وکیل

معرفی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران⚖️【آپدیت 1401】

در این مقاله سعی داریم 10 تا از بهترین و‌کیل مهریه در تهران را به شما معرفی کنیم؛ بسیاری از زوجین به دلیل مشکلات مختلفی که دارند، اقدام به طلاق می کنند که در این صورت مرد موظف به پرداخت مهریه به خانم است؛ در ازدواج دائم، تعیین کردن مهریه ضروری نیست و در صورت عدم ذکر مهریه، عقدنامه فسخ نمی گردد اما در ازدواج موقت باید مهریه تعیین و ذکر شود؛ خانم ها می توانند با کمک وکیل مهریه، حق خود را طلب و اخذ کنند؛ اگر به دنبال یک وکیل مناسب و سرشناس هستید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

بهترین وکیل مهریه در تهران کسی است که می تواند به زوجه کمک کند تا به صورت قانونی مهریه خود را از زوج طلب و اخذ کند؛ وکیل مهریه از علم و دانش کافی برخوردار است و می تواند با راه و روش درست، با زوج برای اخذ مهریه برخورد کند.

بهترین وکیل مهریه در تهران فردیست که با موکلان خود رفتار بسیار محترمانه و مودبانه دارند و می توانند سوالات آن ها را در زمینه مهریه و نحوه اخذ آن پاسخ دهند و کمکشان کنند.

وکیل مهریه از زمانی که اجرائیه صادر شده است تا انتهای مراحل مزایده، می تواند اقدام به ثبت اموال توقیف شده بدون حضور موکل کند یا این که می تواند به تنهایی مرحله توقیف ماشین و یا خانه و حساب بانکی را انجام دهد.

اگر ساکن شهر کرج هستید و به دنبال یک وکیل مهریه خوب هستید، می توانید به مقاله بهترین وکیل مهریه در کرج مراجعه کنید.

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

انواع مهریه بر حسب زمان تعیین شده

مهریه متناسب با زمان مشخص شدن آن، انواع مختلفی دارد که در ادامه قصد داریم شما را با انواع آن ها آشنا کنیم :

مهر المسمی: این نوع از مهریه را ساده ترین نوع مهریه می دانند که زمان عقد کردن تعیین می گردد؛ برای مشخص کردن این نوع از مهریه باید زوجین توافق داشته باشند؛ از این رو دیگر نیاز نیست که مهریه متناسب با شأن و شرایط زن از لحاظ شرافت و عرف خانوادگی و وضعیت اجتماعی باشد.

مهر المثل: در صورتی که زوجین نتوانسته باشند مهریه را زمان عقد تعیین کرده باشند، می توانند این نوع مهریه را جایگزین نمایند؛ مطابق ماده ۱۰۹۱ قانون مدنی جهت تعیین کردن این نوع مهریه باید شرایط زن از لحاظ شرافت خانوادگی و صفات دیگر و وضعیت او در نظر گرفته شود.

مهر المتعه: این نوع از مهریه مربوط به شرایطی است که مهریه زمان عقد دائم مشخص نشده باشد و شوهر پیش از انجام نزدیکی و مشخص شدن مهر، زن را طلاق دهد؛ برای پرداخت کردن این نوع از مهریه باید شرایط مالی مرد توسط دادگاه و بهترین وکیل خانواده در تهران در نظر گرفته شود.

ویژگی های بهترین وکیل:

✅توانایی علمی بالایکی از ویژگی های بهترین وکیل، درک ارزش تجربه و تخصص او در پرونده خود می باشد.
✅جلب اعتماد موکلاز ویژگی های دیگر بهترین وکیل، جلب اعتماد موکل از طریق مشارکت دادن او در مرحله اقامه دعوی و رسیدگی ماهوی و مراحل بعدی دادرسی خواهد بود.
✅امانت دار و قابل اعتماداز ویژگی های بهترین وکیل، امانت داری و حفظ اسرار موکل است.
✅مسلط بر تمامی قوانینیک وکیل متخصص کسی است که بر تمامی قوانین حقوقی و کیفری تسلط دارد و با قانون آشنایی دارد.

10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران را بشناسید!

ندا اقوامی

ندا اقوامی

خانم ندا اقوامی یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران می باشند؛ ایشان به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شوند که می توانند بسیاری از پرونده ها با موضوعات مختلف را به خوبی و با موفقیت به پایان برسانند و به موکلین خود کمک کنند؛ همچنین ایشان می توانند در امور مختلفی از جمله مربوط به شرکت ها، قراردادها، ارث، امور حسبی، تجاری (چک، سفته و … ) فعالیت داشته باشند؛ موکلین از نحوه برخورد و رفتار ایشان رضایت کافی دارند و برای حل هر یک از مشکلات خود به دفترشان مراجعه می کنند.

تخصص و مهارت:

 • وکیل برتر در دعاوی خانواده، طلاق، نفقه، مهریه، اجرت المثل
 • دارای مدرک کارشناسی ارشدحقوق خصوصی

آدرس: شهرک گلستان خ گلشن دوم پلاک ۲۲۴

شماره تماس: 09124585704

حمیرا پارسا

حمیرا پارسا

حمیرا پارسا یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران می باشند؛ ایشان می توانند پرونده های مختلف از جمله پرونده های طلاق، نفقه، مهریه و خانواده را با موفقیت هر چه بیشتر به پایان برسانند؛ ایشان در دادگستری به عنوان وکیل پایه یک و مشاور حقوقی فعالیت می کنند؛ لازم به ذکر است که سرکار خانم حمیرا پارسا می توانند از طریق واتساپ مشاوره های لازم به موکلین خود بدهند و اطلاعات کاملا دقیقی در اختیارشان قرار دهند.

تخصص و مهارت:

 • پذیرفتن دعاوی کیفری، حقوقی ملکی و وصول مطالبات دعاوی
 • بیش از ده سال سابقه درخشان

آدرس: تهران، یوسف اباد، خیابان اسدآبادی، نبش فتحی شقاقی، برج هنر، پلاک 22، واحد 14

تلفن تماس: 09123666928

محمد الماسی

محمد الماسی

دکتر محمد الماسی یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران است؛ ایشان با سابقه قضائی که دارند، به عنوان وکیل پایه یک دادگستری فعالیت تخصصی انجام می دهند؛ ایشان در سازمان حقوق دانان بدون مرز، معاون قضائی می باشند؛ وی جزو وکلای برتر این شهر هستند که بسیاری از افراد برای رفع مشکلات مختلف خود به دفتر ایشان مراجعه می کنند؛ دکتر الماسی مدرک دکترای حقوق خصوصی دارند و مدرس و پژوهشگر علم حقوق می باشند.

تخصص و مهارت:

 • بیش از ۱۲ سال سابقه وکالت و داوری موفق در دعاوی داخلی و بین المللی
 • متخصص پرونده های تجاری داخلی و بین الملل، املاک و ورشکستگی

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان

تلفن تماس: 09121192093

مهدی مظفری

مهدی مظفری

دکتر مهدی مظفری وکیل پایه یک دادگستری است که ایشان را به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران می شناسند؛ ایشان در کانون وکلای مرکز عضو می باشند و در امور حقوقی از جمله دعاوی املاک، مطالبه چک و سفته، قراردادنویسی و داوری فعالیت می کنند؛ وی جزو وکلای بسیار باتجربه و ماهر شهر تهران هستند که بسیاری از افراد برای حل انواع مشکلات خود از ایشان کمک می گیرند.

تخصص و مهارت:

 • حل انواع پرونده های خانواده، طلاق، ملکی
 • مطالبه چک
 • قرارداد نویسی

آدرس: تهران، میدان تجریش، خیابان فنا خسرو، پلاک ۴۳، طبقه دوم، واحد ۵

تلفن تماس: 09129359646

آرش نجفی

آرش نجفی

آرش نجفی یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران است؛ ایشان توانسته اند تا به امروز به مدت 15 سال در دادگستری به عنوان وکیل پایه یک فعالیت تخصصی انجام دهند و همچنین به عنوان وکیل بین المللی در پرونده های حقوقی در حوزه فوتبال و تجاری در سوییس شهر لوزان فعالیت داشته اند؛ لازم به ذکر است دکتر نجفی برای تنظیم کردن قراردادهای بین المللی خود به زبان انگلیسی تسلط کافی دارند و می توانند خدمات متنوعی به مردم عزیز ارائه دهند.

تخصص و مهارت:

 • بررسی پرونده های مربوط به امور بین الملل
 • بررسی پرونده های خانواده، ملک، کیفری، پزشکی، بانکی
 • بررسی پرونده های تعزیرات و مجازات های بازدارنده

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان بیستم

تلفن تماس: 09122588842

سید جلال میرکاظمی

سید جلال میرکاظمی

سید جلال میرکاظمی جزو وکلای بسیار باتجربه و متبحر در شهر تهران هستند که بیش از 7 سال سابقه بسیار درخشان دارند؛ ایشان وکیل پایه یک دادگستری هستند؛ جناب آقای میرکاظمی مشاور حقوقی پذیرش تمام دعاوی حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی هستند؛ بسیاری از موکلین ایشان از نحوه بررسی پرونده و برخورد با آن ها رضایت کافی دارند و مشکلات خود را به ایشان می سپارند؛ از این رو به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • بررسی پرونده های اسناد رسمی و تجاری
 • بررسی پرونده های شهردارس و موجر و مستاجر
 • بررسی پرونده های خانواده و طلاق و مهریه

آدرس: تهران، خیابان کریمخان

تلفن تماس: 09122406362

احمد زهره وند

احمد زهره وند

احمد زهره وند یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران هستند که در دادگستری به عنوان وکیل پایه یک، فعالیت تخصصی انجام می دهند؛ ایشان تا به امروز توانسته اند با موفقیت پرونده های بسیاری را در حوزه های مختلف به پایان برسانند؛ ایشان در زمینه های مختلفی از جمله انتقال مال غیر، پرونده های ملکی، کلاهبرداری،حقوق خانواده، اراضی، کیفری، مهریه، طلاق، حضانت پرونده ها تقبل می کنند و آن ها را بررسی می نمایند.

تخصص و مهارت:

 • دارای مدرک دکترای تخصصی حقوقی
 • مدرس حقوق ثبت اسناد و املاک
 • مشاور حقوقی

آدرس: تهران، نیاوران، خیابان شهید باهنر، سه راه یاسر، ابتدای عمار، بن بست راز، پلاک35، واحد20

تلفن تماس: 09121305919

محسن یکتن خدایی

محسن یکتن خدایی

محسن یکتن خدایی بهترین وکیل پایه یک دادگستری هستند؛ ایشان به عنوان یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران شناخته می شوند و تا به امروز 33 سال سابقه درخشان در کارنامه شغلی خود به ثبت رسانده اند؛ وی در سمت های مختلف قضایی و مدیریتی تخصص دارند؛ ایشان دکتری حقوق بین الملل از دانشگاه شهید بهشتی و هیات علمی سابق دانشگاه آزاد هستند.

تخصص و مهارت:

 • مشاوره، قبول وکالت در کلیه دعاوى حقوقی، کیفری، ثبتی، دیوان عدالت اداری 
 • رییس کل دادگستری
 • مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 

آدرس: تهران، بلوار مرزداران

تلفن تماس: 02144251299

سرور ثانی نژاد

سرور ثانی نژاد

سرور ثانی نژاد یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران هستند که تا به امروز 7 سال سابقه بسیار درخشان برای خود رقم زده اند؛ ایشان در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند که شامل حقوقی اعسار، تملک آپارتمان ها، خانواده، شهرداری، عقود و معاملات است.

تخصص و مهارت:

 • عقد معاملات
 • بررسی پرونده های ارث و وصیت
 • بررسی پرونده های طلاق و مهریه و خانواده

آدرس:  تهران، سعادت آباد، علامه طباطبایی

تلفن تماس: 09124357415

وحید توتیان

وحید توتیان

وحید توتیان وکیل پایه یک دادگستری می باشد؛ ایشان یکی از بهترین وکیل مهریه در تهران هستند؛ وی دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری هستند؛ موکلین ایشان برای رفع بسیاری از مشکلات خود به دفترشان مراجعه می کنند؛ آن ها از رفتار و برخورد جناب آقای توتیان رضایت کافی دارند.

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، کوی نظری، پلاک2، واحد1

تلفن تماس: 0218883776

نحوه دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت

زن می تواند با روش های مختلف مهریه خود را از طریق اجرای ثبت طلب کند؛ در ادامه این روش های قانونی را ذکر خواهیم کرد :

 • در صورتی که زن بخواهد مهریه خود را به روش قانونی از مرد دریافت کند باید به دفترخانه ای که نکاح آن ها آن جا انجام گرفته مراجعه کند و از آن ها درخواست نماید تا اجرائیه مهریه را صادر کنند و پس از آن که صدور اجرائیه انجام گرفت، این مسئله به مرد ابلاغ می‌شود تا او مهلت کافی جهت پرداخت حق تعیین شده داشته باشد.
 • پس از پایان یافتن مهلت جهت پرداخت کردن مهر از جانب مرد، این بار نوبت زن است که به اداره اسناد رسمی مراجعه نماید و اموال مرد را جهت توقیف کردن، معرفی نماید و در صورتی که زن در رابطه با اموال مرد اطلاعاتی در دست نداشته باشد، استعلام درخواست می کند و اداره اسناد رسمی به وسیله بانک، دفاتر اسناد و … اموال مرد را شناسایی می نماید و آن‌ها را توقیف می‌کند.
 • در برخی شرایط زن این موقعیت را دارد که بتواند مرد را ممنوع الخروج کند تا او مهریه را به طور کامل پرداخت نماید.
نحوه دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت

نحوه دریافت مهریه از طریق دادگاه

زن از طریق دادگاه می تواند برای اخذ مهریه خود اقدام کند؛ در ادامه نحوه دریافت مهریه به این روش را برای شما شرح خواهیم داد :

 • در این صورت باید زن با کمک بهترین وکیل مهریه در تهران، اقدام به ثبت دادخواست خود در سامانه ثنا مبنی بر مطالبه مهریه نماید؛ زمانی که مهریه زن از 20 میلیون کمتر باشد، شورای حل اختلاف اقدام به حل آن می کند اما اگر از این مبلغ بالاتر بود، دادگاه به آن رسیدگی می کند.
 • زن می تواند یک درخواست ارائه دهد که مبنی بر تأمین خواسته یا همان توقیف اموال به میزان خواسته است؛ این درخواست زمانی صورت می گیرد که زن از فرار کردن مرد پیش از پرداخت دین خود جلوگیری نماید.
 • فرایند دادرسی نیز در دادگاه انجام می گیرد و دادگاه اقدام به بررسی کردن پرونده می کند و و حکمی را جهت پرداخت مهریه به وسیله مرد، تعیین می کند.
 • پس از آن که حکم مورد نظر تعیین و صادر گردید، مرد باید مهریه مشخص شده را بپردازد و در صورتی که مرد وظیفه خود را انجام ندهد، زن می تواند حکم جلب مرد را از دادگاه اخذ کند.

مهریه عندالمطالبه چیست‌؟

مهریه عندالمطالبه مربوط به چگونگی اخذ آن است؛ زن در صورت تعیین مهریه به صورت عندالمطالبه، می تواند هر زمان که بخواهد پس از عقد اقدام به دریافت مهریه کند و مرد وظیفه دارد که آن را بپردازد؛ زمانی که زن تمکین نکند، مرد همچنان موظف است که مهریه را به او بپردازد اما اگر اقدام به طلاق کنند، تنها نصف مهریه به زن تعلق می گیرد.

کلام آخر

بسیاری از خانم ها در طول زندگی یا پس از به وجود آمدن مشکل بین خود و همسرشان، اقدام به اخذ مهریه می کنند که مرد موظف به پرداخت آن است؛ خانم ها می توانند از وکیل سرشناس و مشهور در این زمینه کمک بگیرند تا مشکلشان به سرعت حل شود؛ از این رو در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با اخذ مهریه توسط وکیل در اختیار شما قرار دادیم و در ضمن سایت وکیل چی 10 تا از بهترین وکیل مهریه در تهران را به شما معرفی کرد.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با وکالت در زمینه مهریه دارید، می توانید با وکیل های ذکر شده در سایت تماس بگیرید.

آیا بعد از ازدواج می توان مهریه را افزایش داد؟

خیر مهریه تنها زمان عقد تعیین می گردد.

آیا می توان در عقدنامه، مهریه را بیشتر از 110 سکه تعیین کرد؟

بله اما در صورتی که مرد زمان مهریه دادن، اموالی نداشته باشد.

در صورت تائید خیانت زن به مرد، مهریه به زن تعلق می گیرد؟

بله زیرا مهریه نوعی بدهی مالی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا