وکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران را معرفی نماییم. علت تمرکز این مقاله به موضوع مهریه و وکالت آن، این است که طبق قانون و شرع حاکم بر کشور، مرد دینی به نام مهریه در برابر زن به گردن دارد که موظف است آن را پرداخت کند. در این میان اختلافات بسیاری چه هنگام جدایی و چه در طول زندگی بر سر این موضوع پیش می آید. برای کسب اطلاعات لازم در این حوزه در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مهریه و انواع آن

صداق یا مهریه، چیزی است که مرد در هنگام عقد دائم به عنوان قرض برای پرداخت به زن به صورت قانونی ثبت می کند و موظف است که آن را پرداخت نماید. مهریه ممکن است پول نقد، سکه، ملک و یا هر چیزی که ماهیت مالی داشته باشد، شود. در برخی موارد زن درخواست سفری زیارتی را به عنوان مهریه می کند و این نیز بر عهده مرد می باشد. اما چیزی که قابل توجه است این است که مهریه نباید چیزی که خارج از عرف است باشد، مثلا اعضای بدن نمی توانند به عنوان مهریه ثبت و خواسته شوند.

در هنگام عقد برخی مهریه خود را با عنوان عند المطالبه و برخی دیگر عند الاستطاعه ثبت می کنند. مهریه عندالمطالبه مهریه ای است که هر زمان زن آن را درخواست کند مرد باید آن را پرداخت نماید. اما مهریه عندالاستطاعه به مهریه ای می گویند که در هنگام درخواست آن وضعیت مالی و شرایط مرد بررسی می شود و در صورت داشتن توانایی، مرد را موظف به پرداخت آن می کنند. در صورت درخواست مهریه و مشکلات پرداخت و دریافت آن می توان از بهترین وکیل مهریه در تهران کمک گرفت.

مهریه و انواع آن

بهترین وکیل مهریه در ایران کیست؟

بهترین وکیل مهریه در ایران، وکیلی است که علاوه بر داشتن پروانه وکالت و فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری، تجربه کافی در زمینه رسیدگی به دعاوی خانواده به عنوان بهترین وکیل خانواده در ایران و طلاق را دارد. همچنین دانش و تخصص لازم در مورد طلاق و پرداخت مهریه را دارد. کسانی که در هنگام طلاق درگیر دریافت مهریه هستند و نمی توانند به تنهایی از پس آن برآیند، می توانند به کمک بهترین وکیل مهریه در رشت یا هر شهری آن را به صورت یک جا و یا اقساط دریافت کنند.

مزیت انتخاب بهترین وکیل مهریه در ساری یا وکیل نزدیک محل سکونت خویش؛ در این راه این است که در صورت ادعای مرد مبنی بر عدم توانایی پرداخت مهریه، می تواند با استعلام اموال و توقیف شان، آن را دریافت کنند.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران را بشناسید!

سید ناصر شجاعی

سید ناصر شجاعی

سید ناصر شجاعی، وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی، با شماره پروانه وکالت 3100 مدت 8 سال است که به صورت تخصصی به وکالت دعاوی مختلف می پردازد. ایشان در سال 1395 در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حقوق فارغ التحصیل شدند. در حال حاضر ایشان دارای مدرک دکترای حقوق خصوصی می باشند و به خاطر تعدد پرونده های مربوط به دعاوی خانواده، طلاق، مهریه و تخصصی که در این حوزه به دست آورده اند، یکی از بهترین وکیل مهریه در ایران به شمار می روند که در استان اصفهان مشغول به کار می باشند.

تخصص و مهارت:

 • عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان اصفهان
 • تخصص در موضوعات مربوط به خانواده، طلاق، مهریه، حضانت، وصیت و ارثیه

آدرس: اصفهان، خیابان شیخ مفید، کوچه شماره 5، ساختمان57، طبقه 1

شماره تماس: 09120126454

جواد صادقی

جواد صادقی

جواد صادقی، کارشناس ارشد رشته فقه و حقوق جزا و دارای مدرک دکترای حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه آزاد تبریز، از سال 1392 با قبولی در آزمون وکالت به عنوان وکیل پایه دو و بعد از دوسال و گذراندن دوره کارآموزی و قبولی در آزمون اختبار به عنوان وکیل پایه یک دادگستری به حرفه وکالت پرداخت. آقای صادقی به توجه به تجربیاتی که در زمینه خانواده و مهریه دارد، یکی از بهترین وکیل مهریه در ایران به شمار می رود. آقای صادقی علاوه بر ارائه خدمات وکالتی به پژوهش در زمینه مسائل حقوقی و تالیف کتاب نیز می پردازد.

تخصص و مهارت:

 • پژوهشگر دوره دکترا و کارشناسی ارشد در حوزه حقوق
 • مولف کتاب جدول دیات، راهنمای عملی ثبت شرکت ها و …
 • 9 سال سابقه وکالت در دعاوی مختلف

آدرس: تبریز، سه راه امین، خیابان شریعتی شمالی، جنب بانک تجارت، طبقه اول، واحد 1

شماره تماس:  09023132985

مجتبی سلیمانی قرابائی

مجتبی سلیمانی قرابائی

مجتبی سلیمانی قرابائی، وکیلی است که به عنوان بهترین وکیل مهریه در ایران شناخته می شود، وی وکیل پایه یک دادگستری بوده و به عنوان مشاور حقوقی نیز فعالیت می کند. مدرک تحصیلی او کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی می باشد. پروانه وکالت آقای سلیمانی در سال 1390 توسط قوه قضائیه به شماره 47775 صادر شد.

تخصص و مهارت:

 • دارای 11 سال سابقه در نواع دعاوی حقوقی و کیفری
 • تخصص در دعاوی خانواده، مهریه و طلاق
 • باتجربه در رسیدگی به پرونده های مربوط به شهرداری و اداره کار

آدرس: رشت، خیابان 17 شهریور، روبروی بیمارستان امیرالمومنین، ساختمان امیرپوریان، طبقه 2

شماره تماس: 09114274009 – 01333342510

حسین مروج

حسین مروج

آقای حسین مروج وکیل پایه یک دادگستری و یکی از بهترین وکیل مهریه در ایران است که می تواند به سرعت مهریه درخواستی زوجه را از مرد دریافت کند. ایشان دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق خصوصی و سابقه تدریس در دانشگاه برای مدت 40 سال را در رزومه خود دارد. آقای مروج عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، مدیر حقوقی نیروهای مسلح از سال 1361 و تدریس در دانشگاه علوم و فنون نیروهای مسلح از سال 1361 می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 40 سال سابقه وکالت و تدریس
 • دارای مدرک دکترای حرفه ای مشاوره حقوقی DBA
 • متخصص در امور خانواده و دعاوی مربوط به مهریه، طلاق و حضانت و ملاقات فرزندان

آدرس: تهران، خیابان قزوین، دوراهی قپان، مرکز تجاری اداری علی آباد، طبقه دوم، واحد 2

شماره تماس: 09374807447

محمدعلی کرمی

محمدعلی کرمی

وکیل دیگری که به عنوان یکی دیگر از بهترین وکیل مهریه در ایران شناخته می شود، آقای محمدعلی کرمی می باشد. ایشان با سابقه 11 ساله خود و تخصص در پرونده های خانواده و مهریه و نتایج مثبت در وکالت چنین پرونده هایی، توانسته است نظر بسیاری از مراجعین و موکلین خود را جلب کند. آقای کرمی علاوه بر وکالت، تجربه تدریس در دانشگاه را نیز در کارنامه خود دارد.

تخصص و مهارت:

 • دارای مدرک دکترای حقوق خصوصی
 • سابقه 11 سال وکالت در دعاوی حقوقی و کیفری
 • متبحر در رسیدگی به پرونده های خانواده و طلاق
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و تلفنی

آدرس: شیراز، خیابان زند، خیابان سعدی، ساختمان هتل پارک، دفتر وکالت آقای محمدعلی کرمی

شماره تماس:  09177374840

نحوه دریافت مهریه

برای دریافت مهریه، زن باید مراحلی را طی کند. این مراحل به گفته بهترین وکیل مهریه در کرج به شرح زیر می باشند:

در اولین مرحله، زن باید درخواست خود را در سامانه ثنا برای مهریه ثبت کند. برای مبالغ کم تر از 20 میلیون، پرداخت مهریه در شورای حل اختلاف مطرح و در همان جا حل و فصل می شود. زمانی که مبلغ ثبت شده برای مهریه بیش از این مقدار باشد باید از طریق دادسرا و به کمک بهترین وکیل مهریه در ایران برای درخواست مهریه اقدام شود.

در صورت عدم پاسخ دهی و اقدام برای پرداخت توسط مرد، زوجه می تواند به کمک بهترین وکیل مهریه در ایران یا بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه اموال و دارایی های زوج را توقیف کند و از طریق دادگاه برای مصادره آن اقدام نماید.

اگر پس از تمام این مراحل استطاعت مالی مرد اجازه پرداخت مهریه را ندهد، وکیل مرد می تواند درخواست پرداخت به صورت اقساط را بدهد و مرد مطابق با درآمدی که دارد آن را به صورت ماهانه و یا سالانه پرداخت کند.

 نحوه دریافت مهریه

میزان دریافت مهریه طبق قانون چقدر می تواند باشد؟

ممکن است در هنگام عقد جاری شده بین زوجین بنابر هر دلیل مقداری بسیار بیش تر از وسع مرد به عنوان مهریه در عقدنامه ثبت شود، اما سوالی که در این میان مطرح می شود این است که آیا زن می تواند تمام مبلغ ثبت شده را از مرد دریافت کند یا خیر.

همیشه این بحث بین زوجین وجود دارد که زن چه مقدار از مهریه خود را می تواند از مرد طلب کند؛ در این بخش از مقاله برخی از نکات این مسئله را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • مطابق ماده 22 قانون، مهریه ای که تا مبلغ 110 سکه در عقدنامه به صورت رسمی ثبت شده باشد، باید قانون طبق ماده 2 محکومیت مالی با این مورد برخورد و مرد را موظف به پرداخت مهریه نماید.
 • اگر مهریه بیش از مقدار 110 سکه باشد، شرایط کمی تغییر می کند و دادگاه به میزان وسع مالی مرد توجه می کند و مطابق آن حکم صادر می کند. اگر تمکن مالی مرد در حدی باشد که بتواند مبلغ مهریه را پرداخت کند، موظف است که تمام آن را به زن بدهد. حکم جلبی که برای مهریه صادر می شود تنها برای میزان 110 سکه است و برای مازاد آن دادگاه حکم جلب نمی دهد. بهترین وکیل مهریه در ایران برای تعیین میزان دارایی های مرد و دریافت حکم توقیف تمام تلاش خود را کند و وقت را ازدست ندهد تا زن بتواند آنچه را که حق اوست از مرد بگیرد.

روش های دریافت مهریه از ارثیه مرد

به چندین روش زن می تواند از مبلغی که به مرد ارث می رسد مهریه خود را طلب کند. اگر کسانی که ارث شان به مرد می رسد مثل پدر و مادر، در قید حیات نباشند، زن می تواند به کمک بهترین وکیل مهریه در ایران از میزان ارثی که به مرد می رسد مهر خود را طلب کند. در این صورت زن می تواند به کمک بهترین وکیل مهریه در سمنان یا وکیل نزدیک محل سکونت خود از دادگاه درخواست توقیف سهم الارث مرد را کند که در این حالت تمامی اموال موروثی خانواده به طور کامل تا زمان حل شدن موضوع مهریه توقیف می شود .

همچنین گاهی اوقات ممکن است پدرشوهر در عقدنامه به طور رسمی ثبت کند که عروسش می تواند مهریه را از او بخواهد که در این صورت پس از فوت او زن می تواند اموال را توقیف نماید و از ماترک پدرشوهر خود مهریه خود را برداشت کند.

کلام آخر

برای کسانی که با توجه به مشکلات پیش آمده در زندگی زناشویی خود تصمیم به جدایی می گیرند و زن مهریه خود را درخواست می کند، وکلای این حوزه می توانند راهنمایی های لازم را در اختیار طرفین قرار دهند. در این مقاله ما 10 تا از بهترین وکیل مهریه در ایران را به افرادی که به دنبال وکیل خوب هستند معرفی کردیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم . در صورت انتقاد و پیشنهاد در زمینه مهریه و یا نیاز به راهنمایی در این زمینه می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در تماس باشید. همچنین در صورتی که ساکن شهر بندرعباس هستید و در جستجوی بهترین وکیل مهریه می باشید؛ پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین وکیل مهریه در بندرعباس مراجعه کنید.

در صورت بخشیدن مهریه می توان مجدد درخواست مهریه داد؟

 بخشش مهریه در طلاق های خلع و مبارات انجام می شود.

آیا زن بعد از فوت همسر می تواند مهریه را به اجرا بگذارد؟

زن پس از فوت همسرش برابر قانون استحقاق دریافت مهریه از میراث مرد را دارد.

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

تحت هیچ شرایطی حق مهریه زن ضایع نخواهد شد مگر آنکه خود از دریافت مهریه صرف نظر کند و ببخشد.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا