حقوقی

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در شیراز ⭐【آپدیت 1401】

امروزه به دلیل بروز مشکلات بی شمار حقوقی، پیچیدگی قوانین و سخت شدن پیگیری این گونه مسائل در مراجع قضایی، نیاز حضور وکیل در پیگیری روند پرونده، بسیار احساس می شود. همه ما در کلان شهرها به دنبال مراکز و موسساتی هستیم که بتوانیم با مراجعه به آن ها و کمک گرفتن از متخصصان حقوقی، مشکلات خود را راحت تر حل کنیم. موسسات حقوقی از جمله موسساتی هستند که برای کوتاه کردن مسیر به نتیجه رسیدن مسائل حقوقی تاسیس شده اند. اگر شما نیز به دنبال بهترین موسسه حقوقی در شیراز با ارائه مشاوره های حقوقی در تمامی زمینه های تخصصی می گردید، لطفا تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

موسسه حقوقی چیست؟

موسسات حقوقی، به دو دسته تقسیم می شوند: شرکت های غیر انتفاعی و شرکت های غیر تجاری.

شرکت های غیر انتفاعی به موسساتی گفته می شود که کارشان رسیدگی به امور خیریه، برگزاری همایش های دینی مذهبی و سمینارهای علمی است که این موسسات اغلب برای جذب سرمایه و سود شخصی تاسیس نمی شوند و در امور خیریه پیش گام هستند.

موسسات غیر تجاری در زمینه های خدمت رسانی به مردم و در حوزه های علمی و آموزشی و یا ارائه مشاوره حقوقی با هدف جذب و کسب سود تاسیس می شوند. موسسه حقوقی جزو مراکز غیر تجاری محسوب شده که توسط چندین وکیل پایه یک دادگستری و کارشناسان حقوقی و با هدف پاسخ دهی درست به نیازها و پرسش های حقوقی افراد حقیقی و یا حقوقی تاسیس شده است.

موسسه حقوقی چیست؟

وظایف بهترین موسسه حقوقی در شیراز چیست؟

همان طور که می دانید موسسات حقوقی توسط حداقل سه وکیل پایه یک دادگستری و کارشناسان حقوقی در همه زمینه های حوزه وکالت و در جهت آگاهی افراد از مسائل حقوقی تشکیل می شوند. از جمله وظایف بهترین موسسه حقوقی در شیراز که می توان به آن ها اشاره نمود عبارتند از:

 • ارائه خدمات مشاوره ای به افراد قبل از هر اقدام قانونی در مواجهه با مشکل.
 • ارائه خدمات حقوقی به صورت مداوم و یا موردی به کلیه اشخاص حقیق و حقوقی ساکن در داخل و یا خارج از کشور.
 • قبول وکالت افراد حقیقی و یا حقوقی، ساکن در داخل و یا خارج از کشور با هدف دفاع از حقوق آن ها در مراجع قضایی و داوری های داخلی و بین المللی.
 • قبول وکالت و نمایندگی افراد حقیقی و یا حقوقی، ساکن در داخل و یا خارج از کشور، به عنوان امین آن ها در کلیه مراجع اداری و سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی.
 • قبول داوری و معرفی داوران قابل اعتماد در مراجع داوری داخلی و بین المللی به جهت رفع اختلافات بین طرفین دعوا در خارج از دادگاه.
 • ارائه و برگزاری دوره های کارآموزی جهت ارتقا دانش، دانشجویان و کارآموزان رشته حقوق و فقه.
 • انجام کلیه فعالیت ها و خدمات حقوقی مجاز به جهت حفظ منافع موکلین.

10 تا از بهترین موسسه حقوقی در شیراز را بشناسید!

موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد

موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد

موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد، یکی از موسسات مهاجرتی معتبر در شیراز است که در زمینه های تخصصی مهاجرت از جمله: اخذ انواع ویزاهای تحصیلی، کاری، اقامت و همچنین سرمایه گذاری در خارج از کشور ارائه دهنده مشاوره های تخصصی می باشد و به همین جهت جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به شمار می آید.

آدرس: شیراز، بلوار چمران، هتل بزرگ چمران، طبقه دوم

شماره تماس: 07191009294

موسسه حقوقی و ثبتی آوا گستر اطلس پارس

موسسه حقوقی و ثبتی آوا گستر اطلس پارس

موسسه حقوقی و ثبتی آوا گستر اطلس پارس، دارای 5 سال سابقه درخشان و دو شعبه فعال در شیراز و تهران، متشکل از کادری مجرب و حرفه ای، آماده ارائه مشاوره و خدمات در زمینه های حقوقی، کیفری و ثبتی است. این موسسه با قبول وکالت موکلین در تمام مراحل رسیدگی به پرونده های داخلی و خارجی توانسته نام خود را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به ثبت برساند.

آدرس: شیراز، میدان اطلسی، جنب بانک مسکن، ساختمان اطلس 102، طبقه دوم

شماره تماس: 07132281431

موسسه حقوقی مهاجرتی لوتوس

موسسه حقوقی مهاجرتی لوتوس

موسسه حقوقی مهاجرتی لوتوس، تنها موسسه و مجری کامل ترین و معتبرترین برنامه های مهاجرتی استرالیا در جنوب کشور است که با سال ها تجربه موفق و با به کارگیری وکلای مجرب و رسمی مهاجرت در کشورهای آلمان، کانادا، فرانسه و ترکیه، راهنمایی صادق در امر مهاجرت می باشد. همچنین با ارائه طرح مشاوره و نظارت تحصیلی مستمر، ویژه مهاجرت به خارج از کشور توانسته به دانش آموزان و دانشجویان مشتاق به ادامه تحصیل در خارج از ایران مشاوره تخصصی ارائه دهد و نام خود را در بین موسسه های محبوب و یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به ثبت برساند.

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، کوچه 7، ساختمان صبا، طبقه چهارم، واحد 2

شماره تماس: 07132344127

موسسه حقوقی زیتون

موسسه حقوقی زیتون

خدمات معاونت حقوقی هلدینگ امید جوانان (موسسه حقوقی زیتون)، ارائه دهنده روش های نوین مشاوره و انجام تمامی خدمات حقوقی، قرارداد و مستند سازی، امور سهام، مرکز داوری اتحادیه املاک و همچنین دعاوی بین الملل است که با قبول وکالت پرونده های خانواده و وراثت توسط بهترین وکلای پایه یک دادگستری توانسته نام خود را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به ثبت برساند.

آدرس: شیراز، معالی آباد، نبش خیابان رهبرماه، مجتمع تجاری آفتاب فارس، طبقه سوم اداری، واحد 510

شماره تماس: 09178383902

موسسه مشاوره مهاجرتی نیک افرا

موسسه مشاوره مهاجرتی نیک افرا

موسسه مشاوره مهاجرتی نیک افرا، نماینده انحصاری کالج دریس مجارستان در ایران، با ارائه بهترین و به روز ترین خدمات مشاوره مهاجرتی از جمله: مشاوره های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری ارائه دهنده بهترین مشاوره های تخصصی بر طبق قوانین حقوقی بین الملل است که با بهره مندی از تجارب وکلای خبره توانسته نام خود را جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به ثبت برساند و شما را تا رسیدن به اهداف و آرزوهای تان همراهی کند.

آدرس: شیراز، خیابان قصردشت، کوچه 26، ساختمان سحر، طبقه چهارم، واحد 7

شماره تماس: 07136474977

موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر

موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر

موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر، به عنوان یک شرکت تخصصی و بین المللی و با انعقاد تفاهم نامه همکاری با کانون وکلای دادگستری فارس به عنوان یک شرکت حقوقی-مهاجرتی در ایران به ثبت رسیده است و در مدت زمان اندکی توانسته حوزه فعالیت خود را گسترش دهد و جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به شمار آید.

آدرس: شیراز، معالی آباد، ابتدای خیابان بهاران، مجتمع اداری آرین، طبقه سوم، واحد 4

شماره تماس: 07136383246

موسسه حقوقی و داوری تحکیم غیاث

موسسه حقوقی و داوری تحکیم غیاث

موسسه حقوقی و داوری تحکیم غیاث، جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به شمار آید و با شعار مدافع عدالت و حامی حقوق موکل، با بهره گیری از حضور وکلای پایه یک دادگستری و اساتید دانشگاه در ارائه خدمات حقوقی و وکالت موکلین موفق عمل کرده است. در ادامه این موسسه تنها موسسه ای است که در کنار پزشکان و کارشناسان پزشکی و دارویی، توانسته قراردادهای تخصصی در زمینه پزشکی و دارویی تنظیم کند.

آدرس: شیراز، خیابان معالی آباد، نبش کوچه 3، ساختمان پارسا، طبقه سوم، واحد 5

شماره تماس: 07136364676

موسسه متخصصین و داوران عدل گستر انصار فارس

موسسه متخصصین و داوران عدل گستر انصار فارس

موسسه متخصصین و داوران عدل گستر انصار فارس، با همکاری و نظارت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس تاسیس و با اهداف بلند مدت و حل اختلاف میان افراد جامعه و خدمت رسانی به تمامی اقشار جامعه شکوفا گردید و با حضور متخصصین در همه زمینه ها اعم از: پزشکی، معادن، عمران و مهندسین سایر علوم در این امر فعال بوده و توانست جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به شمار آید.

آدرس: شیراز، خیابان پیروزی، پاساژ پیروزی، طبقه چهارم، واحد 47

شماره تماس: 07132226103

موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر)

موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر)

موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر)، جزو یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز و یکی از موسسات محبوب و موفق کشور است و با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین المللی از طرفی به عنوان یک دفتر مهاجرتی در شیراز تحت عنوان حقوق بین الملل خصوصی و از طرف دیگر به بررسی پرونده های حقوقی و کیفری در سایر زمینه ها می پردازد. این موسسه با نام تجاری توسعه گران مهر با همکاری شرکت های اعزام دانشجو به خارج از کشور با مجوز رسمی از وزارت علوم، توانسته این امر را سرعت وسهولت بخشد.

آدرس: شیراز، عفیف آباد، نبش کوچه6، پلاک5

شماره تماس: 07136292420

مرکز داوری اتاق تعاون ایران

مرکز داوری اتاق تعاون ایران

مرکز داوری اتاق تعاون ایران جایی امن است که افراد با خیال راحت به آن مراجعه و ابتدا از مشاوره حقوقی با متخصصین بهره می گیرند و پس از مشاوره با متخصصین در خصوص نحوه رسیدگی به موارد اختلاف، راهنمایی های لازم را جهت پیگیری پرونده دریافت می کنند. به لحاظ اهمیت حضور وکلا و متخصصین حرفه ای در این مرکز ، موکلین این موسسه را به عنوان یکی از بهترین موسسه حقوقی در شیراز به سایرین معرفی می کنند.

آدرس: شیراز، خیابان شهید اقایی، نبش کوچه هفتم

شماره تماس:07138426617

خدمات بهترین موسسه حقوقی در شیراز چیست؟

از آن جایی که یک موسسه حقوقی شامل چندین وکیل پایه یک دادگستری خبره و متبحر و در حیطه های کاری متفاوت است و جمع کردن آن ها در یک جا کاری سخت ولی ممکن است، مراجعه به موسسات حقوقی در زمان بروز مشکلات متعدد می تواند در به نتیجه رسیدن بهتر به ما کمک کند.

اکثر موسسه های حقوقی از جمله بهترین موسسه حقوقی در شیراز خدمات زیر را ارائه می دهند که در این جا تنها اشاره ای کوتاه به آن ها می کنیم:

 • مشاوره حقوقی
 • مشاوره کیفری
 • طلاق توافقی
 • دعاوی بین المللی
 • اخذ ویزا
 • سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • مهاجرت
 • ثبت شرکت
 • ثبت علائم تجاری

اگر شما ساکن شهر اصفهان هستید و به دنبال بهترین موسسه حقوقی در اصفهان می گردید می توانید به مقاله بهترین موسسه حقوقی در اصفهان مراجعه کرده و با چگونگی روند کاری آن ها آشنا شوید.

خدمات بهترین موسسه حقوقی در شیراز چیست؟

تفاوت دفتر وکالت با دفتر حقوقی

در دفتر وکالت، تنها شخص وکیل که پروانه وکالت به نام وی صادر شده است، اجازه فعالیت دارد و نیاز به اخذ مجوز برای فعالیت های خود ندارد، زیرا پروانه وکالت پایه یک دادگستری مجوز فعالیت وکیل به شمار می آید. وکلا طبق مقررات می بایست در همان شهری که پروانه وکالتشان متعلق به آن می باشد فعالیت نمایند و در غیر این صورت مرتکب تخلف شده اند. دفتر وکالت نیازی به ثبت ندارد و با شرکت وکیل در آزمون وکالت و اخذ نمره قبولی می توان پروانه وکالت را کسب کرد و به تبع می توان دفتر وکالت را افتتاح نمود.

اما موسسه حقوقی نیاز به ثبت در مراجع ذی صلاح و اخذ مجوز رسمی دارد و در غیر اینصورت نمی توان در قالب موسسه حقوقی از آن ها یاد کرد و این موسسه مرتکب تخلف شده است. موسسه حقوقی از حداقل سه وکیل تشکیل می شود. در موسسه حقوقی وظایف محوله بین وکلا تقسیم شده و هر کدام در حیطه وظایف خود عمل می کنند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با موسسات حقوقی، از تاسیس تا ثبت و حتی حیطه فعالیت وکلای آن ها آشنا کنیم و در نهایت به معرفی بهترین موسسه حقوقی در شیراز پرداخته شد؛ موسسات حقوقی رابط وکیل و موکل هستند و در راستای اهداف خود که احقاق حقوق موکلین است با ارائه راه کارهایی مفید تاسیس شده اند. اگر شما ساکن شهر تهران هستید و به دنبال بهترین موسسه حقوقی در تهران می گردید می توانید به این مقاله مراجعه کرده و با این موسسات و نحوه خدمات دهی آن ها بیشتر آشنا شوید.

در پایان از این که ما را همراهی کردید بی نهایت ممنونیم؛ در صورت داشتن هر گونه سوال حقوقی و مهاجرتی در شهر شیراز می توانید با موسسات ذکر شده در این مقاله تماس حاصل فرمایید و از مشاوره با وکلای حرفه ای و خبره تجربیات لازم را کسب نمایید. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد سازنده با ما در سایت وکیل چی در تماس باشید.

پروانه زناشویی چیست؟

یک نوع مجوز دولت ایران برای ازدواج زن ایرانی با تبعه خارجی است.

شرایط اخذ پروانه زناشویی چیست؟

پروانه زناشویی در صورتی صادر می شود که مرد خارجی، مسلمان باشد و قوانین کشور وی، ازدواج با زن ایرانی را به رسمیت بشناسد.

شیربها در قانون وجود دارد؟

خیر، شیربها و مصادیق آن در قانون ایران وجود ندارد.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا