وکیل طلاق

10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران❤️【سال1403】✅️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران را معرفی نماییم. علت تمرکز این مقاله به موضوع مهریه و وکالت آن، این است که طبق قانون و شرع حاکم بر کشور، مرد دینی به نام مهریه در برابر زن به گردن دارد که موظف است آن را پرداخت کند. در این میان اختلافات بسیاری چه هنگام جدایی و چه در طول زندگی بر سر این موضوع پیش می آید. برای کسب اطلاعات لازم در این حوزه در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مهریه و انواع آن

صداق یا مهریه، چیزی است که مرد در هنگام عقد دائم به عنوان قرض برای پرداخت به زن به صورت قانونی ثبت می کند و موظف است که آن را پرداخت نماید. مهریه ممکن است پول نقد، سکه، ملک و یا هر چیزی که ماهیت مالی داشته باشد، شود. در برخی موارد زن درخواست سفری زیارتی را به عنوان مهریه می کند و این نیز بر عهده مرد می باشد. اما چیزی که قابل توجه است این است که مهریه نباید چیزی که خارج از عرف است باشد، مثلا اعضای بدن نمی توانند به عنوان مهریه ثبت و خواسته شوند.

در هنگام عقد برخی مهریه خود را با عنوان عند المطالبه و برخی دیگر عند الاستطاعه ثبت می کنند. مهریه عندالمطالبه مهریه ای است که هر زمان زن آن را درخواست کند مرد باید آن را پرداخت نماید. اما مهریه عندالاستطاعه به مهریه ای می گویند که در هنگام درخواست آن وضعیت مالی و شرایط مرد بررسی می شود و در صورت داشتن توانایی، مرد را موظف به پرداخت آن می کنند. در صورت درخواست مهریه و مشکلات پرداخت و دریافت آن می توان از بهترین وکیل مهریه در تهران کمک گرفت.

مهریه و انواع آن

بهترین وکیل مهریه در ایران کیست؟

وکیل مهریه، فردی است که علاوه بر داشتن پروانه وکالت و فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری، تجربه کافی در زمینه رسیدگی به دعاوی خانواده را دارد.

علت اصلی نام گذاری وکیل مهریه این است که این وکلا تخصصی و تجربه ویژه ای در زمینه مهریه و طلاق دارند و تمام سعی خود را در به نتیجه رسیدن پرونده های خویش می کنند.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران را بشناسید!

سحر زارع

سحر زارع

سحر زارع وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا و بزرگ شیراز می باشد که مشغول به دعاوی های خانواده، مهریه، طلاق، کیفری، ثبتی و غیره است؛ ایشان با لقب بهترین وکیل مهریه در ایران شناخته می شوند که به کار و تخصص وکالتی مشغول است و مشاوره های حضوری و غیر حضوری در اختیار مردم قرار می دهد؛ سرکار خانم سحر زارع مهارت بسیار زیادی در حل کار وکالتی دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

آدرس: شیراز، فرهنگ شهر، روبروی دادسرا، ساختمان طبیعت

عباس مرادی

عباس مرادی

عباس مرادی وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا و بزرگ خرم آباد است که در زمینه همه دعاوی ها تسلط بسیار زیادی دارد؛ وی موجب جلب اعتماد مردم عزیز در شهر بزرگ خرم آباد شده است و با لقب بهترین وکیل مهریه در ایران مشغول به انجام کار است. آقای عباس مرادی همه تلاشش را جهت به ثمر رساندن پرونده های موکلین و مراجعینش دارد.

تخصص و مهارت:

 •  کارشناسی ارشد حقوق عمومی
 • مشاور حقوقی

آدرس: خرم آباد، خیابان علوی، بالاتر از میدان امام، مجتمع هفت آسمان، طبقه اول، واحد 106

مهدی باباشاهی

مهدی باباشاهی

مهدی باباشاهی وکیل پایه یک دادگستری در شهر اصفهان است که سال های بسیار زیادی به کار وکالت مشغول شده است. ایشان یک وکیل کاملا باسابقه و با تجربه می باشد که در کلیه دعاوی ها تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد. جناب آقای مهدی باباشاهی برای هر یک از پرونده های حقوقی مردم شهر اصفهان بهترین نتایج را رقم می زند. ایشان بهترین وکیل مهریه در ایران است.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال تخصص و سابقه کار در وکالت
 • کارشناسی ارشد حقوق خانواده
 • مشاور حقوقی

آدرس: اصفهان، خیابان مقداد (آتش سابق)، نهرفرشادی، ساختمان زیتون، طبقه اول

محمدمهدی رضیان

محمد مهدی رضیان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در استان اصفهان و استاد دانشگاه و عضو اتحادیه سراسری وکلای دادگستری با سوابق و پرونده های متعدد موفق به عنوان بهترین وکیل اصفهان شناخته میشود. تجربه بالا و درصد موفقیت در زمینه پرونده های حقوقی کیفری ملکی و خانواده باعث شده محمد مهدی رضیان به عنوان بهترین وکیل در اصفهان انتخاب گردد.سابقه وکالتی درخشان ، میزان رضایت مندی حداکثری و تخصص مرتبط با پرونده و دانش فراوان وشناخت رویه دادگاهها از ویژگی های محمد مهدی رضیان میباشد، در نظر سنجی های مشاوره های تخصصی وکلای اصفهان بالاترین میزان امتیاز و رضایت مندی مربوط به وکیل رضیان بوده و به دلیل دانش بروز حقوقی و تحلیل صحیح پرونده و تسلط بر قوانین و تلاش برای حقوق موکل، اولین انتخاب موکلین به عنوان بهترین وکیل اصفهان محسوب میگردد.

تخصص و مهارت:

 • استاد دانشگاه
 • مشاور حقوقی شرکت های تجاری و خصوصی
 • وکالت و مشاوره پرونده های حقوقی کیفری،ثبتی،خانواده،مواد مخدر،قراردادها،داوری
 • سوابق پرونده های امنیتی و دادگاه انقلاب
 • رتبه برتر آزمون وکالت و اختبار
 • مدرس دوره های حقوقی و قرارداده

آدرس : اصفهان – خیابان چهارباغ بالا- حدفاصل مترو شریعتی و مجتمع پارک-جنب کوچه ۲۳- مجتمع سعادت – طبقه دوم- واحد چهار

شماره تماس: 09132000186

 نجمه مباشری

 نجمه مباشری

نجمه مباشری وکیل پایه یک دادگستری در شیراز و بهترین وکیل مهریه در ایران است؛ ایشان یک وکیل با سابقه کاری بسیار بالا است که در شیراز مشغول به انجام فعالیت و تخصص می باشد و در همه دعاوی ها متخصص است. سرکار خانم نجمه مباشری مشاوره های حقوقی بسیار خوبی را به مردم عزیز ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال تخصص کاری وکالت
 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

آدرس: شیراز، سه راه باغشاه، س آبی

 مهدی سمیعی

مهدی سمیعی

مهدی سمیعی وکیل پایه یک دادگستری است که در شهر شیراز فعالیت می کند و ایشان با لقب بهترین وکیل مهریه در ایران معرفی شده است. وی به همه دعاوی های مختلف حقوقی تسلط بسیار زیادی دارد و فن بیانش بسیار خوب است. جناب آقای مهدی سمیعی راهکار و روش های کاملا کاربردی را به مردم عزیز ارائه می دهد تا پرونده های آن ها را به بهترین نتایج برساند.

تخصص و مهارت:

 • 16 سال سابقه کار و تخصص در وکالت
 • کارشناسی حقوق
 • کسب رتبه اول دانشکده حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09173049403

آدرس: شیراز، فلکه شهرداری، خیابان پیروزی، پاساژ پیروزی، طبقه اول، واحد 51

 مریم جهانبخش

مریم جهانبخش

مریم جهانبخش وکیل پایه یک دادگستری می باشد که به عنوان بهترین وکیل مهریه در ایران شناخته شده است. وی در حوزه دعاوی های مختلف خانواده، طلاق، ملکی، کیفری و غیره مشغول به تخصص و فعالیت است و کاملا حرفه ای عمل می کند. سرکار خانم مریم جهانبخش یک وکیل صادق و با اخلاق است که ارتباط بسیار خوبی را با موکلین و مراجعین خود دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

آدرس: اصفهان، چهار باغ بالا، خیابان نیکبخت، جنب کوچه خدابنده، پلاک 34، طبقه همکف، زنگ 3

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج

رضا حسینی برج وکیل پایه یک دادگستری است که با لقب بهترین وکیل مهریه در ایران انتخاب شده است و در همه دعاوی ها مختلف تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • 10 سال سابقه کاری در زمینه وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: خراسان رضوی، مشهد، بزرگمهر شمالی، پلاک 17، طبقه 2، واحد 201

علیرضا بستامی

علیرضا بستامی

علیرضا بستامی وکیل پایه یک دادگستری در خرم آباد است که با لقب بهترین وکیل مهریه در ایران معرفی شده است؛ ایشان در همه دعاوی های مختلف خانواده، کیفری، ملکی، طلاق و غیره به صورت کاملا تخصصی فعالیت دارد. وی می تواند تمام پرونده های وکالتی را به بهترین نتایج برساند؛ ایشان به صورت کاملا حرفه ای امور وکالتی انجام می دهد و در این زمینه کاملا موفق عمل کرده است.

 • عضو کانون وکلای دادگستری خرم آباد
 • مشاور حقوقی

آدرس: خرم آباد، خیابان امام (ره)، میدان شاپور خواست، طبقه فوقانی بیمه آرمان

نیره شیخ زاده

kdvi ado chni

نیره شیخ زاده وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ و زیبا کاشان است که نسبت به همه دعاوی ها تخصص دارد. ایشان می تواند مشاوره های تخصصی به مردم عزیز ارائه دهد و به عنوان یکی از بهترین وکیل خانواده مهریه در ایران به مردم معرفی شده است. سرکار خانم نیره شیخ زاده تخصص و مهارت بسیار زیادی در زمینه حل همه مشکلات حقوقی مردم دارد و در دادگاه بهترین دفاعیات را انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

آدرس: کاشان، چهارراه آیت الله کاشانی، بالاتراز پاساژ ملت، جنب تهران طب، ساختمان ۱۱۰، طبقه فوقانی

نحوه دریافت مهریه

برای دریافت مهریه، زن باید مراحلی را طی کند. این مراحل به گفته بهترین وکیل مهریه در کرج به شرح زیر می باشند:

در اولین مرحله، زن باید درخواست خود را در سامانه ثنا برای مهریه ثبت کند. برای مبالغ کم تر از 20 میلیون، پرداخت مهریه در شورای حل اختلاف مطرح و در همان جا حل و فصل می شود. زمانی که مبلغ ثبت شده برای مهریه بیش از این مقدار باشد باید از طریق دادسرا و به کمک بهترین وکیل مهریه در ایران برای درخواست مهریه اقدام شود.

اگر پس از تمام این مراحل استطاعت مالی مرد اجازه پرداخت مهریه را ندهد، وکیل مرد می تواند درخواست پرداخت به صورت اقساط را بدهد و مرد مطابق با درآمدی که دارد آن را به صورت ماهانه و یا سالانه پرداخت کند.

 نحوه دریافت مهریه

میزان دریافت مهریه طبق قانون چقدر می تواند باشد؟

ممکن است در هنگام عقد جاری شده بین زوجین بنابر هر دلیل مقداری بسیار بیش تر از وسع مرد به عنوان مهریه در عقدنامه ثبت شود، اما سوالی که در این میان مطرح می شود این است که آیا زن می تواند تمام مبلغ ثبت شده را از مرد دریافت کند یا خیر.

همیشه این بحث بین زوجین وجود دارد که زن چه مقدار از مهریه خود را می تواند از مرد طلب کند؛ در این بخش از مقاله برخی از نکات این مسئله را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • مطابق ماده 22 قانون، مهریه ای که تا مبلغ 110 سکه در عقدنامه به صورت رسمی ثبت شده باشد، باید قانون طبق ماده 2 محکومیت مالی با این مورد برخورد و مرد را موظف به پرداخت مهریه نماید.
 • اگر مهریه بیش از مقدار 110 سکه باشد، شرایط کمی تغییر می کند و دادگاه به میزان وسع مالی مرد توجه می کند و مطابق آن حکم صادر می کند. اگر تمکن مالی مرد در حدی باشد که بتواند مبلغ مهریه را پرداخت کند، موظف است که تمام آن را به زن بدهد. حکم جلبی که برای مهریه صادر می شود تنها برای میزان 110 سکه است و برای مازاد آن دادگاه حکم جلب نمی دهد. بهترین وکیل مهریه در ایران برای تعیین میزان دارایی های مرد و دریافت حکم توقیف تمام تلاش خود را کند و وقت را ازدست ندهد تا زن بتواند آنچه را که حق اوست از مرد بگیرد.

روش های دریافت مهریه از ارثیه مرد

همچنین گاهی اوقات ممکن است پدرشوهر در عقدنامه به طور رسمی ثبت کند که عروسش می تواند مهریه را از او بخواهد که در این صورت پس از فوت شوهر زن می تواند اموال را توقیف نماید و از دراریی پدرشوهر خود مهریه خود را برداشت کند.

کلام آخر

برای کسانی که با توجه به مشکلات پیش آمده در زندگی زناشویی خود تصمیم به جدایی می گیرند و زن مهریه خود را درخواست می کند، وکلای این حوزه می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار طرفین قرار دهند. سعی داشتیم در این مقاله 10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران را به افرادی که به دنبال وکیل خوب هستند معرفی کنیم. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

در صورت بخشیدن مهریه می توان مجدد درخواست مهریه داد؟

 بخشش مهریه در طلاق های خلع و مبارات انجام می شود.

آیا زن بعد از فوت همسر می تواند مهریه را به اجرا بگذارد؟

زن پس از فوت همسرش برابر قانون استحقاق دریافت مهریه از میراث مرد را دارد.

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

تحت هیچ شرایطی حق مهریه زن ضایع نخواهد شد مگر آنکه خود از دریافت مهریه صرف نظر کند و ببخشد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =

دکمه بازگشت به بالا