وکیل

10 تا از بهترین وکیل کرمان ⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله قصد داریم شما را با 10 تا از بهترین وکیل کرمان آشنا کنیم. کرمان یکی از استان های با مساحت بالا و معادن و منابع طبیعی فراوان می باشد. به همین دلیل ممکن است اختلافات زیادی بر سر مسائل مالی، املاک و اراضی، قراردادهای تجاری و حتی دعاوی کیفری و خانوادگی پیش بیاید. از این رو همراهی و بهره مندی از یک وکیل کاربلد می تواند برای حل مشکلات بسیار مفید باشد. وکلای معرفی شده در این مقاله، گلچینی از بهترین وکلای پایه یک استان کرمان می باشند. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه و شناخت وکلای مطرح کرمان، در ادامه همراه ما باشید.

بهترین وکیل کرمان چه کسی است؟

افراد ساکن کرمان می توانند برای معضلات و مشکلاتی که در انواع دعاوی حقوقی دارند، از بهترین وکیل کرمان و بهترین وکیل خانواده در کرمان کمک بگیرند. ممکن است هر کسی در طول زندگی خود، چه به صورت ناخواسته و چه به صورت آگاهانه درگیر یک اختلافی شود و به ناچار مجبور شود که برای حل آن از طریق قانون اقدام نماید. برخی از این دعاوی نیاز به آشنایی کامل با مراجع قضایی و تسلط به قوانین و تبصره های موجود دارند که هر کسی نمی تواند از پس آن بر بیاید.

همان طور که یک پزشک با تخصص و علمی که دارد می تواند بیماران خود را درمان کند، یک وکیل نیز با استفاده از تخصصی که دارد می تواند به رفع مشکلات طرفین دعوا بپردازد. بهترین وکیل کرمان، با نگارش انواع اوراق قضایی و ارائه آن ها به دادگاه و با بهره گیری از مفاد و قوانین موجود می تواند از موکل خود در مراجع قضایی دفاع کند و در نهایت به برقراری عدالت کمک کند. یک وکیل ماهر با صبوری و احساس مسئولیت سعی در رفع مشکل افرادی که از او کمک می خواهند می نماید.

چند نوع وکیل داریم؟

بهترین وکیل کرمان می تواند جزو یکی از انواع وکلای انتخابی، معاضدتی، تسخیری و اتفاقی باشد که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

وکیل انتخابی: بهترین وکیل کرمان از نوع انتخابی، وکیلی است که به صورت اختیاری توسط موکل برای وکالت پرونده و دفاع از حقوقش انتخاب می شود.

وکیل معاضدتی: به وکیلی گفته می شود که به افرادی که وضع مالی آن ها در حدی نیست که بتوانند از یک وکیل انتخابی کمک بگیرند، پیشنهاد می‌شود. این وکلا، عضو کانون وکلای معاضدتی هستند و به کسانی که توانایی مالی ندارند معرفی می شوند.

وکیل تسخیری: در دعاوی کیفری همراهی یک وکیل در کنار متهم ضروری می باشد. دادگاه به کسانی که خودشان توانایی استخدام وکیل تعیینی ندارند، وکیلی به اختیار و انتخاب خود به عنوان وکیل تسخیری مشخص می کند. در بعضی جرایم نیز امکان بهره مندی فرد از وکیل انتخابی در ابتدای تحقیقات وجود ندارد و باید از همان وکیل تسخیری کمک بگیرد.

وکیل اتفاقی: ممکن است وکیلی که قرار است دفاع از فردی را بر عهده بگیرد و به پرونده ورود پیدا کند، پروانه وکالت نداشته باشد، اما تحصیلات او در رشته حقوق بوده و توانایی این کار را در خود ببیند. چنین افرادی این امکان را دارند که برای رفع مشکلات آشنایان و بستگان شان، بدون داشتن پروانه وکالت با پرداخت حق وکالت در دادگاه حضور پیدا کنند.

چگونگی فسخ وکالتنامه

اگر فردی بخواهد وکالتنامه تنظیم شده بین خود و وکیلش را فسخ کند، در چند صورت این امکان را خواهد داشت. مطابق ماده 677 قانون مدنی، پایان پذیری قرارداد به شکل های زیر امکان پذیر است:

 • کنار گذاشته شدن وکیل توسط موکل خود
 • استعفا دادن وکیل از ادامه کار به هر دلیلی
 • فوت و یا دیوانگی یکی از طرفین قرارداد

در هر شرایطی موکل می تواند از ادامه همکاری با وکیل خود انصراف دهد. این تصمیم ممکن است به دلایل مختلفی باشد، مثلا عدم عملکرد مناسب وکیل، توافق با طرف مقابل و … . در این صورت فرد باید با پرداخت تمام حق الوکاله قرارداد را فسخ کند. تنها موردی که می تواند عزل کردن وکیل توسط موکل را با مشکل مواجه کند، این است که در وکالت نامه شرط عقد بدون عزل ذکر شده باشد. طبق ماده 37 قانون مدنی و آیین دادرسی کشور، امکان عزل وکیل به صورت شفاهی باید در دادگاه اثبات شود و به امضای طرفین برسد.

طبق ماده 181 قانون، وکیل می تواند از ادامه کار انصراف دهد و با پرداخت خسارت های وارده به موکل خود، از ادامه کار کناره گیری کند. بعد از آن فرد می تواند ادامه پرونده را به وکیل دیگری بسپارد. در صورت انصراف از طرف وکیل، باید حق الوکاله دریافتی را به موکل پس دهد. در صورت فوت یا دیوانگی هر یک از طرفین قرارداد یعنی وکیل و موکل، وکالت به طور خود به خود باطل می شود.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:خانواده، ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری
📝 خدمات:مشاوره رایگان+پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:90% موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

چگونگی تاسیس دفتر حقوقی توسط وکیل

برای این که وکیل بتواند برای خود دفتر حقوقی مجزایی داشته باشد، باید حتما وکیل پایه یک دادگستری باشد. کسی که تنها یک مشاور حقوقی است، نمی تواند به نام خود یک دفتر وکالت تاسیس نماید. بهترین وکیل کرمان پس از پایان تحصیلات خود و پذیرفته شدن در آزمون وکالت می تواند در دفاتر وکلای برتر دیگر، دوره کارآموزی خود را طی کند و بعد از پایان دوره، با شرکت در آزمون اختبار و قبولی در آن، مجوز تاسیس دفتر وکالت را دریافت نماید.

طبق ماده 66 قانون، یک وکیل تنها مجاز است در شهری که پروانه وکالت در آن دریافت کرده است، دفتر خود را تاسیس نماید. از این رو بهترین وکیل کرمان با اخذ پروانه وکالت در استان کرمان، مجاز به تاسیس دفتر خود در همین استان می باشد. در غیر این صورت محکوم به مجازات انتظامی با درجه های 3 و 4 و 5 می شود. همچنین از دیگر مجازات های چنین جرمی باطل شدن پروانه وکالت می باشد.

10 تا از بهترین وکیل کرمان را بشناسید!

محمود مسعودی

 محمود مسعودی

محمود مسعودی وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر بزرگ کرمان مشغول به انجام فعالیت های مختلف حقوقی نظیر کیفری، ملکی، ثبتی، مالی، خانواده و طلاق می باشد و با لقب یکی از بهترین وکیل کرمان توسط مردم شناخته شده اند؛ وی دارای سوابق بسیار درخشان و بالای وکالتی است و مردم می توانند به راحتی به او اعتماد و اطمینان کنند تا پرونده وکالتی شان را به او بسپارند.

تخصص و مهارت:

 • دارای 18 سال سوابق کار تخصصی وکالت
 •  کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 •  مدرس دانشگاه
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09132429546

آدرس: کرمان، خیابان فلسطین (صمصام)، نبش کوچه 4، واحد 2

 مسعود نادری

مسعود نادری

مسعود نادری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در شهر بزرگ و زیبا کرمان است و با لقب یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته می شوند؛ وی وظایف مختلفی از جمله مشاور حقوقی در شهرداری و فرمانداری انار را بر عهده داشته است و وکیلی بسیار موفق در امور حقوقی می باشد. جناب آقای مسعود نادری تا به امروز توانسته است ده ها پرونده حقوقی را با موفقیت به ثبت برساند و بهترین خدمات حقوقی را به مردم کرمان ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال تجربه و تخصص در امور وکالت
 • عضویت در کمیته مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی
 • مولف کتاب حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • رئیس اداره حقوقی منطقه هفت دانشگاه آزاد اسلامی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09131921102

آدرس : کرمان، امام جمعه، حدفاصل 16 و 18، ساختمان پیوند

 فرحناز فرحبخش

 فرحناز فرحبخش

فرحناز فرحبخش وکیل پایه یک دادگستری است و در شهر بزرگ کرمان به فعالیت های مختلف حقوقی از جمله ملکی، کیفری، مالی، ملکی، تجاری، خانواده، طلاق و غیره می پردازد. وی در طول مدت زمان فعالیت وکالتی اش موفقیت در پرونده هایی که بر عهده گرفته است، داشته است و سبب رضایت مردم هم واقع گردیده است.

تخصص و مهارت:

 • اعضای هیات علمی دانشگاه در استان کرمان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09133976676

آدرس: کرمان، خیابان سپیهبد قرنی، قرنی 15، ساختمان سبز، طبقه اول، واحد 5

 سودابه نبی پور گیسی

 سودابه نبی پور گیسی

سودابه نبی پور گیسی وکیل پایه یک دادگستری در کرمان می باشد و سوابق بسیار بالایی دارند؛ وی سالیان بسیار زیادی است که در شهر کرمان فعالیت های مختلف حقوقی از جمله ملکی، کیفری، مالی، ثبتی، خانواده و غیره انجام می دهد و تخصص و مهارت کافی و لازم را در همه دعاوی ها دارد؛ سرکار خانم سودابه نبی پور به عنوان یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته شده است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سوابق و تجربه کاری وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری کرمان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09134417479

آدرس: کرمان، ارزوئیه شاهماران، خیابان سید االشهدا

 سمانه مرزبان

سمانه مرزبان

سمانه مرزبان وکیل پایه یک دادگستری است و هم اکنون در شهر بزرگ کرمان به فعالیت وکالت مشغول است. وی به عنوان یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته شده است و در زمینه های متعدد حقوقی تسلط و مهارت بالایی دارد.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری کرمان
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09177830024

آدرس: کرمان، میدان قرنی، خیابان امام خمینی، نبش کوچه یک، ساختمان آفتاب

هاتف صباحی

هاتف صباحی

هاتف صباحی وکیل پایه یک دادگستری در شهر بزرگ کرمان می باشد و با لقب مشاور حقوقی نیز در شرکت های معتبر و سرشناس فعالیت دارد. وی با لقب یکی از بهترین وکیل کرمان از طرف مردم شناخته می شوند و همه دعاوی حقوقی را انجام می دهد و تسلط و مهارت بسیار بالایی نیز در این خصوص دارد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120249297

آدرس: کرمان، چهارراه ابن سینا، ساختمان ابن سینا، طبقه همکف دفتروکالت صباحی

 مجید قاری زاده عباس آبادی

 مجید قاری زاده عباس آبادی

 مجید قاری زاده عباس آبادی وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در ضمن در شهر بزرگ کرمان مشغول به انجام کار است. وی با لقب بهترین وکیل کرمان معرفی شده است و در شغل خود تبحر و تخصص بسیار زیاد دارد و مشاوره های مختلفی به صورت حضوری و غیر حضوری به مردم شهر کرمان ارائه می دهد.

تخصص و مهارت:

 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09133935645

آدرس: کرمان، رفسنجان، خیابان کارگر شمالی، کارگر 42، داخل کوچه سمت راست، درب دوم

 اشکان نجمایی

اشکان نجمایی

اشکان نجمایی وکیل پایه یک دادگستری می باشد و در شهر بزرگ کرمان به انجام امور مختلف حقوقی در زمینه های متعدد می پردازد. وی مشاوره های کاملا مفید و کاربردی به مردم عزیز ارائه می دهد و راهکارهای کاملا مفیدی در جهت حل کردن مسائل حقوقی در اختیار مردم قرار می دهد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09359489413

آدرس: کرمان، شریعتی 13، مجتمع برنا، طبقه1 واحد2

 جواد ریاحی

جواد رحیمی

جواد ریاحی وکیل پایه یک دادگستری در شهر کرمان است و با لقب یکی از بهترین وکیل کرمان شناخته می شود؛ وی وکیلی بسیار موفق با سابقه کاری بسیار بالا و درخشان است و در شهر کرمان مورد اعتماد و مردم و مراجعین در کرمان قرار گرفته است.

تخصص و مهارت:

 • 10 سال سوابق کار در امور وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری کرمان
 • دکترای رشته حقوق
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09129614064

آدرس: کرمان، میدان کوثر، به طرف پل کوثر سمت راست، جنب مهد کودک ریحانه، پلاک 101

حسین پورمحی آبادی

حسین پورمحی آبادی

حسین پور محی آبادی وکیل پایه یک دادگستری می باشد و هم اکنون در شهر بزرگ و زیبای کرمان فعالیت های متعدد حقوقی انجام می دهند؛ وی در زمینه انجام دعاوی های متعدد ثبتی، ملکی، مالی، تجاری، طلاق، خانواده و غیره تخصص بسیار بالایی دارد و سوابق بسیار درخشان و خوبی در زمینه وکالت نیز دارد.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق
 • رتبه 64 رشته علوم انسانی را در کنکور سال 83
 • 10 سال مسئولیت امور حقوقی دانشگاه و پارک علم و فناوری کرمان
 • پژوهشگر حوزه جرم شناسی
 • مدرس دانشگاه شهید باهنر کرمان و دانشگاه ولیعصر رفسنجان
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09131974770

آدرس: کرمان، چهارراه نیکزاد، بلوار، ابوالفضل، طبقه فوقانی، داروخانه دکتر حاج محمدی، دفتر وکالت آقای روح اله اسلامی

فاطمه افشارمنش

فاطمه افشارمنش

فاطمه افشارمنش با پروانه وکالت به شماره 1118 از کانون وکلای دادگستری، یکی از بهترین وکیل کرمان محسوب می شود. وی در دعاوی گوناگونی با موضوعات ملکی، حقوقی، انواع دعاوی کیفری، حقوقی و ثبتی تجربه فعالیت داشته و با سطح آگاهی و علمی که دارد، توانسته است در آن ها به موفقیت برسد. خانم افشارمنش به عنوان یک فعال اجتماعی امور زنان نقش شایانی را در استان کرمان ایفا می کند.

تخصص و مهارت:

 • دارای 21 سال سابقه وکالت
 • ارائه مشاوره به صورت حضوری یا غیر حضوری
 • عضو کمیسیون کانون وکلای استان کرمان در بخش نظارت و بازرسی

آدرس: کرمان، چهارراه کاظمی، خیابان قدس، نبش قدس 2، ساختمان وکلا، طبقه دوم، واحد 10

شماره تماس: 09131483007

وظایف بهترین وکیل در کرمان

بهترین وکیل کرمان از لحظه ای که وکالت نامه بین او و موکلش تنظیم می شود، وظیفه رسیدگی به پرونده را به طور کامل بر عهده دارد و موظف است تا زمانی که پرونده مختومه شود و مورد تایید موکل باشد، از پیگیری آن دست بر ندارد. از جمله وظایف بهترین وکیل کرمان عبارتند از:

 • نگارش و تنظیم شکایت نامه: در مرحله اول بهترین وکیل کرمان باید بتواند شکایت نامه ای را برای اقامه دعوا مطرح کند. البته این در صورتی است که وکیل مورد نظر برای فرد شاکی وکالت کند.
 • حضور در تمامی جلسات دادگاه و دفاع از موکل: بهترین وکیل کرمان باید در تمامی جلسات، حتی در صورت غیاب موکلش، در دادگاه حاضر شود و پرونده را جلو ببرد.
 • اقدام به موقع: دیگر وظیفه ای که یک وکیل دارد این است که تمامی لایحه ها و مستندات و مدارک موجود را در موعد مقرر به دادگاه تحویل دهد، چرا که کوچک ترین کوتاهی در این امر می‌ تواند نتیجه دادگاه را به نفع طرف مقابل تغییر دهد.
وظایف بهترین وکیل در کرمان

شرایط منع بهره مندی از وکیل

مطابق با ماده 48 قانون کیفری، در صورتی یک فرد اجازه بهره مندی از وکیل را در پرونده خود ندارد که جرم او کیفری بوده و اتهاماتش اقدام علیه امنیت ملی، قاچاق، تولید و یا پخش مواد مخدر و روانگردان ها و یا افساد فی الارض باشد. در این صورت چنین فردی تا یک هفته اجازه ملاقات با وکیل را نخواهد داشت و بعد از آن می تواند یک وکیل انتخابی و یا تسخیری داشته باشد.

مطابق با بخش دوم این ماده، زمانی که جرم طرف مقابل اقدام علیه امنیت ملی و جرایم سازمان یافته باشد، تا زمانی که تحقیقات در حالت اولیه در حال انجام باشد، هیچ وکیلی اجازه ورود به پرونده را نخواهد داشت و تنها فرد مجاز است از وکلای تسخیری استفاده کند.

شرایط منع بهره مندی از وکیل

کلام آخر

آن چه در این مقاله مطرح شد، بررسی وظایف و ویژگی های یک وکیل خبره و معرفی 10 تا از بهترین وکیل کرمان بود. کسانی که در کرمان سکونت دارند، می توانند در صورت لزوم با شماره های درج شده برای هر یک از وکلا تماس بگیرند و از آن ها مشاوره لازم را دریافت کنند. از همراهی شما تا پایان مقاله سپاس گزاریم. باعث خرسندی ماست اگر نظرات و انتقادات تان را در سایت وکیل چی با ما در میان بگذارید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل کیفری در کرمان کلیک کنید.

اگر فردی مقیم خارج باشد به چه شکلی از دعوی مطرح شده در دادگستری مطلع می شود؟

مطابق ماده ۷۱ قانون آیین دادرسی مدنی، ابلاغ دادخواست و ضمائم آن به افراد مقیم خارج از کشور باید به وسیله ماموران کنسولی یا سیاسی ایران به عمل آید.

رای غیابی چیست؟

اگر شخصی محکوم در رای نه ابلاغ به دست وی رسیده باشد و نه در جلسه حاضر شود و نه دفاعیه بدهد، اصطلاحا می گویند رای غیابی است .

آیا وکیل دادگستری میتواند در دو شهر دفتر وکالت داشته باشد ؟

وکیل دادگستری صرفا حق دارد در شهری که پروانه فعالیت آن صادر گردیده دفتر وکالت داشته و تابلو وکالت نصب نماید .

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا