وکیل

لیست10 تا از بهترین وکیل در ارومیه ⭐【آپدیت1402】⚖️

گاهی اوقات مشکلاتی گریبان افراد را می گیرد که خلاصی از آن به تنهایی ممکن نیست و یا کاری سخت و زمان بر است. حتی ممکن است برخی افراد به دلیل مشغله های کاری نیاز داشته باشند که فرد دیگری به نیابت از آن ها به امورشان رسیدگی کند. کمک گرفتن از یک وکیل می تواند تمام این مشکلات را حل کند. در این مقاله ما برای کسانی که در استان آذربایجان غربی به دنبال وکیل هستند، 10 تا از بهترین وکیل در ارومیه را معرفی خواهیم کرد؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

وکیل پایه یک دادگستری چه کسی است؟

وکیل پایه یک دادگستری کسی است که پروانه وکالت خود را توانسته است از دو مرجع قوه قضاییه و یا کانون وکلا دریافت کند و به عضویت یکی از کانون های وکالت دادگستری در آید. از جمله اختیارات بهترین وکیل خانواده در ارومیه که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شود، این است که می تواند از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی اقداماتی را متناسب با آن چه که در وکالت نامه ثبت شده است انجام دهد و در دادگاه ها و دادسراها به دفاع از آن ها بپردازد.

بهترین وکیل در ارومیه علاوه بر دفاع از موکلین، در صورت بروز اختلافات حقوقی و کیفری می تواند به عنوان مشاور حقوقی برای انجام اقدامات تجاری و انواع قراردادها و مناسبات مالی در کنار موکل خود باشد و همه امور را از نظر صحت و سقم داد و ستدها مورد بررسی قرار دهد تا بدون بروز مشکل، روابط تجاری و مالی صورت گیرد.

هر وکیلی با توجه به تجربیاتی که دارد و بر اساس علاقه و تخصص خود، در حوزه خاصی فعالیت می کند. برای مثال ممکن است وکیلی ترجیح دهد که بیش تر، پرونده های مربوط به خانواده و طلاق را قبول کند و وکیل دیگری در حوزه ملکی به دفاع از موکلین بپردازد.

وکیل پایه یک دادگستری چه کسی است؟

روش های دادن وکالت به وکیل

اگر بخواهیم برای رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری خود از بهترین وکیل در ارومیه کمک بگیریم، می توانیم به دو روش عمل کنیم که عبارتند از:

دادن وکالت مقید: در این نوع از وکالت دادن به بهترین وکیل در ارومیه، بعد از تنظیم قرارداد یا همان وکالتنامه، مسئولیت های وکیل مورد نظر آغاز می شود. در این مورد او مجاز است که تنها در محدوده بندهای قرارداد و اختیاراتی که موکل مورد نظر به او داده است اقدام کند. مثلا اگر موضوع پرونده دریافت مهریه است، وکیل انتخابی باید تمرکزش تنها دریافت مهریه برای موکل خود باشد و نباید اقدامات دیگری مانند حضانت فرزندان و یا امور حقوقی و اداری او را انجام دهد.

دادن وکالت مطلق: اگر نوع وکالت داده شده مطلق باشد، شرایط نسبت نوع مقید وکالت متفاوت است. کسی که وکیل شده است می تواند به نیابت از موکل خود بسیاری از امور را در دست بگیرد. برای مثال شخصی در یک شرکتی برای خود وکیل اختیار می کند، او با این کار تمامی امور شرکت را به او محول می نماید. وکیل مورد نظر می تواند بدون هماهنگی با موکل خود، تمام امور را مثل پرداخت حقوق کارکنان، انجام برخی معاملات و بسیاری امور دیگر را انجام دهد. در وکالت مطلق مسئولیت های وکیل محدود نمی شود و اختیارات او فراتر از حالت مقید است و تنها امور با یک هماهنگی شفاهی با موکل قابل انجام است.

روش های دادن وکالت به وکیل

انواع وکیل بر اساس تخصص

بهترین وکیل در ارومیه می تواند در بخش های مختلفی فعالیت کند. تخصص در یک بخش خاص به این معنی نیست که وکیل مورد نظر از اخذ دعاوی دیگر ناتوان است؛ بلکه منظور این است که در این زمینه تبحر بیش تری دارد. تخصص وکلا در انواع زیر می باشد:

وکیل خانواده: از جمله تخصص های وکلای دادگستری فعالیت در حوزه امور خانواده می باشد. چنین فردی با تسلطی که در این موضوع دارد می تواند برای تحقق حقوق ضایع شده اعضای خانواده، چه زن چه مرد و چه فرزندان اقدام کند.

وکیل ملکی: بهترین وکیل در صورتی که در حوزه املاک تخصص داشته باشد می‌تواند به عنوان وکیل ملکی معرفی شود و پرونده های مربوط به فک رهن، موجر و مستاجر، اسناد ملکی، تصرف و خلع ید و … را وکالت کند.

وکیل کیفری: امور کیفری بیش از هر مورد دیگری نیاز به تخصص و مهارت دارد و بهترین وکیل کیفری در ارومیه از نوع کیفری، باید تجربه وکالت چنین پرونده هایی را داشته باشد.

از دیگر تخصص های وکلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وکیل مهاجرت
 • وکیل امور قراردادها
 • وکیل شرکت
 • وکیل چک و سفته
 • وکیل طلاق و وکیل مهریه

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

انواع شغل وکالت کدام است؟

همانطور که می دانید وکالت دارای حوزه های مختلفی است و افرادی که به عنوان وکیل پایه یک در حال ارائه خدمات حقوقی هستند در یکی از این حوزه ها به صورت تخصصی فعالیت می کنند. برخی از انواع شغل وکالت به قرار ذیل است:

 • وکیل جراحات شخصی و حوادث: وکلایی که وکالت پرونده های جراحات شخصی را می پذیرند عمدتا به عنوان وکیل دعاوی مدنی شناخته می شوند و به عنوان نماینده قانونی افرادی که دچار آسیب و جراحت ناشی از قصور پزشکی، تصادفات رانندگی و یا حادثه های پیش بینی نشده در محل کار شده اند فعالیت می کنند. البته اغلب این پرونده ها با مداخله وکیل بدون نیاز به مراجعه به دادگاه حل و فصل می شود.
 • وکیل شرکت: وکلایی که برای شرکت های خصوصی و دولتی کار می کنند و به عنوان نماینده قانونی آن ها پیگیری امور حقوقی و قضایی را بر عهده می گیرند به عنوان وکلای تجاری و یا وکیل شرکت نیز شناخته می شوند. بهترین وکیل در ارومیه که در این حوزه فعالیت دارد تنظیم قراردادهای مختلف، مسائل و مشکلات مربوط به شرکت را عهده دار بوده و با تسلط بر قوانین کشوری همه معاملات را به بهترین نحو ممکن در مسیر قانونی هدایت می کند.
 • وکیل کیفری: وکلایی که در این حوزه فعال هستند از موکلین خود که متهم به ارتکاب جرمی شده اند دفاع می کند و به ان ها این اطمینان را می دهد که با تسلطی که بر قوانین و مقررات مربوطه به این دعاوی دارد از حقوق آن ها در برابر قانون دفاع کرده و مانع از ضایع شدن حقوق آنان گردد. البته وکلای کیفری وکالت افراد شاکی پرونده را نیز برعهده می گیرند و در جهت احقاق حقوق آن ها تمام تلاش خود را به کار می برند.
 • وکیل خانواده: بهترین وکیل در ارومیه که به عنوان یک وکیل متخصص در زمینه دعاوی خانواده فعالیت می کند به بررسی و رسیدگی پرونده هایی نظیر طلاق، حضانت فرزندان، مهریه و غیره می پردازند و در این حوزه حقوقی به موکلین خود مشاوره نیز ارائه می دهد.

10 تا از بهترین وکیل در ارومیه را بشناسید!

 نجات علی پور

 نجات علی پور

نجات علی‌پور، عضو سابق کانون وکلای تهران و عضو فعلی کانون وکلای آذربایجان غربی ، وکیل پایه یک دادگستری ارومیه، فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ارومیه می‌باشد. بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی ایشان با شرکت در آزمون اختبار و قبولی در آن عضو کانون وکلای مرکز شد و به مدت طولانی در شهر تهران مشغول به وکالت بوده است. نجات علی‌پور را می‌توان به عنوان یکی از وکلای کارکشته و خبره ارومیه معرفی کرد که براساس تخصص و دانش خوب در تمام دعاوی قبول پرونده می‌کند.

از سوابق کاری تخصصی و گواهی‌های بسیار ارزنده ایشان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

وکیل 8 شرکت حقوقی معتبر در تهران، وکیل و مشاور حقوقی چند شرکت در ارومیه، عضو کمیسیون معاضدت قضایی کانون وکلای آذربایجان غربی، دارای گواهینامه دوره جامع داوری داخلی، قبولی همزمان در آزمون اختبار و آزمون قضات و  … . شهروندان ارومیه برای بهره‌مندی از خدمات وکالتی علیپور می‌توانند در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، دعاوی ملکی، داوری، مواد مخدر و .. به ایشان وکالت اعطا نمایند.

آدرس:‌ ارومیه،‌ چهار راه‌ دانشکده، کوچه12، ساختمان‌ ۲۱، طبقه4، واحد ۸

تلفن همراه: 09141412141

وب سایت: nejatalipour.com

 جمال حسینی

جمال حسینی

جمال حسینی وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ و زیبا آذربایجان غربی در شهر ارومیه می باشد که در این شهر به عنوان وکیل و مشاور حقوقی مشغول به فعالیت است. وی در حوزه دعاوی های متنوع ملکی، کیفری، مالی، اداری، ثبتی، خانواده و غیره تخصص دارد و به عنوان بهترین وکیل در ارومیه شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سوابق و تخصص وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09149581370

آدرس: ارومیه، خیابان دانش1، مجتمع الماس غرب، طبقه هفتم، واحد 708

 نیلوفر نوری

نیلوفر نوری

نیلوفر نوری وکیل پایه یک دادگستری می باشد که در شهر بزرگ و زیبا ارومیه مشغول به انجام فعالیت های مختلف حقوقی از جمله ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، اسناد، شهرداری، طلاق و غیره است.وی به عنوان بهترین وکیل در ارومیه معرفی شده است و مشاوره های حضوری و غیر حضوری به مردم ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09907970711

آدرس : ارومیه خیابان دستغیب ساختمان مهدیس طبقه 6واحد 11

 رحیم دلایی میلان

رحیم دلایی میلان

 رحیم دلایی میلان وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر بزرگ و زیبا ارومیه فعالیت های مختلف حقوقی را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی بر عهده دارد و در حوزه های متنوع کیفری، ثبتی، مالی، ملکی، خانواده، طلاق و غیره فعالیت دارد. وی با لقب بهترین وکیل در ارومیه در بین مردم شناخته شده و در این شهر، سال های بسیار زیادی است که فعالیت و تجربه حقوقی دارد.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سوابق و تخصص در امور وکالت
 • سابقه 4 سال فعالیت در شعبه ی قضایی
 • سابقه 12 سال سابقه مدیریت حقوق بانکی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09143464652

آدرس: ارومیه، خیابان دانش، مجتمع الماس غرب، طبقه ی سوم، واحد 304

 سکینه قهرمانی

سکینه قهرمانی

 سکینه قهرمانی وکیل پایه یک دادگستری در شهر ارومیه می باشد که هدفش پرداختن به فعالیت های دعاوی حقوقی است؛ وی پرونده های کاملا موفقی را در کارنامه کاری اش به ثبت رسانده است و به همین علت به عنوان یکی از بهترین وکیل در ارومیه توسط مردم شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری ارومیه
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 091434418012

آدرس : ارومیه، پنجراه، اول خیابان ارتش، سمت چپ، پلاک 28

 مهدی فرجی زاده

مهدی فرجی زاده

 مهدی فرجی زاده وکیل پایه یک دادگستری در استان بزرگ و زیبا آذربایجان غربی در شهر معروف ارومیه می باشد که سوابق و تجربه بسیار زیادی در حوزه وکالت دارد؛ وی همچنان در تلاش می باشد تا بهترین شرایط و خدمات را به موکلینش ارائه دهد؛ جناب آقای فرجی زاده به عنوان یکی از بهترین وکیل در ارومیه شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق
 • عضو کمسیون پژوهش و انتشارات مرکز وکلای قوه ی قضاییه در استان آذربایجان غربی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09123667503

آدرس: ارومیه، پنجراه، خیابان امینی، جنب چهار راه دانشگاهی، ساختمان پرتو، طبقه ی اول، واحد هشتم

مهربان قربانی

مهربان قربانی

مهربان قربانی وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا ارومیه است که چندین سال تجربه و سوابق بسیار خوب برای خود به ارمغان آورده است؛ وی پرونده های بسیار زیادی را در حوزه های مختلف کیفری، مالی، تجاری، ملکی، خانواده و غیره را با موفقیت به ثبت رسانده است و به عنوان یکی از بهترین وکیل در ارومیه از دید مردم عزیز این شهر انتخاب شده است.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه کار و تخصص وکالت
 • کارشناسی حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09141876204

آدرس: ارومیه، دروازه مهاباد، خیابان وحدت، روبروی درب دادسرای عمومی و انقلاب وحدت

یعقوب داداش نژاد

یعقوب داداش نژاد

یعقوب داداش نژاد وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر بزرگ ارومیه مشغول به انجام فعالیت حقوقی و وکالتی است؛ وی به عنوان یک وکیل بسیار نام آور و موفق مشغول به کار وکالت است و با لقب بهترین وکیل در ارومیه معرفی شده است؛ ایشان سعی بر این دارد تا بهترین مشاوره های حقوقی را به موکلین و مردم ارائه دهد.

تخصص و مهارت:

 • 20 سال سوابق کاری وکالتی
 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09144811705

آدرس: ارومیه، خیابان دانش، ساختمان الماس غرب

 محسن امامی قشلاق

محسن امامی قشلاق

 محسن امامی قشلاق وکیل پایه یک دادگستری می باشد که کار وکالتی خود را در شهر ارومیه انجام می دهد و به عنوان یکی از بهترین وکیل در ارومیه معرفی شده است. وی تسلط بسیار زیادی بر روی قوانین حقوقی دارد و مسیر دادگاه را برای موکلینش هموار کرده و به آن ها کمک های بسیاری در جهت پیشبرد پرونده شان می کند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال تجربه و تخصص در وکالت
 • عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه
 • دکتری حقوق خصوصی و عمومی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09143461751

آدرس: ارومیه، خیابان شهید بهشتی (دانشکده)، جنب بانک سپه، پلاک 61

حامد صادقی

حامد صادقی

حامد صادقی وکیل پایه یک دادگستری در شهر معروف و مشهور ارومیه می باشد که سالهای زیادی است به عنوان وکیل و مشاور حقوقی مشغول به فعالیت در این شهر است؛ وی کاملا متعهد و مسئولیت پذیر در حوزه کاری خود می باشد و تلاشش را می کند تا بهترین مسیر را به مراجعینش پیشنهاد دهد تا  آن ها را به نتایج دلخواهشان برساند. آقای حامد صادقی به عنوان یکی از بهترین وکیل در ارومیه شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09141862567

آدرس: ارومیه، خیام جنوبی، ساختمان ارس4، طبقه 4،  واحد ١٠

تعهدات وکیل و موکل در برابر یکدیگر

اگر وکیل به دلیل اهمال در انجام کار و یا جرم انجام داده خسارتی به موکل خود وارد کند، باید آن را رفع کند. همچنین بهترین وکیل در ارومیه بر اساس توافق صورت گرفته در وکالت نامه عمل می کند و از حدود خود تجاوز نمی کند. یک وکیل موظف است که اگر به جای موکل خود منافعی را به دست آورده است حتما آن را به فرد تحویل دهد.

از دیگر تعهدات بهترین وکیل درارومیه

نسبت به موکل، حفظ مصلحت او می باشد، به نحوی که باعث آسیب رسیدن به موکل و اختلال در روند پرونده نشود. در صورتی که برای پرونده ای بیش از یک وکیل تعیین شده باشد، هیچ کدام از وکلا حق ندارند بدون دیگری در مساله ورود کنند و یا تصمیمی بگیرند.

موکل نیز نسبت به وکیل خود تعهداتی بر عهده دارد. موکل باید تمام هزینه هایی که در وکالت نامه قید شده است پرداخت کند. همچنین در طول مسیر پرونده ممکن است هزینه هایی مثل کارشناسی صرف شود و تمام این هزینه ها بر عهده موکل می باشد.

تعهدات وکیل و موکل در برابر یکدیگر

ویژگی های بهترین وکیل در ارومیه

بهترین وکیل در ارومیه ویژگی هایی دارد که باعث تمایز او با وکلای دیگر می شود. این ویژگی ها عبارتند از:

 • داشتن سابقه وکالت در موضوع مورد نظر و موفقیت در آن
 • پیگیری پرونده و حضور مستمر در کنار موکل
 • آماده سازی اوراق و مستندات مورد نیاز
 • در دسترس بودن وکیل
 • حفظ اسرار و مصلحت موکل
 • صبور بودن و توجه به نکات و جزئیات

لازم به ذکر است کلیه ویژگی های ذکر شده در رابطه با بهترین وکیل کیفری در ارومیه نیز صدق می کند.

علت عدم امکان بهره مندی از وکیل

محدودیت بهره مندی از وکیل غالبا در دعاوی کیفری وجود دارد. مطابق با ماده 48 قانون کیفری در کشور، در شرایط خاصی به فرد اجازه انتخاب و بهره مندی از وکیل داده نمی شود. مثلا اگر جرم فرد مورد نظر، مواردی همچون مواد مخدر و روانگردان، اقدام علیه امنیت ملی و نظام باشد، فرد برای مدت یک هفته اجازه ملاقات با هیچ وکیلی را نخواهد داشت. بعد از پایان این دوره فرد متهم این امکان را دارد که از یک وکیل برای رسیدگی به پرونده و پیگیری امور خود در خصوص اتهام وارده استفاده کند.

مطابق با بخش دوم همین ماده در قانون آیین دادرسی کیفری جمهوری اسلامی، اگر که جرم شخص اقدام علیه نظام و امنیت ملی در داخل کشور و خارج آن و انجام جرایم سازمان یافته ای باشد، قانون به هر وکیل اجازه ورود به پرونده را نمی دهد. وکیل انتخابی یا باید مورد تایید قوه قضاییه باشد و یا این که از وکلای تسخیری برای او وکیلی در نظر گرفته می شود. اما بهتر است در مواجهه با چنین مواردی، از راهنمایی های وکلای مختلف بهره‌مند شد تا بتوان بهترین تصمیم را برای گذر از این مشکل پیدا کرد.

کلام آخر

در این مقاله ما به معرفی 10 تا از بهترین وکیل در ارومیه پرداختیم. همچنین در مورد وکلای دادگستری و ویژگی های آن ها مطالبی را عنوان کردیم. امیدواریم مطالب ذکر شده مفید واقع شود. از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. اگر در مورد مسائل حقوقی و قضایی نیاز به مشورت با یک وکیل حرفه ای دارید، می توانید با وکلایی که در سایت وکیل چی معرفی شده اند تماس بگیرید.

آیا حیطه اختیارات وکیل پایه یک دادگستری با وکیل پایه دو دادگستری یکسان است؟

وکیل پایه یک دادگستری امکان حضور در کلیه محاکم حقوقی و کیفری را دارد، اما وکلای پایه دو دادگستری حیطه وظایف محدودتری دارند.

آیا وکیل دادگستری در دفتر اسناد رسمی وکالت میگیرد ؟‌

خیر وکلا شماره قرارداد مخصوص وکالت خود را دارند و نیازی به مراجعه به دفاتر رسمی جهت وکالت در پرونده های دادگستری را ندارند.

آیا در شرکت هایی بامسئولیت محدود نیاز به وجود بازرس می باشد ؟

هرگاه در شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا از 12 نفر بیش تر شود نیاز به بازرس می باشد.

4.4/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا