وکیلوکیل کیفری

لیست10 تا از بهترین وکیل کیفری در ایران ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در ایران را برای کسانی که با اتهاماتی مواجه شده اند و یا در جایگاه شاکی نیاز به کمک یک فرد متخصص در زمینه امور کیفری دارند، معرفی کنیم. بهره مندی از یک وکیل کارکشته و خبره در پرونده های کیفری یکی از الزامات می باشد و شناخت چنین وکلایی نیاز به داشتن اطلاعات مفید در این زمینه دارد، پس برای آشنایی بیش تر در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل کیفری در ایران کیست؟

در کشور ما دانش آموختگان زیادی از رشته حقوق فارغ التحصیل می شوند، اما تعداد کم تری موفق به قبولی در آزمون وکالت و دریافت پروانه وکالت می شوند. وکلایی که موفق به دریافت پروانه وکالت می شوند ممکن است در پرونده های مختلفی ورود کنند. با توجه به علایق فردی و تعداد پرونده های انجام شده و موفق، هر وکیلی وارد یکی از حوزه های دنیای وکالت می شود.

موضوعات کیفری در مراجع قضایی بحث برانگیزترین موضوعات هستند، چرا که متهمان این پرونده ها به زندان، جزای نقدی، شلاق و در برخی موارد به اعدام محکوم می شوند. ممکن است وکیلی به عنوان بهترین وکیل ملکی در ایران فعالیت کند ولی در زمینه جرایم کیفری نتواند ادعاهای خود را اثبات کند. برای چنین پرونده هایی باید به سراغ بهترین وکیل کیفری در ایران بود تا بتوان حکم وارده را کاهش داد و خود را تبرئه کرد. گاهی نیز ممکن است در جریانی زیان دیده بود و مورد ظلم واقع شد ولی نتوان جرم فردی که باعث این شرایط شده است را ثابت کرد، در تمام این جریانات باید از یک وکیل خبره و متخصص به چنین اموری کمک گرفت.

بهترین وکیل کیفری در ایران کیست؟

نحوه ارائه دادخواست کیفری

در دعاوی حقوقی دادخواست های قضایی باید حتما در برگه های مخصوص و تعیین شده به دادسراها ارائه شوند. ولی در دعاوی کیفری نیازی به برگه و فرمت خاصی نیست و هر برگه ای قابلیت این را دارد که جهت شکایت به دادگاه ارائه شود.

مخاطب شکایت مطرح شده باید ریاست محترم دادسرا باشد. همچنین باید در متن نوشته شده مشخصات متشکی عنه در صورت وجود به طور کامل ثبت شود، دیگر مشخصات لازم برای ثبت، عنوان جرم وارده، محل وقوع اتفاق و جرم و زمان آن و دلایلی برای اثبات طرح دعوا می باشد. بعد از تحویل شکایت نامه به دادسرا تحقیقات مقدماتی در خصوص صحت شکایت انجام شده آغاز می گردد و بعد از پایان آن، پرونده برای صدور حکم و رسیدگی های نهایی به یکی از شعب دادیاری ارائه می شود.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، کیفری، ملکی، حقوقی، ثبتی
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90%موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل کیفری در ایران را بشناسید!

ستار بابا زاده اقدم

ستار بابا زاده اقدم

ستار بابازاده اقدم وکیل پایه یک دادگستری در شهر تهران در منطقه معروف صادقیه می باشد که مهارت و تخصص بالایی در دعاوی های مختلف وکالتی از جمله کیفری، خانواده، ملکی، ثبتی، تجاری، اسناد رسمی  و غیره دارد. ایشان به علت داشتن کارنامه درخشان و سابقه بسیار بالا با لقب بهترین وکیل کیفری در ایران در بین مردم شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٢١٢٣۴٣۶٠

آدرس: فلکه اول صادقیه، نرسیده به چهارراه اسدی، مجتمع نگین، طبقه هفتم، واحد٣۵

سعید زراعت پیشه

بهترین وکیل کیفری در شیراز

سعید زراعت پیشه وکیل پایه یک دادگستری در شیراز و یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران می باشد. وی در حوزه دعاوی کیفری، ملکی، مالی، خانواده، ثبتی و غیره تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد و در ضمن بر امور و بررسی قراردادها را تسلط بسیار زیادی دارد.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه کاری وکالت
 • کارشناسی ارشد فقه و حقوق خصوصی
 • تسلط بر زبان انگلیسی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١٧١٢۶٣٠٨۵

آدرس: شیراز، خیابان آیت الله بهشتی، نبش کوچه بهشتی دوم، ساختمان وکلاء، طبقه دوم

محسن برهانی

محسن برهانی

محسن برهانی وکیل پایه یک دادگستری است که هم اکنون در شهر مذهبی و بزرگ قم مشغول به فعالیت وکالتی می باشد. در ضمن ایشان سابقه موفقیت در چندین پرونده وکالتی را دارد و در زمینه های کیفری، حقوقی، ملکی، خانوادگی به موفقیت های مختلف رسیده است؛ ایشان بهترین وکیل کیفری در ایران است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران

تماس: 09121510700

آدرس: قم، خیابان شهید منتظری، نبش کوی بیست و چهارم، پلاک 2

نگین پورغلام

نگین پورغلام

نگین پورغلام وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ شیراز است و در ضمن ایشان وکیلی خبره در حوزه وکالت می باشد که پس از تقبل کردن پرونده و برگزار کردن جلسه ای با موکل، اسناد و مدارک را به خوبی و به درستی بررسی می کند و در ادامه نتایج احتمالی را با موکلش به خوبی درمیان می گذارد تا فرد مراجعه کننده بتواند به خوبی یک تصمیم درست بگیرد. ایشان در حوزه دعاوی کیفری، حقوقی، ثبتی، ملکی و غیره فعالیت تخصصی دارد؛ ایشان بهترین وکیل کیفری در ایران است.

تخصص و مهارت:

 • 4 سال تجربه وکالت
 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • تسلط بر زبان انگلیسی
 • مسلط بر امور مذاکرات و قراردادها

شماره تماس:  09171194651

آدرس:  شیراز، بلوار پاسداران، روبروی درمانگاه محمد رسوال الله، ساختمان هامون، طبقه 6، واحد 15

محمد کلانتری

محمد کلانتری

محمد کلانتری وکیل پایه یک دادگستری در استان مازندران و در شهر ساری است که مشغول به انجام دادن فعالیت در زمینه های مختلف حقوقی می باشد. وی در حوزه دعاوی های متعدد کیفری، ملکی خانوادگی، تجاری، طلاق و غیره فعالیت می کند که به علت داشتن بیان و قدرت کلامی بالا به عنوان بهترین وکیل کیفری در ایران شناخته است.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09111510717

آدرس: ساری،خیابان مازیار، ساختمان ونوس، طبقه 5

مهدی نظری

مهدی نظری

مهدی نظری وکیل پایه یک دادگستری در شهر همدان است که مشغول به فعالیت حقوقیمی باشد؛ وی با تمام سعی و تلاشش توانسته است تا راه و روش های بسیار خوبی را در مشاوره های حقوقی خود به مردم عزیز ارائه دهد. آقای مهدی نظری با صداقتی که در کار خود دارد، تلاش می کند تا اعتماد و اطمینان مردم را جلب نماید؛ ایشان بهترین

تخصص و مهارت:

 • 2 سال سابقه کار وکالتی
 • کارشناس حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس  : ۰۹۱۲۰۱۳۰۵۱۵

آدرس: همدان، ابتدای خیابان خواجه رشید، پاساژ خواجه رشید طبقه اول، دفتر وکالت جواد صاحبی

 محسن مشهدی

محسن مشهدی

محسن مشهدی وکیل پایه یک دادگستری در ایلام است که با لقب بهترین وکیل کیفری در ایران مشهور است؛ وی تا به امروز بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را به صورت حضوری و غیرحضوری به مردم ارائه داده است؛ وی تخصص و مهارت بسیار بالایی در حوزه انواع دعاوی دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در استان ایلام
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120278223

آدرس: ایلام، خیابان فردوسی، جنب بانک سپه، مجتمع خلیج فارس، طبقه ۳ واحد ۱۲

بهاره رستم زاده

بهترین وکیل کیفری در اهواز

بهاره رستم زاده وکیل پایه یک دادگستری در شیراز است که در انواع دعاوی ها از جمله تجاری، ملکی، کیفری، اسناد رسمی، خانواده و غیره مشغول به انجام دادن فعالیت تخصصی می باشد. ایشان به عنوان بهترین وکیل کیفری در ایران شناخته شده است؛ صداقت و امانتداری ایشان برای پرونده های وکالتی موکلین زبانزد همه است.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از سه سال سابقه کار در امور وکالتی
 • دکتری حقوق خصوصی
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09161131636

آدرس: اهواز، خیابان شریعتی، بین امام و کاوه، طبقه فوقانی

قاسم نخعی پور

بهترین وکیل کیفری در صادقیه

قاسم نخعی پور وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ تهران در منطقه صادقیه می باشد که در زمینه های متعدد وکالت از جمله کیفری، ملکی، خانواده، ثبتی، حقوقی، تجاری و غیره تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. وی به علت ارائه مشاوره خوب و راهکارهای کاملا حرفه ای رضایت موکلین خود را جلب کرده است و به عنوان بهترین وکیل کیفری در ایران از نگاه مردم شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز
 • دکتری حقوق
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: ٠٩١۵٣۶١٩١۵۵

آدرس: فلکه صادقیه، انتهای بلوار فردوس، خیابان بهار، پلاک هجدهم، طبقه یک

حسن کاظمی

بهترین وکیل کیفری قم

حسن کاظمی وکیل پایه یک دادگستری است که در حال حاضر در شهر مذهبی و بزرگ قم مشغول به فعالیت می باشد؛ ایشان در زمینه های وکالتی از جمله حقوقی، ثبتی، خانواده، کیفری و املاک تخصص و مهارت دارد؛ وی یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

تماس: 09123520213

آدرس: قم، خیابان دورشهر، نبش کوچه ٢٨، ساختمان بعثت، طبقه اول ، واحد ۵

معیارهای انتخاب بهترین وکیل کیفری در ایران

جرایم کیفری مثل سرقت، کلاهبرداری، قتل، اختلاس و … جزو جرایمی هستند که در دادگاه متهم ممکن است به حبس و اعدام محکوم شود، در صورتی که در جرایم حقوقی تنها مسائل مالی در میان است و شرایط به این پیچیدگی نیست. وکیلی که برای چنین پرونده هایی انتخاب می شود باید تجربه های موفقی در این زمینه داشته باشد تا بداند پرونده را در چه مسیری هدایت کند. معیارهایی که برای انتخاب بهترین وکیل کیفری در ایران و یا بهترین وکیل کیفری در قم باید مورد بررسی قرار گیرد عبارتند از:

 • آشنا با امور کیفری و جرایم مربوط به آن، همچنین داشتن اطلاعات لازم در خصوص پزشکی قانونی و روند رسیدگی به آن
 • داشتن سطح علمی بالا و قدرت تشخیص مدارک جعلی و پیش بینی فریب های طرف مقابل
 • تلاش برای تحقق عدالت و حفظ حقوق موکل خود
 • از دیگر معیارهای انتخاب بهترین وکیل در ایران؛ رازداری و مصلحت اندیشی می باشد.

کلیه معیارهای ذکر شده، در رابطه با بهترین وکیل کیفری در شیراز نیز صدق می کند.

معیارهای انتخاب بهترین وکیل کیفری در ایران

دعاوی کیفری و حقوقی چه تفاوتی با هم دارند؟

تفاوت هایی که بین دعاوی حقوقی و کیفری می توان لحاظ نمود عبارتند از:

 • برای دعاوی حقوقی تنها مجازات وارده به خوانده، جبران خسارات مالی و پرداخت جرایم نقدی است، در صورتی که در دعاوی کیفری بعد از اثبات جرم و اتهام نسبت داده شده، متهم باید حکم مجازات صادر شده را بپذیرد و آن را بگذراند.
 • در دعاوی حقوقی پس از رضایت فرد شاکی، پرونده مختومه اعلام می شود، ولی در دعاوی کیفری پس از رضایت شاکی به دلیل سرپیچی از قانون کشور، متهم باید مجازات عمومی را نیز تحمل کند.
 • در دعاوی حقوقی حتی بدون کمک گرفتن از وکیل نیز می توان پرونده را پیش برد، اما در دعاوی کیفری باید از وکلای کیفری کمک گرفت و در صورت پیچیدگی پرونده و سنگینی جرم به دنبال بهترین وکیل کیفری در ایران بود.
 • ارائه اوراق قضایی دعاوی حقوقی نیاز به ثبت در برگه های مخصوص دارد، ولی در دعاوی کیفری در هر برگه ای می توان دادخواست خود را ارائه داد.

رایج ترین دعاوی کیفری

جرایم کیفری باعث می شود که فردی که از او شکایتی صورت گرفته است مجرم شناخته شود و مجبور به گذراندن مجازات عمومی جرم خود، علاوه بر جلب رضایت فرد شاکی گردد. در دعاوی کیفری در صورتی که جرم صورت گرفته دو طرفه باشد، یعنی شخصی به عنوان متشکی عنه و شخص دیگری به عنوان شاکی وجود داشته باشد، با تنظیم شکایت نامه رسیدگی به آن آغاز می گردد و کارشناسان و ماموران در مورد موضوع تحقیقات لازم را انجام می دهند. همچنین در دعاوی کیفری همراهی وکیل اجباری است و ممکن است با توجه به شدت جرم، فرد مجرم در جستجوی بهترین وکیل کیفری در ایران باشد. تعدادی از این جرایم عبارتند از:

سرقت: سرقت از رایج ترین دعاوی است که طبق ماده 197 قانون به عملی گفته می شود که طی آن اموال شخص دیگری به صورت پنهانی و بدون رضایت او ربوده می شود. جزای این جرم تحمل چندین سال حبس می باشد که در دادگاه کیفری نوع دوم یا همان دادگاه عمومی در مورد آن تصمیم گیری می شود. البته اگر سرقت از نوع مسلحانه باشد، نوع دادگاه و شرایط آن تغییر می کند.

خیانت در امانت: خیانت در امانت جرمی است که در دسته دعاوی کیفری است ولی تعریف مطلقی برای آن وجود ندارد. به طور کلی وقتی که اموال شخصی به دست کس دیگری به امانت سپرده شده می شود، اگر فرد امانتدار نتواند به تعهدات خود عمل کند و به صورت غیر قانونی و بدون رضایت شخص از آن استفاده کند و یا به آن آسیبی وارد کند، در امانت خود خیانت کرده است. البته این آسیب زدن در صورتی خیانت در امانت محسوب می شود که به صورت عمدی و با سوء نیت بوده باشد.

کلاهبرداری: کلاهبرداری ممکن است در مقیاس کوچک و یا خیلی بزرگ اتفاق بیفتد و متناسب با آن مجازات متفاوتی نیز برای آن لحاظ می شود. کسی که کلاهبرداری انجام می دهد، جرمی غیر قابل گذشت کرده است که باید هم رضایت شاکی را جلب کند و هم این که مجازات عمومی آن را پشت سر بگذارد. در برخی موارد قاضی برای جرم انجام شده جزای نقدی در نظر می‌ گیرد و گاهی نیز با توجه به سنگینی جرم متهم مجبور به تحمل حبس می شود.

جعل اسناد: جعل ممکن است حتی در یک بنگاه کوچک نیز رخ دهد و جعل صورت گرفته از نوع مادی و یا معنوی باشد. جعل اسناد مادی مربوط به ایجاد تغییرات فیزیکی مانند پاک کردن و تراشیدن متن خاصی است و جعل معنوی تغییر در محتویات قراردادها می باشد.

کلام آخر

در دعاوی کیفری آن چه که درمیان است، مال، آبرو و حیثیت و عمر افراد است که ممکن است در زندان سپری شود. در این راه به تنهایی نمی توان از پس پیچ و خم های موجود برآمد و نیاز است از متخصصین این حوزه کمک گرفت. به همین دلیل در این مقاله ما در مورد وکلای کیفری توضیحاتی را ارائه دادیم و همچنین 10 تا از بهترین وکیل کیفری در ایران را برای کمک به افرادی که به دنبال یک وکیل حرفه ای هستند، معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. برای دریافت مشاوره می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید. لازم به ذکر است. لازم به ذکر است؛ کسانی که در پی وکیلی حرفه ای در زمینه کیفری هستند، می توانند از مقاله ما با عنوان بهترین وکیل کیفری در تبریز دیدن فرمایند.

معنی واژه محکومیت چیست؟

واژه “محکومیت” به این معناست که دادگاه دلایل وقوع جرم را کافی دانسته و رای به مجازات مجرم صادر کرده است.

آیا رضایت اولیای دم می تواند قاتل را از زندان آزاد کند؟

 بعد از رضایت اولیای دم دادگاه بر اساس شرایط عمومی قاتل را مجازات کند.

آیا دیه تصادف در رانندگی، با دیه قتل عمد فرق دارد؟

بله، مجازات قتل عمد اعدام است اما در تصادف و در صورت فوت شخص، قتل شبه عمد است و به آن دیه تعلق می گیرد.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا