وکیل

10 تا از بهترین وکیل در ایلام⭐【سال1403】⚖️

افراد زیادی سالانه در رشته های حقوق و فقه و حقوق فارغ التحصیل می شوند، اما تعداد اندکی از آن ها موفق به پذیرش در آزمون وکالت و آمون اختبار می گردند. از این رو ما در این مقاله می خواهیم به ساکنین و هم وطنان عزیزمان در استان ایلام، 10 تا از بهترین وکیل در ایلام را معرفی کنیم تا در صورت نیاز بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند. یک وکیل خوب می تواند حقوق پایمال شده موکلش را از طرف مقابل بگیرد و اجازه ندهد در این میان مورد ظلم قرار گرفته و حق و حقوقش تضییع شود. برای آشنایی با وکلای برجسته ایلام و کسب اطلاعاتی در این خصوص، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

وکیل کیست و چه تفاوتی با مشاوره حقوقی دارد؟

تمام افرادی که به نوعی در رشته های حقوق و یا فقه و حقوق اسلامی تحصیل می کنند، به عنوان شخصی که اطلاعاتی در خصوص قوانین مدنی و مواد آن دارد، می توانند فعالیت کنند. اما در این میان همه آن ها نمی توانند به عنوان یک وکیل در کشور خدمت کنند. شخصی که در این رشته ها فارغ التحصیل می شود، می تواند برای همیشه به عنوان یک مشاور در دفاتر حقوقی حضور یافته و مشغول به کار شود. اما برای داشتن اجازه حضور در دادگاه ها و تخصیص تمبر باید در آزمون وکالت پذیرفته شده و پروانه وکالت مختص خود را دریافت کند.

پذیرفته شدگان در آزمون وکالت از نظر حقوقی و قانونی با عضویت در کانون وکلا، می توانند پرونده های افراد و سازمان ها و شرکت های مختلف را اخذ کرده و وکالت آن را برعهده بگیرند. بعد از دریافت پروانه وکالت، باز هم ممکن است ممنوعیتی برای برخی از پرونده ها جهت حضور وکیل مورد نظر در میان باشد. وکیلی بدون هیچ محدودیت و ممنوعیتی می تواند به عنوان بهترین وکیل در ایلام فعالیت کند که دوره کارآموزی خود را نیز گذرانده باشد و در آزمون اختبار نیز پذیرفته شود.

وکیل کیست و چه تفاوتی با مشاوره حقوقی دارد؟

مسئولیت های بهترین وکیل در ایلام چیست؟

وظایفی بر عهده بهترین وکیل در ایلام است که بعد از عقد قرارداد و تنظیم وکالتنامه به او محول می شود. این وظایف به صورت عمومی و مشترک در بین تمامی وکلا می باشد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:

 • اختصاص وقت برای موکل، شنیدن صحبت ها و جزئیات پرونده و پاسخگویی به تمامی سوالاتی که ذهن مراجعه کننده را مشغول کرده است.
 • دست یابی به راه حلی قانونی و موثر برای این که بتواند مسیر پرونده را کوتاه کرده و موکل را در کم ترین زمان ممکن به هدفش برساند.
 • ارائه مشاوره به موکل و گوشزد کردن توصیه های لازم جهت حفظ مصلحت او در قبال طرف مقابل
 • حضور در تمامی جلسات دادگاه، مطالعه کافی و یادداشت برداری در جلسات جهت یافتن راهی برای این که پرونده به نفع موکل تمام شود.
 • مشورت با وکلای دیگر مانند بهترین وکیل مهریه در ایلام برای جلوگیری از بروز کوچک ترین خلل و اشتباهی در پرونده

بخشنامه جدید برای تنظیم وکالت نامه

قبل از سال 1399، زمانی که افراد برای دریافت مشاوره به سراغ بهترین وکیل خانواده در ایلام مراجعه می کردند، بعد از قبول پرونده از طرف وکیل و حق الوکاله از طرف موکل، قراردادی به صورت دستی بین آن ها تنظیم می گردید. اما طبق بخشنامه ای که در سال 1399 صادر گردید، دیگر وکالتنامه ها به صورت دستی اعتباری ندارند و لازم است به صورت الکترونیکی تنظیم شوند. تصویب این قانون توسط سازمان بودجه کشور بوده است و از آن پس تمامی وکلا موظف به رعایت آن شدند.

علت تصویب این قانون، نظارت بر روی وکالتنامه ها و حق الوکاله های دریافتی است. با توجه به این که هر شخصی در هر شغلی، باید مالیات درآمدی خود را پرداخت کند، وکلا نیز موظف اند که میزان درآمد خود را در اختیار دولت قرار دهند و مالیات شغلی شان را پرداخت کنند. سازمان بودجه می تواند درآمد هر وکیل را بررسی کند و طبق قوانین اداره مالیات و دارایی، مالیات مورد نظر را از آن ها دریافت کند. مطابق با بند 6 قانون بودجه، بعد از تنظیم این قراردادها، هر وکیلی میزان درآمدش به ثبت می رسد و به صورت سالانه مالیات مربوطه را پرداخت می کند.

برای تنظیم وکالتنامه، بهترین وکیل در ایلام باید وارد سامانه ثنا شود و پس از ثبت نام کاربری و رمز عبور خود، اطلاعات لازم را به ثبت برساند. در این بخش مشخصات فردی موکل، موضوع وکالت، امضای الکترونیکی وکیل و میزان حق الوکاله ثبت می شود و با وارد کردن امضای الکترونیکی وکیل و کد دریافتی موکل، این مراحل به پایان می رسد.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

10 تا از بهترین وکیل در ایلام را بشناسید!

کاوه رضایی

کاوه رضایی

کاوه رضایی وکیل پایه یک دادگستری ، تخصص حوزه ملکی و مدرس دانشگاه میباشند و دانشجوی دکتری حقوق و محقق و پژوهشگر هستند.
دارای شماره پروانه ۳۳۶

مشاوره رایگان صرفا عصر ۵ شنبه  از ساعت ۶ تا ۱۰ شب

شماره تماس : 09120487055

آدرس: شهر ایلام، چهار راه سعدی ، سعدی جنوبی، جنب داروخانه دکتر رشیدی

سمیه صادقی

 somaye.saddeghi

عضو کانون وکلای دادگستری استان ایلام (ارشد حقوق خصوصی)

با سابقه درخشان در انجام پرونده های ملکی و اختلافات قراردادی
حایز (رتبه ی) برتر آزمون های حقوقی
انجام فعالیت در زمینه حقوق و کیفری (ملکی .خانواده.تغییر سن .شرکت ها و امور  حسبی.اختلافات قراردادی.چک و سفته و …)
به دلیل تخصص بالا و منظم بودن در کار و روند سریع  ایشان به عنوان موفق ترین وکیل ایلام  شناخته شده است.
و در استان و سایر شهرستان ها هم وکالت انجام‌ می‌دهند.

آدرس: ایلام ، روبروی دادگستری

شماره تماس: 09105879198

سعید احمدی

سعید احمدی

سعید احمدی وکیل پایه یک دادگستری در کرمان می باشند و سالیان بسیار زیاد است در ایلام مشغول به انجام کار می باشند و پرونده های بسیار زیادی را با موفقیت به ثبت رسانیده اند؛ وی با پشتکار و تلاش بسیار زیاد، سبب شده تا به عنوان بهترین وکیل در ایلام شناخته شوند و مورد اعتماد مردم و موکلینش واقع گردیدند.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سوابق و تخصص در وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس : 09183427497

آدرس: ایلام، بلوار سیدالشهداء، کوچه کاج، جنب بیمارستان قائم، مجتمع پزشکی سینا، طبقه سوم

محمود کرمی

محمود کرمی

محمود کرمی وکیل پایه یک دادگستری در ایلام اند و با آگاهی بسیار کامل و تخصصی شان موفق شده اند تا پرونده های موکلین را به خوبی به نتایج مطلوب برسانند؛ آقای محمود کرمی بهترین وکیل در ایلام اند که می توانند مشاوره های حضوری و غیر حضوری ارائه دهند و بهترین راهکارها را به موکلینشان ارائه دهند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی
 • 15 سال سوابق کار و تخصص وکالت
 • مشاور حقوقی

آدرس: ایلام،چهارراه مادر، به سمت دادگاه تجدیدنظر، نبش کوچه شهید بیگ محمدی

مهدی مهری

مهدی مهری

مهدی مهری وکیل پایه یک دادگستری در استان ایلام اند و به عنوان بهترین وکیل در ایلام مشغول به فعالیت های متعدد حقوقی از جمله کیفری، طلاق، خانواده، ملکی و غیره می باشند. وی قدرت بیانی بسیار بالا و نفوذ کلامی بسیار خوبی دارند؛ آقای مهدی مهری مشاوره های حضوری و غیر حضوری در اختیار هر یک از مراجعین و موکلینشان قرار می دهند و راهکارها و روش های حقوقی بسیار خوبی را به آنان ارائه می دهند. همچنین تسلط کاملی بر قوانین حقوقی دارند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری در استان ایلام
 • مشاور حقوقی

آدرس: ایلام، میدان کشوری خیابان آیت اله حیدری، خیابان ابوذر غفاری، نبش کوچه شهید صالحی

 حبیب الله تورنگ

 حبیب الله تورنگ

حبیب الله تورنگ وکیل پایه یک دادگستری اند و در ضمن در شهر ایلام مشغول به کار در حوزه های حقوقی مختلف و متعدد اند؛ وی در زمینه دعاوی های مختلف ملکی، کیفری، خانواده، طلاق، ثبتی و غیره تخصص های بسیار بالایی دارند و با لقب بهترین وکیل در ایلام شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

آدرس : ایلام، ملکشاهی، ارکواز، خیابان آیت، پاساژ مرکزی

 زینب سبزعلی زاده

 زینب سبزعلی زاده

زینب سبزعلی زاده وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ ایلام می باشند و مشاوره های بسیار کاربردی و اصولی به هر یک از موکلین و مراجعه کنندگانشان ارائه می دهند؛ وی می توانند راه و روش های کاملا اصولی و کاربردی به آنان ارائه دهند و به آنان کمک کنند تا نتایج بسیار مطلوبی را برای پرونده حقوقی شان داشته باشند. سرکار خانم زینب سبز علی زاده با لقب بهترین وکیل در ایلام توسط مردم شناخته شده اند و در زمینه دعاوی های متعدد ملکی، کیفری، مالی، تجاری، خانواده، طلاق و غیره مشغول به فعالیت در ایلام می باشند.

تخصص و مهارت: 

 • مشاور حقوقی

آدرس: ایلام، میدان شهدا، خیابان عدالت، پایین تر از دادگستری

زیدان پنجستونی

زیدان پنجستونی

زیدان پنجستونی وکیل پایه یک دادگستری در شهر زیبا و بزرگ ایلام می باشند و به عنوان یکی از بهترین وکیل در ایلام شناخته شده اند؛ ایشان در دعاوی های مختلف ملکی، کیفری، ثبتی، خانواده، طلاق و غیره تخصص و مهارت بسیار بالایی دارند. آقای زیدان پنجستونی سوابق کاری بسیار درخشانی دارند و بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را به مردم و موکلینشان ارائه می دهند.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

آدرس: ایلام، خیابان فردوسی، نبش بانک سپه، کوچه بن بست زاگرس، مجتمع خلیج فارس، طبقه ۳ و۱۲

 حبیب اله رحمتی

 حبیب اله رحمتی

حبیب اله رحمتی وکیل پایه یک دادگستری اند و در شهر بزرگ ایلام کلیه فعالیت های حقوقی را انجام می دهند؛ وی با لقب بهترین وکیل در ایلام شناخته شده اند و سوابق بسیار درخشان وکالتی نیز دارند؛ جناب آقای حبیب اله رحمتی در دعاوی های متعدد ثبتی، املاکی، ملکی، کیفری، مالی، تجاری و غیره مشغول به فعالیت اند و تخصص بسیار زیادی در دعاوی های متعدد وکالتی دارند و با بیان بسیار زیبا و تسلط کلامی که دارند می توانند دفاعیات بسیار خوبی در دادگاه به نفع موکلینشان انجام دهند و پرونده را به نفع آنان به پایان برسانند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

آدرس: ایلام، آبدانان، خیابان ولیعصر، رو به روی بانک کشاورزی مجتمع آفتاب، طبقه دوم

 اسحق مرادی

 اسحق مرادی

اسحق مرادی وکیل پایه یک دادگستری می باشند و در شهر بزرگ و زیبای ایلام مشغول به انجام کار در زمینه های متعدد کیفری، ملکی، ثبتی، طلاق و غیره اند؛ وی وکیلی با صداقت در حوزه کاری خود می باشند و توانسته اند تا اعتماد و اطمینان مردم را جلب نمایند؛ جناب آقای اسحق مرادی با لقب بهترین وکیل در ایلام شناخته شده اند و در تلاش اند تا با ارائه دادن مشاوره های بسیار اصولی و حرفه ای، بهترین راه حل ها را به موکلینشان ارائه دهند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلا دادگستری ایلام
 • مشاور حقوقی

آدرس: ایلام، چرداول هلیلان، شهر توحید، جنب بانک ملی، طبقه دوم پاساژ آزادی

تقسیم بندی وکلا از نظر مراجع پیگیری

وکلا از نظر مراجع پیگیری به دو دسته وکیل دادگستری و وکیل مدنی تقسیم بندی می شوند. وکیل دادگستری، وکیلی است که در رشته های مربوط به حقوق تحصیل کرده و پروانه وکالت را دریافت نموده باشد و بتواند در تمامی دعاوی در مراجع قضایی و دادگاه ها حضور یابد و از موکلین دفاع نماید. اختیاراتی که بهترین وکیل در ایلام دارد، مطابق با آنچه که در وکالتنامه به ثبت رسیده است می باشد.

وکیل مدنی وکیلی می باشد که در امور اداری و حقوقی موکلین خود، به صورت محدود فعالیت می کند. مثلا ممکن است وکیل برای خرید و فروش ملک، عقد و یا فسخ اجاره و یا وکالت در طلاق باشد. قراردادی که بین طرفین به ثبت می رسد در دفتر اسناد رسمی منعقد می گردد.

تقسیم بندی وکلا از نظر مراجع پیگیری

بهترین وکیل در ایلام از نظر اختیار موکل

بهترین وکیل در ایلام از نظر اختیار موکلین، به سه دسته وکیل تعیینی، تسخیری و معاضدتی تقسیم بندی می گردد. وکیل تعیینی وکیلی است که به صورت انتخابی توسط موکل و به اراده او انتخاب می شود. وکیل تسخیری بیش تر در دعاوی کیفری به کار گرفته می شود، چرا که فرد متهم موظف است که از همراهی یک وکیل بهره ببرد.

بهترین وکیل در ایلام می تواند طبق نظر دادگاه، به صورت تسخیری در اختیار فرد متهم درآید. وکیل معاضدتی نیز به وکیلی گفته می‌شود که برای کسانی که توانایی مالی برای بهره مندی از یک وکیل را ندارند از طرف اداره معاضدت پیشنهاد می شود.

شرایط تاسیس دفتر حقوقی

شغل وکالت نیاز به سرمایه اولیه ندارد و لزومی به تاسیس دفتر وکالت به صورت حتمی نیست. اما بسیاری از وکلا برای مستقل شدن و انجام حرفه ای امور، تصمیم به تاسیس دفتر وکالتی به صورت مجزا می گیرند. برای این که یک وکیل بتواند بدون هیچ مشکلی اقدام به تاسیس دفتر خود کند، باید شرایطی را در نظر بگیرد و به آن ها پایبند باشد. بهترین وکیل در ایلام نیز که در دفتر حقوقی خود فعالیت می کند، قطعا تمامی مراحل را پشت سر گذاشته است.

وکلایی می توانند اقدام به تاسیس موسسات حقوقی کنند که دارای پروانه وکالت باشند. مشاورین حقوقی که تنها دانش آموختگان رشته حقوق هستند، نمی توانند مجوز تاسیس این دفاتر را از کانون وکلا دریافت کنند و اگر اقدام به انجام چنین کاری کنند، قطعا از جانب کانون وکلا مواخذه خواهند شد. هر وکیلی می تواند بعد از این که دوره تحصیلی خود را به پایان رساند و موفق به پذیرش در آزمون وکالت گردید، به صورت قانونی به اخذ پرونده های حقوقی بپردازد. اما برای این که بتواند در تمامی دعاوی ورود کند و اقدام به وکالت نماید لازم است که دوره کارآموزی را بگذراند و به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت نماید.

بعد از پایان این مراحل، مجاز به اخذ مجوز تاسیس دفتر وکالت خواهد بود. طبق ماده 66 قانون اساسی، هر وکیلی تنها مجوز تاسیس دفتر حقوقی در شهری دارد که در آنجا موفق به دریافت پروانه وکالت گردیده است. از این رو بهترین وکیل در ایلام تنها می تواند در شهر ایلام دفتر وکالت داشته باشد و اگر خلاف این موضوع عمل کند، محکوم به تحمل مجازات انتظامی با درجه های 3 و 4 و 5 خواهد شد و پروانه وکالت او نیز باطل خواهد گردید.

کلام آخر

در این مقاله در مورد مشخصات وکیل پایه یک دادگستری، ویژگی ها و مسئولیت های او، تقسیم بندی وکلا و معرفی 10 تا از بهترین وکیل در ایلام صحبت کردیم. امیدواریم مطالب عنوان شده برای شما مفید واقع شود. کسانی که درگیر اختلافات و دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی و ملکی باشند، بهتر است از یک وکیل ماهر و با تجربه به عنوان یک راهنما کمک بگیرند.

از همراهی شما تا پایان مقاله کمال تشکر را داریم. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل طلاق در ایلام کلیک کنید.

رای غیابی به چه معناست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

ایا وکیل دادگستری در دفتر اسناد رسمی وکالت میگیرد ؟‌

خیر وکلا شماره قرارداد محصوص وکالت خود را دارند و نیازی به مراجعه به دفاتر رسمی جهت وکالت در پرونده های دادگستری را ندارند.

آیا محکوم کردن مرد از طرف به ایراد ضرب و جرح عمدی و تهدید زن، از موجبات طلاق است؟

ضرب و شتم یا هر گونه سوء رفتار مداوم مرد که به صورت عرف با توجه به شرایط زن قابل تحمل نباشد، از مصادیق عسر و حرج محسوب گردیده است.

5/5 - (3 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =

دکمه بازگشت به بالا