حقوقی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در ساری ⭐【آپدیت 1401】

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در ساری را به شما معرفی کنیم؛ ممکن است همه ما در زندگی روزمره و در تعامل با اطرافیان و یا اعضا خانواده و یا در مراودات شغلی، اجتماعی و یا سرمایه گذاری، دچار مشکلات حقوقی بسیار زیادی شده باشیم. گاهی مشکلات کوچک با مدیریت مناسب، به سادگی رفع می شوند ولی در بعضی موارد مهم تر، به دلیل پیچیدگی شرایط و عدم موفقیت در رفع مشکلات، نیاز مشورت با مشاوران حقوقی بسیار احساس می شوند. اگر شما نیز به دنبال این گونه موسسات در ساری هستید، با ما همراه باشید تا با بهترین های این حوزه آشنا شوید.

موسسه حقوقی چیست؟

موسسه حقوقی، تشکیلات و موسسات غیر تجاری هستند که برای اهدافی از قبیل امور علمی، خیریه و یا آموزش، توسط بهترین وکیل در ساری و کارشناسان رشته حقوق تاسیس شده اند. این گونه موسسات عناوینی از قبیل انجمن، کانون و یا بنگاه را به خود اختصاص داده و رابط بین وکیل و موکل هستند.

موسسات حقوقی با به کارگیری مشاوران زبده و کارآمد در حل مشکلات حقوقی بسیار حرفه ای عمل کرده و با ارائه بهترین راه کارها، مسیر موفقیت در پرونده های حقوقی را به ما نشان می دهند.

موسسه حقوقی چیست؟

خدمات وکالت در بهترین موسسه حقوقی در ساری

خدمات موسسه حقوقی را می توان از منظرهای گوناگون دسته بندی کرد. یکی از مهم ترین موارد در این نوع دسته بندی، خدمات وکالت و مشاوره حقوقی می باشد. در این قسمت به جهت آشنایی با خدمات وکالت در بهترین موسسه حقوقی در ساری به بیان توضیحاتی مختصر پرداخته ایم.

 • وکیل امور خانواده:

مشاوران حقوقی و وکلا امور خانواده در دعاوی مربوط به این حوزه، بیشتر در تلاش هستند تا با ایجاد صلح و سازش مشکلات به وجود آمده را برطرف سازند اما در حالت کلی وظایف این گونه مشاوران حقوقی در صورت اصرار زوجین بر جدایی طرح اقامه دعوا در دادگاه خانواده می باشد. مهم ترین دعاوی مربوط به حوزه خانواده عبارتند از: دعاوی طلاق، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه و حضانت فرزندان می باشد.

 • وکیل ارث و میراث:

یکی از وظایف وکیل ارث و میراث در موسسات حقوقی، احراز صحت محتویات وصیت نامه فرد متوفی و تعیین سهم الارث وراث و تقسیم ارث بین وراث می باشد. تعیین تکلیف سهم الارث دارای مراحل متعدد قانونی است که تنها یک وکیل قابل اعتماد توان پیگیری این موضوعات را دارد. مراحل اخذ گواهی انحصار وراثت، پرداخت مالیات بر ارث و هزاران مرحله قانونی که فقط وکلا از چگونگی آن ها مطلع هستند.

 • وکیل سایبری و جرایم رایانه ای:

با توجه به وسعت روزافزون استفاده از ابزارهای ارتباطی نوین و ایجاد مشکلات جدید در این حوزه، آگاهی و اشراف بر مشکلات سایبری و جرایم رایانه ای، یکی از ضروری ترین مواردی است که وکلا فعال این حوزه ملزم به یادگیری و پیگیری آن ها می شوند.

 • وکیل امور کیفری:

وکیل امور کیفری با استفاده از تجربیات کسب شده در موارد مشابه قبلی و نتایج حاصل شده، می تواند بهترین راهنمایی ها را به موکلین خود در جمع آوری و ارائه ادله و مدارک لازم در یک شکایت کیفری را ارائه دهد. از آنجایی که روند شکایت های کیفری پیچیدگی های خاص خود را دارد، حضور وکیل کیفری کمک شایانی به موکل می کند.

 • وکیل امور بین الملل:

حوزه وکالت امور بین الملل بسیار گسترده بوده و از حوزه وکیل مهاجرت تا حوزه وکیل و مشاوره حقوقی در زمینه تجارت بین الملل، تنظیم انواع قراردادها و مشاوره حقوقی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در کشورهای دیگر را در بر می گیرد. به علت وسعت این گونه پرونده ها، تجارب و شایستگی های وکیل امور بین الملل بسیار حائز اهمیت است.

 • وکالت امور ایرانیان خارج از کشور:

افراد ایرانی مقیم خارج از کشور، ممکن است در ایران اموال و یا روابط حقوقی داشته باشند که به جهت پیگیری این کارها نیازمند وکیل حقوقی باشند. حضور وکیل امور ایرانیان در موسسات حقوقی این امکان را فراهم می کند تا موکلین بتوانند با حضور در جلسات غیر حضوری مشکلات خود را مطرح کرده و از امکانات مشاوره غیرحضوری بهره مند شوند.

 • وکیل امور ملکی، امور ثبتی و وکیل اراضی:

در این گونه دعاوی زمان نقش بسیار مهمی را ایفا می کند به همین جهت وکلایی که در این حوزه تخصص دارند می توانند در زمان مناسب و معقول اقدامات لازم را انجام دهند. مهم ترین حوزه فعالیت این گونه وکلا عبارتند از: دعوای رفع تصرف عدوانی، دعوای الزام به تنظیم سند، الزام به اخذ پایان کار، دعوای تحدید حدود ملک و دعاوی مربوط به املاک موقوفه است.

خدمات داوری و میانجی گری:

برخی از موسسات حقوقی از جمله بهترین موسسه حقوقی در ساری با استفاده از تخصص افراد با تجربه، مبادرت به راه اندازی مراکزی به جهت رفع اختلافات اشخاص به روش نوین و سریع کرده اند. خدمات داوری و میانجی گری یکی از این خدمات حرفه ای به شمار می روند.

مشاوره حقوقی به صورت تخصصی:

یکی از اهداف موسسات حقوقی ارائه اطلاعات کاربردی با استفاده از ابزارهای جدید است. در این گونه موسسات تکنولوژی های روز دنیا به کمک متخصصان آمده تا وکلا در این حوزه بتوانند به صورت تلفنی، آنلاین و یا مکتوب از طریق ایمیل به مراجعین خود مشاوره حقوقی دهند.

خدمات تنظیم اسناد، لوایح، قراردادها:

در موسسات حقوقی علاوه بر خدمات وکالت و مشاوره، کارشناسانی حضور دارند که به تنهایی می توانند قراردادها و توافق نامه های مورد نیاز شرکت ها و اشخاص را تنظیم و یا اصلاح نمایند.

10 تا از بهترین موسسه حقوقی درساری را بشناسید!

موسسه حقوقی مهاجرتی دادگران جوان

موسسه حقوقی مهاجرتی دادگران جوان

موسسه حقوقی مهاجرتی دادگران جوان، به شماره ثبت 1034، ارائه دهنده کلیه مشاوره های تخصصی و پذیرش وکالت در کلیه دعاوی حقوقی، خانواده، کیفری، امور ملکی و کلیه خدمات مهاجرتی از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای کادر درمان، اقامت دائم شینگن و سرمایه گذاری می باشند. این موسسه حقوقی جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار می آید.

آدرس: ساری، خیابان شیخ طبرسی، بین طبرسی 3 و 5، ساختمان روستیک، طبقه دوم، واحد 6

شماره تماس: 01133305640

عدالت پیشگان سرزمین پارسی نیکان

عدالت پیشگان سرزمین پارسی نیکان

عدالت پیشگان سرزمین پارسی نیکان، به شماره ثبت 1117، موسسه حقوقی و میانجی گری در ساری است که توانسته رضایت موکلین را به همراه داشته باشد و جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، محله شهابی، خیابان شهید فاروق صدیقی، بلوار طالقانی، ساختمان جم، طبقه سوم، واحد 13

شماره تماس: 09115832304

موسسه داوری و حقوقی میعاد داد آفرید

موسسه داوری و حقوقی میعاد داد آفرید

موسسه داوری و حقوقی میعاد داد آفرید، به شماره ثبت 1365، یکی از موسسات حقوقی عالی رتبه در شهر رشت است که در سطوح مختلف با ارائه بهترین خدمات حقوقی توانسته جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، اصفهانی، خیابان قارون، قارون یکم

شماره تماس: 09117770688

موسسه حقوقی و داوری پیشداد عدالت گستر کاوه

موسسه حقوقی و داوری پیشداد عدالت گستر کاوه

موسسه حقوقی و داوری پیشداد عدالت گستر کاوه، به شماره ثبت 1154، به عنوان یک موسسه حقوقی و داوری متشکل از وکلای پایه یک دادگستری، کارآموزان وکالت، مشاورین حقوقی و با ارائه بهترین و نوین ترین راهکار ها توانسته جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، طبرسی، خیابان مازیار، بین خیابان مازیار هشتم و دهم، ساختمان پیشدادیان، واحد1

شماره تماس: 09113770678

موسسه حقوقی مدافع عدالت

موسسه حقوقی مدافع عدالت

موسسه حقوقی مدافع عدالت، امروزه با تبدیل شدن به یک موسسه حقوقی معتبر توانسته با ارائه بهترین خدمات حقوقی به موکلین خود جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، اصفهانی، خیابان فرهنگ، خیابان قارون

شماره تماس: 09379377462

عدالت پیشگامان حقوق طبرستان

عدالت پیشگامان حقوق طبرستان

عدالت پیشگامان حقوق طبرستان، به شماره ثبت 1766، دارای 3 سال سابقه درخشان در زمینه وکالت با به کار گیری وکلا حرفه ای توانسته جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، محله فلسطین، بلوار ولی عصر، بن بست محمدی، طبقه همکف

شماره تماس: 09112280982

عدالت محوران عدل و امید طبرستان

عدالت محوران عدل و امید طبرستان

عدالت محوران عدل و امید طبرستان، به شماره ثبت 1353، توسط بهترین وکلا شهر ساری به ثبت رسید و توانست جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، شهدا، کوچه ملا مجدالدین 5( شهید رمضان پور)، بن بست صفری، طبقه دوم

شماره تماس: 09112071322

عدل جویان آوا نوین پارسیان

عدل جویان آوا نوین پارسیان

عدل جویان آوا نوین پارسیان، به شماره ثبت 1731، با سابقه ای درخشان در حدود 3 سال توانسته جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، محله سلمان فارسی، خیابان صابونچی، بلوار داراب، پلاک6، ساختمان نوید، طبقه اول غربی

شماره تماس: 09114407309

عدل پیشگان ساری گستر

عدل پیشگان ساری گستر

عدل پیشگان ساری گستر، به شماره ثبت 1706، با ارائه مشاور حقوقی و وکالت با استفاده از دانش و مهارت وکلا با تجربه پایه یک دادگستری، توانسته یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به شمار آید.

آدرس: ساری، محله شهید قاسمی، خیابان ولی عصر، بن بست عباس هادیان، پلاک1، طبقه همکف

شماره تماس: 09115793810

داد پیمان عدالت شمال

داد پیمان عدالت شمال

موسسه حقوقی داد پیمان عدالت شمال، به شماره ثبت 232، در چند ساله اخیر با قبول پرونده های مختلف در بخش های حقوق خصوصی، حقوق جزایی، دعاوی ملکی، ارث و خانواده و همچنین تجارت بین الملل به ارائه مشاوره های تخصصی پرداخته و صاحب موفقیت های چشم گیری شده است. همین اهداف بلند مدت توانسته نام این موسسه را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری به ثبت برساند.

آدرس: نکا، ماکروویو 1، خیابان معلم، بن بست فدک3، پلاک250، طبقه همکف

شماره تماس: 09112524181

وظایف موسسه حقوقی

موسسات حقوقی معمولا از سه وکیل پایه یک دادگستری تشکیل می شوند که وظایف بسیار مهمی را بر عهده دارند از جمله این وظایف می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • ارائه انواع خدمات حقوقی به صورت مستمر یا به صورت قبول وکالت اشخاص حقیقی و یا حقوقی مقیم ایران و یا خارج از کشور
 • قبول وکالت اشخاص حقیقی و یا حقوقی به عنوان امین و معتمد در کلیه مراجع اداری و سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی
 • ارائه خدمات مشاوره و ارشادی و برگزاری دوره های کارآموزی جهت ارتقا سواد دانشجویان و کارآموزان رشته حقوق
 • انجام کلیه فعالیت ها و خدمات مجاز در حفظ منافع موکلین
 • قبول داوری و معرفی داوران خبره در مراجع داوری داخلی و بین المللی جهت رفع اختلافات بین طرفین دعوا در خارج از دادگاه
وظایف موسسه حقوقی

شرایط عضویت در بهترین موسسه حقوقی در ساری

برای عضویت در موسسه حقوقی و انجام فعالیت های رسمی شرایطی لازم است که عدم رعایت این شرایط منجر به محدودیت فعالیت موسسه حقوقی می گردد. شرایط عضویت در موسسه حقوقی که هر یک از وکلا و کارشناسان ملزم به رعایت آن ها هستند عبارتند از:

 • نباید در هیچ یک از موسسات مشابه حقوقی عضو باشند.
 • دفتر وکالت به صورت خصوصی نداشته باشند.
 • پروانه وکالت دارای اعتبار باشد و در صورت نیاز به تمدید، وقفه ای در تمدید آن وجود نداشته باشد.
 • عدم سابقه کیفری و محکومیت قضایی از درجه 4 به بالا برای وکلا و کارشناسان
 • دارا بودن سابقه شغلی درخشان و عدم اشتهار به فساد و اعمال منافی با شغل و شئونات حرفه وکالت

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با وظایف و خدمات موسسات حقوقی آشنا کنیم. امروزه به دلیل پیچیدگی قوانین و سخت شدن پیگیری مسائل حقوقی، مردم به دنبال مراکز و موسسات حقوقی هستند که بتوانند با مراجعه به آن ها و کمک گرفتن از وکلا و متخصصان، مسائل حقوقی و مشکلات خود را حل کنند. موسسات حقوقی با ایجاد محیطی مناسب و شایسته به منظور ارائه بهتر خدمات مشاوره ای و حقوقی تاسیس شده اند. در این مقاله با تعدادی از بهترین موسسه حقوقی در ساری آشنا شدید تا بتوانید به راحتی موسسه مورد نظرتان را بیابید. اگر شما ساکن شهر رشت هستید و به دنبال بهترین موسسه حقوقی در رشت می گردید می توانید به این مقاله مراجعه کرده و از مطالب موجود در آن بهره کافی ببرید.

از این که تا پایان این مقاله نیز ما را همراهی کردید از شما ممنونیم. در صورتی داشتن هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد سازنده در مورد مطالب ذکر شده، می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

برای تاسیس شرکت حقوقی چه مجوزی لازم است؟

طبق قانون دیوان عدالت اداری وکلا با داشتن مجوز از کانون وکلا و یا مشاوران قوه قضاییه حق تاسیس مجموعه حقوقی دارند.

آیا بدون پروانه وکالت می توان موسسه حقوقی تاسیس کرد؟

خیر، یکی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ثبت این گونه موسسات ارائه پروانه وکالت است.

موضوعات فعالیت موسسه حقوقی چیست؟

موضوع فعالیت موسسه حقوقی شامل امور حقوقی، کیفری، خانواده، داوری و مهاجرت است.

4.5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا