کسب و کار

10 تا از بهترین وکیل در قم ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله ما سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل در قم را برای کسانی که برای پرونده های حقوقی و کیفری خود به دنبال یک وکیل ماهر برای پذیرش وکالت شان هستند، معرفی کنیم. وجود یک وکیل در کنار شاکی و یا متهم در دادگاه باعث افزایش اعتماد به نفس و حفظ آرامش فرد می شود. یک وکیل خبره می تواند مثل یک متخصص جریان را موشکافی کند و با جمع آوری مدارک و شواهد موکل خود را تبرئه نماید. اگر شما نیز برای مشکلات خود به دنبال یک وکیل حرفه ای هستید در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل در قم کیست؟

بهترین وکیل در قم شخصی است که در دوران تحصیل خود رشته حقوق و یا فقه و مبانی حقوق اسلامی را را برای مقطع کارشناسی انتخاب کرده باشد و در مقاطع بالاتر نیز گرایش های مربوط به حقوق را برای دوره ارشد و دکترا ادامه دهد.

متقاضیان وکالت می توانند بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه در مقطع کارشناسی، در آزمون وکالت که به صورت سالانه برگزار می شود، ثبت نام کنند. شرکت کنندگان پس از قبولی در آزمون، وارد مراحل بعدی پذیرش می شوند. شخصی که در آزمون اولیه که سخت ترین مرحله نیز محسوب می شود قبول شود، باید از مرحله استعلام در مورد اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات، سوء پیشینه و آزمایشات پزشکی قانونی با سربلندی بیرون بیاید.

سپس لازم است که به مدت دو سال در یک دفتر وکالت به عنوان کارآموز فعالیت کند و در جلسات آموزشی از طرف کانون وکلا شرکت نماید. پس از گذراندن تمامی مراحل و تکمیل پرونده، فرد پذیرفته شده در آزمون اول لازم است در آزمون اختیار در دو مرحله کتبی و شفاهی شرکت کند و پس از قبولی در آن ها با شرکت در مراسم تحلیف و سوگند یاد کردن به عنوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران یا شروع به فعالیت می نماید.

وکیلی که کار خود را به صورت رسمی آغاز می کند زمانی می تواند در حوزه فعالیت خود بهترین باشد که تجربه لازم را به دست آورده و رضایت موکلینش را جلب کرده باشد.

بهترین وکیل در قم کیست؟

طبقه بندی انواع وکالت

وکالتی که شخصی به دیگری برای انجام اموری به نیابت از او می دهد متفاوت است. برخی افراد وکیلی را تنها برای یک امر خاص انتخاب می کنند و اختیارات او را محدود می نمایند. برخی دیگر ممکن است به دلیل داشتن مشغله های کاری مجموعه ای از امور را دراختیار وکیل خود قرار دهند. به طور کلی وکالت در دو دسته طبقه بندی می شود که به شرخ زیر می باشد:

وکالت مطلق: در وکالت مطلق، شخص موکل اختیار مجموعه ای از امور خود را به بهترین وکیل در قم می سپارد. به این صورت که شخص وکیل به استخدام فرد درآمده و اختیار تمام امور او را خواهد داشت. مثلا می تواند حقوق پرسنل را پرداخت کند، قراردادهای کاری و معاملاتی را تنظیم نماید، هزینه های اداری و خانوادگی موکل خود را پرداخت کند و بسیاری از امور را به نیابت از موکل خود انجام دهد. اما تمامی امور با هماهنگی موکل انجام می شود.

وکالت مقید: در این نوع وکالت، شخص وکیل فقط می تواند در موضوعی که در وکالتنامه قید شده است دخالت کند و حق تجاوز از اختیارات محول شده را نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل حقوقی در قم

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

تعهدات وکیل و موکل

زمانی که به خاطر کوتاهی و اشتباهات یک وکیل، موکل دچار خسارت و ضرر و زیان شود، مسئولیت خسارت وارده بر عهده وکیل مورد نظر است و باید اقداماتی را برای رفع آن انجام دهد. بهترین وکیل در قم مصلحت موکل خود را به هر چیزی ترجیح می‌دهد و سعی می‌کند اقداماتی که از اختیارات او خارج است انجام ندهد و از حدود خود تجاوز نکند.

همچنین بهترین وکیل در قم، موکل خود را در مسیر پرونده به هیچ عنوان تنها نمی گذارد. کسی که برای پرونده خود وکیل اختیار می کند با اطمینان مراحل کار را به دست او می سپارد و وکیل از نظر قانونی و انسانی در برابر موکل خود مسئول است.

اگر برای پرونده ای فردی بیش از یک وکیل اختیار کرده باشد، هیچ کدام از وکلا بدون مشورت و همکاری وکیلان دیگر حق انجام کاری را ندارند. موکل نیز در قبال وکیل خود تعهداتی را بر عهده دارد و باید به تمامی بندهای قرارداد اعم از مالی و غیر مالی عمل نماید.

10 تا از بهترین وکیل در قم را بشناسید!

دکتر محمد سلیمی افشارجقی

دکتر محمد سلیمی افشارجقی

دکتر محمد سلیمی افشارجقی بیش از ده سال سابقه وکالت در امور حقوقی و کیفری و دارای دکترای حقوق خصوصی و دارای پروانه وکالت از کانون وکلای دادگستری قم می باشد. از تخصص های ایشان می توان به دعاوی خانواده، دادگاه انقلاب، جرائم مالی و اقتصادی، ملکی، کیفری، دیه، تصادف، پیمانکاری، قراردادها، حقوق تجاری و … اشاره کرد. نتیجه سال ها وکالت ایشان کسب موفقیت در تعداد زیادی از پرونده های مختلف می باشد که سبب شهرت ایشان و اعتماد مردم به این وکیل خبره شده است.

تخصص های دکتر محمد سلیمی افشارجقی:

 • وکیل ابطال اجراییه
 • وکیل ابطال سند
 • وکیل اخذ و مطالبه اجرت المثل
 • وکیل اخذ و مطالبه اجور معوقه
 • وکیل ارث
 • وکیل استفاده از سند مجعول
 • وکیل الزام به تحویل مبیع
 • وکیل الزام به تنظیم سند رسمی

آدرس: قم، خیابان هفت تیر، روبروی کوچه 44، پلاک 15، طبقه دوم

برای اعطای وکالت به دکتر محمد سلیمی، یکی از وکلای خوب قم میتوانید با شماره زیر با ایشان در ارتباط باشید:

شماره تماس: 09127523247

سيده فاطمه موسوی

سيده فاطمه موسوی

انتخاب وکیل سيده فاطمه موسوی، برای دعاوی حقوقی می‌تواند تاثیر مثبتی در روند و مسیر قانونی پرونده داشت . وی در مدت فعالیت حقوقی خود توانسته با پشتکار در رسیدگی به پرونده‌های موکلین، برخورد و رفتار حرفه‌ای و مناسب با موکلین، فن بیان و نفوذ کلام، به عنوان یک وکیل حرفه‌ای و مسئولیت پذیر شناخته شود. همچنین ایشان یکی از بهترین وکلای شهرستان قم می باشند.

برخی از حوزه های تخصص خانم سیده فاطمه موسوی

 • دعاوی خانواده شامل؛ مطالبه مهریه، مطالبه نفقه زوجه و فرزند، مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت، استرداد جهيزيه ،طلاق توافقی، طلاق از سوی زوج یا زوجه، استرداد جهیزیه، ملاقات فرزند، الزام به ثبت ازدواج،الزام به تميكن و…
 • دعاوی حقوقی شامل؛ تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها و ثبت شركت، مطالبه وجه چک و سفته و…
 • دعاوی كيفری شامل؛ كلاهبرداری، جعل، خيانت در امانت، انتقال مال غير، تهديد، سرقت و ….

آدرس: باجک یک، بین کوچه ۱۱و۱۳ ،دفتروکالت

شماره تماس: 09100114151

رضا عادلی

رضا عادلی بهترین وکیل طلاق در قم

آقای رضا عادلی وکیل پایه یک دادگستری قم، مشاور حقوقی، از وکلای باسابقه و خبره، دارای تسلط کافی به مقررات و قوانین حقوقی، خانواده، کیفری، ثبتی، ملکی و دعاوی بانکی به واسطه تجربه بالای حقوقی و اجرایی ( ۱۸سال سابقه کار اجرایی دولتی)می باشند. اخلاق نیکو، اعتماد به نفس در کار، احساس مسئولیت، تخصص و تسلط به امور حقوقی، کیفری و خانواده از خصوصیات بارز آقای رضا عادلی به حساب می‌آیند.

برخی از سوابق ایشان:

 • 6 سال سابقه همکاری حقوقی و وکالت در مجموعه سرپرستی شعب بانک سپه استان قم، دارای تخصص در دعاوی بانکی و قرادادهای بانکی
 • 2 سال سابقه همکاری و وکالت با شرکت برق منطقه ای تهران
 • بیش از 18 سال سابقه کار اجرایی در دوایر دولتی
 • دارای یک تیم حقوقی متشکل از وکلای مجرب و با سابقه پایه یک و کارآموزان وکالت در مجموعه موسسه حقوقی عادلی
 • وکالت و همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و استان اصفهان شهرستانهای خوانسار و گلپایگان

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره و وکالت آقای رضا عادلی با شماره زیر تماس بگیرید:

تلفن همراه09127595032
تلفن ثابت: 02532941312
آدرس دفتر:
 قم، بلوار شهید صدوقی (زنبیل آباد)، 20 متری مهدیه، نرسیده به بستنی داداش علی، پلاک 251، دفتر وکالت و‌ موسسه حقوقی رضاعادلی

خانم معصومه قلندری

خانم معصومه قلندری

خانم معصومه قلندری وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی، کارشناس ارشد حقوق خصوصی، دارای سابقه وکالت در انواع دعاوی خانواده، حقوقی و کیفری می باشند. ایشان یکی از وکلای زن فعال در شهر قم هستند. خانم معصومه قلندری به عنوان یک مشاور حقوقی خبره، با موکلین خود تعامل و همفکری دارند و دلسوزانه به مسائل مربوط به پرونده آن ها رسیدگی می کنند.

تخصص خانم معصومه قلندری:

 • وکالت در دعاوی خانواده (طلاق، الزام به تمکین، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه و …)
 • وکالت در دعاوی حقوقی (تنظیم انواع قراردادها، مشاوره تخصصی حقوقی به شرکت ها، مطالبه وجه چک و ….)
 • وکالت در دعاوی کیفری (مواد مخدر، کلاهبرداری، سرقت، خیانت در امانت، جعل، انتقال مال غیر و …)
 • وکالت در امور قراردادها (مطالبه وجه قرارداد، الزام به انجام تعهد، فسخ و ابطال قرارداد و …)

جهت اعطای وکالت و دریافت مشاوره از خانم معصومه قلندری به صورت حضوری و غیرحضوری، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۹۱۲۸۵۱۶۶۹۶
آدرس دفتر: قم، میدان سعیدی، بلوار نیروی هوایی، بین کوچه ۱ و ۳، ساختمان یلدا، طبقه ۵، واحد ۱۶

حسن کاظمی

بهترین وکیل کیفری قم

حسن کاظمی وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ و مذهبی قم مشغول به فعالیت می باشد و در زمینه های مختلف وکالتی از جمله حقوقی، ثبتی، خانواده، کیفری و املاک فعالیت می کند؛ ایشان بهترین وکیل در قم است که با تکیه بر سواد حقوقی خود و همچنین آگاهی نسبت به روال کار دادگاه های مختلف استان قم توانسته اند دعاوی بسیاری را با نتیجه مطلوب به نتیجه برسانند. مشاوره های حقوقی آقای کاظمی هم بسیار قوی بوده و رضایت موکلین را به دنبال داشته است.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

تماس: 09123520213

آدرس: قم، خیابان دورشهر، نبش کوچه ٢٨، ساختمان بعثت، طبقه اول ، واحد ۵

مرتضی مقدس

بهترین وکیل طلاق در قم

مرتضی مقدس هم اکنون به عنوان وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ قم مشغول به انجام فعالیت حقوقی است و سابقه بالایی در حوزه وکالت دارد که موجب شده است به عنوان بهترین وکیل در قم شناخته شود. وی تخصص در حوزه وکالتی طلاق، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره را بر عهده دارد. تعهد، تخصص، مسئولیت پذیری، اخلاق خوب و دستمزد منصفانه ایشان از مواردی است که سبب جلب اعتماد مردم نسبت به ایشان شده است.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کار وکالتی
 • مدرس دانشگاه آزاد قم
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۹۲۵۲۸۰۶۳

آدرس:  قم، دورشهر، روبروی سینما تربیت ساختمان شفا، طبقه دوم، واحد۸

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی

بهترین وکیل قم

نفیسه جباری‌ تیمور آبادی وکیل پایه یک دادگستری می باشد که سابقه و تجربه کاری بسیار زیادی در شهر قم داشته اند که موجب جلب رضایت موکلین شده است؛ ایشان با لقب بهترین وکیل در قم در بین مردم معرفی شده اند و در زمینه های مختلف وکالتی تخصص و فعالیت دارند. وکالت پرونده های مختلف خانواده، اعسار، مهریه، الزام به تنظیم سند، املاک، شهرداری، عقوذ و معاملات در تخصص خانم جباری است.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه امور وکالت
 • مشاور حقوقی

تماس: 09122537081

آدرس: قم، ۴۵ متری صدوق، بین کوچه ۱ و ۳، پلاک۷۵

هاشم زمانی

بهترین وکیل کیفری قم

هاشم زمانی یکی از بهترین وکیل در قم است و در ضمن وکیل پایه یک دادگستری در شهر مذهبی قم می باشد که در این شهر مشغول به انجام فعالیت های مختلف است؛ ایشان دعاوی در زمینه های ثبتی، ملکی، خانواده، کیفری، ثبتی را تقبل می کند. آقای زمانی دارای پروانه وکالت پایه یک و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری استان قم هستند که نزدیک یک دهه است به مردم قم خدمات حقوقی ارائه می دهند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه کاری وکالت
 • کارشناسی حقوق قضائی
 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

تماس: ۰۹۱۲۲۵۲۴۲۳۰

آدرس: قم، میدان مطهری، خیابان مولوی، نرسیده به بیمارستان گلپایگانی، کوچه۶،

احمد جمالی

بهترین وکیل خانواده در قم

احمد جمالی وکیل پایه یک دادگستری است که در حوزه های متفاوت وکالتی تخصص و مهارت بسیار زیادی دارد و به علت تقبل پرونده های سخت وکالت، به عنوان بهترین وکیل در قم شناخته شده است. در ضمن وی در حوزه دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی، ثبتی و غیره تخصص دارد. آقای جمالی با تکیه بر دانش و اطلاعات خود وکالت های موفقیت آمیزی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند و با مشاوره ها و راهنمایی های خود بسیاری از دعاوی را حل و فصل نموده اند.

تخصص و مهارت:

 •  12 سال سابقه وکالتی
 • مشاور حقوقی

تماس: 09163686979

آدرس: قم، خیابان باجک، کوچه بیست و دوم، پلاک ۳۹۲

رضا سخائی

رضا سخائی

رضا سخائی به عنوان رییس مرکز دادگستری در شهر قم فعالیت می کند و تخصص و مهارت بسیار زیادی در حوزه دعاوی خانواده، ملکی، حقوقی و غیره دارد. وی بهترین وکیل در قم است که حددود دو دهه سابقه فعالیت در زمینه وکالت دارند. درصد بالای موفقیت ایشان به دلیل تخصص و سواد حقوقی بالای آقای سخائی است که به نتایج مثبت منجر شده اند.

تخصص و مهارت:

 • عضو هیئت علمی دانشگاه در شهر قم
 • رییس کانون وکلا دادگستری شهر قم
 • عضو کانون وکلا دادگستری مرکز

تماس: 09121518082

آدرس: قم، ابتدای سالاریه، ابتدای بلوار شهدای گلزار، ساختمان گلزار، طبقه اول، واحد سوم

پرونده های بهترین وکیل در قم چه موضوعاتی دارد؟

بهترین وکیل در قم مجاز است در انواع پرونده ها ورود کند و ممنوعیتی از نظر قانون ندارد. موضوعات وکالتی پرونده ها عبارتند از:

 • انواع دعاوی خانواده که بهترین وکیل زن در قم مسئولیت آن را بر عهده می گیرد و در حوزه طلاق، نفقه، مهریه و حضانت فرزندان فعالیت می کند.
 • دعاوی کیفری که مربوط به پرونده هایی در مورد سرقت، کلاه برداری و انواع دعاوی که جرم محسوب می شود.
 • پرونده های ملکی که بهترین وکیل ملکی در قم به رفع اختلافات موجود در مورد اموال غیر منقول به صورت حقوقی و کیفری می پردازد.
 • وکیل حقوقی که در مورد مسائل چک و سفته، مطالبات مالی، خسارات و … می تواند قبول وکالت نماید.
پرونده های بهترین وکیل در قم چه موضوعاتی دارد؟

در چه صورت نمی توان از وکیل بهره برد؟

مطابق با ماده 48 قانون کیفری، اگر جرم شخصی اقدام علیه امنیت، مواد مخدر و روان گردان باشد، به مدت یک هفته حق ملاقات با وکیل خود را ندارد. پس از پایان یک هفته، متهم می تواند برای خود وکیل بگیرد. همچنین طبق بخش 2 ماده 48 قانون دادرسی کیفری، هنگامی که جرم ارتکابی اقدام علیه امنیت ملی در داخل و خارج کشور و جرایم سازمان یافته باشد، در مرحله ای که تحقیقات اولیه در حال انجام است، هر وکیلی نمی تواند به پرونده ورود کند و باید متهم از وکلای مورد تایید قوه قضائیه وکیلی را انتخاب نماید؛ بهترین وکیل کیفری در قم می تواند به خوبی اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار موکلین خود قرار دهد و آن ها را راهنمایی کند.

حق الوکاله بهترین وکیل در قم

بهترین وکیل در قم ممکن است مبالغ متفاوتی را برای پرونده های اخذ شده در نظر بگیرد. می توان قاعده و قانون خاصی برای حق الزحمه وکلا با توجه به گستردگی موضوعات و غیر قابل پیش بینی بودن عکس العمل طرف دیگر دعوا و رای دادگاه وجود ندارد. البته مواردی بر روی این مبالغ موثر هستند که از دریافت حق الوکاله های نجومی توسط وکلا جلوگیری می کند.

یکی از این موارد ابلاغیه های دستگاه های قضایی است که تعرفه ای را تا حدودی برای وکلا تعیین می نماید. مورد تاثیرگذار دیگر، شرایط و محیطی است که وکیل مورد نظر در آن محدوده وکالت می کند، مثلا وکلای فعال در شهری مثل تهران با وکلای شهرهای دیگری که در محیط کوچکی هستند حق الوکاله بیش تری را از موکلین خود دریافت می کنند. مورد دیگری که در تعیین مبلغ درخواستی موثر است، نوع پرونده، موضوع و میزان پیچیدگی آن است. خطراتی که ممکن است وکیل را در دعوای مورد نظر مثل دعاوی کیفری تهدید کند نیزمی تواند باعث افزایش قیمت درخواستی باشد. به طور کلی می توان گفت که وکلایی که از نام نیکی در بین همکاران خود برخوردارند انصاف را رعایت می کنند و از دریافت مبالغ بالا از موکلین شان خودداری می نمایند.

تا قبل از سال 1399، تمام مبلغ دریافتی توسط وکلا به صورت خالص در اختیار خودشان قرار می گرفت، چرا که نظارتی بر روی آن وجود نداشت. اما بعد از آن، با اجبار تنظیم وکالتنامه ها به صورت الکترونیکی، بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران موظف به پرداخت مالیات شدند.

کلام آخر

بسیاری از افراد برای حل مشکلات حقوقی و کیفری خود از وکلا کمک می گیرند. ما برای کمک به افرادی که نیاز به همراهی یک وکیل خوب دارند، تعدادی از بهترین وکیل در قم را معرفی نمودیم. برای اطمینان بیش تر می توانید در جلسات مشاوره به صورت حضوری با وکلا آشنا شوید و پس از آن پرونده خود را به آن ها بسپارید.

از این که تا پایان مقاله همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. در صورت داشتن نظرات و سوالات، با وکلای معرفی شده در سایت وکیل چی در ارتباط باشید.

 اعسار چیست؟

هر شخصی که به واسطه عدم کفایت دارایی یا عدم دسترسی به مال خود، قادر به تادیه مخارج محاکمه یا دیون خود نباشد، معسر شناخته می شود.

 سامانه ثنا چیست؟

پس از ثبت نام در سامانه ثنا، ابلاغیه ها، احضاریه ها و دادنمامه های دادگستری به گوشی همراه شما ارسال می شود و کسی نمی تواند آدرس دروغین از شما به محاکم بدهد و از غیبت شما در جلسه دادگاه سوء استفاده نماید.

اگر فردی مقیم خارج باشد به چه شکلی از دعوی مطرح شده در دادگستری مطلع می شود؟

مطابق ماده ۷۱ قانون آیین دادرسی مدنی، ابلاغ دادخواست و ضمائم آن به افراد مقیم خارج از کشور باید به وسیله ماموران کنسولی یا سیاسی ایران به عمل آید.

4.8/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + یک =

دکمه بازگشت به بالا