وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در یزد⚡【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل خانواده در یزد را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. اغلب پرونده هایی که در دادگاه خانواده با عنوان طلاق، مهریه، نفقه و غیره مورد بررسی قرار می گیرد به دلیل اختلاف و عدم تفاهم میان زوجین و یا عدم رعایت و احترام به حق و حقوق یکدیگر مطرح می شود. قانونگذار به منظور حفظ بنیان خانواده و جلوگیری از ضایع شدن حقوق هر کدام از طرفین دعاوی خانوادگی قوانینی را تعیین نموده است و وکلایی که در این حوزه فعالیت دارند بر کلیه این قوانین و مقررات تسلط و اشراف کاملی دارند. لذا در صورت مواجه با پرونده های خانواده توصیه می کنیم از بهترین وکیل خانواده کمک بگیرید.

بهترین وکیل خانواده در یزد کیست؟

برای حل و فصل اختلافات خانوادگی و ایجاد صلح و سازش میان زوجین و جلوگیری از فروپاشی خانواده لازم است که به بهترین وکیل خانواده در یزد مراجعه کنید. وکلایی که در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت دارند بر کلیه قوانین و مقررات مربوطه مسلط بوده و باتجربه و مهارتی که در طی سالیان وکالت خود کسب نموده اند می توانند به منظور ایجاد سازش و یا پیگیری پرونده در مرجع قضایی بهترین و مناسب ترین راه حل را به موکلین خود ارائه دهند.

بهترین وکیل خانواده در یزد بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک، بر قوانین مربوط به دعاوی خانوادگی تمرکز کرده و با پیچیدگی ها و هر گونه مشکلی که در مسیر این پرونده ها وجود دارد کاملا آشنا می باشد و با تکیه بر مهارت خود از بروز هر گونه مشکل و طولانی ترشدن روند دادرسی و وارد آمدن هر گونه خسارت مادی و معنوی جلوگیری به عمل می آورد.

بهترین وکیل خانواده در یزد کیست؟

مشاوره با بهترین وکیل خانواده

برای کسب راهنمایی و دریافت مشاوره در زمینه مسائل خانوادگی نمی توان به هر وکیلی مراجعه کرد زیرا وکلا نیز بعد از اخذ پروانه وکالت پایه یک هر کدام در یکی از حوزه های حقوقی و کیفری به صورت تخصصی شروع به فعالیت می کنند. برای مشکلات و اختلافات خانوادگی به وکیل خانواده که در این حوزه به صورت تخصصی فعالیت دارد مراجعه نمایید. این وکلا با در نظر گرفتن شرایط موکل خود و همچنین در نظر گفتن تمامی جوانب پرونده مناسب ترین راه حل را برای دستیابی به نتیجه مطلوب به او پیشنهاد می دهند.

بهترین وکیل در یزد که در حوزه دعاوی خانواده فعال می باشد در هر زمان و شرایطی به صورت حضوری و غیرحضوری به موکل خود مشاوره می دهد لذا می توانید نه تنها در جریان دادرسی و پیگیری پرونده در دادگاه خانواده بلکه در زمان هایی که نیاز به راهنمایی دارید نیز با وکیل خود در ارتباط باشید و به او تکیه کنید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل خانواده در یزد را بشناسید!

دکتر معصومه قلیچ

معصومه قلیچ

معصومه قلیچ وکیل پایه یک دادگستری در استان یزد می باشند. ایشان 14 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی مختلف حقوقی و کیفری را دارند و در حوزه دعاوی خانواده به عنوان یکی از وکلای با تجربه و متخصص شناخته می شوند. خانم قلیچ با تکیه بر دانش حقوقی و تجربه ای که در طی سالیان وکالت خود کسب نموده اند پرونده های زیادی را با موضوعات طلاق، مهریه، نفقه و غیره به نتیجه مورد نظر موکلین خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 14 سال سابقه وکالت
 • دکتری حقوق جزا و جرم شناسی
 • مسلط به زبان انگلیسی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: یزد، خیابان فرخی، پاساژ شقایق، طبقه سوم، واحد 15

شماره تماس: 09134520800

سرکار خانم بهاره حلوانی

خانوم بهاره حلوانی، وکیل پایه یک دادگستری یزد و مشاور حقوقی، با ۱۳ سال سابقه وکالت، دانشجوی دکتری حقوق خصوصی، و فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه دولتی اصفهان با رتبه ممتاز می‌باشد. وی سابقه وکالت در امور حقوقی بانکها و دعاوی مربوط به آن را داشته، و در حال حاضر مشاور حقوقی شرکت سهامی بیمه ایران، بیمه دی ، بیمه رازی و شرکت پترو پالایش نیک واقع در شهرک صنعتی یزد است و با استفاده از دانش و تجربه، در مدت وکالتش توانسته نتیجه مطلوبی را برای پرونده‌های موکلین بدست بیاورد. شهروندان یزد می‌تواند با اطمینان خاطر به وکیل بهاره حلوانی در امور زیر اعطای وکالت نمایند:

 • دعاوی حقوقی (دعاوی بانکی، قرارداد مشارکت در ساخت، چک، سفته، ابطال و یا فسخ قراردادها و یا اسناد رسمی ، اثبات نسب، دعاوی مرتبط با ارث و دعاوی ملکی از جمله اثبات مالکیت، الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه ثمن یا استرداد ثمن، اجرت‌المثل ایام تصرف، تخلیه و اجور معوقه )
 • دعاوی کیفری (سرقت، کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، خیانت در امانت، فروش مال غیر، شرب خمر، رابطه نامشروع و زنا، مواد مخدر)
 • دعاوی خانواده (طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج، حضانت، اجرت المثل، نحله ایام زوجیت)

آدرس: یزد، بلوار پاک‌نژاد، سه راه آبنما، ابتدای خیابان هزار درخت، مجتمع اداری نیما، طبقه ۲

حضور در دفتر با تعیین وقت قبلی:

شماره تماس: 09131949574

نجمه میرزایی

نجمه میرزایی

نجمه میرزایی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در استان یزد می باشند. ایشان دارای چندین سال سابقه درخشان در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده، ارث و میراث، دعاوی اموال منقول و غیر منقول، شهرداری، منابع طبیعی، بیمه ای، مالیاتی و ثبت اسناد و املاک می باشند. خانم میرزایی در زمینه پرونده های خانواده از قبیل طلاق، طلاق توافقی، مهریه، نفقه، استرداد جهیزیه و غیره از تخصص بالایی برخوردارند و درصدبالایی از این دعاوی را که وکالت کرده اند به نتیجه موفق و دلخواه موکلین خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری

آدرس: یزد، خیابان فرخی، روبروی کوچه دادگستری، کوچه حسینیه نقشین، پلاک ۴، طبقه ۱

علی کریم بخشش

علی کریم بخشش

علی کریم بخشش یکی از وکلای پایه یک در استان یزد می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نمودند و دارای 9 سال سابقه وکالت درخشان در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری هستند. آقای بخشش با آگاهی و تسلطی که برقوانین  دارند توانسته اند رضایت موکلین خود را در پیگیری دعاوی که وکالت کرده ند، جلب نمایند و نتیجه عالی و مورد تایید آنان را دریافت کنند و در بررسی و رسیدگی به پرونده های خانواده نیز به عنوان یکی از وکلای با تجربه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 9 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: یزد، چهار راه مهدیه، بلوار امام جعفر صادق، مجتمع تجاری اداری جعفر صادق، طبقه اول، واحد3

فاطمه یاوری

فاطمه یاوری

فاطمه یاوری وکیل پایه یک و مشاور حقوقی در یزد می باشند. ایشان در سال 1398 پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری این استان اخذ نمودند و به صورت تخصصی شروع به ارائه خدمات وکالتی در حوزه دعاوی خانواده و پیگیری و رسیدگی به پرونده های طلاق، استرداد جهیزیه، اجرت المثل، مهریه و نفقه کردند. خانم یاوری علاوه بر وکالت در زمینه ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری نیز فعالیت دارند.

تخصص و مهارت:

 • 5 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: یزد، خیابان مطهری، جنب پارک علم و فناوری، ساختمان موسسه حقوقی ثناجویان عدالت

فاطمه بنادکیان

فاطمه بنادکیان

فاطمه بنادکیان یکی از بهترین وکیل خانواده در یزد می باشند. ایشان پروانه وکالت خود را از مرکز وکلای قوه قضاییه اخذ نمودند و بیش از 20 سال سابقه وکالت و ارائه مشاوره در حوزه های مختلف حقوقی از جمله پرونده های خانواده را دارند. از دیگر سوابق خانم بنادکیان می توان وکیل خانه کارگر، وکیل بانک و دعاوی مربوط به آن، وکیل کانون بازنشستگان کشوری و دکتری حقوقی عمومی را نام برد.

تخصص و مهارت:

 • 20 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلای قوه قضاییه
 • وکیل خانه کارگر
 • وکیل بانک و دعاوی مربوط به آن
 • وکیل کانون بازنشستگان کشوری
 • دکتری حقوقی عمومی

آدرس: یزد، خیابان فرخی،(کوچه روبروی دادگستری)، کوچه حسینیه نقشین

طاهره خدایی

طاهره خدایی

طاهره خدایی وکیل پایه یک و عضو مرکز وکلای قوه قضایی در یزد می باشند. ایشان 18 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانوادگی را دارند و به عنوان یکی از وکلای متخصص با تجربه در این حوزه شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه وکالت
 • عضو مرکز وکلای قوه قضایی
 • دکتر حقوق عمومی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: یزد، خیابان محمدی، کوچه جنت، کوچه طالقانی، پلاک 134

حمیدرضا ابویی

حمیدرضا ابویی

حمیدرضا ابویی وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در استان یزد می باشند. ایشان در زمینه دعاوی خانواده جزو یکی از وکلای با تجربه و متخصص شناخته می شوند و بیش از 17 سال در این حوزه سابقه وکالت دارند. آقای ابویی در زمینه ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری نیز فعال می باشند.

تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی

آدرس: یزد، خیابان فرخی، کوچه نقشین

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در یزد

خانواده اولین نهاد اجتماعی است که هر فردی از بدو تولد در آن پای می گذارد و در آن رشد می کند از این رو قانونگذار به منظور حفظ صلح و آرامش در خانواده برای هر کدام از اعضای آن حق و حقوقی را تعیین نموده که افراد خانواده موظفند هر کدام حقوق دیگری رعایت کنند و در صورت بروز هر گونه مشکل دادگاه های خانواده با حساسیت و ظرافت بسیاری سعی در پیگیری و حل و فصل مشکلات پیش رو دارند.

بهترین وکیل خانواده در یزد به عنوان نماینده قانونی هر کدام از طرفین دعاوی خانواده ضمن سعی در ایجاد صلح و سازش میان آنان در صورت لزوم با استناد به قوانین از حقوق موکل خود نیز دفاع می کند.

وکیل خانواده با ارائه مشاوره های تخصصی و تکیه بر تجربه و مهارتی که در پیگیری پرونده های مشابه در گذشته کسب نموده به موکل خود کمک می کند تا با کمترین آسیب روحی مواجه شود.

بهترین وکیل خانواده در یزد ضمن آگاهی از قوانین و مقررات و روند اجرای قضایی  مربوط به انواع پرونده های خانوادگی، پرونده موکل خود را در مسیر صحیح قانونی پیش برده و با جمع آوری ادله کافی و قابل اثبات از حق و حقوق موکل خود دفاع می کند.

ویژگی های بهترین وکیل خانواده در یزد

وکیل خانواده در امور طلاق توافقی

هر گاه زن و مرد هر دو برای طلاق و اتمام زندگی مشترک خود توافق داشته باشند درخواست طلاق توافقی را به دادگاه خانواده ارائه می دهند. در این نوع از طلاق زوجین در کلیه مسائل مالی و غیر مالی از قبیل مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و غیره با هم به توافق رسیده اند و دادگاه نیز به توافقات میان آن ها اکتفا کرده و روند پرونده سریع تر انجام می گردد.

بهره مندی از بهترین وکیل خانواده در یزد در پیگیری پرونده های طلاق توافقی، موجب کوتاه تر شدن زمان دادرسی شده و نیاز به حضور زوجین در روند طلاق توافقی نخواهد بود از سوی دیگر وکیل کمک می کند تا تنظیم دادخواست و دیگر مراحل دعوا بدون هیچگونه مشکل و نقصی انجام گیرد.

وکیل خانواده در امور طلاق توافقی

کلام آخر

در این مقاله ما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم بهترین وکیل خانواده در یزد را به شما عزیزان معرفی کنیم. البته قابل ذکر است که وکلای نامبرده صرفا جهت معرفی بوده و برای انتخاب هر کدام از آن ها لازم است که تحقیق و پرس و جو کنید. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم. در صورت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در ارتباط باشید.

دلیل اهمیت داشتن وکیل خانواده چیست؟

بسیاری از افراد جامعه به علت عدم آگاهی و شناخت لازم از قانون و مقرارت، توانایی اخذ حق و حقوق خود را ندارند، به همین سبب طبق ماده ۳۵ قانون اساسی داشتن وکیل خانواده حق مسلم این افراد بوده و آن ها می‌توانند برای دفاع از حقوق خود در امور خانوادگی، وکیل خانواده متخصص، با اخلاق و حرفه ای انتخاب کنند.

آیا شوهر نیز می تواند با استناد به حق حبس خود، پرداخت مهریه را منوط به تمکین زوجه سازد؟

با توجه به قانون و رویه عملی دادگاه ها حق حبس به هیچ عنوان برای مرد به رسمیت شناخته نشده است و در حال تکلیف پرداخت مهریه اول با زوج است و زوجه می تواند تا پرداخت آخرین قسط مهریه از ایفای وظایف زناشویی نسبت به شوهر امتناع کند.

در صورت عدم تمکین زن، مهریه از او ساقط می شود یا نفقه؟

در صورت عدم تمکین زن، دادخواست از طرف زوج در دادگاه مطرح می گردد. بنابراین در صورت ثابت شدن، نفقه به زوجه تعلق نمی گیرد ولی مهریه به وی تعلق می گیرد.

3.7/5 - (4 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوانویسی انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا