وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در اهواز❤️【سال1403】⚖️

خانواده یکی از ارکان مهم جامعه است که حفظ و نگهداری از آن وظیفه اصلی اعضای آن است. گاهی ممکن است اختلافات و مشکلاتی در این میان پیش بیاید و شدت آن به حدی باشد که طرفین مجبور به شکایت و حل از طریق مراجع قانونی شوند. بسیاری از افراد برای رسیدگی به پرونده و دفاع از حقوق شان، به دنبال یک وکیل خانواده خوب می گردند. در این مقاله ما برای کسانی که در شهر اهواز ساکن هستند و در آنجا به دنبال یک وکیل خبره هستند، 10 تا از بهترین وکیل خانواده در اهواز را معرفی خواهیم کرد.

بهترین وکیل خانواده در اهواز کیست؟

گاهی اوقات مشکلاتی در محیط خانواده پیش می آِید که حل آن به دست اعضای خانواده غیر ممکن می شود و دیگر حتی با وساطت بزرگ تر ها نیز نمی توان از پس آن ها برآمد. در نتیجه بسیاری از این دعاوی به مراجع قانونی کشیده می شوند و در این میان فرد شکایت کننده به عنوان خواهان و شخصی که از او شکایت شده است در نقش خوانده حاضر می شود. با توجه به وضعیت پرونده و پیچیدگی آن، افراد ترجیح می دهند که از یک فرد متخصص در این حوزه کمک بگیرند و از او بخواهند که در جلسات دادگاه کنار آن ها باشد.

بهترین وکیل خانواده در اهواز کسی است که می تواند این مسئولیت را پذیرد. چرا که یک وکیل خانواده ماهر به خوبی می داند که پرونده را از چه مسیری پیش ببرد و چه راهکاری می تواند او را به موفقیت برساند. به طور کلی کسی که به عنوان بهترین وکیل در اهواز فعالیت می کند، تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در رشته حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی دارد و پس از آن توانسته است در آزمون وکالت پذیرفته شده و پس از پایان دوره کارآموزی به صورت حرفه ای وارد بازار کار شود. تعداد پرونده های موفق یک وکیل ماهر نسبت به تعداد پرونده های اخذ شده او درصد بالایی دارد و این یعنی توانسته است بیش تر پروند های خود را با موفقیت به پایان برساند.

بهترین وکیل خانواده در اهواز کیست؟

انواع دعاوی مربوط به حوزه خانواده

مطابق با قانون حمایت خانواده که در سال 1391 به تصویب رسیده است، دعاوی و اختلافاتی هستند که در حوزه خانواده طبقه بندی می شوند و رسیدگی به آن ها نیز در دادگاه خانواده انجام می شود. یکی از دعاوی رایج در زمینه خانواده، مربوط به اختلافات زوجین بر سر جدایی می باشد. مهم ترین آن ها عبارتند از:

دعاوی مربوط به ازدواج و انحلال نکاح : پرونده های طلاق از موضوعات رایجی است که غالبا توسط بهترین وکیل خانواده در اهواز رسیدگی می شود. طلاق ممکن است از نظر نحوه درخواست انواع مختلفی داشته باشد مثلا:

 • طلاق به درخواست مرد
 • طلاق توافقی
 • درخواست طلاق از طرف زن
 • باطل کردن عقد
 • فوت زن و یا شوهر

دعاوی مربوط به مهریه: مهریه یکی دیگر از مواردی است که حل آن می‌ تواند بر عهده بهترین وکیل مهریه در اهواز قرار گیرد، چرا که در بسیاری از موارد بر سر دریافت و پرداخت آن بین زوجین مشکلاتی پیش میاد.

حضانت فرزندان بعد از طلاق: بعد از جدایی تعیین سرپرست فرزندان باعث بروز اختلاف بین پدران و مادران می شود و نیاز است که برای گرفتن حضانت دائمی کودکان از وکلا از جمله بهترین وکیل طلاق در اهواز کمک گرفته شود.

نفقه: نفقه همان هزینه های خوراک، پوشاک، مسکن و بیماری زن است که پرداخت آن بر عهده مرد می باشد؛ نحوه پرداخت نفقه بعد از طلاق نیز جزو مواردی است که باید وکیل به آن توجه کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

خصوصیات بهترین وکیل خانواده در اهواز

یکی از خصوصیات وکیل خانواده داشتن تخصص و تجربه است. در واقع وکیل خانواده براساس تجربه ای که در پیگیری پرونده های مختلف در گذشته کسب نموده با تمامی مراحل روند پرونده و مشکلات احتمالی آن آشنا بوده و موکلین خود را در این زمینه راهنمایی می کند.

وکیل خانواده با تجربه می تواند بهترین و مناسب ترین تصمیمات را اتخاذ کرده و پرونده را در مسیر صحیح قانونی پیش برد و در صورت هر گونه پیچیدگی در مسائل خانواده وکیل به راحتی آن را حل و فصل خواهد کرد.

یکی دیگر از ویژگی های بهترین وکیل خانواده در اهواز داشتن مهارت کافی در رسیدگی به دعاوی خانوادگی است، شما می توانید در مشاوره با این وکیل اطمینان داشته باشید که منطقی ترین و بهترین راه حل های قانونی را از او دریافت خواهید کرد. در واقع وکیل همواره در جهت محافظت از منافع موکل خود مناسب ترین راه را انتخاب می کند.

بهترین وکیل خانواده در اهواز باید صادق و امانت دار باشد و اعتماد موکل خود را جلب کند تا هر گونه اطلاعی که می تواند در روند پرونده تاثیر گذار باشد را با او در میان بگذارد.

حضور وکیل خانواده در بررسی و حل و فصل پرونده می تواند تاثیر بسزایی در سرعت روند رسیدگی داشته و از ایجاد هر گونه مشکل احتمالی جلوگیری به عمل می آورد.

بهترین وکیل خانواده در اهواز در پرونده های مشابه ای که در گذشته پیگیری کرده موفق به دریافت نتیجه نهایی مطلوب و مثبت شده و این امر خود موجب می شود تا افرادی که درگیر دعاوی خانوادگی شده اند به او اعتماد کنند و پیگیری تمامی امور قضایی خود را به او بسپارند.

وکیل خانواده همواره در جلسات مشاوره ای که با موکل خود برگزار می کند تمامی مراحل روند پرونده را به او اطلاع می دهد.

10 تا از بهترین وکیل خانواده در اهواز را بشناسید!

دکتر سید ایمان موسوی

سید ایمان موسوی

جناب آقای سید ایمان موسوی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی می باشد و دارای سوابق کاری بسیار درخشان در حوزه وکالتی است. ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل در اهواز در بین مردم شناخته شده است و سابقه موفقیت در پرونده های حقوقی بسیار زیادی دارد. همچنین در دعاوی های ملکی، کیفری، خانواده، تخصص بسیار بالایی دارد و مشاوره های حضوری و غیر حضوری بسیار مفید و کاربردی را به مردم ارائه می دهد و با ارائه راهکار های بسیار مناسب، مشکل حقوقی آن ها را در مدت زمان محدودی حل می کند.

تخصص و مهارت:

 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری خوزستان
 • مدرس دانشگاههای دولتی و آزاد
 • وکالت موفق بیش از ۵۰۰ پرونده طی ۱۲ سال
 • دانشجوی مقطع دکتری حقوق خصوصی (مرحله دفاع از رساله)
 • مشاور حقوقی چندین شرکت خصوصی
 • تخصص در دعاوی ملکی، کیفری، خانواده

آدرس: اهواز، امانیه، خیابان شهید پودات، نبش منصفی غربی، مجتمع صدرا، طبقه ۴، واحد 8

“جهت رزرو ملاقات مشاوره با وقت قبلی به شماره 09163138751 پیامک بدهید

مریم گودرزی

بهترین وکیل طلاق در اهواز

خانم مریم گودرزی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، یکی از موفق‌ترین وکلای خانم در استان خوزستان و شهر اهواز است. ایشان کارشناس ارشد حقوق خصوصی است و دارای پروانه وکالت شماره ۱۸۱۴۸ از مرکز وکلای قوه قضاییه می‌باشد.

دارا بودن ۱۸ سال تجربه کار حقوقی و وکالت صدها پرونده در دعاوی مختلف حقوقی و کیفری و خانواده منجر به تسلط خانم گودرزی به امور مربوطه گشته و شانس موفقیت ایشان در پرونده‌های ارجاعی را به شدت افزایش داده است. اخلاق نیکو، تخصص و تسلط به امور حقوقی و خانواده، اعتماد به نفس، و احساس مسئولیت نسبت به امور موکلین از ویژگی‌های بارز خانم گودرزی به حساب می‌آیند.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال تجربه و تخصص در امور وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاورحقوقی

آدرس: اهواز، خیابان آزادگان (۲۴ متری)، بین رضایی و اهوازیان، روبه روی درمانگاه امام، مجتمع دیپلمات، طبقه ۲ واحد ۹

شماره تماس: 09163078571

خانم زهرا عسگری

خانم زهرا عسگری

خانم زهرا عسگری وکیل پایه یک دادگستری در اهواز، عضو کانون وکلای دادگستری خوزستان، دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، دانش آموخته دانشگاه شهید چمران اهواز که با تلاش مستمر همواره توانسته اند پرونده های موکلین خود را به نتایج ارزنده ای برسانند. قبول انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و … توسط ایشان انجام می پذیرد. ایشان دعاوی بسیاری را با موفقیت به سرانجام رسانده و سابقه درخشانی را ثبت کرده اند. مشاوره های حقوقی ایشان هم سبب حل مشکلات موکلین و جلب رضایت ان ها شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری خوزستان
 • دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • دانش آموخته دانشگاه شهید چمران اهواز

آدرس دفتر: اهواز، امانیه، نبش خیابان منصفی، جنب بانک مسکن، جنب پمپ بنزین، طبقه اول

شماره تماس: 09166368709

خانم مونا عباسعلی حسین

خانم مونا عباسعلی حسین

خانم مونا عباسعلی حسین وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری خوزستان با شماره پروانه ۲۴۳۹ دارای تبحر در دعاوی حقوقی کیفری خانواده و از وکلای به نام هستند.در دسترس و پاسخگو میباشند.پیگیری در کارها.صداقت.فن بیان شیوا.منظم

تخصص و مهارت:

 • دعاوی حقوقی
 • دعاوی کیفری
 • دعاوی خانواده

دفتر: اهواز کیانپارس

شماره تماس: ۰۹۱۶۰۴۲۸۰۸۷

امیر کروشاوی

امیر کروشاوی

امیر کروشاوی وکیل پایه یک دادگستری و بهترین وکیل خانواده در اهواز می باشد و سوابق بسیار زیادی در حوزه های متعدد وکالتی از جمله طلاق، ملکی، مالی، تجاری، کیفری و غیره دارد؛ ایشان به عنوان مدیر حقوقی قراردادها، مشغول به فعالیت در شهر بزرگ و زیبا اهواز می باشد و تخصص و مهارت بسیار خوبی دارد.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سابقه کار و تخصص در وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه چمران اهواز
 • مشاورحقوقی شرکت ها و سازمان های معتبر

آدرس: اهواز، خیابان انقلاب، نبش خیابان ولیعصر، مجتمع وکلا، طبقه دوم، واحدچهارم

البرز حیدرپور

بهترین وکیل خانواده در اهواز

البرز حیدرپور در استان بزرگ خوزستان در شهر زیبا اهواز وکیل پایه یک دادگستری می باشد. ایشان موفق گردیده است تا در کارنامه وکالتی خود، آمار موفقیت در پرونده های وکالتی اش را در دعاوی های متعدد افزایش دهد. جناب آقای البرز حیدرپور در دعاوی های خانواده، ملکی، تجاری، ثبت اسناد و غیره تخصص و مهارت بسیار خوبی دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مشاور حقوقی

آدرس: اهواز، کیانپارس، نبش خیابان ١٩ غربی،  ساختمان رامین، طبقه پنجم، واحد ٢٠

علی شریعتی مهر

بهترین وکیل خانواده در اهواز

علی شریعتی مهر وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر اهواز فعالیت می کند؛ ایشان در دعاوی های متعدد مانند خانواده، کیفری، ملکی، ثبتی و غیره تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. جناب آقای علی شریعتی مهر اعتماد و اطمینان در مردم را با علم و دانش بالای خود جلب کرده است. ایشان از نگاه مردم به عنوان بهترین وکیل خانواده در اهواز معرفی شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مشاورحقوقی

آدرس: اهواز، فلکه ساعت، طبقه فوقانی بانک مسکن

محمد حسین اسماعیل زاده

محمد حسین اسماعیل زاده

محمد حسین اسماعیل زاده وکیل پایه یک دادگستری در استان خوزستان در شهر بزرگ اهواز می باشد و مشغول به فعالیت حرفه ای وکالتی  است. وی تقریبا 300 مشاورحقوقی در سایت بنیاد وکلا را به عهده داشته است؛ ایشان یکی از بهترین وکیل خانواده در اهواز است.

تخصص و مهارت:

 • رتبه 15 کانون وکلا در استان خوزستان
 • مشاوره حقوقی

آدرس: اهواز، خیابان 24 ( آزادگان )، نبش آهنگری، ساختمان هشت بهشت، طبقه اول، واحد نهم

محمد حسین اسماعیل زاده

رسول سواری

رسول سواری وکیل پایه یک دادگستری در استان خوزستان در شهر بزرگ اهواز است که سابقه موفق شدن در پرونده های متعدد وکالتی را در کارنامه شغلی خود برعهده داشته است. وی در سازمان ها و شرکت های معتبر به عنوان کارشناس و نماینده حقوقی مشغول به فعالیت است و به عنوان بهترین وکیل خانواده در اهواز بین مردم شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه تهران
 • عضو کانون وکلا دادگستری استان خوزستان
 • مترجم تخصصی زبان عربی به فارسی
 • مشاورحقوقی

آدرس: اهواز، فلکه ساعت، جنب پمپ بنزین، ساختمان بانک مسکن، طبقه دوم، واحد شش

عبدالحسین رضایی راد

عبدالحسین رضایی راد

عبدالحسین رضایی راد وکیل پایه یک دادگستری در استان خوزستان در شهر زیبا و بزرگ اهواز است و مشغول به فعالیت داشتن در زمینه های متعدد وکالتی از جمله طلاق، ملکی، کیفری، مالی، ثبتی و غیره می باشد. وی با تلاش و کوشش فراوانی که داشته، توانسته است به عنوان بهترین وکیل خانواده در اهواز معرفی شود.

تخصص و مهارت:

 • 14سال سابقه کار در امور وکالت
 • 26 سال سابقه تدریس در دروس فقهی و حقوقی
 • عضو هیئت علمی در دانشگاه چمران اهواز
 • دکتری رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی
 • سابقه تحصیلات حوزوی در حوزه های علمیه قم

آدرس: اهواز، زیتون کارمندی، نرسیده به فلکه سنگر، خیابان بوعلی، بین زیبا و انوشه (زهره)، پلاک  ۲۴

معیارهای انتخاب بهترین وکیل خانواده در اهواز

بهترین وکیل خانواده در اهواز باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد تا بتواند از سوی مراجعین برای پذیرفتن وکالت انتخاب شود. این ویژگی ها عبارتند از:

 • رازداری و حفظ اسرار موکلین
 • تلاش به نفع مصلحت موکل
 • داشتن علم و دانش کافی در خصوص دعاوی خانواده، طلاق و مهریه
 • داشتن اخلاق مناسب و حرفه‌ای و صبوری در رسیدگی به پرونده و القای حس همدردی به موکل
 • شرکت در تمام جلسات دادگاه و دفاع تمام قد از موکل
 • پیگیر بودن و داشتن پشتکار کافی
 • ارائه راهکارهای کوتاه و پرکاربرد برای به نتیجه رساندن پرونده
معیارهای انتخاب بهترین وکیل خانواده در اهواز

طرح دعوای نفقه چگونه است؟

از زمانی که زن و شوهر به عقد دائم یکدیگر در می آیند، هر کدام در مقابل هم وظایفی را بر عهده دارند که سرپیچی از هریک از آن ها، می تواند منجر به عدم رضایت فرد طرف مقابل و داشتن حق قانونی برای شکایت و انصراف از ادامه زندگی مشترک شود. از جمله وظایفی که بر عهده مرد در مدت زندگی مشترک می باشد، پرداخت نفقه به زن است. در مقابل نفقه نیز قانون، حق تمکین را به مرد می دهد. یعنی در صورتی که زن از همسرش تمکین نکند، پرداخت نفقه تسط مرد به زن اجباری نمی باشد. حال بهتر است بدانیم که منظور از نفقه چیست؟ نفقه، تمامی هزینه ها و موارد ضروری است که یک زن در طول زندگی به آن نیاز پیدا می کند.

از جمله هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک، هزینه های درمانی و مسکن که اگر مرد از پرداخت این مبالغ به زن خودداری کند، زن می تواند بعد از گذشت چند ماه به دادگاه خانواده مراجعه کند و دادخواست دریافت نفقه را به صورت مستقل و یا به کمک بهترین وکیل خانواده در اهواز به مراجع قانونی ارائه دهد. در ضمن یکی از مواردی که در عقدنامه به عنوان یکی از شروط 12 گانه طلاق ذکر می شود، عدم پرداخت نفقه توسط مرد برای مدت 6 ماه می باشد.

در این صورت برای زن شرایط عسر و حرج در نظر گرفته می شود. چرا که با عدم پرداخت نفقه توسط مرد، زن در گذراندن زندگی روزانه دچار مشکل می شود. زوجه می تواند با اثبات این موضوع، تقاضای طلاق خود را به دادگاه ارائه دهد. بعد از طرح این دعوا، دادگاه مرد را مجبور به پرداخت نفقه معوقه می نماید و در صورت خودداری از پرداخت آن، ممکن است که حکم طلاق با وجود داشتن حق طلاق مرد صادر شود. مقدار نفقه مقدار ثابتی برای همه افراد ندارد و دادگاه با در نظر گرفتن پارامترهای خاصی آن را تعیین می کند. مبلغ نفقه با توجه به شرایط زن، مطالبات او، محل زندگی و شرایط خانوادگی اش و همچنین وضع مالی مرد قابل تغییر است.

لازم به ذکر است که در صورتی که زن از همسرش در روابط زناشویی، سکونت در محل زندگی مرد و شرایط این چنینی خودداری نماید، قانون برای او نفقه ای در نظر نخواهد گرفت. همچنین علاوه بر نفقه زن، نفقه فرزندان نیز حتی با وجود حضانت مادر بر عهده پدر می باشد. و این مورد نیز می تواند باعث طرح دعوای خانوادگی شود.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل زن در اهواز

رایج ترین دعاوی خانواده

دعاوی خانواده ممکن است حوزه گسترده ای داشته باشد، اما رایج ترین موضوعات پرونده های مربوط به این بخش که بهترین وکیل خانواده در اهواز سابقه وکالت آن را دارد به شرح زیر می باشد:

مهریه: مهریه یکی از پر چالش ترین و رایج ترین دعاوی مربوط به حوزه خانواده است که افراد بسیاری روزانه به وکلای مطرح در سراسر کشور برای رسیدگی به پرونده های مربوط به آن مراجعه می نمایند. بهترین وکیل مهریه در ایران موظف است که با اقدام سریع در خصوص استعلام اموال مرد و توقیف آن ها تلاش خود را برای دریافت مهریه و مصادره اموال زوج به کار گیرد؛ وکیل باید طبق قانون جدید طلاق و مهریه، اقدام به اخذ مهریه زن از همسرش کند.

حضانت: دیگر موضوع مطرح در خصوص دعاوی خانواده، حضانت فرزندان است. با توجه به این که محدوده سنی برای حضانت در نظر گرفته می شود، ممکن است یکی از والدین در طول این مدت بخواهد حضانت را از طرف مقابل بگیرد. در این خصوص نیاز به مشورت با بهترین وکیل خواهد داشت.

نفقه فرزندان: تمام هزینه های فرزندان بر عهده پدر می باشد که موظف است در طول زندگی مشترک و بعد از جدایی آن را پرداخت نماید. در صورتی که از پرداخت آن ممانعت کند، فرزند و سرپرستش می توانند از پدر شکایت کنند.

رایج ترین دعاوی خانواده

کلام آخر

در این مقاله در مورد بهترین وکیل خانواده در اهواز صحبت کردیم. علت اختصاص این مقاله به این موضوع، کمک به ساکنین استان خوزستان است که برای پرونده های خود به دنبال یک وکیل خبره هستند. وکیل خانواده در دعاوی مربوط به طلاق، حضانت زن و فرزندان، ملاقات فرزندان، مهریه، ارث و میراث و وصیت نامه قبول پرونده می نماید.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. برای ارائه نظرات و پیشنهادات خود با سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

 تفاوت مهریه عندالمطالبه با عنداستطاعه؟

مهریه عندالمطالبه به مهریه ای گفته می شود که خانم هر وقت بخواهد از آقا بتواند دریافت کند اما مهریه عنداستطاعه زمانی که مرد از نظر مالی قادر به پرداخت آن باشد، آن را پرداخت می کند.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

حضانت فرزند تا چند سالگی با پدر است؟

حضانت فرزند تا سن 7 سالگی با مادر و پس از آن تا سن بلوغ با پدر است.

4.8/5 - (6 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا