وکیل حقوقی

10 از بهترین موسسه حقوقی در تبریز⭐【سال1403】⚖️

امروزه مشاهده می کنیم که در همه شهرها و استان ها، موسسات حقوقی مختلفی ایجاد شده اند که به ارائه خدمات حقوقی به مردم می پردازند. در این موسسات تعداد زیادی وکیل فعالیت دارند و با مجموعه همکاری می کنند. این موسسات دارای ویژگی ها و مزایایی هستند که در این مقاله به بررسی این خصوصیات در بهترین موسسه حقوقی در تبریز می پردازیم. این شهر جزو شهرهای بزرگ شمال غرب کشور است که طبیعتا مشکلات حقوقی نیز در آن نسبت به شهرهای کوچک تر بیشتر است. اگر شما هم قصد دارید برای انجام امور حقوقی خود به وکیل مراجعه کنید، تا انتهای این متن با ما باشید. هدف از این مقاله معرفی 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در تبریز به شما عزیزان است.

موسسه حقوقی چیست؟ 

موسسه حقوقی، مجموعه ای متشکل از چندین وکیل است که به ارائه خدمات حقوقی به موکلین می پردازد. در گذشته هم چنین موسساتی فعالیت داشتند، اما به دلیل این که احداث این موسسات به مدرک تحصیلی نیاز نداشت، هر فردی می توانست چنین موسسه ای را راه اندازی نماید. طبیعتا در چنین شرایطی نیازهای موکلین تامین نمی شد و حتی گاهی اوقات این افراد دچار ضرر و زیان نیز می شدند.  

اما امروزه، قوانین مستحکمی برای این موسسات در نظر گرفته شده است. به این صورت که فردی که تصمیم به تاسیس یک موسسه حقوقی می گیرد باید از کانون وکلا و مرکز مشاوران قوه قضاییه، مجوز دریافت نماید. گرفتن چنین مجوزی، مستلزم داشتن مدرک تحصیلی در زمینه حقوقی است و در این شرایط امور شکل اصولی تری به خود گرفته اند.  

وکلای موسسات حقوقی نیز دارای تحصیلات مرتبط می باشند و بهترین وکیل تبریز و یا مشاوره حقوقی هستند که به قوانین حقوقی مسلط هستند و تجربه وکالت و به کار گیری این قوانین را نیز دارند. موسسات در واقع حکم رابط و واسطه میان این وکلا و موکلین را دارند و شرایطی را فراهم می کنند که موکلین و وکلا راحت تر بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. 

موسسه حقوقی چیست؟

ویژگی های بهترین موسسه حقوقی در تبریز 

بحث مقایسه موسسات حقوقی با یکدیگر نیز بحث چالش برانگیزی است. موکلین ممکن است برای انتخاب موسسات بر سر دو راهی انتخاب قرار بگیرند. انتخاب درست موسسات سبب حصول نتیجه مثبت و مطلوب می شود. برخی موسسات هم وجود دارند که رضایت موکلین و دفاع از حقوق آن ها برایشان اهمیتی ندارد و متاسفانه تنها به فکر سود خود هستند. پس باید در انتخاب بهترین موسسه حقوقی در تبریز دقت نمود. برخی از ویژگی های موسسات حقوقی را در این قسمت شرح می دهیم. 

 • در وهله اول این موسسات باید دارای مجوزهای لازم از ارگان های مربوطه باشند و فعالیت های خود را به صورت کاملا قانونی انجام دهند. 
 • از ویژگی های مهم دیگری که باید موسسات حقوقی داشته باشند، همکاری با وکلای حرفه ای و با تجربه جهت کمک رساندن بهتر به موکلین است. 
 • یک موسسه حقوقی باید در تمام زمینه ها دارای وکلای متخصص باشد تا محدودیتی برای مراجعه کنندگان وجود نداشته باشد. 
 • ارائه کلیه خدمات حقوقی از جمله مشاوره، وکالت، تنظیم اوراق قضایی و کلیه موارد حقوقی از خصوصیات یک موسسه حقوقی خوب است. 
 • امکان همکاری و مشاوره تعدادی از وکلا برای حل و فصل مشکلات موکلین هم از نکاتی است که باید موسسات حقوقی باید به آن توجه کنند. 
 • موسسات حقوقی خوب جهت رفاه حال مراجعین و موکلین خود، باید امکان ارائه خدمات حقوقی را به صورت آنلاین و غیر حضوری فراهم کنند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ثبتی، حقوقی، ملکی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✅ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در تبریز را بشناسید! 

موسسه حقوقی آینده 

موسسه حقوقی آینده

یکی از موسسات حقوقی که در تبریز به ارائه خدمات حقوقی می پرازد موسسه آینده است. این موسسه با وکلای شناخته شده و حرفه ای این شهر همکاری می کند که دارای پروانه وکالت هستند و از تجارب بالایی برخوردارند. مجموعه آینده مجوزهای لازم از را از سازمان های مربوطه دریافت نموده اند و تلاش دارد که به بهترین شکل از موکلین خود حمایت نمایند و رضایت آن ها را جلب کند. این مجموعه سال ها است که سابقه فعالیت دارد و سابقه درخشانی را نیز به دست آورده است. 

خدمات: 

 • ارائه مشاوره های حقوقی در زمینه های مختلف 
 • فراهم نمودن امکان ارائه خدمات به صورت غیر حضوری و آنلاین 

آدرس: تبریز، لیل آباد، میدان منظریه، خیابان ابوریحان، خیابان زبردست

موسسه حقوق و داوری عقبایی 

موسسه حقوقی و داوری عقبایی

یکی از موسسات حقوقی پر سابقه در تبریز، موسسه عقبایی است. این مجموعه سالیان سال است که انواع خدمات حقوقی را به مردم تبریز ارائه می کند. در موسسه عقبایی تعداد زیادی از وکلای معروف و حرفه ای که در زمینه های مختلف متخصص هستند، فعالیت دارند. موسسه حقوقی عقبایی پرونده های مختلف را در بخش های حقوقی، کیفری، خانوادگی و ثبتی را می پذیرند و وکالت می کنند. تعداد قابل توجهی از پرونده هایی که به این موسسه سپرده شده است با موفقیت به پایان رسیده است. این مجموعه به عنوان بهترین موسسه حقوقی در تبریز شناخته شده است. 

خدمات: 

 • ارائه مشاوره در تمامی زمینه ها 
 • دارای وکلای متخصص در کلیه حوزه های حقوقی و کیفری 
 • ارائه کلیه خدمات حقوقی به صورت غیر حضوری و آنلاین 

آدرس: تبریز، خیابان طالقانی، بین مصلی و تقاطع 17 شهریور، رو به روی روزنامه اطلاعات، پلاک 156، طبقه 3

موسسه حقوقی و مشاوره معرفت 

موسسه حقوقی و مشاوره معرفت

یکی دیگر از موسسات حقوقی فعال در تبریز موسسه معرفت است. تعدادی از وکلای با سواد و توانمند تبریز در این مجموعه گرد هم آمده اند تا به حل مشکلات حقوقی مردم بپردازند. کلیه خدمات حقوقی از جمله مشاوره، وکالت و تهیه و تنظیم کلیه اوراق قضایی در این موسسه انجام می شود. بخش قابل توجهی از پرونده های این مجموعه به نتیجه دلخواه موکلین رسیده است. برای تمام اختلافات و دعاوی مختلف در این مجموعه، وکیل متخصص وجود دارد که مراجعین را راهنمایی می نند. 

خدمات: 

 • دارای وکلای متخصص دعاوی ملکی و ثبتی 
 • پذیرش پرونده های خانوادگی و دیوان عدالت اداری 
 • ارائه خدمات حقوقی مختلف به صورت حضوری و غیر حضوری 

آدرس: تبریز، چهار راه شهید بهشتی، مجتمع اطلس، طبقه 2، واحد 20

موسسه حقوقی آیین انور 

موسسه حقوقی آیین انور

مجموعه حقوقی آیین انور در تبریز سال ها است به مردم این شهر خدمات حقوقی مختلف را ارائه می دهد. تجربه و سابقه درخشان سبب شناخته شدن این موسسه به عنوان بهترین موسسه حقوقی در تبریز شده است. موسسه آیین انور با تکیه بر دانش، علم و مهارت وکلای متخصص خود موفق به ثبت آمار بالایی از موفقیت ها در پرونده های مختلف شده است. پرونده های گوناگون در حوزه خانواده، املاک، دعاوی اقتصادی، راهنمایی و رانندگی و بسیاری از بخش های دیگر توسط این موسسه پذیرفته می شود.  

خدمات: 

 • ارائه خدمات به صورت آنلاین و غیر حضوری 
 • همکاری با وکلای با تجربه در تخصص های مختلف 
 • ارائه مشاوره، وکالت، تنظیم قراردادها و کلیه اوراق قضایی 

آدرس: تبریز، آبرسان، برج 110، واحد 19

موسسه حقوقی و داوری حامیان عدالت 

موسسه حقوقی و داوری حامیان عدالت

از موسسات حقوقی موفق در تبریز می توان از موسسه حقوقی و داوری حامیان عدالت نام برد. این مجموعه در زمینه دعاوی خانواده، طلاق، توقیف اموال، اهدای جنین، قتل، فروش مال غیر، مواد مخدر، خلع ید و تخلیه، اخذ پایان کار، ورشکستگی و مالکیت فکری فعالیت می کند و پرونده ها را پذیرش می نماید. این مجموعه در سال 85 تاسیس شده است و تا کنون به ارائه خدمات به مردم پرداخته اند. موسسه حامیان عدالت با کارشناسان رسمی و متخصص و وکلای با تجربه تبریز همکاری دارند و موفقیت های چشم گیری را هم به دست آورده اند. 

خدمات: 

 • تشکیل کمیسیون حقوقی برای پرونده های پیچیده 
 • تنظیم دادخواست، شکوائیه و لایحه 
 • تنظیم قراردادهای تخصصی 

آدرس: آذربایجان شرقی، تبریز، ولیعصر

اعضای بهترین موسسه حقوقی در تبریز 

یک موسسه حقوقی برای پیشبرد اهداف خود نیازمند به اعضایی است که خدمات مربوطه را به موکلین ارائه نماید. این اعضا به دو بخش اعضای حقوقی و اعضای اجرایی تقسیم می شوند. اعضای حقوقی یک موسسه شامل وکلای پایه یک دادگستری، مشاوران حقوقی، موسس، و کار آموزان این مجموعه است. اعضای حقوقی باید دارای شرایطی برای فعالیت در موسسات حقوق باشند که در این جا به شرایط اشاره می نماییم. 

 • وکلا و موسس این مجموعه باید دارای پروانه وکالتی باشند که دارای اعتبار باشد. در صورت پایان یافتن اعتبار آن باید برای تمدید این پروانه اقدام نمایند، در غیر این صورت نمی توانند عضو مجموعه باشند.  
 • این اعضا نباید سابقه کیفری داشته باشند و سوابق شغلی آن ها باید فاقد هر گونه مشکل قانونی باشد. 
 • این اعضا نباید قبل از آن دفتر وکالت داشته و یا در موسسات حقوقی دیگر عضو بوده باشند. 
 • اعضای اجرایی این موسسه هم، افرادی هستند که در بخش اجرایی با موسسه همکار می کنند. حسابداری، مسئول امور مالی، مدیر داخلی و منشی از این اعضا هستند که با توجه به مسئولیت خود باید دارای مهارت و تخصص ویژه باشند. 
اعضای بهترین موسسه حقوقی در تبریز

مقایسه موسسه حقوقی با دفتر وکالت 

ممکن است برای برخی افراد این سوال مطرح شود که بهتر است به موسسات حقوقی مراجعه کنند و یا دفتر وکالت وکلا؟ 

برای پاسخ به این سوال باید گفت هر یک از موسسات حقوقی و دفتر وکالت دارای شرایط خاص خود می باشند. اما مزیت های مراجعه به موسسات حقوقی، امکان استفاده از خرد جمعی است. در برخی از موارد در موسسات حقوقی افراد می توانند با وکلای دیگر مجموعه هم مشورت نمایند. گاهی اوقات همه وکلا برای یافتن راه حل برای پرونده ها با یکدیگر همکاری می کنند تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. بهترین موسسه حقوقی در تهران کلیه شرایط لازم برای ارائه خدمات را فراهم می نماید.

در موسسات حقوقی در صورت نارضایتی موکل از وکیل، امکان تعویض وکیل با همان هزینه پرداخت شده وجود دارد. در برخی از پرونده ها، ممکن است در جریان پیگیری پرونده، مباحث مختلفی در سایر حوزه ها مطرح شو که نیاز به طرح دعوای جداگانه ای باشد. موسسات حقوقی، به راحتی امکان دریافت کمک و راهنمایی از سایر وکلا را برای شما فراهم می کنند.

کلام آخر 

در این مقاله 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در تبریز را به شما معرفی نمودیم تا در صورت نیاز و انتخاب موسسات حقوقی بتوانید به راحتی موسسات معتبر در تبریز را بشناسید. یک موسسه خوب از همکاری وکلای حرفه ای برخوردار است و می تواند مجموعه ای از خدمات حقوقی را در اختیار شما قرار دهد. امیدواریم اطلاعات ارائه شده برای شما عزیزان کاربردی و مفید بوده باشد. از این که تا انتهای این ماله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم. ما در سایت وکیل چی پذیرای نظرات و پیشنهادات ارزنده شما هستیم.     

5/5 - (1 امتیاز)

سحر نیری

سحر نیری هستم. کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه رازی کرمانشاه. تاکنون با چندین سایت محتوانویسی همکاری داشتم و به دلیل علاقه ای که به مسائل حقوقی دارم؛ چند ماهی است که با مجله وکیل چی همکاری می کنم و از نویسندگی لذت می برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا