وکیل

10 تا از بهترین وکیل گرگان⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل گرگان را برای ساکنین این شهر که با مشکلات حقوقی، خانواده، کیفری و ملکی درگیر هستند معرفی کنیم. وکلایی که ما در این مقاله معرفی می کنیم همگی جزو وکلای پایه یک دادگستری می باشند که توانسته اند با موفقیت آزمون وکلات و دوره کارآموزی را پشت سر بگذارند. برای کسب اطلاعات بیش تر و آشنایی با این وکلای خبره در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل گرگان کیست؟

یک وکیل برجسته می تواند در شرایط دشواری که ممکن است به عنوان متهم و یا شاکی درگیر دادسرا و پرونده های قضایی باشید، مثل یک ناجی کمک رسان شما باشد. بهترین وکیل گرگان کسی است که می تواند با شناختی که نسبت به مراجع قضایی این منطقه دارد، پرونده های مربوط به انواع دعاوی را اخذ کند و با به کارگیری آموخته ها و تجربیات خود پرونده را در مسیر درست قرار دهد و در نهایت باعث پیروزی موکل خود شود.

بهترین وکیل گرگان کسی است که فارغ التحصیل رشته حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه های کشور می باشد و پس از آن در آزمون وکالت که به صورت سالانه برگزار می شود، شرکت کند. دانش آموخته رشته حقوق پس از قبولی در آزمون وکالت می تواند به عنوان وکیل پایه دو به صورت محدود به کار وکالت مشغول شود؛ اما لازم است که دوره کار آموزی دو ساله خود را به پایان برساند و به اخذ درجه وکیل پایه یک دادگستری به صورت قانونی و بدون محدودیت به ارائه خدمات وکالتی مشغول شود.

بهترین وکیل در گرگان کیست؟

انواع وکالت

هنگامی که فردی برای در اختیار گذاشتن برخی از امور خود به دنبال وکیل می گردد، پس از انتخاب وکیل مورد نظر و برگزاری جلسه مشاوره لازم است طی قراردادی وکالت امور را به بهترین وکیل گرگان بسپارد. انواع وکالت نامه در دفاتر رسمی تنظیم می شود و می تواند در سه دسته طبقه بندی شود که انواع آن به شرح ذیل می باشد:

وکالت مدنی: وکالت مدنی نوعی از وکالتی است که موکل برای فروش املاک، فسخ طلاق و یا اجاره نامه به وکیل داده می شود تا او با اختیاری که دارد به ادارات مختلف مراجعه کند و وظیفه محوله را انجام دهد.

وکالت قضایی: وکالت قضایی را تنها بهترین وکیل پایه یک دادگستری در گرگان می تواند بر عهده بگیرد. بهترین وکیل در ایران که جزو وکلای پایه یک دادگستری می باشد، می تواند در مراجع قضایی پرونده های حقوقی و کیفری را پیگیری کند و باعث پیروزی موکل خود در دعوای پیش آمده شود.

وکالت با واسطه: وکالت با واسطه به نام وکالت مع الواسطه شناخته می شود؛ در این مورد یک فرد به شخص دیگری وکالت انتخاب وکیل را می دهد که به آن حق وکیل می گویند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

انواع تخصص های وکیل حقوقی

حوزه حقوقی خود شامل طیف گسترده ای از تخصص مرتبط می باشد که در صورت فعالیت بهترین وکیل گرگان در حوزه حقوقی لازم است که جهت کسب موفقیت در این زمینه، بر قوانین مربوط به حوزه ای خاص تمرکز پیدا کند. در ادامه به بررسی چند مورد از مهم ترین انواع وکلای حقوقی و وظایف آن ها می پردازیم:

 • وکیل خانواده: وکلایی که در حوزه حقوق خانواده فعالیت دارند بر کلیه قوانین و مقررات مربوط به بررسی و رسیدگی پرونده هایی نظیر طلاق، نفقه، مهریه و غیره تسلط دارند و به عنوان نماینده قانونی موکل خود کلیه امور قضایی و حقوقی او را در دادگاه خانواده انجام می دهند.
 • وکیل ملکی: وکلای متخصص در حوزه پرونده های ملکی در زمینه قوانین و مقررات مربوطه به تنظیم قرارداد و پیگیری امور مربوطه به املاک از اطلاعات و دانش حقوقی لازم برخوردارند.
 • وکیل امور قراردادها: هر گونه قراردادی که برای انجام امور خاص و یا واگذاری ملک بین افراد حقیقی و حقوقی تنظیم می شود نیازمند اطلاعات نسبی حقوقی می باشد که حضور بهترین وکیل در گیلان در زمان تنظیم قرارداد که در این حوز از تخصص لازم برخوردار است می تواند تا حد زیادی از هر گونه خسارت و کلاهبرداری  جلوگیری به عمل آورد.
 • وکیل مهاجرت: وکلایی که در این حوزه فعالیت می کنند اطلاعات و دانش حقوقی لازم در مورد امور مربوط به مهاجرین و دولت هایی که در آن مقیم هستند را دارند و اقدامات قانونی لازم برای اخذ تابعیت آن ها را انجام می دهند.
 • وکیل چک و سفته: یکی دیگر از حوزه های حقوقی که برخی از وکلا به صورت تخصصی در آن فعالیت دارند مربوط به انواع چک های صادره از بانک های مختلف است. وکیل چک اطلاعات لازم در مورد سفته ها، گواهی عدم پرداخت انواع چک، واخواست سفته ها و ظهر نویسی چک را داشته و در این حوزه از حقوق موکل خود دفاع کرده و از هر گونه ضرر و زیان مالی جلوگیری به عمل می آورد.
انواع تخصص های وکیل حقوقی

10 تا از بهترین وکیل گرگان را بشناسید!

دکتر علی اصغر احمدی

دکتر علی اصغر احمدی بهترین وکیل پایه یک دادگستری در تهران

آقای دکتر علی اصغر احمدی از وکلای متخصص در گنبد کاووس هستند. ایشان وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دارای دکترای حقوق و بیش از 20 سال سابقه وکالت در انواع دعاوی حقوقی و کیفری می باشند. پاسخگویی مناسب، مستمر و صادقانه در مدیریت قراردادهای وکالت و مشاوره از ویژگی های کاری آقای دکتر علی اصغر احمدی است.

برخی از تخصص آقای دکتر احمدی:

 • حقوقی (تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها، مطالبه وجه چک و ….)
 • کیفری (مواد مخدر، قتل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر، ضرب و جرح، دیه و …)
 • ملکی (خلع ید، اجرت المثل ایام تصرف، دستور تخلیه و…)
 • خانواده (طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، ارث و انحصار وراثت و …)
 • قراردادها (مطالبه وجه قرارداد، الزام به انجام تعهد، فسخ و ابطال قرارداد و …)

شماره تماس: 

09111773575

09101773575

برای اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره حضوری و غیر حضوری آقای دکتر احمدی، با شماره بالا تماس بگیرید.

دکتر مسعود رضایی

مسعود رضایی

دکتر مسعود رضایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بزرگ گرگان می باشد و با لقب بهترین وکیل گرگان شناخته شده است. وی در شغل و حرفه وکالتی خود بسیار متخصص بوده است و دفاعیات بسیار عالی از موکلین و مراجعینش دارد تا همه چیز را در دادگاه به نفع آن ها به پایان برساند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس دکتر رضایی: 09121055819

آدرس: گرگان،خیابان ولیعصر، کوچه عدالت 13، مجتمع سینا، طبقه 5

دکتر غلامرضا میرزائی نژاد

دکتر غلامرضا میرزائی نژاد

دکتر غلامرضا میرزائی نژاد، وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلا و دارای تحصیلات در مقطع دکترای تخصصی حقوق کیفری هستند
وکیل میرزائی نژاد علاوه بر ( تحصیلات دکتری تخصصی حقوق جزاو جرم شناسی) و داشتن شخصیت علمی ، تجربه وکالت موفق در پرونده های کیفری را نیز درنامه خود دارد . جناب میرزائی نژاد دارای دانشنامه تخصصی جرایم کیفری و نیز موفق به پذیرش مقاله حقوق کیفری رتبه الف( ISC) در پایگاه استنادی جهان شده اند.
دکترغلامرضا میرزائی نژاد یکی از تنها وکلایی در گرگان هستند که دکترای تخصصی ایشان (دکترای تخصصی جرایم کیفری و جنایی) میباشد و پرونده های کیفری از قبیل( ” قتل ” آدم ربائی” مواد مخدر” تجاوز” کلاهبرداری” سرقت مسلحانه” محاربه” جرایم مالی مهم و جرایم خانوادگی و غیره) را وکالت می‌نمایند جهت هماهنگی فقط از طریق پیامک یا واتساپ، روبیکا، تلگرام، به شماره ذیل مشخصات کامل را ارسال نمایید.

ساعت کاری 18 تا 20

آدرس دفتر: گرگان عدالت 5پاساژ آپادانا ط3

برای اعطای وکالت به غلامرضا میرزائی نژاد وکیل گرگان خبره و متخصص میتوانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشین.

شماره تماس دکتر میرزائی نژاد: 09113775684

شماره تماس دکتر میرزائی نژاد: 09198550820

سمیه دیانت

سرکار خانم سمیه دیانت وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر گرگان هستند. ایشان به عنوان یکی از وکلای موفق و کاربلد در حوزه دعاوی کیفری شناخته شده اند و توانسته اند نتایج قابل قبولی را در این زمینه بدست آورند. برخی از مشخصات ایشان عبارت است از:

 • در امور كيفري (قتل ،تجاوز به عنف ، تصرف عدواني ،ممانعت از حق ، ادم ربايي ، سرقت حدود قصاص ديه ،))
  در امر حقوقي (( كليه پرونده هاي خانواده طلاق مهريه ..)) ملكي ، افراز ، تقسيم تركه؛اتاق تعاون و داوري ، مطالبه خسارات ،تحويل مبيع ، اخذ صورتمجلس تفكيكي
 • ١٢ سال سابقه در پرونده هاي قضايي

آدرس دفتر: گرگان، بلوار ناهار خوران، مجتمع میلاد نور، طبقه 3، واحد 1

شماره تماس: 09124591287

دکتر فرزاد برادران

دکتر فرزاد برادران

آقای دکتر فرزاد برادران کناری وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی در شهرستان گرگان ، عضو مرکز وکلای قوّه قضاییه ، استاد دانشگاه ، دارای دکتری تخصّصی حقوق خصوصی و از برجسته ترین و خوشنام ترین اساتید دانشگاه و حرفه وکالت در شهرستان گرگان ، استان گلستان و کشور می باشد .

سوابق شغلی :

 • سابقه بیش از ۲۰ سال تدریس در دانشگاههای مختلف کشور و دانشگاههای استان گلستان .
 • وکالت تخصّصی انواع دعاوی حقوقی ، ثبتی (بویژه ملکی) و کیفری در کلیه مراجع قضایی بدوی ، تجدیدنظر و دیوان عالی کشور .
 • تدریس دروس تخصصی  رشته حقوق در دانشگاه‌های استان گلستان .
 • مدرّس کارگاههای آموزشی حقوقی در دانشگاه‌های استان گلستان .
 • عضویت و فعالیت در کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوّه قضاییه استان گلستان .
 • مدرّس کارگاههای آموزشی برای کارآموزان وکالت در مرکز وکلای قوه قضاییه استان گلستان.
 • تدریس و برگزاری کلاس خصوصی آزمون وکالت و قضاوت و قبولی چشمگیر داوطلبین در آزمون قضاوت ، وکالت و سردفتری .
 • کسب آرای متعدّد در انواع پرونده های حقوقی و کیفری به نفع موکل .
 • لازم به ذکر است که دکتر فرزاد برادران کناری به عنوان یکی از فرماندهان ارتش در دوران هشت سال دفاع مقدّس بوده که در ارتش به درجه سرهنگ تمامی نیز نائل گردیده اند.

خدمات قابل ارائه در دفتر وکالت ایشان :

 • قبول وکالت و مشاوره در انواع دعاوی حقوقی بویژه ملکی ،تنظیم قراردادها ، امور ثبتی ، خانواده و همچنین قبولی وکالت و مشاوره در انواع دعاوی کیفری .

جهت بهره مندی از وکالت و مشاوره با آقای دکتر فرزاد برادران کناری می توانید به آدرس و شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید :

آدرس: استان گلستان _ شهرستان گرگان _ خیابان شهید بهشتی _ روبروی سرپرستی بانک ملی _ مجتمع تلسکوپ _ طبقه اول _ واحد ۱۰۲

شماره تماس:

۰۹۱۱۱۷۸۱۵۲۲

خانم زهرا احمدی

خانم زهرا احمدی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، دکتری حقوق خصوصی، دارای سوابق درخشان در نتایج پرونده ها و یکی از بهترین وکلای شهر گرگان محسوب می شوند.
برخی از سوابق تخصص خانم زهرا احمدی:

 • وکیل بانک رفاه
 • وکیل بانک ملی ایران
 • قبول دعاوی ملکی، حقوقی، کیفری، خانواده (مهریه ،نفقه،استردادجهیزیه و…)
 • تخصص در پرونده های ملکی، ارث، تنظیم قراردادها، مطالبات مالی من جمله چک و سفته و …
 • دعاوی کیفری: قتل، موادمخدر و …

آدرس: گرگان، بلوار ناهارخوران، روبروی سازمان آب، مجتمع رازی، طبقه ۳

جهت اعطای وکالت به خانم زهرا احمدی و دریافت مشاوره از ایشان، با شماره زیر تماس بگیرید:

شماره تماس: 09112974008

زینب ملک

سرکار خانم زینب ملک وکیل ملکی در گرگان

سرکار خانم زینب ملک یکی از موفق ترین وکلای زن به ویژه در حوزه دعاوی ملکی در شهر گرگان می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی هستند و همواره در طول سال ها فعالیت خود علاوه بر داشتن تعهد کاری بالا، تسلط کاملی بر تمامی قوانین حقوقی داشته اند. برخی از موارد رزومه کاری ایشان عبارت است از:

 • دارای 14 سال سابقه وکالت
 • دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حقوق
 • اخذ پرونده های حقوقی، نوشتن اوراق قضایی و ارائه مشاوره های حضوری و غیر حضوری
 • متخصص در حوزه دعاوی ملکی، دعاوی کیفری، دعاوی خانواده، ارث و میراث، ثبت و احوال، اسناد رسمی و تجاری، دعاوی قاچاق، موجر و مستاجر، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده، تملک اپارتمان‌ها، اعسار و …

آدرس دفتر: گرگان، خيابان وليعصر، پاساژ مرسل، طبقه سوم، واحد 309

شماره تماس: 09111703581

هدیه زهرا عزیزی

سرکار خانم هدیه زهرا عزیزی وکیل و مشاور حقوقی در گرگان می باشد، ایشان دارای سال ها تجربه وکالت در تمامی زمینه های حقوقی وکالت می پذیرد، ایشان نه تنها یکی از بهترین وکیل حقوقی در گرگان می باشد بلکه به دلیل مشاوره های حقوقی موفقی که به موکلانش ارائه می دهد توانسته برای موکلینش بسیار مفید واقع شود و اشخاص زیادی را جذب خود کند.

حقوقی (تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها، مطالبه وجه چک و ….)
کیفری (مواد مخدر، قتل، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر، ضرب و جرح، دیه و …)
ملکی (خلع ید، اجرت المثل ایام تصرف، دستور تخلیه و…)
خانواده (طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه، ارث و انحصار وراثت و …)

آدرس: گرگان،عدالت ۱۷ ساختمان دفترخانه اسناد رسمی شماره ۵
دفتر وکالت هدیه عزیزی

شماره تماس:

09113778447

چه وظایفی برعهده بهترین وکیل گرگان است؟

هر فردی در هر جایگاهی که باشد وظایفی را بر عهده دارد که موظف است به آن ها عمل کند. در این میان به دلیل حساسیت کاری و سروکار داشتن با مال و آبرو و حیثیت مردم، وکیلان وظایف سنگینی بر دوش دارند و باید با تمام قوا آن ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. وظایف بهترین وکیل گرگان به شرح زیر می باشد:

 • بهترین وکیل گرگان باید در تمامی جلسات دادگاه حضور داشته باشد و موکل خود را تنها نگذارد.
 • باید سعی کند تمامی ادله و شواهد موجود را به صورت مستند دربیاورد و در قالب مدارک به دادگاه ارائه دهد.
 • به موکلین و مراجعین خود مشاوره های حقوقی ارائه دهد و سعی کند با راهنمایی های تخصصی خود آن ها را از سردرگمی نجات دهد.
 • با علم و دانشی که دارد نتایج را به درستی تحلیل کند.
 • مطابق با قرارداد تنظیم شده عمل کند و از حدود خود تجاوز نکند.

کلیه وظایف ذکر شده در رابطه با بهترین وکیل تهران نیز صدق می کند.

چه وظایفی برعهده بهترین وکیل در گرگان است؟

مشاور حقوقی کیست و چه فرقی با وکیل دارد؟

مشاورین حقوقی، دانش آموختگان رشته حقوق و یا مبانی فقه و حقوق اسلامی هستند که می توانند پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا در دفاتر حقوقی به مراجعین، مشاوره های لازم را ارائه دهند. ارائه راهنمایی و مشاوره نیازی به داشتن پروانه وکالت ندارد.

اما وکیل تنها با داشتن مدرک تحصیلی نمی تواند فعالیت کند و باید در آزمون وکالت شرکت کند. پس از پذیرش در آزمون وکالت و گذراندن دوره کارآموزی و آزمون اختبار، به عنوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری در گرگان می توانند بدون محدودیت در انواع دعاوی ورود کنند و وکالت پرونده را بر عهده گیرند.

معایب و مزایای شغل وکالت

وقتی شخصی تصمیم می‌گیرد تا پا به دنیای وکالت بگذارد و هدف او تبدیل شدن به بهترین وکیل گرگان است، باید مزایا و معایب این شغل را بداند و با آگاهی در این راه قدم بگذارد تا در طول مسیر آن، به دلیل سختی های پیش رو، پا پس نکشد و از این حرفه خسته نشود. وکیل بودن نیاز به صبر وحوصله، عشق و علاقه به کار و اقتدار و وقی بودن دارد و انسان های کم رو، خجالتی و عجول نمی توانند در این کار موفق شوند. مزایای شغل و حرفه وکالت عبارتند از:

داشتن شان و جایگاه اجتماعی بالا: همان طور که شان اجتماعی شغل هایی مانند پزشکی، مهندسی و مدیریت در کشور ما بالاست، شان حرفه وکالت علاوه بر ایران در جوامع مختلف نیز بالا می باشد و جامعه با دید مثبتی به آن ها نگاه می کند.

نداشتن محدودیت های شغلی: کسی که به عنوان بهترین وکیل ایران فعالیت می کند، محدودیتی برای انجام کار ندارد و این شغل برای او خسته کننده نمی باشد. چرا که می تواند هر روز با جنبه های مختلفی از این حرفه رو به رو شود و با برخورد با انواع موضوعات و افراد جدید، حوزه تخصصی خود را انتخاب نماید. مثلا ممکن است وکیلی بخواهد بیش تر در حوزه خانواده قبول پرونده نماید.

دفتری و اداری نبودن آن: کسانی که از یک جا نشینی و شغل هایی که نیاز به حضور برای ساعت های متوالی در یک محل خوش شان نمی آید، بهتر است بدانند این حرفه برای آن ها می تواند بسیار مناسب باشد، چرا که نیازی به حضور مستمر در دفتر ندارد و شغل یکنواخت و بی هیجانی نیست.

اجباری نبودن تاسیس دفتر وکالت: لزومی ندارد که همه وکلا برای خود دفتر وکالت مجزا داشته باشد این افراد می توانند در دفاتر حقوقی همکاران خود و یا به صورت گروهی در یک مکان فعالیت کنند. حتی برخی از وکلا به صورت اینترنتی به قبول وکالت می پردازند.

عدم نیاز به سرمایه اولیه: شغل وکالت نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه ندارد و بدون هیچ هزینه ای می توان پس از پذیرش در آزمون های مورد نظر، حرفه‌ خود را آغاز نمود.

معایب شغل وکالت:

مسئولیت پذیری بالا: در انواع دعاوی کیفری، حقوقی و انتظامی مسئولیت شغلی بهترین وکیل گرگان بسیار بالا می باشد و کوتاهی در هر یک از آن ها می تواند عواقبی برای موکل و حتی خود وکیل داشته باشد.

احتمال پرداخت نکردن حق الوکاله: با توجه به این که برخی از وکلا، حق الوکاله خود را به صورت اقساط دریافت می کنند، ممکن است بعضی از افراد از پرداخت آن بعد از اتمام کار یا در میانه مسیر خودداری نمایند.

توقع بالای مراجعین و موکلین: ممکن است بهترین وکیل گرگان نهایت تلاش خود را برای پرونده ای به کار گیرد و بهترین نتیجه را برای موکل خود بدست بیاورد اما موکل از نتیجه راضی نباشد و توقعات بیجایی داشته باشد.

کلام آخر

در این مقاله ما در مورد ویژگی ها و وظایف وکلای پایه یک دادگستری صحبت کردیم. همچنین برای کسانی که به دنبال یک وکیل خوب و ماهر در استان گلستان هستند، 10 تا از بهترین وکیل گرگان را معرفی کردیم تا در مواقع لزوم بتوانند با آن ها در ارتباط باشند.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. در صورت نیاز به مشاوره و یا ارائه نظرات و انتقادات خود، با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

اگر اداره ثبت احوال از صدور شناسنامه امتناع ورزد چه باید کرد؟

ذی نفع باید دادخواست الزام اداره ثبت احوال به صدور شناسنامه را مطرح کند.

چگونه می توان وکیل رایگان گرفت؟

می توان به اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری در خیابان سعدی شمالی در تهران مراجعه کرد.

آیا وکیل در تعیین اوقات رسیدگی دخیل است؟

خیر،این مورد از حدود اختیارات دفتر شعبه رسیدگی کننده است و وکیل دادگستری حق مداخله در آن را ندارد.

5/5 - (5 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا