وکیلوکیل ملکی

10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله، سعی ما بر این است که بتوانیم اطلاعات مفیدی را در اختیار کسانی که درگیر اختلافات ملکی و اراضی هستند، قرار دهیم. یافتن یک وکیل ملکی خبره و باتجربه برای دفاع و تحقق عدالت، نیازمند تحقیق و حساسیت انتخابی است و نباید به راحتی پرونده را به هر وکیلی سپرد. برای ساکنین شهر رشت و باقی شهرهای استان گیلان ما 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت را معرفی خواهیم کرد و امیدواریم برای شما مفید واقع شود. پس ادامه مطالب را از دست ندهید.

بهترین وکیل ملکی در رشت کیست؟

بهترین وکیل ملکی در رشت، از جمله وکلایی است که با داشتن پروانه وکالت از قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری، در کنار تمامی تخصص های خود به طور ویژه به اخذ و رسیدگی پرونده های دعاوی ملکی می پردازد. وکیل ملکی در واقع در دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به اموال غیر منقول، مثل ملک، تخصص دارد. این پرونده ها از حساسیت و پیچیدگی بالایی برخوردارند و بدون حضور یک وکیل حرفه ای، پیروزی در آن بسیار سخت است.

همان طور که می دانیم، استان گیلان منطقه ای طبیعی و دارای زمین های زراعی و مسکونی زیادی است. بسیاری از افراد نیز از سراسر کشور، تصمیم به سرمایه گذاری در این شهر می گیرند. در نتیجه احتمال بروز اختلاف و کلاه برداری در این حوزه بالا می باشد. بهترین وکیل ملکی در رشت با تجربه و علمی که دارد می تواند به پرونده مورد نظر از زوایای مختلف اشراف کامل داشته باشد و با توجه به جزئیات، موکل خود را راهنمایی کند.

اگر ساکن شهر رشت هستید و می خواهید وکیل مجرب بیابید، می توانید به مقاله بهترین وکیل در رشت مراجعه نمایید تا وکیل مورد نظر خود را بیابید.

بهترین وکیل ملکی در رشت کیست؟

ویژگی های بهترین وکیل ملکی در رشت

بهترین وکیل گیلان برای جلب اعتماد موکلین خود و پیروزی در دادگاه، لازم است ویژگی های مثبتی داشته باشد. این ویژگی ها به شرح زیر می باشند:

 • داشتن اطلاعات و علم کافی در مورد انواع دعاوی ملکی و قوانین حاکم بر آن
 • آگاهی کامل از نحوه روند دادگاه و پیچیدگی های موجود در مسیر
 • باتجربه بودن و داشتن سابقه کاری مفید، بهترین وکیل ملکی در رشت باید در رزومه خود تجربه پرونده هایی با نتایج مثبت در حوزه دعاوی ملکی داشته باشد.
 • پرهیز از افشای اسرار موکل و عدم سو استفاده از او برای منافع مالی خود

مهم ترین ویژگی های بهترین وکیل:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت را بشناسید!

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال

محمدحسن فعال، وکیل پایه یک دادگستری رشت با بیش از 17 سال سابقه درخشان و موفق حقوقی، دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه گیلان، عضو کانون وکلا و مشاوران حقوقی دادگستری استان گیلان است. عضو کمیسیون بازرسی دوره دوم هیأت امنا، عضویت چهارمین دوره هیأت امنای کانون وکلای استان گیلان و همچنین بازرس هیأت امناء (دوره سوم) کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی استان گیلان است .

وی با توجه به فن بیان قوی، تجربه حقوقی فراوان، پشتکار فراوان و آشنایی با قوانین حقوقی و مهمتر از همه علاقه به کار خود توانسته با وکالت حرفه ای رضایت موکلان و موکلین خود را جلب کند. و دستیابی به نتایج مطلوب. جزو بهترین وکلا در رشت به حساب می آیند.

تخصص و مهارت:

 • وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (مطالبات چک، سفته، ملکی، سرقفلی، الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به تحویل مبیع (مال مورد معامله)، اثبات مالکیت،خلع ید قلع و قمع بنا و مستحدثات، اخذ دستور موقت، توقف و ابطال عملیات اجرایی ثبتی و اجرای احکام دادگاه ذیصلاح، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه اماکن مسکونی و تجاری، مصادره اموال، خانواده، اعتراض به برگ تشخیص اداره منابع طبیعی و اثبات مالکیت اراضی غیر ملی بطرفیت اداره منابع طبیعی شهرستان مربوطه و …)
 • وکالت در تمامی دعاوی و شکایات کیفری (جزائی) شامل (جرایم موادمخدر، سرقت، کلاهبرداری، اختلاس و ارتشاء، پولشویی، قتل، مطالبه دیه، جرایم پزشکی، رایانه‌ای، رابطه نامشروع، جرایم سیاسی، مطبوعاتی و …)
 • امور ملکی و تجاری( زمین، مسکن و مغازه) وکالت در پرونده‌های دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری وکالت در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها و پرونده‌های مالیاتی وکالت در دعاوی راجع به ثبت شرکت‌ها، انحلال شرکت، ثبت و تنظیم قراردادهای مشارکت و سایر قراردادهای خصوصی

حضور در دفتر: (صبح) از ساعت 9 لغایت 14

حضور در دفتر: (بعد از ظهر) از ساعت 18 لغایت 22

آدرس: رشت،خیابان دکتر حشمت، پایین‌تر از مسجد چله‌خانه، روبروی تاکسی شهرام، ساختمان آدنیس، طبقه اول

شماره تماس:

09119341944

محمد مهدی ترحمی

محمد مهدی ترحمی

وکیل پایه یک دادگستری
وکیل بانک شهر و شرکت‌های خصوصی
با انتشار دهها مقاله ، مصاحبه و یاداشت در پایگاه های خبری رسمی کشور
عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان گیلان

آقای محمد مهدی ترحمی ، طی سالهای فعالیت خود، با کسب نتایج قابل قبول ، موفق به جلب اعتماد شهروندان شد و تعیین حق الوکاله منصفانه نیز ، موجب رضایتمندی حداکثری از این وکیل دادگستری گردیده ، بدین جهت که مراجعه شهروندان و شرکت ها جهت مشاوره و سپردن پرونده‌های خود به ایشان در شهرهای استان گیلان ، در مقایسه با سایر وکلا ، افزایش چشمگیری يافته، لذا وی از جمله وکلای حرفه ای و شناخته شده در شهرهای استان گیلان، به ویژه در شهرهای ماسال، فومن، صومعه سرا ، رشت و خمام می باشد و آنچه ‌در این زمینه بیش از پیش شایان توجه است، اینکه نامبرده در چارچوب مقررات و با تلاش خود ، موفق به احقاق حقوق مردم اعم از مالی ، جانی ، حیثیتی  گردیده است و به نظر می‌رسد با توجه به تجربه سالهای اخیر این وکیل دادگستری، میتوان بسیاری از مشکلات حقوقی شهروندان و خلأهای قانونی مربوط به برخی پروندها را تا حد زیادی رفع نمود.
این عضو کانون وکلای دادگستری بیان داشته ، معتقدم به موازات اعتماد مردم و تحقق اجرای عدالت ، از نظر بنده و بسیاری از وکلای دادگستری، ارائه خدمات صادقانه از اولویت هایی است که سرلوحه کارمان قرار گرفته و سعی کردیم از این امر مهم غافل نشویم .‌

تخصص و مهارت:
ارث و تقسیم و فروش آن امور اراضی و منابع طبیعی ، فسخ و ابطال معاملات و قرارداد و اسناد رسمی و تحویل و تنظیم سند رسمی املاک و خسارات مربوط به آن ، داوری و ابطال رای داور و اختلافات قراردادی، تخلیه ملک استیجاری ، مطالبات چک و سفته ، تصادفات و خسارات مربوطه ، دعاوی دیوان عدالت اداری و اداره کار ، وکالت در دعاوی خانواده از جمله طلاق، نفقه، مهریه، جهیزیه ، همچنین جرایم اینترنتی جعل و کلاهبرداری رایانه ای ، دعاوی کیفری جعل، خیانت در امانت، آدم ربایی ، سرقت،کلاهبرداری و انتقال مال غیر ، ورود به عنف ، تخریب ، ضرب و جرح و انواع قتل ، مواد مخدر ، تجاوز به عنف و روابط نامشروع و جرایم امنیتی ، سیاسی ، رباخواری ، رشوه ، اختلاس و حضور در پرونده های حقوقی و کیفری در شعب اجرای احکام

شماره تماس: 09111302927

آدرس: رشت ، خیابان معلم، جنب شهرداری منطقه یک ، با هماهنگی قبلی

اینستاگرام: vakil.tarahomi_guilan

فرزانه سیاسی فر

بهترین وکیل ملکی در رشت

وکیل بایا وکیل دادگستری رشت است و سابقه درخشانی در پرونده های مختلف قضایی دارد. وی از تکنیک اسپیکینگ بسیار خوبی برخوردار است و با دفاع های بسیار خوبی که برای موکلان خود انجام می دهد توانسته به عنوان بهترین وکیل ملکی در رشت شناخته شود و اعتماد مردم را برانگیزد. سرکار خانم فرزانه سیاسی فر دارای تخصص و مهارت بسیار خوبی در زمینه های ملکی، کیفری، ثبتی، خانوادگی، طلاق و … می باشد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری استان گیلان
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111354570

آدرس: رشت، خیابان امام خمینی، جنب کارخانه آردکوبی، پلاک ۱۷۴، طبقه اول

سعادت احمدی منامن

بهترین وکیل ملکی در رشت

وی وکیل پایه یک دادگستری در استان گیلان و شهرستان رشت است و با تلاش مستمر موفق به معرفی بهترین وکیل ملکی در رشت شد. آقای سعادت احمدی منعمان وکیل و مشاور حقوقی بانک صادرات در رشت و دارای تخصص و صلاحیت بسیار خوبی در دعاوی مختلف می باشد. او به زبان عربی تسلط کامل دارد و با تمرکز و تسلط کامل مذاکرات را به این زبان انجام می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سابقه کار در امور وکالتی
 • کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه تهران
 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09143526834

آدرس: رشت، بلوار لاکانی، بعد از بانک ملی، بن بست فرعی دوم، بالای مغازه جمال، طبقه آخر

مجید اسلام دوست

بهترین وکیل ملکی در رشت

وکیل اصلی قاضی است و در حال حاضر در رشت مشغول به کار است. خدماتی مانند مشاوره حضوری، تدوین طرح شکایت، تنظیم قرارداد و در نهایت دریافت پرونده و پذیرش شکایات را ارائه می دهد. وی با مهارت سخنوری عالی و موفقیت در پرونده های مدنی، خانوادگی، کیفری، تجاری و … اعتماد مردم را جلب کرد و به عنوان وکیل برتر رشت معرفی شد.

تخصص و مهارت:

 • مشاورحقوقی

شماره تماس: 09111321353

آدرس: رشت، چهارراه گلسار، بلوار گلسار، روبروی اداره پست گلسار، برج پارس ، طبقه چهارم، واحد یازدهم

زمینه های فعالیت وکیل ملکی

بهترین وکیل در رشت در حوزه ملکی می تواند در زمینه های مختلفی به پذیرش دعاوی بپردازد:

تنظیم اسناد رسمی

وقتی ملکی فروخته می شود، باید مالک در دفاتر اسناد رسمی آن را به نام خریدار ثبت کند، در صورت عدم این اقدام، اختلاف و کلاه برداری پیش می آید و باید از طریق قانون آن را پیگیری کرد. بهترین وکیل ملکی در رشت می تواند این چنین پرونده ای را تقبل کند.

دعوای خلع ید

یکی دیگر از اختلافات موجود در مورد املاک، دعوای خلع ید می باشد. این دعوا از طرف بهترین وکیل ملکی در ایران زمانی اقامه می شود که شخصی زمین یا ملکی را به صورت غیر قانونی تصاحب کرده باشد. در این صورت خود مالک و یا فردی به نیابت از او می تواند دادخواست خود را مبنی بر دعوای خلع ید به مراجع قانونی ارائه دهد و با ارائه شواهد و مدارک لازم، به دادگاه ثابت کند که صاحب اصلی ملک است.

تخلیه ید

در تخلیه ید، فردی که باید ملک را تخلیه کند، مثل مستاجر، از آن امتناع می کند و باعث دعوای ملک می شود.

تصرف عدوانی

همان غصب اموال غیر منقول می باشد و در بسیاری از مواقع باید از یک وکیل ملکی خبره کمک گرفت.

افراز ملک

افراز ملک، برای املاک مشترکی می باشد که بر سر تفکیک آن اختلاف به وجود آمده است. وظیفه بهترین وکیل ملکی در رشت این است که به این اختلاف از نظر قانونی خاتمه دهد. این مورد بیش تر برای زمین های بدون سند رسمی پیش می آید.

تغییر کاربری

دریافت مجوز از شهرداری و جهاد کشاورزی، کاری سخت و پر دردسر می باشد. بهترین وکیل ملکی در رشت نیز می تواند این امور را برای موکلین خود فیصله دهد.

در شهر رشت نیز تعداد زیادی وکلای برتر در زمینه دعاوی خانواده فعالیت دارند که با لقب بهترین وکیل خانواده در رشت شناخته می شوند.

زمینه های فعالیت وکیل ملکی

تغییر کاربری اراضی و زمین های زراعی

یکی از مواردی که بهترین وکیل ملکی در رشت با موضوعات مربوط به آن مواجه می شود، بحث تغییرات اراضی می باشد. شمال کشور، به خصوص استان گیلان، با توجه به آب و هوایی که دارد و منابع طبیعی فراوان آن غالبا با افزایش روز افزون قیمت املاک و اراضی درگیر می باشد و بسیاری از افراد قصد می کنند با توجه به افزایش تقاضایی که برای خرید املاک مسکونی و اراضی جهت ساخت ویلا وجود دارد، زمین های کشاورزی خود را به مسکونی تغییر کاربری دهند.

انجام چنین اموری ممکن است با مخالفت سازمان حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و جهاد کشاورزی مواجه شود. بهترین وکیل ملکی در رشت می تواند تمام این امور را در دست بگیرد و برای تغییر کاربری اقدام نماید. قانون گذار نیز برای حفظ منابع طبیعی سعی می کند قوانین سختی را برای آن لحاظ کند. اگر شخصی بدون داشتن مجوز زمین خود را از نوع کشاورزی به مسکونی تغییر دهد، مجرم شناخته شده و در قانون مورد مجازات قرار می گیرد.

برای تغییر کاربری اراضی زراعی، اولین قدم مراجعه به دبیرخانه کمیسیون تغییر کاربری اراضی زراعی در جهاد کشاورزی استان گیلان می باشد. شخص متقاضی باید با ارائه مدارکی که نشان از مالکیت فرد دارد، مراحل آن را آغاز کند. دادخواست مورد نظر برای بررسی در کمیسیون مطرح می شود و با تشکیل جلسه بین اعضای کمیسیون در مورد آن تصمیم گیری لازم اتخاذ می گردد.

برای ارائه مجوز تغییر کاربری فرد مالک باید 80 درصد قیمت زمین را به نرخ روز به عنوان مالیات به خزانه کشور واریز کند. البته متراژ ساخت در مالیات تاثیرگذار است. برای احداث منزل مسکونی تا متراژ 500 متر و برای ساخت سوله و سازه های صنعتی و واحدهای تولیدی بدون سقف مالیاتی در نظر گرفته نمی شود و مالک معاف از مالیات می باشد. بعد از این که در کمیسیون، تغییر کاربری زمین کشاورزی مورد نظر تایید شد، اعتباری دو ساله برای این مجوز صادر می گردد. گفتیم که تغییر کاربری اراضی بدون مجوز، جرم محسوب می‌شود.

مجازاتی که برای فرد خاطی در نظر گرفته می شود عبارتند از:

 • تخریب واحد احداث شده غیر قانونی
 • پرداخت جریمه نقدی به مبلغ 3 برابر ارزش روز زمین مورد نظر
 • 6 ماه حبس برای فرد مجرم در صورت تکرار اشتباه خود
تغییر کاربری اراضی و زمین های زراعی

حق الوکاله وکیل ملکی چقدر است؟

با توجه به افزایش بیش از حد هزینه های دفاتر، بسیاری از افراد از نظر مالی توانایی کمک گرفتن از یک وکیل خوب را ندارند. حق الوکاله وکلا با توجه به سختی پرونده، میزان زمان و انرژی ای که از وکیل می گیرد و همچنین سابقه و تجربه بهترین وکیل زن در رشت متفاوت است. اما بهترین وکیل ملکی در رشت کسی است که علاوه بر داشتن ویژگی های یک وکیل خبره، هزینه ای منصفانه را از موکل خود درخواست کند.

تعرفه دریافتی وکلا در مناطق مختلف متفاوت است. اما به طور کلی حتی در جنوب کشور نیز اگر به سراغ بهترین وکیل ملکی در رشت بروید، قیمت درخواستی در محدوده معینی می باشد.

کلام آخر

دعوا بر سر زمین و املاک از گذشته بین مردم وجود داشت. در حال حاضر نیز اختلافات گسترده تر شده و بسیاری از افراد هستند که با کلاه برداری و شیادی قصد تصاحب املاک افراد دیگر را دارند. در این مقاله ما سعی کردیم اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم و 10 تا از بهترین وکیل ملکی در رشت را به شما معرفی کنیم.

از همراهی شما تا پایان مقاله متشکریم. امیدواریم مطالب عنوان شده برای شما مفید بوده باشد. لطفا در صورت داشتن نظرات و سوالات مورد نظر در این زمینه، با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

درصورتی که مدت قرار داد اجاره تمام نشده باشد می توان حکم تخلیه فوری گرفت؟

خیر، تنها در صورت اتمام زمان قرار داد می توان از طریق شورای حل اختلاف حکم تخلیه فوری گرفت.

تفاوت رفع تصرف عدوانی با خلع ید چیست؟

در تصرف عدوانی نیاز به داشتن سند مالکیت برای خواهان نیست، ولی در خلع ید لازم است.

اگر شخصی ملکی را تصرف کند چگونه باید حکم تخلیه ملک گرفت؟

اگر ملکی دارای سند رسمی باشد، مالک می تواند برای تخلیه در دادگاه، دعوای خلع ید را مطرح کند.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

دکمه بازگشت به بالا