بهره مندی از وکیلی ماهر و کار بلد می تواند فرد را از مخمصه گرفتار شده نجات دهد. برای شناخت وکلای مطرح در همدان در ادامه همراه ما باشید.

مفهوم وکالت چیست؟

اگر بخواهیم وکالت را در یک کلمه معنی کنیم، باید بگوییم وکالت یعنی تفویض و واگذاری امری به شخصی دیگر. در دنیای حقوق نیز وکالت این گونه معنا می شود: اگر برای یک امر خاص و یا مجموعه ای از امور، فردی شخص دیگری را نایب کند تا به جای او اختیار کار مربوطه را در دست بگیرد، اصطلاحا می گوییم فرد وکیل گرفته است.

مطابق با ماده 656 قانون مدنی نیز وکالت این گونه معنی می شود:

به عقدی که بر اثر آن فردی، فرد دیگری را نایب کاری قرار دهد وکالت می گویند.

به عقدنامه ای که بین وکیل و موکل تنظیم می شود وکالت نامه می گویند. طبق این عقدنامه و بندهای آن هر کدام از طرفین وظایفی را در قبال یکدیگر بر عهده دارند. هر دو بر اثر وکالت نامه موظف اند به مسئولیت های داده شده به خوبی عمل کنند و تمام ضوابط را رعایت کنند. همچنین وکیل حق ندارد از حدود خود تجاوز کند. بهترین وکیل همدان نیز طبق وکالت نامه تنظیم شده به وظایف خود در برابر موکلش عمل می کند.

وظایف بهترین وکیل همدان کیست؟

بهترین وکیل همدان برای اخذ پروند های حقوقی و کیفری و کسب نتایج دلخواه در آن باید ویژگی هایی را داشه باشد تا موکلین بتوانند به او اعتماد کنند. وقتی بهترین وکیل همدان پرونده را اخذ می کند، از همان لحظه وظایف او آغاز می شود. این وظایف به شرح زیر می باشند:

 • عمل به تعهدات داده شده در وکالت نامه و متعهد بودن به تمام مفاد عقدنامه
 • حفظ اسرار و رازهای موکل و عدم افشای آن ها
 • پیگیری پرونده و حضور در تمامی جلسات دادگاه حتی با وجود عدم حضور موکل
 • آماده سازی لایحه ها و دفاعیات موکل در زمان مورد نظر و ارائه به دادگاه
 • جلوگیری از هزینه تراشی غیر ضروری برای موکل و برگرداندن اسناد و اموال بعد از اتمام پرونده

حوزه فعالیت وکلای دادگستری

بهترین وکیل همدان می تواند در دعاوی مختلفی قبول وکالت نماید. به طور کلی بهترین وکیل همدان می تواند تمامی پرونده ها را وکالت کند و کسی نمی تواند به او ایرادی وارد کند. اما با توجه به تقسیم بندی دعاوی در مراجع قضایی و میزان تجربه وکیل مورد نظر، پرونده های مربوط به دعاوی خاصی را ممکن است تقبل کند و بیش تر پرونده های خود را از بین موضوعی که نسبت به آن تخصص دارد انتخاب نماید. تقسیم بندی دعاوی مورد نظر برای وکالت عبارتند از:

دعاوی کیفری: این دعاوی از سخت ترین نوع پرونده های موجود در مراجع قضایی می باشد که علاوه بر بحث مالی، مجازاتی هم چون حبس، شلاق و یا اعدام نیز برای فرد خاطی و متهم در نظر گرفته می‌شود. در این دعاوی طرفین موظف اند که حتما از یک وکیل در کنار خود برای حضور در دادگاه استفاده کنند و اگر توانایی آن را نداشته باشند، دادگاه برای آن ها وکیل تسخیری انتخاب می کند. بهترین وکیل همدان در صورتی که در زمینه دعاوی کیفری خبره باشد، می تواند با دفاع همه‌ جانبه از موکل خود، او را تبرئه و از او رفع اتهام کند و یا این که برای او در مجازاتش تخفیف قائل شود. بعد از این که رای دادگاه به صورت قطعی صادر شد، وظایف وکیل به پایان نمی رسد و می تواند برای تغییر نوع حبس و مجازات موکل خود اقداماتی را انجام دهد تا برای او رای آزاد و یا حبس تعلیقی بگیرد.

دعاوی ملکی: بهترین وکیل همدان اگر در حوزه املاک و مستغلات تخصص داشته باشد می‌تواند پرونده های مربوط به آن را نیز قبول وکالت نماید و در دعاوی همچون افراز ملک مشاع، ثبت سند رسمی، خلع و تخلیه ید، رفع تصرف عدوانی و دعاوی این چنینی در دادگاه حضور یابد و برای جلوگیری از کلاهبرداری و تضییع حقوق موکل خود تلاش کند.

دعاوی خانواده: وکیل خانواده می تواند در انواع دعاوی طلاق، مهریه، ارث و ووصیت، ثبت احوال، سرپرستی و قیومیت فرزند، نفقه و … فعالیت کند. این روزها با توجه به افزایش آمار طلاق در بین خانواده ها، غالبا افراد سعی می کنند به کمک یک وکیل پرونده خود را پیش ببرند و می توان گفت اکثر وکلا در این زمینه دارای تخصص و تجربه می باشند.

دعاوی حقوقی: مساله مطرح در این دعاوی، ضرر و زیان و خسارات مالی است. مثلا ممکن است موضوع پرونده، چک و سفته، خسارات راهنمایی و رانندگی، بدهی، ثبت شرکت و انواع دعاوی مالی و یا ثبتی و حقوقی باشد.

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

معیارهای مهم در انتخاب وکیل

در انتخاب بهترین وکیل همدان لازم است که قبل از هر چیز بدانید که وکیل مورد نظرتان در چه سطحی از وکالت قرارداد و آیا در زمینه موضوع پرونده شما سابقه وکالت داشته است یا خیر!

براساس آنچه که در مورد وظایف وکیل بیان گردید، وکیل انتخابی شما باید توانایی لازم در ارائه راهنمایی و مشاوره در مورد پرونده حقوقی و کیفری که مراجعه کننده درگیر آن شده است را داشته باشد و به عنوان نماینده موکل خود در دادگاه و مراجع قضایی حضور پیدا کرده و با ارائه مدارک و ادله قابل اثبات از او دفاع کند.

وکیل باید به منظور بررسی دقیق پرونده و پیشبرد آن به سمت موفقیت جلساتی را با حضور موکل خود برگزار کند و ضمن گزارش از روند پرونده بیشتر در مورد مشکل پیش آمده از او سوال کند و سعی در جمع آوری مدارک و مستندات مربوط به پرونده داشته باشد تا بتواند آن را به دادگاه ارائه دهد و با تکیه بر دانش حقوقی و تجربه ای که در این زمینه کسب نموده نتیجه نهایی را به نفع موکل خود دریافت نماید.

یکی دیگر از معیارها که در انتحاب وکیل باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید هزینه حق الوکاله است که بایستی متناسب با خدمات حقوقی باشد که انجام می دهد. همچنین دارای پرونده کاری موفق و قابل قبولی نیز بوده و پرونده های مختلفی را در گذشته با استناد به قوانین و در مسیر صحیح به نفع موکل خود پیش برده باشد و در مواردی که موکلین او در شرایط سخت قانونی و قضایی قرار دارند و استرس و اضطراب زیادی به آن ها وارد می شود بتواند به آن ها کمک کند تا هر گونه ابهام پیش آمده را حل و فصل کنند.

10 تا از بهترین وکیل همدان را بشناسید!

مصطفی ضیغمی

مصطفی ضیغمی

آقای مصطفی ضیغمی، وکیل پایه یک دادگستری همدان، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی و دارای بیش از 18 سال سابقه وکالت درخشان و پرتجربه می‌باشند. از نمونه سوابق کاری پرافتخار وکیل ضیغمی، وکیل اداره کل استاندارد همدان، وکیل دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان همدان، مشاور و کارشناس حقوقی سابق دانشگاه علوم پزشکی از سال 1385 لغایت 1390، مسئول سابق واحد ارشاد و معاضدت قضایی مرکز امور وکلا، کارشناسان حقوقی قوه قضاییه همدان، وکیل دانشگاه علوم پزشکی همدان و .. می توان به این چند مورد اشاره کرد.

برخی از تخصص ایشان وکالت در دعاوی:

حقوقی: قراردادها، چک، سفته، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا ابطال اسناد رسمی، دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، ابطال رای داوری و دعاوی مرتبط به ارث و …
کیفری:قتل، کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، سرقت، شرب خمر، مواد مخدر، رابطه نامشروع و زنا، فروش مال غیر و …
خانواده: ترک انفاق، مهریه، تمکین، نفقه زوجه و فرزند، اجرت المثل ایام زوجیت، طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج و …
ملکی: شهرداری، زمین شهری، مسکن و شهرداری، اراضی موات، اراضی ملی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل ملک، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، پیش فروش ساختمان، ابطال قرارداد، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، فروش ملک مشاع، تخلیه ملک تجاری و …
وکالت در دعاوی علیه دستگاه‌های دولتی به غیر از علوم پزشکی
جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره و وکالت آقای مصطفی ضیغمی، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09183133570
آدرس دفتر: همدان، خیابان بوعلی13، خانه برج آریان، طبقه10، واحد115
(حضور در دفتر با هماهنگی و رزرو وقت قبلی)

حسن قربانی

حسن قربانی

آقای حسن قربانی وکیل پایه یک دادگستری ومشاورحقوقی درکلان شهر همدان ، کارشناس ارشد حقوق با چندین سال سابقه کاری وکالت درخشان وهمچنین دارای سوابق مدیریتی پر افتخارمی باشند، وی با لقب بهترین وکیل همدان شناخته شده است و توانسته که با شغل و مهارت حرفه ای خود رضایت تمام مردم و موکلین خود را جلب کند ، از جمله سوابق وکالتی موفق درشهر بزرگ همدان ودیگراستان ها  در حیطه های مختلف حقوقی ، کیفری، خانواده ، اشخاص ومحجورین ، ثبتی و… ازجمله: املاک ،الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به تحویل ملک ،خلع ید ، رفع تصرف عدوانی، قراردادها ، ابطال یا فسخ قرارداد ، ابطال اسناد ثبتی ،قرارداد مشارکت در ساخت، ابطال رای داوری ، سرقفلی ، حق کسب و پیشه ، الزام به تنظیم سند ، مطالبه خسارات ،دعاوی تقسیم ما  ترک ومطالبه سهم الارث، استرداد اموال ، چک و سفته ، قتل ، کلاهبرداری ، خیانت در امانت ، فروش مال غیر، جعل و استفاده از سند مجعول ، سرقت ، مواد مخدر، طلاق، مطالبه مهریه ،تمکین ، ترک انفاق ، مطالبه نفقه ، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، استرداد جهیزیه ، اثبات زوجیت ، ملاقات فرزندان ، ازدواج مجدد، ارائه مشاوره های تخصصی و…

تخصص وتجارب وسوابق کاری:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مسئول اسبق کمیسیون واحدهای ارشاد ومعاضدت مرکز وکلا قوه قضائیه استان همدان به مدت حدود 7سال
 • مسئول کمیسون نظارت و بازرسی مرکزوکلای قوه قضائیه استان همدان
 • عضو کمیسیون داوری مرکز وکلا قوه قضائیه استان همدان
 • دارای سوابق کاری درشرکت های حمل ونقل جاده ای به مدت بیش از10سال
 • دارای سوابق کاری دربیمه های تجاری به مدت حدود 8 سال
 • عضو اسبق شورای حل اختلاف مرکزی همدان  به عنوان عضو اصلی شورای حل اختلاف به مدت حدود ۴ سال

شماره تماس:

8183 111 0918

8071 936 0912

نشانی دفتروکالت: استان همدان –شهرستان همدان- خیابان بوعلی سینا سیزده خانه کوچه شهید لعلی بن بست فقیهی پلاک 21 طبقه همکف

سرکار خانم بهناز اسفندیاری

سرکار خانم بهناز اسفندیاری

سرکار خانم بهناز اسفندیاری یکی دیگر از وکلای توانمند و مجرب پایه یک دادگستری همدان با شماره پروانه ۵۴۰۴۲ و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق وکارشناس ارشد جزا می‌باشند. ایشان وکالت در دعاوی مختلف حقوقی (ملکی،ارث و…)، کیفری و خانواده را برعهده داشته و در پیشبرد پرونده های خود تعهد کاری و علم را توامان باهم داشته اند.

تخصص و مهارت:

 • حقوقی (شامل دعاوی ملکی،ارث و…)
 • کیفری
 • وکیل خانواده…

آدرس: همدان -ابتدای بین النهرین از سمت آرامگاه بوعلی-ساختمان روشن-طبقه همکف

شماره تماس: ۰۹۱۸۸۱۸۳۲۳۶

فریدون طاهری

طاهری

فریدون طاهری وکیل پایه یک دادگستری با 11سال سابقه حقوقی مشغول به فعالیت میباشند. ایشان وکیل بانک توسعه تعاون و وکیل بانک صنعت و معدن هستند.

تخصص و مهارت:

 • پیگیری پرونده ی حقوقی کیفری وخانواده
 • سابقه فعالیت به عنوان وکیل در موسسه کوثر
 • سابقه فعالیت به عنوان وکیل در بانک مهر اقتصاد

ادرس: همدان چهاراراه تختی ساختمان جام جم طبقه دوم واحد11(طبقه فوقانی دفتر اسناد 69 )

شماره تماس: 09189139918

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو

فائزه حسنلو وکیل پایه یک دادگستری در همدان است و در این شهر بزرگ مشغول به انجام دادن فعالیت های مختلف وکالتی می باشد؛ وی با لقب بهترین وکیل همدان در بین مردم شناخته شده است و توانسته ده ها پرونده موفق را در کارنامه و کالتی اش به ثبت برساند. سرکار خانم فائزه حسنلو در شهر همدان مورد اعتماد و اطمینان مردم است و با برگزار کردن مشاوره های حرفه ای شان، توانسته است تا به مردم کمک زیادی در حیطه های متعدد حقوقی داشته باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، خیابان بوعلی، کوچه دادگستری، ساختمان پردیس 5، طبقه 2

ستار عزیزی

ستار عزیزی

ستار عزیزی وکیل پایه یک دادگستری در شهر تاریخی و بزرگ همدان می باشد و در دعاوی های مختلف سابقه کاری بسیار درخشان و بالایی دارد. وی مشاوره های مختلفی را به صورت حضوری و غیر حضوری به مراجعه کنندگان ارائه می دهد و توانسته است تا موجب جلب رضایت آنان شود.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری همدان
 • عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا
 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل
 • مشاورحقوقی

آدرس: همدان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشکده ادبیات و علوم انسانی

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان

افسانه مرادی برلیان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ همدان می باشد و موفق شده است تا با لقب بهترین وکیل همدان معرفی شود و سبب اعتماد و اطمینان مردم شود. سرکار خانم افسانه مرادی برلیان در دعاوی های متعددی از جمله خانوادگی، ملکی، مالی، طلاق، ثبتی و غیره مشغول به فعالیت است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری
 • مشاور حقوقی

آدرس: همدان، صالح آباد، ابتدای خیبان شهید بهشتی، جنب شیرینی سرای ولیعهد

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری

حمیدرضا شهسواری یکی از بهترین وکیل همدان است؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی همدان می باشد و دارای مدرک تحصیلی دکتری حقوق جزا و جرم شناسی است؛ جناب آقای شهسواری دارای فن بیان بسیار قوی است و بین بهترین وکلای همدان قرار دارد؛ ایشان چندین سال سابقه درخشان وکالت در دعاوی مالی، دعاوی خانواده، دعاوی ملکی، شهرداری، زمین شهری، مسکن و شهرداری، اوقاف، اجرت المثل و خلع ید و غیر دارد.

آدرس: همدان، میدان دانشگاه، ابتدای خیابان میرزاده عشقی، ساختمان امین، طبقه ٣، واحد ٧

شرایط عزل وکیل چیست؟

بهترین وکیل همدان از زمان تنظیم قرارداد بین وکیل و موکل تا پایان پرونده موظف است به تعهدات خود عمل نماید و موضوع را پیگیری نماید. نوعی از عقدنامه وجود دارد که به وکالتنامه بلاعزل شناخته می شود، در این نوع وکالتنامه موکل نمی تواند وکیل خود را عزل کند، اما در وکالتنامه های عادی وکیل توسط موکل می تواند برکنار شود. شرایط عزل وکیل از وکالت عبارت است از:

 • فوت شدن وکیل و یا موکل که باعث ابطال وکالتنامه می گردد.
 • جنون و دیوانگی وکیل
 • به پایان رسیدن مدت زمان وکالتنامه
 • ابطال پروانه وکالت بهترین وکیل همدان
 • ورشکسته شدن موکل و اعلام رسمی آن
 • کنار گذاشتن وکیل از پرونده به خواست موکل
شرایط عزل وکیل چیست؟

تفاوت وکیل و مشاور حقوقی

حیطه فعالیت بهترین وکیل همدان با یک مشاور حقوقی تقریبا یکی است. هر وکیلی می تواند مشاور حقوقی باشد، ولی هر مشاور حقوقی اجازه وکالت را نخواهد داشت. لازمه وکیل شدن، گذراندن دوره تحصیل در دانشگاه در رشته حقوق و یا مبانی فقه و حقوق اسلامی است. بعد از دریافت مدرک تحصیلی در رشته های مورد نظر فرد می تواند به عنوان مشاور حقوقی فعالیت کند. ولی چنین فردی اجازه وکالت را نخواهد داشت.

باید فرد متقاضی در آزمون وکالت شرکت نماید و بعد از پذیرش، پروانه وکالت را دریافت نماید. در این مرحله شخص به درجه وکیل پایه دو خواهد رسید. برای تبدیل شدن به وکیل پایه یک دادگستری، باید دوره کارآموزی و اختبار گذرانده شود تا فرد مورد نظر بدون محدودیت پرونده های مورد نظر را اخذ نموده و در دادگاه ها شرکت کند.

حق الزحمه وکلا چقدر است؟

با توجه به میزان مهارت وکلا، طبعا هزینه دریافتی آن ها نیز تغییر می کند. در جلسه مشاوره بین مراجعه کننده و وکیل، اگر فرد تصمیم به سپردن پرونده خود به وکیل مورنظر مانند بهترین وکیل کیفری در همدان را بگیرد، پس از توافق بر سر نحوه فعالیت وکیل و اطمینان از عملکرد او، باید در مورد هزینه دریافتی بهترین وکیل همدان نیز توافق حاصل شود. این وظیفه ایست که بر عهده موکل می باشد.

این مبلغ درخواستی بستگی به عرف و رقابت بین وکلای شهر مورد نظر دارد. قرارگیری دفتر وکالت در هر منطقه و سطح آن نیز باعث تفاوت هزینه می شود. همچنین مورد دیگری که این مبلغ را تغییر می دهد، سختی و پیچیدگی پرونده و نیاز به مدت زمانی است که وکیل باید برای آن تخصیص دهد. گاهی اوقات در برخی موارد وکیل از فرد درصدی از سود پرونده را می‌خواهد و فرد متقاضی می‌تواند این مبلغ را بپذیرد و یا رد کند.

اما به طور کلی مبلغ درخواستی وکیل به انصاف و میزان طمع او بستگی دارد. بهترین وکیل همدان سعی می کند شرایط موکل خود را نیز لحاظ کند. برخی از وکلا تمام مبلغ درخواستی خود را در ابتدا از موکل شان دریافت می کنند، اما برخی بیش تر افراد نیمی از مبلغ را در ابتدا و قبل از شروع کار و نیمی دیگر را در انتها پرونده می گیرند.

حق الزحمه وکلا چقدر است؟

کلام آخر

وکلا فردی واسطه بین افراد عادی و قاضی دادگاه هستند تا بتوانند با زبانی مشترک همه چیز را در مراجع قضایی عنوان کنند. اگر در انتخاب وکیل دقت نشود ممکن است ضررها و عواقب بدی گریبان موکلین را بگیرد. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین وکیل همدان آشنا کردیم. امیدواریم بیان این مطالب و معرفی وکلای مطرح همدان، برای شما مفید واقع شود. از همراهی شما عزیزان تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. شما نیز می تواند برای کمک به بهبود مطالب ارائه شده با ما در سایت وکیل چی در ارتباط باشید. برای مشاهده بهترین وکیل خانواده در همدان کلیک کنید.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

اگر شخصی هزینه گرفتن وکیل را نداشته باشد می تواند درخواست وکیل معاضدتی دهد.

درچه صورتی قرارداد به داوری ارجاع می شود؟

مطابق قانون طرفین می توانند در قرارداد داور تعیین کنید ودرصورت اختلاف رفع مشکل را به داور ارجاع دهند این توافقی است که می تواند در زمانی قبل از اختلاف تنظیم گردد.

اگر قبل از ادای دیون متوفی در ترکه تصرف کنیم چه حکمی دارد؟

طبق ماده 229 قانون امور حسبی تصرف ورثه در ترکه از قبیل فروش و صلح و هبه و غیر نافذ نیست.

4/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا