وکیل کیفری

10 تا از بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج⭐【سال1403】⚖️

لیست بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج از نظر مجله وکیل چی به شرح زیر است:

  • توحید اکبری (نظر آباد)
  • رضا محققی (گوهردشت)
  • منوچهر سهرابی (خیابان مهدیه)
  • میلاد بیک ویردیلو (چهار راه طالقانی)
  • فرشته شهبازی (عظیمیه)
  • مهناز کمالی (میدان نبوت)
  • پوریا مجیدیانی(فردیس)

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. براساس قانون هر گونه دخل و تصرف در مال تنها توسط مالک باید انجام گیرد و هرگاه کسی اقدام به فروش مال غیر بدون اذن و مجوز مالک نماید مرتکب جرم شده است و توسط قانون گذار مجازات می گردد. جرم فروش مال غیر از دو جنبه خصوصی و عمومی در مراجع قضایی مورد بررسی و رسیدگی قرار می گیرد و جزو جرایم غیر قابل گذشت قرار داردیعنی حتی با رضایت شاکی، روند پرونده تا صدور حکم مجازات ادامه پیدا می کند. لذا در صورتی که به عنوان شاکی و یا متهم درگیر پرونده های فروش مال غیر شده اید حتما برای رسیدگی به آن از بهترین وکیل فروش مال غیر کمک بگیرید.

بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج چه کسی است؟

جرم فروش و انتقال مال غیرجزو جرایم کلاهبرداری محسوب می شود از این رو برای پیگیری این پرونده ها در مراجع قضایی می توانید به بهترین وکیل کلاهبرداری در کرج مراجعه کنید. در حقیقت بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج با دانش و تجربه ای که بر رویه عملی محاکم مربوطه دارد می تواند در خصوص اثبات و یا عدم اثبات ابن جرم به موکل خود کمک نماید و با بررسی مدارک و مستنداتی که توسط موکل در اختیار او قرار داده می شود به طرح دعوی صحیح پرداخته و در جهت احقاق حقوق موکل خود عمل کند.

بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج یکی از وکلای متخصص در این حوزه به شمار می آید و بر قوانین مربوط به انتقال و فروش اموال منقول و غیر منقول تسلط کاملی دارد و براساس مهارتی که در طی سالیان وکالت حرفه ای خود در این زمینه کسب نموده موجب تسریع روند پرونده و دریافت نتیجه دلخواه به نفع موکل خود می شود.

بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج چه کسی است؟

نحوه رسیدگی به جرم فروش مال غیر

با توجه به کیفری بودن این جرائم لازم است که قبل از هر گونه اقدامی برای طرح دادخواست ابتدا به بهترین وکیل کیفری در کرج مراجعه کنید و طرح شکایت متن شکواییه را به ایشان بسپارید، سپس با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی نسبت به ثبت آن اقدام نمایید. بعداز گذشت چندروز و طی نمودن روند اداری مربوطه پرونده براساس مورد به کلانتری، اداره آگاهی و یا شعبه بازرپرسی دادسرای محل جهت رسیدگی ارجاع داده می شود.

در پیگیری این شکایت بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج جهت تسریع روند رسیدگی پرونده مدارک و مستندات لازم از قبیل اسناد و برگه های مربوط به معاملات، مدرک پرداخت وجه به متهم و دیگر دلایل قابل اثبات متعلق غیر بودن مال را جمع آوری کرده و ضمیمه پرونده کرده و به دادگاه ارائه می دهد.

10 تا از بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج را بشناسید!

توحید اکبری

توحید اکبری

توحید اکبری یکی از بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج هستند. ایشان پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری استان البرز اخذ نمودند و به صورت تخصصی در پیگیری پرونده های فروش مال غیر شروع به فعالیت کردند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاور حقوقی در زمینه های مختلف

آدرس: کرج، نظر آباد، خیابان مدرس، مجتمع اداری وتجاری، طبقه پنجم

رضا محققی

رضا محققی

رضا محققی را با 17 سال سابقه وکالت در پیگیری دعاوی حقوقی و کیفری در حوزه های مختلف می توان به عنوان یکی از بهترین و باتجریه ترین وکلای پایه یک در کرج معرفی کرد. ایشان پرونده های فروش مال غیر را نیز می پذیرند و با تسلطی که بر قوانین دارند از حقوق موکل خود به بهترین نحو ممکن دفاع می کنند.

 تخصص و مهارت:

 • 17 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، گوهردشت، 5 غربی، مجتمع سبزواری، طبقه 2، واحد 4

منوچهر سهرابی

منوچهر سهرابی

منوچهر سهرابی یکی ازبهترین وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشند. ایشان 18 سال سابقه وکالت در رسیدگی به دعاوی خانواده، کیفری، ملکی و فروش مال غیر را دارند. آقای سهرابی براساس تجربه و سابقه بالایی که دارند به عنوان یکی از بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج معرفی می شوند.

 تخصص و مهارت:

 • 18 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، حد فاصل میدان شهدا و میدان توحید، خیابان مهدیه(مظاهری)، روبروی پاساژ احمدی، پلاک ۷۴، طبقه۴، واحد ۷

میلاد بیک ویردیلو

میلاد بیک ویردیلو

میلاد بیک ویردیلو وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در کرج می باشند. ایشان 6 سال سابقه وکالت در رسیدگی و پیگیری دعاوی خانواده، ملکی، کیفری، امور ثبتی و فروش مال غیر را دارند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • عضو کمیسیون روابط عمومی کانون وکلا
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، جنب اداره پست، چند قدم به سمت میدان شهدا، برج امید، طبقه 6، واحد 601

فرشته شهبازی

فرشته شهبازی

فرشته شهبازی 10 سال سابقه وکالت در حوزه های مختلف حقوقی و کیفری را دارند. ایشان پرونده های فروش مال غیر را نیز می پذیرند و با استناد به قوانین از حقوق موکل خود در مراجع قضایی دفاع می کنند.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، برج ماندگار، طبقه 7، واحد 703

مهناز کمالی

مهناز کمالی

مهناز کمالی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در امور خانواده، طلاق، ملکی، قراردادها، شهرداری و غیره می باشند. ایشان در زمینه پیگیری دعاوی فروش مال غیر جزو وکلای با سابقه درخشان و متخصص محسوب می شوند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • ارائه مشاوره حقوقی به نهادهای دولتی و خصوصی

آدرس: کرج، میدان نبوت، بلوار ملاصدرا، جنب دادگاه حقوقی شماره 1، ساختمان معین، طبقه 2، واحد 6

پوریا مجیدیانی

پوریا مجیدیانی

پوریا مجیدیانی وکیل پایه یک و عضوکانون وکلای دادگستری در کرج می باشند. ایشان 3 سال سابقه وکالت در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده، ملکی، کیفری و فروش مال غیر را دارند.

تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، فردیس، جنب دادگستری فردیس

مجازات جرم فروش مال غیر

همانطور که پیشتر نیز گفتیم فروش مال غیر جزو جرائم کلاهبرداری محسوب می شود در نتیجه براساس اذعان بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج مجازات آن نیز همانند جرم کلاهبرداری می باشد. به استناد ماده 1 قانون تشدید مجازات مجرم فروش مال غیر علاوه بر رد اصل مال به صاحب آن حبس از 1 الی 7 سال و جزای نقدی برابر مالی که اخذ کرده خواهد بود.

البته ذکر این نکته نیز لازم است که براساس قانون کاهش مجازات حبس تعزیری که در سال 1399 به تصویب رسید مجازات جدید برای جرم فروش مال غیر کاهش حبس بوده و مدت زمان آن به 6 ماه الی 3 سال و نیم تقلیل یافته است.

مزایای در اختیار داشتن بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج

یکی از عمده ترین مسائلی که در سال های اخیر موجب شده تا افراد زیادی برای پیگیری آن به مراجع قضایی مراجعه کنند مربوط به پرونده های فروش مال غیر می باشد. بدیهی است افرادی که به عنوان شاکی و یا متهم درگیر این دعاوی می شوند به دلیل عدم آگاهی از قوانین حقوقی ممکن است قادر به دفاع از خود در این محاکم قضایی نباشند و حتی ممکن است به ناحق مجازات شوند و یا در جایگاه شاکی توانایی اثبات جرم با ارائه مدارک و اسناد را نداشته باشند. لذا در چنین شرایطی سپردن این دعاوی به بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج جهت رسیدگی و پیگیری در محاکم قضایی الزامی می باشد.

از مهم ترین مزیت های بهترین وکیل در کرج در رسیدگی پرونده های فروش مال غیر می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج در صورتی که وکالت شاکی را برعهده گرفته باشد در جلسات دادرسی در جهت دفاع از موکل خود شرکت کرده و دیگر نیاز به حضور شاکی نخواهد بود.
 • تسریع در روند و رسیدگی به پرونده فروش مال غیر توسط وکیل
 • در صورتی که فروش مال غیر توسط دلال انجام شده باشد وکیل می تواند جهت توقیف اموال دلال به صورت قانونی اقدام کند.
 • وکیل می تواند برای جبران ضرر و زیان وارد شده به موکل خود و محکومیت فرد کلاهبردار اقدام کند.
 • رضایت و یا عدم رضایت شاکی پرونده می تواند از طریق بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج در دادگاه اعلام شود و نیازی به حضور شاکی در دادگاه نخواهد بود.
مزایای در اختیار داشتن بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج

هزینه بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج

یکی از نگرانی های افرادی که به عنوان متهم و یا شاکی درگیر پرونده های فروش مال غیر در محاکم قضایی می شوند هزینه حق الوکاله بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج است. لذا این افراد به دلیل عدم آگاهی و اطلاعات لازم در این زمینه روند پرونده را در دادگاه خود بر عهده بگیرند که این امر نه تنها موجب می شود که در پرونده با شکست مواجه شوند بلکه از نظر مالی و زمانی نیز متضرر می گردند.

در حالت کلی شاکی و متهم این دعاوی باید توجه داشته باشند که وکیل فروش مال غیر دارای مهارت و تخصص لازم در حوزه این دعاوی بوده و به این خاطر می تواند در مدتی زمانی کوتاه پرونده را به نتیجه دلخواه برساند و از هر گونه آسیب و خسارت وارده نیز جلوگیری به عمل می آورد.

لذا توصیه می کنیم که نگرانی خود در مورد میزان حق الزحمه بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج را کنار بگذارید و روند پیگیری و رسیدگی پرونده را به این وکلا بسپارید زیرا هزینه حق الزحمه وکیل در این دعاوی بسیار کمتر از آسیب ها و خسارات احتمالی ناشی از جریان این پرونده توسط خود شخص خواهد بود.

در حالت کلی دستمزد وکیل فروش مال غیر به عوامل مختلفی از قبیل میزان تجربه وکیل، پیچیدگی پرونده و ارزش مال و غیره بستگی دارد که البته قابل ذکر است که حق الزحمه وکلای مختلف فعال در این حوزه نیز با هم فرق دارد.

 نکاتی که قبل از طرح شکایت فروش مال غیر باید بدانید

با توجه به آنچه که بهترین وکیل فروش مال غیر در این زمینه بیان می دارد در طرح شکایت از فروشنده مرتکب جرم بایستی به صورت دقیق عمل نمایید تا بتوانید به احقاق حقوق خود دست پیدا کنید لذا مهم ترین نکاتی که در این مورد باید به آن توجه داشته باشید به قرار ذیل است:

 • اگر خریدار مال در زمان خرید، مدارک و اسناد را مورد بررسی قرار نداده و یا این که از مالکیت فروشنده مطلع نباشد در زمان طرح شکایت نمی تواند به عنوان شاکی پرونده در دادگاه حاضر شود و حتی ممکن است مورد ظن اتهام نیز قرار گیرد.
 • باتوجه به این که در حکم دادگاه میزان اموال پرداختی نیز به صورت دقیق قید خواهد شد از این رو توصیه می کنیم در شکواییه میزان و یا ارزش مال پرداختی به مجرم را اعلام نمایید.
 • بعد از این که پرونده به دادگاه کیفری جهت صدور کیفر خواست ارجاع داده شد حتما برای ثبت دادخواست حقوقی مطالبه خسارت در همان شعبه اقدام نمایید. با این کار می توانید خسارت تاخیر مبالغ پرداختی که توسط دادگاه تعیین می شود را نیز از مجرم دریافت کنید.
 • اگر در زمان انتقال و یا فروش مال جرائم دیگری مانند جعل سند نیز انجام شده، آن را نیز به صورت دقیق در متن شکواییه قید نمایید.
 • اگر در زمان فروش مال افراد دیگری نیز با مجرم همکاری داشته اند حتما در متن شکواییه به آن اشاره کنید زیرا این افراد با توجه به این که همدست مجرم هستند می توانند در دادگاه بر علیه شما شهادت دهند. ولیکن در صورتی که نام آن ها به عنوان متهم در پرونده ذکر شود با توجه به این که متهمین نمی توانند به نفع همدیگر شهادت دهند از هر گونه سواستفاده و تبانی آنان بر علیه خود جلوگیری خواهید کرد.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل فروش مال غیر در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید. در صورتی که به دنبال بهترین وکیل جرائم علیه امنیت کشور در کرج هستید کلیک کنید.

مجازات فروش مال غیر جیست؟

بر مبنای قانون، مجازات فروش مال غیر یک تا 7 سال حبس به اضافه رد مال و جریمه دولتی است. البته ارکان وقوع جرم و شرایط آن را بصورت کامل در متن شرح داده ایم.

آیا فروش مال غیر به صورت مشاع جرم است؟

فروش هرگونه مال متعلق به غیر بدون رضایت وی، جرم است ولی در این خصوص برخی از قضات نظر متفاوتی دارند.

مرور زمان جرم انتقال مال غیر چقدر است؟

به موجب قانون مجازات اسلامی، مرور زمان جرم انتقال مال غیر اگر مبلغ بالای یکصد میلیون تومان باشد 10 سال است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا