وکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله سعی ما بر این است که بتوانیم اطلاعات مفیدی را در اختیار کسانی که درگیر اختلافات ملکی و اراضی هستند، قرار دهیم. یافتن یک وکیل ملکی خبره و باتجربه برای دفاع و تحقق عدالت، نیازمند تحقیق و حساسیت انتخابی است و نباید به راحتی پرونده را به هر وکیلی سپرد. ما سعی کرده ایم که برای ساکنین شهر رشت، 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت را معرفی کنیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شود. همچنین نکاتی را درباره حق الوکاله وکیل ملکی و چگونگی تغییر کاربری زمین های زراعی ذکر کرده ایم؛ با ما همراه باشید.

بهترین وکیل ملکی در رشت کیست؟

بهترین وکیل ملکی در رشت، از جمله وکلایی است که با داشتن پروانه وکالت از قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری، در کنار تمامی تخصص های خود به طور ویژه به اخذ و رسیدگی پرونده های دعاوی ملکی می پردازد. وکیل ملکی در واقع در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول، مثل ملک، تخصص دارد. این پرونده ها از حساسیت و پیچیدگی بالایی برخوردارند و بدون حضور یک وکیل حرفه ای، پیروزی در آن ها بسیار سخت است.

همان طور که می دانیم، استان گیلان منطقه ای طبیعی و دارای زمین های زراعی و مسکونی زیادی است. بسیاری از افراد نیز از سراسر کشور، تصمیم به سرمایه گذاری در این شهر می گیرند. در نتیجه احتمال بروز اختلاف و کلاه برداری در این حوزه بالا می باشد. بهترین وکیل ملکی در رشت با تجربه و علمی که دارد می تواند به پرونده مورد نظر از زوایای مختلف اشراف کامل داشته باشد و با توجه به جزئیات، موکل خود را راهنمایی کند. پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی با وکیل حرفه ای و متناسب با پرونده خود به بهترین موسسه حقوقی در رشت مراجعه کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

بهترین وکیل ملکی در رشت کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در رشت

بهترین وکیل رشت برای جلب اعتماد موکلین خود و پیروزی در دادگاه، لازم است ویژگی های مثبتی داشته باشد. این ویژگی ها به شرح زیر می باشند:

 • داشتن اطلاعات و علم کافی در مورد انواع دعاوی ملکی و قوانین حاکم بر آن
 • آگاهی کامل از نحوه روند دادگاه و پیچیدگی های موجود در مسیر
 • بهترین وکیل ملکی در رشت باید در رزومه خود تجربه پرونده هایی با نتایج مثبت در حوزه دعاوی ملکی داشته باشد.
 • پرهیز از افشای اسرار موکل و عدم سو استفاده از او برای منافع مالی خود

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

تخصص دعاوی ملکی وحقوقی : ۱- اثبات مالکیت ، خلع ید ، تخلیه ، اجرت المثل ایام تصرف ، الزام به تنظیم سند رسمی ، الزام به اخذ پایان کار ،اخذ صورتمجلس تفکیکی ، تقسیم ماترک و الزام به فروش مال مشاعی ، مطالبه سهم الارث ،تخلیه املاک تجاری ومسکونی ، اثبات مالکیت بطرفیت ادارات وسازمان ها ازجمله اثبات مالکیت اراضی غیرملی ومنابع طبیعی وتعدیل وافزایش اجاره بها ملک تجاری .و.کالتایرانیان خارج ازکشور و…
۲- مطالبه اسنادتجاری چک ، سفته و رسیدعادی کتبی ،اثبات صلح سرقفلی ، مطالبه اجاره معوقه ، اعلام بطلان معامله وبطلان فروشنامه ، رجوع ازهبه ، بطلان صلح نامه عادی ، ابطال وکالت نامه ، فسخ قرارداد وتایید فسخ معامله وقراردادهای خصوصی فیمابین اشخاص حقیقی و حقوقی ،ابطال رای داور وموسسات داوری ، اعتراض به رای کمیسیونهای ماده ۱۰۰ شهرداری ها و سایر سازمانها واعتراض به برگ تشخیص ادارات منابع طبیعی واثبات مالکیت وابطال سند ، اصلاح سند ،رفع تصرف ،ممانعت ازحق ومزاحمت ملکی ( دعاوی ثلاثه ) .و…
۳-قبول پرونده ها ودعاوی کیفری : جرایم قتل ، کلاهبرداری ، فروش مال غیر ، انتقال مال غیر ،انتقال منافع مال غیر ( اجاره مال غیر ) ،خیانت درامانت اموال واسناد تجاری ، جعل واستفاده ازسند مجعول عادی ورسمی ، اختلاس ،ارتشاء و رباخواری ، رابطه نامشروع ، مواد مخدر ، شرب خمر ( نگهداری ومصرف مشروبات الکلی وموادمخدر ) ، اتهام اخذ رشوه تو سط کارمندان دولتی ویا اشخاص نظامی ، اتهامات جرایم سیاسی وامنیتی ، تصرف عدوانی و …
جناب آقای محمدحسن فعال دارای سوابق ذیل نیز می باشد :
18 سال سابقه وکالت ، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ازدانشگاه گیلان ، بازرس هیات مدیره دوره سوم مرکزوکلا قوه قضائیه استان گیلان ، عضو کمیسون های بازرسی ، معاضدت ووکالت تسخیری ، فرهنگی ادوارمختلف مرکزوکلا استان گیلان ومشاورحقوقی شرکتها وگروه صنعتی پارس خزر ، …

تخصص و مهارت:

 • قبول وکالت دعاوی خانواده
 • دیوانعالی کشور
 • دیوان عدالت ادرای
 • جرایم پزشکی
 • جرایم رایانه ای و فضای مجازی مربوط به پلیس فتا و جرایم سایبری

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

حسین خوشنودزرگر

حسین خوشنودزرگر

حسین خوشنودزرگر وکیل پایه یک دادگستری رشت. عضو کانون وکلای دادگستری گیلان و با بیش از ۲۶ سال سابقه فعالیت حقوقی ایشان قاضی سابق دادگستری میباشند.
ایشان دارای سوابق درخشان در هردو کسوت قضاوت و وکالت بوده و با توجه به اینکه سالها ریاست شعب حقوقی در محاکم دادگستری را برعهده داشته اند تخصص ویژه ای در دعاوی ملکی و حقوقی اعم از اثبات مالکیت؛  اثبات وقوع عقد بیع؛ الزام به تنظیم سند رسمی؛ تقسیم ترکه و ارث؛ رفع تصرف؛ اجرت المثل ایام تصرف؛ الزام به تحویل مبیع،ابطال سند رسمی؛ خلع ید؛ وصول مطالبات اسناد تجاری؛ چک؛ سفته؛ تخلیه اماکن مسکونی و تجاری؛ دعاوی روابط موجر و مستاجر؛ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی، ابطال مبایعه نامه و فسخ قرارداد، اعتراض به برگ تشخیص اراضی منابع طبیعی، دعاوی مربوط به مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان، دعاوی در  صلاحیت مراجع داوری و ابطال آن؛ اختلافات قرادادی و الزام متعهد آن و کلیه دعاوی حقوقی خانواده اعم از طلاق ،نفقه ،مهریه و همچنین دعاوی ثبتی داشته و علاوه بر آن در زمینه دعاوی کیفری با اهمیت بالا همچون قتل. ادم ربایی. کلاهبرداری. جعل و استفاده از سند مجعول،انتقال مال غیر و امثال آن دارای تجربه بالا و پرونده های متعدد موفق می باشند.

ساعات کار دفتر: ۵ لغایت ۸ عصر

آدرس دفتر: رشت؛  خیابان معلم.بعد از میدان مادر. ابتدای فاز دو. عمارت دنیا(بالای فروشگاه موسیقی ماهور) طبقه اول واحد ۲

شماره های تماس:

۰۹۱۱۳۳۲۶۷۰۶

۰۹۱۲۸۸۹۳۵۵۰

محمد مهدی ترحمی

محمد مهدی ترحمی

وکیل پایه یک دادگستری
وکیل بانک شهر و شرکت‌های خصوصی
با انتشار دهها مقاله ، مصاحبه و یاداشت در پایگاه های خبری رسمی کشور
عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان گیلان

آقای محمد مهدی ترحمی ، طی سالهای فعالیت خود، با کسب نتایج قابل قبول ، موفق به جلب اعتماد شهروندان شد و تعیین حق الوکاله منصفانه نیز ، موجب رضایتمندی حداکثری از این وکیل دادگستری گردیده ، بدین جهت که مراجعه شهروندان و شرکت ها جهت مشاوره و سپردن پرونده‌های خود به ایشان در شهرهای استان گیلان ، در مقایسه با سایر وکلا ، افزایش چشمگیری يافته، لذا وی از جمله وکلای حرفه ای و شناخته شده در شهرهای استان گیلان، به ویژه در شهرهای ماسال، فومن، صومعه سرا ، رشت و خمام می باشد و آنچه ‌در این زمینه بیش از پیش شایان توجه است، اینکه نامبرده در چارچوب مقررات و با تلاش خود ، موفق به احقاق حقوق مردم اعم از مالی ، جانی ، حیثیتی  گردیده است و به نظر می‌رسد با توجه به تجربه سالهای اخیر این وکیل دادگستری، میتوان بسیاری از مشکلات حقوقی شهروندان و خلأهای قانونی مربوط به برخی پروندها را تا حد زیادی رفع نمود.
این عضو کانون وکلای دادگستری بیان داشته ، معتقدم به موازات اعتماد مردم و تحقق اجرای عدالت ، از نظر بنده و بسیاری از وکلای دادگستری، ارائه خدمات صادقانه از اولویت هایی است که سرلوحه کارمان قرار گرفته و سعی کردیم از این امر مهم غافل نشویم .‌

تخصص و مهارت:
ارث و تقسیم و فروش آن امور اراضی و منابع طبیعی ، فسخ و ابطال معاملات و قرارداد و اسناد رسمی و تحویل و تنظیم سند رسمی املاک و خسارات مربوط به آن ، داوری و ابطال رای داور و اختلافات قراردادی، تخلیه ملک استیجاری ، مطالبات چک و سفته ، تصادفات و خسارات مربوطه ، دعاوی دیوان عدالت اداری و اداره کار ، وکالت در دعاوی خانواده از جمله طلاق، نفقه، مهریه، جهیزیه ، همچنین جرایم اینترنتی جعل و کلاهبرداری رایانه ای ، دعاوی کیفری جعل، خیانت در امانت، آدم ربایی ، سرقت،کلاهبرداری و انتقال مال غیر ، ورود به عنف ، تخریب ، ضرب و جرح و انواع قتل ، مواد مخدر ، تجاوز به عنف و روابط نامشروع و جرایم امنیتی ، سیاسی ، رباخواری ، رشوه ، اختلاس و حضور در پرونده های حقوقی و کیفری در شعب اجرای احکام

شماره تماس: 09111302927

آدرس: رشت ، خیابان معلم، جنب شهرداری منطقه یک ، با هماهنگی قبلی

خانم ترانه قادری

خانم ترانه قادری

خانم ترانه قادری وکیل پایه یک دادگستری، با بیش از 12 سال سابقه کار در حوزه وکالت و مشاوره حقوقی، عضو کانون وکلای گیلان به شماره پروانه ۷۷۰، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی و یکی از بهترین وکلای رشت در وکالت انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … هستند.
ایشان با بررسی و پیگیری پرونده های موکلین به صورت مستمر، موفقیت 90 درصدی در پرونده ها را کسب نموده اند و یکی از ویژگی های شخصیتی ایشان در وکالت پرونده ها، این است که تا زمان صدور حکم قطعی دادگاه، به جمع آوری ادله و اسناد محکمه پسند می پردازند تا جهت کسب نتیجه عالی، دفاعیه قوی و موثری ارائه کنند.

برخی سوابق کاری ایشان:

 • عضو کمیته حقوقی شورای مرکزی حزب کارگزاران فعال اجتماعی
 • عضو اسبق کمیسیون معاضدت کانون وکلای دادگستری گیلان
 • مشاور حقوقی بانکها
 • تخصص های ایشان در زمینه:
 • دعاوی ملکی (اثبات مالکیت، خلع ید، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ پایان کار و صورت مجلس تفکیکی و غیره)
 • دعاوی کیفری (کلاهبرداری، قتل، انتقال مال غیره خیانت در امانت، افتراء، توهین، ضرب و جرح و غیره)
 • دعاوی تجاری( ثبت شرکتهای تجاری، قراردادهای مالی و غیره)
 • دعاوی خانواده (مهریه، نفقه، طلاق، تمکین و غیره)
 • مطالبه اسناد تجاری( چک، سفته، رسید دعاوی و غیره)

آدرس دفتر: رشت، حاجی آباد، روبروی پارکینگ بزرگ خیابان سپهدار، ساختمان داماش

قبل از انجام هر پرداختی، از مشاوره تلفنی رایگان خانم ترانه قادری (همه روزه از ساعت 9 الی 21) بهره مند شوید.

شماره تماس09114609039

خانم متین ازدو

خانوم متین ازدو

خانم متین ازدو وکیل پایه یک دادگستری، با بیش از 8 سال سابقه کار در حوزه وکالت و مشاوره حقوقی، عضو کانون وکلای گیلان به شماره پروانه 978، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا و یکی از بهترین وکلای رشت در وکالت انواع دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده، ملکی و … هستند.
ایشان با بررسی و پیگیری پرونده های موکلین به صورت مستمر، موفقیت 90 درصدی در پرونده ها را کسب نموده اند و یکی از ویژگی های شخصیتی ایشان در وکالت پرونده ها، این است که تا زمان صدور حکم قطعی دادگاه، به جمع آوری ادله و اسناد محکمه پسند می پردازند تا جهت کسب نتیجه عالی، دفاعیه قوی و موثری ارائه کنند

سوابق شغلی:

•مشاور حقوقی بانک ها
•مشاور حقوقی شرکت های خصوصی و دولتی

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه امور حقوقی و کیفری
 • وکالت و مشاوره در دعاوی شرکت های تجاری داخلی و خارجی و تنظیم قراردادهای تجاری و بازرگانی و مطالبه اسناد تجاری(چک،سفته،رسید دعاوی و غیره)
 • وکالت در دعاوی خانواده شامل طلاق، مطالبه مهریه، نفقه، حضانت
 • وکالت در دعاوی کیفری اعم از کلاهبرداری، اختلاس، ارتشاء، مواد مخدر، سرقت، قتل، پولشویی، قاچاق کالا و ارز، جرائم رایانه ای، جعل اسناد و مشروبات الکلی
 • داوری در دعاوی ملکی و اختلافات قراردادی بین اشخاص حقیقی و نیز شرکت های تجاری و همچنین نظر به وجود داوری به عنوان یکی از مراجع رسیدگی کننده در زمینه حل و فصل اختلافات و ایجاد صلح و سازش فی مابین اشخاص در اختلافات ملکی و قراردادی و در جرائم قابل گذشت خواه در دادگاه طرح شده یا نشده و در هر مرحله ای از رسیدگی که باشد.
 • وکالت در دعاوی ملکی اعم از سرقفلی، ارث، دعاوی شهرداری و کمیسیون ماده صد شهرداری، تخلیه ملک تجاری و مسکونی، الزام به تنظیم سند، خلع ید، فسخ و ابطال قرارداد، اختلافات پیمانکاری، مشارکت در ساخت و دعاوی علیه دولت و نهادهای دولتی

آدرس: رشت، حاجی آباد، روبروی پارکینگ بزرگ خیابان سپهدار، ساختمان داماش

قبل از انجام هر پرداختی، از مشاوره تلفنی رایگان خانم متین ازدو(همه روزه از ساعت 9 الی 21) بهره مند شوید.

شماره تماس: 09901201700

آقای صدرا مهربخش

آقای صدرا مهربخش وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی ، مدرس دانشگاه و قاضی سابق دادگستری می‌باشد.
در رزومه علمی، علاوه بر تحصیل در رشته فقه و اصول، تحصیلات دانشگاهی در مقطع دکتری در رشته فقه و حقوق جزا در دانشگاه خوار‌زمی تهران داشته و از سال ۱۳۹۰ تاکنون به عنوان مدرس در دانشکده حقوق دانشگاه‌های مختلف کشور به امر تدریس دروس اصلی رشته حقوق برای دانشجویان این رشته اشتغال دارند.

 • با کسب رتبه اول کارآموزی قضاوت در دوره ۸۱ فعالیت قضایی خود را آغاز و
  قضاوت در دادگاه‌ حقوقی رشت،
  قضاوت در دادگاه حقوقی بندر انزلی،
  قضاوت در دادگاه کیفری۲ رشت،
  قضاوت در دادگاه خانواده رشت،
  قضاوت در دادسرای عمومی و انقلاب قم
  را در کارنامه کاری خود رقم زده و همچنین فعالیت به عنوان قاضی اجرای احکام مدنی دادگستری رشت نیز بخشی از دوران خدمت درخشان ایشان می‌باشد.
 • تدریس در دانشگاه دولتی حضرت معصومه قم،
  تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت،
  تدریس در دانشگاه‌ غیرانتفاعی کوشیار، تدریس در دانشگاه غیرانتفاعی راهبرد شمال، و تدریس در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی رشت و آموزش نسل حقوقی از افتخارات ایشان می‌باشد.
 • با توجه به سابقه قضایی و تسلط ویژه بر قوانین مرتبط، حوزه تخصصی فعالیت ایشان در عرصه وکالت، دعاوی ملکی، تجاری و کیفری(جرایم مالی و اقتصادی) می‌باشد.

آدرس: گیلان رشت گلباغ نماز برج تندیس طبقه۲ واحد۸

شماره تماس: 09937575388

اینستاگرام: sadra.mehrbakhsh

تغییر کاربری اراضی و زمین های زراعی

یکی از مواردی که بهترین وکیل ملکی در رشت با موضوعات مربوط به آن مواجه می شود، بحث تغییرات اراضی می باشد. شمال کشور، به خصوص استان گیلان، با توجه به منابع طبیعی فراوان آن، غالبا با افزایش روز افزون قیمت املاک و اراضی درگیر می باشد و بسیاری از افراد قصد می کنند با توجه به افزایش تقاضایی که برای خرید املاک مسکونی و اراضی جهت ساخت ویلا وجود دارد، زمین های کشاورزی خود را به مسکونی تغییر کاربری دهند.

انجام چنین اموری ممکن است با مخالفت سازمان حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی مواجه شود. بهترین وکیل ملکی در رشت می تواند تمام این امور را در دست بگیرد و برای تغییر کاربری اقدام نماید. قانون گذار نیز برای حفظ منابع طبیعی سعی می کند قوانین سختی را برای آن لحاظ کند. اگر شخصی بدون داشتن مجوز، زمین خود را از نوع کشاورزی به مسکونی تغییر دهد، مجرم شناخته شده و در قانون، مورد مجازات قرار می گیرد.

برای تغییر کاربری اراضی زراعی، اولین قدم مراجعه به دبیرخانه کمیسیون تغییر کاربری اراضی زراعی در جهاد کشاورزی استان گیلان می باشد. شخص متقاضی باید با ارائه مدارکی که نشان از مالکیت فرد دارد، مراحل آن را آغاز کند. دادخواست مورد نظر برای بررسی در کمیسیون مطرح می شود و با تشکیل جلسه بین اعضای کمیسیون در مورد آن تصمیم گیری لازم اتخاذ می گردد.

برای ارائه مجوز تغییر کاربری، فرد مالک باید 80 درصد قیمت زمین را به نرخ روز به عنوان مالیات به خزانه کشور واریز کند. البته متراژ ساخت در مالیات تاثیرگذار است. برای احداث منزل مسکونی تا متراژ 500 متر و برای ساخت سوله و سازه های صنعتی و واحدهای تولیدی بدون سقف مالیاتی در نظر گرفته نمی شود و مالک معاف از مالیات می باشد. بعد از این که در کمیسیون، تغییر کاربری زمین کشاورزی مورد نظر تایید شد، اعتباری دو ساله برای این مجوز صادر می گردد. گفتیم که تغییر کاربری اراضی بدون مجوز، جرم محسوب می‌شود.

تغییر کاربری اراضی و زمین های زراعی

حق الوکاله وکیل ملکی چقدر است؟

با توجه به افزایش بیش از حد هزینه های دفاتر، بسیاری از افراد از نظر مالی توانایی کمک گرفتن از یک وکیل خوب را ندارند. حق الوکاله وکلا با توجه به سختی پرونده، میزان زمان و انرژی ای که از وکیل می گیرد و همچنین سابقه و تجربه وکیل، متفاوت است. اما بهترین وکیل ملکی در رشت کسی است که علاوه بر داشتن ویژگی های یک وکیل خبره، هزینه ای منصفانه را از موکل خود درخواست کند.

تعرفه دریافتی وکلا در مناطق مختلف متفاوت است. اما به طور کلی حتی در جنوب کشور نیز اگر به سراغ بهترین وکیل ملکی در رشت بروید، قیمت درخواستی در محدوده معینی می باشد.

کلام آخر

در این مقاله از وکیل چی ما سعی کردیم اطلاعات مفیدی را در زمینه دعاوی ملکی و تغییر کاربری اراضی در اختیار شما قرار دهیم. همچنین بهترین وکیل ملکی در رشت را به شما معرفی کرده و ویژگی های لازم برای انتخاب یک وکیل خوب را به شما توضیح دادیم. در صورتی که تجربه اعطای وکالت پرونده های خود را به هر کدام از وکلای ذکر شده دارید، در کامنت مطرح کنید تا دیگران نیز از تجربه شما بهره مند شوند.

درصورتی که مدت قرار داد اجاره تمام نشده باشد می توان حکم تخلیه فوری گرفت؟

خیر، تنها در صورت اتمام زمان قرار داد می توان از طریق شورای حل اختلاف حکم تخلیه فوری گرفت.

تفاوت رفع تصرف عدوانی با خلع ید چیست؟

در تصرف عدوانی نیاز به داشتن سند مالکیت برای خواهان نیست، ولی در خلع ید لازم است.

اگر شخصی ملکی را تصرف کند چگونه باید حکم تخلیه ملک گرفت؟

اگر ملکی دارای سند رسمی باشد، مالک می تواند برای تخلیه در دادگاه، دعوای خلع ید را مطرح کند.

5/5 - (6 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا