وکیل خانواده

10 تا از بهترین وکیل اجرت المثل در کرج⭐【سال1403】⚖️

در این مقاله قصد داریم بهترین وکیل اجرت المثل در کرج را به شما معرفی کنیم با ما همراه باشید. اجرت المثل حقوقی است که برای انجام اموری که زن در منزل شوهر انجام می دهد به او تعلق می گیرد. در حقیقت براساس قوانین شرع زن برای کارهایی که در رابطه زناشویی و به امر شوهر انجام می دهد می تواند طب حقوق کند که به آن مطالبه اجرت المثل زوجیت می گویند. معمولا در زمانی که زوجین قصد جدایی دارند دعوای آن از طرف زن به دادگاه خانواده ارائه می شود که البته دارای شرایط خاصی می باشد لذا توصیه می شود جهت طرح این دعوا و قبل از هر گونه اقدامی با بهترین وکیل اجرت المثل مشورت کنید.

بهترین وکیل اجرت المثل در کرج کیست؟

یکی از حقوق قانونی که برای زوجه در ایام زوجیت در نظر گرفته شده اجرت المثل می باشد که زوجه می تواند برای انجام کارهایی از قبیل آشپزی، تربیت فرزندان، انجام امورات مربوط به منزل و غیره از همسر خود دستمزد دریافت کند و قانون نیز از این حقوق زنان حمایت می کند. دعوای اجرت المثل معمولا در زمانی که زوجین قصد طلاق و جدایی  دارند از طرف بهترین وکیل طلاق در کرج که وکالت زوجه را بر عهده دارد به دادگاه ارائه می شود.

بهترین وکیل اجرت المثل در کرج به واسطه تخصص، تجربه و مهارتی که در سالیان طولانی در حوزه این دعاوی دارد با روند رسیدگی و همچنین مراحل قانونی آن آشنا بوده و با ارائه مشاوره به موکل خود به او کمک می کند تا به حقوق خود دست یابد.

بهترین وکیل اجرت المثل در کرج کیست؟

نحوه دادخواست دعوی اجرت المثل

اگر زوجه خواهان اجرت المثل دوران زندگی زناشویی خود باشد بایستی قبل از هرگونه اقدامی به بهترین وکیل اجرت المثل در کرج مراجعه کند و با مشورت او اقدام به تنظیم دادخواست مطالبه اجرت المثل نماید. سپس وکیل جهت ثبت دادخواست مورد نظر به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه می کند.

اگر مبلغی که برای اجرت المثل براساس شرایط زوجه در نظر گرفته شده کمتر از 20 میلیون تومان باشد پرونده جهت رسیدگی به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود و چنانچه مبلغ مطالبه بیشتر از رقم فوق الذکر باشد پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارجاع می گردد.

بعد از این که پرونده به دادگاه ارجاع داده شد تاریخ و زمان دادرسی آن تعیین شده و به خواهان و خوانده ابلاغ می گردد که البته در اولین جلسه دادرسی پرونده را جهت تعیین میزان اجرت المثل به کارشناس ارجاع و نتیجه آن به طرفین دعوی ابلاغ می شود و در صورتی که هر کدام از طرفین اعتراض داشته باشند پرونده به هیات کارشناسی ارجاع داده می شود. دادگاه حکم خود را براساس اظهار نظر کارشناسی صادر می کند که این حکم مشمول تجدید نظرخواهی بوده و در صورت غایب بودن هر کدام از طرفین می توانند به حکم صادر شده اعتراض نمایند.

شرایط تعلق گرفتن اجرت المثل ایام زناشویی

براساس بیان بهترین وکیل اجرت المثل در کرج، قانون برای تعلق اجرت المثل ایام زوجیت به زن شرایطی را در نظر گرفته که در صورتی که جمیع تمامی این شرایط مهیا باشد زن مستحق دریافت اجرت المثل می باشد.

 • در ضمن عقد شرط نشده باشد: یکی از شروطی که در زمان عقدزوجین می توانند در مورد آن توافق کنند مسئله کار در منزل توسط زوجه است. اگر زوجین در زمان عقد شرط کنند که زوجه برای تمامی امور مربوط به منزل از قبیل آشپزی، نظافت، تربیت و پرورش فرزندان و غیره هیچگونه دستمزد و پاداشی دریافت نکند در این صورت اجرت المثل به زوجه تعلق نمی گیرد.

البته یکی دیگر از شروط ضمن عقد نیز این است که زن در قبال کارهایی که در منزل شوهر انجام می دهد مستحق دستمزد است و مقدار آن نیز مشخص می گردد به عنوان مثال زن در قبال انجام امورات منزل ماهیانه مبلغ 2 میلیون تومان را از همسر خود دریافت می کند که براساس قانون شرع به این نوع از اجرت، اجرت المسمی می گویند و در صورتی که مرد این اجرت را پرداخت کند زن مستحق دریافت اجرت المثل نخواهد بود.

 • تبرعی نباشد: همانگونه که بهترین وکیل در کرج در این زمینه بیان می دارد زوجه در صورتی مستحق دریافت اجرت المثل خواهد بود که کلیه اموری را که در منزل همسر خود انجام داده به صورت رایگان و از سر لطف و مهربانی و یا به عبارتی به نیت تبرع و مجانی نباشد. البته اگر مرد بتواند این موضوع را در دادگاه به اثبات برساند که زن قصد تبرع در انجام کار و امور منزل داشته اجرت المثل زن منتفی اعلام می شود.
 • به دستور زوج باشد: بهترین وکیل اجرت المثل در کرج در این مورد نیز بیان می کند، تمامی کارهایی که زن در دوران زندگی مشترک انجام می دهد بایستی با دستور شوهر باشد و در صورتی که امور به امر شوهر انجام نشده باشد اجرت المثل به او تعلق نمی گیرد.
 • کار شرعا وظیفه زن نباشد: اجرت المثل در صورتی به زن تعلق می گیرد که کارهایی که انجام می دهد شرعا و قانونا بر عهده او نباشد یعنی این کارها خارج از تکلیف شرعی و قانونی زن باشد.

10 تا از بهترین وکیل اجرت المثل در کرج را بشناسید!

پوریا مجیدیانی

پوریا مجیدیانی

پوریا مجیدیانی وکیل پایه یک دادگستری در کرج می باشند. ایشان پروانه وکالت پایه یک خود را از کانون وکلای دادگستری استان البرز اخذ نمودند و در حوزه دعاوی خانواده شروع به فعالیت کردند. آقای مجیدیانی تاکنون پرونده های زیادی را در زمینه طلاق، مهریه و اجرت المثل به نتیجه رسانده اند و به عنوان یکی از بهترین وکیل اجرت المثل در کرج معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 3 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری البرز
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، فردیس، جنب دادگستری فردیس

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری

سهراب کلانتری  وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای داگستری در کرج هستند. ایشان 8 سال سابقه وکالت در زمینه دعاوی خانواده را دارند و پرونده های مربوط به اجرت المثل را نیز می پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • 8 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حقوقی

آدرس: کرج، خیابان امام، خیابان خوئینی، نبش خیابان شهید سیاوش کیان، پلاک 2

حسین صیاد

حسین صیاد

حسین صیاد وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق خصوصی در کرج هستند. ایشان در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده، طلاق، مهریه، اجرت المثل و غیره از تخصص و تبحر بالایی برخوردارند و به عنوان یکی از وکلای با تخصص و باتجربه در این زمینه معرفی می شوند.

تخصص و مهارت:

 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • کارشناس ارشد حقوق خصوصی
 • عضو پیوسته انجمن علمی حقوق پزشکی ایران
 • عضو پیوسته انجمن علمی حقوق کودک ایران
 • دارای گواهی نامه همایش ملی حقوق و اخلاق در زیست فناوری از دانشگاه شهید بهشتی تهران ۱۳۸۹
 • نویسنده قرارداد های حقوقی

آدرس: کرج، جهانشهر

میثم شفیعی

میثم شفیعی

میثم شفیعی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی در کرج می باشند. ایشان در پیگیری و رسیدگی به دعاوی خانواده بیش از 7 سال سابقه وکالت را دارند و تاکنون پرونده های زیادی را در زمینه اجرت المثل به نتیجه دلخواه موکل خود رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 7 سال سابقه وکالت
 • ·         وکالت و مشاوره در امور قراردادهای داخلی و بین الملل
 •   وکالت و مشاوره در مسائل مربوط به قرارداد مشارکت در ساخت

آدرس: کرج، کوی کارمندان شمالی، پل شهید بهشتی، بلوار آزادی، پلاک 17، طبقه 7، واحد 21

توحید اکبری

توحید اکبری

توحید اکبری وکیل پایه یک و عضو کانون وکلای دادگستری در کرج هستند. ایشان بعد از اخذ پروانه وکالت خود در زمینه دعاوی خانواده شروع به فعالیت کردند و پرونده های مربوط به اجرت المثل را نیز می پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • مشاوره حقوقی در زمینه های مختلف

آدرس: کرج، نظر آباد، خیابان مدرس، مجتمع اداری و تجاری، طبقه پنجم

مهناز کمالی

مهناز کمالی

مهناز کمالی وکیل پایه یک و مشاوره حقوقی در کرج هستند. ایشان در زمینه پیگیری و رسیدگی به دعاوی طلاق، مهریه و اجرت المثل دارای سابقه و تجربه بالایی هستند و تاکنون پرونده های زیادی را در این حوزه به نتیجه موفقیت رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری
 • ارائه مشاوره حقوقی به نهادهای دولتی و خصوصی

آدرس: کرج، میدان نبوت، بلوار ملاصدرا، جنب دادگاه حقوقی شماره 1، ساختمان معین، طبقه 2، واحد 6

میلاد بیک ویردیلو

میلاد بیک ویردیلو

میلاد بیک ویردیلو یکی از بهترین وکیل اجرت المثل در کرج هستند.. ایشان بعد از قبولی در آزمون اختبار و اخذ پروانه وکالت پایه یک در حوزه دعاوی خانواده شروع به فعالیت کردند و پرونده های اجرت المثل را نیزمی پذیرند.

تخصص و مهارت:

 • 6 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • عضو کمیسیون روابط عمومی کانون وکلا
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، چهار راه طالقانی، جنب اداره پست، چند قدم به سمت میدان شهدا، برج امید، طبقه 6، واحد 601

صابر سعید

صابر سعید

صابر سعید وکیل پایه یک دادگستری در کرج با بیش از 11 سال سابقه وکالت در رسیدگی به دعاوی خانواده را می توان جزو یکی از وکلای حرفه ای که تسلط کاملی بر قوانین مربوط به این دعاوی دارند معرفی نمود. آقای سعید پرونده های زیادی را در زمینه اجرت المثل وکالت و به نتیجه رسانده اند.

تخصص و مهارت:

 • 11 سال سابقه وکالت
 • عضو کانون وکلای دادگستری
 • ارائه مشاوره حضوری و غیرحضوری

آدرس: کرج، چهار راه هفت تیر، روبروی بورس، ساختمان صبا، طبقه 5، واحد 502

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری

علیرضا اکبری وکیل پایه یک و کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی در کرج هستند. ایشان در زمینه دعاوی کیفری، خانواده، ملکی و اجرت المثل فعالیت دارند و به عنوان یکی از وکلای حرفه ای در پیگیری و رسیدگی به پرونده های اجرت المثل شناخته می شوند.

تخصص و مهارت:

 • 13 سال سابقه وکالت
 • کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی
 • تاسیس موسسه حقوقی

آدرس: کرج، خیابان طالقانی، پایین تر از پل آزادگان، موسسه حقوقی علیرضا اکبری

بهرام عباسی

بهرام عباسی

جناب آقای بهرام عباسی وکیل پایه یک دادگستری هستند. فعالیت های ایشان در کرج و تهران به متقاضیان مشاوره و وکالت در دعاوی مختلف است. فعالیت هایی که توسط آقای عباسی ارائه می شود شامل، ارائه مشاوره تخصصی در خصوص دعاوی ملکی و …، ارائه طرح درخواست یا طرح شکایت به دادگاه، پیگیری مستمر پرونده و ارائه دفاعیه محکمه پسند، استناد به قوانین محکم تا صدور رای و … است.

آدرس : کرج، بلوار مطهری، زیر پل روحانی، ساختمان دفتر خدمات قضایی، طبقه 2، واحد 3

 عوامل تاثیرگذار در محاسبه مبلغ اجرت المثل

همان طور که پیشتر نیز گفتیم بعد از طرح و ارائه دعوی توسط بهترین وکیل اجرت المثل در کرج، پرونده مربوطه جهت تعیین مبلغ به کارشناس ارجاع داده می شود. قابل ذکر است انجام این امر تنها برای کمک به علم قاضی بوده و تکلیفی در پذیرش قطعی نظر کارشناس از سوی قاضی وجود ندارد. از مهم ترین عواملی که در محاسبه اجرت المثل تاثیر گذار است می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • تحصیلات: یکی از عواملی که توسط کارشناس در تعیین اجرت المثل مدنظر قرار می گیرد تحصیلات زن است. هر چقدر سطح تحصیلات بالاتر باشد اجرت بیشتری برای او تعیین می شود.
 • شاغل بودن: چنانچه زنی در بیرون از منزل شغل داشته باشد به این معنا است که دارای استقلال مالی از شوهر بوده و تمامی دستمزدی که به واسطه شاغل بودن دریافت می کند متعلق به خود زن خواهد بود و اصولا زن شاغل تمام وقت خود را در منزل نبوده و ساعات کمتری را به امور منزل اختصاص می دهد در نتیجه میزان اجرت المثلی که به او تعلق می گیرد در مقایسه با زنان خانه دار کمتر است.
 • تعداد فرزندان: همانطور که می دانید هر چه تعداد فرزندان بیشتر باشد در نتیجه کارهای مادر نیز بیشتر خواهد شد و به تبع آن نیز براساس بیان بهترین وکیل اجرت المثل در کرج، میزان اجرت المثل هم بیشتر می شود.
 • شان اجتماعی زن: از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین میزان اجرت المثل زن شان اجتماعی او قبل و بعد از ازدواج است.
 • سال های زندگی مشترک: هر چقدر مدت زمان بیشتری از زندگی مشترک زوجین گذشته باشد در نتیجه زن کارهای بیشتری را در جریان زندگی انجام داده است و به همان میزان نیز اجرت بیشتری برای او در نظر گرفته می شود.
 عوامل تاثیرگذار در محاسبه مبلغ اجرت المثل

اهمیت بهترین وکیل اجرت المثل در پرونده

از مهمترین مزیت های بهره مندی از بهترین وکیل اجرت المثل در کرج در جریان این دعاوی صرفه جویی در زمان و هزینه است. بهترین وکیل پایه یک دادگستری در ایران در جریان پرونده های اجرت المثل از تخصص و دانش حقوقی بالایی برخوردار می باشد و بر قوانین حقوقی مربوطه مسلط است که این امر تاثیر زیادی در دریافت بهترین نتیجه به نفع موکل خواهد داشت.

تفاوت اجرت المثل ایام زناشویی با نفقه

ماده 1106 قانون مدنی به تفاوت میان اجرت المثل و نفقه اشاره می کند و این چنین بیان می دارد که مرد در صورت تمکین زن موظف است که نفقه او را براساس قانون تمام و کمال پرداخت کند ولیکن اجرت المثل در قبال انجام کاری که وظیفه زن نبوده و به دستور شوهر و بدون قصد تبرع انجام داده به او تعلق می گیرد.

اگر زن از انجام وظایفی که قانونا و شرعا بر عهده او است خودداری کند نفقه به او تعلق نخواهد گرفت اما چنانچه زن در انجام امورات مربوط به منزل از قبیل آشپزی، نظافت، نگهداری فرزند و غیره که از وظایف شرعی او به شمار نمی آید خودداری کند همچنان نفقه به او تعلق می گیرد ولیکن اجرت المثل شامل او نمی شود.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم  مطالب مفیدی در رابطه با بهترین وکیل اجرت المثل در کرج در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که به هرگونه مشاوره در این زمینه نیاز دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت وکیل چی، وکیل مورد نظر خود در این زمینه را به راحتی پیدا کنید. برای مشاهده مقاله بهترین وکیل نفقه در کرج کلیک کنید.

آیا نپرداختن اجرت المثل مشمول جلب می‌شود؟

اگر رای قطعی محکومیت پرداخت اجرت المثل صادر شده باشد و اجراییه صادر شود، و تا یک ماه بعد زوج اقدام به پرداخت یا دادن دادخواست اعسار از پرداخت اجرت المثل نداده باشد، به تقاضای زوجه دادگاه حکم جلب شوهر (زوج) را صادر می‌کند.

آیا اعسار و تقسیط اجرت المثل پذیرفته می‌شود؟

چنانچه مرد توان مالی نداشته باشد، می‌تواند با دادن دادخواست تقسیط اجرت المثل از دادگاه تقاضای قسط‌بندی مبلغ محکومیت اجرت المثل را کند و در صورت بودن شرایط اعسار، دادگاه حکم بر تقسیط صادر می‌کند. البته به شرطی که زوج مالی برای توقیف و پرداخت نداشته باشد.

در چه صورت اجرت المثل به زن تعلق نمی گیرد؟

اجرت المثل به زن ناشزه، طلاق توافقی و دوران عقد و نامزدی و در مواردی ازدواج موقت تعلق نمی‌گیردو فقط برای طلاق‌های مطرح شده از طرف مرد امکان دریافت آن وجود دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

رقیه فتاحی

رقیه فتاحی هستم، لیسانس کامپیوتر دارم و بخاطر علاقه ای که به مسائل حقوقی و نویسندگی دارم، از سال 1398 کار محتوا نویسی تحت وب انجام می دهم و سعی می کنم اطلاعات حقوقی خودم را به روز کنم تا در سایت وکیل چی اطلاعات مفید و جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا