وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل کیفری در ارومیه⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در ارومیه را به شما معرفی کنیم . شما نیز اگر نیاز به کسب اطلاعاتی در زمینه دعاوی کیفری و نحوه رسیدگی به آن ها دارید، در ادامه مقاله همراه ما باشید. دعاوی کیفری حساسیت بیش تری نسبت به دعاوی حقوقی دارند و عموما پرونده های پیچیده ای را در مراجع قضایی دارند که نیاز به همکاری یک وکیل کارکشته و حرفه ای در مسیر رسیدگی به پرونده احساس می شود. وکلای کیفری لازم است که دوره کارآموزی خود را گذرانده باشند و وکیل درجه یک باشند.

بهترین وکیل کیفری در ارومیه کیست؟

بهترین وکیل کیفری در ارومیه وکیلی است که دوره های آموزشی خود را در دانشگاه گذرانده و پروانه وکالت خود را دریافت کرده باشد و محدودیتی برای حضور در دادگاه نداشته باشد. وکیل کیفری به دلیل تجربیاتی که دارد، همانند متخصص دعاوی کیفری عمل می کند. او شناخت کامل راجع به انواع دعاوی کیفری و چگونگی برخورد با آن ها را دارد و می تواند از موکلین خود در برابر اتهامات وارده و جرایمی که به آن ها نسبت داده شده است به عنوان وکیل مدافع دفاع کند.

لازم به ذکر است از آن جا که در دعاوی کیفری علاوه بر نیاز به جبران خسارات مالی، متهم به گذراندن حبس و در برخی موارد اعدام محکوم می‌شود، نیاز است که از وکیل خبره و کاربلد که مسلط به تمام قوانین و ماده های مربوط به جرایم کیفری باشد، بهره برد. دعاوی ای که در گروه کیفری دسته بندی می شوند و در دادگاه های مخصوص به آن ها رسیدگی می شود عبارتند از، سرقت، آدم ربایی، گروگان گیری، کلاهبرداری، قتل، اختلاس و …

بهترین وکیل کیفری در ارومیه کیست؟

نحوه ارائه دادخواست کیفری

برای رسیدگی به دعاوی کیفری در مراجع قضایی، در ابتدا باید توسط بهترین وکیل کیفری در ارومیه شکایت نامه ای را تنظیم نمود. شکایت نامه های کیفری همانند دعاوی حقوقی نیاز به برگه های خاص و فرمت مورد نظری ندارند و به هر نحوی می توان شکایت را تنظیم و به دادسرا ارائه داد.

در مرحله اول باید شکایت مطرح و تحقیقات آغاز شود. پس از ارائه شکایت، رسیدگی به دعوای مطرح شده در دادگاه اولیه آغاز می گردد که به این دادگاه، دادگاه بدوی می گویند. پس از آن، ممکن است طرفین درخواست تجدید نظر را به دادگاه ارائه دهند و به کمک وکیل بخواهند در جرم قائل شده تخفیفی لحاظ کنند و یا کلا حکم وارده را نپذیرند و بخواهند برای رد آن اعتراض بزنند که به این موضوعات در دادگاه های تجدیدنظر رسیدگی می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

تفاوت دعاوی حقوقی و کیفری

 • در دعاوی حقوقی در صورت اثبات وارد آمدن هر گونه خسارتی که خواهان با ادعای آن طرح شکایت کرده دادگاه خوانده را ملزم به جبران ضرر و زیان وارد می کند ولیکن در دعاوی کیفری در صورتی که جرم متهم اثبات شود به عنوان مجرم شناخته شده و محکوم به مجازات تعیین شده در قانون خواهد شد.
 • دعاوی با موضوعات مختلف حقوقی باید در برگه های مخصوص تنظیم، سپس برای رسیدگی به دادگاه ارائه می شود در غیر این صورت مورد پذیرش مرجع قضایی مربوطه نبوده و به آن رسیدگی نخواهد شد. ولیکن شکایت های کیفری نیاز به به برگه مخصوص نداشته و شاکی می تواند از هر برگه ای برای ارائه شکوائیه خود به دادگاه کیفری استفاده کند.
 • در دعاوی حقوقی پرونده یا با رضایات طرفین دعوی خاتمه می یابد و یا این که خوانده حقوق خواهان را به صورت تمام و کمال براساس حکم دادگاه جبران کرده و در این حالت نیز دعوی به اتمام می رسد ولیکن در پرونده های با موضوعات کیفری به خصوص دعاوی که جنبه عمومی دارند مانند سرقت و کلاهبرداری با رضایت شاکی خاتمه نیافته و قانون مجرمین را محکوم به مجازات خواهد کرد.
 • در شکایات حقوقی به فرد شاکی خواهان و به طرف دیگر دعوا خوانده می گویند ولیکن در شکابت کیفری شکایت کننده را شاکی و طرف دیگر دعوا را متشاکی و یا متشکی عنه می نامند.
 • ·        دعاوی کیفری به دلیل این که جرمی صورت گرفته لذا قبل از این که در دادگاه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد نیازمند تحقیقات مقدماتی برای اثبات جرم صورت گرفته می باشد که این مرحله توسط دادسرا انجام می شود سپس پرونده به صورت کامل و برای صدور حکم در اختیار دادگاه کیفری قرار می گیرد. ولیکن پرونده های حقوقی نیاز به تحقیقات اولیه نداشته و از همان مرحله اول تا اعلام رای نهایی در دادگاه مربوطه رسیدگی می شود.

10 تا از بهترین وکیل کیفری در ارومیه را بشناسید!

 نجات علی پور

علیپور

نجات علی‌پور، عضو سابق کانون وکلای تهران و عضو فعلی کانون وکلای آذربایجان غربی ، وکیل پایه یک دادگستری ارومیه، فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ارومیه می‌باشد. بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی ایشان با شرکت در آزمون اختبار و قبولی در آن عضو کانون وکلای مرکز شد و به مدت طولانی در شهر تهران مشغول به وکالت بوده است. نجات علی‌پور را می‌توان به عنوان یکی از وکلای کارکشته و خبره ارومیه معرفی کرد که براساس تخصص و دانش خوب در تمام دعاوی قبول پرونده می‌کند. ایشان عضو رسمی کانون وکلای بین المللی IBA(International Bar Association)  میباشند.

از سوابق کاری تخصصی و گواهی‌های بسیار ارزنده ایشان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

وکیل 8 شرکت حقوقی معتبر در تهران، وکیل و مشاور حقوقی چند شرکت در ارومیه، عضو کمیسیون معاضدت قضایی کانون وکلای آذربایجان غربی، دارای گواهینامه دوره جامع داوری داخلی، قبولی همزمان در آزمون اختبار و آزمون قضات و  … . شهروندان ارومیه برای بهره‌مندی از خدمات وکالتی علیپور می‌توانند در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، دعاوی ملکی، داوری، مواد مخدر و .. به ایشان وکالت اعطا نمایند.

آدرس:‌ ارومیه خیابان شهید بهشتی(دانشکده) روبروی کوچه ۷ ساختمان تجارت واحد ۱۱

تلفن همراه: 09141412141

وب سایت: nejatalipour.com

فاطمه ستاری

فاطمه ستاری

سرکار خانم فاطمه ستاری، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقی در شهر ارومیه، عضو مرکز وکلای دادگستری و از بهترین، موفق ترین و با تجربه ترین وکلای آذربایجان. فارغ التحصیل ارشد رشته حقوق بین‌الملل از دانشگاه آزاد تهران مرکز و (دکترای تجارت بین‌الملل از دانشگاه استانبول) می باشند. ایشان با بیش از 18 سال سابقه کار در وکالت در انواع دعاوی ها هستند و یکی از وکلای زن خبره در ارومیه می باشند.

صبر، حسن سابقه، صداقت، پاسخگویی، دقت نظر در اظهارات مراجعین و ارائه راه حل مطلوب و پیگیری مجدانه در پرونده‌های وکالتی سبب گردیده تا ایشان در زمره وکلای خوشنام کشور قرار گیرند. در کارنامه شغلی خانم فاطمه ستاری، سابقه وکالت در پرونده های کلان و جنجالی مشاهده می گردد.

برخی از تخصص ایشان:

 • تخصص ایشان در پرونده های کیفری علی الخصوص جرایم مواد مخدر، قاچاق کالا و اسلحه، مشروبات الکلی
 • در دعاوی: حقوقی، ملکی، ثبتی، چک، سفته، تنظیم قرارداد، سرقفلی، فسخ قرارداد، تاییدفسخ، ابطال قرارداد، تسلیم مبیع، ارث، طلاق، مهریه، تخصص دارند.
 • ایشان مقالات علمی و پژوهشی و ارائه مقاله در همایش های ملی و کشوری را در رزومه خویش دارند.

در صورت نیاز هموطنان در اقصی نقاط ایران به تنظیم هر گونه دادخواست، شکواییه، لایحه و قرارداد و … خانم فاطمه ستاری پس از مشاوره تلفنی و شنیدن اظهارات شما و بررسی مدارک از طریق ایمیل یا پیام رسان های مجازی، بر اساس خواست شما نسبت به تنظیم و ارسال متون مورد نیاز شما اقدام می نماید.

آدرس دفتر: ارومیه چهارراه مخابرات اول خیابان حسنی ساختمان انوشا طبقه چهار واحد ۱۴

جهت پذیرش وکالت یا انجام مشاوره تلفنی یا حضوری با خانم فاطمه ستاری می‌توانید با شماره‌های زیر تماس برقرار نمایید:

شماره تماس: 09143401627

عین الله ممی زاده

جناب آقای عین الله ممی زاده

عین الله ممی زاده در شهر ارومیه وکیل پایه یک دادگستری است. ایشان مدرک کارشناسی حقوق اخذ کرده است و تجربیات و آگاهی بسیار زیادی در زمینه وکالت دارد که همین مسئله موجب هموار شدن مسیر پرونده های ملکی شده است؛ ایشان یکی از بهترین وکیل کیفری در ارومیه می باشد.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 21 سال حضور فعال در حوزه وکالت

آدرس : ارومیه، خیابان دانش، ساختمان الماس غرب، طبقه 1، واحد 103

حامد صادقی

حامد صادقی

حامد صادقی وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا ارومیه است؛ ایشان سال های بسیار زیادی مشغول به فعالیت وکالتی در این شهر می باشد. وی در زمینه کاری اش بسیار متعهد و با مسئولیت است و در حیطه دعاوی های کیفری، ملکی، خانواده، ثبتی و غیره تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. حامد صادقی با لقب بهترین وکیل کیفری در ارومیه معرفی شده است و همه تلاشش را جهت رضایت موکلین و مراجعینش می کند تا پرونده شان را به نتایج بسیار خوبی برساند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاور حقوقی

آدرس: ارومیه، خیام جنوبی، ساختمان ارس4، طبقه 4،  واحد ١٠

 جمال حسینی

جمال حسینی

جمال حسینی وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا ارومیه است و در این شهر بزرگ به فعالیت مختلف در زمینه های متعدد حقوقی از جمله کیفری، ملکی، مالی، اداری، ثبتی، خانواده و غیره مشغول می باشد. ایشان بهترین وکیل کیفری در ارومیه است و خدمات بسیار حرفه ای را به هر یک از موکلین خود ارائه می دهد. جمال حسینی بیانی بسیار رسا و عالی زمان دفاع از موکلین خود در دادگاه دارد و همه انرژی اش را برای پیروزی پرونده هایی که بر عهده گرفته است می گذارد.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سوابق و تخصص در وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: ارومیه، خیابان دانش1، مجتمع الماس غرب، طبقه هفتم، واحد 708

نادر نظری

نادر نظری

نادر نظری در آذربایجان غربی وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر ارومیه فعالیت می کند و با لقب بهترین وکیل کیفری در ارومیه معرفی شده است. وی سابقه بسیار درخشان و تجربه کاری بسیار زیادی در زمینه وکالت دارد و نمونه پرونده های موفق بسیار زیادی را در کارنامه کاری اش ثبت کرده است. ایشان مورد اعتماد و اطمینان مردم عزیز شهر ارومیه واقع شده است و خلق و خویی بسیار خوب دارد.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سوابق و تجربه وکالت
 • سابقه وکالت شهرداری ارومیه به مدت 10 سال
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • دبیر کمیسیون و بازرسی در استان آذربایجان غربی
 • مشاور حقوقی

آدرس: ارومیه، خیابان امام، نبش کافه دانشجو، مجتمع پزشکی ارومیه، طبقه اول

رحیم دلائی میلان

رحیم دلائی میلان

رحیم دلائی در شهر بزرگ ارومیه وکیل پایه یک دادگستری است؛ ایشان مدرک دکترای حقوق خصوصی اخذ کرده است و حضور بسیار فعالی در زمینه مشاور حقوقی دارد؛ وی پرونده های موفق کیفری زیادی در طول وکالت خود پذیرفته است؛ این مسائل موجب شده که رحیم دلائی به عنوان وکیل کیفری خوب در ارومیه به شمار رود.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال وکالت در حوزه های مختلف و تدریس در دانشگاه و موسسه های عالی

آدرس : ارومیه، خیابان دانش، مجتمع الماس غرب، طبقه 3، واحد 305

جواد فرازمهر

جناب آقای جواد فرازمهر

جواد فرازمهر وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا ارومیه است؛ ایشان مدرک دکترای حقوق اخذ نموده اند و از این رو تسلط بر قوانین دارند؛ از جمله ویژگی بارز وی پایبندی به زمان و فن بیان بالا می باشد که موجب شده با موفقیت کامل در پرونده های کیفری فعالیت کند؛ وی یکی از بهترین وکیل کیفری در ارومیه است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال حضور فعال در حوزه وکالت

آدرس: ارومیه، شیخ تپه، روبروی نمایندگی ایرانسل، مجتمع پاشا، طبقه 5، واحد 13

یعقوب داداش نژاد

یعقوب داداش نژاد

یعقوب داداش نژاد وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا و بزرگ ارومیه می باشد. ایشان در زمینه های متعدد حقوقی از جمله کیفری، وکیل حرفه ای اند؛ ایشان همواره سعی داشته اند با صداقت امور موکلین خود را پیگیری کنند، از این رو موفق به جلب رضایت آن ها گشته اند؛ ایشان یکی از بهترین وکیل کیفری در ارومیه است.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 20 سال سابقه درخشان در حوزه وکالت

آدرس: ارومیه، خیابان دانش، ساختمان الماس غرب

نکات لازم برای تنظیم شکوائیه

برای تنظیم شکواییه باید چندین نکته را مورد بررسی قرار داد و در هنگام ارائه شکایت نامه به آن ها توجه نمود تا در مراجع قضایی دادخواست ارسالی رد نشود. این نکات عبارتند از:

اهلیت: طبق گفته بهترین وکیل کیفری وقتی که از جانب شخص زیان دیده شکایت کیفری به دادگاه ارائه شود، باید فرد شاکی اهلیت جمهوری اسلامی داشته باشد و در سن قانونی باشد. دختران بالای 9 سال و پسران بالای 15 سال می توانند شاکی باشند ولی اگر سن آن ها در هنگام تنظیم شکایت نامه کم تر از ۱۸ سال باشد قیم فرد می تواند اقدام به شکایت کند.

نوع شکایت: ممکن است بعضی جرایم جنبه عمومی داشته باشند، اما جرایمی مثل توهین، فحاشی و افترا که شخصی می باشند فاقد جنبه عمومی هستند. بعد از این که در این موارد شکایت مطرح شده به دادسرا ارائه شود، تحقیقات آغاز می گردد. لازمه رسیدگی به این دعاوی شکایت شخص شاکی می باشد.

اعلام جرم توسط ضابطین دادگستری: جرایمی که جنبه عمومی دارند نیازی به شکایت شاکی نیست و ماموران نیروی انتظامی می تواند اعلام جرم نماید. در برخی موارد نیز نیروی بسیج و سپاه نیز می توانند به عنوان ضابطین دادگستری عمل کنند.

در ادامه لازم است که متهم به جرم انجام شده اعتراف کند و اظهار نامه خود را امضا نماید. سپس در دادگاه تمامی جرایم مشهود ارائه می شوند و حکم کیفر خواست صادر می گردد؛ بهترین وکیل کیفری در ایران می تواند به مراجعین خود در این زمینه کمک شایانی کند.

نکات لازم برای تنظیم شکوائیه

ویژگی های بهترین وکیل کیفری در ارومیه

ویژگی های بهترین وکیل ارومیه که باعث موفقیت او در پرونده های در دست می شود، عبارتند از:

 • اختصاص وقت کافی به موکل و رسیدگی به پرونده
 • در میان گذاشتن تمامی مراحل پرونده با موکل
 • داشتن عدالت در جریان پرونده و طرفداری از موکل در صورت بی گناهی او و دوری از فریب دادن قانون
 • وقت شناسی و پیش بردن پرونده در موعد مقرر
 • داشتن اطلاعات لازم در مورد پزشکی قانونی
 • مشورت با بهترین وکیل کیفری در ارومیه و افزایش سطح دانش در صورت نیاز

انواع دادگاه های کیفری

مراجع قضایی که برای دعاوی کیفری دایر می باشند، سال هاست که از دادگاه های حقوقی مجزا شده اند و حتی قضات دعاوی کیفری با دعاوی حقوقی نیز متفاوت هستند. به طور کلی می توان دادگاه های کیفری را در پنج دسته طبقه بندی کرد که بهترین وکیل کیفری در ارومیه به خوبی با این مراجع آشنا بوده و روند رسیدگی به پرونده های مربوط به آن را به خوبی می داند.

دادگاه کیفری اول: این دادگاه ها مخصوص جرایم سنگینی همچون قاچاق مواد مخدر در حجم زیاد و یا تولید آن، قتل و دعاوی این چنینی است که مجازات آن حبس و یا اعدام می باشد. علاوه بر موارد گفته شده، جرایم سیاسی و مطبوعاتی نیز به دادگاه اول ارجاع داده می شوند. وکلایی که چنین پرونده‌ هایی را تقبل می‌ کنند باید از وکلای کارکشته و حرفه ای باشند که بتواند حکم موکل خود را تغییر دهند و در صورت بی گناهی آن را به قاضی اثبات نمایند.

دادگاه کیفری دوم: دادگاه دوم و یا همان دادگاه عمومی مربوط به جرایم کیفری با مجازاتی غیر از حبس ابد و اعدام می باشد. این گونه دعاوی کیفری ممکن است به صورت روزمره افراد زیادی را به صورت عمدی و یا غیر عمدی با خود درگیر کند. تمامی این جرایم با شاکی خصوصی و یا بدون آن، در این دادگاه ها مورد بررسی قرار می گیرند.

دادگاه انقلاب: این دعاوی شاکی خصوصی نداشته و جرم آن اقدامات مربوط به نظام و قوانین کل کشور است. جرایمی مانند اقدام علیه امنیت، محاربه، افساد فی الارض، تجمع علیه نظام، همراه داشتن سلاح گرم و استفاده از آن، توهین به مقدسات و مقام بزرگ کشور یعنی مقام رهبری در این دادگاه ها مورد بررسی قرار می گیرند.

دادگاه نظامی و روحانیت: نظامیان و روحانیونی که از تعهدات و قوانین سرپیچی کرده و اقداماتی برخلاف آنچه که باید انجام می دادند انجام دهند، در این دادگاه مجازات می‌شوند.

دادگاه نوجوانان: متهمانی که سن آن ها زیر 18 سال می باشد به دادگاه های بزرگسالان ارجاع داده نمی‌ شوند و با توجه به شرایط سنی آن ها، در دادگاه های مخصوصی به پرونده شان رسیدگی می شود.

بهترین وکیل کیفری در ارومیه به عنوان وکیل مدافع در کنار موکلین خود حضور می یابد و با پیگیری و پشتکار و علم بالایی که در خصوص وکالت دعاوی کیفری دارد، می تواند موکلین خود را از تاریکی احکام صادره و سختی هایی که در انتظارشان است نجات دهد.

انواع دادگاه های کیفری

کلام آخر

دعاوی کیفری جزو موضوعات حساس و پیچیده هستند که پیگیری پرونده های مربوط به آن ها هم برای شاکی و هم متهم به تنهایی ممکن نیست و نیاز به کمک وکیل دارد. در این مقاله ما برای کسانی که در استان آذربایجان غربی نیاز به بهره مندی از یک وکیل کیفری دارند، 10 تا از بهترین وکیل کیفری در ارومیه را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. در صورت نیاز به پاسخ دهی به سوالات تان در مورد جرایم و دعاوی کیفری می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

هزینه هایی که یک پرونده ممکن است داشته باشد چیست؟

هزینه دفتر خدمات قضایی، دادرسی هر مرحله، کارشناسی، سفر وکیل، خسارات احتمالی، تمبر و مالیات وکیل و حق الوکاله وکیل برای هر مرحله

رای غیابی به چه معنا است؟

اگر شخصی که در رای محکوم شده است نه ابلاغ وقت رسیدگی به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه لایحه دفاعیه بدهد اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

ایا موکل می تواند بدون حضور در دفتر ، به وکیل وکالت دهد؟

با الکترونیکی شدن قرارداد ها چنین چیزی متصور است و موکل به راحتی می تواند قرارداد بین خود و وکیل را مطالعه و ان را امضا نماید .

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا