وکیل حقوقی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در ساری⭐【سال1403】

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در ساری را به شما معرفی کنیم؛ ممکن است همه ما در زندگی روزمره و در تعامل با اطرافیان و یا اعضا خانواده و یا در مراودات شغلی، اجتماعی و یا سرمایه گذاری، دچار مشکلات حقوقی بسیار زیادی شده باشیم. گاهی مشکلات کوچک با مدیریت مناسب، به سادگی رفع می شوند ولی در بعضی موارد مهم تر، به دلیل پیچیدگی شرایط و عدم موفقیت در رفع مشکلات، نیاز مشورت با مشاوران حقوقی بسیار احساس می شوند. اگر شما نیز به دنبال این گونه موسسات در ساری هستید، با ما همراه باشید تا با بهترین های این حوزه آشنا شوید.

موسسه حقوقی چیست؟

موسسه حقوقی، تشکیلات و موسسات غیر تجاری هستند که برای اهدافی از قبیل امور علمی، خیریه و یا آموزش، توسط بهترین وکیل در ساری و کارشناسان رشته حقوق تاسیس شده اند. این گونه موسسات عناوینی از قبیل انجمن، کانون و یا بنگاه را به خود اختصاص داده و رابط بین وکیل و موکل هستند.

موسسات حقوقی با به کارگیری مشاوران زبده و کارآمد در حل مشکلات حقوقی بسیار حرفه ای عمل کرده و با ارائه بهترین راه کارها، مسیر موفقیت در پرونده های حقوقی را به ما نشان می دهند.

موسسه حقوقی چیست؟

خدمات وکالت در بهترین موسسه حقوقی در ساری

خدمات موسسه حقوقی را می توان از منظرهای گوناگون دسته بندی کرد. یکی از مهم ترین موارد در این نوع دسته بندی، خدمات وکالت و مشاوره حقوقی می باشد. در این قسمت به جهت آشنایی با خدمات وکالت در بهترین موسسه حقوقی در ساری به بیان توضیحاتی مختصر پرداخته ایم.

 • وکیل امور خانواده:

مشاوران حقوقی و وکلا امور خانواده در دعاوی مربوط به این حوزه، بیشتر در تلاش هستند تا با ایجاد صلح و سازش مشکلات به وجود آمده را برطرف سازند اما در حالت کلی وظایف این گونه مشاوران حقوقی در صورت اصرار زوجین بر جدایی طرح اقامه دعوا در دادگاه خانواده می باشد. مهم ترین دعاوی مربوط به حوزه خانواده عبارتند از: دعاوی طلاق، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و حضانت فرزندان می باشد.

 • وکیل ارث و میراث:

یکی از وظایف وکیل ارث و میراث در موسسات حقوقی، احراز صحت محتویات وصیت نامه فرد متوفی و تعیین سهم الارث وراث و تقسیم ارث بین وراث می باشد. تعیین تکلیف سهم الارث دارای مراحل متعدد قانونی است که تنها یک وکیل قابل اعتماد توان پیگیری این موضوعات را دارد. مراحل اخذ گواهی انحصار وراثت، پرداخت مالیات بر ارث و هزاران مرحله قانونی که فقط وکلا از چگونگی آن ها مطلع هستند.

 • وکیل سایبری و جرایم رایانه ای:

با توجه به وسعت روزافزون استفاده از ابزارهای ارتباطی نوین و ایجاد مشکلات جدید در این حوزه، آگاهی و اشراف بر مشکلات سایبری و جرایم رایانه ای، یکی از ضروری ترین مواردی است که وکلا فعال این حوزه ملزم به یادگیری و پیگیری آن ها می شوند.

 • وکیل امور کیفری:

وکیل امور کیفری با استفاده از تجربیات کسب شده در موارد مشابه قبلی و نتایج حاصل شده، می تواند بهترین راهنمایی ها را به موکلین خود در جمع آوری و ارائه ادله و مدارک لازم در یک شکایت کیفری را ارائه دهد. از آنجایی که روند شکایت های کیفری پیچیدگی های خاص خود را دارد، حضور وکیل کیفری کمک شایانی به موکل می کند.

 • وکیل امور بین الملل:

حوزه وکالت امور بین الملل بسیار گسترده بوده و از حوزه وکیل مهاجرت تا حوزه وکیل و مشاوره حقوقی در زمینه تجارت بین الملل، تنظیم انواع قراردادها و مشاوره حقوقی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در کشورهای دیگر را در بر می گیرد. به علت وسعت این گونه پرونده ها، تجارب و شایستگی های وکیل امور بین الملل بسیار حائز اهمیت است.

 • وکالت امور ایرانیان خارج از کشور:

افراد ایرانی مقیم خارج از کشور، ممکن است در ایران اموال و یا روابط حقوقی داشته باشند که به جهت پیگیری این کارها نیازمند وکیل حقوقی باشند. حضور وکیل امور ایرانیان در موسسات حقوقی این امکان را فراهم می کند تا موکلین بتوانند با حضور در جلسات غیر حضوری مشکلات خود را مطرح کرده و از امکانات مشاوره غیرحضوری بهره مند شوند.

 • وکیل امور ملکی، امور ثبتی و وکیل اراضی:

در این گونه دعاوی زمان نقش بسیار مهمی را ایفا می کند به همین جهت وکلایی که در این حوزه تخصص دارند می توانند در زمان مناسب و معقول اقدامات لازم را انجام دهند. مهم ترین حوزه فعالیت این گونه وکلا عبارتند از: دعوای رفع تصرف عدوانی، دعوای الزام به تنظیم سند، الزام به اخذ پایان کار، دعوای تحدید حدود ملک و دعاوی مربوط به املاک موقوفه است.

خدمات داوری و میانجی گری:

برخی از موسسات حقوقی از جمله بهترین موسسه حقوقی در ساری با استفاده از تخصص افراد با تجربه، مبادرت به راه اندازی مراکزی به جهت رفع اختلافات اشخاص به روش نوین و سریع کرده اند. خدمات داوری و میانجی گری یکی از این خدمات حرفه ای به شمار می روند.

مشاوره حقوقی به صورت تخصصی:

یکی از اهداف موسسات حقوقی ارائه اطلاعات کاربردی با استفاده از ابزارهای جدید است. در این گونه موسسات تکنولوژی های روز دنیا به کمک متخصصان آمده تا وکلا در این حوزه بتوانند به صورت تلفنی، آنلاین و یا مکتوب از طریق ایمیل به مراجعین خود مشاوره حقوقی دهند.

خدمات تنظیم اسناد، لوایح، قراردادها:

در موسسات حقوقی علاوه بر خدمات وکالت و مشاوره، کارشناسانی حضور دارند که به تنهایی می توانند قراردادها و توافق نامه های مورد نیاز شرکت ها و اشخاص را تنظیم و یا اصلاح نمایند.

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در ساری را بشناسید!

موسسه حقوقی مهاجرتی دادگران جوان شمال

موسسه حقوقی مهاجرتی دادگران جوان شمال

موسسه حقوقی مهاجرتی دادگران جوان شمال یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری است؛ در این موسسه بهترین خدمات وکالتی عرضه می شود؛ بسیاری از افراد ساکن این شهر برای حل مشکلات حقوقی خود از این خدمات تخصصی استفاده می کنند؛ انواع دعاوی مختلف حقوقی در این موسسه توسط وکلای بسیار مجرب و برتر قابل حل می باشند؛ کلیه خدمات مهاجرتی از جمله اخذ پذیرش دانشگاه(ویزای تحصیلی) و ویزای کاری و سرمایه گذاری ارائه می شود.

آدرس: ساری، خیابان شیخ طبرسی، بین طبرسی 3 و 5، ساختمان روستیک، طبقه 2، واحد6

موسسه حقوقی مدافع عدالت

موسسه حقوقی مدافع عدالت

موسسه حقوقی مدافع عدالت جزو موسسه های برتر سطح شهر ساری می باشد؛ در این موسسه بهترین و تخصصی ترین خدمات وکالتی عرضه می شود؛ این مرکز یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری می باشد که شهرت و محبوبیت بسیار زیادی بین مردم دارد؛ انواع دعاوی مختلف حقوقی در این مرکز توسط وکلای بسیار مجرب و متخصص قابل حل می باشند.

آدرس: ساری، اصفهانی، خیابان فرهنگ، خیابان قارن

موسسه حقوقی و وکلات عدل و دادگستر

موسسه حقوقی و وکلات عدل و دادگستر

موسسه حقوقی و وکلات عدل و دادگستر یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری است؛ در این موسسه وکیل های بسیار خبره و حاذق در حال فعالیت اند و سعی بر ای دارند که خدمات تخصصی در اختیار تمامی موکلین قرار می دهند؛ این موسسه جزو موسسات بسیار باسابقه است که شهرت بسیار زیادی بین مردم دارد؛ هر یک از افراد ساکن شهر ساری به خوبی این موسسه را می شناسند؛ پرونده هایی با دعاوی کیفری، خانواده، ملکی، حقوقی در این موسسه قابل حل اند.

آدرس: ساری، گل افشان، بلوار آزادی

موسسه داوری و حقوقی میعاد دادآفرید

موسسه داوری و حقوقی میعاد دادآفرید

موسسه داوری و حقوقی میعاد دادآفرید جزو موسسات بسیار مشهور در سطح شهر ساری می باشد؛ در این موسسه خدمات کاملا تخصصی و ویژه در حوزه دعاوی مختلف از جمله کیفری، ملکی، خانواده، حقوقی و … به هر یک از موکلین ارائه می شود؛ وکلای بسیار حرفه ای و مجرب در این موسسه در حال فعالیت اند و تلاش می کنند که رضایت مردم را جلب کنند از این رو به عنوان بهترین موسسه حقوقی در ساری شناخته می شود.

آدرس: ساری، اصفهانی، خیابان قارن

موسسه حقوقی مجد عدالت طبرستان

موسسه حقوقی مجد عدالت طبرستان

موسسه حقوقی مجد عدالت طبرستان یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری است؛ در این موسسه بهترین و تخصصی ترین خدمات به هر یک از موکلین خود ارائه می دهند؛ موسسه مجد عدالت طبرستان جزو موسسات بسیار باتجربه است که چندین سال خدمات بسیار خوبی در اختیار مردم عزیز این شهر قرار داده است؛ پرونده های مختلف با دعاوی متفاوت از جمله کیفری، خانواده، حقوقی، ملکی و … در این موسسه قابل حل می باشند.

آدرس: ساری، باهنر، کوچه شکوفه 1، کوچه گلها، پلاک 0، طبقه همکف

موسسه حقوقی و داوری عدل نوین مدافع ایرنیان

موسسه حقوقی و داوری عدل نوین مدافع ایرنیان

موسسه حقوقی و داوری عدل نوین مدافع ایرنیان جزو موسسات بسیار مشهور و محبوب در استان مازندران در شهر بزرگ ساری است؛ این موسسه یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری می باشد که توانسته نظر هر یک از موکلین را جاب نماید؛ در این موسسه خدمات تخصصی در حوزه مختلف دعاوی وکالت ارائه می شود؛ مردم عزیز شهر ساری در صورت وجود مشکل حقوقی به این موسسه مراجعه می کنند.

آدرس: ساری

موسسه حقوقی رادگستران نوین سارویه

موسسه حقوقی رادگستران نوین سارویه

موسسه حقوقی رادگستران نوین سارویه یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری می باشد؛ در این موسسه بهترین و تخصصی ترین خدمات وکالتی به هر یک از موکلین مراجعه کننده ارائه می شود؛ افراد می توانند از هر یک از خدمات ارائه شده جهت حل مشکل شان بهره مند شوند؛ در این موسسه بهترین وکلا و مجرب ترین مشاوران حقوقی سعی بر این دارند که رضایت تک تک موکلین در حوزه دعاوی های مختلف از جمله ملکی، کیفری، خانواده و … را جلب نمایند.

آدرس: ساری، ملا مجدالدین، 18 دی، بین شهید دوامی و خیام

موسسه حقوقی آراد

موسسه حقوقی آراد

موسسه حقوقی آراد یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری است؛ این موسسه بهتری وکلا و قضات و مشاوران حقوقی را دارد؛ هر یک از دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … در این موسسه به خوبی قابل حل هستند؛ رضایت هر یک از موکلین مراجعه کننده به این موسسه، اولین فاکتور مهم برای فعالان حاضر در این موسسه است؛ تمامی این مسائل موجب شده که شهرت بسیار زیادی بین مردم داشته باشد.

آدرس: ساری، انتهای خیابان فرهنگ، مجتمع سیمرغ

مؤسسه حقوقی دادخواه آریان مهرگان

مؤسسه حقوقی دادخواه آریان مهرگان

مؤسسه حقوقی دادخواه آریان مهرگان یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری می باشد؛ این موسسه جزو موسسات بسیار مشهور و معروف بین مردم عزیز شهر مازندران است که افراد ساکن این شهر جهت حل کردن مشکل خود به این موسسه مراجعه می نمایند و از وکلا و مشاوران حقوقی درخواست کمک می کنند؛ این موسسه بصورت تخصصی در پرونده های مهم کیفری که در صلاحیت دیوان عالی کشور، دادگاه های کیفری یک و دادگاه های انقلاب می باشد، وکالت قبول می کند.

آدرس: ساری، خیابان مازیار، بعد از دادگستری کل استان (تجدید نظر)، ساختمان ونوس، طبقه 3، واحد 12

موسسه حقوقی داوری عدل پیشگان ساری گستر

موسسه حقوقی داوری عدل پیشگان ساری گستر

موسسه حقوقی داوری عدل پیشگان ساری گستر جزو موسسات بسیار معروف و مشهور در سطح شهر بزرگ ساری می باشد؛ در این موسسه بهترین و تخصصی ترین خدمات وکالت در اختیار هر یک از موکلین عزیز قرار گرفته می شود؛ این موسسه سعی بر این دارد که رضایت تک تک موکلین خود را جلب نماید؛ مردم برای حل مشکل پرونده خود از وکلای این موسسه کمک می گیرند؛ موسسه حقوقی داوری عدل پیشگان ساری گستر یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری است.

آدرس: ساری، محله شهید قاسمی، خیابان ولی عصر -LSB- شهید قاسمی -RSB-، بن بست عباس هادیان، پلاک 0، طبقه همکف

وظایف موسسه حقوقی

موسسات حقوقی معمولا از سه وکیل پایه یک دادگستری تشکیل می شوند که وظایف بسیار مهمی را بر عهده دارند از جمله این وظایف می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • ارائه انواع خدمات حقوقی به صورت مستمر یا به صورت قبول وکالت اشخاص حقیقی و یا حقوقی مقیم ایران و یا خارج از کشور
 • قبول وکالت اشخاص حقیقی و یا حقوقی به عنوان امین و معتمد در کلیه مراجع اداری و سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی
 • ارائه خدمات مشاوره و ارشادی و برگزاری دوره های کارآموزی جهت ارتقا سواد دانشجویان و کارآموزان رشته حقوق
 • انجام کلیه فعالیت ها و خدمات مجاز در حفظ منافع موکلین
 • قبول داوری و معرفی داوران خبره در مراجع داوری داخلی و بین المللی جهت رفع اختلافات بین طرفین دعوا در خارج از دادگاه
وظایف موسسه حقوقی

شرایط عضویت در بهترین موسسه حقوقی در ساری

برای عضویت در موسسه حقوقی و انجام فعالیت های رسمی شرایطی لازم است که عدم رعایت این شرایط منجر به محدودیت فعالیت موسسه حقوقی می گردد. شرایط عضویت در موسسه حقوقی که هر یک از وکلا و کارشناسان ملزم به رعایت آن ها هستند عبارتند از:

 • نباید در هیچ یک از موسسات مشابه حقوقی عضو باشند.
 • دفتر وکالت به صورت خصوصی نداشته باشند.
 • پروانه وکالت دارای اعتبار باشد و در صورت نیاز به تمدید، وقفه ای در تمدید آن وجود نداشته باشد.
 • عدم سابقه کیفری و محکومیت قضایی از درجه 4 به بالا برای وکلا و کارشناسان
 • دارا بودن سابقه شغلی درخشان و عدم اشتهار به فساد و اعمال منافی با شغل و شئونات حرفه وکالت

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با وظایف و خدمات موسسات حقوقی آشنا کنیم. امروزه به دلیل پیچیدگی قوانین و سخت شدن پیگیری مسائل حقوقی، مردم به دنبال مراکز و موسسات حقوقی هستند که بتوانند با مراجعه به آن ها و کمک گرفتن از وکلا و متخصصان، مسائل حقوقی و مشکلات خود را حل کنند. موسسات حقوقی با ایجاد محیطی مناسب و شایسته به منظور ارائه بهتر خدمات مشاوره ای و حقوقی تاسیس شده اند. در این مقاله با تعدادی از بهترین موسسه حقوقی در ساری آشنا شدید تا بتوانید به راحتی موسسه مورد نظرتان را بیابید. اگر شما ساکن شهر رشت هستید و به دنبال بهترین موسسه حقوقی در رشت می گردید می توانید به این مقاله مراجعه کرده و از مطالب موجود در آن بهره کافی ببرید.

از این که تا پایان این مقاله نیز ما را همراهی کردید از شما ممنونیم. در صورتی داشتن هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد سازنده در مورد مطالب ذکر شده، می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

برای تاسیس شرکت حقوقی چه مجوزی لازم است؟

طبق قانون دیوان عدالت اداری وکلا با داشتن مجوز از کانون وکلا و یا مشاوران قوه قضاییه حق تاسیس مجموعه حقوقی دارند.

آیا بدون پروانه وکالت می توان موسسه حقوقی تاسیس کرد؟

خیر، یکی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت این گونه موسسات ارائه پروانه وکالت است.

موضوعات فعالیت موسسه حقوقی چیست؟

موضوع فعالیت موسسه حقوقی شامل امور حقوقی، کیفری، خانواده، داوری و مهاجرت است.

4.5/5 - (4 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا