ملکیوکیل

10 تا از بهترین وکیل ملکی در کرمان ⭐【آپدیت1401】⚖️

در کشور ما املاک جزو سرمایه محسوب می شود و برای بسیاری از افراد، معاملات آن به منزله شغل و منبع درآمد می باشد. همچنین در شهرهای گوناگون، زمین های بایر و یا منابع طبیعی بسیاری وجود دارد که ممکن است نیاز به تغییر کاربری و یا تفکیک داشته باشند. بر همین اساس به طور طبیعی اختلافات بسیاری بین مالکین و مستاجرین و یا خریداران و فروشندگان پیش می آید که حل آن ها نیاز به همکاری یک وکیل دارد. در این مقاله هدف ما معرفی 10 تا از بهترین وکیل ملکی در کرمان می باشد. پس در ادامه با ما باشید.

طبقه بندی انواع دعاوی ملکی

بهترین وکیل ملکی در کرمان قادر است در انواع دعاوی ملکی ورود پیدا کند و با سواد حقوقی و علمی که دارد آن ها را حل و فصل نماید و حق را به حق دار برساند. در این قسمت می‌خواهیم دعاوی ملکی را بر اساس آنچه که در دادگاه ها و پرونده‌های موجود به چشم می خورد طبقه بندی کنیم. اقسام دعاوی ملکی عبارتند از:

دعاوی ملکی حقوقی: دعاوی ملکی حقوقی به کلیه دعاوی ای گفته می شود که بهترین وکیل ملکی در کرمان می تواند راحت تر از دعاوی کیفری آن ها را وکالت کند و از عهده آن برآید. موضوع مورد بحث در این پرونده ها، اختلافات مالی و خسارت هایی است که به یکی از طرفین وارد شده است و طرف دیگر به این موضوع شکایت دارد. ممکن است این مشکل پیش آمده به صورت عمدی و یا غیر عمدی اتفاق افتاده باشد. در هر صورت کسی که در این بین متضرر شده باشد، باید خسارت خود را دریافت کند. در دعاوی حقوقی ملکی برای فرد متهم مجازاتی مانند حبس در نظر گرفته نمی‌شود. این دعوی عبارتند از دعوی الزام به فک رهن، پایان کار، رفع تصرف عدوانی و دعاوی مربوط به شهرداری و تحویل ملک

دعاوی ملکی کیفری: دعاوی کیفری پیچیده‌تر از دعاوی حقوقی هستند و در این مورد ممکن است جرایمی همچون کلاهبرداری و تخلفات دیگری مانند فروش ملک با استفاده از سند های جعل شده رخ دهد که حتما در چنین موضوعاتی وجود بهترین وکیل در کرمان الزامی می باشد. ممکن است فرد درگیر در این موضوعات به جای وکیل ملکی از بهترین وکیل کیفری در کرمان استفاده کند.

دعاوی ثبتی ملکی: دعاوی ثبتی در گروه دعاوی حقوقی هستند که موضوعات آن کمی تخصصی تر است و مربوط به اسناد و و ابطال آن ها می باشد.

طبقه بندی انواع دعاوی ملکی

بهترین وکیل ملکی در کرمان کیست؟

بهترین وکیل ملکی در کرمان به شخصی گفته می شود که به حوزه دعاوی مربوط به املاک و اراضی کاملا اشراف داشته و دارای تجربه وکالت در چنین موضوعاتی باشد. همچنین یک وکیل خبره باید مطالعات خود را در این حوزه افزایش دهد و سعی کند در مورد تمامی زیر و بم پرونده های مربوط به املاک و اراضی اطلاعات لازم را کسب کند. غالبا در بین وکلای فعال در کانون وکلای دادگستری، ممکن است افرادی به عنوان وکیل پایه دو نیز فعالیت داشته باشند. این افراد نیز دارای پروانه وکالت و مدرک تحصیلی در رشته های مرتبط با حقوق هستند، ولی هنوز موفق به گذراندن دوره کارآموزی و پذیرش در آزمون اختبار نشده اند. طبیعتا با وجود داشتن مجوز وکالت انواع دعاوی ملکی توسط این وکلا، نمی توان به طور قطع و با اطمینان خاطر این پرونده های پیچیده ملکی را به آن ها سپرد، زیرا چنین وکلایی تجربه لازم در دعاوی پیچیده و سنگین را ندارند و سابقه فعالیت نزد بهترین وکیل ملکی در کرمان را در دوره کارآموزی ندارند. اما وکلای پایه یک دادگستری به خوبی می دانند که هر پرونده ای به چه راهکاری نیاز دارد و با استناد به چه قوانینی می توان از موکلین خود دفاع کرد.

اگر به دنبال یک وکیل ملکی در شهری همچون سمنان هستید، می توانید با تعدادی از آن ها در مقاله بهترین وکیل ملکی در سمنان آشنا شوید.

خصوصیات برجسته بهترین وکیل ملکی در کرمان

بهترین وکیل ملکی در کرمان باید مشخصات و ویژگی های خاص و رزومه قابل قبولی از نظر مراجعین و موکلین داشته باشد تا آن ها بتواند با توجه به این خصوصیات وکیلی درخور پرونده ملکی خود انتخاب کنند. دعاوی ملکی، از جمله دعاوی پیچیده و حساس هستند و هر وکیلی نمی تواند آن ها را حل و فصل نماید. یک وکیل خوب باید به تمامی مراجع قانونی شهرداری و املاک آشنا باشد و به قوانین مربوط به آن تسلط داشته باشد. وکیلی که از ویژگی های لازم جهت دفاع از پرونده های ملکی برخوردار باشد، بدون نیاز به تبلیغات خاصی، تنها به واسطه موفقیت‌ هایی که دارد توسط مراجعین و موکلین به افراد دیگر معرفی می شود و در مدت زمان کوتاهی می تواند در بین رقبا به شهرت خوبی برسد. ویژگی بهترین وکیل ملکی در کرمان می تواند موارد زیر باشد که با توجه به آن ها یک وکیل می تواند در اولویت انتخابی مراجعین قرار گیرد:

  • داشتن پروانه وکالت و گذراندن دوره کارآموزی و فعالیت به عنوان وکیل پایه یک دادگستری. با توجه به این موارد وی تجربه لازم از وکلای برجسته را کسب کرده و به خوبی می داند که با تجربیاتی که از استاد خود به دست آورده است چگونه می تواند دعاوی مختلف را وکالت نماید و بدون محدودیت در هر پرونده کیفری و حقوقی ورود یابد.
  • باتجربه بودن و داشتن سابقه درخشان در حوزه وکالت دعاوی مختلف ملکی از نوع کیفری، حقوقی و ثبتی
  • داشتن پرونده های موفق در رزومه خود برای این که موکلین بدانند وکیل انتخابی شان چقدر به کار خود مسلط است.
  • رازداری و حفظ اسرار و مصلحت آن ها و پیشگیری از افشای چیزی در مورد موکل خود در برابر دیگران به خصوص طرف مقابل دعوا.
  • ارائه راهکارها و راه حل های نتیجه بخش با مدت زمان کوتاه و پیشگیری کننده از طولانی شدن و به حاشیه کشیده شدن پرونده
  • صبور بودن و توجه به جزئیات گفته شده از زبان موکل و اختصاص زمان کافی به پرونده
  • شرکت در تمامی جلسات دادگاه چه در صورت همراه بودن موکل وچه در صورت حضور نداشتن او
  • پیگیر بودن و رساندن تمامی ادله و مدارک در جلسات مقرر دادگاه و آماده بودن برای دفاع از پرونده در هر جلسه

این ویژگی ها فقط منحصر به بهترین وکیل ملکی در کرمان نیست و وکلای دیگر مثل بهترین وکیل کیفری در کرمان نیز باید از این ویژگی ها برخوردار باشد تا بتواند رضایت مراجعین را جلب نماید.

خصوصیات برجسته بهترین وکیل ملکی در کرمان

املاک مشاع را چگونه می توان افراز کرد؟

یکی از اختلافات رایجی که در پرونده های مربوط به دعاوی ملکی وجود دارد و حوزه فعالیت بهترین وکیل ملکی در کرمان نیز می باشد، اختلاف بر سر افراز املاک مشاع می باشد. املاک مشاع ممکن است جزو زمین های زراعی و یا مسکونی باشند. این املاک گاهی به دلیل شراکت بین چندین نفر مشاع می باشد و در برخی موارد نیز به دلیل باقی ماندن از ارث و میراث، بین چندین نفر مشترک می باشد. اگر تمامی شرکا بتوانند بر سر افراز آن به توافق برسند، در این میان اختلافی رخ نمی دهند و نیازی به شکایت و کشیده شدن کار به مراجع قانونی نیست. اما در برخی موارد، افراد بر سر تقسیم ارث و یا کلاهبرداری های رخ داده از طرف یکی از شرکا، افراز ملک مشاع با مشکل مواجه می شود که در این صورت بهترین وکیل ملکی در کرمان می تواند به طرفین در این راه کمک کند.

افراز املاکی هم چون آپارتمان ها به صرفه نیست و ممکن است آن را بی ارزش کند، در این صورت با شکایت انجام شده و ارائه دادخواست افراز املاک مشاع، قاضی دستور فروش آن را صادر می کند. برای طی مراحل قانونی تقسیم املاک مشترک، باید به موارد زیر توجه شود:

  • اگر در ملک مشاع، تمامی جریان ثبتی به پایان رسیده باشد، تقاضای افراز به واحد ثبتی محلی مربوط می شود.
  • در صورتی که هنوز مراحل ثبت ملک مورد نظر به پایان نرسیده باشد، تقاضای افراز به دادگاه عمومی محل موردنظر مربوط می گردد.

ماده 100 شهرداری بیانگر چیست؟

شهرداری یکی از مراکز کلیدی مربوط به موضوعات ملکی می باشد و در تمامی مراحل ساخت و ساز یک ملک و خرید و فروش آن، باید قوانین مربوط به شهرداری نیز لحاظ شود. همان طور که برای ساخت یک ملک باید تمامی مجوزهای لازم از شهرداری محل مورد نظر اخذ گردد، بسیاری از خلافی ها و ایرادات وارد بر ملک نیز در حوزه فعالیت شهرداری منطقه مربوطه می باشد. یکی از موادی که به این موضوع تخصیص می یابد، ماده 100 شهرداری می باشد.

مطابق با این ماده، در صورتی که شخص سازنده یک ملک، قبل از آغاز کار جواز ساخت را از شهرداری دریافت نکند و بدون مجوز و به صورت غیرقانونی ملک مورد نظر را بسازد، شهرداری این اجازه را دارد که از ادامه ساخت و ساز جلوگیری کند و حتی ملک مورد نظر را در برخی موارد تخریب نماید. دریافت مجوز و پروانه ساخت و یا گذراندن مراحل رفع توقیف، نیاز به پیگیری و آشنایی با مراجع مربوط به این موضوع دارد و بهترین وکیل ملکی در کرمان می تواند مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

کلام آخر

در این مقاله توضیحات مفید و مختصری راجع به دعاوی ملکی بیان کردیم. همچنین برای ساکنین استان کرمان، 10 تا از بهترین وکیل ملکی در کرمان را معرفی نمودیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. برای شناخت وکلای خوب و برجسته شهرهای دیگر، در سایت وکیل چی همراه ما باشید.

اگر در یک ملک ورثه ای یکی از ورثه حاضر به فروش نباشد، تکلیف بقیه چیست؟

بهترین روش در مورد اموال فرد فوت‌شده اعم از منقول و غیرمنقول (ماترک) دادخواست تقسیم ماترک است.

چگونه می توان با میزان مهارت یک وکیل آشنا شویم؟

با مراجعه به سوابق کاری و رزومه او و همچنین پیگیری از موکلان همکار و موکلینی که به آن وکیل مراجعه کرده اند می توان از میزان مهارت یک وکیل باخبر شد.

برای خرید خانه الزاما قولنامه باید تنظیم شود، یا انتقال سند در دفتر اسناد رسمی کافی است؟

می‌توانید با تنظیم یک قرارداد نقل و انتقال در دفترخانه، سند انتقال را تنظیم کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا