وکیل

10 تا از بهترین وکیل در ایلام ⭐【آپدیت1401】⚖️

افراد زیادی سالانه در رشته های حقوق و فقه و حقوق فارغ التحصیل می شوند، اما تعداد اندکی از آن ها موفق به پذیرش در آزمون وکالت و آمون اختبار می گردند. از این رو ما در این مقاله می خواهیم به ساکنین و هم وطنان عزیزمان در استان ایلام، 10 تا از بهترین وکیل در ایلام را معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند. یک وکیل خوب می تواند حقوق پایمال شده موکلش را از طرف مقابل بگیرد و اجازه ندهد در این میان مورد ظلم قرار گرفته و حق و حقوقش تضییع شود. برای آشنایی با وکلای برجسته ایلام و کسب اطلاعاتی در این خصوص، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

وکیل کیست و چه تفاوتی با مشاوره حقوقی دارد؟

تمام افرادی که به نوعی در رشته های حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی تحصیل می کنند، به عنوان شخصی که اطلاعاتی در خصوص قوانین مدنی و مواد آن دارد، می توانند فعالیت کنند. اما در این میان همه آن ها نمی توانند به عنوان یک وکیل در کشور خدمت کنند. شخصی که در این رشته ها فارغ التحصیل می شود، می تواند برای همیشه به عنوان یک مشاور در دفاتر حقوقی حضور یافته و مشغول به کار شود. اما برای داشتن اجازه حضور در دادگاه ها و تخصیص تمبر باید در آزمون وکالت پذیرفته شده و پروانه وکالت مختص خود را دریافت کند.

پذیرفته شدگان در آزمون وکالت از نظر حقوقی و قانونی با عضویت در کانون وکلا، می توانند پرونده های افراد و سازمان ها و شرکت های مختلف را اخذ کرده و وکالت آن را برعهده بگیرند. بعد از دریافت پروانه وکالت، باز هم ممکن است ممنوعیتی برای برخی از پرونده ها جهت حضور وکیل مورد نظر در میان باشد. وکیلی بدون هیچ محدودیت و ممنوعیتی می تواند به عنوان بهترین وکیل در ایلام فعالیت کند که دوره کارآموزی خود را نیز گذرانده باشد و در آزمون اختبار نیز پذیرفته شود.

وکلای مطرح کشور ممکن است هر یک در موضوع خاصی متخصص باشند، برای مثال ما وکلایی به عنوان بهترین وکیل کیفری در ایران و یا بهترین وکیل ملکی در تهران داریم که با وجود توانایی در اخذ تمامی پرونده ها، در این دعاوی عملکرد بهتری دارند.

وکیل کیست و چه تفاوتی با مشاوره حقوقی دارد؟

مسئولیت های بهترین وکیل در ایلام چیست؟

وظایفی بر عهده بهترین وکیل در ایلام است که بعد از عقد قرارداد و تنظیم وکالتنامه به او محول می شود. این وظایف به صورت عمومی و مشترک در بین تمامی وکلا می باشد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:

  • اختصاص وقت برای موکل، شنیدن صحبت ها و جزئیات پرونده و پاسخگویی به تمامی سوالاتی که ذهن مراجعه کننده را مشغول کرده است.
  • دست یابی به راه حلی قانونی و موثر برای این که بتواند مسیر پرونده را کوتاه کرده و موکل را در کم ترین زمان ممکن به هدفش برساند.
  • ارائه مشاوره به موکل و گوشزد کردن توصیه های لازم جهت حفظ مصلحت او در قبال طرف مقابل
  • حضور در تمامی جلسات دادگاه، مطالعه کافی و یادداشت برداری در جلسات جهت یافتن راهی برای این که پرونده به نفع موکل تمام شود.
  • مشورت با وکلای دیگر برای جلوگیری از بروز کوچک ترین خلل و اشتباهی در پرونده

بخشنامه جدید برای تنظیم وکالت نامه

قبل از سال 1399، زمانی که افراد برای دریافت مشاوره به سراغ بهترین وکیل در ایلام مراجعه می کردند، بعد از قبول پرونده از طرف وکیل و حق الوکاله از طرف موکل، قراردادی به صورت دستی بین آن ها تنظیم می گردید. اما طبق بخشنامه ای که در سال 1399 صادر گردید، دیگر وکالتنامه ها به صورت دستی اعتباری ندارند و لازم است به صورت الکترونیکی تنظیم شوند. تصویب این قانون توسط سازمان بودجه کشور بوده است و از آن پس تمامی وکلا موظف به رعایت آن شدند.

علت تصویب این قانون، نظارت بر روی وکالتنامه ها و حق الوکاله های دریافتی است. با توجه به این که هر شخصی در هر شغلی، باید مالیات درآمدی خود را پرداخت کند، وکلا نیز موظف اند که میزان درآمد خود را در اختیار دولت قرار دهند و مالیات شغلی شان را پرداخت کنند. سازمان بودجه می تواند درآمد هر وکیل را بررسی کند و طبق قوانین اداره مالیات و دارایی، مالیات مورد نظر را از آن ها دریافت کند. مطابق با بند 6 قانون بودجه، بعد از تنظیم این قراردادها، هر وکیلی میزان درآمدش به ثبت می رسد و به صورت سالانه مالیات مربوطه را پرداخت می کند.

برای تنظیم وکالتنامه، بهترین وکیل در ایلام باید وارد سامانه ثنا شود و پس از ثبت نام کاربری و رمز عبور خود، اطلاعات لازم را به ثبت برساند. در این بخش مشخصات فردی موکل، موضوع وکالت، امضای الکترونیکی وکیل و میزان حق الوکاله ثبت می شود و با وارد کردن امضای الکترونیکی وکیل و کد دریافتی موکل، این مراحل به پایان می رسد.

تقسیم بندی وکلا از نظر مراجع پیگیری

وکلا از نظر مراجع پیگیری به دو دسته وکیل دادگستری و وکیل مدنی تقسیم بندی می شوند. وکیل دادگستری، وکیلی است که در رشته های مربوط به حقوق تحصیل کرده و پروانه وکالت را دریافت نموده باشد و بتواند در تمامی دعاوی در مراجع قضایی و دادگاه ها حضور یابد و از موکلین دفاع نماید. اختیاراتی که بهترین وکیل در ایلام دارد، مطابق با آنچه که در وکالتنامه به ثبت رسیده است می باشد.

وکیل مدنی وکیلی می باشد که در امور اداری و حقوقی موکلین خود، به صورت محدود فعالیت می کند. مثلا ممکن است وکیل برای خرید و فروش ملک، عقد و یا فسخ اجاره و یا وکالت در طلاق باشد. قراردادی که بین طرفین به ثبت می رسد در دفتر اسناد رسمی منعقد می گردد.

تقسیم بندی وکلا از نظر مراجع پیگیری

بهترین وکیل در ایلام از نظر اختیار موکل

بهترین وکیل در ایلام از نظر اختیار موکلین، به سه دسته وکیل تعیینی، تسخیری و معاضدتی تقسیم بندی می گردد. وکیل تعیینی وکیلی است که به صورت انتخابی توسط موکل و به اراده او انتخاب می شود. وکیل تسخیری بیش تر در دعاوی کیفری به کار گرفته می شود، چرا که فرد متهم موظف است که از همراهی یک وکیل بهره ببرد.

بهترین وکیل در ایلام می تواند طبق نظر دادگاه، به صورت تسخیری در اختیار فرد متهم درآید. وکیل معاضدتی نیز به وکیلی گفته می‌شود که برای کسانی که توانایی مالی برای بهره مندی از یک وکیل را ندارند از طرف اداره معاضدت پیشنهاد می شود.

شرایط تاسیس دفتر حقوقی

شغل وکالت نیاز به سرمایه اولیه ندارد و لزومی به تاسیس دفتر وکالت به صورت حتمی نیست. اما بسیاری از وکلا برای مستقل شدن و انجام حرفه ای امور، تصمیم به تاسیس دفتر وکالتی به صورت مجزا می گیرند. برای این که یک وکیل بتواند بدون هیچ مشکلی اقدام به تاسیس دفتر خود کند، باید شرایطی را در نظر بگیرد و به آن ها پایبند باشد. بهترین وکیل در ایلام نیز که در دفتر حقوقی خود فعالیت می کند، قطعا تمامی مراحل را پشت سر گذاشته است.

وکلایی می توانند اقدام به تاسیس موسسات حقوقی کنند که دارای پروانه وکالت باشند. مشاورین حقوقی که تنها دانش آموختگان رشته حقوق هستند، نمی توانند مجوز تاسیس این دفاتر را از کانون وکلا دریافت کنند و اگر اقدام به انجام چنین کاری کنند، قطعا از جانب کانون وکلا مواخذه خواهند شد. هر وکیلی می تواند بعد از این که دوره تحصیلی خود را به پایان رساند و موفق به پذیرش در آزمون وکالت گردید، به صورت قانونی به اخذ پرونده های حقوقی بپردازد. اما برای این که بتواند در تمامی دعاوی ورود کند و اقدام به وکالت نماید لازم است که دوره کارآموزی را بگذراند و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت نماید.

بعد از پایان این مراحل، مجاز به اخذ مجوز تاسیس دفتر وکالت خواهد بود. طبق ماده 66 قانون اساسی، هر وکیلی تنها مجوز تاسیس دفتر حقوقی در شهری دارد که در آنجا موفق به دریافت پروانه وکالت گردیده است. از این رو بهترین وکیل در ایلام تنها می تواند در شهر ایلام دفتر وکالت داشته باشد و اگر خلاف این موضوع عمل کند، محکوم به تحمل مجازات انتظامی با درجه های 3 و 4 و 5 خواهد شد و پروانه وکالت او نیز باطل خواهد گردید.

کلام آخر

در این مقاله در مورد مشخصات وکیل پایه یک دادگستری، ویژگی ها و مسئولیت های او، تقسیم بندی وکلا و معرفی 10 تا از بهترین وکیل در ایلام صحبت کردیم. امیدواریم مطالب عنوان شده برای شما مفید واقع شود. کسانی که درگیر اختلافات و دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی و ملکی باشند، بهتر است از یک وکیل ماهر و با تجربه به عنوان یک راهنما کمک بگیرند.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

رای غیابی به چه معناست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

ایا وکیل دادگستری در دفتر اسناد رسمی وکالت میگیرد ؟‌

خیر وکلا شماره قرارداد محصوص وکالت خود را دارند و نیازی به مراجعه به دفاتر رسمی جهت وکالت در پرونده های دادگستری را ندارند.

آیا محکوم کردن مرد از طرف به ایراد ضرب و جرح عمدی و تهدید زن، از موجبات طلاق است؟

ضرب و شتم یا هر گونه سوء رفتار مداوم مرد که به صورت عرف با توجه به شرایط زن قابل تحمل نباشد، از مصادیق عسر و حرج محسوب گردیده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا