وکیل

10 تا از بهترین وکیل در همدان ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله سعی داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل در همدان آشنا کنیم. قطعا برای خیلی از شما پیش آمده است که چه آگاهانه و چه به دلیل بدشانسی و غیر ارادی درگیر اختلافات و دعواهایی معمولی و یا پیچیده شوید. در دعاوی سخت و پیچیده که در نهایت نیاز به ورود قانون برای حل آن می باشد، لازم است که فردی متخصص در کنار طرفین دعوا باشد. بهره مندی از وکیلی ماهر و کار بلد می تواند فرد را از مخمصه گرفتار شده نجات دهد. برای شناخت وکلای مطرح در همدان در ادامه همراه ما باشید.

مفهوم وکالت چیست؟

اگر بخواهیم وکالت را در یک کلمه معنی کنیم، باید بگوییم وکالت یعنی تفویض و واگذاری امری به شخصی دیگر. در دنیای حقوق نیز وکالت این گونه معنا می شود: اگر برای یک امر خاص و یا مجموعه ای از امور، فردی شخص دیگری را نایب کند تا به جای او اختیار کار مربوطه را در دست بگیرد، اصطلاحا می گوییم فرد وکیل گرفته است.

مطابق با ماده 656 قانون مدنی نیز وکالت این گونه معنی می شود:

به عقدی که بر اثر آن فردی، فرد دیگری را نایب کاری قرار دهد وکالت می گویند.

به عقدنامه ای که بین وکیل و موکل تنظیم می شود وکالت نامه می گویند. طبق این عقدنامه و بندهای آن هر کدام از طرفین وظایفی را در قبال یکدیگر بر عهده دارند. هر دو بر اثر وکالت نامه موظف اند به مسئولیت های داده شده به خوبی عمل کنند و تمام ضوابط را رعایت کنند. همچنین وکیل حق ندارد از حدود خود تجاوز کند. بهترین وکیل در همدان نیز طبق وکالت نامه تنظیم شده به وظایف خود در برابر موکلش عمل می کند.

مفهوم وکالت چیست؟

وظایف بهترین وکیل در همدان کیست؟

بهترین وکیل در همدان برای اخذ پروند های حقوقی و کیفری و کسب نتایج دلخواه در آن باید ویژگی هایی را داشه باشد تا موکلین بتوانند به او اعتماد کنند. وقتی بهترین وکیل در همدان پرونده را اخذ می کند، از همان لحظه وظایف او آغاز می شود. این وظایف به شرح زیر می باشند:

 • عمل به تعهدات داده شده در وکالت نامه و متعهد بودن به تمام مفاد عقدنامه
 • حفظ اسرار و رازهای موکل و عدم افشای آن ها
 • داشتن تجربه بالا و سوابق مرتبط با موضوع پرونده، مثلا وکیل انتخابی در خصوص دعاوی کیفری باید همانند یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران عمل نماید.
 • پیگیری پرونده و حضور در تمامی جلسات دادگاه حتی با وجود عدم حضور موکل
 • آماده سازی لایحه ها و دفاعیات موکل در زمان مورد نظر و ارائه به دادگاه
 • جلوگیری از هزینه تراشی غیر ضروری برای موکل و برگرداندن اسناد و اموال بعد از اتمام پرونده

شما نیز اگر به دنبال وکیلی در استان دیگری مثل کهگیلویه و بویر احمد هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل در یاسوج مراجعه کنید.

حوزه فعالیت وکلای دادگستری

بهترین وکیل در همدان می تواند در دعاوی مختلفی قبول وکالت نماید. به طور کلی بهترین وکیل در همدان می تواند تمامی پرونده ها را وکالت کند و کسی نمی تواند به او ایرادی وارد کند. اما با توجه به تقسیم بندی دعاوی در مراجع قضایی و میزان تجربه وکیل مورد نظر، پرونده های مربوط به دعاوی خاصی را ممکن است تقبل کند و بیش تر پرونده های خود را از بین موضوعی که نسبت به آن تخصص دارد انتخاب نماید. تقسیم بندی دعاوی مورد نظر برای وکالت عبارتند از:

دعاوی کیفری: این دعاوی از سخت ترین نوع پرونده های موجود در مراجع قضایی می باشد که علاوه بر بحث مالی، مجازاتی هم چون حبس، شلاق و یا اعدام نیز برای فرد خاطی و متهم در نظر گرفته می‌شود. در این دعاوی طرفین موظف اند که حتما از یک وکیل در کنار خود برای حضور در دادگاه استفاده کنند و اگر توانایی آن را نداشته باشند، دادگاه برای آن ها وکیل تسخیری انتخاب می کند. بهترین وکیل در همدان در صورتی که در زمینه دعاوی کیفری خبره باشد، می تواند با دفاع همه‌ جانبه از موکل خود، او را تبرئه و از او رفع اتهام کند و یا این که برای او در مجازاتش تخفیف قائل شود. بعد از این که رای دادگاه به صورت قطعی صادر شد، وظایف وکیل به پایان نمی رسد و می تواند برای تغییر نوع حبس و مجازات موکل خود اقداماتی را انجام دهد تا برای او رای آزاد و یا حبس تعلیقی بگیرد.

دعاوی ملکی: بهترین وکیل در همدان اگر در حوزه املاک و مستغلات تخصص داشته باشد می‌تواند پرونده های مربوط به آن را نیز قبول وکالت نماید و در دعاوی همچون افراز ملک مشاع، ثبت سند رسمی، خلع و تخلیه ید، رفع تصرف عدوانی و دعاوی این چنینی در دادگاه حضور یابد و برای جلوگیری از کلاهبرداری و تضییع حقوق موکل خود تلاش کند.

دعاوی خانواده: وکیل خانواده می تواند در انواع دعاوی طلاق، مهریه، ارث و ووصیت، ثبت احوال، سرپرستی و قیومیت فرزند، نفقه و … فعالیت کند. این روزها با توجه به افزایش آمار طلاق در بین خانواده ها، غالبا افراد سعی می کنند به کمک یک وکیل پرونده خود را پیش ببرند و می توان گفت اکثر وکلا در این زمینه دارای تخصص و تجربه می باشند.

دعاوی حقوقی: مساله مطرح در این دعاوی، ضرر و زیان و خسارات مالی است. مثلا ممکن است موضوع پرونده، چک و سفته، خسارات راهنمایی و رانندگی، بدهی، ثبت شرکت و انواع دعاوی مالی و یا ثبتی و حقوقی باشد.

شرایط عزل وکیل چیست؟

بهترین وکیل در همدان از زمان تنظیم قرارداد بین وکیل و موکل تا پایان پرونده موظف است به تعهدات خود عمل نماید و موضوع را پیگیری نماید. نوعی از عقدنامه وجود دارد که به وکالتنامه بلاعزل شناخته می شود، در این نوع وکالتنامه موکل نمی تواند وکیل خود را عزل کند، اما در وکالتنامه های عادی وکیل توسط موکل می تواند برکنار شود. شرایط عزل وکیل از وکالت عبارت است از:

 • فوت شدن وکیل و یا موکل که باعث ابطال وکالتنامه می گردد.
 • جنون و دیوانگی وکیل
 • به پایان رسیدن مدت زمان وکالتنامه
 • ابطال پروانه وکالت بهترین وکیل در همدان
 • ورشکسته شدن موکل و اعلام رسمی آن
 • کنار گذاشتن وکیل از پرونده به خواست موکل
شرایط عزل وکیل چیست؟

تفاوت وکیل و مشاور حقوقی

حیطه فعالیت بهترین وکیل در همدان با یک مشاور حقوقی تقریبا یکی است. هر وکیلی می تواند مشاور حقوقی باشد، ولی هر مشاور حقوقی اجازه وکالت را نخواهد داشت. لازمه وکیل شدن، گذراندن دوره تحصیل در دانشگاه در رشته حقوق و یا مبانی فقه و حقوق اسلامی است. بعد از دریافت مدرک تحصیلی در رشته های مورد نظر فرد می تواند به عنوان مشاور حقوقی فعالیت کند. ولی چنین فردی اجازه وکالت را نخواهد داشت.

باید فرد متقاضی در آزمون وکالت شرکت نماید و بعد از پذیرش، پروانه وکالت را دریافت نماید. در این مرحله شخص به درجه وکیل پایه دو خواهد رسید. برای تبدیل شدن به وکیل پایه یک دادگستری، باید دوره کارآموزی و اختبار گذرانده شود تا فرد مورد نظر بدون محدودیت پرونده های مورد نظر را اخذ نموده و در دادگاه ها شرکت کند.

حق الزحمه وکلا چقدر است؟

با توجه به میزان مهارت وکلا، طبعا هزینه دریافتی آن ها نیز تغییر می کند. در جلسه مشاوره بین مراجعه کننده و وکیل، اگر فرد تصمیم به سپردن پرونده خود به وکیل مورد نظر را بگیرد، پس از توافق بر سر نحوه فعالیت وکیل و اطمینان از عملکرد او، باید در مورد هزینه دریافتی بهترین وکیل در همدان نیز توافق حاصل شود. این وظیفه ایست که بر عهده موکل می باشد.

این مبلغ درخواستی بستگی به عرف و رقابت بین وکلای شهر مورد نظر دارد. قرارگیری دفتر وکالت در هر منطقه و سطح آن نیز باعث تفاوت هزینه می شود. همچنین مورد دیگری که این مبلغ را تغییر می دهد، سختی و پیچیدگی پرونده و نیاز به مدت زمانی است که وکیل باید برای آن تخصیص دهد. گاهی اوقات در برخی موارد وکیل از فرد درصدی از سود پرونده را می‌خواهد و فرد متقاضی می‌تواند این مبلغ را بپذیرد و یا رد کند.

اما به طور کلی مبلغ درخواستی وکیل به انصاف و میزان طمع او بستگی دارد. بهترین وکیل در همدان سعی می کند شرایط موکل خود را نیز لحاظ کند. برخی از وکلا تمام مبلغ درخواستی خود را در ابتدا از موکل شان دریافت می کنند، اما برخی بیش تر افراد نیمی از مبلغ را در ابتدا و قبل از شروع کار و نیمی دیگر را در انتها پرونده می گیرند.

کلام آخر

وکلا فردی واسطه بین افراد عادی و قاضی دادگاه هستند تا بتوانند با زبانی مشترک همه چیز را در مراجع قضایی عنوان کنند. اگر در انتخاب وکیل دقت نشود ممکن است ضررها و عواقب بدی گریبان موکلین را بگیرد. در این مقاله شما را با 10 تا از بهترین وکیل در همدان آشنا کردیم. امیدواریم بیان این مطالب و معرفی وکلای مطرح همدان، برای شما مفید واقع شود. از همراهی شما عزیزان تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. شما نیز می تواند برای کمک به بهبود مطالب ارائه شده با ما در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

اگر شخصی هزینه گرفتن وکیل را نداشته باشد می تواند درخواست وکیل معاضدتی دهد.

درچه صورتی قرارداد به داوری ارجاع می شود؟

مطابق قانون طرفین می توانند در قرارداد داور تعیین کنید ودرصورت اختلاف رفع مشکل را به داور ارجاع دهند این توافقی است که می تواند در زمانی قبل از اختلاف تنظیم گردد.

اگر قبل از ادای دیون متوفی در ترکه تصرف کنیم چه حکمی دارد؟

طبق ماده 229 قانون امور حسبی تصرف ورثه در ترکه از قبیل فروش و صلح و هبه و غیر نافذ نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا