حقوقی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان ⭐【آپدیت 1401】

در این مقاله قصد داریم 10 تا از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان را به شما معرفی کنیم؛ اصفهان از لحاظ گسترش وسعت جغرافیایی و تراکم جمعیت جزو شهرهای بزرگ ایران به شمار می آید. ممکن است برای افراد ساکن در این شهر، مشکلات حقوقی بسیار زیادی ایجاد شود و به همین دلیل ساکنین اصفهان به دنبال یک موسسه حقوقی معتبر در اطراف خود باشند. موسسه های حقوقی معتبری که با سابقه درخشان خود و همچنین حضور وکلای حرفه ای، می توانند بهترین راه کارها را به موکلین خود ارائه دهند. اگر شما نیز به دنبال یافتن بهترین موسسه حقوقی در اصفهان هستید، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

موسسه حقوقی چیست؟

موسسه حقوقی، یکی از زیر مجموعه های موسسات غیر تجاری است که توسط چندین وکیل مجرب و یا بازنشسته برای انجام فعالیت های حقوقی با جنبه های علمی تاسیس شده است. موسسات حقوقی رابط بین وکیل و موکل هستند و در زمینه وکالت پرونده های موکلین، کارشناسان حقوق و یا وکلای دادگستری در این موسسات فعالیت می کنند.

یک موسسه حقوقی برای ثبت رسمی به دو نفر که دارای مدرک حقوق و یا وکیل دادگستری می باشند و بیش از 10 سال از سابقه وکالت آن ها می گذرد، نیازمند است. برای ثبت موفق یک موسسه حقوقی نیاز به مجوز از قوه قضاییه الزامی است، این مجوز همان پروانه وکالت است که در طول مدت فعالیت قید شده، مجوز فعالیت موسسه حقوقی به شمار می آید و در پایان مهلت اعتبار نیاز به تمدید در مراجع ذی صلاح را دارد.

موسسه حقوقی چیست؟

کار بهترین موسسه حقوقی در اصفهان چیست؟

وسعت فعالیت وکلای قوه قضاییه در موسسات قضایی به حدی است که مهم ترین پرونده های حقوقی و قضایی به آن ها سپرده می شوند. این وکلا با تبحر و تجربیات کسب کرده در مدت زمان وکالتشان و بهره مندی از امکانات به روز می توانند در احقاق حقوق موکلین خود تلاش کنند. از جمله وظایف بهترین موسسه حقوقی در اصفهان که می توان به آن ها اشاره داشتبه شرح ذیل می باشد:

مشاور خانواده: یکی از اساسی ترین وظایف وکلای موسسات حقوقی، ارائه مشاوره صحیح در امور خانواده است. مشاوره اعضای خانواده در زمانی که گرفتار بحران عاطفی شده و در ادامه این تنش ها، دچار تصمیمات ناگهانی و عجولانه می شوند، می تواند در ثبات این بنیان اصلی اجتماع موثر واقع شوند. حوزه فعالیت وکیل خانواده بسیار گسترده و در جهت ثبات خانواده امری است حیاتی. حوزه های اصلی فعالیت وکیل خانواده که در این جا اشاره ای کوتاه به آن ها می کنیم عبارتند از:

 • فسخ نکاح
 • طلاق
 • طلاق توافقی
 • طلاق خلع و مبارات
 • استرداد جهیزیه
 • فرزند خواندگی
 • مهریه
 • حضانت فرزندان
 • نفقه زن و فرزند

وصول مطالبات: برخی از روابط مالی بین افراد، به صورت کتبی مدیریت می شود و در برخی تنها به صورت شفاهی و براساس شناخت و یا معاملات قبلی انجام می شود. وکیل چک و سفته، وکیلی است که در حوزه مطالبات و وصول بدهی های پرداخت نشده تخصص ویژه داشته و در اصطلاح وکیل مطالبات نامیده می شود.

مشاوره کیفری: در انواع شکایت های کیفری که امری تخصصی است، نوشتن شکوائیه کیفری شیوه ای خاص ندارد و مانند دعاوی حقوقی نیاز به ثبت در فرمی خاص نیست اما بهتر است این نوع شکایت نامه توسط وکیل حرفه ای تنظیم شود. انتخاب وکلای باتجربه در انواع شکایت کیفری می تواند به یافتن راهکارهای قانونی و برائت موکل از اتهام نسبت داده شده ختم شوند.

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان را بشناسید!

موسسه حقوقی آریا منش

موسسه حقوقی آریا منش

موسسه حقوقی آریا منش، یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار می رود؛ این موسسه ارائه دهنده برترین خدمات حقوقی از جمله: تنظیم انواع قرارداد، داوری، ثبت شرکت ها، امور حقوقی ویژه اشخاص حقیقی و حقوقی و درخواست وکیل در این گونه دعاوی می باشد که در هدف کمک به اشخاص در جهت موفقیت در حل مسائل حقوقی شان گامی موثر برمی دارد.

آدرس: اصفهان، خیابان نیکبخت، جنب دادگستری، موسسه حقوقی آریا منش

شماره تماس: 09134804471

موسسه حقوقی بین المللی سما

موسسه حقوقی بین المللی سما

موسسه حقوقی بین المللی سما، با بیش از 15 سال تجربه و سابقه درخشان در زمینه اقدامات اولیه ثبت شرکت ها، تغییرات و ثبت علائم تجاری آن ها، ثبت طرح های صنعتی، اختراعات و برندهای تجاری و همچنین مراحل اخذ کارت بازرگانی و اقدامات پس از ثبت، توانسته خدمات نوینی را به اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه دهد و جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار رود.

آدرس: اصفهان، میدان خواجو، خیابان چهارباغ خواجو، روبروی بانک ملی، مجتمع اکسین، طبقه سوم، واحد 5

شماره تماس: 03132655555

موسسه حقوقی و داوری سفیر عدالت

موسسه حقوقی و داوری سفیر عدالت

موسسه حقوقی و داوری سفیر عدالت با داشتن وکلای حرفه ای در محیطی دوستانه، به صورت حضوری و غیر حضوری و حتی مجازی، برای مراجعین خود محیطی امن فراهم کرده تا با پاسخگویی به سوالات حقوقی در تمامی دعاوی حقوقی، خانواده، شکایت کیفری، معاملات و قراردادها، یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار آید.

آدرس: اصفهان، شیخ مفید، حد فاصل کوچه 18و 20، جنب داروخانه فریدزادگان

شماره تماس: 09137162896

موسسه حقوقی منتخب

موسسه حقوقی منتخب

موسسه حقوقی منتخب، با به کارگیری گروهی قدرتمند متشکل از وکلای پایه یک دادگستری، قضات و اساتید دانشگاه و همچنین حضور کارشناسان اداره ثبت و حسابرسان مالی، ارائه دهنده بهترین و به روز ترین خدمات مشاوره ای است و توانسته رضایت موکلین را جلب کندو نام خود را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به ثبت برساند.

آدرس: اصفهان، خیابان سعادت آباد، چهار راه شیخ صدوق، جنب بانک کشاورزی، ساختمان 110، طبقه سوم

شماره تماس: 09199512193

موسسه حقوقی حامی عدالت

موسسه حقوقی حامی عدالت

موسسه حقوقی حامی عدالت، با سال ها سابقه درخشان، دارای مجوز رسمی و فعالیت حرفه ای، جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار می آید. مشاوره تخصصی با وکلای حرفه ای و با حق الوکاله مناسب و اقساطی تنها گوشه ای از فعالیت حرفه ای این موسسه حقوقی می باشد که در راستای اهداف موکلین خود قدم برمی دارد.

آدرس: اصفهان، خیابان بزرگمهر، ابتدای هشت بهشت غربی، ساختمان فدک، طبقه همکف

شماره تماس: 03191010361

موسسه حقوقی سایا

موسسه حقوقی سایا

موسسه حقوقی سایا، با اهداف بلندمدت و با حضور وکلای با سابقه در صدد یافتن بهترین راه حل برای مشکلات و رفع نیازهای موکلین خود در داخل کشور و یا به صورت بین المللی تاسیس شده است و به عنوان یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار آید.

آدرس: اصفهان، بلوار کاوه، حدفاصل چهار راه 25 آبان و میدان شهدا، بین کوچه2و 4، مجتمع تابان

شماره تماس: 09139071664

موسسه حقوقی رهاورد دانش و تجربه

موسسه حقوقی رهاورد دانش و تجربه

موسسه حقوقی رهاورد دانش و تجربه، اولین و بزرگترین شرکت با گردآوری بهترین وکلا و با اتکا به سال ها تجربه درخشان در امر وکالت توانسته پرونده های محول شده در زمینه های مالی و مالیاتی را به سرانجام دلخواه برساند و جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار آید.

آدرس: اصفهان، سیچان، خیابان توحید، خیابان شریعتی

شماره تماس: 09131854459

موسسه حقوقی راه صادق

موسسه حقوقی راه صادق

موسسه حقوقی راه صادق، به شماره ثبت 4020، جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار می آید که با سال ها تجربه و ارائه بهترین خدمات مفتخر به ارائه خدمت به هم میهنان خود می باشد. پیگیری مواردی چون اجرای احکام خانواده، خرید مزایده های دادگستری در اصفهان و پیگیری موارد حقوقی تنها گوشه ای از فعالیت های حرفه ای و درخشان این موسسه حقوقی است.

آدرس: اصفهان، خیابان آمادگاه، نبش کوچه 15( نجفی )، طبقه فوقانی فروشگاه پرآرا

شماره تماس: 09372020428

موسسه حقوقی سپهرعدالت گستر پارسایان

موسسه حقوقی سپهرعدالت گستر پارسایان

موسسه حقوقی سپهرعدالت گستر پارسایان، با هدف ارتقای سلامت حقوق و رعایت حقوق موکلین و مراجعین خود توانسته با کادری مجرب و حرفه ای در تمامی زمینه های حقوقی و کیفری و بین المللی بهترین خدمات را ارائه دهد و همچنین جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به شمار می آید.

آدرس: اصفهان، خیابان ارتش، نبش کوچه 47، ساختمان محمدی، طبقه اول

شماره تماس: 03136242300

موسسه حقوقی سروش دادپویه کرامت

موسسه حقوقی سروش دادپویه کرامت

موسسه حقوقی سروش دادپویه کرامت، دارای دو شعبه فعال در قم و اصفهان، با کسب رتبه اول در عناوین بهترین وکیل در اصفهان و وکیل خبره در اصفهان توانسته نام خود را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در اصفهان به ثبت برساند.

آدرس: اصفهان، خیابان هشت بهشت غربی، چهار راه گلزار، خیابان گلزار

شماره تماس: 09133604594

داوری حقوقی چیست؟

یکی از بهترین راه کارهای برطرف شدن اختلاف میان افراد در حین انجام قراردادهای کاری و یا اجرای مفاد آن، مراجعه به داوری حقوقی است. طرفین قرارداد، در زمان بروز مشکل و ناتوانی در حل آن، قبل از هر اقدام حقوقی و مراجعه به دادگاه و مطرح کردن مشکل در محاکم قضایی، بهتر است موضوع اختلاف خود را با بهترین داور حقوقی که غالبا بهترین وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان است و در متن قرارداد از قبل مشخص شده است، مطرح کرده و از مشاوره او بهره بگیرند و در واقع حرف او را ملاک عمل خود قرار دهند.

در قوانین کشور ما و در مواد 454 تا 501 قانون آیین دادرسی مدنی و در باب هفتم به بحث تعیین داور در قراردادهای کاری و تجاری پرداخته شده است. داور شخصی حقیقی است که طرفین قرارداد به وی اعتماد کامل داشته و او فردی امین است که به عنوان داور ما بین طرفین قرارداد انتخاب می شود و در متن قرارداد کاری به آن داور اشاره واضح شده و حرف و نظر وی ملاک رفتار طرفین قرارداد است. گاهی طرفین قرارداد، از طریق شرکت ها و یا موسسات حقوقی شخصی را به عنوان داور تعیین کرده و پیگیری حل مشکل را به وی واگذار می کنند.

داوری حقوقی چیست؟

انواع داوری در بهترین موسسه حقوقی در اصفهان

از آن جایی که داوری میان افراد کاری پیچیده و در بیشتر مواقع در پرونده های مهم استفاده می شود حضور جمعی از وکلای حرفه ای به روند صحیح پیگیری پرونده موکلین کمک شایانی می کند و در صورت کلی داوری حقوقی به دو نوع کلی تقسیم می شود که عبارتند از:

 • داوری اختیاری:

در هنگام عقد قرارداد و در لابه لای بندها و تبصره های ذکر شده در آن، طرفین می توانند به این نکته مهم اشاره کنند که در صورت بروز اختلاف، آن را از طریق داوران منتخب که در قرارداد به آن ها اشاره می کنند حل نماییم و یا این که ضمن یک توافق نامه داوری یا قراردادی جداگانه اختلاف خود را از طریق داور حل کنند. بهتر است تعداد داوران انتخابی سه نفر باشد تا در زمان داوری و در تصمیم گیری ها مشکلی رخ ندهد.

در این زمان که به صورت اختیاری داور تعیین می شود، مشخصات داوران، تعداد آن ها، حقیقی و یا حقوقی ( شرکت های حقوقی) بودن و وظیفه تعیین شده برای هر یک از داوران به وضوح ذکر می گردد.

 • داوری اجباری:

در برخی موارد دادگاه، حل یک مسئله را با توجه به شرایط موجود در پرونده از طریق داوری به مصلحت می بیند و موضوع را برای حل اختلاف به داور ارجاع می دهد به این مورد داوری اجباری اطلاق می شود.

در این نوع داوری طرفین دعوا هیچ نقشی در انتخاب داور نداشته و این نوع داوری را قانون گذار مشخص می کند. در این نوع داوری طرفین دعوا می توانند قاضی رسیدگی به پرونده را خودشان انتخاب کنند و در نتیجه رای دادگاه را بهتر و راحت تر می پذیرند هر چند که این رای به نفع یکی و ضرر دیگری باشد.

کلام آخر

بر اساس ضوابط مشخص شده، فقط وکلا می توانند نسبت به ثبت موسسه داوری اقدام کنند؛ موسسه داوری یک موسسه حقوقی غیر تجاری برای ارائه مشاوره و وکالت به متقاضیان است. بهترین وکلا در بهترین موسسه حقوقی در اصفهان با قبول وکالت پرونده های موکلین، ارائه دهنده بهترین راه کارها به شما عزیران می باشند.

اگر شما ساکن کلان شهر تهران هستید و به دنبال یافتن بهترین موسسه حقوقی در این شهر می باشید، می توانید به مقاله بهترین موسسه حقوقی در تهران مراجعه کرده و از مطالب آن بهره لازم را ببرید. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید بسیار متشکریم؛ در صورت داشتن هر گونه انتقاد یا پیشنهاد می توانید از طریق سایت وکیل چی با ما در تماس باشید.

مرجع ثبت موسسه داوری کجا است؟

این نوع موسسات غیر تجاری محسوب شده و در حال حاضر ثبت شرکت های غیر تجاری زیر نظر ادره ثبت انجام می شود.

آیا برای ثبت موسسه حقوقی، پروانه وکالت لازم است؟

بله، یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت موسسه حقوقی، ارائه پروانه وکالت است.

موضوع فعالیت موسسات حقوقی چیست؟

موضوع فعالیت موسسات حقوقی شامل امور حقوقی، کیفری، خانواده و مشاوره می باشد.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا