کیفریوکیل

10 تا از بهترین وکیل کیفری در کرمان ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل کیفری در کرمان را معرفی کنیم. دعاوی کیفری از جمله اختلافات رایج در مراجع قضایی است که مسیر سخت و پیچیده ای دارد. کسانی که درگیر این گونه اختلافات در دادگاه هستند، به طور حتم نیازمند همراهی و کمک یک وکیل متخصص در جرایم کیفری می شوند. وظیفه ای که بر عهده وکلای کیفری است به مراتب از مسئولیت وکلای ملکی، خانواده و حقوقی حساس تر است. برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل کیفری در کرمان کیست؟

کسانی که برای تحصیلات دانشگاهی و شغل حرفه ای خود رشته حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی را انتخاب می کنند، بعد از پایان دوره تحصیلی و گرفتن مدرک دانشگاهی می توانند به عنوان مشاور حقوقی فعالیت کنند. اما کسی که تصمیم دارد حیطه شغلی خود را ارتقا بخشد و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت کند، باید بعد از پایان تحصیلات خود در آزمون وکالت شرکت کرده و پروانه وکالت دریافت نماید. تا اینجای کار شخص از درجه مشاور حقوقی به وکیل پایه دو ارتقا می یابد.

لازمه این که وکیل پایه دو به درجه پایه یکی برسد، گذراندن دوره کارآموزی دو ساله و پذیرش در آزمون اختبار است. دعاوی کیفری از جمله پرونده ها و دعاوی رایج در دادگاه های کشور هستند که غالبا در کنار فرد شاکی و متهم، وجود یک وکیل ضروری می باشد. کسی که می خواهد به عنوان بهترین وکیل کیفری در کرمان فعالیت کند، باید علاوه بر داشتن پروانه وکالت و پایان دوره کارآموزی، دارای تجربه لازم در این حوزه باشد. بهترین وکیل در کرمان از نوع کیفری پرونده های سخت و پیچیده ای را می تواند وکالت نماید.

بهترین وکیل کیفری در کرمان کیست؟

حبس تعلیقی و تعزیری در دعاوی کیفری چیست؟

یکی از مجازات هایی که برای متهمین در دعاوی کیفری در نظر گرفته می شود، تحمل حبس است. تفاوتی که دعاوی کیفری با دعاوی حقوقی دارند، این است که در دعاوی حقوقی فرد متهم تنها با پرداخت خسارت می تواند رضایت طرف مقابل را جلب نماید. اما در دعاوی کیفری، جرم جنبه عمومی نیز خواهد داشت و فرد متهم باید مجازاتی مثل حبس، شلاق و در برخی موارد اعدام را نیز تحمل کند.

حبس تعلیقی به حبسی گفته می شود که مجازاتی که برای فرد متهم در نظر گرفته شده است، بتواند به حالت معلق در آید و اجرا نشود. یعنی فرد متهم بتواند با توجه به نوع جرم و نظر دادگاه حبس را به تعویق بیاندازد و یا بعد از مدتی درخواست تعلیق کند.

اما حبس تعزیری حبسی است که قابل اجراست و از لحظه صدور حکم، فرد متهم باید تحمل مجازات خود را آغاز کند. مطابق با ماده 46 قانون جرایم تعزیری، متهمی که جرمش از درجه سوم تا هشتم باشد می تواند بعد از گذراندن یک سوم آن درخواست تعلیق کند و یا این که می‌ تواند طبق برخی از احکام، مجازات خود را برای یک تا پنج سال به تعویق بیاندازد. چنین درخواست هایی کار راحتی نیست و لازم است حتما وکیلی که یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران است آن را پیگیری نماید

مقایسه دعاوی حقوقی و کیفری

دعاوی مندرج در قوه قضاییه ممکن است از نوع حقوقی و یا کیفری باشد که هرکدام پیچیدگی ها و قوانین خاص خود را دارند. به طور کلی اختلافاتی که این دعاوی با یکدیگر بر سر کلیات دارند عبارتند از:

  • مورد اختلاف در دعاوی حقوقی، خسارات و ضرر و زیان مالی می باشد و غالبا دعوا بر سر نقض تعهداتی است که طرفین در یک معامله، زندگی شخصی و یا روابط کاری انجام می دهند. اما در دعاوی مربوط به جرایم کیفری علاوه بر خسارات مالی و نقض تعهدات فردی، متهم جرمی را مرتکب می شود که بعد از اثبات آن، از طرف قانون علاوه بر موظف شدن برای جلب رضایت ز فرد شاکی، باید به دلیل نقض قوانین و مقررات عمومی کشور مجازات مربوط به آن را نیز تحمل نماید.
  • در دعاوی کیفری در صورت داشتن شاکی خصوصی، فرد نمی تواند با جلب رضایت او از دعوای پیش آمده خارج شود و بعد از آن حتی با پرداخت خساراتی مانند دیه و جلب رضایت شاکی، باید مجازاتی مثل حبس و یا شلاق را نیز تحمل کند.
  • در دعاوی کیفری ارائه شکایت نامه و انواع لوایح و اوراق قضایی توسط خود فرد و یا وکیل او جهت ارائه به قاضی پرونده، به منظور اعتراض و یا دفاع، نیازی به استفاده از فرمت خاص و برگه های مخصوص ندارد. اما در دعاوی حقوقی باید این درخواست ها در برگه های مخصوص و طبق آنچه که مورد تایید است نگارش شود.
  • در دعاوی حقوقی، قانون فرد خوانده و یا خواهان را موظف به استخدام یک وکیل نمی‌ کند. اما در دعاوی کیفری باید از یک وکیل کیفری حرفه ای که بتواند از حقوق او در محضر دادگاه دفاع کند، استفاده نماید. حتی در صورت عدم توانایی فرد برای استخدام وکیل، دادگاه از وکلای تسخیری برای فرد متهم وکیلی انتخاب می نماید.

معیارهای انتخاب بهترین وکیل کیفری در کرمان

برای انتخاب بهترین وکیل کیفری در کرمان باید معیارهایی را در نظر گرفت تا بتوان با تحلیلی درست، وکیلی مناسب و حرفه ای را برای دفاع از خود انتخاب کرد. این معیارها می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • داشتن پروانه وکالت و عنوان وکیل پایه یک دادگستری
  • تعداد پرونده های اخذ شده با عنوان دعاوی کیفری و تعداد موفقیت های کسب شده
  • رازداری و حفظ اسرار موکلین
  • مقدار حق الوکاله درخواستی و نحوه تسویه
  • اخلاق مناسب و صبوری و تخصیص وقت کافی به موکلین و مراجعین

شما نیز در صورت نیاز به وکیلی حرفه ای در همسایگی کرمان، می توانید به مقاله بهترین وکیل در یزد مراجعه کنید و از بین لیست معرفی شده، وکیل مورد نظر را انتخاب نمایید.

معیارهای انتخاب بهترین وکیل کیفری در کرمان

چگونگی طرح دعوای کیفری

دعاوی کیفری از جمله دعاوی پر چالش و پیچیده هستند که هر گونه اهمال کاری و یا کوچک ترین اشتباهی، می تواند به ضرر فرد تمام شود و اتهامات سنگینی را برای او رقم بزند. از این رو از لحظه طرح شکایت لازم است که فرد شاکی و متهم از بهترین وکیل کیفری در مسیر پرونده استفاده کنند.

فرد شاکی می تواند به کمک وکیل خود شکایت نامه اش را تنظیم کند. برای دعاوی کیفری نیازی به طرح دعوا در برگه خاص نیست. پس از آن جلسات دادگاه و تحقیقات به صورت تخصصی آغاز می گردد. در این میان بهترین وکیل کیفری در کرمان باید بتواند اتهامات موکل خود را رفع کند و یا بتواند به کمک قانون طرف مقابل را به سزای اعمالش برساند.

مزایای کمک گرفتن از وکیل در پرونده های کیفری

کسانی که به دلایل مختلفی درگیر دعاوی کیفری شده‌اند و در جایگاه شاکی و یا متهم هستند با کمک گرفتن از بهترین وکیل کیفری در کرمان می توانند احتمال موفقیت خود را برای اثبات بی گناهی شان را بالا ببرند. همراهی یک وکیل در چنین پرونده هایی، باعث می شود که این افراد بتوانند از آنچه که در قانون وجود دارد و می تواند در پیشبرد پرونده موثر باشد، ولی به دلیل عدم آگاهی اطلاعی از آن وجود ندارد، استفاده کنند.

بهترین وکیل کیفری در کرمان به خوبی از تمامی پیچ و خم های دعاوی مختلف آگاهی دارد و می داند که چه عملی جرم است و چه عملی نیست و با استناد به تمامی این موارد برای رفع اتهام از موکل خود و تبرئه او تلاش می کند. در دعاوی کیفری و طرح شکایت و دادخواست ها، کوچک ترین کلمه ای می‌ تواند به ضرر و یا به نفع فرد باشد و ممکن است بیان برخی حرف ها و ادعاها باعث گمراهی قاضی و یا صدور رای غیر مطلوب در دادگاه شود.

اما وکلا به خوبی می دانند که چگونه این مشکلات را حل و فصل نمایند و به صحبت های موکل خود جهت دهند. بهترین وکیل کیفری در کرمان با تجربه‌ای که دارد اوراق قضایی همچون شکایت نامه ها، دفاعیات و لایحه ها را به خوبی تنظیم می نماید تا بیش ترین تاثیر را در نظر قاضی داشته باشد. دعاوی کیفری تنها قابلیت یک بار مطرح شدن را دارند و اگر کوتاهی در انجام آن رخ دهد و اشتباهی صورت گیرد، ممکن است قابل جبران نباشد. اما وکیل کیفری این موضوع را به خوبی می داند و این کار را بدون نقص انجام می دهد.

کلام آخر

در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل کیفری در کرمان را معرفی کردیم. هدف ما در این مقاله کمک به اهالی شهر کرمان برای مواقعی است که نیاز به همراهی یک وکیل در پرونده های خود دارند. در دعاوی کیفری فرد متهم تنها نمی تواند با جلب رضایت شخص شاکی رفع اتهام شود، بلکه باید جنبه عمومی جرم خود را مانند حبس، شلاق و … را نیز بگذراند. امیدواریم از مطالب عنوان شده بهره لازم را برده باشید.

از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. برای مطالعه مطالب بیش تر به سایت وکیل چی مراجعه کنید.

آیا کودکان می توانند در محاکم قضایی طرح دعوا کنند؟

بله، کودکان در جرایمی همچون کودک آزاری، تعرض جنسی و …. از طریق دادستانی می توانند طرح دعوا داشته باشند.

اگر متهم در دعوای کیفری پیروز شود، می تواند علیه شاکی خود اعاده حیثیت کند؟

خیر، دعوای اعاده حیثیت در قوانین جزایی وجود ندارد.

هزینه هایی که یک پرونده ممکن است داشته باشد چیست؟

هزینه دفتر خدمات قضایی، دادرسی هر مرحله، کارشناسی، سفر وکیل، خسارات احتمالی، تمبر و مالیات وکیل و حق الوکاله وکیل برای هر مرحله

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا