وکیل

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان⭐【سال1403】⚖️

ما در این مقاله قصد داریم، بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان را به شما معرفی کنیم. اغلب افراد شاهد دعاوی خانواده برای مطالبه مهریه، حضانت فرزندان و… بوده‌اند؛ از طرفی هنگام خرید خانه و اطمینان از صحت اصالت سند رسمی ملک، نیاز به آشنایی به قوانین  حقوقی و ملکی می‌باشد؛ بنابراین مشاوره با وکیل حاذق و متخصص در این مورد امری ضروری می‌باشد؛ هم‌چنین مراجعه به وکیل پایه یک مجرب در هنگام تنظیم قراردادها با اشخاص حقیقی و حقوقی از بروز ضررهای مالی و حقوقی در آینده جلوگیری می‌کند.

وکیل پایه یک دادگستری خوب کیست؟

بالاترین درجه حوزه وکالت، به وکیل پایه یک دادگستری تعلق دارد که در رشته حقوق، فقه یا سطح دو حوزه فارغ التحصیل و در آزمون وکالت پذیرفته شده و پروانه کارآموزی دریافت کرده است. او مدت 18 ماه زیر نظر کانون وکلا دوره کارآموزی را گذرانده و پس از قبولی در آزمون اختبار که در دو مرحله شفاهی و کتبی برگزار می‌شود، پروانه وکالت پایه یک دادگستری را دریافت می‌کند، البته پذیرفته شدگان مرکز وکلای قوه قضاییه نیز بعد از دوره کارآموزی در دادگاه‌های کیفری برای جرایمی که حبس تعزیری زیر 10 سال، جزای نقدی و شلاق دارد، فعالیت می‌کنند.

این وکلا به دعاوی حقوقی مربوط به پرونده‌های غیر مالی به جز اصل نکاح و طلاق و اثبات نسب و نفی نسب نیز رسیدگی می‌کنند و وکالت دعاوی مالی زیر 50 میلیون تومان را می‌پذیرند. آن‌ها در صورت موفقیت در آزمون اختبار به وکیل پایه یک ارتقا می‌یابند. معمولا افراد با بروز مشکلات حقوقی و کیفری ترجیح می‌دهند که به بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان مراجعه کنند؛ زیرا او در دفاع از اشخاص حقیقی و حقوقی متبحر است و چه در نقش متهم یا خوانده و چه در نقش خواهان یا شاکی از آن‌ها دفاع می‌کند.

برخی افراد برای رفع مشکلات دعاوی کیفری و حقوقی خود با وکیل پایه یک دادگستری جلسه مشاوره‌ای برگزار می‌کنند تا به حل پرونده آن‌ها کمک شود؛ هم‌چنین نیاز به مشاوره در زمینه خرید و فروش ملک، سرمایه گذاری در یک پروژه یا بستن قرارداد‌های کاری ضروری می‌باشد تا افراد در آینده دچار ضرر و زیان نشوند؛ از طرفی برای دعاوی که نیاز به حضور وکیل در دادگاه دارد، وکیل پایه یک، ضمن منعقد کردن قراردادی شفاف به تنظیم و تدوین شکوائیه و لوایح برای ارائه به مراجع قضایی می‌پردازد.

وکیل پایه یک دادگستری خوب کیست؟

نقش بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان در روند پرونده قضایی

مشاوره حقوقی: وکیل پایه یک دادگستری برای شناخت مشکلات حقوقی یا کیفری افراد برای آن‌ها جلسات مشاوره حضوری و آنلاین برگزار می‌کند تا با ابعاد پرونده آن‌ها آشنا شود و بتواند مدارک، شواهد و اسناد لازم را برای اثبات بی‌گناهی یا تفلیل مجازات موکلش جمع آوری کند. او باید موکلش را در مورد حقوق و تعهداتش در پرونده آگاه سازد.

وکالت موکل و دفاع از او: بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان به وکالت و نمایندگی از طرف موکلش در دادگاه حضور می‌یابد. او دادخواست موکلش را با ارائه شکوائیه، لوایح، استشهادیه و سایر اوراق قضایی در دادگاه بیان می‌کند. وکیل پایه یک دادگستری دلایل محکمه پسندی با توجه به قرائن مرتبط با پرونده به دادگاه ارائه می‌دهد تا دفاع موثری از موکلش داشته باشد.

حضور در دادگاه و جمع آوری شواهد: بهترین وکیل در سمنان مدارک لازم را برای پرونده جمع آوری می‌کند. او از صحت و سقم آن‌ها اطمینان حاصل کرده؛ هم‌چنین از شواهد موجود شامل: شواهد شاهدان و شواهد مکتوب برای ارائه به دادگاه استفاده می‌کند. او باید در تمام جلسات دادگاه حضور یابد و آمادگی پاسخگویی به سوالات وکیل طرف مقابل و مقامات قضایی دادگاه را داشته باشد.

مهارت مذاکره: وکیل پایه یک دادگستری ارتباط موثری با وکیل طرف مقابل و مقامات قضایی دادگاه دارد. او در تدوین اظهارنامه‌ها و سایر اسناد حقوقی متبحر می‌باشد و باید توانایی برقراری توافق بین طرفین و حل و فصل اختلافات را داشته باشد و در مذاکرات خود با تجزیه و تحلیل و استدلال‌های منطقی، طرف مقابل را قانع کند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ثبتی، حقوقی، ملکی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✅ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان را بشناسید!

سید عبدالرسول ترابی

سید عبدالرسول ترابی

سید عبدالرسول ترابی، یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان است. ایشان عضو کانون وکلای دادگستری می‌باشند. و مشاوره‌های حقوقی خود را به مراجعه کنندگان به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می‌دهند. جناب ترابی در تدوین و تنظیم اوراق قضایی تبحر دارند و وکالت انواع پرونده‌های کیفری، ثبتی و ملکی را می‌پذیرند. 

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره تخصصی حقوقی حضوری و غیر حضوری
 • اخذ وکالت پرونده های ملکی و ثبتی، کیفری و…
 • تهیه و تدوین اوراق قضایی

آدرس: سمنان، باغ فردوس، مجتمع فردوس 1، طبقه 2

حسین اسلامی

حسین اسلامی

حسین اسلامی، وکیل پایه یک دادگستری می‌باشند. ایشان در دعاوی مالی، ملکی و تجاری فعالیت می‌کنند؛ هم‌چنین در تنظیم دادخواست‌ها، لوایح و انواع قراردادها تخصص و تبحر دارند؛ علاوه بر این جناب اسلامی در دعاوی خانوادگی از جمله: طلاق، نفقه و حضانت فرزندان پرونده‌های موفقی در دادگاه‌های خانواده دارند. 

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت پرونده‌های مالی، ملکی، تجاری و…
 • متخصص در دعاوی خانواده نظیر: سرپرستی، طلاق، نفقه و ارث و میراث
 • پذیرش دعاوی مالی و تجاری نظیر اختلافات مالی
 • متخصص در تنظیم دادخواست ها، لوایح و قراردادها

آدرس: سمنان، بلوار 17 شهریور، جنب خیابان بهار، ساختمان اورانوس، طبقه 3

مطهره امیریان فر

مطهره امیریان فر

مطهره امیریان فر، یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان هستند. ایشان تخصص و تجربه رسیدگی به دعاوی مربوط به املاک از جمله: خرید و فروش مال غیر و تصرف عدوانی را دارند؛ هم‌چنین خانم امیریان فر دارای سابقه درخشان در دعاوی کیفری و خانواده می‌باشند؛ علاوه بر این مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری و غیر حضوری برای مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • پذیرش وکالت دعاوی حقوقی،کیفری، ملکی
 • متخصص در دعاوی املاک نظیر اختلاف در خرید و فروش اموال غیر منقول
 • دارای سابقه درخشان در دعاوی کیفری مانند حضانت فرزندان، طلاق و….

آدرس: سمنان، چهارراه ورزش، مجتمع نهضت، بلوکb، واحد 608

اقدس رهائی

اقدس رهائی

اقدس رهائی، وکیل پایه یک دادگستری و با سابقه در زمینه دعاوی خانواده، کیفری و ملکی می‌باشند. ایشان حقوقدانی متخصص در تنظیم شکوائیه، اسناد حقوقی و تجاری می‌باشند؛ از طرفی عضو فعال کانون وکلای دادگستری هستند و ترجیح می‌دهند، مشاوره‌های خود را به صورت حضوری ارائه دهند.

تخصص و مهارت:

 • دارای سابقه درخشان در زمینه پرونده‌های خانواده، کیفری و ملکی
 • متخصص در تنظیم شکوائیه و اسناد حقوقی و تجاری
 • مشاوره تخصصی به صورت حضوری و غیرحضوری
 • عضو کانون وکلای دادگستری

آدرس: سمنان، بلوار قدس، بلوارشورا، شهیدصدیقی، نبش فرعی 4، ساختمان گلفام، طبقه اول، واحد 1

عباس پهلوان زاده

عباس پهلوان زاده

عباس پهلوان زاده، یکی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان هستند. ایشان در وکالت دعاوی ملکی از جمله: تصرف عدوانی، تبانی و فساد در خرید و فروش اموال دولتی تخصص دارند. جناب پهلوان زاده مشاوره‌های حقوقی خود را به صورت حضوری و تلفنی ارائه می‌دهند؛ هم‌چنین وکالت دعاوی بانکی را نیز برعهده می‌گیرند.

تخصص و مهارت:

 • متخصص در کالت در انواع دعاوی ملکی نظیر: اجرت المثل، تصرف عدوانی و…
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و تلفنی
 • اخذ وکالت دعاوی بانکی
 • پذیرش پرونده‌های مالی و تجاری

آدرس: سمنان، باغ فردوس، مجتمع فردوس 1، طبقه 2

معرفی انواع وکالت در سیستم قضایی

وکیل انتخابی: گاهی اوقات شاکی یا خواهان بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان را برای وکالت خود انتخاب می‌کند و با تنظیم قراداد وکالت با این وکیل، او را به عنوان نائب خود در مراجع قضایی و دادگاه بر می‌گزیند تا از پرونده او در دادگاه دفاع کند؛ به چنین وکیلی، وکیل انتخابی می‌گویند.

تسخیری: زمانی که در دعاوی کیفری متهم به علت عدم توان مالی یا به دلایل دیگر وکیلی برای دفاع از حقوق خود ندارد، دادگاه برای او از میان وکلای دادگستری، وکیلی به صورت رایگان انتخاب می‌کند تا از حقوق او دفاع کند که به او وکیل تسخیری می‌گویند.

وکیل معاضدتی: معمولا در دعاوی حقوقی بنا به تشخیص کمیسیون معاضدت کانون وکلا و یا نظر دادگاه برای فردی که توان مالی گرفتن وکیل را ندارند، وکیلی به رایگان برای دفاع از او که معسر می‌باشد، انتخاب می‌شود.

وکیل اتفاقی: گاهی اوقات ممکن است، فرد وکیل پایه یک دادگستری یا وکیل قوه قضائیه نباشد، اما در رشته وکالت تحصیل کرده باشد و برای دفاع از حقوق بستگان خود درخواست حضور در دادگاه و دفاع از فرد مورد نظر را داشته باشد، در این صورت با پرداخت هزینه‌های مربوط به وکالت و پس از طی مراحل قانونی می‌تواند، به عنوان وکیل اتفاقی در دادگاه حضور یابد.

معرفی انواع وکالت در سیستم قضایی

نکات کلیدی قبل از انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان

برای انتخاب وکیل پایه یک دادگستری باید فاکتورهایی را مد نظر قرار داد، برخی از این فاکتورها شامل موارد زیر است:

 • بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان باید، علاوه بر تخصص و تجربه، صادق و حافظ اسرار موکلش باشد و تلاش کند با صلح و سازش به حل پرونده او کمک کند و هیچگاه به خاطر حق الوکاله مسیر حل پرونده موکلش را طولانی نکند.
 • وکیل پایه یک، باید تمامی ابلاغیه‌ها، قراردادها یا اخطاریه‌های دادگاه را در زمان مناسب به اطلاع موکلش برساند تا او وقت کافی برای جمع آوری مدارک و شواهد برای اثبات بی گناهی خود داشته باشد.
 • وکیل باید دانش حقوقی، فن بیان و اعتماد به نفس بالایی داشته باشد تا دفاع از موکلش را به صورت شفاهی و در قالب لایحه بیان کند.
 • وکیل صادق هیچگاه حقایق موجود در پرونده را از موکلش پنهان نمی‌کند و به او وعده دروغین درمورد پیروزی پرونده‌اش را نمی‌دهد.
 • وکیل پایه یک دادگستری، تمام تلاش خود را برای دفاع از موکلش و به دست آوردن حقوق او انجام می‌دهد، اما نتیجه پرونده را هیچگاه به طور یقین بازگو نمی‌کند، بلکه به قضاوت قاضی و رای او واگذار می‌کند.

کلام آخر

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان، در زمینه دعاوی کیفری و حقوقی به مراجعین محترم به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین مشاوره می‌دهد. توجه به سابقه و تجربه وکیل در حل دعاوی مشابه با پرونده شما در موفقیت دادخواستتان به محاکم قضایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

از شما بسیار ممنونیم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، امیدواریم توانسته باشیم 10 تا از بهترین وکیل پایه یک دادگستری در سمنان را به شما معرفی کنیم، در صورت داشتن هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادی آن را با سایت وکیل چی در میان بگذارید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا