خانوادهوکیل

10 تا از بهترین وکیل خانواده در کرمان⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله می خواهیم شما را با 10 تا از بهترین وکیل خانواده در کرمان آشنا کنیم. اختلافات خانوادگی و مشکلاتی که در آن به وجود می آید، گاها به علت لجبازی و عدم آگاهی از راه حل های موجود، شدت می یابد. به همین دلیل برخی از این دعاوی از فضای خانواده فراتر رفته و به شکایت و دادرسی در دادگاه های خانواده کشیده می شوند. برای این که طرفین و اعضای خانواده در اختلاف پیش آمده کم ترین آسیب را ببیند و بنیان خانواده از هم فرو نپاشد، بهتر است از همراهی یک وکیلی که در این حوزه دارای تخصص است، استفاده شود. برای شناخت این وکلا، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل خانواده در کرمان کیست؟

بهترین وکیل خانواده در کرمان به وکیلی اطلاق می گردد که دارای علم و سواد حقوقی مورد نیاز برای رسیدگی به دعاوی خانواده می باشد. چنین وکیلی علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با حقوق جهت وکالت، برای ورود در انواع دعاوی، پروانه وکالت را نیز دریافت می نماید و می تواند به راحتی وکالت طرفین خوانده و خواهان را بر عهده بگیرد.

بهترین وکیل خانواده در کرمان با ویژگی هایی هم چون راز داری، داشتن وجدان و مسئولیت پذیری، اخلاق حرفه ای، امانت داری و مصلحت اندیشی، در کنار تسلطی که به قوانین دارد، می تواند قبول دعاوی نماید و مورد اعتماد افراد قرار گیرد. یک وکیل خانواده بیش از هر چیزی باید به فکر حفظ بنیان خانواده مراجعه کننده خود باشد و تمام تلاش خود را برای ایجاد صلح در زندگی موکلش به کار گیرد.

اگر ساکن قم هستید و به دنبال وکیل خانواده می باشید، می توانید به مقاله بهترین وکیل خانواده در قم مراجعه نمایید.

بهترین وکیل خانواده در کرمان کیست؟

دعاوی رایج در دادگاه های خانواده

موضوعات متفاوتی وجود دارند که در لیست دعاوی خانواده قرار می گیرند و بهترین وکیل خانواده در کرمان می تواند رسیدگی به آن ها را برعهده بگیرد. برخی از این اختلافات از پیچیدگی های بیش تری برخوردارند و برخی دیگر نیز می توانند در مدت زمان کوتاه و تنها با چند جلسه رفع و رجوع شوند. دعاوی خانواده با دعاوی کیفری و حقوقی متفاوت است و از حساسیت بالایی به دلیل سر و کار داشتن با فرزندان و بنیان خانواده برخوردار است. طبعا وکیلی که برای آن استخدام می‌شود نیز با وکلای مربوط به آن پرونده‌ها تفاوت هایی دارد.

مثلا برای دعاوی کیفری باید به سراغ بهترین وکیل کیفری در کرمان رفت، زیرا با وجود این که وکیل خانواده نیز می‌تواند چنین دعاوی را قبول پرونده نماید، اما باید تخصص و تبحر در چنین موضوعاتی نیز داشته باشد. پرونده های مربوط به اختلافات خانوادگی نیز در برخی موارد تخصص و مهارتی رامی طلبد که هر وکیلی نمی‌تواند آن را عهده دار شود. در این بخش ما تعدادی از دعاوی رایج در دادگاه های خانواده را به شما معرفی می نماییم. این دعاوی جزو کوچکی از چندین دعاوی مربوط به این حوزه می باشد که بهترین وکیل خانواده در کرمان می تواند آن ها را وکالت کند.

 • دعاوی مربوط به انواع طلاق و رجوع از طلاق
 • ازدواج موقت
 • نفقه زن و فرزندان
 • عدم تمکین مرد یا زن در زندگی مشترک
 • حضانت فرزندان و جلسات ملاقات
 • مهریه و استرداد جهیزیه
 • به سرپرستی گرفتن کودکان

شروط ضمن عقد چیست؟

طبق آ«چه که گفته شد، یک از رایج ترین دعاوی در دادگاه های خانواده که بهترین وکیل خانواده در کرمان می تواند وکالت آن را برعهده بگیرد، دعاوی مربوط به انواع طلاق می باشد. از جمله مواردی که زوجین در هنگام عقد ممکن است بر سر آن به توافق رسند، در نظر گرفتن شروطی علاوه بر شروط 12 گانه طلاق است. بر این اسا زن و شوهر می توانند شروطی مازاد بر آنچه که در عقدنامه به صورت پیش فرض وجود دارد را ثبت نمایند.

با توجه به این که در کشور ما حق طلاق با مرد است و از لحظه ازدواج وکالت بلاعزل برای طلاق دارد، ثبت شروط از طرف او می تواند غیر ضروری باشد. چرا که تمام آنچه که یک مرد می تواند برای همسرش شرط نماید به صورت قانونی برای او در نظر گرفته می‌شود، مانند اجازه برای تحصیل، خروج از کشور، تعیین محل زندگی، تمکین در روابط زناشویی و اجازه انتخاب شغل و غیره.

غالبا شروط ضمن عقد از طرف خانم ها در زمان ازدواج در نظر گرفته می شود که زوجین با یکدیگر در دوران آشنایی و جلسات خواستگاری بر سر آن به توافق می رسند. اگر این موارد به صورت رسمی در سند ازدواج به ثبت برسد، زن می تواند در صورت عملی نشدن شروط خود و با استناد به عقدنامه دادخواست طلاق خود را به کمک بهترین وکیل خانواده در کرمان ارائه دهد.

از جمله مواردی که خانم ها برای خود در هنگام ازدواج به عنوان شروط ضمن عقد در نظر می گیرند، حق طلاق است. به این صورت که زن در ازای بخشیدن مهریه خود حق طلاق را از مرد بگیرد. یا این که ممکن است زنی به دلیل شرایط شغلی و یا امور دیگری، نیاز به سفرهای پی در پی و فردی داشته باشد، از این نظر در عقدنامه اذن خروج از کشور را از همسرش می گیرد و مرد دیگر نمی تواند او را از این کار باز دارد. دیگر مواردی که می‌ تواند در بخش شروط ضمن عقد اضافه شود، داشتن حق تحصیل، اشتغال، حضانت فرزندان، انتخاب محل سکونت و غیره می باشد.

وظایف بهترین وکیل خانواده در کرمان چیست؟

بهترین وکیل خانواده در کرمان وظایف حساس و سنگینی بر دوش دارد که باید آن ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. هرگونه کوتاهی در آن ها می تواند به فروپاشی یک خانواده منجر شود. این وظایف عبارتند از:

 • تلاش برای ایجاد صلح بین خانواده در مراحل اولیه
 • رازداری و حفظ تمامی اسناد و مدارک و اسرار موکل
 • ارائه گزارش از روند پیشرفت پرونده
 • حضور در در جلسات دادگاه و تلاش مستمر برای کسب نتیجه مثبت در پرونده
 • افزایش سطح مطالعه در مورد موضوع مورد نظر و کسب اطلاعات لازم
 • ارائه راهکار برای کوتاه کردن زمان پرونده
وظایف بهترین وکیل خانواده در کرمان چیست؟

هزینه استخدام وکیل خانواده

در صورتی که برای دعاوی خانواده به سراغ بهترین وکیل خانواده در کرمان بروید، باید پس از توضیح در مورد موضوع دعوا در مورد حق الوکاله صحبت کنید، چرا که ممکن است مبلغ درخواستی وکیل مورد نظر بیش از توان مالی شما باشد. این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر وکیل انتخابی جزو یکی از بهترین وکیل خانواده در کرمان باشد، طبیعتا به دلیل اطمینانی که از موفقیت در پرونده به موکل خود می دهد، نسبت به یک وکیل پایه دو و یا مبتدی هزینه حق الوکاله بیش تری را درخواست می کند.

همچنین از دیگر عوامل موثر بر تعیین هزینه وکالت، میزان تحصیلات و تبحر وکیل مورد نظر، شهر مورد نظر، منطقه قرار گیری دفتر وکالت، میزان سختی و پیچیدگی پرونده و همچنین مقدار سودی که در میان است و ممکن است حق الوکاله درصدی از آن باشد.

قوانین و مقررات مربوط به تغییر جنسیت

طبق آمار به دست آمده از پزشکی قانونی کشور، سالانه بالغ بر 270 نفر در داخل کشور متقاضی تغییر جنسیت هستند. همان طور که می دانیم با تغییر جنسیت تمامی هویت و زندگی یک فرد تغییر می کند. بنابراین این عمل جراحی مثل باقی جراحی ها، امری مستقل و فردی نیست و نیاز به طی مراحل قانونی دارد. بهترین وکیل خانواده در کرمان می تواند راهنمای خوبی برای افرادی باشد که در این استان جزو گروه ترا جنسی و دو جنسی هستند. برای گذراندن مراحل قانونی جهت کسب مجوز لازم جراحی تغییر جنسیت مراحلی باید طی شود که عبارتند از:

 • مرحله اول این اقدام این است که فرد متقاضی با رجوع به دادگاه خانواده، دادخواست خود را مبتنی بر تغییر جنسیت و تغییر هویت و مشخصات فردی در شناسنامه را به کمک بهترین وکیل در کرمان ارائه دهد.
 • بعد از ارائه تقاضای تغییر نام، فرد متقاضی از طرف قاضی به پزشکی قانونی جهت تایید ادعای مبتنی بر تراجنسی و یا دوجنسی بودن ارجاع داده می شود.
 • در ابتدا روانپزشکان مستقر در پزشکی قانونی سعی در انجام مراحل روان درمانی می کنند تا در صورت امکان فرد رااز انجام جراحی منصرف نمایند و اگر علت این تصمیم مشکلات روانی باشند آن را رفع کنند. پس از تایید روانپزشک مربوطه در خصوص لزوم تغییر جنسیت، فرد به مرحله بعد ارجاع داده می شود.
 • در این مرحله تمامی آزمایشات لازم جهت تشخیص هورمون ها، کاریوتایپ و اختلالات کروموزومی بررسی می گردد و در صورت تایید از طرف پزشکی قانونی تمامی مستندات و نتاایج به دادگاه خانواده و قاضی مربوطه ارائه می گردد.
 • قاضی پرونده پس از بررسی کامل نتایج و مستنداتی که وکیل فرد ارائه داده است، حکم تغییر شناسنامه و مجوز تغییر جنسیت را صادر می نماید.

کلام آخر

وکیل خانواده از جمله وکلایی است که به صورت حرفه ای و تخصصی به وکالت دعاوی خانواده می پردازد. دعاوی رایج در دادگاه های خانواده ممکن است با موضوعاتی هم چون نفقه، مهریه، طلاق در انواع مختلف، ارث، حضانت فرزندان و … باشد. در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل خانواده در کرمان را معرفی کردیم. اگر از جمله افرادی هستید که در استان کرمان سکونت دارید و به دنبال وکیلی ماهر هستید، می توانید با وکلایی که در این مقاله معرفی شده اند در ارتباط باشید.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. نظرات و پیشنهادات خود را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

آیا امکان تغییر شروط ضمن عقد وجود دارد؟

بله. زوجین می توانند با مراجعه به دفترخانه، شروط مورد توافق خود را به ثبت برسانند.

حضانت فرزندان تا چند سالگی با مادر است؟

حضانت فرزندان تا 7 سالگی با مادر است. همچنین دختران بعد 9 و پسران بعد 15 سالگی می توانند خودشان پدر یا مادر را برای ادامه زندگی انتخاب کنند.

منظور از شرط تنصیف دارایی چیست؟

نصف کردن دارایی مرد بعد از طلاق زن.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا