وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایلام❤️【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل مهریه در ایلام را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. مهریه مالی است که به موجب ماده 1082 قانون مدنی بعد از جاری شدن خطبه عقد به زن تعلق می گیرد و زوج متعهد می شود که آن را به زوجه پرداخت نماید. زوجه می تواند هر زمان که تمایل داشته باشد مهر خود را از همسرش طلب کند و در صورتی که مرد از پرداخت آن امتناع ورزد این امکان برای زوجه وجود دارد که از طریق مراجعه به مرجع قضایی برای مطالبه مهر خود اقدام نماید. با توجه به اینکه طلب مهریه معمولا در زمان طلاق و جدایی میان زوجین از سوی زن دادخواست می شود لذا بهتر است که زوجه قبل از هرگونه اقدامی با بهترین وکیل مهریه مشاوره داشته باشید.

بهترین وکیل مهریه در ایلام چه کسی است؟

وکیل مهریه وکیلی است که آگاهی و آشنایی کاملی با قوانین مربوط به مهریه داشته و به موکل خود کمک می کند تا با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن به حقوق خود دست پیدا کند. بهترین وکیل مهریه در ایلام به تمامی امور مربوط به دعاوی مهریه تخصص و تبحر بالایی داشته و با تسلطی که بر قوانین مدنی در این حوزه دارد مناسب ترین راهکار را به موکل خود پیشنهاد می دهد.

بهترین وکیل خانواده در ایلام ضمن ارائه مشاوره به مراجعه کنندگان خود در زمینه دعاوی مهریه، در صورتی که خواهان انجام شکایت برای طلب مهریه باشد وکالت و رسیدگی به پرونده او را در مرجع قضایی مربوطه قبول کرده و براساس تجربه و توانایی کافی که از آن برخوردار است از حقوق قانونی موکل خود دفاع می کند.

بهترین وکیل مهریه در ایلام چه کسی است؟

انواع مهریه براساس نوع مطالبه آن کدام است؟

برخلاف تصور برخی افراد که تنها در زمان طلاق می توان برای مطالبه مهریه اقدام کرد، زوجه می تواند هر زمان که تمایل داشته باشد در زمان زندگی با همسرش و یا حتی بعد از فوت او برای مطالبه مهریه خود اقدام نماید. در حالت کلی نوع مطالبه مهریه شامل دو دسته ذیل می شود:

 • مهریه عندالمطالبه: در این نوع مهریه به محض جاری شده صیغه عقد، زن مالک مهریه می شود و هر زمان که تمایل داشته باشد می تواند آن را از همسر خود طلب کند و مرد موظف است که مهریه زن را به صوت تمام و کمال پرداخت کند. توجه داشته باشید زن حتی در صورت عدم تمکین می تواند تمام مهریه خود را از زوج مطالبه کند و در صورتی که کار به طلاق برسد و زوج بتواند عدم تمکین زوجه را در دادگاه ثابت کند نصف مهریه به زن تعلق خواهد گرفت. البته لازم است که زوجه در این زمینه حتما با بهترین وکیل مهریه در ایلام مشورت کند.
 • مهریه عندالاستطاعه: در این نوع از مهریه، زوج زمانی موظف و مکلف به پرداخت مهریه خواهد بود که استطاعت مالی او در دادگاه توسط زوجه اثبات شده باشد. در روند دادرسی این نوع دعاوی زوجه با کمک بهترین وکیل در ایلام اموال شوهرش که جزء مستثنیات دین نباشد را به دادگاه اعلام نموده و برای توقیف اموال و وصول مهریه خود اقدام می کند. کلیه حساب های بانکی و حقوق شوهر نیز جزیی از اموال او محسوب می شوند. در مطالبه این نوع مهریه تا زمانی که استطاعت مالی زوج به اثبات نرسیده باشد نمی توان اقدامی برای ممنوع الخروج کردن او انجام داده و حتی امکان جلب او از طریق دادگاه نیز منتفی خواهد بود. لذا می توان گفت که مهریه عندالاستطاعه بر خلاف مهریه عندالمطالبه زندان ندارد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایلام را بشناسید!

زهرا پیری

زهرا پیری

زهرا پیری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در ایلام می باشند. ایشان  یکی از وکلای متخصص در حوزه دعاوی مهریه می باشند و تاکنون پرونده های زیادی را در این حوزه به نتیجه موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: ایلام، چهارراه سعدی، خیابان طالقانی، کوچه پشت بانک مسکن، مجتمع ماهان، طبقه سوم، واحد 7

بهاره رادمنش

بهاره رادمنش

بهاره رادمنش یکی از بهترین وکیل مهریه در ایلام می باشند. ایشان با تسلطی که بر قوانین مربوط به پرونده های مهریه دارند در مدت زمانی کوتاه این پرونده ها را به نتیجه موفقیت می رسانند.

 تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: ایلام، ضلع غربی میدان شهدا

سعید احمدی

سعید احمدی

سعید احمدی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در ایلام می باشند. ایشان در زمینه دعاوی خانواده، کیفری، ملکی و ثبتی فعالیت دارند و پرونده های مربوط به مهریه را نیز می پذیرند.

 تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: ایلام، بلوار سید الشهدا، کوچه کاج، جنب بیمارستان قائم، مجتمع پزشکی سینا، طبقه سوم

جمشید قهرمانی

جمشید قهرمانی

جمشید قهرمانی وکیل پایه یک و مشاور حقوقی در ایلام هستند. ایشان در دوران وکالت خود در رسیدگی و بررسی پرونده های مهریه فعال بوده اند و در این حوزه به عنوان یکی از وکلای حرفه ای و باتجربه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • نوشتن اوراق قضایی
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: ایلام، میدان مخابرات، مجتمع هانیس، طبقه اول، واحد 1

مهدی مهری

مهدی مهری

مهدی مهری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در ایلام هستند. ایشان در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و امور ثبتی و شهرداری ها فعالیت دارند و پرونده های زیادی را در زمینه مهریه وکالت و به نتیجه رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حقوقی
 • نوشتن اوراق قضایی

آدرس: ایلام، میدان کشوری، خیابان آیت اله حیدری، خیابان ابوذر غفاری، نبش کوچه شهید صالحی

زینب سبز علی زاده

زینب سبز علی زاده

زینب سبزعلی زاده وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در ایلام می باشند. ایشان پرونده های زیادی را در زمینه مهریه پذیرفته و به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره حقوقی حضوری و غیر حضوری
 • نوشتن اوراق قضایی

آدرس: ایلام، میدان شهدا، خیابان عدالت، پایین تر از دادگستری

زهره آهن جگر

زهره آهن جگر

زهره آهن جگر وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در ایلام هستند. ایشان 9 سال سابقه وکالت و پیگیری پرونده های مهریه را دارند و به عنوان یکی از وکلای باتجربه در این حوزه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: ایلام، ملکشاهی، پاساژ بهرامی

اسحق مرادی

اسحق مرادی

اسحق مرادی وکیل پایه یک دادگستری در ایلام می باشند. ایشان در زمینه دعاوی خانواده و پیگیری پرونده های مهریه فعالیت دارند و به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در ایلام شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: ایلام، چرداول هلیلان، شهر توحید، جنب بانک ملی، طبقه دوم، پاساژ آزادی

حبیب اله تورنگ

حبیب اله تورنگ

حبیب اله تورنگ وکیل پایه یک در ایلام هستند. ایشان در بررسی و رسیدگی به دعاوی خانواده و مهریه سابقه وکالت و ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری دارند. آقای تورنگ را می توان جزو یکی از وکلای حرفه ای و باتجربه در زمینه پرونده های مهریه معرفی کرد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: ایلام، ملکشاهی، ارکواز، خیابان آیت، پاساژ مرکزی

زیدان پنجستونی

زیدان پنجستونی

زیدان پنجستونی یکی از بهترین وکیل مهریه در ایلام می باشند. ایشان بر کلیه قوانین مربوط به پرونده های مهریه تسلط و اشراف کاملی دارند و دعاوی زیادی را در این حوزه به نتیجه موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • نوشتن اوراق قضایی

آدرس: ایلام، خیابان فردوسی، نبش بانک سپه، کوچه بن بست زاگرس، مجتمع خلیج فارس، طبقه 3

ویژگی های بهترین وکیل مهریه در ایلام

با توجه به پیچیدگی و تبصره های قانونی که برای دعاوی مهریه وجود دارد توصیه می شود که برای پیگیری روند این دعاوی از بهترین وکیل ایلام کمک بگیرید که در ادامه به چند مورد از مهم ترین ویژگی های این وکلا اشاره خواهیم کرد:

 • بهترین وکیل مهریه در ایلام با قوانین حقوقی مربوط به دعاوی طلاق و مهریه آشنایی کاملی داشته و به دلیل پیگیری پرونده های بسیاری در این حوزه تجربه فراوانی را کسب نموده است.
 • بهترین وکیل مهریه با تسلط و اشرافی که بر قوانین مهریه دارد می تواند با تفسیر دقیق و کامل این قوانین نزد قاضی از حقوق موکل خود دفاع کند.
 • فن بیان و گویش قوی از دیگر ویژگی های بهترین وکیل مهریه در ایلام محسوب می شود. وکلایی که در این حوزه فعالیت دارند با بیان شیوا و رسا تاثیر بسزایی در پیشبرد پرونده و صدور حکم به نفع موکل خود دارند.
ویژگی های بهترین وکیل مهریه در ایلام

روش های وصول مهریه از طریق وکیل کدام است؟

وصول مهریه با کمک بهترین وکیل مهریه در ایلام به سه طریق ذیل امکان پذیر خواهد بود:

 • وصول مهریه از طریق دادگاه: در این روش بهترین وکیل مهریه در ایلام به عنوان نماینده قانونی زوجه دادخواست استرداد مهریه را به دادگاه خانواده ارائه می دهد. دادگاه بعد از بررسی و رسیدگی به دادخواست مربوطه در صورتی که زوجه مستحق مهریه باشد حکم به پرداخت را صادر کرده و به زوج ابلاغ می شود.

مرد موظف است از زمان تعیین شده که توسط دادگاه اعلام گردیده برای پرداخت مهریه همسرش اقدام نماید. زن می تواند در این دادخواست قرار تامین خواسته و توقیف اموال مرد را نیز داشته باشد.

 • وصول مهریه از طریق اجرای ثبت: در این روش زوجه می تواند از طریق ارائه قباله ازدواج به دفترخانه ای که ثبت ازدواج در آن صورت گرفته تقاضای صدور اجراییه برای مطالبه مهریه را داشته باشد. زوجه بایستی هزینه اجرایی را پرداخت نماید که البته بعد از اتمام دادرسی این هزینه از زوج دریافت خواهد شد. در این روش از وصول مهریه اموال مرد در صورتی که جزء مستثنیات دین نباشد توقیف خواهد شد.
 • وصول مهریه از طریق ارسال اظهارنامه: اظهارنامه یکی از اوراق چاپی موجود در دادگستری است که در قسمت خواهان، زوجه و یا بهترین وکیل مهریه در ایلام به عنوان نماینده قانونی او اظهارت خود را برای درخواست وصول مهریه ثبت می کنند و سپس از طریق دادگاه برای زوج ارسال می شود و زوج در ردیف خوانده اظهارات خود را ثبت می کند.

زوجه لازم است برای اینکه نفقه به او تعلق گیرد تمکین کند در غیر این صورت ناشزه محسوب می گردد. اگر مرد با وجود توانایی مالی از پرداخت مهریه خودداری نماید زوجه می تواند مهریه خود را به اجرا بگذارد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل مهریه در ایلام را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید.

اگر زوجه دادخواست مطالبه مهریه تقدیم کند، زوج چه زمانی می تواند دادخواست اعسار تقدیم کند؟

زوج بعد از صدور حکم قطعی مبنی بر الزام مرد به پرداخت مهر، می تواند دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به را بدهد.

چنانچه زوجه مهریه خود را به زوج ببخشد، آیا می تواند مجددا آن را مطالبه نماید؟

خیر؛ زیرا اگر مهر دین باشد، مطابق قانون دینی که ابرا شده باشد، قابل برگشت نمی باشد.

اگر زوجه مطالبه مهریه کند و در همین حین زوج بر اثر تصادف فوت کند و دیه به او تعلق بگیرد، آیا زوجه می تواند مهریه را از دیه اخذ کند؟

دیه جزء ماترک متوفی است و زوجه می تواند مهریه خود را از دیه وصول نماید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 4 =

دکمه بازگشت به بالا