وکیل

10 تا از بهترین وکیل در یاسوج ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله می خواهیم 10 تا از بهترین وکیل در یاسوج را به شما معرفی کنیم. شما نیز اگر به دنبال یک وکیل خوب در این منطقه از کشور هستید، در ادامه همراه ما باشید. انتخاب یک وکیل نیاز به تحقیق و داشتن آگاهی در مورد وظایف و ویژگی های وکیل مورد نظر دارد. از این رو در این مقاله قصد داریم این اطلاعات را در اختیار شما بگذاریم تا بدانید که با چه معیارهایی باید به سراغ انتخاب وکیل بروید.

وکیل کیست؟

اگر شخصی با شخص دیگری قراردادی را به عنوان وکالت امضا کرده باشد، حتما مفهوم و اصطلاح وکیل به گوشش خورده است. علاوه بر امور حقوقی، اصطلاح وکیل در زندگی روزمره نیز به کار برده می شود. مثلا اگر حق طلاق به زن سپرده شود، در اصل می‌گوییم که وکالت در طلاق از طرف مرد به زن داده شده است ولی این وکالت تنها در خصوص طلاق است و مورد دیگری را شامل نمی شود.

اما آنچه که در خصوص امور حقوقی و در دنیای حرفه ای به کلمه وکیل اطلاق می شود، این است که شخصی که دارای علم و مدرک تحصیلی و مجوزهای لازم است، می تواند به نیابت از کس دیگری در آید و از موکل خود دفاع نماید. پس به طور کلی بهترین وکیل در یاسوج کسی است که بعد از پایان تحصیلات، در آزمون وکالت شرکت کرده باشد و بعد از قبولی در آزمون، دوره کارآموزی را نیز گذرانده و کار خود را به صورت حرفه‌ ای آغاز کرده باشد.

اختیاراتی که موکل به بهترین وکیل در یاسوج می دهد، طبق قراردادی است که بین آن ها تنظیم می شود و موکل می تواند از او انتظار داشته باشد که تمامی آن ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. وکیل تنها مجاز است طبق بند هایی که در قرارداد و وکالت نامه به ثبت رسیده است عمل کند و حق ندارد از حدود وظایف خود فراتر رود. هرکسی می تواند برای خود در امور حقوقی و کیفری از وکیل بهره مند شود و ممنوعیتی در آن نیست.

وکیل کیست؟

بهترین وکیل در یاسوج چه خصوصیاتی دارد؟

برای پاسخ به این سوال که در انتخاب وکیل باید به چه نکاتی دقت کرد و به عنوان خصوصیات وکیل مورد نظر به آن توجه نمود، باید به نکاتی اشاره کرد. در این بخش ما خصوصیات و ویژگی هایی که یک وکیل حرفه ای باید داشته باشد را بیان می کنیم:

  • بهترین وکیل در یاسوج که به عنوان حضوری و غیر حضوری قرار است به موکلش کمک کند، باید سطح علمی بالایی داشته باشد و با گذراندن دروس مورد نظر نسبت به قوانین و مواد موجود در انواع دعاوی اطلاعات لازم را داشته باشد.
  • همچنین بهترین وکیل در یاسوج لازم است که علاوه بر علم و تخصصی که در دوره تحصیلی به دست آورده است، در طول مدت فعالیت خود نیز با مطالعه های انجام شده و تحقیقات در حوزه انواع پرونده ها، اطلاعات خود را به روز نماید.
  • دیگر ویژگی که بهترین وکیل در یاسوج باید داشته باشد داشتن تجربه بالاست. کسی که برای کار وکالت انتخاب می شود، باید با توجه به سختی و پیچیدگی پرونده تجربه و تخصص لازم در آن حوزه را داشته باشد. مثلا اگر قرار است برای اموری مثل دعاوی کیفری از نوع سخت انتخاب شود، باید جزو یکی از بهترین وکیل کیفری در ایران باشد و بتواند موکل خود را تبرئه کند و یا حدود مجازات او را به حداقل برساند.
  • بهترین وکیل در یاسوج باید اخلاق و وجدان کاری داشته باشد و خود را موظف به پاسخ گویی به موکل خود بداند. مثلا حتی اگر وکیل انتخابی از نوع معاضدتی باشد یعنی برای کسانی که بضاعت مالی خوبی ندارند انتخاب شده باشد، باید تمام تلاش و توان خود را برای دفاع از موکلش به کار گیرد.

انواع وکالت

می توانیم جهت دادن وکالت به بهترین وکیل در یاسوج از دو نوع وکالت استفاده کنیم که عبارتند از:

وکالت مقید: در وکالت مقید شخصی که به عنوان وکیل عهده دار پرونده شده است، تنها می تواند در حدود اختیاراتی که در بندهای وکالت نامه اشاره شده است عمل کند و حق ندارد از حدود خود تجاوز نماید. مانند وکالتی که برای طلاق و یا انواع دعاوی حقوقی و کیفری به بهترین وکیل در تهران داده می شود.

وکالت مطلق: زمانی که وکالت تنظیم شده از نوع مطلق باشد، وکیل انتخابی به جای موکل خود می تواند تمامی امور را در دست بگیرد. مثلا می تواند املاک او را معامله کند، هزینه ها و حقوق کارکنان را پرداخت نماید و به طور کلی اختیارات او محدود نمی شود.

انواع وکالت

حق الوکاله بهترین وکیل در یاسوج

امروزه حق الوکاله دریافتی وکلا سرسام آور شده است. مصوبه ای برای تعیین قیمت وکالت وجود ندارد، ولی به طور کلی آنچه تعیین کننده هزینه وکالت است، بحث رقابتی بودن و عرف قیمت ها، سختی پرونده، موضوع آن، تجربه و میزان شهرت وکیل و همچنین محل دفتر حقوقی وکیل مورد نظر می باشد. وکیلی که با نام بهترین وکیل در یاسوج شناخته می شود، قبل از هر چیز سعی می کند انصاف را رعایت کند و مطابق با شرایط موکل خود از او انتظار داشته باشد. گاهی اوقات در برخی پرونده ها حق الوکاله به صورت درصدی می باشد. یعنی درصدی مطابق با آنچه که بر سر آن دعوا طرح شده است.

دسته بندی وکلا بر اساس نوع استخدام

اگر بخواهیم وکیلی را برای رسیدگی به دعاوی خود انتخاب کنیم، می توانیم از چندین روش از راهنمایی های آن ها بهره مند شویم که همگی بستگی به شرایط و نوع پرونده و وضعیت مالی موکل دارد. بهترین وکیل در یاسوج می‌تواند در هر کدام از این دسته ها فعالیت نماید که عبارتند از:

وکیل انتخابی و یا تعیینی: وکیل انتخابی یا تعیینی همان وکیلی است که هر کسی ممکن است در هنگام برخورد با مشکلات حقوقی و کیفری و انواع دعاوی به دفاتر وکالت ایشان مراجعه کرده و با داشتن جلسه مشاوره تصمیم به سپردن پرونده خود به ایشان بگیرد و یا از آن منصرف شود. در این حالت، به صورت مستقل و فردی، موکل و بهترین وکیل در یاسوج طی وکالتنامه ای تمام بندها و مفاد قرارداد را تنظیم می نمایند و به توافق می‌رسند و بعد از آن موکل با پرداخت حق الوکاله تمام امور مربوط به پرونده را به ایشان می سپارد.

وکیل تسخیری: دعاوی کیفری از جمله دعاوی پیچیده و پرچالش هستند. از الزامات مراجع قانونی در چنین پرونده‌هایی، همراهی یک وکیل در کنار متهم است. وکیل تسخیری، وکیلی است که برای آن دسته از افرادی که توانایی مالی مطلوبی ندارند و یا شرایط این که بتوانند وکیل داشته باشند را ندارند، در نظر گرفته می شود. در این صورت دادگاه به انتخاب خود برای فرد وکیلی را تعیین می نماید. این وکلا به صورت رایگان در اختیار متهم قرار می گیرند. حتی در برخی پرونده‌ها که جرایم علیه امنیت عمومی و غیره است در ابتدای کار دادگاه اجازه به انتخاب وکیل تعیینی نمی دهد و وکیل تسخیری را در اختیار متهم قرار می‌دهد.

وکیل معاضدتی: کسانی که پرونده آن ها با موضوع دعاوی حقوقی می باشد، می توانند از وکیل معاضدتی استفاده کنند. پرونده های حقوقی در برخی موارد پیچیدگی های خاصی دارند که فرد به صورت مستقل نمی تواند آن ها را پیگیری نماید. حتی در برخی موارد در بعضی دعاوی کیفری نیز خانواده فرد متهم میت واند از وکیل معاضدتی بهره‌ مند شود. کمیسیون معاضدت کانون وکلا به این منظور دایر گردیده است و مجموعه‌ ای از وکلای خوب را دور هم جمع کرده است تا در اختیار افراد بی بضاعت قرار دهد.

وکیل اتفاقی: وکیل اتفاقی وکیلی است که پروانه وکالت نداشته و نمی تواند به صورت فردی و مستقل به قبول دعاوی بپردازد و از حقوق افراد در مرجع قانون دفاع کند. این افراد حکم یک مشاور حقوقی را دارند و با وجود نداشتن پروانه وکالت، در این حوزه دارای اطلاعات و دانش لازم می باشند و مدرک تحصیلی رشته حقوق را نیز دارند. در این صورت برای کسانی که از بستگان ایشان هستند می توانند به عنوان وکیل عمل کنند. چنین افرادی با پرداخت هزینه وکالت به قوه قضاییه و طی مراحل قانونی مربوط به آن، وکیل اقوام و بستگان خویش می گردند.

کلام آخر

در این مقاله برای کسانی که در استان کهگیلویه و بویر احمد به دنبال یک وکیل خوب و به نام هستند، 10 تا از بهترین وکیل در یاسوج را معرفی کردیم. همچنین مطالبی را راجع به چگونگی انتخاب وکیل و مشخصات آن گفتیم. امیدواریم مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. نظرات و پیشنهادات تان را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

آیا دعوی علیه متوفی قابل رسیدگی است؟

طرح دعوی علیه متوفی و میّت قابلیت استماع و رسیدگی را ندارد.

از نظر قانون چه افرادی حق دارند تقاضای نسب دهند؟

افرادی که رابطه نسبی مانند پدر و مادر و خواهر و برادری و فرزندی باهم دارند.

آیا محکوم کردن مرد از طرف به ایراد ضرب و جرح عمدی و تهدید زن، از موجبات طلاق است؟

ضرب و شتم یا هر گونه سوء رفتار مداوم مرد که به صورت عرف با توجه به شرایط زن قابل تحمل نباشد، از مصادیق عسر و حرج محسوب گردیده است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا