وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بیرجند❤️【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل مهریه در بیرجند را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. یکی از مهم ترین حقوق مالی زن که بعد از جاری شدن صیغه عقد به او تعلق می گیرد و به نوعی پشتوانه مالی زن محسوب می شود مهریه نام دارد. براساس قانون هر زمان که زوجه بخواهد می تواند مهر خود را از مرد طلب کند و قانون، عرف و شرع نیز در این زمینه از زن حمایت خواهند کرد. قانونگذار برای مهریه قوانینی را تعیین نموده است که بهترین وکیل مهریه با استناد به این قوانین می تواند به موکل خود در پیگیری دعاوی مربوطه کمک کند.

بهترین وکیل مهریه در بیرجند چه کسی است؟

وکیل مهریه به فردی اطلاق می شود که در حوزه دعاوی خانواده به صورت تخصصی فعالیت داشته و اطلاعات حقوق او در مورد قوانین مربوط به مهریه دقیق و کامل بوده و با تکیه بر تجربه و مهارت خود بتواند بهترین دفاع را از موکلش داشته باشد. بهترین وکیل مهریه در بیرجند با کلیه قوانین و آیین نامه ها و تصویب نامه ها و آراء وحدت رویه مربوط به پرونده های مهریه آشنا بوده و در جهت احقاق حقوق موکل خود مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نموده و با ارائه مشاوره و راهنمایی به او کمک می کند تا در مدت زمانی کوتاه به حقوق خود دست پیدا کند.

فن بیان و گویش قوی بهترین وکیل خانواده در بیرجند در پیشبرد پرونده مهریه به سمت صدور حکم به نفع موکل خود بسیار تاثیر گذار بوده و با ارائه ادله محکمه پسند و استناد به مواد قانونی مربوط به این دعاوی می تواند بر ذهنیت قاضی تاثیر مثبتی داشته باشد.

بهترین وکیل مهریه در بیرجند چه کسی است؟

روش های مطالبه مهریه

زوجه برای مطالبه  مهریه با راهنمایی و کمک بهترین وکیل مهریه در بیرجند می تواند به یکی از طریق ذیل اقدام نماید:

 • دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت: برای این منظور زوجه به دفترخانه ای که ازدواج در آن ثبت شده مراجعه می کند و در خواست صدور اجراییه مهریه را می دهد و این درخواست به زوج ابلاغ خواهد شد و مهلتی برای پرداخت مهریه تعیین می شود. اگر مرد در زمان تعیین شده برای پرداخت مهریه اقدام نکند زوجه با مراجعه به اداره اسناد رسمی از طریق درخواست استعلام برای توقیف اموال مرد اقدام خواهد کرد.
 • دریافت مهریه از طریق دادگاه: در این روش بهترین وکیل مهریه در بیرجند درخواست مطالبه مهریه را در سامانه ثبت کرده و بعد از بررسی درخواست مربوطه در صورتی که مبلغ مهریه کمتر از 20 میلیون تومان باشد پرونده به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود در غیر این صورت دادگاه خانواده مسئول رسیدگی به پرونده مذکور خواهد بود.

زوجه می تواند برای جلوگیری از انتقال اموال توسط مرد علاوه بر دادخواست مهریه، درخواست مبنی بر تامین خواسته را نیز به دادگاه ارائه دهد و بدین ترتیب اموال مرد توقیف خواهد شد. اگر مرد از پرداخت مهریه که حکم آن توسط دادگاه صادر گردیده خودداری نماید زن می تواند صدور حکم جلب مرد را از دادگاه درخواست نماید.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در بیرجند را بشناسید!

مهسا مودی

مهسا مودی

مهسا مودی یکی ازبهترین وکیل مهریه در برجند می باشند. ایشان در زمینه رسیدگی به پرونده های خانواده، طلاق، طلاق توافقی، مطالبه مهریه، نفقه و استرداد جهیزیه سابقه وکالت دارند. خانم مودی در رسیدگی به پرونده های مطالبه مهریه با در نظر گرفتن شرایط موکل بهترین و کوتاه ترین مسیر برای دستیابی به نتیجه دلخواه را به او پیشنهاد می دهد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی
 • رسیدگی به پرونده های حوزه حقوقی

آدرس: بیرجند، خیابان طالقانی، کوچه ۱۵، پلاک ۳

سید حسن هاشمی

سید حسن هاشمی

سید حسن هاشمی یکی از وکلای پایه یک در بیرجند می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و در زمینه رسیدگی به پرونده های مهریه به صورت تخصصی فعالیت می کنند و تاکنون درصد بالایی از این پرونده ها را به نتیجه مثبت و مورد نظر موکلین خود رسانده اند. آقای هاشمی در زمینه ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری نیز سابقه فعالیت دارند و به عنوان یکی از وکلای باتجربه و متخصص شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: بیرجند، خیابان طالقانی یک، پلاک ۱۴

محمدرضا یوسفی

محمدرضا یوسفی

محمدرضا یوسفی وکیل پایه یک و فعال در زمینه رسیدگی به پرونده های مهریه در بیرجند می باشند. ایشان در زمینه رسیدگی به این دعاوی به عنوان یکی از وکلای متخصص معرفی می شوند و علاوه بر حوزه خانواده در رسیدگی به دعاوی ملکی، کیفری، امور ثبتی نیز سابقه فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی
 • رسیدگی به پرونده های حقوقی (خانواده، مطالبه مهریه، طلاق، طلاق توافقی)

آدرس: بیرجند، خیابان طالقانی، ساختمان نجلا، طبقه ۵ واحد ۱۸

مریم کمیلی

مریم کمیلی

مریم کمیلی پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و در زمینه رسیدگی به دعاوی خانواده و پیگیری پرونده های مطالبه مهریه به صورت تخصصی فعالیت می کنند و تاکنون درصد بالایی از پرونده های مهریه را به نتیجه مثبت و مورد نظر موکلین خود رسانده اند. خانم کمیلی علاوه بر وکالت در زمینه ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری نیز سابقه فعالیت دارند و جزو یکی از بهترین وکیل مهریه در بیرجند معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو مرکز وکلای قوه قضایی
 • ارائه مشاوره حقوقی
 • تنظیم دادخواست مطالبه مهریه

آدرس: بیرجند، بین طالقانی ۱۶و۱۸ ، طبقه اول

ناصر انوری

ناصر انوری

ناصر انوری وکیل پایه یک و مشاور حقوقی در بیرجند می باشند. ایشان سوابق درخشانی در رسیدگی به پرونده های مهریه را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند و جزو یکی از وکلای متخصص و باتجربه در این حوزه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: بیرجند، روبروی دادگستری، طبقه فوقانی سوپر سید

نقش بهترین وکیل مهریه در بیرجند در پرونده های مهریه

قوانین مربوط به امور و دعاوی خانواده از پیچیدگی زیادی برخوردار بوده و دارای تبصره ها و احکام خاصی می باشد که افرادی که از دانش حقوقی لازم برخوردار نیستند ممکن است در پیگیری پرونده های خود در حوزه خانواده از قبیل مهریه با مشکل مواجه شوند از این رو لازم است که قبل از هرگونه اقدامی در خصوص درخواست وصول مهریه حتما با بهترین وکیل مهریه در بیرجند مشاوره داشته باشند.

در مواردی ممکن است که مرد از پرداخت مهریه خودداری کند که در این شرایط زن می تواند با اثبات توانایی مالی مرد در دادگاه نسبت به توقیف اموال او اقدام کند و در صورتی که مرد همچنان از پرداخت مهریه خودداری کند دادگاه اموال او را در مزایده قرار داده و مهریه زوجه از این طریق پرداخت می شود که در چنین شرایطی حضور وکیل خانواده در جریان رسیدگی و پیگیری این امور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

نقش بهترین وکیل مهریه در بیرجند در پرونده های مهریه

شرایط مهریه براساس قانون چگونه است؟

 • براساس ماده 1078 ق.م مهریه باید ارزش مالی داشته و یا به عبارتی دیگر از ارزش داد و ستد اقتصادی برخوردار باشد.
 • مهریه باید به وسیله زن قابل تملک و قابل تفکیک باشد لذا اموال عمومی و اموالی که وقف شده اند را نمی توان به عنوان مهریه تعیین کرد.
 • مهریه باید در زمان عقد معلوم باشد در غیر این صورت براساس مفاد ماده 1079 قانون مدنی تعیین مهریه باطل خواهد بود.
 • مالی که به عنوان مهریه تعیین می شود باید براساس سند و مدرک متعلق به شوهر باشد در غیر این صورت برای ملک غیر که به عنوان مهریه تعیین شده اذن مالک الزامی است.
 • مهریه از نظر مقدار، جنس و وصف باید معلوم باشد به گونه ای که هیچگونه جهلی در آن موجود نباشد.
 • مهریه باید مورد قبول قانون و شرع باشد لذا هرچیزی که قانون فروش و یا استفاده از آن را ممنوع اعلام کرده باشد را نمی توان به عنوان مهریه تعیین کرد.

 کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم بهترین وکیل مهریه در بیرجند را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که وکلای نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

دکمه بازگشت به بالا