وکیل

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران⭐【آپدیت1402】⚖️

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران را به شما معرفی کنیم؛ بسیاری از زوجین به دلیل مشکلات مختلفی که دارند، اقدام به طلاق می کنند که در این صورت مرد موظف به پرداخت مهریه به خانم است؛ در ازدواج دائم، تعیین کردن مهریه ضروری نیست و در صورت عدم ذکر مهریه، عقدنامه فسخ نمی گردد اما در ازدواج موقت باید مهریه تعیین و ذکر شود؛ خانم ها می توانند با کمک وکیل مهریه، حق خود را طلب و اخذ کنند؛ اگر به دنبال یک وکیل مناسب و سرشناس هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

بهترین وکیل مهریه در تهران کسی است که می تواند به زوجه کمک کند تا به صورت قانونی مهریه خود را از زوج طلب و اخذ کند؛ وکیل مهریه از علم و دانش کافی برخوردار است و می تواند با راه و روش درست، با زوج برای اخذ مهریه برخورد کند.

بهترین وکیل مهریه در تهران فردی است که با موکلان خود رفتار بسیار محترمانه و مودبانه دارند و می توانند سوالات آن ها را در زمینه مهریه و نحوه اخذ آن پاسخ دهند و کمکشان کنند.

وکیل مهریه در ایران از زمانی که اجرائیه صادر شده است تا انتهای مراحل مزایده، می تواند اقدام به ثبت اموال توقیف شده بدون حضور موکل کند یا این که می تواند به تنهایی مرحله توقیف ماشین و یا خانه و حساب بانکی را انجام دهد.

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

انواع مهریه بر حسب زمان تعیین شده

مهریه متناسب با زمان مشخص شدن آن، انواع مختلفی دارد که در ادامه قصد داریم شما را با انواع آن ها آشنا کنیم :

مهر المسمی: این نوع از مهریه را ساده ترین نوع مهریه می دانند که زمان عقد کردن تعیین می گردد؛ برای مشخص کردن این نوع از مهریه باید زوجین توافق داشته باشند؛ از این رو دیگر نیاز نیست که مهریه متناسب با شأن و شرایط زن از لحاظ شرافت و عرف خانوادگی و وضعیت اجتماعی باشد؛ بهترین وکیل خانواده در ایران می تواند به افراد جهت اخذ مهریه المسمی کمک کند.

مهر المثل: در صورتی که زوجین نتوانسته باشند مهریه را زمان عقد تعیین کرده باشند، می توانند این نوع مهریه را جایگزین نمایند؛ مطابق ماده 1091 قانون مدنی جهت تعیین کردن این نوع مهریه باید شرایط زن از لحاظ شرافت خانوادگی و صفات دیگر و وضعیت او در نظر گرفته شود؛ بهترین وکیل مهریه در شیراز به افراد ساکن شهر شیراز در این زمینه کمک شایانی می کند.

مهر المتعه: این نوع از مهریه مربوط به شرایطی است که مهریه زمان عقد دائم مشخص نشده باشد و شوهر پیش از انجام نزدیکی و مشخص شدن مهر، زن را طلاق دهد.

مطلب پیشنهادی: بهترین وکیل مهریه در میرداماد

برخی از مهم ترین ویژگی های یک وکیل خوب در جدول زیر لیست شده است:

⭐ سطح وکیل:وکیل پایه یک دادگستری
⚖️ تخصص:ملکی، کیفری، خانواده، ثبتی، حقوقی
📝 خدمات:مشاوره رایگان + پیگیری پرونده
✔️ میزان موفقیت:%90 موفقیت پرونده ها
💰 هزینه وکیل:بر اساس سختی پرونده

 معیارهای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تهران

برای پیگیری پرونده های مهریه برای دستیابی به نتیجه دلخواه بهتر است از وکلایی که در حوزه این دعاوی تخصص بالایی دارند کمک بگیرید. برخی از مهم ترین معیارهایی که در زمان انتخاب بهترین وکیل مهریه در تهران باید به آن توجه داشته باشید به قرار ذیل است:

 • حتما در زمان انتخاب وکیل مهریه به توانایی علمی، شهرت و تجربه ای که در این حوزه دارد توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید با خیالی آسوده از دریافت نتیجه موفقیت، پرونده خود را به دست او بسپارید.
 • برای انتخاب بهترین وکیل مهریه می توانید به مرکز کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید و لیست وکلایی که در این حوزه فعالیت داشته و به عنوان وکیل متخصص مهریه شناخته می شوند را بررسی کنید.
 • توجه داشته باشید که سن و جنسیت هرگز ملاک و معیار مناسبی برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تهران نیست. زیرا گاهی یک وکیل تحصیلکرده جوان در مقایسه با وکلایی که سالیان زیادی در حوزه وکالت فعالیت داشته اند تجربه بالاتری داشته و بر قوانین روز تسلط بیشتری دارد.
 • فردی که به عنوان وکیل مهریه انتخاب می کنید علاوه بر این که در رشته حقوق تحصیل کرده و پروانه وکالت پایه یک را اخذ نموده بایستی به صورت تخصصی در حوزه مربوطه فعالیت داشته و پرونده های زیادی را در این زمینه به نتیجه موفقیت و مورد نظر موکل خود رسانده باشد.
 • وکیل مهریه در تمامی مراحل رسیدگی و پیگیری پرونده همواره مصلحت موکل خود را در اولویت قرار می دهد و در صورتی که براساس تجربه و آشنایی که در پیگیری این دعاوی دارد در هر کدام از مراحل پرونده تشخیص دهد که ممکن است موکلش دچار ضر و زیان شود او را از این موضوع آگاه کرده و مناسب ترین راه حل قانونی را برای او انتخاب می کند.
 معیارهای انتخاب بهترین وکیل مهریه در تهران

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران را شناسید! 

وکلای اسپرلوس

وکلای اسپرلوس

وکلای اسپرلوس یکی از بهترین گروه وکلای تهران می‌باشد این گروه چند سال فعالیت تخصصی در حوزه مختلف وکالت مشاوره حقوقی
انجام می‌دهد این مرکز چندین سال تجربه تخصصی دارد و همین مسئله موجب شده که بین مردم شهرت بسیار زیادی داشته باشد افراد زیادی این گروه را به خوبی میشناسند و پرونده‌های سخت خود را به این مرکز میسپارند دعاوی مختلف کیفری ملکی خانواده و … در همه شهرها تهران و خارج تهران توسط این گروه پذیرفته می‌شود.

آدرس: کنار میدان هروی

شماره تماس: 09128350793

اینستاگرام: Vokalasprloous

 شاهین قیصری

شاهین قیصری

وکیل پایه یک وکیل دادگستری است و سال ها در تهران در وکالت کار و تخصص داشته است. وی به عنوان وکیل و مشاور حقوقی در شرکت های معتبر خصوصی و نیمه خصوصی فعالیت می کند و موفقیت های زیادی در حرفه خود کسب کرده است. آقای شاهین قیصری از سوی مردم به عنوان بهترین وکیل مهریه در تهران انتخاب و معرفی شد و دارای سابقه کاری بسیار ممتاز در زمینه حقوقی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال سابقه و تخصص در امور وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری تهران
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09126773436

آدرس: تهران، فلکه دوم صادقیه، خیابان مرودشت، پلاک 9، واحد 14

راحله امیری

راحله امیری

وکیل پایه یک دادگستری در تهران می باشد و به عنوان یکی از بهترین وکلای مهریه در تهران به عموم مردم معرفی شده است. او دانش حقوقی بالایی دارد و مشکلات حقوقی تهرانی ها را در کمترین زمان ممکن حل می کند. سرکار خانم راحله امیری در تمامی دعاوی تخصص بالایی دارد و با انجام مشاوره های حقوقی کمک زیادی به مردم تهران در رفع مشکلات حقوقی آنها می کند.

تخصص و مهارت:

 • دکتری رشته حقوق جزا و جرم شناسی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09121113724

آدرس: تهران، پاسداران، بوستان 10، پلاک 121، طبقه 4، واحد 10

علی رفیعی

علی رفیعی

وی وکیل پایه یک دادگستری در تهران است و فعالیت های تخصصی حقوقی را انجام می دهد. او به عنوان یکی از بهترین وکلای مهریه در تهران فعالیت می کند و مردم به او اعتماد زیادی دارند. آقای علی رفیعی وکیل مجربی هستند و مشاوره های بسیار مفید و همچنین راه حل های خلاقانه ای را به مردم ارائه می دهند و سعی در رفع مشکلات حقوقی آن ها دارند.

تخصص و مهارت:

 • دکتری حقوق دانشگاه تهران
 • مدرس حقوق
 • مولف کتب حقوقی
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09124447724

آدرس: تهران، خیابان مطهری، بعد از مترو مفتح، خیابان علی اکبری، خیابان نقدی، پلاک 17، طبقه 3

نرگس رستمی

نرگس رستمی

وکیل پایه یک دادگستری در تهران است و در کلیه محاکمات تخصص بالایی دارد. او به عنوان یکی از بهترین وکلای مهریه در تهران فعالیت می کند و بسیار حرفه ای است. خانم نرگس رستمی به عنوان مشاور حقوقی و وکیل در شرکت های معتبر مینو، مدرسان شریف، گیگابایت تهران، هایک ویژن در ایران و … فعالیت می کند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • 15 سال تخصص در حوزه وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 02144956501

آدرس: تهران، بزرگراه ستاری، روبروی کوروش، پایین تر از پیامبر غرب، نبش پنجم شرقی، پلاک 80، مجتمع گلها، طبقه همکف، واحد 3

 الهام صادقی تجریشی

الهام صادقی تجریشی

بهترین وکیل پایه یک دادگستری ، قاضی و مشاور حقوقی است و در تهران به امور حقوقی مشغول است. وی از سوی مردم به عنوان یکی از بهترین وکلای مهریه تهران انتخاب شد و مشاوره های حضوری و حضوری را انجام می دهد که برای تهرانی ها بسیار مفید است. سرکار خانم الهام صادقی تجریشی وکیل موفق و متخصص در کلیه امور حقوقی و مسئولیت پذیرفتن کلیه دعاوی می باشد.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق خصوصی
 • عضو جامعه جرم شناسی ایران
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 02188517032

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان 32، پلاک 116، طبقه 4، واحد 9

 حمید میرزایی منفرد

حمید میرزایی منفرد

وکیل پایه یک دادگستری و بسیار مسلط به امور حقوقی است. او در زمینه املاک، جنایی، ثبت، طلاق و خانواده تخصص دارد و در برقراری ارتباط با مشتریانش اخلاق بسیار خوبی دارد. آقای حمید میرزایی منفرد به عنوان یکی از بهترین وکلای مهریه در تهران شناخته می شود و مردم وقتی امور حقوقی خود را به ایشان می سپارند اعتماد کافی به ایشان دارند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09120314480

آدرس: تهران، میرداماد، نبش خیابان نفت جنوبی، پلاک 268، واحد 1

منا محمدی سام

منا محمدی سام

بازی وکیل دادگستری در تهران است و به خوبی در دادگاه از موکلان خود دفاع می کند. وی به عنوان یکی از بهترین وکلای مهریه در تهران انتخاب و معرفی شده و در تمامی محاکمات مسلط است. خانم محمدی سام دارای سابقه طولانی مدت به عنوان وکیل است و خدمات حقوقی بسیار خوبی را به مردم ارائه می دهد و به آنها در حل مشکلات حقوقی کمک می کند.

تخصص و مهارت:

 • 12 سال تخصص در حوزه وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 02188676910

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه توانیر، قبل از پل همت، نبش کوچه شفق، ساختمان 2361، طبقه 4، واحد 15

 سید احمد بنی جمالی

سید احمد بنی جمالی

وکیل پایه یک دادگستری و بهترین مشاوره حقوقی و قضایی در تهران است. او سابقه کاری بسیار درخشان و نمونه هایی از پرونده های قضایی موفق دارد و مردم از او رضایت کامل دارند. آقای احمد بنی جمالی به عنوان بهترین وکیل مهریه در تهران فعالیت می کند و در دعاوی مختلف از تخصص و تبحر بالایی برخوردار است.

تخصص و مهارت:

 • 15 سال سوابق کاری در حوزه وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09305513147

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، نبش پل رومی طبقه بالای بانک سپه

 زهره رستگار

 زهره رستگار

وکیل پایه یک دادگستری است و به عنوان یکی از بهترین وکلای مهریه در تهران شناخته می شود. وی از فن بیان قوی و تسلط کلامی بالایی برخوردار بوده و در جلب رضایت مشتریان خود موفق بوده است. سرکار خانم زهرا رستاگر با مشاوره حقوقی در زمینه های مختلف حقوقی در رفع مشکلات مردم در زمینه های حقوقی بسیار کمک کننده است.

تخصص و مهارت:

 • 23 سال سابقه حرفه ای وکالت
 • مشاور حقوقی

شماره تماس: 09121722840

آدرس: تهران، خیابان ناصر حجازی، فردوس غرب، بین ورزی و پروانه، ساختمان نگار، پلاک 435، طبقه 3، واحد 2

دکتر امین گلریز

دکتر امین گلریز

دکتر امین گلریز یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران است؛ ایشان فارغ‌التحصیل رتبه‌ی یک دکتری بوده اند و سوابق بسیار درخشانی در کارنامه شغلی خود به ثبت رسانده اند. ایشان جزو وکلای برتر شهر تهران محسوب می شوند که می توانند به مردم عزیز کمک شایانی می کنند؛ وی تا به امروز نگارش چندین مقاله‌ی علمی – پژوهشی و وکالت در پرونده‌های مهم را برعهده گرفته اند.

تخصص و مهارت:

 • عضویت در هیئت علمی دانشگاه
 • رتبه دوم کارآموزی قضاوت تهران
 • نگارش کاملترین شرح قانون مجازات اسلامی در 4 جلد

شماره تماس: 09120899917

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان ملکی، نبش بن‌بست یکم، پلاک ۲، طبقه ۲

نحوه دریافت مهریه از طریق دادگاه

ممکن است این سوال به ذهن هر فردی برسد که اگر زن درخواست طلاق کند مهریه تعلق می گیرد؟ زن از طریق دادگاه می تواند برای اخذ مهریه خود اقدام کند؛ در ادامه نحوه دریافت مهریه به این روش را برای شما شرح خواهیم داد :

 • در این صورت باید زن با کمک بهترین وکیل مهریه در تهران، اقدام به ثبت دادخواست خود در سامانه ثنا مبنی بر مطالبه مهریه نماید؛ زمانی که مهریه زن از 20 میلیون کمتر باشد، شورای حل اختلاف اقدام به حل آن می کند اما اگر از این مبلغ بالاتر بود، دادگاه به آن رسیدگی می کند.
 • زن می تواند یک درخواست ارائه دهد که مبنی بر تأمین خواسته یا همان توقیف اموال به میزان خواسته است؛ این درخواست زمانی صورت می گیرد که زن از فرار کردن مرد پیش از پرداخت دین خود جلوگیری نماید.
 • فرایند دادرسی نیز در دادگاه انجام می گیرد و دادگاه اقدام به بررسی کردن پرونده می کند و و حکمی را جهت پرداخت مهریه به وسیله مرد، تعیین می کند.
 • پس از آن که حکم مورد نظر تعیین و صادر گردید، مرد باید مهریه مشخص شده را بپردازد و در صورتی که مرد وظیفه خود را انجام ندهد، زن می تواند حکم جلب مرد را از دادگاه اخذ کند.

این قوانین در همه شهرهای ایران از جمله اصفهان نیز حاکم است و بهترین وکیل مهریه در اصفهان نیز می تواند به خانم های این شهر کمک کند تا مهریه شان را به راحتی طلب کنند.

نحوه دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت

زن می تواند با روش های مختلف مهریه خود را از طریق اجرای ثبت طلب کند؛ در ادامه این روش های قانونی را ذکر خواهیم کرد :

 • در صورتی که زن بخواهد مهریه خود را به روش قانونی از مرد دریافت کند باید به دفترخانه ای که نکاح آن ها آن جا انجام گرفته مراجعه کند و از آن ها درخواست نماید تا اجرائیه مهریه را صادر کنند و پس از آن که صدور اجرائیه انجام گرفت، این مسئله به مرد ابلاغ می‌شود تا او مهلت کافی جهت پرداخت حق تعیین شده داشته باشد.
 • پس از پایان یافتن مهلت جهت پرداخت کردن مهر از جانب مرد، این بار نوبت زن است که به اداره اسناد رسمی مراجعه نماید و اموال مرد را جهت توقیف کردن، معرفی نماید و در صورتی که زن در رابطه با اموال مرد اطلاعاتی در دست نداشته باشد، استعلام درخواست می کند و اداره اسناد رسمی به وسیله بانک، دفاتر اسناد و … اموال مرد را شناسایی می نماید و آن‌ها را توقیف می‌کند.
 • در برخی شرایط زن این موقعیت را دارد که بتواند مرد را ممنوع الخروج کند تا او مهریه را به طور کامل پرداخت نماید.
نحوه دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت

مهریه عندالمطالبه چیست‌؟

مهریه عندالمطالبه مربوط به چگونگی اخذ آن است؛ زن در صورت تعیین مهریه به صورت عندالمطالبه، می تواند هر زمان که بخواهد پس از عقد اقدام به دریافت مهریه کند و مرد وظیفه دارد که آن را بپردازد؛ زمانی که زن تمکین نکند، مرد همچنان موظف است که مهریه را به او بپردازد اما مطابق با قانون جدید طلاق و مهریه، اگر اقدام به طلاق کنند، تنها نصف مهریه به زن تعلق می گیرد؛ شما می توانید برای اخذ مهریه از بهترین وکیل مهریه در کرمانشاه یا نزدیک محل سکونت خویش کمک بگیرید.

کلام آخر

بسیاری از خانم ها در طول زندگی یا پس از به وجود آمدن مشکل بین خود و همسرشان، اقدام به اخذ مهریه می کنند که مرد موظف به پرداخت آن است؛ خانم ها می توانند از وکیل سرشناس و مشهور در این زمینه کمک بگیرند تا مشکلشان به سرعت حل شود؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با اخذ مهریه توسط وکیل در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت وکیل چی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران را به شما معرفی کرد.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با وکالت در زمینه مهریه دارید، می توانید با وکیل های ذکر شده در سایت تماس بگیرید.

آیا بعد از ازدواج می توان مهریه را افزایش داد؟

خیر مهریه تنها زمان عقد تعیین می گردد.

آیا می توان در عقدنامه، مهریه را بیشتر از 110 سکه تعیین کرد؟

بله اما در صورتی که مرد زمان مهریه دادن، اموالی نداشته باشد.

در صورت تائید خیانت زن به مرد، مهریه به زن تعلق می گیرد؟

بله زیرا مهریه نوعی بدهی مالی می باشد.

4.6/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + شش =

دکمه بازگشت به بالا