وکیل حقوقی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در رشت ⭐【سال1403】

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در رشت را به شما معرفی کنیم؛ استان گیلان در بهترین نقطه در شمال کشور و شهر رشت به عنوان مرکز این استان، با وسعتی بالغ بر 180 کیلومتر مربع، به دلایلی همچون موقعیت بی نظیر آب و هوایی، وجود اماکن گردشگری و همچنین شرایط ایده آل سرمایه گذاری و سکونت، جمعیت بسیار زیادی را به سوی خود کشانده است. ممکن است برای افراد ساکن در این شهر در تعاملات اجتماعی و خانوادگی، مشکلات حقوقی بی شماری به وجود آید و آن ها در پی یافتن بهترین موسسه حقوقی در اطراف خود باشند تا با اخذ مشاوره صحیح از وکلا حاضر در این گونه موسسات از پس حل مشکلات به وجود آمده برآیند. اگر شما نیز به دنبال یافتن این موسسات در رشت هستید، با ما همراه باشید تا با بهترین های این حوزه آشنا شوید.

موسسه حقوقی چیست؟

موسسه حقوقی از زیر مجموعه موسسات غیر تجاری هستند که به صورت غیر انتفاعی فعالیت می کنند. این موسسات به منظور ارائه خدمات حقوقی و مشاوره های تخصصی در امر وکالت و با هدف ارتقا سواد حقوقی مردم در جامعه و آموزش به آن ها، توسط جمعی از وکلا رسمی دادگستری، متخصصین و کارشناسان حقوق تاسیس شده اند. موسسات حقوقی، با حضور بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران، با ارائه بهترین مشاوره های حقوقی، شفاف سازی زوایای قانون برای مراجعین و موکلین و با تنظیم وکالت نامه های رسمی با افراد حقیقی یا حقوقی آن ها را در حل مسائل و مشکلات به وجود آمده در محاکم قضایی یاری کرده و بهترین نتایج را برای این گونه پرونده ها رقم می زنند.

در واقع این گونه موسسات رابط بین وکیل و موکل بوده و با حضور چندین وکیل خبره در حوزه های مختلف با ارائه بهترین راهکارها مراجعین خود را به سوی اهداف خود هدایت می کنند. از جمله حوزه فعالیت این گونه موسسات می توان به: ارائه مشاوره های حقوقی و کیفری، خانواده، مشاوره مهاجرت، ایجاد کسب و کار در خارج از کشور، سرمایه گذاری های مطمئن و انواع بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مستعد و هزاران محور فعالیتی دیگر اشاره کرد که در آن ها نتایج درخشانی را کسب کرده اند.

موسسه حقوقی چیست؟

شرایط اعضا برای ثبت بهترین موسسه حقوقی در رشت

موسسه حقوقی با حضور تعدادی از بهترین وکیل پایه یک دادگستری، وکلای قوه قضاییه و کارشناس مسائل قضایی تشکیل می شود. برای دریافت مجوز ثبت این گونه موسسات، باید افراد درخواست دهنده دارای شرایطی خاص باشند که در قانون ثبت شرکت ها و موسسات، به خوبی از آن ها یاد شده است و در صورت عدم رعایت این شرایط، فرد از ادامه همکاری با سایرین عزل شده و قادر به فعالیت نیست. شرایط اعضا برای ثبت موسسه حقوقی عبارتند از:

 • تمدید مستمر پروانه وکالت وکلا در زمان قانونی
 • نداشتن دفتر وکالت به صورت مستقل و انفرادی
 • عدم عضویت و فعالیت در موسسات مشابه حقوقی
 • نداشتن سابقه محکومیت کیفری و محکومیت نظامی از درجه 4 به بالا
 • عدم اشتغال به مشاغل منافی عفت و مخالف با قوانین کشور
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی و اجتماعی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در رشت را بشناسید!

موسسه حقوقی پیام عدالت گیل

موسسه حقوقی پیام عدالت گیل

موسسه حقوقی پیام عدالت گیل یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت است؛ این موسسه بهترین و تخصصی ترین وکلا و قضات و مشاوران حقوقی را دارا می باشد؛ هر یک از دعاوی مختلف حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … در این موسسه به خوبی حل می شوند؛ رضایت هر یک از موکلین مراجعه کننده به این موسسه، اولین فاکتور بسیار مهم برای فعالان حاضر در این موسسه است؛ تمامی این موارد موجب شده که شهرت بسیار زیادی بین مردم داشته باشد.

آدرس: رشت، خیابان سعدی، روبروی بازار روز، ساختمان 110

موسسه حقوقی عدالت

موسسه حقوقی عدالت

موسسه حقوقی عدالت یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت است. این موسسه جزو موسسات بسیار مشهور و معروف در سطح شهر بزرگ رشت در استان گیلان می باشد؛ در این موسسه تخصصی ترین و بهترین خدمات وکالت در اختیار هر یک از موکلین عزیز قرار گرفته می شود؛ این موسسه سعی بر این دارد که رضایت تک تک موکلین خود را جلب نماید؛ مردم برای حل مشکل پرونده خود از وکلای این موسسه کمک می گیرند.

آدرس: رشت، بوسار، میدان سرگل، بلوار کوچکی

موسسه حقوقی سپنتا خاورمیانه

موسسه حقوقی سپنتا خاورمیانه

موسسه حقوقی سپنتا خاورمیانه در استان گیلان در شهر رشت احداث شده است؛ این موسسه جزو موسسات بسیار محبوب و معروف در شهر رشت می باشد؛ بسیاری از افراد ساکن این شهر زیبا برای حل هر یک از مشکلات مختلف خود در دعاوی متعدد از جمله کیفری، حقوقی، ملکی، خانواده به این مرکز مراجعه می کنند؛ در این مرکز تخصصی ترین خدمات در اختیار هر یک از موکلین قرار می گیرد؛ موسسه سپنتا خاورمیانه یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت است.

آدرس: رشت، شهرک رجایی، خیابان پاسداران، میدان پاسداران

موسسه حقوقی مدافعان حق گستر

موسسه حقوقی مدافعان حق گستر

موسسه حقوقی مدافعان حق گستر یکی از موسسات بسیار محبوب و مشهور در استان گیلان در شهر بزرگ رشت است؛ این موسسه یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت می باشد که نظر تمامی موکلین را توانسته جلب نماید؛ در این موسسه خدمات تخصصی در حوزه مختلف دعاوی وکالت ارائه می شود؛ مردم عزیز شهر رشت در صورت وجود مشکل حقوقی به این موسسه مراجعه می کنند.

آدرس: رشت، منظریه، بزرگراه شهید بهشتی

موسسه حقوقی عدالتخانه امین وطن

موسسه حقوقی عدالتخانه امین وطن

موسسه حقوقی عدالتخانه امین وطن جزو موسسات بسیار مشهور و محبوب در سطح شهر بزرگ رشت است؛ در این موسسه خدمات به صورت کاملا تخصصی و ویژه در زمینه دعاوی متعدد از جمله کیفری، ملکی، خانواده، حقوقی و … به تمامی موکلین ارائه می شود؛ وکلای بسیار حرفه ای و مجرب در این موسسه در حال فعالیت اند و تلاش می کنند که رضایت مردم را جلب کنند از این رو به عنوان بهترین موسسه حقوقی در رشت شناخته می شود.

آدرس: رشت، بازار، خیابان تختی، خیابان شریعتی

موسسه حقوقی سفیران صلح پایدار

موسسه حقوقی سفیران صلح پایدار

موسسه حقوقی سفیران صلح پایدار یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت است؛ در این موسسه وکیل های بسیار مجرب و فعال در حال فعالیت می باشند و سعی دارند که خدمات کاملا تخصصی در اختیار هر یک از موکلین قرار می دهند؛ این موسسه جزو موسسات بسیار باسابقه می باشد که بین مردم شهرت بسیار زیادی دارد؛ هر یک از افراد ساکن شهر بزرگ رشت به خوبی این موسسه را می شناسند؛ پرونده هایی با دعاوی کیفری، خانواده، ملکی، حقوقی در این موسسه قابل حل اند.

آدرس: رشت، علی آباد، بلوار قلیپور، خیابان بعثت

موسسه حقوقی فرشته فروزان عدالت گیلان

موسسه حقوقی فرشته فروزان عدالت گیلان

موسسه حقوقی فرشته فروزان عدالت گیلان یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت است؛ در این موسسه به هر یک از موکلین مراجعه کننده بهترین و تخصصی ترین خدمات ارائه می شود؛ موسسه فرشته فروزان عدالت گیلان جزو موسسات بسیار معروف است که چندین سال خدمات بسیار عالی در اختیار مردم عزیز این شهر قرار داده است؛ پرونده های مختلف با دعاوی متفاوت از جمله کیفری، خانواده، حقوقی، ملکی و … در این موسسه قابل حل می باشند.

آدرس: رشت، بازار، بلوار امام خمینی

موسسه حقوقی قانون پژوهان مهر گیل

موسسه حقوقی قانون پژوهان مهر گیل

موسسه حقوقی قانون پژوهان مهر گیل جزو موسسات بسیار مشهور و محبوب در استان مازندران در شهر بزرگ ساری است؛ این موسسه یکی از بهترین موسسه حقوقی در ساری می باشد که توانسته نظر هر یک از موکلین را جاب نماید؛ در این موسسه خدمات تخصصی در حوزه مختلف دعاوی وکالت ارائه می شود؛ مردم عزیز شهر ساری در صورت وجود مشکل حقوقی به این موسسه مراجعه می کنند.

آدرس: رشت، رودبارتان، بلوار امام خمینی، بلوار مطهری

موسسه حقوقی داوری صلح اندیشان دادگر

موسسه حقوقی داوری صلح اندیشان دادگر

موسسه حقوقی داوری صلح اندیشان دادگر یکی از بهترین موسسه حقوقی در رشت است؛ در این موسسه تخصصی ترین و حرفه ای ترین خدمات وکالتی به تمامی موکلین عزیز و مراجعه کنندگان ارائه می شود؛ افراد مجرب می توانند به خوبی از تمامی خدمات ارائه شده برای حل مشکل شان بهره مند گردند؛ در این موسسه وکلای معروف و مجرب ترین مشاوران حقوقی سعی بر این دارند که رضایت تک تک موکلین در حوزه دعاوی های مختلف از جمله ملکی، کیفری، خانواده و … را جلب نمایند.

آدرس: رشت، چهار راه گلسار

موسسه حقوقی فرزانگان عدالت

موسسه حقوقی فرزانگان عدالت

موسسه حقوقی فرزانگان عدالت در استان بزرگ و زیبا گیلان در شهر بزرگ رشت احداث شده است؛ در این موسسه خدمات وکالت و مشاوره به صورت کاملا تخصصی در اختیار هر یک از موکلین قرار می گیرد؛ مردم عزیز این شهر می توانند با مراجعه به این موسسه، مشکلات مختلف حقوقی شان را به درستی حل کنند؛ این موسسه با لقب بهترین موسسه حقوقی در رشت شهرت بسیار زیادی بین مردم دارد؛ مدیریت آن برعهده جناب آقای سعید عابدیان وکیل پایه یک دادگستری است.

آدرس: رشت، بلوار معلم، میدان مادر، بالاتر از استانداری، روبروی کوچه نیایش، ساختمان 110، طبقه 5، واحد 14، زنگ 14

مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی

علاوه بر شرایط خاصی که برای اعضای تشکیل دهنده موسسه حقوقی در نظر گرفته شده است و به آن اشاره داشتیم، برای ثبت قانونی موسسه حقوقی نیز شرایط خاصی مد نظر می باشد که از طرف قانون گذار تعیین شده است. در گام نخست باید افراد درخواست دهنده با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها در اداره ثبت اسناد و املاک هر استان یا شهرستان، با ارائه مدارک خواسته شده و معتبر، درخواست خود را تقدیم نمایند.

امروزه این روند به صورت الکترونیکی و از طریق درگاه ثبت شرکت ها به نشانی www.irsherkat.ssaa.ir امکان پذیر است و تمامی مراحل به صورت غیر حضوری به ثبت می رسند. بعد از اتمام مراحل ثبت در سامانه مذکور همه اسناد و صورت جلسات از طریق پست به اداره ثبت شرکت ها به جهت بررسی و تایید ارسال می شوند. مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی عبارتند از:

 • داشتن دو نسخه از تقاضانامه ثبت موسسه حقوقی
 • داشتن دو نسخه از اساسنامه موسسه حقوقی
 • داشتن دو نسخه از صورت جلسه که قرارنامه به آن ضمیمه شده باشد.
 • پرداخت مبالغ مشخص و همراه داشتن فیش های واریزی
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی همه شرکا شرکت و داشتن کپی از همه آن ها
 • گواهی تایید اساسنامه و درج در روزنامه های کثیر الانتشار به دفعات تایید شده
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و جرایم کیفری و فساد اخلاقی همه شرکا و وکلا درخواست دهنده
 • ارائه مدرک دانشگاهی وکلا و مشاورین حقوقی و ارائه پروانه وکالت آن ها
 • آدرس و کد پستی شرکت
 • حداقل سرمایه شرکت به مبلغ یک میلیون ریال
 • ارائه کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت از خدمت همه شرکا و وکلا درخواست دهنده
مدارک لازم جهت ثبت موسسه حقوقی

شرایط انتخاب نام برای ثبت بهترین موسسه حقوقی در رشت

زمانی که درصدد انتخاب نام برای بهترین موسسه حقوقی در رشت هستید، باید شرایط انتخاب نام مناسب در نظر گرفته شود در غیر این صورت ممکن است نام انتخابی شما توسط اداره ثبت شرکت ها مردود شده و ملزم به انتخاب نام دیگری شوید. شرایط انتخاب نام برای موسسات حقوقی عبارتند از:

 • پیش از نام انتخابی از واژه ( موسسه ) استفاده شود.
 • استفاده از کلمه ( حقوقی ) بعد از واژه ( موسسه )
 • نامی مناسب مرتبط با فعالیت های حقوقی و قضایی انتخاب شود.
 • اسم های انتخابی حداقل باید سه سیلابی باشند.
 • اسم انتخابی باید خاص بوده و خیلی ساده نباشند.
 • واژه های مورد استفاده باید کاملا فارسی بوده و از کلمات لاتین و عربی و سخت استفاده نشود.
 • نام انتخابی نباید به هیچ عنوان با شرع و عرف کشور در تضاد باشد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با قوانین و مقررات موسسات حقوقی آشنا کنیم. امروزه به دلیل پیچیدگی قوانین و سخت شدن پیگیری مسائل حقوقی، مردم به دنبال مراکز و موسسات حقوقی هستند که بتوانند با مراجعه به آن ها و کمک گرفتن از وکلا و متخصصان، مسائل حقوقی و مشکلات خود را حل کنند. از این رو سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با موسسات حقوقی در اختیار شما قرار دهیم و در این مقاله با تعدادی از بهترین موسسه حقوقی در رشت آشنا شدید تا بتوانید به راحتی موسسه مورد نظرتان را بیابید.

از این که تا پایان این مقاله نیز ما را همراهی کردید از شما بسیار ممنونیم. در صورتی که هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد سازنده در مورد مطالب ذکر شده دارید می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

آیا بدون گرفتن مدرک زبان انگلیسی می توان به خارج از کشور مهاجرت کرد؟

با گرفتن پذیرش تحصیلی مشروط به کسب مدرک زبان انگلیسی می توانید به خارج از کشور مهاجرت داشته باشید.

آیا وکیل دادگستری با وکیل مهاجرت متفاوت است؟

هر شخص حقیقی و حقوقی طبق سند تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی می تواند به عنوان وکیل مدنی مشخص شده و امور مهاجرت فرد را بر عهده گیرد.

پر طرفدارترین روش مهاجرت قانونی چیست؟

مهاجرت های تحصیلی با روش اخذ پذیرش از مدرسه، کالج و دانشگاه یکی از پر طرفدارترین روش های مهاجرت می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 5 =

دکمه بازگشت به بالا