وکیل

10 تا از بهترین وکیل در اهواز ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین وکیل در اهواز را به شما معرفی کنیم. کسانی که به دلایل مختلف درگیر مشکلات حقوقی و کیفری به عنوان شاکی با متهم شده باشند و توانایی رسیدگی به پرونده خود را نداشته باشند، می توانند با به خدمت گرفتن یک وکیل خبره متناسب با موضوع پرونده خود، کارها را به او بسپارند. اگر در شهر اهواز سکونت دارید و در آن جا به دنبال یک وکیل ماهر هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین وکیل در اهواز کیست؟

بهترین وکیل در اهواز کسی است که می‌تواند به جای موکل خود تمامی اقداماتی را که فرد می تواند انجام دهد بر عهده بگیرد. ممکن است برخی از افراد وکالت کارهای خود را با یک سند عادی و یا رسمی به وکیل واگذار کنند. این وکالت نامه برای انواع معاملات و امور می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین وکیل در اهواز به کسی گفته می شود که پروانه وکالت داشته باشد و پس از گذراندن دوره کارآموزی خود عضو کانون وکلای دادگستری شود تا در نهایت بتواند در دادگاه ها و دادسراها و انواع ادارات به نیابت از موکل خود امور محوله را انجام دهد. انتخاب وکیل کاری آزادانه است. هر شخصی این حق را دارد که از بین وکلای شهر خود و یا شهرهای دیگر بهترین وکیل را انتخاب کند. حق الوکاله دریافتی بهترین وکیل در اهواز نیز متناسب با سطح توانایی، محل دفتر حقوقی و سختی پرونده مقادیر متفاوتی می تواند داشته باشد.

هنگام انتخاب وکیل، بین وکیل و موکل برگه ای به نام قرارداد و یا تعهدنامه امضا می شود. طبق قرارداد ثبت شده طرفین در قبال یکدیگر وظایفی بر عهده دارند. بهترین وکیل ملکی در اهواز تمام تلاش خود را برای تحقق مطالبات موکل خود به کار می برد . موکل نیز باید مطابق نظرات وکیل خود عمل کند. در ضمن او می داند که باید با وکیل خود صادق باشد و همچنین به تعهدات مالی خود عمل کند.

همچنین کسانی که در شهرهای دیگری مثل اصفهان به دنبال یک وکیل خبره می گردند، می توانند به مقاله بهترین وکیل در اصفهان مراجعه کنند.

وکیل و مشاور حقوقی چه تفاوتی باهم دارند؟

برخی افراد تصور می‌کنند که در صورت تحصیل در رشته حقوق، فرد می تواند به عنوان وکیل، وکالت پرونده ها را برعهده بگیرد. اما این تصور غلطی است و ممکن است باعث انتخاب یک وکیل نامناسب شود. بر اساس قوانین، وکیل به فردی گفته می شود که علاوه بر تحصیل در رشته حقوق در مقطع کارشناسی و بالاتر از آن، در آزمون وکالت شرکت کرده باشد. همچنین پس از قبولی در آزمون و گذراندن دوره کارآموزی بتواند در آزمون اختیار شرکت کند و در مصاحبه های کتبی و شفاهی نیز پذیرش شود.

تنها در این شرایط است که یک تحصیل کرده رشته حقوق و یا مبانی فقه و حقوق اسلامی می تواند پروانه وکالت خود را دریافت کند و به طور رسمی در مراجع قانونی به عنوان وکیل پایه یک حاضر شود. البته برخی وکلا نیز در دوره کارآموزی خود تحت نظر وکیل سرپرست پرونده های خاص را می توانند پذیرش کنند و وکالت آن ها را بر عهده بگیرند. قطعا یک وکیل پایه دو اختیاراتی که یک وکیل پایه یک دادگستری دارد، نخواهد داشت.

پس هر کسی که تحصیلات حقوقی داشته باشد به عنوان وکیل نمی تواند فعالیت کند و حتما باید از داشتن پروانه وکالت وکیل مورد نظر اطمینان حاصل کرد، هرچند که چنین فردی از نظر قانونی نیز امکان حضور در دادگاه را ندارد. فارغ التحصیلان رشته حقوق می توانند به عنوان یک مشاور و یا کارشناس حقوقی در دفاتر حقوقی وکیلان و یا در بهترین موسسه حقوقی در اهواز، به ارائه مشاوره به مراجعین بپردازند؛ در شهرهای دیگری از جمله رشت نیز موسسه های حقوقی بسیار زیادی هستند و وکلای مجرب در این مراکز فعالیت می کنند، برای یافتن آن ها می توانید به مقاله بهترین موسسه حقوقی در رشت مراجعه نمایید.

🥇 سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل در اهواز را بشناسید!

علی بیگ زاده

علی بیگ زاده

دکتر علی بیگ زاده، دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق جزو یکی از بهترین وکیل در اهواز به شمار می رود. ایشان وکیل پایه یک دادگستری بوده و علاوه بر انجام امور وکالتی، در دانشگاه نیز به تدریس می پردازد. آغاز ارائه خدمات وکالتی آقای بیگ زاده، از سال 1389 می باشد. ایشان همچنین مدیر گروه رشته حقوق از سال 1387 تا 1399در دانشگاه بوده است. وکیل بیگ زاده در مورد پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده و مالیاتی می تواند به دفاع از موکلین خود بپردازد.

تخصص و مهارت:

 • تدریس در دانشگاه
 • دارای مدرک تحصیلی دکترای حقوق
 • 21 سال سابقه وکالت

آدرس: اهواز، کیانپارس، ابتدای خیابان سوم شرقی، مجتمع پارس، طبقه 5، واحد 4

شماره تماس: 09166041449

صادق امیری مقدم

صادق امیری مقدم

یکی دیگر از وکلایی که به عنوان بهترین وکیل در اهواز معروف است، صادق امیری مقدم می باشد. ایشان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی بوده و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی از دانشگاه شهید چمران اهواز می باشد. از جمله موضوعاتی که ایشان می تواند دعاوی مربوط به آن را تقبل کند، انواع پرونده های حقوقی، ثبتی، املاک و مستغلات، اسناد و کیفری می باشد. لازم به ذکر است که آقای امیری مقدم عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان خوزستان می باشد.

تخصص و مهارت:

 • عریضه نویسی و تنظیم انواع دادخواست های حقوقی، لایحه های دفاعی و اعتراضی، شکواییه و اظهارنامه
 • مشاوره حضوری، تلفنی و اینترنتی
 • کارشناس ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی

آدرس: اهواز، گلستان، خیابان فروردین، بین کوچه دی و آذر، مجتمع رتاج، طبقه 4، واحد 11

شماره تماس: 09166167070 – 09166165222

شهره خدرلی

شهره خدرلی

شهره خدرلی، یکی از وکلای جوان و کاربلد در اهواز می باشد که به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی به مراجعین و موکلین خود راهنمایی های لازم در حوزه قوانین اساسی و مدنی ارائه می دهد. او با دانش و علمی که دارد آن ها را از چگونگی پیش برد پرونده آگاه می کند. خانم خدرلی یکی از بهترین وکیل در اهواز می باشد که در انواع دعاوی خانواده، ملکی، بیمه و اعسار دارای سابقه درخشان می باشد. شماره پروانه وکالت خانم خدرلی 1473 صادره از کانون وکلای دادگستری می باشد.

تخصص و مهارت:

 • اخذ انواع پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • ارائه مشاوره تخصصی به مراجعین

آدرس: اهواز، خیابان نادری، نبش خیابان خوانساری، جنب بانک صادرات، ساختمان امیرالمومنین، طبقه 3

شماره تماس: 09167904651

محمد عنایتی

محمد عنایتی

وکیل دیگری که در لیست بهترین وکیل در اهواز قرار می گیرد، آقای محمد عنایتی با شماره پروانه 1428می باشد. پروانه وکالت ایشان از کانون وکلای دادگستری اهواز صادر شده است. آقای عنایتی معتقد است که پرونده باید در جهت تحقق مطالبات موکل و در چهارچوب قانون پیش برود. از این نظر تمام تلاش خود را برای تحقق رضایت موکل خود به کار می گیرد.

تخصص و مهارت:

 • متخصص انواع دعاوی خانواده، ملکی، ثبتی و حقوقی
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری
 • عضو کانون وکلای دادگستری استان خوزستان

آدرس: اهواز، کیانپارس، خیابان 5 شرقی، رو بروی اداره کل شیلات، پلاک 68، طبقه اول، واحد 2

شماره تماس: 09161136166

امیر کروشاوی

امیر کروشاوی

یکی از وکلای سرشناس شهر اهواز، آقای امیر کروشاوی وکیل پایه یک دادگستری با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه شهید چمران می باشد. سابقه وکالت ایشان 15 سال می باشد. آقای کروشاوی به دلیلی رزومه کاری قوی و رضایت موکلین، جزو یکی از بهترین وکیل در اهواز شناخته می شود. وکیل کروشاوی علاوه بر اخذ پرونده های حقوقی و کیفری، سال ها در سازمان آب و برق خوزستان و آب جنوب کشور به عنوان مشاور و مدیر حقوقی مشغول به فعالیت بوده است.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس حقوقی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان
 • 15 سال سابقه درخشان
 • آشنیی به زبان عربی برای عقد قراردادها

آدرس: اهواز، خیابان انقلاب، نبش خیابان ولیعصر، ساختمان وکلا، طبقه 2، واحد 4

شماره تماس: 06133779456

برای انتخاب وکیل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر برای دعاوی حقوقی و کیفری خود به دنبال بهترین وکیل در اهواز باشید، باید به نکات مهمی دقت کنید. انتخاب یک وکیل نامناسب برای پرونده می تواند علاوه بر از بین رفتن مبلغ پرداختی، باعث صدمات ناشی از شکست در دادگاه نیز شود.

وکیل انتخابی باید علم و دانش و تخصص کافی در موضوع مورد نظر داشته باشد. برای مثال جهت پرونده های کیفری باید به دنبال بهترین وکیل کیفری در اهواز و همچنین برای پرونده های طلاق به دنبال بهترین وکیل طلاق در اهواز بود و از تخصص او در این حوزه اطمینان یافت. کسی که پروانه وکالت دارد می تواند در تمامی دعاوی وکالت پرونده ها را اخذ کند. اما به این معنی نیست که حتما در آن موضوع می‌تواند موفق باشد.

تقریبا می توان گفت هر وکیلی با توجه به تجربه کاری و تخصصی که پیدا کرده است، در حوزه کاری متفاوتی می تواند معروف شود. مثلا ممکن است فرد، بهترین وکیل در اهواز باشد و بتواند از پس انواع دعاوی بر بیاید، اما تخصص اصلی و حرفه ای او پرونده های خانواده و طلاق باشد. بهترین وکیل در اهواز باید از نظر اخلاق مورد تایید باشد. یعنی در حوزه کاری خود دارای وجدان و شرافت اخلاقی باشد و مصلحت موکل خود را قربانی منافع شخصی خود نکند.

 برای انتخاب وکیل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انواع وکالت

به طور کلی وقتی شخصی به عنوان وکیل، وکالت پرونده ای را تقبل می کند حدود اختیاراتی که از طرف موکل به او داده می شود می تواند نوع وکالت را تعیین کند. بر همین اساس دو نوع وکالت می توان برای بهترین وکیل در اهواز در نظر گرفت: وکالت مطلق و وکالت مقید

وکالت مطلق: به این معنی است که بهترین وکیل در ایران این اجازه را دارد که تمامی امور اداری و مالی موکل خود را به نیابت از او انجام دهد. مثلا وکیل مطلق می تواند املاک موکل خود را بخرد و یا بفروشد و یا هزینه های خانواده را پرداخت کند.

وکالت مقید: در وکالت مقید، دایره اختیارات وکیل محدودتر است و تنها وکیل می تواند همان موضوعی را که موکل به او اجازه داده است، پیگیری نماید.

کلام آخر

برای انتخاب یک وکیل لازم است که قبل از جلسه مشاوره، در مورد نحوه عملکرد و میزان رضایت موکلین وکیل مورد نظر اطمینان حاصل کرد. هر وکیلی، حتی اگر وکیل پایه یک دادگستری نیز باشد نمی تواند در تمامی موضوعات موفق عمل کند. در این مقاله ما برای کمک به کسانی که در اهواز در جست و جوی یک وکیل خوب هستند، 10 تا از بهترین وکیل در اهواز را معرفی نمودیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله بسیار ممنونیم. شما می تواند برای دریافت مشاوره و یا انتقال نظرات و سوالات خود، با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید. همچنین در صورتی که قصد گرفتن وکیل خانم را دارید، می توانید از طریق مقاله بهترین وکیل زن در اهواز به اهداف حقوقی خویش دست یابید.

آیا وکیل دادگستری می تواند در دو شهر دفتر وکالت داشته باشد ؟

وکیل دادگستری صرفا حق دارد در شهری که پروانه فعالیت آن صادر گردیده دفتر وکالت داشته و تابلو وکالت نصب نماید.

اگر قبل از ادای دیون متوفی در ترکه تصرف کنیم چه حکمی دارد؟

طبق ماده 229 قانون امور حسبی تصرف ورثه در ترکه از قبیل فروش و صلح و هبه و غیر نافذ نیست مگر بعد از اجازه

ایا وکیل دادگستری در دفتر اسناد رسمی وکالت میگیرد ؟‌

خیر وکلا شماره قرارداد محصوص وکالت خود را دارند و نیازی به مراجعه به دفاتر رسمی جهت وکالت در پرونده های دادگستری را ندارند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا