حقوقی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در رشت ⭐【آپدیت 1401】

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در رشت را به شما معرفی کنیم؛ استان گیلان در بهترین نقطه در شمال کشور و شهر رشت به عنوان مرکز این استان، با وسعتی بالغ بر 180 کیلومتر مربع، به دلایلی همچون موقعیت بی نظیر آب و هوایی، وجود اماکن گردشگری و همچنین شرایط ایده آل سرمایه گذاری و سکونت، جمعیت بسیار زیادی را به سوی خود کشانده است. ممکن است برای افراد ساکن در این شهر در تعاملات اجتماعی و خانوادگی، مشکلات حقوقی بی شماری به وجود آید و آن ها در پی یافتن بهترین موسسه حقوقی در اطراف خود باشند تا با اخذ مشاوره صحیح از وکلا حاضر در این گونه موسسات از پس حل مشکلات به وجود آمده برآیند. اگر شما نیز به دنبال یافتن این موسسات در رشت هستید، با ما همراه باشید تا با بهترین های این حوزه آشنا شوید.

موسسه حقوقی چیست؟

موسسه حقوقی از زیر مجموعه موسسات غیر تجاری هستند که به صورت غیر انتفاعی فعالیت می کنند. این موسسات به منظور ارائه خدمات حقوقی و مشاوره های تخصصی در امر وکالت و با هدف ارتقا سواد حقوقی مردم در جامعه و آموزش به آن ها، توسط جمعی از وکلا رسمی دادگستری، متخصصین و کارشناسان حقوق تاسیس شده اند. موسسات حقوقی، با حضور بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران، با ارائه بهترین مشاوره های حقوقی، شفاف سازی زوایای قانون برای مراجعین و موکلین و با تنظیم وکالت نامه های رسمی با افراد حقیقی یا حقوقی آن ها را در حل مسائل و مشکلات به وجود آمده در محاکم قضایی یاری کرده و بهترین نتایج را برای این گونه پرونده ها رقم می زنند.

در واقع این گونه موسسات رابط بین وکیل و موکل بوده و با حضور چندین وکیل خبره در حوزه های مختلف با ارائه بهترین راهکارها مراجعین خود را به سوی اهداف خود هدایت می کنند. از جمله حوزه فعالیت این گونه موسسات می توان به: ارائه مشاوره های حقوقی و کیفری، خانواده، مشاوره مهاجرت، ایجاد کسب و کار در خارج از کشور، سرمایه گذاری های مطمئن و انواع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مستعد و هزاران محور فعالیتی دیگر اشاره کرد که در آن ها نتایج درخشانی را کسب کرده اند.

موسسه حقوقی چیست؟

شرایط اعضا برای ثبت بهترین موسسه حقوقی در رشت

موسسه حقوقی با حضور تعدادی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری، وکلای قوه قضاییه و کارشناس مسائل قضایی تشکیل می شود. برای دریافت مجوز ثبت این گونه موسسات، باید افراد درخواست دهنده دارای شرایطی خاص باشند که در قانون ثبت شرکت ها و موسسات، به خوبی از آن ها یاد شده است و در صورت عدم رعایت این شرایط، فرد از ادامه همکاری با سایرین عزل شده و قادر به فعالیت نیست. شرایط اعضا برای ثبت موسسه حقوقی عبارتند از:

 • تمدید مستمر پروانه وکالت وکلا در زمان قانونی
 • نداشتن دفتر وکالت به صورت مستقل و انفرادی
 • عدم عضویت و فعالیت در موسسات مشابه حقوقی
 • نداشتن سابقه محکومیت کیفری و محکومیت نظامی از درجه 4 به بالا
 • عدم اشتغال به مشاغل منافی عفت و مخالف با قوانین کشور
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی و اجتماعی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در رشت را بشناسید!

موسسه حقوقی وکلای حق پندار

موسسه حقوقی وکلای حق پندار

موسسه حقوقی وکلای حق پندار، در سال 1394 در گیلان تاسیس شد و در چند ساله اخیر، با قبول پرونده های مختلف در بخش های حقوق خصوصی، حقوق جزایی، دعاوی ملکی، ارث و خانواده و همچنین تجارت بین الملل به ارائه مشاوره های تخصصی پرداخته و صاحب موفقیت های چشم گیری شده است. همین اهداف بلند مدت توانسته نام این موسسه را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به ثبت برساند.

آدرس: رشت، محله محتشم، بلوار حافظ، بین قلمستان سوم و میدان دفاع مقدس

شماره تماس: 09115000314

موسسه حقوقی مهرگان عدالت راستین

موسسه حقوقی مهرگان عدالت راستین

موسسه حقوقی مهرگان عدالت راستین، به شماره ثبت 1156، با ارائه مشاور حقوقی و وکالت با استفاده از دانش و مهارت وکلای با تجربه پایه یک دادگستری، توانسته یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به شمار آید. همچنین این موسسه مبتکر و مجری خدمات تخصصی ثبت شرکت ها، ثبت برندها و علائم تجاری می باشد.

آدرس: رشت، بلوار معلم، میدان معلم، چهار راه ویلانج، روبروی شهرداری منطقه یک، ساختمان شکوفه، طبقه همکف، واحد 18

شماره تماس: 01333233916

موسسه حقوقی فرشته فروزان عدالت گیلان

موسسه حقوقی فرشته فروزان عدالت گیلان

موسسه حقوقی فرشته فروزان عدالت گیلان، با شماره ثبت 1228، با کسب مجوز رسمی از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان فعالیت خود را با هدف حفظ حقوق آحاد مردم آغاز کرد. همین امر موجب شد تا این موسسه حقوقی جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به شمار آید.

آدرس: رشت، بازار، بلوار امام خمینی، مابین کوچه حسام و کوچه استقامت 2، پلاک1، طبقه همکف

شماره تماس: 09199970468

موسسه حقوقی ندای افق دادگر

موسسه حقوقی ندای افق دادگر

موسسه حقوقی ندای افق دادگر، مرکز تخصصی رفع اختلافات کارگری و کارفرمایی در خدمت کارگران و کارفرمایان گرامی است. با توجه به پیچیدگی های قوانین کار و بروز اختلافات بی شمار میان کارگر و کارفرما، نحوه رسیدگی به این گونه پرونده ها وکیل خبره و متبحر را طلب می کند زیرا ضعف اطلاعاتی وکیل موجب تضییع حقوق کارگر و یا کارفرما می شود. حضور وکلا حرفه ای و کارشناسان حقوق در این موسسه توانسته این موسسه حقوقی را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به ثبت برساند.

آدرس: رشت، گلسار، خیابان نواب، ساختمان دکتر بنیادی، طبقه ششم، واحد 23

شماره تماس: 09118344204

موسسه و مشاوره حقوقی عدل پندار

موسسه و مشاوره حقوقی عدل پندار

موسسه و مشاوره حقوقی عدل پندار، با حضور وکلای حرفه ای و خبره در امر وکالت و ارائه تخصصی ترین خدمات حقوقی و ثبتی، جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به شمار می آید. رضایت موکلین بعد از مراجعه به این مرکز بیانگر این امر می باشد که بهتر است قبل از هرگونه اقدام قانونی در محاکم قضایی، به صورت انفرادی حتما با وکلا خبره در این موسسه آشنا شده و مشاوره های بی نظیری دریافت کنید.

آدرس: رشت، خیابان ضیابری، ساختمان ستاره شهر

شماره تماس: 09116161361

موسسه حقوقی سفیران صلح پایدار

موسسه حقوقی سفیران صلح پایدار

موسسه حقوقی سفیران صلح پایدار، به شماره ثبت 1342، یک موسسه حقوقی بین المللی است که با معرفی تخصصی ترین روش های مشاوره توسط بهترین کارشناسان حقوق و بهترین وکلا در زمینه های تخصصی کیفری، حقوقی و خانواده جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به شمار می آید.

آدرس: رشت، علی آباد، بلوار قلی پور، خیابان بعثت

شماره تماس: 01333504131

موسسه حقوقی فرزانگان عدالت

موسسه حقوقی فرزانگان عدالت

موسسه حقوقی فرزانگان عدالت،به شماره ثبت 20173، با مدیریت بهترین و حرفه ای ترین وکلا پایه یک دادگستری و حضور کارشناسان ارشد حقوق خصوصی، دارای تخصص در مشاوره های حقوقی، وکالت تخصصی در دعاوی ملکی، املاک و اراضی، مشاوره های حقوقی و خانواده توانسته جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به شمار آید.

آدرس: رشت، بلوار معلم، میدان مادر، بالاتر از استانداری، روبروی کوچه نیایش، ساختمان 110، طبقه5، واحد 14

شماره تماس: 01333263886

موسسه حقوقی داد مهر گستر

موسسه حقوقی داد مهر گستر

موسسه حقوقی دادمهر گستر، با حضور وکلا حرفه ای در تنظیم قرارداد ها به صورت قانونی، تسلط کامل بر مسائل حقوقی قانون کار، تنظیم لیست بیمه، پیگیری دعاوی کارگر و کارفرما، تخصص و تبحر در زمینه ثبت شرکت ها، اخذ اقامت دائم و موقت برای مهاجرین و سرمایه گذاران به خارج از کشور، پیگیری و طرح دعاوی حقوقی از جمله: دعاوی خانواده و ملکی توانسته بسیار موفق عمل کند و همین امر موجب شده تا جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به شمار آید.

آدرس: رشت، خیابان انقلاب ( حاجی آباد)، روبروی پاساژ گهر، ابتدای کوچه گنجه ای، بن بست صفاری، ساختمان کسری، طبقه دوم، واحد6

شماره تماس: 09111485044

موسسه پیام عدالت گیل

موسسه پیام عدالت گیل

موسسه پیام عدالت گیل، در سال 1382 با شماره ثبت 880 به ثبت موسسات حقوقی رسید و فعالیت رسمی خود را در زمینه های مسائل حقوقی و کیفری آغاز نمود. موسسه پیام عدالت گیل با دو شعبه فعال در رشت و آستانه اشرفیه در خصوص مشاوره های حضوری و غیر حضوری فعالیت درخشان داشته و توانسته پرونده های متعددی را در سایر نقاط کشور بر عهده بگیرد، همین امر سبب شد تا این موسسه حقوقی یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به شمار آید.

آدرس: رشت، خیابان سعدی، ساختمان 110

شماره تماس: 01333232531

موسسه حقوقی عدل پندار حق گفتار نیک کردار

موسسه حقوقی عدل پندار حق گفتار نیک کردار

موسسه حقوقی عدل پندار حق گفتار نیک کردار، به شماره ثبت 1058، فعالیت های حقوقی خود را با حضور وکلا حرفه ای و معتبر آغاز نمود. از جمله فعالیت های درخشان این موسسه حقوقی می توان به پیگیری انواع قراردادها، داوری، دادخواست نویسی، ثبت برندهای تجاری، لوگوی شرکت های تجاری و وکالت در امور حقوقی اشاره داشت. همین حضور درخشان این موسسه توانسته نام این موسسه حقوقی را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت به ثبت برساند.

آدرس: رشت، میدان لاکانی، ضیابری، ساختمان ستاره شهر، بلوک1، طبقه 5

شماره تماس: 09116161361

مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی

علاوه بر شرایط خاصی که برای اعضای تشکیل دهنده موسسه حقوقی در نظر گرفته شده است و به آن اشاره داشتیم، برای ثبت قانونی موسسه حقوقی نیز شرایط خاصی مد نظر می باشد که از طرف قانون گذار تعیین شده است. در گام نخست باید افراد درخواست دهنده با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها در اداره ثبت اسناد و املاک هر استان یا شهرستان، با ارائه مدارک خواسته شده و معتبر، درخواست خود را تقدیم نمایند.

امروزه این روند به صورت الکترونیکی و از طریق درگاه ثبت شرکت ها به نشانی www.irsherkat.ssaa.ir امکان پذیر است و تمامی مراحل به صورت غیر حضوری به ثبت می رسند. بعد از اتمام مراحل ثبت در سامانه مذکور همه اسناد و صورت جلسات از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها به جهت بررسی و تایید ارسال می شوند. مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی عبارتند از:

 • داشتن دو نسخه از تقاضانامه ثبت موسسه حقوقی
 • داشتن دو نسخه از اساسنامه موسسه حقوقی
 • داشتن دو نسخه از صورت جلسه که قرارنامه به آن ضمیمه شده باشد.
 • پرداخت مبالغ مشخص و همراه داشتن فیش های واریزی
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی همه شرکا شرکت و داشتن کپی از همه آن ها
 • گواهی تایید اساسنامه و درج در روزنامه های کثیر الانتشار به دفعات تایید شده
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و جرایم کیفری و فساد اخلاقی همه شرکا و وکلا درخواست دهنده
 • ارائه مدرک دانشگاهی وکلا و مشاورین حقوقی و ارائه پروانه وکالت آن ها
 • آدرس و کد پستی شرکت
 • حداقل سرمایه شرکت به مبلغ یک میلیون ریال
 • ارائه کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت از خدمت همه شرکا و وکلا درخواست دهنده
مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی

شرایط انتخاب نام برای ثبت بهترین موسسه حقوقی در رشت

زمانی که درصدد انتخاب نام برای بهترین موسسه حقوقی در رشت هستید، باید شرایط انتخاب نام مناسب در نظر گرفته شود در غیر این صورت ممکن است نام انتخابی شما توسط اداره ثبت شرکت ها مردود شده و ملزم به انتخاب نام دیگری شوید. شرایط انتخاب نام برای موسسات حقوقی عبارتند از:

 • پیش از نام انتخابی از واژه ( موسسه ) استفاده شود.
 • استفاده از کلمه ( حقوقی ) بعد از واژه ( موسسه )
 • نامی مناسب مرتبط با فعالیت های حقوقی و قضایی انتخاب شود.
 • اسم های انتخابی حداقل باید سه سیلابی باشند.
 • اسم انتخابی باید خاص بوده و خیلی ساده نباشند.
 • واژه های مورد استفاده باید کاملا فارسی بوده و از کلمات لاتین و عربی و سخت استفاده نشود.
 • نام انتخابی نباید به هیچ عنوان با شرع و عرف کشور در تضاد باشد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با قوانین و مقررات موسسات حقوقی آشنا کنیم. امروزه به دلیل پیچیدگی قوانین و سخت شدن پیگیری مسائل حقوقی، مردم به دنبال مراکز و موسسات حقوقی هستند که بتوانند با مراجعه به آن ها و کمک گرفتن از وکلا و متخصصان، مسائل حقوقی و مشکلات خود را حل کنند. از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با موسسات حقوقی در اختیار شما قرار دهیم و در این مقاله با تعدادی از بهترین موسسه حقوقی در رشت آشنا شدید تا بتوانید به راحتی موسسه مورد نظرتان را بیابید. اگر شما ساکن شهر تهران هستید و به دنبال بهترین موسسه حقوقی در تهران می گردید می توانید به این مقاله مراجعه کرده و از مطالب موجود در آن بهره کافی را ببرید.

از این که تا پایان این مقاله نیز ما را همراهی کردید از شما بسیار ممنونیم. در صورتی که هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد سازنده در مورد مطالب ذکر شده دارید می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

آیا بدون گرفتن مدرک زبان انگلیسی می توان به خارج از کشور مهاجرت کرد؟

با گرفتن پذیرش تحصیلی مشروط به کسب مدرک زبان انگلیسی می توانید به خارج از کشور مهاجرت داشته باشید.

آیا وکیل دادگستری با وکیل مهاجرت متفاوت است؟

هر شخص حقیقی و حقوقی طبق سند تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی می تواند به عنوان وکیل مدنی مشخص شده و امور مهاجرت فرد را بر عهده گیرد.

پر طرفدارترین روش مهاجرت قانونی چیست؟

مهاجرت های تحصیلی با روش اخذ پذیرش از مدرسه، کالج و دانشگاه یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرت می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا