وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل حقوقی در شیراز⭐【سال1403】⚖️

هر فرد در جامعه و در رابطه با سایر افراد دارای حقوق مشخصی است. زمانی که حق وی پایمال شود می تواند در جهت احقاق حق خود طرح دعوا نماید. در چنین شرایطی برای دفاع از خود باید به مراجع قضایی مراجعه کرده و حق خود را طلب نماید. به دلیل تخصصی بودن قوانین کشور و به کار گیری آن ها لازم است در این مسیر از یک وکیل حقوقی کمک گرفته شود. این وکیل با استفاده از دانش و تخصص خود و همچنین اختیاراتی که موکل به وی داده است از او دفاع می نماید. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل حقوقی در شیراز را به شما معرفی می کنیم، با ما همراه باشید.

بهترین وکیل حقوقی در شیراز چه کسی است؟

یک وکیل حقوقی فردی است که در رشته حقوق تحصیل کرده است. وی به تمام قوانین حقوقی کشور تسلط داشته و می تواند در مواقع لزوم از آن ها استفاده نماید. این شخص از موکل خود وکالت دارد که در مراجع قضایی و یا غیر قضایی از وی دفاع نماید. هدف وکیل حقوقی احقاق حق موکل خود می باشد.

وکیل حقوقی به بررسی دعاوی که مربوط به روابط بین افراد است می پردازد. پرونده های این حوزه حاوی جرم و مجازات نیستند. وکیلی که در این پرونده ها وکالت می کند باید دارای تجربه کاری و تخصص در این حوزه باشد.

قدرت بیان و سخنوری وکیل در دعاوی حقوقی اهمیت زیادی دارد. وکیل باید بتواند با ارائه توضیحات کامل و استفاده از قوانین پرونده را به سمتی هدایت کند که به نفع موکل خود باشد. بهترین وکیل حقوقی در شیراز باید به گونه ای برخورد نماید که اعتماد موکل خود را جلب نماید. زمانی که موکل به وکیل خود اعتماد پیدا کند هم آرامش بیش تری دارد و هم می تواند با خیال آسوده مدارک خود را در اختیار او قرار دهد. می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص وکلای شیراز، مقاله دیگر ما با نام بهترین وکیل تنظیم قرارداد در شیراز را در سایت وکیل چی مطالعه فرمایید.

بهترین وکیل حقوقی در شیراز

وظایف بهترین وکیل حقوقی در شیراز

با توجه به حجم مشکلات حقوقی مردم و ایجاد پرونده های حقوقی در دادگاه ها، ضرورت داشتن یک وکیل خوب مشخص می شود. با کمک وکیل پرونده راحت تر پیگیری می شود و سریع تر به نتیجه می رسد. اما وکیل موظف است مسئولیت هایی را که با قبول وکالت موکل بر عهده او قرار می گیرد به درستی انجام دهد.

در ابتدا وکیل باید با توجه به مشکل موکل خود، میزان موفقیت پرونده را بررسی نموده و به موکل اطلاع دهد. سپس وکیل باید یک دادخواست اصولی و قانونی تنظیم نماید. پس از آن می بایست مدارک و مستنداتی راجع به درخواست موکل جمع آوری شده و ضمیمه پرونده گردد. وکیل موظف است تمام تلاش خود را برای اثبات حق موکل خود انجام دهد.

در همین راستا لازم است دفاعیه های قانونی و مستدلی را تهیه و در دادگاه به قاضی پرونده ارائه دهد. در صورت نیاز وکیل باید شکوائیه و لوایح مورد نیاز را تدوین نماید. اگر نیاز به درخواست تجدید نظر و یا واخواهی باشد وکیل باید مراحل آن را طی نماید. بهترین وکیل شیراز باید تمام جزئیات پرونده را در هر مرحله به اطلاع موکل خود برساند تا او نیز در جریان امور قرار بگیرد. به طور کلی وکیل موظف به انجام کلیه امور حقوقی مربوط به پرونده، پیگیری آن و مطلع نمودن موکل تا به نتیجه رسیدن پرونده است.

10 تا از بهترین وکیل حقوقی در شیراز را بشناسید!

رسول عابدی

رسول عابدی

آقای عابدی از وکلای پایه یک فارس هستند که دارای تحصیلات کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه بندر عباس هستند. ایشان وکالت دعاوی مختلف را در شهرهای بوشهر، شیراز و بندر عباس می پذیرند. تخصص این وکیل با تجربه در حوزه دعاوی حقوقی مانند اموال و مالکیت است. آقای عابدی همچنین در خصوص پرونده های جنایی و ملکی هم تجربه فعالیت دارند. ایشان در طول 4 سال وکالت خود همواره برای احقاق حق موکل خود تلاش نموده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی
 • تنظیم قراردادها
 • اخذ انواع پرونده های حقوقی و کیفری

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، رو به روی دادگاه ملاصدرا

مجتبی عاشوری

مجتبی عاشوری

آقای عاشوری کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بوده که در حال حاضر در شیراز مشغول فعالیت هستند. ایشان دارای سابقه دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا به شماره 4292 می باشند. آقای مجتبی عاشوری وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلا هستند. ایشان همچنین پژوهشگر دکترای تخصصی حقوق نیز می باشند. این وکیل با تجربه در خصوص دعاوی خانواده، ارث و میراث، ثبت احوال، دعاوی املاک، اختلاف در مالکیت و بسیاری دعاوی دیگر تخصص دارند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی تخصصی
 • تنظیم انواع قراردادها و لوایح
 • اخذ انواع پرونده های حقوقی و کیفری

آدرس: شیراز، چهار راه ستار خان

سعیده کشاورز

سعیده کشاورز

خانم کشاورز فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی هستند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلا با شماره 3561 دریافت کرده اند. همکاری با موسسه حقوقی بین المللی پرگاس ویژن در پرونده کاری ایشان به چشم می خورد. خانم کشاورز در زمینه دعاوی خانواده و هویت قانونی مانند دعاوی ثبت احوال، سرپرست و قیم سابقه فعالیت دارند. همچنین وکالت پرونده های املاک مانند خرید و فروش اموال غیر منقول، املاک، شهرداری، موجر و مستاجر و سرقفلی توسط ایشان پذیرفته می شود.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری و غیر حضوری
 • قبول وکالت دعاوی حقوقی و کیفری

آدرس: شیراز

سعیده ادهمی

سعیده ادهمی

خانم سعیده ادهمی از وکلای شناخته شده و بهترین وکیل حقوقی در شیراز هستند.

تخصص و مهارت:

 • فعالیت در امور حقوقی
 • کیفری
 • خانواده
 • قراردادها
 • امور چک
 • امور ثبتی

آدرس: شیراز

شماره تماس: 09175844616

اینستاگرام: samiadhami

محمد صادقیان

محمد صادقیان

آقای صادقیان جزو بهترین وکیل حقوقی در شیراز هستند که دارای پروانه وکالت پایه یک هستند. ایشان پروانه وکالت خود به شماره 30409  را از کانون وکلا دریافت کرده اند. وکیل صادقیان متخصص در دعاوی دفاع در جرائم منافی عفت، زنا، تجاوز، طلاق، اثبات زوجیت و دعاوی ملکی هستند. ایشان در طول سالیان وکالت خود پرونده های بسیاری را در دادگاه های شیراز با موفقیت به انجام رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حضوری
 • مشاوره غیر حضوری
 • تنظیم قراردادها و لوایح
 • قبول وکالت دعاوی حقوقی و کیفری مختلف

آدرس: شیراز

وکیل حقوقی ملکی

وکلای حقوقی پرونده های مختلفی را مورد بررسی و وکالت قرار می دهند. یکی از این دعاوی مربوط به پرونده های حقوقی ملکی است. یکی از رایج ترین پرونده های موجود در دادگستری مربوط به دعاوی ملکی است. یک وکیل ملکی، وکیل پایه یک دادگستری است که در خصوص دعاوی مربوط به ملک و املاک تخصص و تجربه بیش تری دارد.

دعوی مربوط به مشکلات موجر و مستاجر، تنظیم سند، خلع ید و الزام به تنظیم سند جزو دعاوی ملکی هستند. یک وکیل ملکی باید به قوانین حقوقی در تمامی این زمینه ها مسلط باشد تا بتواند از موکل خود دفاع نماید. پرونده های این دسته پیچیدگی های زیادی دارند و معمولا زمان بر هستند، به همین دلیل نیاز به دانش بالا دارند. به دلیل حساسیت این پرونده ها و قیمت بالای املاک بهتر است افرادی که درگیر چنین پرونده هایی می شوند حتما از یک وکیل خبره کمک بگیرند. زیرا شکست در این دعاوی منجر به خسارات زیادی می شود.

وکیل حقوقی ملکی

وکیل حقوقی خانواده

یکی دیگر از حوزه های فعالیت وکیل حقوقی، دعاوی مربوط به خانواده است. دعاوی طلاق، مهریه، حضانت فرزندان و نفقه جزو این دسته هستند. معمولا به دلیل این که در پرونده های حقوقی خانوادگی تمام این مسائل باید مورد بررسی قرار بگیرد، پیچیدگی های زیادی دارند.

وکیل خانواده هم باید دارای مدرک تحصیلی در رشته حقوق بوده و پس از شرکت در آزمون وکالت و گذراندن دوران کار آموزی پروانه وکالت پایه یک را کسب کرده باشد. این وکیل باید در مورد قوانین حقوقی مربوط به خانواده تخصص و اطلاعات بالا داشته باشد.   

 داشتن تجربه در چنین پرونده های بسیار پر اهمیت است. زیرا با افزایش سابقه و درگیر شدن با پرونده های مختلف، نحوه استفاده از قوانین به صورت حرفه ای تر انجام می شود. در چنین شرایطی وکیل می داند استفاده از کدام روش بهتر و سریع تر نتیجه می دهد.

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل حقوقی در شیراز را به شما معرفی نمودیم. زمانی که حق فردی در ارتباط با سایر افراد و حتی ادارات مورد تعرض قرار می گیرد، ممکن است فرد به دلیل نا آگاهی از قوانین نتواند به درستی از حق خود دفاع نماید. در چنین شرایطی یک وکیل خوب با استفاده از دانش و مهارت خود به احقاق حق موکل خود کمک می کند. امیدواریم مطالب فوق برای افرادی که درگیر مشکلات حقوقی هستند موثر واقع شده باشد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. در صورتی که انتقاد و پیشنهادی برای ما دارید می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا