وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ارومیه⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله می خواهیم 10 تا از بهترین وکیل ملکی در ارومیه به شما معرفی کنیم. وکلای ملکی در حیطه کاری خود دارای علم و دانش حقوقی بالا می باشند. وکیل ملکی علاوه بر داشتن علم حقوق، اطلاعات کافی در مورد اراضی و املاک و قوانین معاملاتی دارد. اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعاتی در این زمینه و شناخت وکلای خبره در ارومیه هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

دسته بندی دعاوی ملکی

دعاوی ملکی را می توان در سه دسته طبقه بندی کرد. انواع دعاوی ملکی عبارتند از :

دعاوی حقوقی: دعاوی ملکی حقوقی که در مراجع قضایی پیگیری می شوند و در حوزه املاک و اراضی می باشند، بخش گسترده‌ای از دعاوی ملکی را در بر دارند. این دعاوی مربوط به فسخ قرارداد و تنظیم آن، دعاوی ابطال اسناد رسمی، تنظیم اسناد و املاک، موجر و مستاجر و… می باشد. اختتامیه این نوع پرونده ها با پرداخت خسارت از طرف خوانده و رضایت خواهان به پایان می رسد و در این مسیر می توان از بهترین وکیل ملکی در ارومیه کمک گرفت.

دعاوی کیفری: دعاوی ملکی که از نوع کیفری هستند تنها با جبران خسارت مالی فرد شاکی به پایان نمی رسند و کسی که در این میان متهم است، علاوه بر جبران ضرر و زیان خواهان، باید از نظر قانونی دوره حبس را نیز بگذراند. جرایم ملکی کیفری عبارتند از: جعل سند و استفاده از سند های این چنینی در معاملات، کلاهبرداری در املاک و اراضی، فروش ملک به بیش از یک نفر و تصرف عدوانی که همه این دعاوی، توسط بهترین وکیل ملکی در ارومیه می تواند پیگیری شود.

دسته بندی دعاوی ملکی

وظایف بهترین وکیل ملکی در ارومیه

از جمله وظایفی که بر عهده بهترین وکیل ملکی در ارومیه است و باید در طول پرونده ای که وکالت آن را بر عهده گرفته است به آن ها عمل کند، به شرح زیر می باشد:

 • تعهد به وکالت نامه و قراردادی که بین وکیل و موکل تنظیم شده است. بهترین وکیل ملکی در ارومیه نباید سعی در فریب دادن موکل خود برای فرار از مسئولیت خود کند.
 • بهترین وکیل ارومیه که به پرونده های ملکی رسیدگی می کند، در تمام جلسات دادگاه حضور دارد و حتی در صورت عدم حضور موکل خود، به نیابت از او در جلسات شرکت کرده و از او دفاع می نماید.
 • وظیفه دیگر وکیل ملکی، پیگیری پرونده و رساندن مشاهدات و مدارک مورد نیاز به جلسات دادگاه در موعد مقرر است.
 • وکیلی که وظایف خود را به خوبی می داند بر روی موضوع اشراف کامل دارد و از تمامی علم و دانش خود برای رسیدگی به پرونده استفاده می کند و در صورت نداشتن اطلاعات لازم در مورد موضوع خاصی، با وکلای دیگر مشورت می کند و مطالعات خود را بالا می برد.

بهترین وکیل ملکی در ایران نیز از برخی از این ویژگی ها برخوردار می باشند و می توانند تمام امور کیفری افراد را به خوبی حل نمایند.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده

تصرف عدوانی چیست و چه مجازاتی دارد؟

تصرف عدوانی که در حوزه وکالت بهترین وکیل ملکی در ارومیه می باشد، به مواردی اطلاق می گردد که فردی بدون مجوز و رضایت مالک، ملکی را به تصرف خود در آورد و مالک را درگیر نماید. دعاوی مربوط به تصرف عدوانی اموال غیر منقول، ممکن است در حوزه دعاوی ملکی کیفری قرار دارد که مجرم مجبور به جبران ضرر و زیان مالک و تحمل احکامی مثل حبس می شود که از سوی مراجع قضایی برای او تعیین می گردد. برای رسیدگی به دعاوی تصرف عدوانی باید از کمک های وکیل در این امر بهره برد. اما اگر این دعاوی در دسته تصرف عدوانی حقوقی قرار گیرد با دادخواست حقوقی پیگیری می شود.

10 تا از بهترین وکیل ملکی در ارومیه را بشناسید!

 نجات علی پور

علیپور

نجات علی‌پور، عضو سابق کانون وکلای تهران و عضو فعلی کانون وکلای آذربایجان غربی، وکیل پایه یک دادگستری ارومیه، فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه ارومیه می‌باشد. بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی ایشان با شرکت در آزمون اختبار و قبولی در آن عضو کانون وکلای مرکز شد و به مدت طولانی در شهر تهران مشغول به وکالت بوده است. نجات علی‌پور را می‌توان به عنوان یکی از وکلای کارکشته و خبره ارومیه معرفی کرد که براساس تخصص و دانش خوب در تمام دعاوی قبول پرونده می‌کند. ایشان عضو رسمی کانون وکلای بین المللی IBA(International Bar Association)  میباشند.

از سوابق کاری تخصصی و گواهی‌های بسیار ارزنده ایشان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

وکیل 8 شرکت حقوقی معتبر در تهران، وکیل و مشاور حقوقی چند شرکت در ارومیه، عضو کمیسیون معاضدت قضایی کانون وکلای آذربایجان غربی، دارای گواهینامه دوره جامع داوری داخلی، قبولی همزمان در آزمون اختبار و آزمون قضات و  … . شهروندان ارومیه برای بهره‌مندی از خدمات وکالتی علیپور می‌توانند در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، دعاوی ملکی، داوری، مواد مخدر و .. به ایشان وکالت اعطا نمایند.

آدرس:‌ ارومیه خیابان شهید بهشتی(دانشکده) روبروی کوچه ۷ ساختمان تجارت واحد ۱۱

تلفن همراه: 09141412141

وب سایت: nejatalipour.com

واحد پورآذری

واحد پورآذری

آقای واحد پور آذری وکیل پایه یک دادگستری ، مشاوره حقوقی ، دارای سابقه حقوقی بالا ومتخصص در انواع دعاوی حقوقی ،کیفری ، ملکی و خانواده هستند

زمینه های فعالیت:

 • وکالت تخصصی در انواع دعاوی ملکی ،سرقفلی و
 • وکالت تخصصی در پرونده های کیفری ،پرونده های خصارت بیمه و…
 • وکالت تخصصی در انواع دعاوی خانواده ،انحصاروراثت و …
 • وکالت تخصصی در پرونده های مربوط به چک و سفته
 • مشاوره و تنظیم انواع قرار داد های تجاری داخلی بین المللی وشرکت ها
 • مشاوره و تنظیم انواع دادخواست و شکوائیه و لوایح حقوقی و کیفری

شماره تماس: ۰۹۱۴۴۴۹۴۲۲۰

واتساپ: ۰۹۳۸۵۱۳۷۰۹۰

آدرس: آدرس ارومیه خیام جنوبی نرسیده به فلکه جهاد کوچه 24 پلاک 10 طبقه 2

ساعت حضور: 16:30 تا 18

کامران اکرمی افشار

کامران اکرمی افشار

کامران اکرمی افشار وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا ارومیه می باشد؛ ایشان در بیمه البرز و قوه قضاییه وکالت و مشاور حقوقی را برعهده گرفته است. کامران اکرمی افشار با لقب بهترین وکیل ملکی در ارومیه معرفی شده است و با ارائه دادن مشاوره های حقوقی به مردم عزیز در زمینه حل کردن مشکلاتشان، کمک های بسیار زیادی می کند. وی به صورت کاملا حرفه ای راهکار ها و روش های بسیار اصولی به مردم ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • عضو کمسیون پژوهشی مرکز
 • عضو رسمی clis
 • عضو شورای عالی وکلا
 • مشاور حقوقی

آدرس: ارومیه، خیابان دانش ۱(کشتگر)، مابین کوچه کلیسا، خیابان طرزی، شماره ۲/۳۸

حامد عباسی حدیدی

حامد عباسی حدیدی

حامد عباسی حدیدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر پرجمعیت و بزرگ ارومیه است. ایشان به صورت کاملا تخصصی به همه دعاوی ها می پردازد و بر روی هر یک از آن ها تسلط دارد؛ وی به عنوان یکی از بهترین وکیل ملکی در ارومیه مشغول به انجام فعالیت وکالت است و بهترین تکنیک ها را به مردم عزیز ارائه می دهد تا مشکلات شان را حل نماید.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

آدرس: ارومیه، خیابان حسنی، ساختمان کیان، طبقه 5، واحد 20

عین الله ممی زاده

جناب آقای عین الله ممی زاده

عین الله ممی زاده در شهر ارومیه وکیل پایه یک دادگستری است. ایشان مدرک کارشناسی حقوق اخذ کرده است و تجربیات و آگاهی بسیار زیادی در زمینه وکالت دارد که همین مسئله موجب هموار شدن مسیر پرونده های ملکی شده است؛ ایشان یکی از بهترین وکیل ملکی در ارومیه می باشد.

تخصص و مهارت:

 • بیش از 21 سال حضور فعال در حوزه وکالت

آدرس : ارومیه، خیابان دانش، ساختمان الماس غرب، طبقه 1، واحد 103

جبرائیل پاک نهاد

جبرائیل پاک نهاد وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا ارومیه است و ایشان مشاوره حقوقی انجام می دهند؛ آخرین مدرک تحصیلی که ایشان کسب کرده اند کارشناسی حقوقی است. وی در حیطه های دعاوی مالی، تجاری، قراردادها شامل چک، داوری، قراردادها، مناقصات، اختلافات مالی، سفته، برات، فاکتور، رسید عادی و … دعاوی کیفری (جرایم رایانه ای و اینترنتی شامل جعل داده، کلاهبرداری اینترنتی، هک و …) به صورت تخصصی فعالیت می کنند؛ جبرائیل پاک نهاد یکی از بهترین وکیل ملکی در ارومیه است.

تخصص و مهارت:

 • با بیش از 12 سال سابقه وکالت

آدرس : ارومیه، خیابان جهاد، روبروی معاونت درمان ساختمان طیب، طبقه۲ واحد۳

رحیم دلائی میلان

رحیم دلائی میلان

رحیم دلائی میلان در شهر بزرگ ارومیه وکیل پایه یک دادگستری است؛ ایشان مدرک دکترای حقوق خصوصی اخذ کرده است و حضور بسیار فعالی در زمینه مشاور حقوقی دارد؛ وی پرونده های موفق زیادی در طول وکالت خود پذیرفته است؛ این مسائل موجب شده که رحیم دلائی به عنوان بهترین وکیل ملکی در ارومیه به شمار رود.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال وکالت در حوزه های مختلف و تدریس در دانشگاه و موسسه های عالی

آدرس : ارومیه، خیابان دانش، مجتمع الماس غرب، طبقه 3، واحد 305

بهناز کریمی پریشه

بهناز کریمی پریشه

بهناز کریمی پریشه در شهر بزرگ ارومیه وکیل دادگستری است و در ضمن عضو کانون وکلای دادگستری و مشاور حقوقی می باشد؛ ایشان دارای سابقه درخشان وکالت در پرونده‌های مختلف دعاوی حقوقی و خانواده و کیفری و……می باشد. وی به عنوان یک وکیل حرفه ای در ارومیه شناخته شده اند که سوابق وکالتی بسیار موفق و درخشانی در زمینه دعاوی های کیفری، حقوقی، ملکی و غیره دارد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل ملکی در ارومیه است.

تخصص و مهارت:

 • خانواده
 • طلاق
 • کیفری
 • حقوقی
 • ملکی

آدرس : ارومیه.خیابان امام.کوچه جهان نما، ساختمان جهان نما، طبقه 1، واحد 3

حامد صادقی

حامد صادقی

حامد صادقی وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا ارومیه است؛ ایشان سال های بسیار زیادی مشغول به فعالیت وکالتی در این شهر می باشد. وی در زمینه کاری اش بسیار متعهد و با مسئولیت است و در حیطه دعاوی های کیفری، ملکی، خانواده، ثبتی و غیره تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد. حامد صادقی با لقب بهترین وکیل ملکی در ارومیه معرفی شده است و همه تلاشش را جهت رضایت موکلین و مراجعینش می کند تا پرونده شان را به نتایج بسیار خوبی برساند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق
 • مشاور حقوقی

آدرس: ارومیه، خیام جنوبی، ساختمان ارس4، طبقه 4،  واحد ١٠

نادر نظری

نادر نظری

نادر نظری در آذربایجان غربی وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر ارومیه فعالیت می کند و با لقب بهترین وکیل ملکی در ارومیه معرفی شده است. وی سابقه بسیار درخشان و تجربه کاری بسیار زیادی در زمینه وکالت دارد و نمونه پرونده های موفق بسیار زیادی را در کارنامه کاری اش ثبت کرده است. ایشان مورد اعتماد و اطمینان مردم عزیز شهر ارومیه واقع شده است و خلق و خویی بسیار خوب دارد.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سوابق و تجربه وکالت
 • سابقه وکالت شهرداری ارومیه به مدت 10 سال
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • دبیر کمیسیون و بازرسی در استان آذربایجان غربی
 • مشاور حقوقی

آدرس: ارومیه، خیابان امام، نبش کافه دانشجو، مجتمع پزشکی ارومیه، طبقه اول

منظور از اموال غیر منقول چیست؟

تاکنون شاید بارها کلمه اموال منقول و غیرمنقول به گوش شما رسیده باشد و بخواهید بدانید منظور از اموال غیر منقول چیست. در صورت بروز اختلاف و داشتن دعاوی در زمینه اموال غیر منقول، وظیفه رسیدگی به آن و پذیرش وکالت پرونده مربوط به آن، برعهده بهترین وکیل ملکی در ایران می باشد. منظور از اموال غیر منقول دارایی هایی است که امکان جابجایی آن وجود ندارد و مکان آن ثابت است، از جمله املاک و اراضی. املاکی که در دسته اموال غیر منقول جای می گیرند به دو دسته املاک تجاری و مسکونی تقسیم می شوند.

منظور از املاک تجاری، مکان هایی هستند که برای فعالیت های تجاری، فروشگاه ها، مکان های صنعتی، بانک ها و دفاتر مورد استفاده قرار می گیرند. املاک مسکونی نیز همان ساختمان ها و املاکی هستند که برای سکونت استفاده می شوند؛ مثل خانه های یک طبقه و یا آپارتمان ها.

اراضی نیز جزو اموال غیر منقول می باشند. اراضی داخل محدوده شهری و خارج آن؛ اراضی شهری قابلیت استفاده برای مکان های اداری، تجاری، اقامتی و مسکونی را دارند. ولی اراضی خارج از محدوده شهری همان زمین های کشاورزی، سوله ها و زمین های زراعی می باشند که از شهر فاصله دارند و امکان ساخت و ساز در آن ها وجود ندارد مگر آن که تغییر کاربری دهند.

منظور از اموال غیر منقول چیست؟

خلع ید چیست؟

دعوای خلع ید یکی از دعاوی رایج در بخش دعاوی مربوط به املاک و اراضی می باشد که بهترین وکیل ملکی در ارومیه می تواند به راحتی پرونده آن را وکالت نماید و با موفقیت به پایان برساند. حال باید بدانیم که خلع ید چیست و چگونه پیش می آید؟ خلع ید زمانی اتفاق می افتد که ملکی در اختیار فرد دیگری باشد و فرد امانت دار ملک، از تخلیه آن خودداری نماید. در این صورت به دعوایی که بین مالک اصلی و فرد تصاحب کننده ملک پیش می آید دعوای خلع ید می گویند.

این موضوع جزو دعاوی حقوقی محسوب می شود و برای آن مجازات کیفری و حبس در نظر گرفته نمی شود. طرفین دعوا تنها با جبران خسارت مالی می توانند آن را به پایان برسانند. مطابق با ماده 308 قانون مدنی کشور، اگر ملک و یا زمینی به رهن فرد دیگری داده شده باشد و به اصطلاح طرف مستاجر باشد، هر زمان که مالک بخواهد فرد مستاجر باید ملک را تخلیه کند. زمانی که مالک دیگر رضایتی برای به رهن دادن ملک خود نداشته باشد، ولی فرد تصاحب کننده از تخلیه آن خودداری کند، باید دعوای خلع ید در قالب دادخواستی به مراجع قضایی ارائه گردد تا مطابق با قانون، تخلیه آن پیگیری شود.

ممکن است بسیاری از افراد بدون همراهی وکیل، با پیگیری و تلاش فردی این موضوع را حل کنند. اما اگر دعوای پیش آمده پیچیده شود و اختلافات بالا بگیرد، باید از بهترین وکیل ملکی در ارومیه کمک گرفته شود. برای اقامه دعوای خلع ید شروطی در نظر گرفته می شود که شامل موارد زیر می باشد:

 • فرد مالک باید بتواند ثابت کند که مالک اصلی ملک است و در این صورت است که می تواند شکایت خود را ارائه دهد.
 • باید ثابت شود که فردی که از او شکایت شده است ملک را تصرف کرده است.
 • مورد بعدی این است که باید اثبات شود که شکایت صورت‌گرفته غیر مجاز است و مالک رضایتی برای آن ندارد.
خلع ید چیست؟

کلام آخر

دعاوی ملکی از جمله پرونده های رایج در مراجع قضایی می باشند که ممکن است مربوط به اختلافات کوچک مثل دعوای بین موجر و مستاجر در ساختمان ها و املاک کوچک و یا دعاوی پیچیده و کیفری مثل فروش ملک یا اراضی ارزشمند به چندین نفر و یا فروش با سند جعل شده باشد. در این مقاله ما در مورد دعاوی ملکی مطالبی را عنوان کردیم و 10 تا از بهترین وکیل ملکی در ارومیه را به شما معرفی نمودیم.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم. برای بهره مندی از راهنمایی های وکیل ملکی و مشاوره با آن ها، می توانید با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

اگر دو نفر ملکی را بصورت شراکتی بخرند، امکان دارد بدون اجازه دیگری در مقدار عرصه و اعیان خودشان تصرف کنند؟

امکان ندارد، بر اساس ماده‌های ۵۸۱ و ۵۸۲ قانون مدنی، هیچ‌کدام از شرکا بدون اجازه شریک دیگه نمی‌تواند در بخش‌های دیگر ورود کند.

 برای خرید ملکی که دارای سه مالک می باشد، نوشتن قولنامه کافی می باشد؟

در املاکی که مشاع می باشند می‌توان سهم هر مالک را خرید ولی تصرف در مال مشاع نیاز به اجازه شرکا دارد.

برای خرید خانه الزاما قولنامه باید تنظیم شود، یا انتقال سند در دفتر اسناد رسمی کافی است؟

می‌توانید با تنظیم یک قرارداد نقل و انتقال در دفترخانه، سند انتقال را تنظیم کنید.

4.7/5 - (8 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. خواهش می کنم. در صورت داشتن سوال و اطلاعات بیشتر خوشحال میشیم با ما از طریق کامنت در میان بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا