وکیل

10 تا از بهترین وکیل کرمان⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل کرمان آشنا کنیم. کرمان یکی از استان های با مساحت بالا و معادن و منابع طبیعی فراوان می باشد. به همین دلیل ممکن است اختلافات زیادی بر سر مسائل مالی، املاک و اراضی، قراردادهای تجاری و حتی دعاوی کیفری و خانوادگی پیش بیاید. از این رو همراهی و بهره مندی از یک وکیل کاربلد می تواند برای حل مشکلات بسیار مفید باشد. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه و شناخت وکلای مطرح کرمان، در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل کرمان چه کسی است؟

افراد ساکن کرمان می توانند برای معضلات و مشکلاتی که در انواع دعاوی حقوقی دارند، از بهترین وکیل کرمان و بهترین وکیل خانواده در کرمان کمک بگیرند. ممکن است هر کسی در طول زندگی خود، چه به صورت ناخواسته و چه به صورت آگاهانه درگیر یک اختلافی شود و به ناچار مجبور شود که برای حل آن از طریق قانون اقدام نماید. برخی از این دعاوی نیاز به آشنایی کامل با مراجع قضایی و تسلط به قوانین و تبصره های موجود دارند که هر کسی نمی تواند از پس آن بر بیاید.

همان طور که یک پزشک با تخصص و علمی که دارد می تواند بیماران خود را درمان کند، یک وکیل نیز با استفاده از تخصصی که دارد می تواند به رفع مشکلات طرفین دعوا بپردازد. بهترین وکیل کرمان، با نگارش انواع اوراق قضایی و ارائه آن ها به دادگاه و با بهره گیری از مفاد و قوانین موجود می تواند از موکل خود در مراجع قضایی دفاع کند و در نهایت به برقراری عدالت کمک کند. یک وکیل ماهر با صبوری و احساس مسئولیت سعی در رفع مشکل افرادی که از او کمک می خواهند می نماید.

چند نوع وکیل داریم؟

بهترین وکیل کرمان می تواند جزو یکی از انواع وکلای انتخابی، معاضدتی، تسخیری و اتفاقی باشد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

وکیل انتخابی: بهترین وکیل کرمان از نوع انتخابی، وکیلی است که به صورت اختیاری توسط موکل برای وکالت پرونده و دفاع از حقوقش انتخاب می شود.

وکیل معاضدتی: به وکیلی گفته می شود که به افرادی که وضع مالی آن ها در حدی نیست که بتوانند از یک وکیل انتخابی کمک بگیرند، پیشنهاد می‌شود. این وکلا، عضو کانون وکلای معاضدتی هستند و به کسانی که توانایی مالی ندارند معرفی می شوند.

وکیل تسخیری: در دعاوی کیفری همراهی یک وکیل در کنار متهم ضروری می باشد. دادگاه به کسانی که خودشان توانایی استخدام وکیل تعیینی ندارند، وکیلی به اختیار و انتخاب خود به عنوان وکیل تسخیری مشخص می کند. در بعضی جرایم نیز امکان بهره مندی فرد از وکیل انتخابی در ابتدای تحقیقات وجود ندارد و باید از همان وکیل تسخیری کمک بگیرد.

وکیل اتفاقی: ممکن است وکیلی که قرار است دفاع از فردی را بر عهده بگیرد و به پرونده ورود پیدا کند، پروانه وکالت نداشته باشد، اما تحصیلات او در رشته حقوق بوده و توانایی این کار را در خود ببیند. چنین افرادی این امکان را دارند که برای رفع مشکلات آشنایان و بستگان شان، بدون داشتن پروانه وکالت با پرداخت حق وکالت در دادگاه حضور پیدا کنند.

چگونگی فسخ وکالتنامه

اگر فردی بخواهد وکالتنامه تنظیم شده بین خود و وکیلش را فسخ کند، در چند صورت این امکان را خواهد داشت. مطابق ماده 677 قانون مدنی، پایان پذیری قرارداد به شکل های زیر امکان پذیر است:

 • کنار گذاشته شدن وکیل توسط موکل خود
 • استعفا دادن وکیل از ادامه کار به هر دلیلی
 • فوت و یا دیوانگی یکی از طرفین قرارداد

در هر شرایطی موکل می تواند از ادامه همکاری با وکیل خود انصراف دهد. این تصمیم ممکن است به دلایل مختلفی باشد، مثلا عدم عملکرد مناسب وکیل، توافق با طرف مقابل و … . در این صورت فرد باید با پرداخت تمام حق الوکاله قرارداد را فسخ کند. تنها موردی که می تواند عزل کردن وکیل توسط موکل را با مشکل مواجه کند، این است که در وکالت نامه شرط عقد بدون عزل ذکر شده باشد. طبق ماده 37 قانون مدنی و آیین دادرسی کشور، امکان عزل وکیل به صورت شفاهی باید در دادگاه اثبات شود و به امضای طرفین برسد.

طبق ماده 181 قانون، وکیل می تواند از ادامه کار انصراف دهد و با پرداخت خسارت های وارده به موکل خود، از ادامه کار کناره گیری کند. بعد از آن فرد می تواند ادامه پرونده را به وکیل دیگری بسپارد. در صورت انصراف از طرف وکیل، باید حق الوکاله دریافتی را به موکل پس دهد. در صورت فوت یا دیوانگی هر یک از طرفین قرارداد یعنی وکیل و موکل، وکالت به طور خود به خود باطل می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

چگونگی تاسیس دفتر حقوقی توسط وکیل

برای این که وکیل بتواند برای خود دفتر حقوقی مجزایی داشته باشد، باید حتما وکیل پایه یک دادگستری باشد. کسی که تنها یک مشاور حقوقی است، نمی تواند به نام خود یک دفتر وکالت تاسیس نماید. بهترین وکیل کرمان پس از پایان تحصیلات خود و پذیرفته شدن در آزمون وکالت می تواند در دفاتر وکلای برتر دیگر، دوره کارآموزی خود را طی کند و بعد از پایان دوره، با شرکت در آزمون اختبار و قبولی در آن، مجوز تاسیس دفتر وکالت را دریافت نماید.

طبق ماده 66 قانون، یک وکیل تنها مجاز است در شهری که پروانه وکالت در آن دریافت کرده است، دفتر خود را تاسیس نماید. از این رو بهترین وکیل کرمان با اخذ پروانه وکالت در استان کرمان، مجاز به تاسیس دفتر خود در همین استان می باشد. در غیر این صورت محکوم به مجازات انتظامی با درجه های 3 و 4 و 5 می شود. همچنین از دیگر مجازات های چنین جرمی باطل شدن پروانه وکالت می باشد.

10 تا از بهترین وکیل کرمان را بشناسید!

شهاب یحیی پور

دکتر شهاب یحیی پور بهترین وکیل کرمان

آقای شهاب یحیی‌پور وکیل پایه یک دادگستری در کرمان
-عضو کمیسیون صیانت از وکلا
-عضو فعال جامعه حقوقدانان ایران
-بالغ بر ۳۰ سال تجربه حقوقی

برخی از تخصص های آقای شهاب یحیی پور:

 • پرونده های ملکی : (خلع ید ، رفع تصرف عدوانی ، اجرت المثل ایام تصرف ، دستور تخلیه و …)
 • پرونده های ثبتی : (صدور اجرائیه مهریه ، اسناد تجاری ، اعتراض به ثبت و …)
 • پرونده های خانواده : ( طلاق ، مطالبه مهریه ، مطالبه نفقه ، استرداد جهیزیه ، فسخ نکاح و …)
 • پرونده های کیفری : (جرائم اقتصادی ، جرائم سایبری ، پولشویی ، کلاهبرداری ، مواد مخدر ، قاچاق ، خیانت در امانت ، جعل ، انتقال مال غیر ، پرونده های پزشکی ، دیه ، تجاوز ، توهین و افترا و …)
 • و …

آدرس دفتر: کرمان، جنب بلوار کشاورز 6، ساختمان همراه، واحد 4

جهت اعطای وکالت و بهره مندی از خدمات مشاوره و وکالت آقای شهاب یحیی پور، با شماره زیر در تماس باشید:

شماره تماس: 09131420670

فاطمه افشارمنش

فاطمه افشار منش

کارشناس علوم قضایی ، کارشناس ارشد حقوق جزا ، وجرمشناسی ، کاندید دریافت درجه دکتری حقوق جزا وجرمشناسی ، حامی حقوق کودکان وزنان بزه دیده و در معرض بزهدیدگی ، رئیس ، کمیسیون بانوان کانون وکلای دادگستری استان کرمان ، عضو اصلی کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادگستری استان کرمان

دارای 21 سال سابقه وکالت

ارائه مشاوره به صورت حضوری یا غیر حضوری

عضو کمیسیون کانون وکلای استان کرمان در بخش نظارت و بازرسی

تخصص و مهارت :

 • پذیرش پرونده‌های جنایی
 • قتل آدم ربایی
 • محاربه
 • اختلاس
 • کلاهبرداری
 • خیانت درامانت
 • انتقال مال غیر
 • پولشویی
 • تصرف عدوانی تقسیم ارث
 • تفکیک اراضیپرونده های کیفری خانواده

آدرس : کرمان ، چهاراه کاظمی خیابان قدس ( غزه ) نبش کوچه قدس 2 ( غزه 2 ) ساختمان مرکزی وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری طبقه 4 واحد 14 ، دفتر فاطمه افشارمنش

شماره تماس 09131483007

 مسعود نادری

مسعود نادری

مسعود نادری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بزرگ و زیبا کرمان است و با لقب یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته می شوند؛ وی وظایف مختلفی از جمله مشاور حقوقی در شهرداری و فرمانداری انار را بر عهده داشته است و وکیلی بسیار موفق در امور حقوقی می باشد. جناب آقای مسعود نادری تا به امروز توانسته است ده ها پرونده حقوقی را با موفقیت به ثبت برساند و بهترین خدمات حقوقی را به مردم کرمان ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال تجربه و تخصص در امور وکالت
 • عضویت در کمیته مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی
 • مولف کتاب حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • رئیس اداره حقوقی منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09131921102

آدرس : کرمان، امام جمعه، حدفاصل 16 و 18، ساختمان پیوند

خانم سمیرا مویدی

خانم سمیرا مویدی وکیل پایه یک دادگستری در کرمان با 10 سال سابقه درخشان آماده است تا در زمینه دعاوی حقوقی و کیفری خدمت رسان پرونده های شما باشد. ایشان با اتکا به دانش حقوقی و تجربه ای که در طی سال های متمادی به دست آورده اند می توانند تمامی نیازهای حقوقی شما را برطرف کرده و رسیدن به موفقیت در دعاوی مطرح شده را تضمین نمایند. ایشان در زمینه دعاوی حقوقی، کیفری، خانواده و ملکی تخصص بالایی دارند و از این رو، می توانید با خیالی آسوده از پیشبرد اهداف حقوقی تان کسب اطمینان کنید.
صداقت یک وکیل می تواند معیار مهمی در انتخاب او باشد. سرکار خانم سمیرا مویدی در تلاش است تا در جلسات مشاوره حقوقی نظر خود را در خصوص پرونده به طور صریح و شفاف اعلام دارد و میزان شانس شما برای کسب موفقیت را مشخص نماید. از این رو، ایشان از بیان قول های خلاف واقع در خصوص دعاوی مطرح شده جدا اجتناب می کنند و این یک ویژگی مثبت به شمار می رود که برای ایشان اعتماد بالایی را در پی داشته است.

آدرس کرمان: هزارو یک شب بین کوچه ۲۱و ۲۳ طبقه چهار

شماره تلفن: 09170401750

قاسم اسکندر زاده افشار

قاسم اسکندر زاده افشار وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ کرمان به فعالیت وکالت مشغول است. وی به عنوان یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته شده است و در زمینه های متعدد حقوقی تسلط و مهارت بالایی دارد.

برخی از تخصص های ایشان:

 • کلاهبرداری، فروش مال غیر ، چک ، کیفری، حقوقی ، املاک

آدرس: کرمان ، خ آیت الله صالحی ۱۱ ، ساختمان آسمان ، ط ۴ ، واحد ۵

شماره تماس:

09132793893

سمانه مرزبان

سمانه مرزبان

سمانه مرزبان وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ کرمان به فعالیت وکالت مشغول است. وی به عنوان یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته شده است و در زمینه های متعدد حقوقی تسلط و مهارت بالایی دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری کرمان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس: کرمان، میدان قرنی، خیابان امام خمینی، نبش کوچه یک، ساختمان آفتاب

هاتف صباحی

هاتف صباحی

هاتف صباحی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ کرمان می باشد و با لقب مشاور حقوقی نیز در شرکت های معتبر و سرشناس فعالیت دارد. وی با لقب یکی از بهترین وکیل کرمان از طرف مردم شناخته می شوند و همه دعاوی حقوقی را انجام می دهد و تسلط و مهارت بسیار بالایی نیز در این خصوص دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

آدرس: کرمان، چهارراه ابن سینا، ساختمان ابن سینا، طبقه همکف دفتروکالت صباحی

 اشکان نجمایی

اشکان نجمایی

اشکان نجمایی وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر بزرگ کرمان به انجام امور مختلف حقوقی در زمینه های متعدد می پردازد. وی مشاوره های کاملا مفید و کاربردی به مردم عزیز ارائه می دهد و راهکارهای کاملا مفیدی در جهت حل کردن مسائل حقوقی در اختیار مردم قرار می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

آدرس: کرمان، شریعتی 13، مجتمع برنا، طبقه1 واحد2

 جواد ریاحی

جواد رحیمی

جواد ریاحی وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرمان است و با لقب یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته می شود؛ وی وکیلی بسیار موفق با سابقه کاری بسیار بالا و درخشان است و در شهر کرمان مورد اعتماد و مردم و مراجعین در کرمان قرار گرفته است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سوابق کار در امور وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری کرمان
 • مشاور حقوقی

آدرس: کرمان، میدان کوثر، به طرف پل کوثر سمت راست، جنب مهد کودک ریحانه، پلاک 101

حسین پورمحی آبادی

حسین پورمحی آبادی

حسین پور محی آبادی وکیل پایه یک دادگستری می باشد و هم اکنون در شهر بزرگ و زیبای کرمان فعالیت های متعدد حقوقی انجام می دهند؛ وی در زمینه انجام دعاوی های متعدد ثبتی، ملکی، مالی، تجاری، طلاق، خانواده و غیره تخصص بسیار بالایی دارد و سوابق بسیار درخشان و خوبی در زمینه وکالت نیز دارد.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق
 • 10 سال مسئولیت امور حقوقی دانشگاه و پارک علم و فناوری کرمان
 • پژوهشگر حوزه جرم شناسی
 • مدرس دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاه ولیعصر رفسنجان
 • مشاور حقوقی

آدرس: کرمان، چهارراه نیکزاد، بلوار، ابوالفضل، طبقه فوقانی، داروخانه دکتر حاج محمدی، دفتر وکالت آقای روح اله اسلامی

وظایف بهترین وکیل در کرمان

بهترین وکیل کرمان از لحظه ای که وکالت نامه بین او و موکلش تنظیم می شود، وظیفه رسیدگی به پرونده را به طور کامل بر عهده دارد و موظف است تا زمانی که پرونده مختومه شود و مورد تایید موکل باشد، از پیگیری آن دست بر ندارد. از جمله وظایف بهترین وکیل کرمان عبارتند از:

 • نگارش و تنظیم شکایت نامه: در مرحله اول بهترین وکیل کرمان باید بتواند شکایت نامه ای را برای اقامه دعوا مطرح کند. البته این در صورتی است که وکیل مورد نظر برای فرد شاکی وکالت کند.
 • حضور در تمامی جلسات دادگاه و دفاع از موکل: بهترین وکیل کرمان باید در تمامی جلسات، حتی در صورت غیاب موکلش، در دادگاه حاضر شود و پرونده را جلو ببرد.
 • اقدام به موقع: دیگر وظیفه ای که یک وکیل دارد این است که تمامی لایحه ها و مستندات و مدارک موجود را در موعد مقرر به دادگاه تحویل دهد، چرا که کوچک ترین کوتاهی در این امر می‌ تواند نتیجه دادگاه را به نفع طرف مقابل تغییر دهد.
وظایف بهترین وکیل در کرمان

شرایط منع بهره مندی از وکیل

مطابق با ماده 48 قانون کیفری؛ فردی که اجازه بهره مندی از وکیل را ندارد؛ جرم او کیفری بوده و اتهاماتش اقدام علیه امنیت ملی، قاچاق، تولید و یا پخش مواد مخدر و… باشد؛ در این صورت چنین فردی تا یک هفته اجازه ملاقات با وکیل را نخواهد داشت و بعد از آن می تواند یک وکیل انتخابی و یا تسخیری داشته باشد.

مطابق با بخش دوم این ماده، زمانی که جرم طرف مقابل اقدام علیه امنیت ملی و جرایم سازمان یافته باشد تا زمانی که تحقیقات در حالت اولیه در حال انجام باشد، هیچ وکیلی اجازه ورود به پرونده را نخواهد داشت و تنها فرد مجاز است از وکلای تسخیری استفاده کند.

شرایط منع بهره مندی از وکیل

کلام آخر

آن چه در این مقاله مطرح شد، بررسی وظایف و ویژگی های یک وکیل خبره و معرفی 10 تا از بهترین وکیل کرمان بود. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. باعث خرسندی ماست اگر نظرات و انتقادات تان را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

اگر فردی مقیم خارج باشد به چه شکلی از دعوی مطرح شده در دادگستری مطلع می شود؟

مطابق ماده ۷۱ قانون آیین دادرسی مدنی، ابلاغ دادخواست و ضمائم آن به افراد مقیم خارج از کشور باید به وسیله ماموران کنسولی یا سیاسی ایران به عمل آید.

رای غیابی چیست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

آیا وکیل دادگستری میتواند در دو شهر دفتر وکالت داشته باشد ؟

وکیل دادگستری صرفا حق دارد در شهری که پروانه فعالیت آن صادر گردیده دفتر وکالت داشته و تابلو وکالت نصب نماید .

4.7/5 - (4 امتیاز)

صدف طاهری

سلام صدف طاهری هستم. دارای چندین سال سابقه تولید محتوا در زمینه مسائل حقوقی و وکالت می باشم، در حال حاضر در سایت وکیل چی به عنوان نویسنده تحت وب مشغول به فعالیت هستم. هدف من تولید محتوای مفید برای کاربران است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا