وکیل

10 تا از بهترین وکیل در کرمان ⭐【آپدیت1401】⚖️

در این مقاله قصد داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل در کرمان آشنا کنیم. کرمان یکی از استان های با مساحت بالا و معادن و منابع طبیعی فراوان می باشد. به همین دلیل ممکن است اختلافات زیادی بر سر مسائل مالی، املاک و اراضی، قراردادهای تجاری و حتی دعاوی کیفری و خانوادگی پیش بیاید. از این رو همراهی و بهره مندی از یک وکیل کاربلد می تواند برای حل مشکلات بسیار مفید باشد. وکلای معرفی شده در این مقاله، گلچینی از بهترین وکلای پایه یک استان کرمان می باشند. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه و شناخت وکلای مطرح کرمان، در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل در کرمان چه کسی است؟

افراد ساکن کرمان می توانند برای معضلات و مشکلاتی که در انواع دعاوی حقوقی دارند، از بهترین وکیل در کرمان کمک بگیرند. ممکن است هر کسی در طول زندگی خود، چه به صورت ناخواسته و چه به صورت آگاهانه درگیر یک اختلافی شود و به ناچار مجبور شود که برای حل آن از طریق قانون اقدام نماید. برخی از این دعاوی نیاز به آشنایی کامل با مراجع قضایی و تسلط به قوانین و تبصره های موجود دارند که هر کسی نمی تواند از پس آن بر بیاید.

همان طور که یک پزشک با تخصص و علمی که دارد می تواند بیماران خود را درمان کند، یک وکیل نیز با استفاده از تخصصی که دارد می تواند به رفع مشکلات طرفین دعوا بپردازد. بهترین وکیل در کرمان، با نگارش انواع اوراق قضایی و ارائه آن ها به دادگاه و با بهره گیری از مفاد و قوانین موجود می تواند از موکل خود در مراجع قضایی دفاع کند و در نهایت به برقراری عدالت کمک کند. یک وکیل ماهر با صبوری و احساس مسئولیت سعی در رفع مشکل افرادی که از او کمک می خواهند می نماید.

شما نیز اگر ساکن شهر یزد هستید و در آنجا به دنبال یک وکیل کارکشته برای حل مشکلات تان می گردید، می توانید به مقاله بهترین وکیل در یزد مراجعه کنید.

بهترین وکیل در کرمان چه کسی است؟

چند نوع وکیل داریم؟

بهترین وکیل در کرمان می تواند جزو یکی از انواع وکلای انتخابی، معاضدتی، تسخیری و اتفاقی باشد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

وکیل انتخابی: بهترین وکیل در کرمان از نوع انتخابی، وکیلی است که به صورت اختیاری توسط موکل برای وکالت پرونده و دفاع از حقوقش انتخاب می شود.

وکیل معاضدتی: به وکیلی گفته می شود که به افرادی که وضع مالی آن ها در حدی نیست که بتوانند از یک وکیل انتخابی کمک بگیرند، پیشنهاد می‌شود. این وکلا، عضو کانون وکلای معاضدتی هستند و به کسانی که توانایی مالی ندارند معرفی می شوند.

وکیل تسخیری: در دعاوی کیفری همراهی یک وکیل در کنار متهم ضروری می باشد. دادگاه به کسانی که خودشان توانایی استخدام وکیل تعیینی ندارند، وکیلی به اختیار و انتخاب خود به عنوان وکیل تسخیری مشخص می کند. در بعضی جرایم نیز امکان بهره مندی فرد از وکیل انتخابی در ابتدای تحقیقات وجود ندارد و باید از همان وکیل تسخیری کمک بگیرد.

وکیل اتفاقی: ممکن است وکیلی که قرار است دفاع از فردی را بر عهده بگیرد و به پرونده ورود پیدا کند، پروانه وکالت نداشته باشد، اما تحصیلات او در رشته حقوق بوده و توانایی این کار را در خود ببیند. چنین افرادی این امکان را دارند که برای رفع مشکلات آشنایان و بستگان شان، بدون داشتن پروانه وکالت با پرداخت حق وکالت در دادگاه حضور پیدا کنند.

چگونگی فسخ وکالتنامه

اگر فردی بخواهد وکالتنامه تنظیم شده بین خود و وکیلش را فسخ کند، در چند صورت این امکان را خواهد داشت. مطابق ماده 677 قانون مدنی، پایان پذیری قرارداد به شکل های زیر امکان پذیر است:

  • کنار گذاشته شدن وکیل توسط موکل خود
  • استعفا دادن وکیل از ادامه کار به هر دلیلی
  • فوت و یا دیوانگی یکی از طرفین قرارداد

در هر شرایطی موکل می تواند از ادامه همکاری با وکیل خود انصراف دهد. این تصمیم ممکن است به دلایل مختلفی باشد، مثلا عدم عملکرد مناسب وکیل، توافق با طرف مقابل و … . در این صورت فرد باید با پرداخت تمام حق الوکاله قرارداد را فسخ کند. تنها موردی که می تواند عزل کردن وکیل توسط موکل را با مشکل مواجه کند، این است که در وکالت نامه شرط عقد بدون عزل ذکر شده باشد. طبق ماده 37 قانون مدنی و آیین دادرسی کشور، امکان عزل وکیل به صورت شفاهی باید در دادگاه اثبات شود و به امضای طرفین برسد.

طبق ماده 181 قانون، وکیل می تواند از ادامه کار انصراف دهد و با پرداخت خسارت های وارده به موکل خود، از ادامه کار کناره گیری کند. بعد از آن فرد می تواند ادامه پرونده را به وکیل دیگری بسپارد. در صورت انصراف از طرف وکیل، باید حق الوکاله دریافتی را به موکل پس دهد. در صورت فوت یا دیوانگی هر یک از طرفین قرارداد یعنی وکیل و موکل، وکالت به طور خود به خود باطل می شود.

وظایف بهترین وکیل در کرمان

بهترین وکیل در کرمان از لحظه ای که وکالت نامه بین او و موکلش تنظیم می شود، وظیفه رسیدگی به پرونده را به طور کامل بر عهده دارد و موظف است تا زمانی که پرونده مختومه شود و مورد تایید موکل باشد، از پیگیری آن دست بر ندارد. از جمله وظایف بهترین وکیل در کرمان عبارتند از:

  • نگارش و تنظیم شکایت نامه: در مرحله اول بهترین وکیل در کرمان باید بتواند شکایت نامه ای را برای اقامه دعوا مطرح کند. البته این در صورتی است که وکیل مورد نظر برای فرد شاکی وکالت کند.
  • حضور در تمامی جلسات دادگاه و دفاع از موکل: بهترین وکیل در کرمان باید در تمامی جلسات، حتی در صورت غیاب موکلش، در دادگاه حاضر شود و پرونده را جلو ببرد.
  • اقدام به موقع: دیگر وظیفه ای که یک وکیل دارد این است که تمامی لایحه ها و مستندات و مدارک موجود را در موعد مقرر به دادگاه تحویل دهد، چرا که کوچک ترین کوتاهی در این امر می‌ تواند نتیجه دادگاه را به نفع طرف مقابل تغییر دهد.

کسانی که به دنبال وکیلی ماهر در شهر تهران هستند، می توانند به مقاله بهترین وکیل در تهران مراجعه نمایند.

وظایف بهترین وکیل در کرمان

شرایط منع بهره مندی از وکیل

مطابق با ماده 48 قانون کیفری، در صورتی یک فرد اجازه بهره مندی از وکیل را در پرونده خود ندارد که جرم او کیفری بوده و اتهاماتش اقدام علیه امنیت ملی، قاچاق، تولید و یا پخش مواد مخدر و روانگردان ها و یا افساد فی الارض باشد. در این صورت چنین فردی تا یک هفته اجازه ملاقات با وکیل را نخواهد داشت و بعد از آن می تواند یک وکیل انتخابی و یا تسخیری داشته باشد.

مطابق با بخش دوم این ماده، زمانی که جرم طرف مقابل اقدام علیه امنیت ملی و جرایم سازمان یافته باشد، تا زمانی که تحقیقات در حالت اولیه در حال انجام باشد، هیچ وکیلی اجازه ورود به پرونده را نخواهد داشت و تنها فرد مجاز است از وکلای تسخیری استفاده کند.

چگونگی تاسیس دفتر حقوقی توسط وکیل

برای این که وکیل بتواند برای خود دفتر حقوقی مجزایی داشته باشد، باید حتما وکیل پایه یک دادگستری باشد. کسی که تنها یک مشاور حقوقی است، نمی تواند به نام خود یک دفتر وکالت تاسیس نماید. بهترین وکیل در کرمان پس از پایان تحصیلات خود و پذیرفته شدن در آزمون وکالت می تواند در دفاتر وکلای برتر دیگر، دوره کارآموزی خود را طی کند و بعد از پایان دوره، با شرکت در آزمون اختبار و قبولی در آن، مجوز تاسیس دفتر وکالت را دریافت نماید.

طبق ماده 66 قانون، یک وکیل تنها مجاز است در شهری که پروانه وکالت در آن دریافت کرده است، دفتر خود را تاسیس نماید. از این رو بهترین وکیل در کرمان با اخذ پروانه وکالت در استان کرمان، مجاز به تاسیس دفتر خود در همین استان می باشد. در غیر این صورت محکوم به مجازات انتظامی با درجه های 3 و 4 و 5 می شود. همچنین از دیگر مجازات های چنین جرمی باطل شدن پروانه وکالت می باشد.

کلام آخر

آن چه در این مقاله مطرح شد، بررسی وظایف و ویژگی های یک وکیل خبره و معرفی 10 تا از بهترین وکیل در کرمان بود. کسانی که در کرمان سکونت دارند، می توانند در صورت لزوم با شماره های درج شده برای هر یک از وکلا تماس بگیرند و از آن ها مشاوره لازم را دریافت کنند. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. باعث خرسندی ماست اگر نظرات و انتقادات تان را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید.

اگر فردی مقیم خارج باشد به چه شکلی از دعوی مطرح شده در دادگستری مطلع می شود؟

مطابق ماده ۷۱ قانون آیین دادرسی مدنی، ابلاغ دادخواست و ضمائم آن به افراد مقیم خارج از کشور باید به وسیله ماموران کنسولی یا سیاسی ایران به عمل آید.

رای غیابی چیست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

آیا وکیل دادگستری میتواند در دو شهر دفتر وکالت داشته باشد ؟

وکیل دادگستری صرفا حق دارد در شهری که پروانه فعالیت آن صادر گردیده دفتر وکالت داشته و تابلو وکالت نصب نماید .

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا